ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:14

veber wrote:i zaboravih.

ako iran prestane s isporukom oružja rusiji skidaju se sankcije prema istom.

a u tome slučaju putler si može gurat naftu u pakšu.

U tom slučaju rusku naftu na svjetskom tržištu zamjenjuje iranska. Na iranskom političkom vodstvu je odluka.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 9/10/2022, 20:16

Speare Shaker wrote:
veber wrote:i zaboravih.

ako iran prestane s isporukom oružja rusiji skidaju se sankcije prema istom.

a u tome slučaju putler si može gurat naftu u pakšu.

U tom slučaju rusku naftu na svjetskom tržištu zamjenjuje iranska. Na iranskom političkom vodstvu je odluka.

Jedino je problem što Rusija ima 5x više nafte od Irana.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/10/2022, 20:18

Jedino je problem šta ćemo im spucat sankcije idući tjedan.

Sankcije bi trebalo da budu usvojene na sastanku ministara vanjskih poslova EU 17. oktobra u Luksemburgu, a predlagači ne očekuju da će zemlje članice EU imati primedbi na tekst sankcija.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t52821-berbok-njemacka-trazi-sankcije-iranu-zbog-gusenja-protesta


Last edited by RayMabus on 9/10/2022, 20:19; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:18

AssadNaPodmornici wrote:
i relativno se dobro Rusija nosi sa sankcijama, koliko je to moguće, naravno da će pasti standard, ali realno neće biti teškog oskudjevanja niti kolapsa

Biti će, jer je Rusija izgubila ozbiljnu razvojnu perspektivu. Ostala joj je ona ekonomskog svođenja na jednu od kineskih gubernija. Ako nastavi sa ovakvom politikom, naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:20

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:i zaboravih.

ako iran prestane s isporukom oružja rusiji skidaju se sankcije prema istom.

a u tome slučaju putler si može gurat naftu u pakšu.

U tom slučaju rusku naftu na svjetskom tržištu zamjenjuje iranska. Na iranskom političkom vodstvu je odluka.

Jedino je problem što Rusija ima 5x više nafte od Irana.

Najveći je problem u tome što je Rusiji značajno smanjeno tržište, jer je izgubila svoje najbolje i najizdašnije kupce.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:22

RayMabus wrote:Jedino je problem šta ćemo im spucat sankcije idući tjedan.

Sankcije bi trebalo da budu usvojene na sastanku ministara vanjskih poslova EU 17. oktobra u Luksemburgu, a predlagači ne očekuju da će zemlje članice EU imati primedbi na tekst sankcija.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t52821-berbok-njemacka-trazi-sankcije-iranu-zbog-gusenja-protesta

To je dvojbeno, baš zbog problema sa opskrbom naftom na svjetskom tržištu.
Problem je i u tome što bi donošenje sankcija bilo prije svega ideološki motivirano, jer iza toga ne stoje ekonomski interesi zapada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/10/2022, 20:22

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Ukrajinci sve blize mjestu Svatove.
Potpuno ovladali istocnom obalom Oskila i selo po selo oslobadjaju jedno za drugim.
Slijedi  izlaz na cestu P-66 Svatove-Kremina.
na tom djelu fronte situacija se pokreće. Na Hersonu slabo, imali su jučer-prejučer Ukrainci gadnih gubitaka pri pokušajima
Tako je to u ratu.,
Mozes pripremiti najbolje ljude, sredstva, osmisliti logicne pravce, taktiku a svejedno ne dozivjeti uspjeh.
Stvar je u suprotnoj strani koja se odrzi, ne povlaci se, djeluje smisleno, nanosi gubitke, ne gubi glavu.
Ovdje su ponajbolje ruske postrojbe, nisu niti malobrojni, dobro se brane, organiziraju u teskim uvjetima.
Uzimaju ukrajinci i tu ponesto, ali s neminovnim ljudskim zrtvama.
Ovdje moraju pojacati topnistvo i djelovati njime neko vrijeme, nanositi gubitke bez izlaganja, pa onda pokusavati napasti.
Ovaj zadnji uspjesan napad, gdje su im usli dublje dao je nadu za brzu pobjedu.
No ovdje kod rusa  postoji i sustav vodjenja i zapovijedanja.
Rusi su postavili novu crtu, dublje, koriste prirodne fortifikacije, brane se, nema bezglavog bijega i raspada sustava.
I nije im to nalozio Gerasimov ili netko iz Moskve, rade to sami na terenu shodno situaciji.
Bit ce baceni preko Dnjepra, nece ici lako ali dobit ce to, samo konstantan pritisak, ne dati im mira.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


michaellcmacha, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 9/10/2022, 20:25

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:i zaboravih.

ako iran prestane s isporukom oružja rusiji skidaju se sankcije prema istom.

a u tome slučaju putler si može gurat naftu u pakšu.

U tom slučaju rusku naftu na svjetskom tržištu zamjenjuje iranska. Na iranskom političkom vodstvu je odluka.

Jedino je problem što Rusija ima 5x više nafte od Irana.

Najveći je problem u tome što je Rusiji značajno smanjeno tržište, jer je izgubila svoje najbolje i najizdašnije kupce.

Treba prestati s onim sranjem od tržišne ekonomije i postaviti ograničenje na cijenu ruske nafte.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/10/2022, 20:25

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:i zaboravih.

ako iran prestane s isporukom oružja rusiji skidaju se sankcije prema istom.

a u tome slučaju putler si može gurat naftu u pakšu.

U tom slučaju rusku naftu na svjetskom tržištu zamjenjuje iranska. Na iranskom političkom vodstvu je odluka.

Jedino je problem što Rusija ima 5x više nafte od Irana.

Najveći je problem u tome što je Rusiji značajno smanjeno tržište, jer je izgubila svoje najbolje i najizdašnije kupce.
četnicima je teško prihvatiti činjenicu da je rusija popušila foru.

da će nafta biti jeftina, a plin će moći vraćat natrag kao pmoćno sredstvo za drukanje jeftine nafte van.
nakon prisilnog prelaska na babetinu ideju o zelenoj energiji, nema povratka.

samo bi anemčni da je stvarno premijer zatvorio pipu srbiji i onim tatarima.

i pitao bi ih koliko je kilo nafte.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:26

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:

Najveći je problem u tome što je Rusiji značajno smanjeno tržište, jer je izgubila svoje najbolje i najizdašnije kupce.

Treba prestati s onim sranjem od tržišne ekonomije i postaviti ograničenje na cijenu ruske nafte.

I ograničenja su dio tržišta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/10/2022, 20:28

veber wrote:
četnicima je teško prihvatiti činjenicu da je rusija popušila foru.

Njima je teško prihvatiti bilo koju činjenicu. Oni još životare od ideologije i mitova iz 19. stoljeća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/10/2022, 20:28

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Jedino je problem šta ćemo im spucat sankcije idući tjedan.

Sankcije bi trebalo da budu usvojene na sastanku ministara vanjskih poslova EU 17. oktobra u Luksemburgu, a predlagači ne očekuju da će zemlje članice EU imati primedbi na tekst sankcija.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t52821-berbok-njemacka-trazi-sankcije-iranu-zbog-gusenja-protesta

To je dvojbeno, baš zbog problema sa opskrbom naftom na svjetskom tržištu.
Problem je i u tome što bi donošenje sankcija bilo prije svega ideološki motivirano, jer iza toga ne stoje ekonomski interesi zapada.
Teško da je tu išta dvojbeno dok traju prosvjedi u Iranu di režim ubija neistomišljenike.

Ništa od skidanja tih sankcija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 9/10/2022, 20:32

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:

Najveći je problem u tome što je Rusiji značajno smanjeno tržište, jer je izgubila svoje najbolje i najizdašnije kupce.

Treba prestati s onim sranjem od tržišne ekonomije i postaviti ograničenje na cijenu ruske nafte.

I ograničenja su dio tržišta.

Zar nismo prije par godina na sva usta vikali da je slobodno tržište jedini ispravan način?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/10/2022, 20:37

Hipotetski govoreći ne ulazeći u dolar gore dolar dole ovu zimu nafta 100 dolara a kad okopni onda opet 100 dolara. Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 1f602

Zašto ? Zato šta će u međuvremenu samo Kinezi u ovih pola godine na svoje tržište izbaciti novih 11 miljona auta.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 B_220428065

U najmnogoljudnijoj državi svijeta prošle godine je proizvedeno više od 26 miliona vozila, u SAD-u 9,1 milion, a u Japanu 7,8 miliona. U Njemačkoj, koja se smatra automobilskom nacijom, je 2021. proizvedeno 3,3 miliona vozila. Više je proizvedeno u Meksiku i Južnoj Koreji.


Last edited by RayMabus on 9/10/2022, 20:38; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/10/2022, 20:37

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
četnicima je teško prihvatiti činjenicu da je rusija popušila foru.

Njima je teško prihvatiti bilo koju činjenicu. Oni još životare od ideologije i mitova iz 19. stoljeća.
ali vidimo po čmarkastom, koji je inteligentan, da se nisu odrekli nasilništva.

treba ih pacificirat kao i veću im braću.

srećom je staljin odradio dobar dio posla i pobio inteligente.

sada bauljaju kao i srblje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 9/10/2022, 20:44

Jel ti možda Hitler nešto u rodu?

To bi bilo nešto krajnje, ono, vrhunsko, čime se jedan hrvošvabo može ponositi.

Najbolje je što čast ostaje i djeci i unucima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/10/2022, 20:46

Njemačka je najavila dodatne isporuke oružja Ukrajini.
Njemačka ministrica obrane Kristina Lambrecht obećala je da će Ukrajina od Grčke i Slovačke dobiti sustav protuzračne obrane IRIS-T i ukupno 100 tenkova.
Hajde da i to dočekamo.....sustav IRIS je po nedavnim obećanjima već trebao biti na granici Ukrajine....

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 310617056_10222650035104384_5609778548969909104_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Wnqxw6-nZiIAX-lhNNS&_nc_ht=scontent-muc2-1

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 9/10/2022, 20:48

Charles III wrote:Njemačka je najavila dodatne isporuke oružja Ukrajini.
Njemačka ministrica obrane Kristina Lambrecht obećala je da će Ukrajina od Grčke i Slovačke dobiti sustav protuzračne obrane IRIS-T i ukupno 100 tenkova.
Hajde da i to dočekamo.....sustav IRIS je po nedavnim obećanjima već trebao biti na granici Ukrajine....

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 310617056_10222650035104384_5609778548969909104_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Wnqxw6-nZiIAX-lhNNS&_nc_ht=scontent-muc2-1
A stvarno, skrti li su , neodlucni ,  jebala ih marka, euro, sto god:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/10/2022, 20:49

dijagram wrote:Ukrajinci sve blize mjestu Svatove.
Potpuno ovladali istocnom obalom Oskila i selo po selo oslobadjaju jedno za drugim.
Slijedi  izlaz na cestu P-66 Svatove-Kremina.

Situacija oko Svatova u Luganskoj oblasti. Ukrajinske postrojbe su pred samim gradom.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 310619403_10222650342912079_2288298869713732558_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=t0Ry8pgr0gUAX9dH_B3&_nc_ht=scontent-muc2-1

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/10/2022, 20:51

Njemačka sad nakon šta je on prisajedinija dijelove druge države a koja je u Europi i nema drugog izbora nego da se aktivnije uključi u rat.

A posebno sad kad im je i onako i ovako diglo plinovde pa nemaju više šta kalkulirat.

Di je problem ? Pa ako se ne uključi izgubit će potpuni ugled međ državama na Baltiku ( a iste su također i članice EU a to je velikim dijelom njemački projekt ) koje su oslonjene na Rusiju jer će ove smatrat da ih Njemačka neće štiti.


Last edited by RayMabus on 9/10/2022, 20:52; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/10/2022, 20:51

HIMARS-i su uništili rusku vojarnu u Starobilsku, Luganska oblast. Ukri rokaju po ruskom logističkom zaleđu, priprema se teren da se ove jeseni pomete sve do granice s Rusijom. Intenzivno se radi i na razminiranju prostora.




Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 310784160_10222655301676045_6865371917824921517_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=D-mRF17kfpkAX8IJOSn&_nc_ht=scontent-muc2-1



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 DZrU493eCfnjNf4jef4jvf4wAgIAAA7

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 42 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum