ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ukralo

Go down

ukralo Empty ukralo

Post by debotoijusto Fri 17 Feb - 19:20

VIŠI policijski narednik i nagrađivani policajac osuđen je na 18 mjeseci zatvora jer je iz pronađenog novčanika uzeo 2000 kuna koje nije htio vratiti vlasnici, piše Danica.

Prema presudi, sve se dogodilo u srpnju preklani kad je policajac kod Osijeka "od nalaznika preuzeo novčanik u vlasništvu žene, u kojem su bili osobni dokumenti, bankovne kartice i drugi predmeti te novčani iznos od 2000 kuna".

Novac je zadržao za sebe, a potom je "sačinio i osobno potpisao zapisnik o pronalasku u koji je unio neistiniti podatak o sadržaju novčanika i pronađenim stvarima, izostavljajući iz popisa 2000 kuna te neistinito navodeći da je nalaznik nepoznat i da želi ostati anoniman".

"Kad je žena preuzela novčanik te od njega zatražila i novac, ponudio joj je novčani iznos od 1000 kuna kao obeštećenje, tražeći istodobno da ga ne prijavljuje, na što je žena i pristala, nakon čega joj je par dana kasnije kuvertu s tisuću kuna ubacio u poštanski sandučić u Osijeku", piše u presudi.




Policajac je tijekom suđenja sve opovrgnuo tvrdeći kako novca doista nije bilo u novčaniku i da je pošteni nalaznik želio ostati anoniman. Pristao je, kaže, platiti ženi 1000 kuna jer je došla k njemu sa sinom i bila neugodna, plakala, prijetila da će mu napraviti pakao od života i da će ostati bez posla.

"Znao sam kako sustav reagira na optužbe prema policijskim službenicima, pa makar one bile lažne i neutemeljene, te sam se u jednom trenutku slomio i rekao: 'Dobro, koliko bi vi da ja vama dam'. Odgovorila mi je: ‘Daj mi barem pola, da ti ne zagorčam život, misli na svoje dijete’.

Potom sam kupio jednokratnu SIM karticu broja 095 te kontaktirao ženu i dogovorio se da novac ostavim u poštanskom sandučiću na njezinoj adresi u Osijeku, što sam tog dana i napravio gdje sam ostavio tisuću kuna. Novac sam stavio u plavu kuvertu", ustvrdio je.




ključan je bio iskaz nalaznika novčanika koji je ispričao kako je tog dana radio na imanju te je na povratku kući pronašao novčanik u kojem je vidio novac i dokumente.

"Otišao sam predati novčanik u policijsku postaju, tamo sam policajcu rekao da u njemu ima novca, da ga nisam brojao. Policajac je na papirić napisao moje osobne podatke, a ja sam njemu predao novčanik i za to nisam dobio nikakvu potvrdu o predaji, niti je policajac pregledao što se u novčaniku nalazi.

Sve sam ispričao supruzi koja se čudila što nisam dobio nikakvu potvrdu, a onda je uspjela pronaći vlasnicu koja joj je rekla da je preuzela novčanik, ali bez novca. Potom sam i ja kontaktirao vlasnicu i rekao da sam spreman posvjedočiti kako je u novčaniku bilo novca", naglasio je nalaznik.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/pronasao-novcanik-s-2000-kuna-i-odnio-ga-u-policiju-policajac-ukrao-novac-pa-lagao/2439073.aspx





debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

ukralo Empty Re: ukralo

Post by debotoijusto Fri 17 Feb - 19:21

pred mirovinu osramocen za 300€
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

ukralo Empty Re: ukralo

Post by immortal Fri 17 Feb - 23:27

došla čistačica i počistila novčanik prije pisanja zapisnika
  :troll

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

ukralo Empty Re: ukralo

Post by T. Fri 17 Feb - 23:33

čemu tema kojoj je jedini smisao podrivanje institucija sustava...

_________________
ukralo Unname11
T.
T.

Posts : 17081
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ukralo Empty Re: ukralo

Post by crvenkasti Fri 17 Feb - 23:36

i inspektori su ljudi i moraju od nečeg živjet

nije fer da lovu imaju samo oni koji rade
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

ukralo Empty Re: ukralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum