ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by RayMabus Tue 27 Sep - 0:36

Njemački trn u Ukrajinskoj čizmi

Ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitrij Kuleba negativno je prokomentarisao nespremnost Berlina da snabdeva tenkove kijevskom režimu. Zauzvrat, reči glavnog „nezavisnog“ diplomate izazvale su ljutiti ukor nemačkog kancelara Olafa Šolca, o čemu piše NJujork tajms.

U intervjuu za FAN, suštinu okršaja dvojice političara otkrio je vojni ekspert Andrej Klincevič.

-Ukrajinska vojska trenutno ima poteškoća sa teškom opremom – tenkovima i borbenim vozilima pešadije, jer su izgubili većinu svoje opreme u nedavnim kontranapadima na pravcu Hersona i Harkova, navodi analitičar. – Prema zapadnim procenama, to je više od 50%. Konkretno, ovog vikenda, pešadijska vozila sa mitraljezima, stari holandski M113, su izbačena na Hersonsku ravnicu kod Andrejevke gde su se našla bez zaklona. Ruski avioni, helikopteri i dronovi gađali su ih, kao na poligonu.

Ukrajina praktično nema više opreme, ističe Klincevič. I postavlja sledeće pitanje, zašto, zapravo, samo Njemačka?

-Na kraju krajeva, ako Britanci, Amerikanci, Francuzi pomognu, neka svaka od ovih zemalja snabdeva Ukrajinu svojim tenkovima“, tvrdi ekspert. - Britanci - Čelendžer, Francuzi - Leklerk. Ali iz nekog razloga, Kuleba ne zove svakog dana predsednika Makrona i ne viče: gde su mi tenkovi?!

Svi udaraju na Nemačku, kaže Klincevič. Zašto?

-Zato što su Nijemci bastion ekonomske moći Evrope, a Amerikanci sada shvataju da je njihova ekonomska dominacija moguća tek nakon slabljenja Evropske unije, kada će se velika preduzeća i kapital sliti u Sjedinjene Države, objašnjava on. - Oni vrše pritisak na Njemačku. Svojevremeno je popustila – predala je neko staro oružje, ali Njemci kategorički ne žele da snabdevaju Ukrajinu tenkove.


Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog
RayMabus
RayMabus

Posts : 175921
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by RayMabus Tue 27 Sep - 1:12

Boje se.

Krim nitko ne priznaje kao ruski osim Rusije i par nevažnih satelita i u scenariju di ti nalupaš te tamo i onda s takvim tenkom kojeg možeš dobit jedino ako zemlja proizvođač da dozvolu a to je jurišno napadačko vozilo napadaš nešto šta Putin i Rusi smatraju dijelom Rusije.

U prevodu ne žele nacrtat sebi metu na čelo i testirat jesu li oni kordinate di bi ovaj uzvratio atomskom bombom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175921
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by sitting_bull Tue 27 Sep - 10:06

da se švabe nisu upecale na ruski plin i postali energetski ovisni o putinu i njegovim hirovima drgačije bi se ponašali.

vjerovali su malom ruskom kepecu i sad mu neizravno pomažu time što glume neutralnost glede dostave teškog oklopa ukrajincima.
sad kad je sjeban sjeverni tok 2 trebaju im ukrajinci zatvoriti plinovode koji idu preko ukrajine.
germanska govna.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by vuksadinare Tue 27 Sep - 10:19

sitting_bull wrote:da se švabe nisu upecale na ruski plin i postali energetski ovisni o putinu i njegovim hirovima drgačije bi se ponašali.

vjerovali su malom ruskom kepecu i sad mu neizravno pomažu time što glume neutralnost glede dostave teškog oklopa ukrajincima.
sad kad je sjeban sjeverni tok 2 trebaju im ukrajinci zatvoriti plinovode koji idu preko ukrajine.
germanska govna.
.....od svih slavenskih naroda svabe jedino ne mrze ruse..sve druge da...uvijek su imali neke posebne veze sa ruskim carstvom..dosta je svabica plemkinja zavrsilo na ruskom dvoru...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by RayMabus Wed 28 Sep - 17:31

Problemi i za Ukrajince

I dok će ruskoj vojsci najveći problem biti kako nahraniti sve te nove vojnike, masa od milijun i više Rusa bit će ogroman problem za Ukrajince. Ukrajinci nemaju problem s ljudstvom, ali imaju problem s naoružanjem i streljivom.

Ako je sedam mjeseci ratovanja protiv 200 i nešto više tisuća Rusa potpuno ispraznilo ne samo ukrajinska već i skladišta i magazine članica NATO saveza, što će biti na proljeće kad ih u Ukrajinu dođe više od milijun. Doduše, zimska stanka će omogućiti ukrajinskoj vojsci da popuni zalihe svega, pa i streljiva.

Što se tiče oružja, to je sasvim drugi problem. Velika sreća za Ukrajince je što je jedna od posljedica Harkivske ofenzive bila potpuni raspad ruske obrane na tom dijelu bojišta. Ruski su vojnici u bijegu ostavljali za sobom sve za što su vjerovali da će ih usporiti. Zbog toga Ukrajinci još uvijek u čišćenju oslobođenog područja, po šumarcima i gustišima, pronalaze rusku tehniku.

Ukrajinsko ministarstvo obrane nerado govori o količini zarobljene ruske opreme, a kako se ti podaci ne bi na Zapadu koristili kao argumenti za smanjenje pomoći.

Po neslužbenim podacima tijekom Harkivske ofenzive Rusi su ostavili više od 380 tenkova (uglavnom ispravnih ili tek s manjim kvarovima), više od 700 borbenih oklopnih vozila, više od 180 artiljerijskih oružja, više od 20 PZO raketnih sustava. Uz još puno druge tehnike, Rusi su Ukrajincima ostavili i tisuće tona najrazličitijeg streljiva. Zahvaljujući toj ruskoj „donaciji” ukrajinska vojska dobrano je namirila dosadašnje gubitke.

Tenkova nema na vidiku

I dobro da je tako jer za sada nove velike isporuke zapadne tehnike Ukrajini nisu na vidiku. To se prije svega odnosi na tenkove. Ukrajinski politički i vojni vrh tijekom rujna pojačao je pritiske za isporuku tenkova.

Nije se ni tinta osušila na članku da je neimenovani visoki dužnosnik Pentagona izjavio da je isporuka američkih tenkova „na stolu”, a već su krenuli demantiji. Najčešća teza je da su M-1 Abramsi presloženi za neuke Ukrajince.

Međutim, prava je istina da se Amerikanci boje da će Rusi zarobljavanjem Abramsa, pa makar oni bili i najstarija verzija s topom od 105 mm, dobiti pristup daleko naprednijim tehničkim rješenjima nego što ih trenutno imaju. I dok se elektronika još može zamijeniti slabijom, problem je višeslojni oklop koji mora ostati takav kakav jest.

Doduše, Ukrajinci nisu izbirljivi. Oni bi se zadovoljili i s Leopardima 2. No šansa da njih dobiju još je manja nego da će dobiti Abramse. Iako pod pritiskom ne samo demokršćana već i koalicijskih partnera zelenih i liberala, njemački socijalisti odlučno se opiru slanju Leoparda u Ukrajinu.

Povrh toga uspješno priječe i drugim državama da to učine. Pa kad njemački kancelar Olaf Scholz kaže da Njemačka neće isporučiti tenkove Ukrajini jer to nije učinila niti jedna druga država, to je zapravo poprilični cinizam. S obzirom na to da je upravo Berlin snažnim pritiskom spriječio isporuku španjolskih Leoparda 2 Ukrajincima. Umjesto tenkova, Njemačka je poslala potpuno nepotrebne samovozne PZO topničke sustave Gepard.

Spomenimo i najavljenu isporuku slovenskih tenkova M-55S Ukrajini. Ako se ta isporuka ostvari, bit će nepotrebnija od njemačke isporuke Geparda. Zašto? Najavljena je isporuka samo 28 tenkova. Za koje bi ukrajinska logistika morala formirati potpuno nov lanac potpore, prije svega za granate kalibra 105 mm. Ali i slovenski sustav za usmjeravanje paljbe SGS-55 i zapovjednikovu motrilačku spravu COMTOS-55. Uz toliko drugih obveza ...

M-55S je katastrofalno neuspio slovenski pokušaj modernizacije T-55. U suradnji s Izraelcima tenk je dobio dodatni eksplozivno-reaktivni oklop Super Blaser, ali i top od 105 mm. Zbog povećanja mase trebao je dobiti i jači motor, ali nije. Na sreću Ukrajinaca jer stari motor poznaju jako dobro.

Završna računica pokazala je da je trošak modernizacije po jednom M-55S bio veći nego da je slovenska vojska kupila tada nove Leparde 2A4 te se zbog toga smatra ogromnim promašajem. Zbog svega toga, uđe li M-55S ikad u borbenu uporabu, Ukrajinci će samo čekati da se pokvare pa da ih otpišu.

Rusija od početka rata ima problem koji nije riješila. Sad je on postao puno veći
RayMabus
RayMabus

Posts : 175921
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by T. Wed 28 Sep - 18:41

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:da se švabe nisu upecale na ruski plin i postali energetski ovisni o putinu i njegovim hirovima drgačije bi se ponašali.

vjerovali su malom ruskom kepecu i sad mu neizravno pomažu time što glume neutralnost glede dostave teškog oklopa ukrajincima.
sad kad je sjeban sjeverni tok 2 trebaju im ukrajinci zatvoriti plinovode koji idu preko ukrajine.
germanska govna.
.....od svih slavenskih naroda svabe jedino ne mrze ruse..sve druge da...uvijek su imali neke posebne veze sa ruskim carstvom..dosta je svabica plemkinja zavrsilo na ruskom dvoru...
Pa jesu kaiser wilhelm II i car nikola romanov bili prvi rođaci, unuci kraljice viktorije...

_________________
Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by T. Wed 28 Sep - 18:43

Švabe ne šalju leoparde 2 jer će završit kao i turski u siriji...
A tko bi ih onda više kupovao?
Ako ih uopće budu mogli proizvoditi je li...
Leopard je na dobrom glasu a da zapravo nije iskušan u ozbiljnom sukobu...
A ovaj je sukob ozbiljan...
A onda ode i dobar glas...

_________________
Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by RayMabus Wed 28 Sep - 19:36

Nijemci isporučuju inžinjerijsku opremu Kijevu

Ukrajinska vojska je od Nemačke dobila šest mitraljeza Mašingever 3 (MG3) za oklopna spasilačka vozila i municiju 30.000 granata kalibra 40 mm. Takođe dobiće i 10 sistema mostova; 3 srednja mostna sistema; 90 teških prikolica.

-Iz bezbednosnih razloga, savezna vlada se uzdržava od pružanja detaljnih informacija o načinima i datumima transporta do trenutka prenosa, saopštila je nemačka vlada.

Olaf Šolc je ranije objasnio zašto Nemačka ne šalje borbene tenkove u Ukrajinu. Činjenica je da oni ne žele da dozvole „širenje razmera rata”.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175921
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by T. Wed 28 Sep - 19:51

RayMabus wrote:Nijemci isporučuju inžinjerijsku opremu Kijevu

Ukrajinska vojska je od Nemačke dobila šest mitraljeza Mašingever 3 (MG3) za oklopna spasilačka vozila i municiju 30.000 granata kalibra 40 mm. Takođe dobiće i 10 sistema mostova; 3 srednja mostna sistema; 90 teških prikolica.

-Iz bezbednosnih razloga, savezna vlada se uzdržava od pružanja detaljnih informacija o načinima i datumima transporta do trenutka prenosa, saopštila je nemačka vlada.

Olaf Šolc je ranije objasnio zašto Nemačka ne šalje borbene tenkove u Ukrajinu. Činjenica je da oni ne žele da dozvole „širenje razmera rata”.
Ne šalju tenkove iz istog razloga iz kojeg ameri ne šalju svoje...
Jer će od njih ostat hrpa zahrđalog gvožđa, kao i od svih drugih tenkova koje je ukrajina imala na početku sukoba na tisuće...
Nije leopard ili abrams nevidljiv pa da mu rusi ne mogu nauditi...
Niti je ovo 2. svj. rat pa će se sukobiti s jedne strane stotine ukrajinskih a s druge stotine ruskih tenkova...
Dakle, ne isplati se slati im tenkove, slabiti vlastite snage a njima ionako nije od presudnog značenja...

_________________
Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by mentalitet Fri 30 Sep - 0:07

T. wrote:Švabe ne šalju leoparde 2 jer će završit kao i turski u siriji...
A tko bi ih onda više kupovao?
Ako ih uopće budu mogli proizvoditi je li...
Leopard je na dobrom glasu a da zapravo nije iskušan u ozbiljnom sukobu...
A ovaj je sukob ozbiljan...
A onda ode i dobar glas...


Malo je ovdje tko iskren kao ja koji nema nikakvih ideoloshkih predrasuda nego me interesira samo istina ma kakva ona bila.Znamo svi da samo jedna istina postoji ,ne nasha,njihova ili nechija druga nego chista istina do koje se po meni dolazi pomocu chinjenica bez emotivnih predznaka i inih drugih kurchevih lazi koje propagandisti svi u glas deru i tako namjerno pokushavaju da ucutkaju istinu jer njihov mentalni sklop se boji istine vishe nego zmije ili metka u glavu.A zashto se tako ponashaju? Jer je ta ljudska bagra odrasla u komunizmu gdje je istina bila zabranjena pa su zbog toga imali odredjene privilegije u materijalnom smislu (posebno drukeri koji ima i ovdje na forumu) .Navikli su da se dodvoravaju pa onda lizu dupe svima onima za koje misle da rade za njihovu istinu koja nema utemeljenja u nichemu.Eto,vidish ja znam da ti nisam u mnogim mojim upisima dopadljiv isto kao shto si i ti meni bio ali me to ne sprechava da neshto nauchim od tebe,a to je istina.Opisao si na jedan brilijantan i logichan nachin zashto vishe germani ne shalju svoje tenkove Ukrajini.Dakle ,to je logichno i ima smisla jer ovaj sukob nije kaubojski film nego realnost zbog koje mozemo svi nestati sa lica zemaljske kugle.Da bi se to sprijechilo,mora se govoriti istina i onda da na osnovu nje ljudi odluchuju kako ce i shto ce.Negdje sam chuo da 98% ljudske vrste zivi od 2% pametnih ljudi pa i nema potrebu da razmishlja.Mene nishta u zivotu ne moze raspizditi koliko glupi i pokvareni ljudi pa mi je drago da sam potvrdio svoju teoriju makar na jednom chovjeku da ne postoje desnichari ,ljevichari,centristi i ini drugi kako ih vec nazivaju samo da bi se ljudi klali oko toga, vec postoje poshteni,pokvareni,glupi,pametni,postoje i pametni ali pokvareni jer jludski rod je i onako sam za sebe u globalu pokvaren.Polazim od toga da su svi ljudi pokvareni i glupi dok ne dokazu suprotno iako sam u mladosti mislio obratno shto je bio veliki zajeb.Dakle, svaka ti chast.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by mentalitet Fri 30 Sep - 1:24

E da,i ono malo resprkta shto sam imao prema schwabama pretvorilo se u gadjenje.No dobro,ne treba zuriti sa zakljuchtcima jer po obichaju pokaze se kao kod Cheha,Bugara,Italijana da i tamo ima ljudi koji razumiju shto se deshava u svijetu i tko sve vuche lutkarske konce .Ja se nadam prateci schwapsko javnomnijenje da ce tamo uskoro prokljuchati jer znam taj schwapski mentalitet koji je navikao raditi,koji mora imati sve isplanirano u bobu od godishnjeg do izlaska na vecheru.Programirani su za popizditi pa zato ako im izbijesh tu rutinu zivljenja iz ruku znaju biti zajebani pa u stilu Crvenih brigada u stanju su podmetati bombe i ako treba ubijati .Posebno sada nakon ove explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU .Sve njemachke banke imaju sredishnjicu u USA i sve financiske tokove sa njima i drugima kontroliraju ameri.Neki dan sam se iznenadio kada sam prochitao da Mercedes i VW imaju duplo veci izvoz u Kinu nego u Ameriku pa im zato ameri mute vodu sa kinezima.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom.To ameri dobro znaju,pa su zato i napravili to sranje jer jednim udarcem ubijaju dvije zunzare,dobivaju ukre kao jeftinu i solidnu radnu snagu koja je disciplinirana za vrijene komunizma i struchnu radnu snagu iz Njemachke sa njihovim kapitalom.Evo kod mene je vec otvoreno par schwapskih farma tvornica ali im fali radne snage.Sve u svemu,morm priznati da ovi"moji"ameri dobro rade razjebavajuci Njemachku kao shto su razjebali bivshu YU.Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by RayMabus Fri 30 Sep - 1:31

mentalitet wrote: .Posebno sada nakon ove  explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom..Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

Uvijek im ostaje Komšić i Bosna za utjehu.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175921
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by mentalitet Fri 30 Sep - 1:48

RayMabus wrote:
mentalitet wrote: .Posebno sada nakon ove  explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom..Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

Uvijek im ostaje Komšić i Bosna za utjehu.

lol!

I tu ce uskoro popushiti jer su hrvati tamo progledali i vide tko im sa strane zavlachi kurac u dupe.Vazno je i to da ta budalasta hercegovachka bagra vishe ne vjeruje Njemachkoj.Jebi ga doshla nova generacija koja zna shto hoce i ne srami se pakta sa onima sa kojima moze doci do svoga cilja i pripajanja Hrvatskoj.To su trebali dobiti u Dejtonu ali "caca nacije" zidov ih prodao kao kutiju cigareta.Koliko vidimiz razgovora u stvarnom zivotu a bogami i virtualnom (govorim o mladjim ljudima a ne idiotima koji su prevalili 70 ) opametili se i ne vjeruju vishe zapadu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by Ringo10 Sun 2 Oct - 6:21

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:
mentalitet wrote: .Posebno sada nakon ove  explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom..Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

Uvijek im ostaje Komšić i Bosna za utjehu.

lol!

I tu ce uskoro popushiti jer su hrvati tamo progledali i vide tko im sa strane zavlachi kurac u dupe.Vazno je i to da ta budalasta hercegovachka bagra vishe ne vjeruje Njemachkoj.Jebi ga doshla nova generacija koja zna shto hoce i ne srami se pakta sa onima sa kojima moze doci do svoga cilja i pripajanja Hrvatskoj.To su trebali dobiti u Dejtonu ali "caca nacije" zidov  ih prodao kao kutiju cigareta.Koliko vidimiz razgovora u stvarnom zivotu a bogami i virtualnom (govorim o mladjim ljudima a ne idiotima koji su prevalili 70 ) opametili se i ne vjeruju vishe zapadu.
Vjerovat Zapadu može samo imbecilni idiot

Kao naš Eroo na primjer

Doduše imaš Ukre, oni sve vjeruju Zapadu koji ih gura u provaliju

Ili od silne mržnje prema Rusima ne vide dalje od nosa

Ali nisu jedini jebi ga
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by mentalitet Sun 2 Oct - 6:36

Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:
RayMabus wrote:
mentalitet wrote: .Posebno sada nakon ove  explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom..Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

Uvijek im ostaje Komšić i Bosna za utjehu.

lol!

I tu ce uskoro popushiti jer su hrvati tamo progledali i vide tko im sa strane zavlachi kurac u dupe.Vazno je i to da ta budalasta hercegovachka bagra vishe ne vjeruje Njemachkoj.Jebi ga doshla nova generacija koja zna shto hoce i ne srami se pakta sa onima sa kojima moze doci do svoga cilja i pripajanja Hrvatskoj.To su trebali dobiti u Dejtonu ali "caca nacije" zidov  ih prodao kao kutiju cigareta.Koliko vidimiz razgovora u stvarnom zivotu a bogami i virtualnom (govorim o mladjim ljudima a ne idiotima koji su prevalili 70 ) opametili se i ne vjeruju vishe zapadu.
Vjerovat Zapadu može samo imbecilni idiot

Kao naš Eroo na primjer

Doduše imaš Ukre, oni sve vjeruju Zapadu koji ih gura u provaliju

Ili od silne mržnje prema Rusima ne vide dalje od nosa

Ali nisu jedini jebi ga


Ma mogu ja i to razumjeti da su nasjeli po obichaju jer siromashan samo vjeruje u bajke pa chak i ta mrznja prema rusima je stvarana dugo vremena.Vidish i sam shto mediji mogu uchiniti od normalnih ljudi a kamo li od najvece sirotinje u Europi.Pa da meni daju ovdje ove glavne medije ,napravim takav rat u USA da bi se ljudi u ostatku svijeta zgrazali i pitali kako je to moguce.Jebi ga ,dokazano je da je lakshe manipulirati milijunima ljudi nego sa dva chovjeka.Jer ta dvojica se poznaju i mogu provjeriti prichu direktno jedan od drugoga ,a kako ce milijuni znati shto je istina kada njihovi politichari mjesto da govore istinu lazu zbog svoje koristi a boli ih kurac shto ce stotine tisuca biti ubijeno.Zto i govore Slava Ukrajini da se jadnici ne dosjete .

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by Ringo10 Sun 2 Oct - 7:20

mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:
RayMabus wrote:
mentalitet wrote: .Posebno sada nakon ove  explozije gasovoda koji je namjerno onesposobljen da ne bi schwabama palo napamet sluchajno da se predomisle i stisnu dugme da teche plin SjeverII.Sada je i najbluplji schwabo shvatio da ovaj rat u Ukrajini nije rat protiv nje nego protiv njih.Dodushe,mislili su lukavo ostvariti svoje stoljetne snove o Rajhu ali ameri nisu glupi da olako puste kravu muzaru nekome drugome.Kako sam vec napisao prije a sada je to ochito i nije teshko biti pametan ako se zna americhka politikau EU.Fakat schwabe se mora drzati na uzdi jer su opsjednuti sa svojom velichinom i ibermenchom..Zato ce najvjerojatnije doci desnica na vlast gdje bi ameri mogli popushiti sa svojim planovima jese oni ne misle noriti protiv Rusa nego sa njima suradjivati.Uglavnom zima ce biti jako vesela,Posadio sam kokice u vrtu jer ce i ovdje to biti drficitarna roba.

Uvijek im ostaje Komšić i Bosna za utjehu.

lol!

I tu ce uskoro popushiti jer su hrvati tamo progledali i vide tko im sa strane zavlachi kurac u dupe.Vazno je i to da ta budalasta hercegovachka bagra vishe ne vjeruje Njemachkoj.Jebi ga doshla nova generacija koja zna shto hoce i ne srami se pakta sa onima sa kojima moze doci do svoga cilja i pripajanja Hrvatskoj.To su trebali dobiti u Dejtonu ali "caca nacije" zidov  ih prodao kao kutiju cigareta.Koliko vidimiz razgovora u stvarnom zivotu a bogami i virtualnom (govorim o mladjim ljudima a ne idiotima koji su prevalili 70 ) opametili se i ne vjeruju vishe zapadu.
Vjerovat Zapadu može samo imbecilni idiot

Kao naš Eroo na primjer

Doduše imaš Ukre, oni sve vjeruju Zapadu koji ih gura u provaliju

Ili od silne mržnje prema Rusima ne vide dalje od nosa

Ali nisu jedini jebi ga


Ma mogu ja i to razumjeti da su nasjeli po obichaju jer siromashan samo vjeruje u bajke pa chak i ta mrznja prema rusima je stvarana dugo vremena.Vidish i sam shto mediji mogu uchiniti od normalnih ljudi a kamo li od najvece sirotinje u Europi.Pa da meni daju ovdje ove glavne medije ,napravim takav rat u USA  da bi se ljudi u ostatku svijeta zgrazali i pitali kako je to moguce.Jebi ga  ,dokazano je da je lakshe manipulirati milijunima ljudi nego sa dva chovjeka.Jer ta dvojica se poznaju i mogu provjeriti prichu direktno jedan od drugoga ,a kako ce milijuni znati shto je istina kada njihovi politichari mjesto da govore istinu lazu zbog svoje koristi a boli ih kurac shto ce stotine tisuca biti ubijeno.Zto i govore Slava Ukrajini da se jadnici ne dosjete .
MA da, tim neruskim narodima bivšeg SSSR i istočnog bloka Rusi su krivi za sve. Što ne žive ko Švicarska i što ne žive u zemlji dembeliji

Rusi su njih držali iznad vode iako su sami živjeli bijedno
Tako su Gruzini živjeli najbolje a danas žive bijedno

Slušao sam Ruse koji kažu da su i Gruzini i svi drugi počeli vjerovati da baš oni ekonomski izdržavaju i Ruse i sve ostale i da ih svi ostali eksploatiraju
Nešto mi to poznato... kao one Hrvatske bajke kako svi u SFRJ žive na hrvatskoj grbači dok Hrvati jadni rade
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by mentalitet Sun 2 Oct - 7:28

Pa rekoh ti,propaganda kod neukog naroda od njih stvara chudesna bica koja idu protiv sebe.Ja osobno odmah odjebem ljude od sebe chim mi pochnu slatkorijechivo zboriti odmaa ih pitam.Ajmo da se ne zajebavamo i troshimo vrijeme na glumu,recite shto trebate i tako se rijeshim odmah u startukrpelja.Ali vecina ljudi je naivna ali i pokvarena jer bi kruha preko pogache.To ti je ista ona fora kada seljaci obecaju nekoj seljanki da ce je zeniti i samo tako dobiju pichke a kada joj ovaj kaze da od zenidbe nema nishta ona popizdi i onda joj je kriv chitav mushki rod.

u kurac ,ja se s tobom zapricha a kod mene je 1:30 poslije pola naci.Aj bok odoK u krpe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog Empty Re: Zašto je Njemačka trn u oku Kulebe i Zelenskog

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum