ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou Sat 12 Nov - 17:34

niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

Tre, jesam li te dobro razumio?

Logika “bolje da me pljačka sposoban, nego da me ne pljačka nesposoban”? :)
ako te pljačka sposoban i tebi će nešto ostati jer je kradljivac u stanju skužiti da mora i tebi nešto ostaviti da bi te opet mogao pljačkati. Nesposobni pljačkaši će ti maznuti i zadnje zrno žita sa tavana i reći ti snađi se druže i otići će pljačkati nekoga drugog. 
Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti. Svaki put kad smo ih smjenili otišli smo i materijalno i ideološki u zvizdu materinu jer je oporba hrpetina govana bez grama mozga na našu veliku žalost i zato i jesmo tu gdje jesmo :(

Šandor Winnetou

Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sat 12 Nov - 17:49

Šandor Winnetou wrote:

Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti.

S jedne strane imamo tzv. desnicu koja i dalje masturbira na Orbana, što zapravo znači i posredno na predsjednika Srbije (oni to doduše još nisu shvatili). Do nedavno je i na Putina, i onda se čude kako nemaju veću podršku u narodu.
S druge strane, imamo tzv. ljevicu koja je svojevremeno kao jedina organizirana parlamentarna politička stranka predlagala raspravu u Saboru o predaju tzv. dimnika Sloveniji, čime bi izazvali krizu i u međunarodnom pravu mora kroz taj međunarodno-pravni presedan.
Nitko tu inicijativu nije podržao u Saboru, čak niti stranke pripadnice njihove vladajuće koalicije, jer je evidentno bila riječ o notornoj veleizdaji u smislu ustupanja dijela teritorija RH, kako je to navedeno i u Ustavu, a ne onako kako to blebeću pojedini političari i politički aktivisti (velika izdaja u ekonomskom smislu odnosno krađa), navodno veliki borci protiv korupcije i moralne veličine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sat 12 Nov - 18:06

Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Tre, jesam li te dobro razumio?

Nisi.

Izgleda da jesam. :)
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sat 12 Nov - 18:08

niels wrote:
Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Tre, jesam li te dobro razumio?

Nisi.

Izgleda da jesam. :)

Varaš se. Jednostavno nisi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sat 12 Nov - 18:14

Šandor Winnetou wrote:
niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

Tre, jesam li te dobro razumio?

Logika “bolje da me pljačka sposoban, nego da me ne pljačka nesposoban”? :)
ako te pljačka sposoban i tebi će nešto ostati jer je kradljivac u stanju skužiti da mora i tebi nešto ostaviti da bi te opet mogao pljačkati. Nesposobni pljačkaši će ti maznuti i zadnje zrno žita sa tavana i reći ti snađi se druže i otići će pljačkati nekoga drugog. 
Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti. Svaki put kad smo ih smjenili otišli smo i materijalno i ideološki u zvizdu materinu jer je oporba hrpetina govana bez grama mozga na našu veliku žalost i zato i jesmo tu gdje jesmo :(

Inače, kako si?

Pa ja se nekako više grozim da me pljačka netko sposoban (tko uopće veli da je HDZ sposoban i za što?), nego nesposoban.

Prije svega, sposoban je u stanju zamesti i tragove i razmjere pljačke i odgoditi njihov utjecaj na slijedeći mandat. Kad nesposoban ukrade, onda se to sazna slijedeći dan, minimalna je šteta.

Ovoj ekipi je vrhunac drskosti i bezobrazluka je Saucha i putni nalozi, a velezločinačka pliva u kućama, vikendicama, fondovima EU, fondovima INA-e, mito MOL-a, grupi Borg i otimačini Agrokora...
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sat 12 Nov - 18:15

Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Tre, jesam li te dobro razumio?

Nisi.

Izgleda da jesam. :)

Varaš se. Jednostavno nisi.

Tebi estrogen prekovremeno radi.

U redu, nisam.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sat 12 Nov - 19:27

niels wrote:
Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Speare Shaker wrote:
niels wrote:
Tre, jesam li te dobro razumio?

Nisi.

Izgleda da jesam. :)

Varaš se. Jednostavno nisi.

Tebi estrogen prekovremeno radi.

U redu, nisam.

Jasno je da nisi. I lijepo od tebe da, doduše sa zakašnjenjem, to ipak priznaješ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou Sat 12 Nov - 19:42

niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:Stanje se polako normalizira.

Jer dovoljno je pogledati jdnu emisiju Bujice ili pak pročitati barem jedan broj Hrvatskog tjednika i vidjeti razliku između onoga što oni pišu i govore i onoga što piše u normalnim novinama i na TV-u.
Prvo kod nas su malo koje novine normalne, drugo bujica i slične emisije dobijaju na snazi tek kad idioti iz oporbe zasjednu na mjesto vlasti i tada krenu u ideološke podjele jer oni o stvarnim problemima ne znaju ništa pa zametnu bojeve između ustaša i partizana a tada isplivaju mnogi koji u normalnim vremenima nemaju ni približno takvu pozornost javnosti kao u takvim uvjetima državnog terora tipa milanović-matić-jovanović, strukture koje su udarile na same temelje države i u tom trenu se javlja reakcija oko svega i svačega.

Ne znam kada ćete to vi sa lijevog spektra političke scene skužiti no to je ko jedan + jedan, kao sveto pismo, pogledaj peđu grbina!! Pa taj se zavadio sa 50% svoje stranke a za nas ostale je sinonim za sprdnju i razjedinjenost, pa mi jednog našeg priku iz okolice metkovića zovemo peđa grbin jer je zaratio sa svima oko sebe a takav jedan peđa je sinonim za vođu oporbe koji bi trebao zasjesti na čelo države????? Neka hvala, radije ovakav USRANI HDZ nego milijun puta gora oporba koja ne zna ni nacrtane ovce čuvati a kamoli da vodi državu.

Tre, jesam li te dobro razumio?

Logika “bolje da me pljačka sposoban, nego da me ne pljačka nesposoban”? :)
ako te pljačka sposoban i tebi će nešto ostati jer je kradljivac u stanju skužiti da mora i tebi nešto ostaviti da bi te opet mogao pljačkati. Nesposobni pljačkaši će ti maznuti i zadnje zrno žita sa tavana i reći ti snađi se druže i otići će pljačkati nekoga drugog. 
Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti. Svaki put kad smo ih smjenili otišli smo i materijalno i ideološki u zvizdu materinu jer je oporba hrpetina govana bez grama mozga na našu veliku žalost i zato i jesmo tu gdje jesmo :(

Inače, kako si?

Pa ja se nekako više grozim da me pljačka netko sposoban (tko uopće veli da je HDZ sposoban i za što?), nego nesposoban.

Prije svega, sposoban je u stanju zamesti i tragove i razmjere pljačke i odgoditi njihov utjecaj na slijedeći mandat. Kad nesposoban ukrade, onda se to sazna slijedeći dan, minimalna je šteta.

Ovoj ekipi je vrhunac drskosti i bezobrazluka je Saucha i putni nalozi, a velezločinačka pliva u kućama, vikendicama, fondovima EU, fondovima INA-e, mito MOL-a, grupi Borg i otimačini Agrokora...
ma milanče je bio premjer i 15 mandata smo bili u recesiji jer je on drkao kurac i svađao se sa braniteljima, vukovarcima, sindikatima sve dok silom prilika jer smo ušli u EU izašli iz recesije u zadnjem njegovom kvartalu. Usput se posvađao sa EU jer je pokušao zaštititi udbaše zbog čega smo opet dobili packe, jednostavno katastrofa u svakom pogledu. Ovi danas su još gori, od zla oca i još gore matere, nesposobni do bola u bilo čemu, kolo vode ljudi tipa kreše pajsera, peđe svađalice, tomaševića kojemu smeta trg Ante starčevića ali mu ne smeta novčanica s njegovim likom, penave koji je ispao iz kradezeovog šinjela nakon što je eliminirao kretena škoru koji je imao priliku sjesti u vladu i polako burgijati u svom smjeru pout smrada pupovca koji očito jedini kuži kako to sve funkcionira, oni ćuprijaši ne znaju bili piškili ili kakili kad i budu u prilici nešto napraviti pa su u stanju srušiti i vladu u kojoj su debelo parcipirali. Dakle strava i užas od oporbe i kako rekoh osuđeni smo još dugo na hdz bez obzira koliko god afera napravili.
Što bi marc rekao odselio sam u mjesto gdje se zna da lokalni šerif kradezeovac uzima pinku i to je to, za ništa drugo te ne čačka niti pita a to je kakva takva stabilnost a ljudi ne vole puno talasati.

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou Sat 12 Nov - 19:44

Speare Shaker wrote:
Šandor Winnetou wrote:

Mi na žalost nemamo oporbu nego hrpu bezveznjaka i nesposopnih lopova koji kurca ne kuže, zato i jeste HDZ toliko dugo na vlasti.

S jedne strane imamo tzv. desnicu koja i dalje masturbira na Orbana, što zapravo znači i posredno na predsjednika Srbije (oni to doduše još nisu shvatili). Do nedavno je i na Putina, i onda se čude kako nemaju veću podršku u narodu.
S druge strane, imamo tzv. ljevicu koja je svojevremeno kao jedina organizirana parlamentarna politička stranka predlagala raspravu u Saboru o predaju tzv. dimnika Sloveniji, čime bi izazvali krizu i u međunarodnom pravu mora kroz taj međunarodno-pravni presedan.
Nitko tu inicijativu nije podržao u Saboru, čak niti stranke pripadnice njihove vladajuće koalicije, jer je evidentno bila riječ o notornoj veleizdaji u smislu ustupanja dijela teritorija RH, kako je to navedeno i u Ustavu, a ne onako kako to blebeću pojedini političari i politički aktivisti (velika izdaja u ekonomskom smislu odnosno krađa), navodno veliki borci protiv korupcije i moralne veličine.
sve je to pogubljeno do bola, nitko ne pogađa bit i suštinu a to je daj ljudima lovu i mir i ne talasaj previše s glupostima a ti radi što te volja, zaboli sve mauna za to.

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


marcellus likes this post

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sat 12 Nov - 19:45

niels wrote:

Ovoj ekipi je vrhunac drskosti i bezobrazluka je Saucha i putni nalozi

Kao prvo, Sauchu je u konačnici ipak zaštitio HDZ ilitiga megazločinačka. Bar dok je mogla.
Kao drugo, Saucha nije vrhunac.
Vrhunac je bio ponuda dimnika Sloveniji što je po Ustavu čin veleizdaje, zbog čega niti jedna druga stranka u Saboru uopće nije htjela prihvatiti raspravu o tom prijedlogu inače prepoštenog Račana, koji se, posve slučajno (a kako bi drugačije osoba koja je predala oružje teritorijalne obrane Hrvatske JNA) našao u ulozi veleizdajnika.
O prepuštanju Ine Mađarima uz istovremeno stručno sakaćenje firme kako ni na koji način ne može konkurirati MOL-u sad nećemo.
Ipak je Ina bila utvrda megazločinačke pa je njeno doslovno uništavanje putem mađarske pljačke, neispunjavanja jasnih točki ugovora itd. benigno u odnosu prema financijskoj podršci megazločinačkoj od strane rukovodstva hrvatske Ine.
Mogu razumjeti tvoje pozitivne osjećaje prema Račanu s obzirom da si i sam, makar samo na forumu, iznosio takve odnosno slične prijedloge sa obrazloženjem kako bi to sa hrvatske strane bilo jako mudro i plemenito prema našim susjedima, koji doslovce svi odreda imaju teritorijalne pretenzije u odnosu na RH. Bez obzira što su hrvatski stavovi potpuno u skladu sa međunarodnim pravom, što se sve više pokazuje već samo u slučaju Savudrijske vale. Da Neum i ne spominjem, a tek Račanov prijedlog o ustupanju dijela hrvatskog mora Crnoj Gori!
Pa to je potpuno nebitno, mi imamo dovoljno mora, nema veze što se špekulira da baš u tom dijelu postoje bogata ležišta plina.
Crnogorci bi svakako znali cijeniti takvu plemenitu potporu Hrvatske crnogorskim financijama i industrijskom razvoju.
Kada bi to bio sastavni dio vanjske politike RH, vrlo brzo bi država jednostavno nestala pod raznim imperijalizmima susjednih ili malo udaljenijih država koje podržavaju naše stvarne neprijatelje (Rusija Srbiju i Mađarsku, Turska BiH itd.).
Kao treće... ma dobro, sad nećemo o Milanovićevih 14 kvartala u recesiji u vrijeme kada su sve zemlje članice EU odavne izašle iz nje, a gospodarski rast je donijelo tek ukidanje sankcija Iranu i goleme količine nafte koje je ta zemlja plasirala na svjetsko tržište i tako je došlo do konjukture bazirane na jeftinoj nafti.
Nebitno što je svatko sa imalo poznavanja ekonomike znao što će se dogoditi i da taj rast ne može dulje trajati.
Bitno je da smo sa onih 14 kvartala pretrpjelo otprilike najmanje stotinu puta veću štetu nego sa svim kriminalnim radnjama pripadnika i članova megazločinačke, ali svi znamo da u tome nema ničega... nedobronamjernog.
Ljudi su samo malo temeljito nesposobni pa koji im je drugi vrag preostao uraditi nego da zemlju Hrvatsku zamalo ekonomski upropaste. A to se zapravo ionako ne bi dogodilo jer smo već postali i formalno članica EU pa i nije došlo do katastrofalne i nepopravljive ekonomske štete po zemlju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou Sat 12 Nov - 20:02

Speare Shaker wrote:
niels wrote:

Ovoj ekipi je vrhunac drskosti i bezobrazluka je Saucha i putni nalozi

Kao prvo, Sauchu je u konačnici ipak zaštitio HDZ ilitiga megazločinačka. Bar dok je mogla.
Kao drugo, Saucha nije vrhunac.
Vrhunac je bio ponuda dimnika Sloveniji što je po Ustavu čin veleizdaje, zbog čega niti jedna druga stranka u Saboru uopće nije htjela prihvatiti raspravu o tom prijedlogu inače prepoštenog Račana, koji se, posve slučajno (a kako bi drugačije osoba koja je predala oružje teritorijalne obrane Hrvatske JNA) našao u ulozi veleizdajnika.
O prepuštanju Ine Mađarima uz istovremeno stručno sakaćenje firme kako ni na koji način ne može konkurirati MOL-u sad nećemo.
Ipak je Ina bila utvrda megazločinačke pa je njeno doslovno uništavanje putem mađarske pljačke, neispunjavanja jasnih točki ugovora itd. benigno u odnosu prema financijskoj podršci megazločinačkoj od strane rukovodstva hrvatske Ine.
Mogu razumjeti tvoje pozitivne osjećaje prema Račanu s obzirom da si i sam, makar samo na forumu, iznosio takve odnosno slične prijedloge sa obrazloženjem kako bi to sa hrvatske strane bilo jako mudro i plemenito prema našim susjedima, koji doslovce svi odreda imaju teritorijalne pretenzije u odnosu na RH. Bez obzira što su hrvatski stavovi potpuno u skladu sa međunarodnim pravom, što se sve više pokazuje već samo u slučaju Savudrijske vale. Da Neum i ne spominjem, a tek Račanov prijedlog o ustupanju dijela hrvatskog mora Crnoj Gori!
Pa to je potpuno nebitno, mi imamo dovoljno mora, nema veze što se špekulira da baš u tom dijelu postoje bogata ležišta plina.
Crnogorci bi svakako znali cijeniti takvu plemenitu potporu Hrvatske crnogorskim financijama i industrijskom razvoju.
Kada bi to bio sastavni dio vanjske politike RH, vrlo brzo bi država jednostavno nestala pod raznim imperijalizmima susjednih ili malo udaljenijih država koje podržavaju naše stvarne neprijatelje (Rusija Srbiju i Mađarsku, Turska BiH itd.).
Kao treće... ma dobro, sad nećemo o Milanovićevih 14 kvartala u recesiji u vrijeme kada su sve zemlje članice EU odavne izašle iz nje, a gospodarski rast je donijelo tek ukidanje sankcija Iranu i goleme količine nafte koje je ta zemlja plasirala na svjetsko tržište i tako je došlo do konjukture bazirane na jeftinoj nafti.
Nebitno što je svatko sa imalo poznavanja ekonomike znao što će se dogoditi i da taj rast ne može dulje trajati.
Bitno je da smo sa onih 14 kvartala pretrpjelo otprilike najmanje stotinu puta veću štetu nego sa svim kriminalnim radnjama pripadnika i članova megazločinačke, ali svi znamo da u tome nema ničega... nedobronamjernog.
Ljudi su samo malo temeljito nesposobni pa koji im je drugi vrag preostao uraditi nego da zemlju Hrvatsku zamalo ekonomski upropaste. A to se zapravo ionako ne bi dogodilo jer smo već postali i formalno članica EU pa i nije došlo do katastrofalne i nepopravljive ekonomske štete po zemlju.
taj aspekt veleizdajništva nisam ni spominjao kao i veleizdajnika mesića kao najveće štetočine što se tiče dilanja dokumenata s oznakom državna tajna kao i konstantno drukanje protiv Hrvata u BiH a na čemu i danas ustraje. Isto je radio i milanče današnji dušebrižnik istih no dok je bio oporba i premjer činio je sve da komsologlu pobjedi.

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 0:05

Točno je sve što ste dečki napisali. Nije da su SDP-u nacionalni interesi prioritet, kao što ni megazločinačkoj nije ni primarna selekcija otpada ili pederparade (još jednom, nikada u životu nisam bio na izborima, niti hoću).

Ali sve što ste nabrojali - kakva je to financijska šteta, gdje su gubici, kakve pokrane pare, puste livade (u naravi viletine), lex Agrokori, nabava rabljenih zrakoplova na koje je MORH MFIN-u platio 400 milijuna EUR PDV-a iz svojeg proračuna? A to je HDZ-u jedan dan u uredu.

Ovo? Politička šteta? Da. Svjetonazorska presija? Svakako i to namjerno? Granična šteta? Odbijeno u Saboru.

Podsjetiti ću vas malo na Ivicu Račana...čovjek je preko noći raskolio HSLS da očuva parlamentarnu većinu, tiječ je o nekome tko je imao debelo više političkih utakmica u nogama od svih političara u Hrvatskoj zajedno. Kuloari su mu bili kisik.

Da li vi stvarno mislite da bi dao sporazum na raspravu u Sabor i da nije znao što će se desiti? Prije toga je redovito prijetio ostavkama, ovo je mirno i radosno odšutio.

Račan je tako postao prvi mainstream političar koji je ukazao na problem granice sa Slovenijom, kada su svi, osim akad. Davorina Rudolfa, odmahivali rukom na prijetnje iz Slovenije. I Sanader je odmahivao, šest godina.

Onda smo osmu godinu gledali kako nam austrijska policija isljeđuje bivšeg premijera kao da je šibicar.

I onako usput, saznali mu pravu akademsku titulu i ime, tko poznaje austrijske KuK navade birokracije, je to uočio.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 0:17

Da malo razbijem post.

Od 30.5.1990. HDZ krade. I prije pretvorbe društvenog vlasništva u drač i privatizacije imovine u ruke odanih stranačkih crijevnih ameba.

I prije nego što je HDZ bio HDZ, neki koji, poput Škore, vole zaboraviti što su bili (ali zato ja pamtim), su za pjevanje ustaških pjesama dobivali čekove koje su kasnije gubili po dubokim džepovima kaputa. Ček se izgleda našao kad je gospođa Milka četkala kaput ;) pa je kćerka naglo kupila našičku Cementaru po povlaštenoj cijeni.

Naravno, vremena su se promijenila, eto nas u NATO-u, EU, ubrzo u eurozoni i Schengenu, navodno i OECD-u, ali velezločinačka je zadržala i grabežljivu i vučju narav, samo je tehnologiju krađe sofisticirala.

Da li to HDZ čini sposobnim? Po meni ne.

Da li to SDP čini poštenim? Naravno da ne, apsurdno.

Međutim, velika je prednost višestranačke demokracije kad birači počnu dosljedno kažnjavati lopovluk kao što kažnjavaju nesposobnost i ideološku ostrašćenost koja ide direktno protiv vrijednosti većine građana.

Samo mi to još ne koristimo.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 0:37

Speare Shaker wrote:
Mogu razumjeti tvoje pozitivne osjećaje prema Račanu s obzirom da si i sam, makar samo na forumu, iznosio takve odnosno slične prijedloge sa obrazloženjem kako bi to sa hrvatske strane bilo jako mudro i plemenito prema našim susjedima, koji doslovce svi odreda imaju teritorijalne pretenzije u odnosu na RH. Bez obzira što su hrvatski stavovi potpuno u skladu sa međunarodnim pravom, što se sve više pokazuje već samo u slučaju Savudrijske vale. Da Neum i ne spominjem, a tek Račanov prijedlog o ustupanju dijela hrvatskog mora Crnoj Gori!
Pa to je potpuno nebitno, mi imamo dovoljno mora, nema veze što se špekulira da baš u tom dijelu postoje bogata ležišta plina.
Crnogorci bi svakako znali cijeniti takvu plemenitu potporu Hrvatske crnogorskim financijama i industrijskom razvoju.
Kada bi to bio sastavni dio vanjske politike RH, vrlo brzo bi država jednostavno nestala pod raznim imperijalizmima susjednih ili malo udaljenijih država koje podržavaju naše stvarne neprijatelje (Rusija Srbiju i Mađarsku, Turska BiH itd.).


Ovo ti je drugi puta da si insinuirao nešto takvo, ispravio sam te prvi puta pred više od godinu dana, ako se dobro sjećam.

Dakle, post na koji se ti referiraš, a koji sam ja upisao ovdje, jest bilo promišljanje naših stajališta iz pozicije naših susjeda, ponajviše onih iz bivše SFRJ, a i kako sam čuo već više međunarodnih posrednika (“pa što više hoćete, pogledajte koliko mora i zemlje imate, u kojim ste sve asocijacijama, a njih antagonizirate za jedan zaljev ili dvije ade”).

Treba li drukčijom bojom obojati razmišljanja advocatus diaboli?

Ti si na toj temi imao tantrum, čisto sumnjam da si uočio slojeve mog posta.

Možda tri tjedna nakon toga, opet si imao tantrum, i opsovao si me (ni prvi ni zadnji put, ali u redu, ne odgajam ljude u slobodno vrijeme). Onda sam ti elaborirao moj stav, na što nisi uopće odgovorio, ali od tada mi nisi imputirao nikakve veleizdajničke primisli, do evo jučer. :)

Laž će valjda postati istina ako se ponovi dovoljno puta. Ne, neće.

Ne pada mi napamet da preporučujem da trgujemo ili dajemo našu zemlju, ili bilo kakva prava koje ona povlači. To nikada nisam ni sekunde ni u jednoj situaciji nikada pomislio.

Da li može jasnije? Tko god čita ovo, neka mi je svjedok, jer će on to još ponoviti na temi gdje me nema, ili kad me pokrije zemlja, a to naprosto nije istina, ne želim da me se itko sjeća po laži.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sun 13 Nov - 8:40

niels wrote:

Podsjetiti ću vas malo na Ivicu Račana...čovjek je preko noći raskolio HSLS da očuva parlamentarnu većinu, tiječ je o nekome tko je imao debelo više političkih utakmica u nogama od svih političara u Hrvatskoj zajedno. Kuloari su mu bili kisik.

Da li vi stvarno mislite da bi dao sporazum na raspravu u Sabor i da nije znao što će se desiti? Prije toga je redovito prijetio ostavkama, ovo je mirno i radosno odšutio.

Račan je tako postao prvi mainstream političar koji je ukazao na problem granice sa Slovenijom, kada su svi, osim akad. Davorina Rudolfa, odmahivali rukom na prijetnje iz Slovenije. I Sanader je odmahivao, šest godina.

Ivica Račan je van svake sumnje pošten političar. Jedan od rijetkih takvih u Hrvatskoj od osamostaljenja. Za njega se nikada nisu vezale bilo kakve korupcionaške afere sa teškom financijskom pozadinom, ali, je li to dovoljno da ga se ocijeni uspješnim političarom?
Međutim, Ivica Račan je također van svake sumnje veleizdajnik.
Na zanimljiv način ti braniš taj njegov čin, očito iz razloga jer si i sam sklon riješenjima poput dimnika kakvo je i on ponudio, ali nemoj misliti da će se čak i na ovom forumu za mentalno osakaćene naći dovoljan broj idiota koji će nasjesti na tvoju zlatoustost.
Neće.
Čak ni ovdje nema tolikih idiota
Nije on raskolio HSLS, ta je stranka bila raskoljenja od samog nastanka sa Slavkom Goldsteinom na čelu. U njoj je jednostavno bilo previše pojedinaca sa kronično podivljalim egom, a presudili su joj Gotovac i Budiša.
Nije Račan imao takve kapacitete izvan zone djelovanja svoje stranke.
Naravno da je znao kako će taj pokušaj uvaljivanja dimnika u saborsku raspravu završiti. Imao je sve potrebne informacije i najave od šefova stranaka svoje koalicije i svejedno je tu svoju stvar gurao do gorkog kraja jer nije mogao drugačije, ipak je on vjerovao u principe koji su ga vodili u političkom djelovanju ma kako oni nakaradni bili.
Čovjek je vođen tim principima obećao svojim drugovima komunistima iz organizacije partije u JNA obećao u rano proljeće prije prvih izbora a nakon raspada Partije na zadnjem Kongresu SKJ da će im predati nadzor nad skladištim teritorijelne obrane SRH, ako dođu u Hrvatskoj na vlast separatistički orijentirani nacionalisti tipa šefa stranke opasnih namjera Franje Tuđmana.
I to je sve obećanje izvršio. Informacija je plasirana u dokumentarcu Rat prije rata.
Totalna je glupost reći kako je on prvi mainstream političar koji je ukazao na problem granice sa Slovenijom. Istina je samo da je on prvi koji je otvoreno zagovarao da se to pitanje riješi na način ustupanja dijela teritorija Hrvatske, a koliko je taj potez buio promašen, pokazuje i današnje stanje po tom pitanju. Račan je bio još od prije tog zadnjeg Kongresa fasciniran partijskom politikom Slovenaca i van svake sumnje je osjećao veliku zahvalnost prema slovenskim komunistima koji su ga zapravo na tom zadnjem Kongresu natjerali da se kao čovjek odlučno možda ipak opredijeli uz koju će stranu pripasti.
To doduše u konačnici i nisu učinili Slovenci nego predstavnici republičkih partija u BiH i Makedoniji, jer su oni, za razliku od Račana, odlučili da se Kongres ne može nastaviti ako Slovenci odu.
Račan je imao vrlo nejasan i smušen nastup po tom pitanju prije onog Bosanaca i Makedonaca, očito se bojeći da će mu se stranka raskoliti po nacionalnom pitanju jer mu je takvu ostavio Stanko Stojčević.
Imao je u stranci i notorne četnike poput Bore Mikelića, a na toj strani je asistirao i notorni Jugosloven Branko Horvat.
Priznajem, Račanu na tom Kongresu zaista nije bilo lako.
Jasno je da će se problem granice sa Slovenijom riješiti potpuno u skladu sa međunarodnim pravom bilo na međunarodnim sudištima bilo putem direktnih pregovora sa Slovencima, kada se tamo skupi dovoljna količina inteligentnih ljudi na vlasti i pri vlasti.
Možemo mi čekati desetljećima, ne vidim zašto bi nam to predstavljalo problem.
Sanader je taj problem ignorirao jer je imao prešutni dogovor sa Janšom, koji je uz Lojzu Peterlea slovenski političar najskloniji Hrvatskoj, a i danas ima nekakav utjecaj na slovensku političku scenu. Nije mu htio otežavati situaciju na slovenskoj unutarnjoj političkoj sceni jer je znao da će ista podivljati na Janšu ako se to pitanje bude previše povlačilo po slovenskim medijima.
Rudolf je na to pitanje kao diplomat i stručnjak ukazivao od samog početka, a Hrvoje Kačić kao stručnjak pri čemu je u javnosti imao zapaženih nastupa poput onog u kojem je razotkrio diletantizam i veleizdajničko ponašanje Ivice Račana kada je ovaj kumovao potpuno pogrešnom postavljanju linije razgraničenja sa Crnom Gorom na moru i to baš na teritoriju oko kojeg se špekulira da u njegovom podmorju postoje ozbiljna nalazišta prirodnog plina.
Dakle, nije oštetio državu korupcionaškim aferama, ali zamalo jeste na druge načine, zamalo omogućivši Sloveniji da proglasi isključivi gospodarski pojas na dijelu mora gdje to po međunarodnom pravu može samo RH i to opet zanimljivo, slično kao u slučaju Crne Gore na dijelu mora gdje navodno postoje ozbiljna ležišta prirodnog plina. To je sad naravno potpuno palo u vodu.
Ako se uzme u obzir njegova početna inicijativa za uništavanje Ine u vidu predaje Molu, čini se da su iza njega ipak ostali neki smrdljivi plinski tragovi, ne samo oni nastali raspadom njegovog biološkog tijela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sun 13 Nov - 8:44

niels wrote:

ne odgajam ljude u slobodno vrijeme

Znaš li koliki je prosječni utjecaj direktnog roditeljskog odgoja na formiranje vlastite djece kao odraslih i mentalno zrelih osoba?
10%.
To ne kažem ja, to kaže interdiciplinarna znanost čije je zaključke po tom pitanju rezimirao i obrazložio Steven Pinker u svojoj knjizi Prazna ploča.
Prema tome, ne odgajaš ti i nisi donio presudan utjecaj na formiranje njihove osobnosti niti vlastitu djecu (ako ih imaš, a nisam pratio što si pisao po tom pitanju jer me to načelno ne zanima), a gdje bi to uopće mogao sa drugim ljudima.


Last edited by Speare Shaker on Sun 13 Nov - 8:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Guest Sun 13 Nov - 8:47

niels wrote:Tko god čita ovo, neka mi je svjedok, jer će on to još ponoviti na temi gdje me nema, ili kad me pokrije zemlja, a to naprosto nije istina, ne želim da me se itko sjeća po laži.

Bez brige. Ne spadam u one koji šuškaju o nekome iza njegovih leđa. Uvijek kažem ono što mislim direktno u lice. Ako dobijem takvu priliku, naravno.
I ne špekuliram o pokojnicima poput primjerice o čuvenom Bugatiju sa starog foruma o čijim se stavovima dosta pisalo na istom i na ovom forumu nakon njegove smrti.
Jednostavno to nalazim neukusnim čak i za moje standarde direktnog kominiciranja po principu popu pop, a bobu bob.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 16:43

Neću se ponavljati, odvojio sam zasebnim paragrafom svoj definitivni stav o odnosu prema trgovini našom zemljom, ne može, ljudi su ginuli. To je to, ne vrdam, molim da se to poštuje.

Ti si pisao opširno, nerazumljivo, na momente (barem meni) kontradiktorno, uglavnom o Račanu i SKH u 1990, XIV sjednici, itd. itd. Račanu i SKH-SDP za koji nisam nikada glasovao, niti hoću, ali ne iz razloga koje navodiš.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 16:57

Povratno na temu :) HDZ krade. Ne krade jer su pojedinci zločesti, krade jer tako funkcionira sustav, i zato jer ih birači zbog toga ne kažnjavaju.

Za mene to nije manji prekršaj tipa nepridržavanja rezultata nekakve studije utjecaja nekog građevinskog zahvata u mikroekologiju nekakve lokve, pa hajde, ne možemo biti savršeni, tko radi, taj i griješi.

Lista zasluga HDZ-a za Hrvatsku je poduža i nepotrebna na ovom mjestu, oni ju neumorno ponavljaju.

Lista grijeha HDZ-a je također poduža i, za razliku od prethodne liste, geometrijski progresivno raste po financijskom učinku.

Nekoć su “vanjski faktori” sugerirali micanje HDZ-a s vlasti. Potcijenili su HDZ, koji je savršeno mirno sišao s vlasti, ali je krenuo na institucije koje su bile poluge micanja.

Zamislite Carlu del Ponte da danas traži da se kazni Hrvatska od Ursule i Šuice? Macrona i Dassaulta? NATO-a i SAD-a?

Nema šanse. Vanjske faktore HDZ je blago rečeno neutralizirao, ali doma nije promijenio modus pljačke ni za vlas, dapače.

Ako ih birači na izborima ne presijeku, i objasne im da nisu nezamjenjivi, neće nitko.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

marcellus likes this post

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by niels Sun 13 Nov - 17:51

I da, problem je što ne čitaš što drugi pišu. Ne znaš što pišu, trpaš u ladice, ne čitaš objašnjenja. Ne znaš ništa o drugima na forumu osim da smo “mentalno retardirani”.

I sve to zvuči lijepo i divno dok se netko ne potrudi, ne krene te demantirati i ispravljati (uopće, zamisli ti takvu drskost), i to isključivo o temi, a onda slijedi salva uvreda i psovki koje nisu ništa do samoponižavanja, meni je neugodno to uopće čitati.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Šandor Winnetou Sun 13 Nov - 18:40

niels wrote:Povratno na temu :) HDZ krade. Ne krade jer su pojedinci zločesti, krade jer tako funkcionira sustav, i zato jer ih birači zbog toga ne kažnjavaju.

Za mene to nije manji prekršaj tipa nepridržavanja rezultata nekakve studije utjecaja nekog građevinskog zahvata u mikroekologiju nekakve lokve, pa hajde, ne možemo biti savršeni, tko radi, taj i griješi.

Lista zasluga HDZ-a za Hrvatsku je poduža i nepotrebna na ovom mjestu, oni ju neumorno ponavljaju.

Lista grijeha HDZ-a je također poduža i, za razliku od prethodne liste, geometrijski progresivno raste po financijskom učinku.

Nekoć su “vanjski faktori” sugerirali micanje HDZ-a s vlasti. Potcijenili su HDZ, koji je savršeno mirno sišao s vlasti, ali je krenuo na institucije koje su bile poluge micanja.

Zamislite Carlu del Ponte da danas traži da se kazni Hrvatska od Ursule i Šuice? Macrona i Dassaulta? NATO-a i SAD-a?

Nema šanse. Vanjske faktore HDZ je blago rečeno neutralizirao, ali doma nije promijenio modus pljačke ni za vlas, dapače.

Ako ih birači na izborima ne presijeku, i objasne im da nisu nezamjenjivi, neće nitko.
To je točno no kako sam već napisao nikoga ne boli kiki za pljačku ako im se ostavlja za život i skijanje itd. Opet ću napisati da nije problem u HDZu koliko u dramatično očajnoj oporbi da pored svih ovih afera ne iznalazi načina doći do ušiju i očiju biračkog tijela a kad to i uspiju kao u Zagrebu pokaže se kao totalni debakl pa birači drugi put kažu neka hvala, vratite nam Bandića/HDZ

_________________
"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

"ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ" - Page 2 Empty Re: "ANALIZA MEDIJSKOG SEKTORA U REPUBLICI HRVATSKOJ"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum