ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 18 Oct - 18:26

Charles III wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/analiticar-baric-napad-na-kercki-most-mozda-je-bio-ruska-false-flag-operacija/2403945.aspx

Molim komentar na ovo, mislim da nismo prokomentirali?


Jesu li Ruje ovo sami izveli ili to ipak ne bi bio slučaj?
To je čak i nebitno, rusi su teroristi koji gađaju civilne ciljeve za razliku od ukrajinaca koji gađaju isključivo vojne ciljeve. To što je krečki most istovremeno i civilni objekt apsolutno nema težinu u smislu terorizma. Teroristi su isključivo rusi koji sa dronovima razaraju stambene objetkte i objekte s kojima se koriste isključivo civili i koji nemaju veze sa vojskom.

Šandor Winnetou

Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Tue 18 Oct - 18:49

A propo terorizma, ima li netko službene podatke o broju poginulih civila u ovom ratu? Koliko mrtvih, koliko ranjenih?

I samo da napomenem, rat nije nogometna utakmica pa da se igra na zato predviđenom terenu, sa sucima, crvenim, zelenim i bijelim zastavicama, jasnim pravilima igre, sucima, komentatorima, publikom (navijačima). Prestanite rat pretvarati u sport, tko ima koliko kila, koliko je visok, s kakvim borilačkim vještinama raspolaže, pa onda imaš runde ograničene na tri minute, pa onda ona sisata plavuša najavljuje sljedeću rundu, a sve izvan toga je eto, terorizam. Nije prošlo provjeru kineziološkog fakulteta i ženevske konvencije koje, btw, nisu potpisnici niti Rusija niti SAD.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Tue 18 Oct - 18:53

Legitimno je rasturiti civilnu infrastrukturu i energetsku infrastrukturu ako se željeznicama koje koriste struju, prevoze vojska i vojna oprema na bojište. Uostalom, rat se ne vodi samo na zato predviđenom bojištu, nego i u diplomatskom, gospodarskom, informacijskom području. Ekonomske sankcije kao dio ratnih (nevojnih) operacija ima svoje naličje u razaranju ukrajinske civilne gospodarske infrastrukture.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 18:55

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ako Rusija nabavlja projektile sa kojima udara na tisuće KM u dubinu UKR teritorija, nevidim razloga zašto Ukraina se ne dostavi slično oružje. Barem ATACMS da pokriju svoj teritorij

Ili barem da se Ukrainsko dalekometno oružje koje su razvijali, sada proizvodi na zapadu, ako ne može u ukraini,

Rusija već sad ima takve projektile, problem je cijena. Dakle gledaju nabaviti što jeftinije, a to je ovo Iransko. Iranci su se ispostavili kao majstori u dizajniranju jeftinog efektivnog oružja.

Jer Rusi su razvijali balističke rakete za gađanje po Americi a ne po Ukrajini. 


Isto tako ovi Šehidi koštaju jeftinije od novog Golfa. Iranske balističke rakete koštaju kao jedan autobus.
Jeftiniji do Su-34 bombardera u svakom slučaju.



Su-34 je impresivan avion, vrijedan 50 milijuna dolara, po karakteristikama sličan američkom F-15 E Strike Eagleu. Razvijen je kao bombarder koji se može probiti do mete kroz neprijateljsku protuzračnu obranu. Opremljen je satelitskom i inercijalnom navigacijskom opremom, radarom koji prati cilj i na 185 kilometara, te još jednim radarom kojim pokriva stražnju sferu, pa uz njega idu i rakete zrak-zrak R-73 modificirane da se mogu ispaliti unatrag. Budući da mu je radijus djelovanja nešto preko 1000 kilometara, kabina zrakoplova napravljena je tako da piloti sjede jedan pokraj drugoga, da se mogu ustati sa sjedišta, pa čak i prileći ili koristiti WC. Tandem sjedišta isključuje potrebu da sve instrumente treba duplirati, pa kopilot, osim upravljanja oružanim sustavima, može preuzeti navigaciju i letenje.

Tako je Su-34 u očima stručnjaka trebao biti avion koji će harati ukrajinskim nebom i preuzeti apsolutnu zračnu nadmoć. No od ruske flote, koja u nekoliko pukovnija broji ukupno 122 aviona (podatak iz Forbesa), u Ukrajini ih je dosad srušeno 16, te još jedan unaprijeđene verzije M i još jedan za kojeg nije sasvim sigurno je li baš ovog tipa, ali jest iz "obitelji 30-ica". Najmanje jedan pilot ovog tipa zrakoplova je zarobljen, navodi Forbes.

Po broju srušenih tipova aviona, stoji u statistici koju vodi Oryx (i potkrepljuje slikama), u Ukrajini je više jedino oboreno (pomalo već i zastarjelih) jurišnih aviona Su-25 (23 komada). Da bi ruska blamaža bila veća, Ukrajinci su dijelove srušenih Su-34 još od početka rata prodavali na internetu, za 1000 dolara po komadu, da bi tako zarađen novac investirali u nabavu oružja. Nekoliko mjeseci star podatak govori o 30 tisuća prikupljenih dolara.

Korupcija nagriza tehničku ispravnost ruske opreme na svim razinama, pa tako i brojnih Suhoja 34. Ovaj tip zrakoplova namijenjen je upotrebi preciznog i pametnog naoružanja, a ono se na ukrajinskoj bojišnici – slažu se brojni stručnjaci – jedva primjenjuje. Tako i Su-34 operira najčešće s "glupim" gravitacijskim bombama. To onda podrazumijeva da mora letjeti nisko, a time ulazi u zonu djelovanja ručnog PZO-a. Čini se da piloti to nastoje izbjeći odbacivanjem bombi "iz loba", ali takav način gađanja nije osobito precizan. Naime, ruska, pa slijedom nje i nekadašnja jugoslavenska taktika upotrebe avijacije, ne predviđa samostalne borbene operacije zrakoplovstva kako to rade zapadne zemlje, pa zbog toga masovno koriste precizno i navođeno oružje, dok se Rusi češće oslanjaju na neposredno djelovanje, preciznost nišanskih sustava i klasične bombe. Gubitak "obitelji" Suhoj na ukrajinskoj fronti, kad zbrojimo sve njihove tipove zrakoplova, 61 je avion, plus ovaj iz Jejska.

Lažu li Rusi o uzrocima pada bombardera vrijednog 50 milijuna dolara? Gubici su golemi, flota im je sve manja
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 18:59

Iran je obećao Rusiji isporučiti projektile zemlja-zemlja, uz još bespilotnih letjelica, rekli su Reutersu dvojica visokih iranskih dužnosnika te dvojica iranskih diplomata, što je potez koji će vjerovatno razbjesniti Sjedinjene Američke Države i druge zapadne sile.

“Rusi su tražili više bespilotnih letjelica i iranskih balističkih projektila s poboljšanom preciznošću, posebno projektile Fateh i Zolfaghar”, kazao je jedan od iranskih diplomata koji je bio upoznat s posjetom Moskvi.

Rokaj

Sad će neke EU sankcije Iranu radi ovoga. Ukrajina prekida diplomatske odnose s Iranom.


Ukrajinski ministar vanjskih poslova rekao je da podnosi prijedog predsjedniku Volodimiru Zelenskom da Kijev raskine diplomatske odnose s Iranom, zbog isporuka oružja te zemlje Rusiji.

Dmitro Kuleba dodao je da Iran snosi punu odgovornost za uništavanje Ukrajine.

Ukrajinski ministar kazao je i da će Kijev poslati zvaničnu notu Izraelu, u kojoj će od njega zatražiti saradnju i nabavku opreme za protuzračnu odbranu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Tue 18 Oct - 19:04

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ako Rusija nabavlja projektile sa kojima udara na tisuće KM u dubinu UKR teritorija, nevidim razloga zašto Ukraina se ne dostavi slično oružje. Barem ATACMS da pokriju svoj teritorij

Ili barem da se Ukrainsko dalekometno oružje koje su razvijali, sada proizvodi na zapadu, ako ne može u ukraini,

Rusija već sad ima takve projektile, problem je cijena. Dakle gledaju nabaviti što jeftinije, a to je ovo Iransko. Iranci su se ispostavili kao majstori u dizajniranju jeftinog efektivnog oružja.

Jer Rusi su razvijali balističke rakete za gađanje po Americi a ne po Ukrajini. 


Isto tako ovi Šehidi koštaju jeftinije od novog Golfa. Iranske balističke rakete koštaju kao jedan autobus.
Jeftiniji do Su-34 bombardera u svakom slučaju.



Su-34 je impresivan avion, vrijedan 50 milijuna dolara, po karakteristikama sličan američkom F-15 E Strike Eagleu. Razvijen je kao bombarder koji se može probiti do mete kroz neprijateljsku protuzračnu obranu. Opremljen je satelitskom i inercijalnom navigacijskom opremom, radarom koji prati cilj i na 185 kilometara, te još jednim radarom kojim pokriva stražnju sferu, pa uz njega idu i rakete zrak-zrak R-73 modificirane da se mogu ispaliti unatrag. Budući da mu je radijus djelovanja nešto preko 1000 kilometara, kabina zrakoplova napravljena je tako da piloti sjede jedan pokraj drugoga, da se mogu ustati sa sjedišta, pa čak i prileći ili koristiti WC. Tandem sjedišta isključuje potrebu da sve instrumente treba duplirati, pa kopilot, osim upravljanja oružanim sustavima, može preuzeti navigaciju i letenje.

Tako je Su-34 u očima stručnjaka trebao biti avion koji će harati ukrajinskim nebom i preuzeti apsolutnu zračnu nadmoć. No od ruske flote, koja u nekoliko pukovnija broji ukupno 122 aviona (podatak iz Forbesa), u Ukrajini ih je dosad srušeno 16, te još jedan unaprijeđene verzije M i još jedan za kojeg nije sasvim sigurno je li baš ovog tipa, ali jest iz "obitelji 30-ica". Najmanje jedan pilot ovog tipa zrakoplova je zarobljen, navodi Forbes.

Po broju srušenih tipova aviona, stoji u statistici koju vodi Oryx (i potkrepljuje slikama), u Ukrajini je više jedino oboreno (pomalo već i zastarjelih) jurišnih aviona Su-25 (23 komada). Da bi ruska blamaža bila veća, Ukrajinci su dijelove srušenih Su-34 još od početka rata prodavali na internetu, za 1000 dolara po komadu, da bi tako zarađen novac investirali u nabavu oružja. Nekoliko mjeseci star podatak govori o 30 tisuća prikupljenih dolara.

Korupcija nagriza tehničku ispravnost ruske opreme na svim razinama, pa tako i brojnih Suhoja 34. Ovaj tip zrakoplova namijenjen je upotrebi preciznog i pametnog naoružanja, a ono se na ukrajinskoj bojišnici – slažu se brojni stručnjaci – jedva primjenjuje. Tako i Su-34 operira najčešće s "glupim" gravitacijskim bombama. To onda podrazumijeva da mora letjeti nisko, a time ulazi u zonu djelovanja ručnog PZO-a. Čini se da piloti to nastoje izbjeći odbacivanjem bombi "iz loba", ali takav način gađanja nije osobito precizan. Naime, ruska, pa slijedom nje i nekadašnja jugoslavenska taktika upotrebe avijacije, ne predviđa samostalne borbene operacije zrakoplovstva kako to rade zapadne zemlje, pa zbog toga masovno koriste precizno i navođeno oružje, dok se Rusi češće oslanjaju na neposredno djelovanje, preciznost nišanskih sustava i klasične bombe. Gubitak "obitelji" Suhoj na ukrajinskoj fronti, kad zbrojimo sve njihove tipove zrakoplova, 61 je avion, plus ovaj iz Jejska.

Lažu li Rusi o uzrocima pada bombardera vrijednog 50 milijuna dolara? Gubici su golemi, flota im je sve manja
Klasični borbeni avioni u suvremenom ratovanju sve više gube svoju ulogu. Preskupi su, njihov gubitak je preriskantan, njihovo održavanje košta basnoslovne svote. Rusija neće dobiti ovaj rat, barem ne na kratke staze, ali neće ga dobiti ni Ukrajina. Svakako dobitnik neće biti ni EU.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 19:15



Stoltenberg: NATO šalje Ukrajini PVO zbog ruskih dronova


NATO će narednih dana Ukrajini isporučiti sisteme protivvazdušne odbrane (PVO) kako bi pomogao toj zemlji da se odbrani od dronova, uključujući i one iz Irana, koje Rusija upotrebljava za gađanje vitalne infrastrukture, rekao je danas generalni sekretar alijanse Jens Stoltenberg.

Obraćajući se na bezbednosnoj konferenciji u Berlinu, on je rekao da je odgovor na poslednje ruske udare da se pojača pomoć Ukrajini i da joj se isporuči još više sistema protivvazdušne odbrane, prenosi Rojters.

---

Tako je. Vadi pare. Nek te sisa ta Ukrajina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 19:23

Jesu li iranski dronovi učinkoviti?

“Učinkoviti su kada neprijatelj nema drugog načina da se zaštiti ili uzvrati”, kaže Jean-Christope Noel, naučnik s Francuskog instituta za međunarodne odnose.

Mittal ocjenjuje da velik dio uspjeha ti dronovi duguju činjenici da su ” novo oružje na frontu”.

“Ukrajinci će u konačnici srušiti ili zaplijeniti jedan od tih dronova, secirati ga i razviti protudronski sistem, ali za to će trebati mjeseci”.

Za sada ukrajinske snage mogu se koristiti lakim prijenosnim protuzračnim sistemima za napade na dronove danju, odnosno verzijom opremljenom radarom za noćne operacije.

Takvi dronovi samoubojice štede novac Rusiji jer “ne mora trošiti skupe krstareće rakete koje stoje od 1,5 miliona do 2 miliona dolara” za svako ispaljivanje.

No njihova “glavna mana jest ta da mogu pogoditi samo nepokretne mete”. “Oni nisu nikakva prijetnja vojnicima na tlu” i “prema tome ne mogu promijeniti tok bitke”.

Pad ruske vojne industrije?

Rusija je jedan od najvećih svjetskih proizvođača oružja, no ipak se našla u situaciji da koristi iransko oružje.

“Ministarstvo odbrane izradilo je taktičke i tehničke zahtjeve za dronove. Nažalost, većina (ruskih) proizvođača ne može ih ispuniti”, rekao je nedavno ruski pukovnik Igor Isčuk.

“Korištenjem iranskih dronova (Moskva) zapravo priznaju neuspjeh … pokazuje da (da ruska industrija) nije u stanju držati korak”.

Rusko korištenje iranskih dronova pokazatelj je njene slabosti

A jbga druže snađi se. Znaš kako se kaže ? U ratu i u ljubavi nema pravila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Tue 18 Oct - 21:18

Trebalo bi Izraelu dat odriješene ruke,da rade s Iranom što hoće.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Tue 18 Oct - 21:28

IL Risorto wrote:Trebalo bi Izraelu dat odriješene ruke,da rade s Iranom što hoće.
A ne bi to Izrael, Izrael bi rado da to Ameri naprave za Izrael. Neće ni Turska trpjeti jaki Izrael koji se previše miješa u regiju, ali je do sada trpio - zahvaljujući Rusiji koji je pazio na dobre odnose s Izraelom.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Tue 18 Oct - 22:20

RUSIJA ne vidi "nikakvog smisla" u zadržavanju svoje diplomatske prisutnosti na Zapadu, rekao je ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov, naglasivši kako će se Moskva umjesto toga koncentrirati na Afriku i Aziju. "Nema nikakvog smisla i, naravno, nikakve želje, zadržati jednaku prisutnost u zapadnim zemljama", rekao je Lavrov tijekom susreta s mladim diplomatima.

Ruski diplomati na Zapadu rade "u uvjetima koji se teško mogu nazvati ljudskima i gdje im se stalno stvaraju problemi te im se prijeti", naglasio je ruski šef diplomacije. "No ključno je što tamo više nema posla jer se Europa odlučila zatvoriti za nas, prekinuti svaku gospodarsku suradnju s Moskvom", nastavio je.

Istaknuo je da nema smisla tjerati druge da vole Ruse te da je "veća pozornost" potrebna zemljama trećeg svijeta u Africi i Aziji. Lavrov je rekao da Rusija tamo ima mnogo projekata kojima je nužna "diplomatska pratnja".

"U takvim uvjetima mi ćemo naravno težište staviti na one zemlje koje su spremne ravnopravno surađivati ​​na obostranu korist", zaključio je Lavrov.





nitko ih ne voli na zapadu pa idu u afriku gdje jos mogu glumit gazde dok ne nalete na interese kine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


IL Risorto and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 22:26

debotoijusto wrote:

nitko ih ne voli na zapadu pa idu u afriku gdje jos mogu glumit gazde dok ne nalete na interese kine
Nije Kine. Oni i Kina su saveznici u Africi.

Imaš više o tome ovdje ako uopće možeš shvatit moj način pisanja i općenito razlog zašto se ja negdje upletem :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t52819-francuska-povlaci-trupe-iz-centralnoafricke-republike

RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Tue 18 Oct - 22:29

Neprijatelj je zločinački režim koji gura građane Ukrajine u smrt. Ukrajinci i ja smo jedan narod i želimo jedno, da Ukrajina bude neovisna od Zapada i NATO-a, prijateljska država za Rusiju", rekao je Surovikin.

"Ukrajinski režim nastoji probiti našu obranu. Da bi to postigle, Oružane snage Ukrajine povlače sve raspoložive rezerve na prvu crtu. Uglavnom, radi se o snagama teritorijalne obrane koje nisu završile kompletnu obuku. Zapravo, ukrajinsko vodstvo ih osuđuje na propast. Takve jedinice u pravilu imaju nizak moral. Kako bi spriječili bijeg s prve crte, ukrajinske vlasti koriste odrede nacionalista koji pucaju na svakoga tko pokuša napustiti bojno polje. Svaki dan gubici neprijatelja kreću se od 600 do 1000 poginulih i ranjenih", tvrdi Surovikin.




"Mi imamo drugačiju strategiju. Vrhovni zapovjednik je već govorio o tome. Ne težimo visokim brzinama napredovanja, štitimo svakog vojnika i metodično 'meljemo' neprijatelja koji napreduje. Time ne samo da su minimizirani gubici, već se značajno smanjuje i broj žrtava među civilnim stanovništvom", rekao je Surovikin.




Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 B9487565-ab42-4475-9a86-53d24f1cfc4c




napuhani balon u svijetu maste
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 22:34

Samo u proteklom tjednu više od 100 samouništavajućih bespilotnih letjelica iranske proizvodnje udarilo je u elektrane, postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda, stambene zgrade, mostove i druge ciljeve u urbanim područjima, priopćilo je ukrajinsko ministarstvo vanjskih poslova.

Zapadni dužnosnik, koji je želio ostati anoniman govoreći o obavještajnim podacima, rekao je da Rusija slijedi strategiju "pokušaja uništenja ukrajinske električne mreže" udarima dugog dometa koji uzrokuju civilne žrtve, a ne da su usmjereni na ukrajinsku vojsku.

Američki dužnosnik: Iranski dronovi-kamikaze igraju sve značajniju ulogu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 22:41

Putin ima novu strategiju: Želi ubiti Ukrajince zimom

Ukrajinske građane se već poziva da ne koriste električne uređaje od 7 do 9 ujutro i od 17 do 22 navečer, kako ne bi došlo do preopterećenja sustava koji ima sve manji kapacitet. Opće redukcije još nisu uvedene, ali nisu isključene.

"Cjelokupno stanovništvo treba se pripremiti za tešku zimu”, poručio je Kirilo Timošenko, zamjenik šefa ureda predsjednika, upozorivši da su “mogući i stalni nestanci struje ako se udari nastave" - ali i nestanci vode i grijanja.

Naime, kako piše stranica američkog Atlantskog vijeća, neke od meta ruskih udara bile su i kombinirane termoelektrane, koje uz električno postrojenje sadrže i toplanu, tako da je i grijanje već ugroženo u dijelovima zemlje. A centralno grijanje se ne može smanjiti kao električna opskrba - može biti samo uključeno ili potpuno isključeno.

Usto, samo osam od 15 ukrajinskih nuklearnih reaktora trenutno je operativno, a najveća europska nuklearna elektrana, ona u Zaporižji, potpuno je isključena iz mreže nakon višemjesečnog granatiranja za koje se Ukrajinci i Rusi međusobno prozivaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 18 Oct - 22:52

debotoijusto wrote:Neprijatelj je zločinački režim koji gura građane Ukrajine u smrt. Ukrajinci i ja smo jedan narod i želimo jedno, da Ukrajina bude neovisna od Zapada i NATO-a, prijateljska država za Rusiju", rekao je Surovikin.

"Ukrajinski režim nastoji probiti našu obranu. Da bi to postigle, Oružane snage Ukrajine povlače sve raspoložive rezerve na prvu crtu. Uglavnom, radi se o snagama teritorijalne obrane koje nisu završile kompletnu obuku. Zapravo, ukrajinsko vodstvo ih osuđuje na propast. Takve jedinice u pravilu imaju nizak moral. Kako bi spriječili bijeg s prve crte, ukrajinske vlasti koriste odrede nacionalista koji pucaju na svakoga tko pokuša napustiti bojno polje. Svaki dan gubici neprijatelja kreću se od 600 do 1000 poginulih i ranjenih", tvrdi Surovikin.




"Mi imamo drugačiju strategiju. Vrhovni zapovjednik je već govorio o tome. Ne težimo visokim brzinama napredovanja, štitimo svakog vojnika i metodično 'meljemo' neprijatelja koji napreduje. Time ne samo da su minimizirani gubici, već se značajno smanjuje i broj žrtava među civilnim stanovništvom", rekao je Surovikin.




Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 B9487565-ab42-4475-9a86-53d24f1cfc4c




napuhani balon u svijetu maste
Rusi baš voile invertirati sve i svašta.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 23:31

EU je objavila svoj najnoviji paket od oko 500 milijuna eura podrške ukrajinskim Oružanim snagama u okviru Europskog instrumenta mirovne pomoći (European Peace Facility – EPF). To je zasad šesta tako izdvojena suma novaca, koja ukupno dostiže oko 3,1 milijarde eura, i od koje će oko 490 milijuna ići za europsku kupovinu vojnih sredstava i održavanje već poslane europske tehnike, dok će se za preostalih 10 milijuna eura kupiti zaštitnih sredstava, goriva i medicinskog pribora.

Ministar obrane Sébastien Lecornu je u nedjelju 16. listopada najavio dolazak oko 2.000 ukrajinskih vojnika na nekoliko tjedana obuke u Francuskoj – posebno u logistici, te korištenju kupljene francuske opreme. Pri tome, nije do kraja jasno hoće li ta obuka biti provođena unutar jučer objavljene obučne misije EU („Military Assistance Mission in support of Ukraine“ - EUMAM Ukraine), što je okvir u kojem je Njemačka svježe najavila primanje oko 5.000 ukrajinskih vojnika (kako na osnovnu obuku, tako i za korištenje njemačke vojne tehnologije stavljene na raspolaganje Ukrajini). Uglavnom, taj novi EU program trebao bi se provoditi na prostoru EU članica, imat će zapovjedništvo u Bruxellesu, i tijekom dvije godine najavljenog trajanja trebao bi koštati oko 106,7 milijuna eura.

Vojna analiza Igora Tabaka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 18 Oct - 23:37

EUMAM Ukraine will operate in the territory of the EU member states and will have its Operational Headquarters within the EEAS in Brussels in order to ensure overall coordination at the strategic level. Vice Admiral Hervé Bléjean, the Director of the Military Planning and Conduct Capability (MPCC) within the EEAS, will be the Mission Commander.

The mandate of the non-executive mission will initially last two years, and the financial reference amount for the common costs for this period will be EUR 106 700 000.

Ok
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Oct - 23:38

idem pročistiti malo osbona vrijeđanja, te upise o galatičkoj federaciji, komšiću te offtopic. ništa nikome osobno, samo održavam red. imate druge teme za takva prepucavanja

i ove fore kada ljudi stave linkove bez ikakvog komentara, tipa prazni link, ili youtube video, to ne ide tako. dakle ako uplodate video, par rečenica šta se nalazi na videu. sada sve to brišem.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20995
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 18 Oct - 23:48

Rusi će se povući iz Hersona. Naime utvrđuju lijevu obalu Dnipra, evakuiraju pro-Rusko stanovništvo iz grada.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 18 Oct - 23:54

Hektorović wrote:Rusi će se povući iz Hersona. Naime utvrđuju lijevu obalu Dnipra, evakuiraju pro-Rusko stanovništvo iz grada.
vjerojatno imaju info da Ukrainci gomilaju ogromne snage tamo.
Eh o tome se šuška po RU telegramima itd, ali budemo vidjeli.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20995
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum