ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora

Go down

Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora Empty Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora

Post by RayMabus Thu 22 Oct - 9:37

ICELAND Magazine javlja da su ovog mjeseca na Vrhovnom sudu Islanda i okružnom sudu u Reykjavíku izrečene zatvorske kazne trojici menadžera iz banke Landsbankinn i dvojici iz banke Kaupþing, kao i jednom investitoru.

Magazin navodi da je s posljednjim presudama zbog svoje uloge u financijskoj krizi i kolapsu bankarskog sektora osuđeno 26 bankara ili investitora na ukupno 76 godina zatvora.

Alternativni američki mediji podjednako hvale izvješće i Island, ističući da u Americi nije podignuta niti jedna optužnica protiv bankara zbog financijskih malverzacija koje su svijet odvele u Veliku recesiju.

"Mi smo bili dovoljno mudri da ne pratimo tradicionalnu i prevladavajuću ortodoksiju zapadnog financijskog svijeta u posljednjih 30 godina. Mi smo uveli kontrolu valuta, mi smo bankama dopustili da propadnu, mi smo pružili podršku ljudima i nismo uveli mjere štednje kakve vidite u ostatku Europe", rekao je svojedobno islandski predsjednik Olafur Ragnar Grimmson u odgovoru na pitanje kako se Island oporavio od krize.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/island-osudio-26-bankara-na-ukupno-76-godina-zatvora/850849.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175900
2014-04-11


Back to top Go down

Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora Empty Re: Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora

Post by epikur37 Thu 22 Oct - 9:39

Sad će im sav kapital pobjeći iz zemlje...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora Empty Re: Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora

Post by dijagram Thu 22 Oct - 9:40

ajde nek su se  nasli junaci i stavili  iza brave ove lopovcine
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora Empty Re: Island osudio 26 bankara na ukupno 76 godina zatvora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum