ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Ringo10 Sat 10 Dec - 18:00

Maroko u polufinalu
Portugal napadao, jalovo, bez koncepcije...nista 

A mi smo nase popljuvali radi onih 0-0 Sa Marokom
Oni su odlicna ekipa ...ali mislim da im je ovo plafon
Sad im idu Francuzi ili Englezi ...

Ljudi, Maroko je odlican ...nikome nece biti lako s njima


Last edited by Ringo10 on Sat 10 Dec - 18:02; edited 1 time in total

Ringo10

Posts : 21599
2015-09-24


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by vili40 Sat 10 Dec - 18:01

Ringo10 wrote:Maroko u polufinalu
Portugal napadao, jalovo, bez koncepcije...nista 

A mi smo nase popljuvali radi onih 0-0 Sa Marokom
Oni su odlicna ekipa ...ali mislim da im je ovo plafon
Sad im idu Francuzi ili Englezi ...
nema više plafona,sad svatko može svakoga
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Hektorović Sat 10 Dec - 18:02

vili40 wrote:
Ringo10 wrote:Maroko u polufinalu
Portugal napadao, jalovo, bez koncepcije...nista 

A mi smo nase popljuvali radi onih 0-0 Sa Marokom
Oni su odlicna ekipa ...ali mislim da im je ovo plafon
Sad im idu Francuzi ili Englezi ...
nema više plafona,sad svatko može svakoga

To je to, stol je preokrenut… sve je jednako moguće
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Ringo10 Sat 10 Dec - 18:18

Hektorović wrote:
vili40 wrote:
Ringo10 wrote:Maroko u polufinalu
Portugal napadao, jalovo, bez koncepcije...nista 

A mi smo nase popljuvali radi onih 0-0 Sa Marokom
Oni su odlicna ekipa ...ali mislim da im je ovo plafon
Sad im idu Francuzi ili Englezi ...
nema više plafona,sad svatko može svakoga

To je to, stol je preokrenut… sve je jednako moguće
Pa sad da ce Maroko bas u finale, ne vjerujem
Ali hajde svasta je moguce
Ringo10
Ringo10

Posts : 21599
2015-09-24


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by vili40 Sat 10 Dec - 18:43

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 0?ui=2&ik=6573b877a9&attid=0.1&permmsgid=msg-f:1751849792284088819&th=184fd21ab8ef59f3&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ-qHojVtHrwufudgizfGByFbpnNdD7wrZTuspXfh48VM0hHWygacKOzfROsjjrCK0upu0lkWV6RzfW12tSlOrfG_1AuZr-hmdKFpbrS9AdQaw4rPM4w05gWPk0&disp=emb&realattid=e2d9e6aae20b578f_0.1
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by niels Sat 10 Dec - 19:03

Rekao bih da se tu vidi socijalna inteligencija, najprije Luke Modrića, ali i ostalih senatora iz svlačionice i stručnog stožera - nesebično su prihvaćali mlađe i dijelili svoja znanja s njima.

Iako je općenito pravilo da su najbolje ekipe kombinacija mladih i starih, obično među generacijama dolazi do trzavica i zavisti.

Ovi momci koji su došli se stvarno besprijekorno ponašaju, igraju i bore, a stariji ih budno prate i razvijaju.

Recept za uspjeh i zalog za budućnost.
niels
niels

Male
Posts : 4795
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by marcellus Sat 10 Dec - 19:13

Zanimljivo, obje reprezentacije iz naše grupe koje su prošle dalje su došle do polufinala. 

Maroko i Hrvatska. Ne znam je li se to ikad dogodilo otkad je ovaj format natjecanja

_________________
Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by niels Sat 10 Dec - 19:16

Ne znam da li će Maroko u finale, ali zasada, sve rade kako treba. :)


Velim, igraju jednostavno, bez kalkulacija, čvrsto, okomito i pametno.

Portugal se samouništio, čudim se njihovom izborniku, mislio sam da je odličan trener. On nije smio dozvoliti ovakve gluposti i nedisciplinu. Naravno da je došlo vrijeme za mlade, ali ako zoveš Cristiana Ronalda u sastav, onda on igra. Ili ga zovi, ili ga ne zovi, ali ga nemoj držati na klupi. Ja momka jedva znam, ali toliko o njemu znam.

Ovi mladi momci, oni si samo mogu umisliti da su bolji od njega, jer nisu. Ako su mislili osvojiti Mundijal na svojoj kvaliteti, grdno su se preračunali.

Klasičan rat generacija u svlačionici, ali Ronaldo nema i izbornik to ni ne treba očekivati, socijalnu inteligenciju da ohrabruje i gura mlađe, naročito ako vidi zavist, zamjeranje i naprosto manjak igračke kvalitete (slučaj Bruno Fernandes i Manchester United).

No dobro, to su neka moja razmišljanja, ne igram tamo ;)
niels
niels

Male
Posts : 4795
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by niels Sat 10 Dec - 19:19

marcellus wrote:Zanimljivo, obje reprezentacije iz naše grupe koje su prošle dalje su došle do polufinala. 

Maroko i Hrvatska. Ne znam je li se to ikad dogodilo otkad je ovaj format natjecanja

Znam da je na EURO 2004 ekipe u skupini (Grčka i Portugal) su ujedno bile i finalisti.
niels
niels

Male
Posts : 4795
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by melkior Sat 10 Dec - 19:21

Maroko na ovom prvenstvu igra bunker. Ne sviđa mi se ali je efikasno.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by melkior Sat 10 Dec - 19:23

melkior wrote:Maroko na ovom prvenstvu igra bunker. Ne sviđa mi se ali je efikasno.

Ako ćemo protiv njih u finalu, uvesti Oršića i Budimira od prve minute. Prvi ima brzinu, a drugi može dobiti sve duele glavom.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by niels Sat 10 Dec - 19:26

@Serbinho-3 je komentirao jučer Perišića, i na prvi pogled, reklo bi se da je u pravu.

Ali samo na prvi pogled, jer kad bi Ivan primio loptu, čitava brazilska obrana bi se nagnula prema našoj desnoj strani, jer su i asistencije i pogoci dolazili od Perišića. Zato je Juranović dobio prostor na našoj desnoj strani, i puno ga iskoristio, i u obrani držao Neymara.

Brazilci su ga podcijenili, ali ni to ih nije koštalo gola dok nije proradio automatizam iz Dinama Majer-Oršić-Petković :)
niels
niels

Male
Posts : 4795
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by veber Sat 10 Dec - 19:49

navijao sam kontra maroka kao što ću kontra francuske.
razlog jednostavan.
mujage su i malo previše osunčani.

mada ni britanija nije kaj je nekaj bila.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by debotoijusto Sat 10 Dec - 20:04

veber wrote:navijao sam kontra maroka kao što ću kontra francuske.
razlog jednostavan.
mujage su i malo previše osunčani.

mada ni britanija nije kaj je nekaj bila.

upis odise  toleranccijom vjerrom i ufanjem  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by vili40 Sat 10 Dec - 20:11

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Kladio10
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by veber Sat 10 Dec - 20:38

debotoijusto wrote:
veber wrote:navijao sam kontra maroka kao što ću kontra francuske.
razlog jednostavan.
mujage su i malo previše osunčani.

mada ni britanija nije kaj je nekaj bila.

upis odise  toleranccijom vjerrom i ufanjem  :D
pa ako sam član društva: očistimo naše gradove od tepiha, brada i ručnika preko glave. zašto bi se skrivao.

ovi tepisari u pfhorzheimu nikako da skuže, nije ok stavljati tepihe u parkovima ili na trgovima i onda malo mezit i zvati ovčice oko podneva.

ja sam ti živa tolerancija, pis braders i to.

samo mi idu na kiki tepisi po porkovima i trgovima-kao i ostalima iz saniteta.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Eroo Sat 10 Dec - 21:09

Lijep doček.   cheers

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Screenshot-7718
https://ba.n1info.com/sport-klub/nogomet/brazilske-novine-izasle-s-hrvatskim-naslovom-zbogom-sesti-naslov/

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75284
2016-07-22


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by vuksadinare Sat 10 Dec - 23:12

Milos Sestic brutalno o srpskoj reprezentaciji:'Mi smo sanjali naslov svetskog prvaka a imamo realno dva igraca koja nesto vrede.Da bi bili u konkurenciji za titule vi morate imati minimalno dve linije kvalitetne a mi imamo samo jednu i to napad.Hrvatska ima tri kvalitetne linije sem delomicno napada.I zato su sad polufinalisti na sampionatu a na proslom finalisti.Pricaju da imaju srecu.Ja kazem sreca moze da te posluzi u ponekoj utakmici ali ne u svakoj.Hrvatska ima ono sto je nama falilo na svetskom sampionatu osamdeset druge a to.je volja i karakter.Nije greh nesto nauciti i od Hrvatske koja jedina dostojno prezentira ovaj region i zbog koje svet jos na ove prostore gleda kao na fudbalske majstora ali treba biti iskren da se svi mi slepamo uz Hrvatsku jer sportski fudbalski znalci u svetu jos uvek cene bivsu jugoslovensku skolu fudbala koji najvise prezentuje Hrvatska.'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by niels Sat 10 Dec - 23:38

Od jugoslavenske nogometne reprezentacije sam samo imao traume i razočaranja, osim ‘62.

To nije nikada bila normalna ekipa s realnim očekivanjima. Uvijek sam bio za to da zovu 23 najbolja igrača, makar svi bili iz Partizana, da se ne gleda otkud je tko. Da selektor ima maksimalni autoritet, najprije u FSJ. Da se zovu igrači na vrhuncu igre i mladi koji će nositi tu reprezentaciju za 4 godine.

Ne. Uvijek, sve krivo. Republički ključevi, klupski ključevi, igrači znaju da ih selektor nije selekcionirao, već da su prošli po ključu. Tada su pripreme bile mjesec i dulje, prvi dio u nekoj rupetini, planinčugi, “da nabiju kondiciju”. Drugi dio, u gradu “tehnika (?!!!) i taktika)”. Onda slijedi putovanje kod domaćina, par dana prije utakmice.

Stranaca gotovo da i nije bilo, sve domaća liga i svi se gledaju preko klupskih nišana. Zagreb, Split, Beograd, Sarajevo…imaju svoje novinare, a njima igrači pričaju kako je u reprezentaciji.

Prije prve utakmice pumpa se atmosfera, onda nas realno rastave na 0 i 1. I sve naopako, svi su krivi, od svemira do kuhara reprezentacije. Druga utakmica, razbiju najslabijeg u grupi ili iznenade favorita. Eto opet euforije, što ljubimci nacije najviše vole doručkovati ili koja kola voze.

Zadnja utakmica u grupi, treba nam neriješeno, mi povedemo, sudac svira sumnjivi penal protiv nas, igra se raspadne i u drugom dijelu dobijemo još dva gola i crveni karton.

Izbornik daje ostavku, ne zato jer je nešto loše napravio (ništa on nije ni smio raditi) nego jer je našao angažman u francuskoj ligi. Predsjednik FSJ naravno da ne daje ostavku, pa nije on igrao, on je samo razradio ključeve selekcioniranja.

Strašno, a imali smo zbilja talentirane nogometaše, ali rijetko bi se realizirali u potpunosti.
niels
niels

Male
Posts : 4795
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by zganci_i_jetrica Sat 10 Dec - 23:54

Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:
pizzon wrote:nakon sto je verovatno
dobar deo srbije javno
ili tiho u sebi bio za pobedu hr.selektor delic
je kenjao o " braniteljima  " 
zato je sasvim ok da nakon svake pobede
srbije selektor izjavi
da je pobeda namenjena
zrtvama ustaskih zlocina
za vreme ndh i tokom devedesetih.
Branitelji Su u Hrvatskoj neka vrsta Svete Krave
I sta to vama smeta
Dobro, ima Pizzon u pravu ovde. Nije poenta u braniteljima, vec da iz HR ili drugde, odmah dodje Cunami Histerije, ako se pomenu recimo zrtve Jasenovca ili nesto drugo. Ako to radis kod sebe, OK, ali se zaboravlja sa je Srbija druga zemlja i istoj bi se krojila politika po svojim zeljama. Jugoslavije je dobro da nema, ljudi nemaju tu neku vrstu postovanja ni izmedju sebe u realnom zivotu a kamoli izmedju naroda. Ovde u Italiji 20 tih Republika, narodi drugaciji, ali nema takvih stvari.
Nije spomenuo ni Srbe, ni dokazane srpske zločine. Time što te smetaju branitelji jedne države impliciraš da koga Srbi napadnu, taj se ne smije braniti, što je jasan znak tipično srpskog šovinističko nacionalističkog, blentavog kompleksa superiornosti bez imalo pokrića.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Serbinho-3 Sat 10 Dec - 23:59

Srbija nema odbranu, Sestic naravno ima pravo na svoje misljenje. Rekao sam pre pocetka i to se desilo. Mozes u Evropi tako proci, ali je ocigledno da se na Mundijalu igra jaci fudbal. HR ne ide napred toliko, vise sredina terena. Sve to ima svoje, nije ni HR lako dosla. Uvek za dlaku i neizvesno, ili srecu, kako neki vide. Odbrana je svakako na strani HR, napad na strani SRB, sredina je HR verovatno bolja, jer Srbiju sredina nije i ne zanima. Srbi hoce ofanzivan fudbal ili leti glava. To bi kao bilo to. Idu mi na kiki ovi sto kukaju. Ko se razume malo u fudbal ili basket, mogao je snimiti nedostatke. Prvo ocekivati neke visoke ciljeve, zatim pljuvanje, realno neozbiljne licnosti. Srbiji fali da sredi odbranu. Milenkovic nije desni bek, on je Centralni. Centralni manje trci, jer se napada vise po bokovima, strani, znaci brz igrac i dobar u defanzivi, napad nebitan, prvo odbrana. To bi kao bilo to. Nemas jednog beka, niti ih pravis. Ko igra beka, vrlo lako postane fudbaler. Svi bi da budu napadac. Jednom, igramo mi, brojim ja, devet napadaca, ja i ovaj jedan na levom beku ispred golmana. Viknem da se vrate nazad, trener se okrenu, nista ne rece. Doduse i on je bio napadac, samo vrhunski, koji je davao golove velikim timovima. To bi kao bilo to, ranije smo imali bekove, ali je falilo drugo. Trebaju te Akademije i privatni klubovi. Teren, okolo zica, stadioni su nebitni, ionako niko ne dolazi, bitna je igra. Mali timovi, poput Mega Basket, dete nacrta boju dresova, nemas navijace, nemas probleme, prave igrace za NBA, poslali najvise od svih.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal - Page 22 Empty Re: Sarajevo, Srbija ili Hrvatska Mundijal

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum