ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 18:53

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/tko-je-aleksandar-vasiljevic-general-kojeg-je-osjecki-sud-osudio-na-20-godina-zatvora-20230321
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 19:00

sjetili se tek sad...inace jedan od najinteligentnijih tada ljudi u vrhu jna..organizator nekoliko uspjesnih akcija KOS-a narocito u prvoj polovici 1991..neuspjeh je propala akcija miniranja zidovoskog groblja i opcine u zagrebu...svakako najuspjesnija akcija mu se moze prepisati djela zaplijene oruzja za hrvatsku iz madjarske i uhicenje skupine viroviticana ..druga uspjesna operacija kos-a...otkrice spremanja redarstvene akcije na borovo selo...iz njihove osjecke centrale...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 19:15

odakle je taj vasiljević

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 19:17

vuksadinare wrote:sjetili se tek sad...inace jedan od najinteligentnijih tada ljudi u vrhu jna..organizator nekoliko uspjesnih akcija KOS-a narocito u prvoj polovici 1991..neuspjeh je propala akcija miniranja zidovoskog groblja i opcine u zagrebu...svakako najuspjesnija akcija mu se moze prepisati djela zaplijene oruzja za hrvatsku iz madjarske i uhicenje skupine viroviticana ..druga uspjesna operacija kos-a...otkrice spremanja redarstvene akcije na borovo selo...iz njihove osjecke centrale...
da li kompletan vojni i državni vrh ili samo u pojedinim gradovima je surađivao s JNA ali su to držali u tajnosti
vjerujem da je to iz vrha države

i srbi su slali Hrvate porjeklom u bitku na prvu liniju- mobilizacija
drugim riječima istrebljenje Hrvata

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 19:37

immortal wrote:odakle je taj vasiljević
...mislim da je porijeklom iz slavonije..ali nisam siguran..precan je
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 19:40

...iz onog serijala 'rat prije rata'..kada je bila epizoda 'afera spegelj'...gdje vasiljevic objasnjava kako je bio na tom terenu prije zapljene oruzja..pa je cini mi se rekao 'poznavao sam taj teren jer sam porijeklom od tuda'(zapadna slavonija)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 19:54

immortal wrote:
vuksadinare wrote:sjetili se tek sad...inace jedan od najinteligentnijih tada ljudi u vrhu jna..organizator nekoliko uspjesnih akcija KOS-a narocito u prvoj polovici 1991..neuspjeh je propala akcija miniranja zidovoskog groblja i opcine u zagrebu...svakako najuspjesnija akcija mu se moze prepisati djela zaplijene oruzja za hrvatsku iz madjarske i uhicenje skupine viroviticana ..druga uspjesna operacija kos-a...otkrice spremanja redarstvene akcije na borovo selo...iz njihove osjecke centrale...
da li kompletan vojni i državni vrh ili samo u pojedinim gradovima je surađivao s JNA ali su to držali u tajnosti
vjerujem da je to iz vrha države

i srbi su slali Hrvate porjeklom u bitku na prvu liniju- mobilizacija
drugim riječima istrebljenje Hrvata
...meni je uvijek bila zanimljiva tema oko kos-a krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih..sam kos je zapravo tada bio najopasniji protivnik hrvatskoj i hrvatskoj vlasti...ne bi vjerovali koliko je tada kos imao suradnika i ubacenih ljudi u hrvatskoj..dio njih i danas perticipira u javnom i drustvenom zivotu hrvatske..ili njihova djeca. sve se to manje vise zna ali nista se nije poduzimalo..ili se siljio razanj za sitne ribe...za kos je bilo gore radit nego za udbu .tu su bas sa kosom radili ili bila njihova agentura..politicki brifirani ljudi..ortodox jugici i komunjare ili prosrpski orjentirani
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


immortal likes this post

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 20:28

vuksadinare wrote:
immortal wrote:odakle je taj vasiljević
...mislim da je porijeklom iz slavonije..ali nisam siguran..precan je
i bio u Hr za vrijeme rata kao pripadnik Hr vojske ili srpske
jer je dosta onih ih Hr djelovalo iznutra pogubno za Hr i Hrvate
ako je to istina čudim se da je došlo do toga da se takve raskrinkava i osuđuje
ako je to istina to je veliki napredak
a koliko je godina prošlo iza rata

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 20:33

ja sam na svom terenu izvukla dosta Hrvata u dosta navrata predavanih među pripadnike agresorske vojske a da to nisu ni znali jer ovi nisu nosili obilježja
u dosta navrata su pripadnici jna djelovali zajedno s Hrvatima protiv srpskih paravojnih organizacija pa ti sad budi pametan
sudjelovala u dosta njih kao civil jer nisam mogla izbjeći situacije mnoge pošto su me poslali u pripizdinu po radnom nalogu firme i kriznog štaba
zanimljivo što se mnoga od događanja uopće ne spominju i ne pišu kao dio povjesnog ratnog događanja na ovom terenu
samo početni napad i otpor Hrvatske vojske  u samom startu
smrdi na daleko

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 20:42

Pogledaj ovo. Koliko spomenika poginulim braniteljima koji su izgubili život na našem području. Samo je jedan posvećen poginulim braniteljima s našeg područja. Sve ostalo branitelji s drugih područja Hrvatske. Treba li više reći od ovog što se vidi a ja bi rekla da je to samo onaj dio za koji se zna. Imena mrtvih nisu pisana samo na jednoj strani stupova. istina se još duboko taji. Mnoge su Hrvate raskrinkavali nakon rata i štetili im. Mnogi od nas obespravljeni ........

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Samobor_trokut

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 20:47

bit će još rata

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 20:52

immortal wrote:  poslali me u pripizdinu po radnom nalogu firme i kriznog štaba
znači i ja sam poslana kao žrtveno janje ali se janje pretvorilo u vučinu
ostala živa i još se uvijek moj duh nije smirio u meni radi cijele te situacije

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 20:59

npr...za jednu javnu osobu se znalo da je agent kos-a i nista mu se nikad nihe desilo. a to je bio zoran pusic...cak i vesna terselic je ozbiljno sumnjicena(ili se znalo ali nije pustalo u javnost)..kao suradnica kos-a...tu ima jos niz poznatih imena iz svjeta politike,novinarstva,odvjetnistva pa cak i sporta koji su bili suradnici ili agentura kos-a..o njina je puno znao bard kos-ove agenture narocito na podrucju zagreba miroslav lazanski .da je htio progovoriti do kraja...tko zna koga bi se sve otkrilo kao kos-ovu agenturu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


immortal likes this post

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 21:07

vuksadinare wrote:npr...za jednu javnu osobu se znalo da je agent kos-a i nista mu se nikad nihe desilo. a to je bio zoran pusic...cak i vesna terselic je ozbiljno sumnjicena(ili se znalo ali nije pustalo u javnost)..kao suradnica kos-a...tu ima jos niz poznatih imena iz svjeta politike,novinarstva,odvjetnistva pa cak i sporta koji su bili suradnici ili agentura kos-a..o njina je puno znao bard kos-ove agenture narocito na podrucju zagreba miroslav lazanski .da je htio progovoriti do kraja...tko zna koga bi se sve otkrilo kao kos-ovu agenturu
da kosova agentura nije sudila i nakon rata braniteljima i vladala sudstvom i ostalim institucijama sve bi se to već davno razotkrilo
ja sam pozvana na sud usmeno, uz mene još 15-20 Hrvata i oko toliko pripadnika agresorske vojske, nitko pozivnicu nije dobio
cjedila me satima
kriv si ako jesi, kriv si ako nisi
svi smo se izvukli
rješenje suda nikad dobila
dakle tko nam je uopće sudio, što sam i pitala na sudu kad žiga na nikakvom papiru nije bilo

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 21:09

immortal wrote:
vuksadinare wrote:npr...za jednu javnu osobu se znalo da je agent kos-a i nista mu se nikad nihe desilo. a to je bio zoran pusic...cak i vesna terselic je ozbiljno sumnjicena(ili se znalo ali nije pustalo u javnost)..kao suradnica kos-a...tu ima jos niz poznatih imena iz svjeta politike,novinarstva,odvjetnistva pa cak i sporta koji su bili suradnici ili agentura kos-a..o njina je puno znao bard kos-ove agenture narocito na podrucju zagreba miroslav lazanski .da je htio progovoriti do kraja...tko zna koga bi se sve otkrilo kao kos-ovu agenturu
da kosova agentura nije sudila i nakon rata braniteljima i vladala sudstvom i ostalim institucijama sve bi se to već davno razotkrilo
ja sam pozvana na sud usmeno, uz mene još 15-20 Hrvata i oko toliko pripadnika agresorske vojske, nitko pozivnicu nije dobio
cjedila me satima
kriv si ako jesi, kriv si ako nisi
svi smo se izvukli
rješenje suda nikad dobila
dakle tko nam je uopće sudio, što sam i pitala na sudu kad žiga na nikakvom papiru nije bio
..imas i tu na forumu kos-ove agenture..nije ih tesko prepoznati mada oni misle da je
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


immortal likes this post

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 21:12

vuksadinare wrote:
immortal wrote:
vuksadinare wrote:npr...za jednu javnu osobu se znalo da je agent kos-a i nista mu se nikad nihe desilo. a to je bio zoran pusic...cak i vesna terselic je ozbiljno sumnjicena(ili se znalo ali nije pustalo u javnost)..kao suradnica kos-a...tu ima jos niz poznatih imena iz svjeta politike,novinarstva,odvjetnistva pa cak i sporta koji su bili suradnici ili agentura kos-a..o njina je puno znao bard kos-ove agenture narocito na podrucju zagreba miroslav lazanski .da je htio progovoriti do kraja...tko zna koga bi se sve otkrilo kao kos-ovu agenturu
da kosova agentura nije sudila i nakon rata braniteljima i vladala sudstvom i ostalim institucijama sve bi se to već davno razotkrilo
ja sam pozvana na sud usmeno, uz mene još 15-20 Hrvata i oko toliko pripadnika agresorske vojske, nitko pozivnicu nije dobio
cjedila me satima
kriv si ako jesi, kriv si ako nisi
svi smo se izvukli
rješenje suda nikad dobila
dakle tko nam je uopće sudio, što sam i pitala na sudu kad žiga na nikakvom papiru nije bio
..imas i tu na forumu kos-ove agenture..nije ih tesko prepoznati mada oni misle da je
odavno se osjećalo
sto puta sam rekla knjigu napisati, naslov stoji, stalno radim nešto drugo
mislim- istina se mora znati
posebno kad me danima progone sjećanja 
ionako nas jednom neće biti
previše je rat 41-45 o kojem su mnoge lažne istine napisane

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by vuksadinare Tue 21 Mar - 21:19

....steta sto neki se ne zele javiti za raspravu na ovoj temi .vjerujem da imaju sto reci..iz svog agenturskog iskustva..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


immortal likes this post

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by immortal Tue 21 Mar - 21:21

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora 1f603  Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora 2764

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora Empty Re: Osjecki sud osudio negdasnjek sefa KOS-a Aleksandra Vasiljevica na 20 godina zatvora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum