ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 11/11/2022, 00:16

AssadNaPodmornici wrote:
TG-OTES ::
Herson ce biti poslednja "pobjeda" Kijevske hunte u ovom ratu.

Tako se mislilo poslije svakog povlacenja Rusa.


U ovom ratu izmedju dva slovenska naroda ja sam podrzavao i dalje podrzavam Ruse iz poznatih, milion puta recenih i sazvakanih razloga, da ih ne ponavljamo sad, ali otprilike smo mogli ovih dana na delu da vidimo kako to izgleda kad racunas na rusku zastitu. Ovde pre svega mislim na zanosenje nas kao naroda, da ce ako sutra krene neki novi sukob na Kosovu, da ce Rusi da nas podrze, posalju boga oca...bas kao i kroz istoriju sto su....nema od toga nista i tu stavljam tacku.

Sa druge strane ovo palamudjenje kako su oni doneli procenu da je pametnije ovo od toga da brane je klasicna kenjaza da prostite na izrazu. To se u slobodnom prevodu kaze da bi dobili po tamburi, da su ostali i da bi se onda zaljuljale fotelje bratiji u Kremlju. Ovako idu linijom manjeg otpora, kao eto mi smo procenili, bla, bla, bla, a ustvari su procenili da ovako jos uvek mogu da prodaju neku pricu njihovom javnom mjenju i nastave da jasu taj narod tamo i sklone jos ko zna koliko milijardi "DOLARA"(posto jelte imaju toliko poverenje u rublje)...
Prosto zalosno, najveca i najbogatija (misli se na prirodna bogatstva) zemlja na svetu a procenat siromasnog stanovnistva na nivou africkih zemalja.
No sve ce biti bolje iduce godine 9 Maja, kad prefarbaju tu tehniku i isparadiraju crvenim trgom.

Al da ne pomisli neko da su sad ovi Ukrajinci neka sila, oni su jos veca propast, dobrim delom ogromni nacisti a i ovi Frankestajni preko bare su im zavrnuli jaja pa nemaju izbora i ginu ko muve bez glave.

Sve u svemu svaka nova vest sa fronta je sumornija od sumorne zime koja kuca na vrata.

Za sledece povlacenje, ulazem kviska na zaprosku nuklearnu elektranu....ako me razvoj situacije demantuje, javno cu da se izvinim...


specijalac91 ::
Pozdrav pratim vas još od vremena prije početka SVO u Ukr. Ovo je moje mišljenje vezano za cjelokupne događaje od 24.2 do danas.. Ruski narod je potpuno inertan po pitanju SVO njima je bitnije da ugodno žive nego da odbrane svoj narod u Ukr. I taj nedostatak motiva, želje i volje za odbranom je uzrok svega ovoga što im se dešava na terenu.. KORUPCIJA uništava samu srž Ruskog društva. Karijeristi u Vojsci i Bezbjednosnim službama žrtvuju vojsku na terenu da bi se ogrebali za veću čin i beneficije koje idu uz to... Logistika im je očajna. Potcjenili su neprijatelja a svoje "igrače" u Ukr. društvu precjenili. Specijalna Operacija je koncipiran tako da brzi desantima malih mobilnih jedinica zauzmu određene tačke sa kojih će pružati podršku reakcionim elementima u Ukr. da preuzmu sve poluge vlasti, sjetimo se Medvescuka! Neko je iz ličnog interesa izdao Ruse i otkrio planove stranim obavjestajnim službama. Rusi su sami sebi najveći neprijatelji. Sve što su gradili u posljednjih 20 godina propalo je u posljednjih 9 mjeseci. Rusiji je potrebna cjelokupna promjena načina razmišljanja i naravno da se odgovorni za ove katastrofalne propuste privedu pravdi, da posluže kao primjer da se niko ne smije igrati sa državom i vojskom kao najjačim stubom njene državnosti. SLAVA Rusiji


Da li je tebi neprijatno kad procitas da 80% (i raste) podrzava Putina? Od ostalih 20% 15% su oni sto misle da je suvise blag.
Ugled Rusije u svijetu je dramaticno porastao. Kad kazem "svijet" mislim na dio izvan "AngloCionista".



Pazite ovog zadnjeg...specijalac91

Gdje je taj bio specijalac 1991? U “građanskom ratu” s kojim Srbija nije imala veze?! Logori na njenom tlu, to su valjda dogovorili s JNA principu Guantanama?

A vidi se da je stručno uočio i iznio zamjerke koje su se odrazile na moral, zapovjedni lanac, logistiku i infrastrukturu. To jest obučeni vojnik.

Jedino ima uvrnute vrijednosti, životne i političke prosudbe.

niels

Posts : 4797
2021-04-26


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 09:22



Ukrainska zastava navodno u centru Hersona, postavljena od lokalnih građana ili partizana. Vojska još nije u centru

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 10:03



ovako se trenutno Rusi spašavaju preko Dnjepra

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 11/11/2022, 10:23

AssadNaPodmornici wrote:

ovako se trenutno Rusi spašavaju preko Dnjepra
Nadam se da će ih ukri poklopiti u što većem broju, u svakom slučaju lijepa jutarnja vijest cheers

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 10:26

Hektorović wrote:Srbi vide svjetlo na kraju tunela

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 FhJBQucWAAMpG5n?format=jpg&name=small

Za Novu godinu u Lisabonu

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 10:27

Dogodine u Hersonu haha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 10:29

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Amerikanci su dobili što su željeli.

Amerikanci će odlučiti kad i kako će se ovaj rat završiti.
Otprilike tako nekako. Al za sada neće dok je incijativa na njihovoj strani. Možda kasnije kad i ako splasne ukrajinsko napredovanje. Za sada ne.

Ima tih tisuću nijansi sive šta ako ovo, šta ako ono pa reakcija na to je ovo ili ono ili nešto treće al sve to još nije na repetoaru dok njihovi vode na bojištu a Putin gubi.

Amerika je već dobila svoje glavne ciljeve, dakle oslabili su Rusiju, pokazali odučnost čitavom svijetu, poslali poruku Kinezima.

Zato Miley govori ovo što govori. Dakle preko zime ima prostor za pregovore.

Onda opet kako Amerika odluči.

I Ukre se tu nešto pita. I UK i EU.

Mislim da je ukrajinska vojska sad već toliko uznapredovala, da bi čak i odbijanjem pregovora (odnosno inzistiranjem na nekompromisnim zahtjevima u pregovorima) Ukri još mjesecima mogli napredovati pa tek onda eventualno ići na neke ozbiljne pregovore.

A i čisto sumnjam da bi Ameri skroz zatvorili pipu da Zelenski odbije deal s Rusima. Vjerojatno bi samo smanjili. Ali ako bi EU + UK nastavili isporučivati pomoć Ukri bi i dalje mogli napredovati, Rusi su na izmaku snaga u svakom smislu, a od ukidanja sankcija nema ni govora.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 11/11/2022, 10:31

AssadNaPodmornici wrote:Dogodine u Hersonu haha
Braća srbi će ih to ponajbolje podučiti cheers

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 10:35

veber wrote:
Hektorović wrote:
niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.

Kina neće ratovati za Tajvan još desetak godina, ne žuri im se...
daj prestanite bulaznit.
kao da vas čitam prije godinu dana o rusiji i ukrajini.

kina je slijedeća za popičkitis.

nakon toga iran.

i fertig, motaj kablove i nastavljate s PS5 ili do slijedeće godine PS6

Da, ljudi to ne kuže. Svi smo govorili , Kissinger prvi, Ameri ne mogu na dva fronta, nije dobro ići u isto vrijeme kontra Rusa i Kineza, to je velika greška.

To je bila velika kocka. Al pokazalo se kao odličan potez. Rusija narednih 100 godina neće biti nikakav značajan faktor u međunarodnim odnosima. Izlazi iz prve lige. 

Ali Kina je dobila jasnu poruku. Budete li čačkali mećku na Tajvanu i u Južnom kineskom moru, dobit ćete jednak odgovor. Idete sto godina unazad. Kina je u šoku od ovog svega. Ne pada im napamet napadati Tajvan. Žele ekonomski rasti da bi mogli i vojno, no svjesni su da narednih desetljeća nemaju šanse protiv USA+ koalicije. Pa Japan ide u modernizaciju vojske, osobito mornarice, pa ova sadašnja japanska pojede kinesku za doručak. A di su tu Australija, Vijetnam, Indija, Tajland, Filipini, Južna Koreja, Indonezija.


Pacifički NATO ima i ljudstva i oružja i resursa da Kinu baci na koljena jednako kao Rusiju (u Ukrajini).

Kina demografski kopni. Ona je i dalje super-sila, ali do 2050. minimum nema šta tražiti u okršaju sa USA and friends, a lako moguće i dosta duže.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


niels likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/11/2022, 12:45

Ne postoji niti jedan opravdani razlog zbog kojeg bi Ukrajina pristala bilo na primirje bilo na nekakav mirovni sporazum s Rusijom. Rusija je prokockala svoje šanse za ovu godinu da osvoji Odesu, ne samo da se neće približiti Odesi, već je prilično vjerojatno da će HIMARS-i udarati po Krimu. Čak i bez potrebe da prijeđu rijeku Dnjipro, mogu lupati u dubinu teritorija kopnene veze Krima s Mariupolom, odnosno u dubinu teritorija Zaporožja. Donekle sam očekivao da će dronovi i iranske rakete pronaći i uništiti HIMARS-e, ali ispada da je čitav ovaj rat, i ne samo rat već i sama RF jedno veliko Potemkinovo selo. Do proljeća kad Rusija planira novu ofenzivu, moguće iz smjera Bjelorusije, Ukrajina će već biti nakrcata svim sustavima PZO-a, uključujući i onima protudronovskima.
avatar
melkior

Posts : 17241
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/11/2022, 12:55

melkior wrote:Ne postoji niti jedan opravdani razlog zbog kojeg bi Ukrajina pristala bilo na primirje bilo na nekakav mirovni sporazum s Rusijom. Rusija je prokockala svoje šanse za ovu godinu da osvoji Odesu, ne samo da se neće približiti Odesi, već je prilično vjerojatno da će HIMARS-i udarati po Krimu. Čak i bez potrebe da prijeđu rijeku Dnjipro, mogu lupati u dubinu teritorija kopnene veze Krima s Mariupolom, odnosno u dubinu teritorija Zaporožja. Donekle sam očekivao da će dronovi i iranske rakete pronaći i uništiti HIMARS-e, ali ispada da je čitav ovaj rat, i ne samo rat već i sama RF jedno veliko Potemkinovo selo. Do proljeća kad Rusija planira novu ofenzivu, moguće iz smjera Bjelorusije, Ukrajina će već biti nakrcata svim sustavima PZO-a, uključujući i onima protudronovskima.
Sad bi se SAD mogao okuražiti i dati Ukrajincima streljivo za HIMARS-e većeg dometa. Ionako im ne trebaju za sukob s Kinom, a šteta da skupljaju prašinu u nekom skladištu.
avatar
melkior

Posts : 17241
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 11/11/2022, 15:44

Charles III wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:
niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.

Kina neće ratovati za Tajvan još desetak godina, ne žuri im se...
daj prestanite bulaznit.
kao da vas čitam prije godinu dana o rusiji i ukrajini.

kina je slijedeća za popičkitis.

nakon toga iran.

i fertig, motaj kablove i nastavljate s PS5 ili do slijedeće godine PS6

Da, ljudi to ne kuže. Svi smo govorili , Kissinger prvi, Ameri ne mogu na dva fronta, nije dobro ići u isto vrijeme kontra Rusa i Kineza, to je velika greška.

To je bila velika kocka. Al pokazalo se kao odličan potez. Rusija narednih 100 godina neće biti nikakav značajan faktor u međunarodnim odnosima. Izlazi iz prve lige. 

Ali Kina je dobila jasnu poruku. Budete li čačkali mećku na Tajvanu i u Južnom kineskom moru, dobit ćete jednak odgovor. Idete sto godina unazad. Kina je u šoku od ovog svega. Ne pada im napamet napadati Tajvan. Žele ekonomski rasti da bi mogli i vojno, no svjesni su da narednih desetljeća nemaju šanse protiv USA+ koalicije. Pa Japan ide u modernizaciju vojske, osobito mornarice, pa ova sadašnja japanska pojede kinesku za doručak. A di su tu Australija, Vijetnam, Indija, Tajland, Filipini, Južna Koreja, Indonezija.


Pacifički NATO ima i ljudstva i oružja i resursa da Kinu baci na koljena jednako kao Rusiju (u Ukrajini).

Kina demografski kopni. Ona je i dalje super-sila, ali do 2050. minimum nema šta tražiti u okršaju sa USA and friends, a lako moguće i dosta duže.
gle, kada je krenuo rat u siriji debilčeki ovdje-ringo, serbinjo i slična ekipa su slavili ruse kao moćnu silu.

lijepo sam pisao da u konvencionalnom ratu protiv zapada nemaju šanse, nikakve.

pa je bilo kao i s ukrajinom kada sam tipkao u prosincu da će stoka garant napast.

sada vidimo popičkitis rusije, s tim da zapad šalje generaciju-dvije zastarjelo oružje. 
da ih rokaju s najmodernijim tek bi onda bilo popičkitis.

do sada niti jedan od osam airbusovih helikoptera nije oboren, koliko znamo. koliko su oni poskidali ruskih je nagađanje.

kina se može zaigrati, ali mislim da su vidjeli na primjeru rusije što im se može desiti.
i naravno, japan ima jednu od najmoćnijih mornarica na svijetu.
sada vjerovatno drugu.

i da. treba skuriti ruse dok svi ne krepaju.
da je naša vlada, vlada i da predsjednik nije ruski igrač, zatvorili bi pipe mađarima i srbima.
pa neka vješaju slike velike mađarske i velike srbije.
bez plina i nafte.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 16:33

Za utjehu Rusima.
Ipak nema ogromnih količina zarobljene tehnike niti vojnika niti uništene tehnike u povlačenju. za sada nema puno takvih slika. recimo kod Harkivse ofenzive je zarobljeno preko 500 komada teške tehnike , dakle govorimo o tenkovima, oklopnim vozilima, artiljeriji, SPGovima, VBRovima, kamionima, PZO sustavima itd. I puna skladišta oružja i granata. Toliko je toga zarobljeno da Ukrainska država nije izašla sa službenim podacima, da zapad nebi prestao slati pomoć.. mi smo znali uz pomoć slika sa Oryx ekipe.. mislim da je vizualizirano oko 550-600komada a moguće da nije sve slikano.
Arestović je rekao da je dovoljno tehnike za opremiti dvi-ipo mehanizirane/oklopne brigade.


Ovdje za sada nema toliko toga, za sada. Vidit ćemo u idućih dan-dva hoće se pojavljivati slike.
Što znači da su se Rusi dobro povukli, a onaj info koji je tvrdo da su tisuće RU vojnika ostalo zaglavljeno sa tehnikom nije točan.
To su navodno bili RU telegram profili, neki manje poznati - oni najpoznatiji su bili tihi. Ovi manje poznati, su širili te dezinformacije, čitao sam na par mjesta da su se Ukrainci inflitrirali u pojedine Ruske telegram grupe i namjerno šire dezinformacije Rusima u svrhu širenja panike i rušenja morala. Jer pazi u Rusiji do nazad mjesec dana nisu imali pojma da su u ratu, tehnički još i nisu, nemaju pojma često što se događa, slušaju onoga ludoga generala koji svaki dan dolazi sa izvještajima tipa "uništili smo danas 10himars sustava, 2000 nato plaćenika i ukr nacionalista" , nemaju pojma da je brutalno razaranje i da Rusi brutalno ginu. zato prosječan Rus prati telegram , a i službeni RU kanali su sada pod nadzorom FSBa i Putina, pa onda ljudi idu na ove manje kanale, gdje su se infiltrirali Ukrainci da im šire dezinformacije, a onda i mi to ovje čitamo da je 20 000 rusa ostalo zarobljeno sa teškom tehnikom. vidimo da nema ništa od masovnih zarobljenih rusa, naravno biti će nešto zarobljeno , ali 99% njih se izvuklo. nešto će biti i tehnike ali ne toliko - za sada

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 16:52

melkior wrote:Ne postoji niti jedan opravdani razlog zbog kojeg bi Ukrajina pristala bilo na primirje bilo na nekakav mirovni sporazum s Rusijom. Rusija je prokockala svoje šanse za ovu godinu da osvoji Odesu, ne samo da se neće približiti Odesi, već je prilično vjerojatno da će HIMARS-i udarati po Krimu. Čak i bez potrebe da prijeđu rijeku Dnjipro, mogu lupati u dubinu teritorija kopnene veze Krima s Mariupolom, odnosno u dubinu teritorija Zaporožja. Donekle sam očekivao da će dronovi i iranske rakete pronaći i uništiti HIMARS-e, ali ispada da je čitav ovaj rat, i ne samo rat već i sama RF jedno veliko Potemkinovo selo. Do proljeća kad Rusija planira novu ofenzivu, moguće iz smjera Bjelorusije, Ukrajina će već biti nakrcata svim sustavima PZO-a, uključujući i onima protudronovskima.

Ma jasno je ko dan da Ukri nakon oslobađanja Hersona imaju duplo više vojnika (za rasporediti na druga ratišta) fore od Ruja. 

A da ne pričam kako Ukri mogu ići na šemu da se oni brane dole na jugu na Dnjepru, a ove snage pošalje od Luganska do Zaporožja, a kod Hersona uz Dnjepar ostave manje snage za moguće upade preko Dnjepra i diverzije , čisto da Rusima vade mast.


Rusko povlačenje nije zamka, doživjeli su strateški poraz u Hersonu

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/rusko-povlacenje-nije-zamka-dozivjeli-su-strateski-poraz-u-hersonu/221110039

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 16:54

ISW: Pogrešna je pretpostavka da će se borbe u Ukrajini zaustaviti zbog zime


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/isw-pogresna-je-pretpostavka-da-ce-se-borbe-u-ukrajini-zaustaviti-zbog-zime/221111056


O ovome već dugo pričam. Ruje se nadaju zimskoj pauzi pa na proljeće poslat par sto tisuća regruta u smrt. Ništa od toga. Ovaj listopad je bio najtopliji u povijesti mjerenja, ide topla zima, Ukri će rokati i kad zahladi, a kamoli ne sad. Momentum je na njihovoj strani, ne trebaju stati. Neće oni ni srljati, pametno rade, ali neće stati to je sigurno, pogotovo sad kad...



Raskol u američkom vrhu oko Ukrajine: Vojska za pregovore s Putinom, Bidenovi savjetnici protiv

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/raskol-u-americkom-vrhu-oko-ukrajine-vojska-za-pregovore-s-putinom-bidenovi-savjetnici-protiv/221111089

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 16:55

Ukrajinska vojska ulazi u Herson, dočekuju ih stanovnici sa zastavama

https://www.klix.ba/vijesti/ukrajinska-vojska-ulazi-u-herson-docekuju-ih-stanovnici-sa-zastavama/221111078

Ovo ko kad BBB idu u korteu od Kvatrića do Maksimira, ekipa se samo priključuje putem :)

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/11/2022, 17:02

Ono što mene jako zanima, a volio bi čuti komentare forumskih bardova (dijagram, Assad, Weber etc.) je odvijanje situacije u zaporoškoj oblasti.

Osobno mislim da Ukri imaju jako puno opcija na potezu od Donjecka do Zaporožja.

To što se Ruje ukapaju oko Mariupolja samo potvrđuje tezu da im je južno krilo slabo. Boje se da Ukri uzmu sve do Melitopolja i presjeku kopnenu vezu Krima i Donbasa.

Sad kad Ukri izbijaju na Dnjepar stvari se dole na jugu rapidno mijenjaju.

Jako me zanima taj front, jer tu Rusi nisu utvrđeni ko u Donbasu.

Ne bi me čak čudilo da  u jednom trenutku Ukri krenu žestoko gore na sjeverni Lugansk i navuku Ruje , a onda nekom munjevitom akcijom ih išamaraju na jugu i dovedu Melitopolj u tešku situaciju.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 11/11/2022, 17:06

kaze kadirov iz kreveta i nasmrkan da ce se roknuti u ime djihada i poziva cecence na djihad protiv ukrajine i on zeli poginuti kao i njegovi sinovi :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/11/2022, 17:38

AssadNaPodmornici wrote:Ovdje za sada nema toliko toga, za sada. Vidit ćemo u idućih dan-dva hoće se pojavljivati slike.
Što znači da su se Rusi dobro povukli, a onaj info koji je tvrdo da su tisuće RU vojnika ostalo zaglavljeno sa tehnikom nije točan.

Rusi se u biti već mjesec dana povlaće, samo što su tajmirali da službeno objave nakon Američkih midterma i nakon što su evakuirali večinu ključne tehnike.

Neke mobilizirane jadnike su rotitali u Herson, no oni bitno su sustavno povlačili.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 11/11/2022, 17:55

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ovdje za sada nema toliko toga, za sada. Vidit ćemo u idućih dan-dva hoće se pojavljivati slike.
Što znači da su se Rusi dobro povukli, a onaj info koji je tvrdo da su tisuće RU vojnika ostalo zaglavljeno sa tehnikom nije točan.

Rusi se u biti već mjesec dana povlaće, samo što su tajmirali da službeno objave nakon Američkih midterma i nakon što su evakuirali večinu ključne tehnike.

Neke mobilizirane jadnike su rotitali u Herson, no oni bitno su sustavno povlačili.
daj se ti sam sa sobom dogovori, bogtejebo kaj si kokica? 
pa zaboravljaš kaj si pisao tri dana prije?

koji je vama kurac "analitičarima"

desit će se ono kaj sam u travnju pisao. rusija teški popičkitis, pad bdp, odjebaus nafta i plin.
rusija je nerazvijena zemlja, samom tom činjenicom stvara malu dodatnu vrijednost i ovisi o zemljama koje uvoze njenju sirovinu.

kina je isti kurac i slijedeća je ako se usudi napasti tajvan.

iran će opet dobiti popičkitis od izraela pa ćete cvilkati.


Last edited by veber on 11/11/2022, 17:57; edited 1 time in total

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/11/2022, 17:56

Sad sve ovisi o razini Američke pomoći

Ako žele, Ukrajina bi mogla do ljeta razbucati Rusku vojsku i doći do Moskve.

No do sad su Amerikanci uglavnom bili konzervativni u razini pomoći...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum