ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 0:39

I šta ćemo sad ?  :popcorn

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 0:56

Bum iskrcavanja koji bez prekida pogađa Italiju i središnji koridor Mediterana ? Strategija iza koje bi stajala Wagnerova brigada.

Scenarij su dvaput u razmaku od nekoliko sati zasjenila dva vodeća člana Melonijeve vlade , ministar vanjskih poslova Antonio Tajani i njegov kolega iz obrane Guido Crosetto . Dvije brojke, dakle, izravno zahvaćene pitanjem.

Wagnerova brigada je ruska četa plaćenika angažirana na prvoj liniji rata u Ukrajini (posebno na fronti u Bakhmutu), ali također je godinama aktivna u mnogim "vrućim" scenarijima u Africi.

Tajani je doveo u pitanje proputinovske privatne vojnike na kraju sastanka s izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom : «Našao sam - evo riječi šefa Farnesine - veliko razumijevanje za ono što se događa u Italiji u vezi s imigracijom od strane Netanyahua. " Ministar je potom istaknuo "zabrinutost" zbog činjenice da " mnogi migranti dolaze s područja pod kontrolom Wagnerove skupine" . Ne bih želio da se pokuša gurnuti migrante prema Italiji”.



U nastavku, evo što je ministar obrane Guido Crosetto izjavio : «Čini mi se da do sada možemo reći da je eksponencijalni porast migracijskog fenomena koji polazi od afričkih obala također, u nimalo ravnodušnoj mjeri, dio jasnog hibrid ratne strategije , koristeći svoju značajnu težinu u nekim afričkim zemljama".


Šef Wagnera Evgenij Prigožin odgovorio je Crosettu : «Trebao bi se pobrinuti za svoje probleme koje vjerojatno nije uspio riješiti. Nismo svjesni što se događa s migracijskom krizom, ne bavimo se njome, imamo puno svojih problema s kojima se moramo nositi”.

Odakle izjave dvojici ministara? Siguran sam da posjedujem povjerljive informacije. Osim toga, talijanski 007s rekao je da se u libijskim kampovima nalazi oko 685.000 migranata koji su spremni krenuti na prelazak Sredozemnog mora.

Prisutnost Wagnerovih vojnika u tom području dokumentirana je godinama: prema izvorima sa specijalizirane stranice Defence Analysis, skupina ruskih plaćenika ima između 1.000 i 2.000 ljudi raspoređenih u bazi Al Jufra, u blizini Sirtea, kao podrška generalovoj pobunjeničke milicije Khalifa Haftar: kontingent također može računati na 9 zrakoplova Mig 29, ali je smanjen na manje od polovice u usporedbi s 5000 milicionera koje je imao do prije nekoliko godina.

Wagner je svakako prisutan u nekim subsaharskim zemljama, poput Malija, Sudana i Srednjoafričke Republike. Jednako je izvjesna prisutnost vojske u vlasništvu oligarha Jevgenija Prigožina u Siriji, još jednom području iz kojeg migranti pristižu u Italiju. Od 2014. ruski plaćenici podupiru režim Bashara Assada, uključujući obavještajne akcije na terenu i obuku vladinih trupa.

Ostaje za vidjeti postoji li doista uzročna veza - kako su se plašili Tajani i Crosetto - između akcije Rusa i porasta iskrcavanja. Brodovi polaze iz Libije, ali sve više i iz Tunisa, a ruta koja prelazi Jonsko more već godinama može računati na ruske i ukrajinske krijumčare.


U međuvremenu, kako bi se suprotstavio protoku, Palazzo Chigi preispituje hipotezu o raspoređivanju mornaričkih brodova. Mjera je prvotno bila uključena u "Cutrov dekret", ali je potom izbrisana: ideja je ponovno prošla put tijekom sastanka na vrhu između premijerke Giorgie Meloni, dotičnih ministara i čelnika tajnih službi.


Prigožin vrijeđa Crosetta


Nije se dugo čekalo na Prigožinov odgovor. Vrlo oštar odgovor u kojem je šef Wagnera otišao toliko daleko da je uvrijedio talijanskog ministra obrane nazvavši ga "mudak i pizdabol", doslovno c...ne: «Crosetto bi trebao manje gledati u druge smjerove i baviti se svojim problemima , koji vjerojatno neće uspjeti riješiti. Nismo svjesni što se događa s migracijskom krizom, ne bavimo se njome, imamo puno svojih problema s kojima se moramo nositi. Prije se govorilo o privatnoj Wagnerovoj tvrtki - nastavlja Prigozhin -, onda je to odjednom postala Wagnerova grupa, ali sada se ispostavlja da je to Wagnerova divizija, a Italija je prva koja koristi tu riječ nakon mnogo godina».
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 1:06

Brod talijanske obalne straže prevezao je 584 osobe u obalni grad Reggio Calabria dok je drugi brod dopratio prepuni ribarski brod s 487 migranata u luku Crotone. U blizini Sicilije je potom spašeno oko 200 migranata koji će tijekom dana biti prevezeni u Cataniju. Od srijede je u Italiji spašeno preko 4000 migranata, dok je prošle godine tijekom cijelog ožujka spašeno 1300 migranata.

U četvrtak je samo na Lampedusu u 41 plovilu stiglo čak 1869 migranata, objavila je novinska agencija ANSA komentirajući da je riječ o rekordnom broju iskrcanih migranata u jednom danu.

U Italiji spašeno više od tisuću migranata
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 1:09

Crosetto, viši dužnosnik desničarske stranke Italijanska braća premijerke Georgije Meloni, pozvao je saveznike u NATO-u da pomognu Italiji u nošenju s porastom migrantskih dolazaka.

“Atlantski savez će biti snažniji ako podijelimo zajednički teret, no postoji opasnost od pucanja ako se zemlje koje su najizloženije odmazdi ostave same”, rekao je.
-

Već smo primili masu izbjeglica iz Ukrajine. Ne možemo još te vaše crnce iz Afrike stavit na grbaču. Malo se ti sam snalazi s time.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 2:05

Najmanje 64 osobe poginule su u nedjelju kada se drveni čamac s migrantima razbio o stijene u blizini obale Kalabrije. Plovilo, za koje se pretpostavlja da je u njemu bilo 200 ljudi, raspalo se dok je pokušavalo pristati u blizini Crotonea. U njemu su bili ljudi iz Afganistana, Pakistana, Somalije, Sirije, Iraka i Irana.


Brodolom Italija

Teško da taj Wagner ima ikakve veze s ovima iz npr Pakistan. Ipak je to malo šira priča od te da ćeš sve svaliti na neki Wagner jer je to tebi tako zgodno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 10:04

Ne znam kako taj Wagner uopće može poslati ikoga iz centralne Afrike u Libiju kad ni ne kontrolira to područje između a konkretno iz najbližeg Malija do Libije još jedna država ( Niger ) u kojoj se nalaze francuski vojnici a sad koliko vidim i talijanski ?

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike 450px-Italian_Armed_Forces_operations

Current operations of the Italian Armed Forces highlighted on a map of Afro-Eurasia


https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_Armed_Forces


Također imamo i to da su se neki brodovi s tim imigrantima otisnuli iz Tunisa a Wagner uopće nije prisutan u Tunisu dakle to su neke lokalne krijmčarske grupe onda a ne taj Wagner.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by RayMabus Tue 14 Mar - 10:31

Meni se čini da vi a to su talijanski fašisti samo želite optužit Haftara za to te kako podržavate ove iz zapadne Libije da NATO il EU pokrene neki rat za vaše interese i ENI-ja dakle talijanske naftne i plinske kompanije kako bi vi zauzeli ta područja i dokopali se nafte i plina.

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike 400px-Libyan_Civil_War.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Libyan_Civil_War
RayMabus
RayMabus

Posts : 175353
2014-04-11


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by mentalitet Tue 14 Mar - 18:25

RayMabus wrote:I šta ćemo sad ?  :popcorn

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

O tim wagnerovcima imam loshe mishljenje kao i svakom kriminalcu bilo koje vjere ili nacije bio.No realnost je sasvim neshto drugo i ona se ne odvija po mojim etichkim ili moralnim uzusima nego po onima koje namece takozvana svjetska elita (chitaj zapad,amerika).Elem ,ochevidno je da se rusi sluze istim metodama kojima se prije a i sada sluzio zapad pri unishtavanju mnogih drzava zbog svojih geostrateshkih interesa.Puno puta sam pisao ovdje na forumu tko je zapocheo rat u Hrvatskoj i objasnio osobno iskustvo sa tim kriminalcima koji su bili jako dobri frendovi sa srpskim i bosanskim ali nitko ne zeli da na to odgovori jer istina kod 'rvata nema cijenu nego laz i propaganda.Dakle ja im ne zamijeram ,bolje neka oni ginu nego da gine mladost sa studija.Putin i time dokazuje da pokushava shto vishe sachuvati rusku mladost kao i ukrajinsku,odnosno ukrajinski dio stanovnishtva koje ukrajinci drze ka shtit i kriju se iza djece i zena staraca,isti kurac kao u Vukovaru gdje su kriminalci radili slichne stvari ali ih hrvati slave kao heroje.Shto je najgore i u Ukrajini i u Hrvatskoj se vidi anglo_saksonsko_schwapski potpis.Isti scenario u bobu,to moze vidjeti svaki imalo pismen chovjek.

Gledam sinoc onaj film koji je dobio 7 oskara ochekujuci neko remek djelo,kad tamo ,najgori film kojega sam u svome zivotu vidio i shvatio zashto je dobio toliko tih priznanja koja su izgubila svaku vrijednost.Naime pricha nije loshe zamishljena ali su i kinezi u USA popizdili pa snimaju filmove o lezbejkama.Cijela radnja filma se provlachi kroz film o tome kako dida i mama putujuci kroz vrijeme i boreci se za opstanak planete pristaju na kraju da im kcerka i unuka bude lezbacha i svi jedni druge vole.Odvratno

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by T. Tue 14 Mar - 18:40

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:I šta ćemo sad ?  :popcorn

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

O tim wagnerovcima imam loshe mishljenje kao i svakom kriminalcu bilo koje vjere ili nacije bio.No realnost je sasvim neshto drugo i ona se ne odvija po mojim etichkim ili moralnim uzusima nego po onima koje namece takozvana svjetska elita (chitaj zapad,amerika).Elem ,ochevidno je da se rusi sluze istim metodama kojima se prije a i sada sluzio zapad pri unishtavanju mnogih drzava zbog svojih geostrateshkih interesa.Puno puta sam pisao ovdje na forumu tko je zapocheo rat u Hrvatskoj i objasnio osobno iskustvo sa tim kriminalcima koji su bili jako dobri frendovi sa srpskim i bosanskim ali nitko ne zeli da na to odgovori jer istina kod 'rvata nema cijenu nego laz i propaganda.Dakle ja im ne zamijeram ,bolje neka oni ginu nego da gine mladost sa studija.Putin i time dokazuje da pokushava shto vishe sachuvati rusku mladost kao i ukrajinsku,odnosno ukrajinski dio stanovnishtva koje ukrajinci drze ka shtit i kriju se iza djece i zena staraca,isti kurac kao u Vukovaru gdje su kriminalci radili slichne stvari ali ih hrvati slave kao heroje.Shto je najgore i u Ukrajini i u Hrvatskoj se vidi anglo_saksonsko_schwapski potpis.Isti scenario u bobu,to moze vidjeti svaki imalo pismen chovjek.

Gledam sinoc onaj film koji je dobio 7 oskara ochekujuci neko remek djelo,kad tamo ,najgori film kojega sam u svome zivotu vidio i shvatio zashto je dobio toliko tih priznanja koja su izgubila svaku vrijednost.Naime pricha nije loshe zamishljena ali su i kinezi u USA popizdili pa snimaju filmove o lezbejkama.Cijela radnja filma se provlachi kroz film o tome kako dida i mama putujuci kroz vrijeme i boreci se za opstanak planete pristaju na kraju da im kcerka i unuka bude lezbacha i svi jedni druge vole.Odvratno
ma gade mi se...
da pored onolike koljačine u ¨All quiet on the western front¨, najviše oskara dobije nekakav uradak o lezbama...

_________________
Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by mentalitet Tue 14 Mar - 20:55

A jebi ga tko ti je kriv kada imash analitichki um:::))Treba sada prezivjeti cijelu bulumentu "kulturnjaka" koja ce balkanjerosima dokazivati suprotno od onoga shto si ti vidio iako vjerojatno nisi neki filmsku znalac.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5017
2020-07-05


Back to top Go down

Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike Empty Re: Italija krivi grupu Wagner za sve više migranata iz Afrike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum