ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:28

Kremlj je danas ocijenio "neprihvatljivom" odluku EU o ograničenju cijene plina. "To je kršenje tržišnog procesa formiranja cijena", rekao je glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov, prenijele su ruske novinske agencije.

"Svaka referenca na 'ograničenje' (cijena) je neprihvatljiva", naglasio je.

Ministri energetike država članica EU dogovorili su u ponedjeljak ograničenje cijena plina.

Mađarska jedina protiv ograničenja

Oni su odlučili da se mehanizam za ograničenje aktivira kada cijena dosegne 180 eura po megavat satu i 35 eura više od referentne cijene LNG-a u razdoblju od tri dana uzastopno, rekli su diplomatski izvori.

Protiv toga plafona bila je jedino Mađarska, Austrija i Nizozemska su bile suzdržane, a Njemačka je podržala. Sve te zemlje ranije su se protivile intervenciji na tržištu plina i ograničenju cijena.

Mehanizam će se moći pokrenuti od 15. veljače sljedeće godine.

EU dogovorila ograničavanje cijena plina. Rusija: To je neprihvatljivo

A ti nemoj prodavat na tržištu EU ako ti to ne paše. Prodaji Kinezima a oni će kad vide da ti ne možeš prodat plin po većoj cijeni isto tražit nižu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:34

by RayMabus Wed 14 Dec - 22:58

Umiša san mu se ja i u izbore ove godine pa podrža komunjare kako bi u francuskom parlamentu izgubio većinu. I u izbore u Italiji san se umiša pa sad ima onu Meloni koja mu jebe mater.

Liberali. Podržavaju Komšića.

Sad ću se ja i umišat i u ovo ovdje. Ja san van isto nešto ko i Lucifer. Anđeoska hijerarhija. I još gore od njega. Lucifer prema meni ( anđeo Znanja, anđeli Prijestolnici ) dođe nešto ko majka Tereza. Mi smo puno gori.

Kad nas upoznate onda će vam Lucifer izgledat kao majka Tereza. Al doslovno je tako.


--
https://www.ex-iskon-pleme.com/t53306p820-sarajevo-srbija-ili-hrvatska-mundijal
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:35

Oni su odlučili da se mehanizam za ograničenje aktivira kada cijena dosegne 180 eura po megavat satu i 35 eura više od referentne cijene LNG-a u razdoblju od tri dana uzastopno, rekli su diplomatski izvori.


:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:38

Rezolucija traži obustavu rada posebno u pogledu liberalizacije viznog režima, planiranih posjeta i evropsko-katarskog sporazuma o aviprevozu, sve dok se optužbe ne potvrde ili odbace.

“Odluka da se uvede tako diskriminatorno ograničenje … negativno će utjecati na regionalnu i globalnu sigurnosnu saradnju, kao i na pregovore o globalnom energetskom siromaštvu i sigurnosti, koji su u toku”, rekao je diplomata.

Katar je jedan od glavnih proizvođača prirodnog tečnog plina (LNG), uz SAD i Australiju.


Od ruske agresije na Ukrajinu upravo su se Kataru najčešće obraćale evropske zemlje u potrazi za alternativnim dobavljačem plina

Katar je bio “ekskluzivno kritiziran i napadan” u istrazi i duboko je razočaran što belgijska vlada nije “uložila napore da u saradnji s našom vladom ustanovi činjenice”, piše u izjavi.

Glasnogovornik belgijskog Ministarstva pravosuđa nije odmah komentirao slučaj.

Ministarstvo pravosuđa je u srijedu objavilo da njihova obavještajna služba više od godinu blisko sarađuje s drugim evropskim zemljama kako bi razotkrila korupcijski skandal.

Katar je istakao “čvrste” veze s nekim zemljama EU-a i “zahvalnost onima” koje su ostale angažirane uprkos valu napada.

S druge strane, belgijska vlada pokazala je nedostatak saradnje prema partneru koji je “blizak” i “velik dobavljač” LNG-a, navodi se.

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2022/12/18/katar-ponovno-porice-ukljucenost-u-korupcijski-skandal-u-evropskoj-uniji


Izvoli pa prodaj Kinezima po višoj cijeni od one koje ti mi nudimo pa vidi šta će ti Pjon Jang kazat.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:42

Ekonomija Katara :

EU dogovorila ograničavanje cijena plina 1024px-Qatar_Exports_Treemap_2017.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Qatar

Pola ekonomije plin i to ovaj LNG jer ga ne mogu drukčije izvest na tržišta.

AJ PA PA
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:49

RayMabus wrote:by RayMabus Wed 14 Dec - 22:58


Sad ću se ja i umišat i u ovo ovdje. Ja san van isto nešto ko i Lucifer. Anđeoska hijerarhija. I još gore od njega. Lucifer prema meni ( anđeo Znanja, anđeli Prijestolnici ) dođe nešto ko majka Tereza. Mi smo puno gori.

Kad nas upoznate onda će vam Lucifer izgledat kao majka Tereza. Al doslovno je tako.


--
https://www.ex-iskon-pleme.com/t53306p820-sarajevo-srbija-ili-hrvatska-mundijal
16 Dec 2022

Procjenjuje se da u Nargis-1X ima oko 3,5 triliona kubnih stopa gasa.

https://balkans.aljazeera.net/news/economy/2022/12/16/egipat-pronasao-ogromne-rezerve-prirodnog-gasa-u-mediteranu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 02:51

Šeicima iz Katara će prisist šta san ja ugasija tv nakon pola sata utakmice Hrvatska Argentina u polufinalu a za finale.

Sad ćeš tek vidit moje metode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 03:08

Ministri energetike država članica EU dogovorili su u ponedjeljak ograničenje cijena plina.

Oni su odlučili da se mehanizam za ograničenje aktivira kada cijena dosegne 180 eura po megavat satu i 35 eura više od referentne cijene LNG-a u razdoblju od tri dana uzastopno, rekli su diplomatski izvori.

Mehanizam će se moći pokrenuti od 15. veljače sljedeće godine.

---

To su ti sad nova pravila na tržištu od 15.02 iduće godine. Ako nećeš izvoli onda ponudi Mao Ce Tungu il onim indijskim ciganima pa vidi oće li ti oni dat veću cijenu.

Normalno da neće. Nisu debili. A Kina posebno koja radi plinovode prema Rusiji a Putinu se isplati dat i za manju cijenu samo da dobije političku i drugu podršku od Kine jer su oni u osnovi antiamerički savez.

Kod Indije je još to šta oni zemljopisno nisu hladna zemlja. Plin za grijanje koriste samo države koje su u hladnijoj klimi dakle Kina i EU su dva velika tržišta za tu priču a ne nekakva Indija.

Ujedno u Egiptu nađeno novo veliko plinsko polje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by RayMabus 20/12/2022, 08:32

Mjera bez presedana ima za cilj smanjenje cijena energenata dok se blok bori sa krizom usljed odluke Rusije da prestane isporučivati ​​EU fosilna goriva kako bi uzvratila na sankcije zbog njenog rata u Ukrajini.

Ograničenje, kako su ga odobrili ministri, biće aktivirano kada cijene gasa dostignu 180 eura po megavat-satu tokom najmanje tri uzastopna trgovačka dana.

Ovo je značajan pomak u odnosu na prvobitni prijedlog Evropske komisije koji je planirao da se gornja granica aktivira kada cijene plina dosegnu 275 eura/MWh 10 uzastopnih dana.

Cijene su se prošle sedmice kretale oko 135 eura po megavat-satu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

EU dogovorila ograničavanje cijena plina Empty Re: EU dogovorila ograničavanje cijena plina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum