ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/5/2023, 15:05

Preživit će Njemačka 1-2% dole. Još bolje manje će dolaziti divljaka tamo. Bitno je da će reinmetall proizvesti u 2024 700 000 155mm granata i poslati u Ukrainu, plus drugi vojni sustavi.

AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/5/2023, 15:12



bogami jedan dron kamikaza se zabio u ruski vojni brod. pitaj boga kakva je šteta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/5/2023, 20:58

AssadNaPodmornici wrote:

bogami jedan dron kamikaza se zabio u ruski vojni brod. pitaj boga kakva je šteta.
Ako je ovakav dron napravio na kerčkom mostu onakvu štetu onda ni ovaj brod nije dobro prošao da jebe rak raka.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/5/2023, 22:08

ma kerčki most je napadnut i oštećen gore, nije dole di su temelji. sve jedno mogla bi biti gadna eksplozija. 
sada ukrajinci se sprdaju i čekaju slike toga broda. iako kladio bih se da je ipak možda lakše oštećen, nije lako potopiti brodove.. ono sa Moskvom je bila više sreća jer su ga pogodile dvije krstareće rakete neptun i uzrokovale su detonaciju streljiva što je potpilo moskvu. 
mislim saznat ćemo, prije ili posli će neka slika na telegramu, ili će ruske familije se pitati "di su mi djeca", jer u mornarici služe uglavnom djeca ekipe iz srednje klase moskve i st.petersburga, oni se malo više brinu za svoje potomstvo nego ova sirotinja koja gine, a onda roditelji dobiju ladu.. bolesno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 25/5/2023, 22:15

Ukrajina obučava ljude za rat diljem Europe a Putin ima ljudi toliko da mu dugo još neće zahvaliti
Koga žrtvuju??? Koga se rješavaju?


Last edited by immortal on 25/5/2023, 22:15; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/5/2023, 22:15

međutim nevalja biti tako pesimističan možda je i na dnu crnog mora haha. aj vidit ćemo.  u svakom slučaju saznat ćemo prije ili posli



ukrajinci se već sprdaju rade dobre memove 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/5/2023, 22:19

evo malo gljiva iz Berdijanska.. nije bilo odavno već ništa.. već dva dana 
naravno StormShadow krstareće rakete nešto rasturile. sva ljepota preciznog oružja 21og stoljeća. u WW2 da bi uništio neku tvornicu ili skladište morao si spaliti pola grada. sada pogodiš u zgradu i 0 civilnih žrtava
jadni Rusi jel im ovo trebalo sve. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/5/2023, 11:47

ima dosta explozija po Ruskom dijelu teritorije. Sinoć je bio veći napad po Berdijansku, i drugim gradovima. Pogođeno je nekoliko lokacija u Donbasu. Oružje HIMARS i Stomrshadw

Tko hoće gledati snimke , imate gore twiter profile. Malo sa Ruske strane. Izgleda da je ovaj brod snimljen u Sevastapolju, ali sve su snimke sa desne strane, tako da ne vidimo štetu sa lijeve. Ako se sam dovuka i ako su snimke "legit" onda je preživio napad, kolika je šteta ne znamo. .šteta.

na   twiter profil Gammon morate direktno kliknuti na link, 

ovdje vidimo kako Rusi dva lanceta koristili u napadu na UKR osu.. na kraju je ovi ludi Ukrajinci voze dok ova gori , pokušavaju je spasiti



opet Rusi izvode probleme sa jedrećim bombama vs UKR skladišta. 
ima nažalost još ovakvih snimki. čim otkriju neko skladište streljiva, maziva, odmah jedni drugima skrše kao što vidimo. Zato Ukrajincima trebaju F-16ke sa onim raketama zrak-zrak od +100km da uhvate ove avione. Jer ponavljam PZO sustave ne smiju približiti bliže crti fronte jer će ih uništiti Ruski dronovi lancet, evo i gore su pogodili osu, gađaju i S-300, čak i zapadne sustave tipa gepard i onaj britanski zaboravih mu ime.



kako sam rekao tjednima prije, prije nego Ukrajinci obuzdaju RU avijaciju teško će u masovni napad naprijed, jer zakurac to, kreneš u napad, a onda Rusi te uredno skrše sa avijacijom i ovim jedrećim bombama od 250kg, 500kg ekspliziva, pa čak neke imaju i 1tonu eksploziva


nisu Rusi glupi, imaju i oni preciznih bombi koje sada mogu lansirati iz velike udaljenosti, ne idu kao debili u početku rata gdje skupe Suhojeve koriste u napadima sa 500metara visine pa ih Ukrajinci skidaju. 
Sada ih Rusi lansiraju sa 50km udaljenosti i možeš se jebati.
Ali F-16ke, bi ih mogle loviti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/5/2023, 12:24

Mogu oni to i sad. Ne mora biti F-16 za tako šta. Vidio sam slike di MiG-29 leti s ovim :

https://en.wikipedia.org/wiki/AGM-88_HARM
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/5/2023, 12:34

Snimljeni su sa HARM raketama, snimljeni su SU-24 sa StormShadow, ali nisam vidio sliku Sovjetskog aviona da nosi zapadne zrak-zrak rakete +100km dometa.. mislim da Ukrajinci imaju ove starije sovjetske da ne googlam imena od 40km dometa. 
Naravno Rusi imaju svoje rakte koje također imaju ogromni domet, da ne googlam kako se zovu, Ukrajinci jednostavno trebaju zapadne avione da mogu ispaliti rakete iz AIM familije .. googlaj i updateaj nas malo oko toga :) ionako si slobodan , ja debuguriam bazu podataka koju razvijamo , tu i tamo napravim kratku pauzu ali moram zaraditi lovu za sebe i firmu :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/5/2023, 12:36

AssadNaPodmornici wrote:Snimljeni su sa HARM raketama, snimljeni su SU-24 sa StormShadow, ali nisam vidio sliku Sovjetskog aviona da nosi zapadne zrak-zrak rakete +100km dometa.. mislim da Ukrajinci imaju ove starije sovjetske da ne googlam imena od 40km dometa. 
Naravno Rusi imaju svoje rakte koje također imaju ogromni domet, da ne googlam kako se zovu, Ukrajinci jednostavno trebaju zapadne avione da mogu ispaliti rakete iz AIM familije .. googlaj i updateaj nas malo oko toga :) ionako si slobodan , ja debuguriam bazu podataka koju razvijamo , tu i tamo napravim kratku pauzu ali moram zaraditi lovu za sebe i firmu :D
Kako nisi vidio ? Pa šta san ti maloprije stavija ?
[th]Operationalrange[/th]
  • Low-level — 13 nmi (25 km)
  • Medium-level — 43 nmi (80 km)
  • Standoff — 80 nmi (148 km)
  • AGM-88G — 160 nmi (300 km)

https://en.wikipedia.org/wiki/AGM-88_HARM
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/5/2023, 12:39

HAARM je anti radijacijska raketa koja lovu protuzračnu obranu. Zrak-Zrak rakete love druge avione. 
Čak i postoji razlika kako se korist HAARM. 
Recimo HAARM možeš ispaljivati iz dva moda. Recimo negdje procjeniš da postoji PZO obrana i ispališ HAARM na tu lokaciju, a on sam onda lovi radarske signale i navodi se na lokaciju koja ga je ciljala. 
Drugo je da kada avion bude označen od PZO radara , na njega se ispali HAARM.

Navodno Ukrajinski Mig-29ovi mogu ispaljivati HAARM samo u prvom modu, što smanjuje efikasnost.

Sve jedno sa HAARM gađaš PZO na kopnu, Ukrajince jebu Ruski avioni. njih loviš sa ZRAK_ZRAK raketama. 
Recimo dosta zapadnih PZO sustava tipa IRIS_T ili NASAMS ispaljuje iste ZRAK-ZRAK rakete..  IRIS_T ispaljuje Njemačke istog imena, NASAMS AIM familiju.. eto moran ić


recimo F-16 bi mogao loviti Ruski avion sa 60-70km udaljenosti ispaliti Zrak-zrak raketu. 
Ako ga pri tome označi Ruska PZO, na njih ispali HAARM raketu. 

I naravno mogli boga da preživi Rusku PZO ili eventualno Ruski avion koji bi na njega ispalio ZRAK_ZRAK raketu velikog dometa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/5/2023, 12:46

Da, u pravu si. Moja greška. Zamijenio sam ovaj HAARM za AMRAAM tj ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/AIM-120_AMRAAM

Zvuči slično a vidija san taj Mig-29 nikidan ( al nisan previše obraća pažnju tad nego sad kad si spomenija pa sad vidim da nije to ta raketa AMRAAM ) pa san mislija da je to ta AMRAAM al nije nego ta šta si ti sad opisa tj zrak zemlja protu radarska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 00:09



predvečer u AzovStalu roknula neka velika gljiva. 
Već sam pročitao da sa jednog -dva Ruska telegram kanala se govori da je StomShadow koji ima bunker-buster mogućnosti pogodio neku Rusku bazu i da su Rusi mobilizirali lokalne ljude da čiste ruševine i izvlače ljude iz njih. 

vjerujem da će više toga procuriti sutra online 

Rusi su pogodili bolnicu gdje su Ukrajinci stavili ranjene vojnike  ...eto. navodno je Ruska služba čitala neki online blog gdje jedna ukrajinka govorila da su u toj bolnici nakrcali krevete za ranjene.. ima prema službenim podacima 2 poginulih i 30 ranjenih, i to je realno ratni zločin, teško da će oni kao nacija ikada više normalno funkcionirati zajedno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/5/2023, 02:53

Ivan Khurs, obavještajni brod klase Yuriy Ivanov ili projekt 18280, stigao je rano jutros natrag u lučki grad Sevastopolj na okupiranom Krimu, nakon što su se tijekom posljednja 24 sata pojavile "glasine" da je brod značajno oštetio ukrajinski podvodni brod. Dron koji je snimljen Udar u brod; prema lokalnim izvorima, brod je trenutačno usidren u južnom zaljevu Sevastopolja bez ikakvih oštećenja ni na lijevoj ni na desnoj strani, pa je vjerojatno da je dron ili pokvaren ili možda oštećen kada je naletio na brod uzrokujući eksploziv ne Detonirati.


Izgleda da ovom brodu nije ništa. Al nema veze jer to ionako nije brod s nekakvim napadačkim potencijalima na Ukrajinu nego više patrolno obavještajni tako da su ga malo zaplašili itd.

Ukrajinci jačaju svoju riječnu i obalnu mornaricu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 FxFWW6kXsAEP-6d?format=jpg&name=small


Ranije danas održana je ceremonija u Kijevskoj regiji središnje Ukrajine za uvođenje malog oklopno-topničkog čamca "Bucha" u sastav ukrajinske mornarice, a čamac će biti raspoređen sa zadaćom zaštite rijeka i ušća u blizini Crnog mora Obala; ceremoniji je nazočio vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Ukrajine, general Valerij Zalužni koji je nedavno "oborio glasine" proruskih medija da je teško ozlijeđen u ruskom napadu u Khersonu ili Bakhmutu, uz s njim je bio zamjenik ministra obrane, Volodymyr Gavrylov i načelnik glavnog stožera, general-pukovnik Serhiy Shaptala.

RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 11:11

nove gljive iznad Berdijanska .. 

očito da se Ruska PZo muči sa obaranjem stormshadow projektila. 
skidaju dronove, avione(svoje i strane) krstareće rakete, čak i balističke su skidali(točku i navodno grom) ali stormshadow ne. 
pitam se zašto. moja logika je da vjerojatno jer raketa leti vrlo nisko iznad zemlje i zbog toga što je zemlja okrugla radari i PZO je ne mogu baš presresti osim ako im ne prođe iznad glave

naravno  ne moram spominjati da Rusi izvode non stop slične udare koji također prolaze Ukrajinsku sovjetsko/zapadnu PZO

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 14:27

AssadNaPodmornici wrote:

predvečer u AzovStalu roknula neka velika gljiva. 
Već sam pročitao da sa jednog -dva Ruska telegram kanala se govori da je StomShadow koji ima bunker-buster mogućnosti pogodio neku Rusku bazu i da su Rusi mobilizirali lokalne ljude da čiste ruševine i izvlače ljude iz njih. 

vjerujem da će više toga procuriti sutra online 



vidio sam ovaj tweet. navodno u dva napada krstarećim raketama na mariopol poginulo 450 rusa plus hrpa ranjenih.
ali ne vidim tko je objavio ovaj tweet, ili koji je izvor sa telegrama da ga mogu provjeriti, tako da za sada uzimite ovo sve sa rezervom. nešto su ukrajinci gadno pogodili, vidio sam neke satelitske snimke, ekipa ih je analizirala da je raznesen neki podzemni bunker. 
inače stormshadow ima bunker buster mogućnosti probija 3metra ojačanog betona. 

kako rekoh čekamo više "dokaza", više komentara po Ruskim telegram kanalima. Znamo da su Ukrajinci gađali nešto što im prije nije bilo u dometu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 14:30

Ukrainska vlada objavljuje tipa svoja dnevna izvješća na njima bude gotovo svaki dan da su ubili 500-2000 vojnika(na dnevnoj bazi) i oborili po nekoliko aviona svaki dan, i vidim i dalje hrpa to ljudi puši. da je to istina Ukrajinska vojska bi bila kod Moskve a ne kod Donjecka. Naravno i Rusi pišu još veće pizdarije pa to popuše  ovi sa druge strane.

Međutim kada se zaista dogodi da u jednom Ukr napadu pogine negdje kojih par stotina Rusa kao tamo za novu godinu kada su bili napadi HIMARSima na Rusku kasarnu,  Ruski telegram počne brujati o tome,  ili kada izgube avion , Ruski telegram fighter-bomber potvrdi ,tako ćemo znati koja je razina štete (ako nemamo direktnu video snimku)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 14:46

novi raketni udari po Berdijansku, dobili su Ukrajinci očito gomilu ovih krstarećih raketa rasipaju se kao da ne postoji sutra. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/5/2023, 15:15

Ako Rusi nemaju odgovor na te Olujne sjenke i tu robu a onda im se najpametnije pokupit iz Ukrajine a šta uključuje i Krim i pravac kući. Nema smisla da ginu kao glineni golubovi na streljani jer se to upravo dešava s ovim raketama koje su Ukrajinci dobili i dobit će ih još koliko god je potrebno.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 1280px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/5/2023, 15:39

ima načina, tako su smanjili efekt HIMARSa, disperzija ljudi, kasarni, i oružja. 
dobijaš dva efekta. puno je teže locirati metu , puno je lako locirati jednu kasarnu gdje ide par stotina ljudi , odmah se vidi promet, možeš ih locirati preko mobitela, signala, satelita, ili netko će ti dojaviti. 
i ako pogodiš jednu manju metu manja je šteta.

tako su prošle godine kada su uvedeni HIMARSI , sve do dubine 70km je gorilo, svako skladište i kasarna. Rusi do HIMARSa ispaljivali 50 000 granata dnevno,  3 tjedna kasnije granatiranje je prestalo gotovo. Kasnije su se raspršili i izmjenili logistiku pa su digli ponovo na 20 000 granata dnevno, međutim već sada su iscrpljena skladišta pa je sada bliže 10 000.

međutim ovo u dubini iza 80km udaljenosti su Rusi smatrali da je "relativno sigurno",  i tu su i dalje koncetracije logistike, komande, skladišta, pogoni za popravak itd. 

I sada je gotovo cijela Ukrajina u dometu uključujući i veći Krima.  sve ovo što ukrajinci mlate zadnjih tjedan dana od kada su došle "olujne sjenke" , sve te lokacije su bile već unaprijed predodređene. 

i opet su rusi pali na klasičnu grešku kao kod himarsa. znaju da su u dometu toga oružja sada, i oni umjest da su prije tjedan dana napustili kasarne i skladišta, oni ne mrdaju i razmišljaju logikom "valjda neće nas pogodit". kako da ne. 

vjerujem da će uskoro početi disprezija ljudstva i tehnike. naravno da će to umanjiti logističke mogućnosti RU vojske na fronti, kao što je HIMARS napravio ali bolje i to nego da te ovi rokaju raketama. 

----------
inače UKR vojska od starta tako operira , raspršeno, sve jedno Rusi i njih gađaju svako malo, najviše skladišta, jer Ukrajinci sada gomilaju zapadnu tehniku i municiju i gorivo radi očekivane kontra ofanzive a svako malo Rusi nešto otkriju i skrše

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 47 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum