ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 19:19

Lukavi plan Kremlja za proboj do Kosova i Srbije

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 FgqH-LAWQAA9lNr?format=jpg&name=large

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 19:21

Zanimljivo je kako su Ukrajinci napravili od starog sovjetskog topništva superprecizno, naime real-time komunikacijom preko starlinka i sa dronovima, uspjevaju doslovno instantno brzo namjestiti točnost. 

Rusi takve mogućnosti jednostavno nemaju. Povratni informacijski loop zna kasniti ne minutama nego i satima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 3/11/2022, 19:24

melkior wrote:Moguće otvaranje novog fronta iz smjera Bjelorusije. 
Povlačenje iz Hersona mi nema smisla. Herson je ključ rata, jer bez Hersona pada i Krim. Ali ono što vidim na području fronte Bakhmuta i Ugledara jest da Ukrajinci dovlače rezerve. Mislim da je sad posrijedi upravo ta ruska taktika; maksimalno iscrpljivanje ukrajinskih rezervi i šetnja duž linije fronte gore - dolje, uz korišten je lažnih napada. Drugim riječima, isprobavanje mekih točaka linija obrane, razvlačenje snaga, dakle upravo ono što su Ukrajinci radili Rusima u kolovozu, sada Rusi rade Ukrajincima. Situacija na bojištu jest takva da bez otvaranja nove fronte na zapadu Ukrajine s ciljem presijecanja linije opskrbe krajinskih snaga iz smjera Poljske, sjeverno od Lvova, Rusija ne može postići nikakav uspjeh na istoku, niti natjerati Zelenskog na pregovore. Alternativa tome su taktičke nuklearke, koje za sad, ne dolaze u obzir. Grupiranja ruske vojske u Bjelorusiji se nastavljaju, od tenkova, napadačkih helikoptera, do borbenih aviona, ali i pošiljke tehnološki naprednijih iranskih dronova.
Mislim da se čekaju iranski dronovi.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 19:25

Rusi su iz Sirije dobili pogrešne lekcije iz ubojitosti streljiva, naime u Siriji pobunjenici i SAA uopće nisu nosili osobnu zaštitu, dok apsolutno svi Ukrajinci imaju vrhunsku u neiscrpnim količinama.

Rusima fali, dok  Ruski mobiki sve više sliče na sirijce i idu bez zaštite osim prepravljenih sovjetskih kaciga.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 19:27

Još dosta sličnih detalja iz interviewa sa Ruslanom Puhkovim (koji je predvidio dramu za Ruse kraljem ovog ljeta)

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/11/2022, 20:01

debotoijusto wrote:U SPLIT je jutros oko 8 sati uplovio američki nosač aviona USS George H.W. Bush (CVN-77) na nuklearni pogon, javlja Dalmacija Danas. Radi se o najmlađem američkom nosaču aviona i jednom od najvećih ratnih brodova na svijetu. Hrvatska vlada je krajem listopada dala odobrenje za njegovo uplovljavanje.

Radi se o brodu klase Nimitz. Dužina mu iznosi 333 metra te ima preko 100.000 tona deplasmana. Najveća brzina prelazi mu 30 čvorova, a pogone ga dva nuklearna reaktora. Može ploviti više od 20 godina bez dopunjavanja goriva. Kapacitet broda je 3532 člana posade te može nositi 90 aviona i helikoptera. Brod je izgrađen 2009. godine, a cijena izgradnje bila je 6.2 milijarde dolara.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 BK2JZXGJQBNSPGETN7GZNXCTLU

za to vrijeme lozaci s ponosa ruske flote kuznjecova krpaju zadnji ispusni lonac


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Admiral%20Kuznjecov

Rusima ne trebaju nosači aviona. To je ofanzivno oružje koje služi za invazije i osvajanja.
Rusi su svoju pomorsku vojnu strategiju utemeljili na podmornicama s nuklearnim raketama.

Već više od pedeset godina ruske podmornice krstare u međunarodnim vodama oko Amerike. Tako ostvaruju strateški nuklearni balans s američkim raketama kratkog i srednjeg dometa koje su Ameri rasporedili u vojne baze smještene u blizini Rusije.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28786
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/11/2022, 20:19

dijagram wrote:Vidim aktualna  nagadjanja oko eventualnog povlacenja ruske vojske na hersonskom bojistu preko Dnjepra.
Radi li se o ruskom triku u stilu ekipe iz Mucki ili istinitoj najavi.
Ako je pokusaj varke doista je bijedan, ali prikladan dosadasnjim ruskim glupostima u ovom ratu.
Budu li najave istinite donekle ima smisla, rusi ce kao i do sada reci kako se takticki manevrira
te postavljaju bolju i logicniju obranu sto takva radnja jeste.
Davno sam pisao o tome, s vojnostrucnog gledista rusi nemaju sto traziti u Hersonu.
Nakon propalih planova invazije na Odesu ove postrojbe ostale su gotovo zarobljene, izolirane, 
napustene od mornarice koja je gurnuta daleko od ukrajinskih obala.
Besperspektivnost, svakodnevni gubitci zive sile i tehnike, losa opskrba, otezana opskrba, 
losa situacija na ostalim bojistima, sve su to razlozi da intuitivan zapovjednik izvrsi izvlacenje na drugu obalu Dnjepra , oslobodi dobar dio ovih snaga i koristi ih drugdje, a radi se o ponajboljim ruskim postrojbama u ovom ratu.
Obrana preko Dnjepra bila bi relativno jednostavna, teze ugroziva te s puno manje ljudstva efikasna.
Dobro, gubitak hersonske oblasti , jos jedan samar ruskoj seprtljavoj vojsci i jos veci rusofilima ma gdje bili.
Herson ce biti ukrajinski, bilo povlacenjem rusa ili ukrajinskim napadom.
Da sam Surovkin povukao bih vojsku jos prije  mjesec dana.

sve si rekao, međutim gubitak Hersona bi bila još jedna katastrofa za Ruse , politička, moralna itd a za Ukraince samo takvi "boost" za moral. Za zapad isto tako, znali bi da se isplati krcati oružje u ukrainu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20997
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/11/2022, 20:25

melkior wrote:
melkior wrote:Moguće otvaranje novog fronta iz smjera Bjelorusije. 
Povlačenje iz Hersona mi nema smisla. Herson je ključ rata, jer bez Hersona pada i Krim. Ali ono što vidim na području fronte Bakhmuta i Ugledara jest da Ukrajinci dovlače rezerve. Mislim da je sad posrijedi upravo ta ruska taktika; maksimalno iscrpljivanje ukrajinskih rezervi i šetnja duž linije fronte gore - dolje, uz korišten je lažnih napada. Drugim riječima, isprobavanje mekih točaka linija obrane, razvlačenje snaga, dakle upravo ono što su Ukrajinci radili Rusima u kolovozu, sada Rusi rade Ukrajincima. Situacija na bojištu jest takva da bez otvaranja nove fronte na zapadu Ukrajine s ciljem presijecanja linije opskrbe krajinskih snaga iz smjera Poljske, sjeverno od Lvova, Rusija ne može postići nikakav uspjeh na istoku, niti natjerati Zelenskog na pregovore. Alternativa tome su taktičke nuklearke, koje za sad, ne dolaze u obzir. Grupiranja ruske vojske u Bjelorusiji se nastavljaju, od tenkova, napadačkih helikoptera, do borbenih aviona, ali i pošiljke tehnološki naprednijih iranskih dronova.
Mislim da se čekaju iranski dronovi.
iranskih dronova je sve manje zadnje vrijeme, potrošili su se, plus ukrainci dobijaju sve više PZO sustava.
A opet računaj na to da su ti dronovi udarali isključivo po energetskom sektoru Ukraine, efekt na djelovanje vojske je minimalan, nisu gađali vojne ciljeve.

Zaboravite te fantazije o Ruskom presjecanju Ukraine, sa čime bogte? sa 50-60godina starom tehnikom, i nasilu mobiliziranim likovima čiji je moral, motivacija, i trening 0 bodova. a sa druge strane ih čekaju ukopani ukrainci sa javelinima, himarsima, miniranim mostovima, sa satelitskim informacijama.
ja navijam da ovi krenu iz Bjelorusije na Ukrainu isto kao i ti. Samo ja navijam jer bi to bio katastrofalni Ruski poraz. Jedino što mogu , jest napraviti opsadu nekog pograničnog grada kao sada Bahmuta bez ikakve šanse da ga osvoje, samo ginuti u frontalnim napadima.

Kod Ulegdara Rusi su krenuli naprijed, pomakli se pola sela, imali gubitke i stali.
Upravi su kada kažeš da je ovo taktika iscrpljivanja, samo Ruski resursi nisu neograničeno kao u WW2 kada ih je Amerika hranila i oblačila i slala od industrijskih pogona, do radio stanica, do pola milijuna kamiona, goriva, aviona, strojeva, milijune kilometara telegrafskih žica, stotine tisuća km tračnica, itd. Nema toga brajo više .
Ovise o tome da li će im Iran poslati svoje balističke projektile, jer Iranskih dronova nema već par dana.
I da izgleda da će žicati od Sj.Koreje streljivo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20997
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 3/11/2022, 20:35

AssadNaPodmornici wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:Moguće otvaranje novog fronta iz smjera Bjelorusije. 
Povlačenje iz Hersona mi nema smisla. Herson je ključ rata, jer bez Hersona pada i Krim. Ali ono što vidim na području fronte Bakhmuta i Ugledara jest da Ukrajinci dovlače rezerve. Mislim da je sad posrijedi upravo ta ruska taktika; maksimalno iscrpljivanje ukrajinskih rezervi i šetnja duž linije fronte gore - dolje, uz korišten je lažnih napada. Drugim riječima, isprobavanje mekih točaka linija obrane, razvlačenje snaga, dakle upravo ono što su Ukrajinci radili Rusima u kolovozu, sada Rusi rade Ukrajincima. Situacija na bojištu jest takva da bez otvaranja nove fronte na zapadu Ukrajine s ciljem presijecanja linije opskrbe krajinskih snaga iz smjera Poljske, sjeverno od Lvova, Rusija ne može postići nikakav uspjeh na istoku, niti natjerati Zelenskog na pregovore. Alternativa tome su taktičke nuklearke, koje za sad, ne dolaze u obzir. Grupiranja ruske vojske u Bjelorusiji se nastavljaju, od tenkova, napadačkih helikoptera, do borbenih aviona, ali i pošiljke tehnološki naprednijih iranskih dronova.
Mislim da se čekaju iranski dronovi.
iranskih dronova je sve manje zadnje vrijeme,  potrošili su se, plus ukrainci dobijaju sve više PZO sustava.
A opet računaj na to da su ti dronovi udarali isključivo po energetskom sektoru Ukraine, efekt na djelovanje vojske je minimalan, nisu gađali vojne ciljeve.

Zaboravite te fantazije o Ruskom presjecanju Ukraine, sa čime bogte? sa 50-60godina starom tehnikom, i nasilu mobiliziranim likovima čiji je moral, motivacija, i trening 0 bodova. a sa druge strane ih čekaju ukopani ukrainci sa javelinima, himarsima, miniranim mostovima, sa satelitskim informacijama.
ja navijam da ovi krenu iz Bjelorusije na Ukrainu isto kao i ti. Samo ja navijam jer bi to bio katastrofalni Ruski poraz.  Jedino što mogu , jest napraviti opsadu nekog pograničnog grada kao sada Bahmuta bez ikakve šanse da ga osvoje, samo ginuti u frontalnim napadima.

Kod Ulegdara Rusi su krenuli naprijed, pomakli se pola sela, imali gubitke i stali.
Upravi su kada kažeš da je ovo taktika iscrpljivanja, samo Ruski resursi nisu neograničeno kao u WW2 kada ih je Amerika hranila i oblačila i slala od industrijskih pogona, do radio stanica, do pola milijuna kamiona, goriva, aviona, strojeva, milijune kilometara telegrafskih žica, stotine tisuća km tračnica, itd. Nema toga brajo više .
Ovise o tome da li će im Iran poslati svoje balističke projektile, jer Iranskih dronova nema već par dana.
I da izgleda da će žicati od Sj.Koreje streljivo.
U bjelorusiji im je pričuva na obuci a kako im treba neka pobjeda u nekoj bitci ja držim da će ipak krenuti u novi pokušaj iz bjelorusije, očajnički je to potez ali davljeniku je i slamka spas.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 20:58

AssadNaPodmornici wrote:

sve si rekao, međutim gubitak Hersona bi bila još jedna katastrofa za Ruse , politička, moralna itd a za Ukraince samo takvi "boost" za moral. Za zapad isto tako, znali bi da se isplati krcati oružje u ukrainu.

Pogledaj gore Puhkova, dakle Herson je izgubljen, može se dogoditi neko čudo, no čuda su rijetkost.

Govori kako niti 5 vrhunskih generala nebi moglo pomoći Ruskoj vojsci.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/11/2022, 21:05

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

sve si rekao, međutim gubitak Hersona bi bila još jedna katastrofa za Ruse , politička, moralna itd a za Ukraince samo takvi "boost" za moral. Za zapad isto tako, znali bi da se isplati krcati oružje u ukrainu.

Pogledaj gore Puhkova, dakle Herson je izgubljen, može se dogoditi neko čudo, no čuda su rijetkost.

Govori kako niti 5 vrhunskih generala nebi moglo pomoći Ruskoj vojsci.
pogledati cu jel imaju titlovi?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20997
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 3/11/2022, 21:10

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

sve si rekao, međutim gubitak Hersona bi bila još jedna katastrofa za Ruse , politička, moralna itd a za Ukraince samo takvi "boost" za moral. Za zapad isto tako, znali bi da se isplati krcati oružje u ukrainu.

Pogledaj gore Puhkova, dakle Herson je izgubljen, može se dogoditi neko čudo, no čuda su rijetkost.

Govori kako niti 5 vrhunskih generala nebi moglo pomoći Ruskoj vojsci.
pogledati cu jel imaju titlovi?

možeš uvijek probati automatske youtube titlove, algoritam je sve bolji
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/11/2022, 21:25

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

sve si rekao, međutim gubitak Hersona bi bila još jedna katastrofa za Ruse , politička, moralna itd a za Ukraince samo takvi "boost" za moral. Za zapad isto tako, znali bi da se isplati krcati oružje u ukrainu.

Pogledaj gore Puhkova, dakle Herson je izgubljen, može se dogoditi neko čudo, no čuda su rijetkost.

Govori kako niti 5 vrhunskih generala nebi moglo pomoći Ruskoj vojsci.
Ne bi. Al bi mogao jedan general s pet zvjezdica. lol!

Čuj uvijek se nešto može jel. Pošalješ par kemijskih granata prema tim linijama i odma zastoj i traže gas maske a pod maskama je teže jurišat u napad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 3/11/2022, 21:44

Mali osvrt i na navodnu obuku ukrajinskih vojnika u Hrvatskoj.
Osobno to ne bih radio,  ne iz nekog respekta ili straha spram rusije nego zato sto to ukrajinci nisu 
nicim zasluzili.
Politicka potpora, sankcije  i osuda ruske agresije su jedno, a konkretna obuka nesto drugo.
Plenki jednostavno skuplja poene kod EU ekipe i trpa se vise nego sto je potrebno.
Opcenito mi je njegov ratoborni stav iritantan, ljigav ili kako vec nazvati tipa koji danas
glumata nekog kurca ,a bio je obican kurac od ovce kao i zoki i mnogi drugi.
Gadljiv mi je pristup te ekipe koja s DR nije imala nista ili cak i gore, osporavaju ga kao takvog, relativiziraju, izmisljaju kojesta i sve iz DR im ide na jetra.
Odjednom danas su puni razumijevanja za tamo neke ukrajince i zle ruse.
Kao da svoje komplekse zbog drzanja devedesetih lijece ovim ratom u ukrajini.
No jedan recimo ante tomic i danas ce po srbiji pljuvati hrvatsku, a vidi vraga sav je nastrojen
proukrajinski kontra ruske agresije.
Jebena ljevicarska smeca.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


melkior and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/11/2022, 21:48

dijagram wrote:Mali osvrt i na navodnu obuku ukrajinskih vojnika u Hrvatskoj.
Osobno to ne bih radio,  ne iz nekog respekta ili straha spram rusije nego zato sto to ukrajinci nisu 
nicim zasluzili.
Politicka potpora, sankcije  i osuda ruske agresije su jedno, a konkretna obuka nesto drugo.
To je EU misija. Vojna obuka. Proračun je izglasan. Ne radimo to mi kao mi nego u okviru EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/11/2022, 21:57

Inicijativu su podnele partije GERB i koalicija "Demokratska Bugarska", dok su je podržale još i "Nastavićemo promene", "Pokret za prava i slobode" i "Bugarski uspon".

Protiv isporuka oružja Ukrajini glasale su Bugarska socijalistička partija i "Preporod".

Ranije se Ukrajina nekoliko puta obratila Bugarskoj sa molbom da pošalje naoružanje. U prethodnom sazivu parlamenta je većina partija podržala pružanje vojne pomoći Ukrajini. Međutim, Kornelija Ninova, koja je tada bila ministarka ekonomije, više puta je odbijala da podrži takav predlog, pa čak i pretila da će njena stranka, Bugarska Socijalistička partija, izaći iz vladajuće koalicije. U maju je većina poslanika Narodne skupštine podržala odluku da samo vrše remont ukrajinske tehnike.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1169411/bugarski-parlament-glasao-isporuke-oruzja-ukrajini-rasprava-trajala-cetiri-sata

Evo novoga sovjetskog otpada za Ukrajinu. Ovi ne znaju di će s time. Cila im je vojska na sovjetskoj tehnici. Sad će to sve dat Ukrajini a oni će radit modernizaciju sebi. Staro za novo šema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije 3/11/2022, 22:47

dijagram wrote:
Da sam Surovkin povukao bih vojsku jos prije  mjesec dana.

Vojska koju tamo nakrcaju nije mobilna...nego stoji gdje im vojnici trpe od artiljerije svakodnevno, opskrba da je i ima je kaos...s druge strane krvare i Ukrainci gadno na tome području a na kraju se sve svelo sada na politiku. Ako se ovi izvuku to je teško opravdati iako očigledno vojska traži upravo to. S druge strane Ukrainci su od Khersona napravili simbol pa i oni kod toga sada je ili-ili. Jedno treba imati na umu, rijeka je tu dosta široka jednom kada se to očisti od barbara. Ukoliko prelazi budu uništeni...taj dio fronta prelazi u artiljerijsko nadmudrivanje i to je manje-više to. I jedna i druga strana tada dolaze do toga da imaju gomilu vojske koju mogu preraspodjeliti negdje drugo.

Što se tiče zamke...nema tu nekog prostora za takvo što. A i sve je jasno manje-više. Svakakv tvrdoglavi pokušaj koji bi se razbio o utvrđene položaje bez da se iste prvo ne uništi nije zamka nego ludost. S obzirom da barbari nastoje utvrditi linije u Luhansku, znači da tamo ne planiraju barem ništa neko vrijeme.

Dok je ovdje interesantnije. Utvrđivaju i jednu i drugu stranu rijeke. Što će reći otprilike da je situacija ko s Adolfom. Boji mu se vojska kontrirati jer luđak hoće "ni koraka nazad"...dok vojska bi..."skratila obrambene linije na povoljnije položaje radi efektnijeg pružanja otpora s kojih bi se u budućnosti moglo pokrenuti kontraofenzivu"...
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/11/2022, 23:34

dijagram wrote:Mali osvrt i na navodnu obuku ukrajinskih vojnika u Hrvatskoj.
Osobno to ne bih radio,  ne iz nekog respekta ili straha spram rusije nego zato sto to ukrajinci nisu 
nicim zasluzili.
Politicka potpora, sankcije  i osuda ruske agresije su jedno, a konkretna obuka nesto drugo.
Plenki jednostavno skuplja poene kod EU ekipe i trpa se vise nego sto je potrebno.
Opcenito mi je njegov ratoborni stav iritantan, ljigav ili kako vec nazvati tipa koji danas
glumata nekog kurca ,a bio je obican kurac od ovce kao i zoki i mnogi drugi.
Gadljiv mi je pristup te ekipe koja s DR nije imala nista ili cak i gore, osporavaju ga kao takvog, relativiziraju, izmisljaju kojesta i sve iz DR im ide na jetra.
Odjednom danas su puni razumijevanja za tamo neke ukrajince i zle ruse.
Kao da svoje komplekse zbog drzanja devedesetih lijece ovim ratom u ukrajini.
No jedan recimo ante tomic i danas ce po srbiji pljuvati hrvatsku, a vidi vraga sav je nastrojen
proukrajinski kontra ruske agresije.
Jebena ljevicarska smeca.

zanimljiv pogled na sve, ja sam za ukraince , i to od prvih dana međutim gadim se da najveća korona fašistička gamad i općenito gamad na planeti je sada na strani ukrainaca. i mnogi zbog toga su na strani rusije, što je opet greška.

ukrainci kao narod imaju pravo da se obrane i biraju život kakav žele, ali to što si rekao stoji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20997
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/11/2022, 08:36

Ruske snage su na vrhuncu ofenzive u Donbasu ispaljivale otprilike 10 granata na svaku ispaljenu s ukrajinske strane. Sada ukrajinski zapovjednici u Hersonskoj oblasti tvrde da ispaljuju približno jednak broj granata kao i ruske snage, ali ukrajinski udari su većeg dometa i precizniji zbog satelitski navođenih granata Excalibur i sličnog navođenog streljiva koje je osigurao Zapad.
Ukrajinci su zapadnom artiljerijom preokrenuli rat. Ključna pobjeda je sve bliže

Samo šalji GPS granate da rokamo stoku nemilice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/11/2022, 09:08

Hrvatska tvrtka DOK-ING, svjetski lider u proizvodnji opreme za razminiranje, pomoći će Ukrajini. Kao i Hrvatska u Domovinskom ratu, i Ukrajina je, ali na znatno većem području, pokrivena minama. Prema procjenama, ondje je više od 200 tisuća četvornih kilometara minski sumnjivo, javlja HRT. Minirana površina Ukrajine tri puta je veća od kopnene Hrvatske. A ako netko ima iskustva s razminiranjem, onda je to hrvatski Doking. Pa ih je u vrijeme summita Krimske platforme posjetio predsjednik ukrajinskog parlamenta Ruslan Stefančuk.

“Možemo s ponosom reći da smo isporučili već prve strojeve u Ukrajini i da su u najavi sljedeći sustavi tako da očekujem da kroz 2023. godinu ćemo isporučivati u Ukrajinu strojeve za protuminsko djelovanje, kako za protupješačke tako i za protuoklopne mine, rekao je Gordan Pešić”, član Uprave DOK-ING-a.

Hrvatska tvrtka pomoći će u razminiravanju Ukrajine

Ne bi me čudilo ni da je jedan dio te obuke njih kod nas upravo vezan za upravljanje ovim strojevima i deminiranje općenito. To je EU misija i izdvojene su pare i u osnovi je najveći dio te obuke učenje osoblja na zapadnim sistemima koji stižu u Ukrajinu. Jedan dio je klasična vojna naobrazba ( po NATO standardima ) a drugi možda i veći dio te obuke unutar EU vojne misije je osposobljavanje vojnog osoblja na sistemima koje Zapad daje Ukrajini odnosno njenoj vojsci.

Imajte u vidu da Britanija nije dio EU i da ta njihova u Britaniji vojna obuka ukrajinskih vojnika nema veze s ovom EU misijom vojne obuke. To je odvojeno tj nema ništa s EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 4/11/2022, 09:40

RayMabus wrote:EU je objavila svoj najnoviji paket od oko 500 milijuna eura podrške ukrajinskim Oružanim snagama u okviru Europskog instrumenta mirovne pomoći (European Peace Facility – EPF). To je zasad šesta tako izdvojena suma novaca, koja ukupno dostiže oko 3,1 milijarde eura, i od koje će oko 490 milijuna ići za europsku kupovinu vojnih sredstava i održavanje već poslane europske tehnike, dok će se za preostalih 10 milijuna eura kupiti zaštitnih sredstava, goriva i medicinskog pribora.

Ministar obrane Sébastien Lecornu je u nedjelju 16. listopada najavio dolazak oko 2.000 ukrajinskih vojnika na nekoliko tjedana obuke u Francuskoj – posebno u logistici, te korištenju kupljene francuske opreme. Pri tome, nije do kraja jasno hoće li ta obuka biti provođena unutar jučer objavljene obučne misije EU („Military Assistance Mission in support of Ukraine“ - EUMAM Ukraine), što je okvir u kojem je Njemačka svježe najavila primanje oko 5.000 ukrajinskih vojnika (kako na osnovnu obuku, tako i za korištenje njemačke vojne tehnologije stavljene na raspolaganje Ukrajini). Uglavnom, taj novi EU program trebao bi se provoditi na prostoru EU članica, imat će zapovjedništvo u Bruxellesu, i tijekom dvije godine najavljenog trajanja trebao bi koštati oko 106,7 milijuna eura.

Vojna analiza Igora Tabaka

RayMabus wrote:EUMAM Ukraine will operate in the territory of the EU member states and will have its Operational Headquarters within the EEAS in Brussels in order to ensure overall coordination at the strategic level. Vice Admiral Hervé Bléjean, the Director of the Military Planning and Conduct Capability (MPCC) within the EEAS, will be the Mission Commander.

The mandate of the non-executive mission will initially last two years, and the financial reference amount for the common costs for this period will be EUR 106 700 000.

Ok

Evo naša san to di san to pisa. Datum 18.10.2022

https://www.ex-iskon-pleme.com/t52848p360-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum