ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

puljak lagano + biljezim

Go down

puljak lagano + biljezim Empty puljak lagano + biljezim

Post by debotoijusto 22/8/2022, 17:35

GRADONAČELNIK Splita Ivica Puljak i njegov zamjenik Bojan Ivošević danas su javnosti govorili o djelatniku gradske uprave koji je dobio otkaz jer nije dolazio na posao.

Utvrdili su da zaposlenik Službe za imovinu nije bio u Hrvatskoj dok je službeno bio na bolovanju, piše Dalmatinski portal.

Djelatnik zato nije mogao biti na liječničkim pregledima u lipnju i kolovozu. Puljak je rekao da ne zna je li riječ o članu Kerumovog HGS-a, a ako jest, da je to slučajnost.

"To je čovjek koji se osam dana nije pojavio na poslu, ugovor mu prestaje ako se pet dana ne pojavi, a mi smo sačekali još par dana. Nakon što se saznalo da nije u Hrvatskoj, tražio je sporazumni raskid ugovora o radu, ali na to nismo pristali jer bi on onda iskoristio još pogodnosti", rekao je Puljak te dodao da ne zna je li zaposlenik trenutno u Hrvatskoj, ali da sigurno nije bio 28. svibnja i da se nije pojavio na svom radnom mjestu.

"Jedan djelatnik koji se nalazio na godišnjem odmoru i koji u gradskoj upravi nije bio od petog mjeseca, dan ili dva nakon 2. kruga izbora, magično se prijavio na ulazu u gradsku upravu. Pokrenuli smo internu istragu, koristili videonadzor i prijave unutar sustava kartica. Evidentirali smo koja je to osoba radila u njegovo ime. Ta se osoba i ispričala, priznala djelo. Pokrenuta je teža povreda protiv službene dužnosti", rekao je Puljkov zamjenik Ivošević, prenosi N1.





"Nažalost, hrvatski pravni sustav nije dobar u borbi protiv neradnika, može se dogoditi da on pokrene spor, ali ja ne vidim kako može dobiti spor netko tko se osam dana nije pojavio na poslu. Apeliramo na pravosudni sustav da nam pomogne u borbi protiv neradnika", rekao je Puljak, prenosi Dalmatinski portal.

Upitan ima li još sličnih slučajeva i je li u kontaktu sa Sindikatom, Puljak kaže da jest, ali da u Banovini nema sličnih slučajeva.

"Postoje kuloarske priče o raznim situacijama i mi ćemo te priče provjeravati. Rak-rana su lažna bolovanja. Kada su ljudi na dugotrajnom bolovanju s razlogom, pokušavamo im pomoći, ali lažna bolovanja nećemo tolerirati. Nećemo zapošljavati nikoga na njegovo mjesto. On ionako nije radio godinama. Banovina ima 397 radnika, a kroz sistematizaciju ćemo vidjeti koji je optimalan broj. Smanjenjem broja radnika ne želimo smanjiti i budžet za plaće", komentirao je splitski gradonačelnik.

Sad već bivši zaposlenik Banovine je ove godine na poslu bio samo dva mjeseca. Puljak je objasnio kako je opravdao preostalo vrijeme.

"Kombinacija godišnjeg, neplaćenog, razne kombinacije koje zakon dopušta, ali zakon ne dopušta ne dolazak na posao i lažna bolovanja. Ne očekujem nikakve pravne posljedice. Mi smo sve otkrivali tijekom vremena, ali u konačnici je povukao bolovanje kada se saznalo da je van Hrvatske. Službenica koja je potvrđivala karticu na poslu umjesto njega kažnjena je zbog teže povrede službeničke dužnosti. Ovo je primjer kako se moramo boriti za dignitet javnih službenika i da oni koji rade budu primjereno nagrađeni", kazao je Puljak.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/puljak-otpustio-prvog-uhljeba/2388970.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by debotoijusto 22/8/2022, 17:37

blazene oci koje ga ugledase
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by debotoijusto 23/8/2022, 17:17

Sad već bivši zaposlenik Banovine je ove godine na poslu bio samo dva mjeseca. Puljak je objasnio kako je opravdao preostalo vrijeme.
"Kombinacija godišnjeg, neplaćenog, razne kombinacije koje zakon dopušta, ali zakon ne dopušta nedolazak na posao i lažna bolovanja. Ne očekujem nikakve pravne posljedice. Mi smo sve otkrivali tijekom vremena, ali u konačnici je povukao bolovanje kada se saznalo da je van Hrvatske. Službenica koja je potvrđivala karticu na poslu umjesto njega kažnjena je zbog teže povrede službeničke dužnosti. Ovo je primjer kako se moramo boriti za dignitet javnih službenika i da oni koji rade budu primjereno nagrađeni", kazao je Puljak.
Sumnjali su da za vrijeme bolovanja radi izvan Hrvatske, pa su u suradnji s MUP-om saznali da je službenik još 25. svibnja napustio zemlju i otad se nije vratio, a da ga je 1. lipnja i 3. kolovoza pregledala liječnica obiteljske medicine i poslala na bolovanje od 42 dana.
"Radilo se o smislenom, maksimalnom guranju granica dokle se nekoga može pokriti u neradu, izbjegavanju radnih obveza i omogućavanju rada na drugom mjestu", rekao je jučer Ivošević.



Slobodna Dalmacija je razgovarala s nekolicinom ljudi u Banovini koji su upoznati sa slučajem. Oni su im otkrili da je sad već bivši zaposlenik Banovine bio zaposlen na stalno i da je radio godinama. U zadnjem periodu bio je zaposlen na radnom mjestu višeg savjetnika Službe za gospodarenje gradskom imovinom. Plaća mu je bila oko osam tisuća kuna.
Kolege sumnjaju da je za vrijeme bolovanja radio na kruzeru. Viši savjetnik je i prije tri godine, još uoči pandemije, zatražio i dobio pola godine neplaćenog dopusta kako bi otišao raditi na brod. Već tada su se njegovi kolege čudili kako mu je to odobreno jer njihov Kolektivni ugovor izričito navodi kako se zaposleniku može odobriti dopust bez naknade plaće, takozvani neplaćeni dopust, do 30 dana u tijeku kalendarske godine. U tom periodu zaposlenik ne prima plaću, ali mu Grad Split mora uredno uplaćivati sve doprinose.
"To je stvarno nedopustivo što se njemu dopustilo. Znale su nekad uzimati neplaćeni dopust majke nakon porodiljnog dok se ne bi snašle za čuvanje djece, ali ovo što se kolegi dopuštalo je stvarno nevjerojatno. Pa što je radila njegova šefica? U sustavu se sve vidi. Kad smo na bolovanju, posebna je oznaka uz naše ime, tako i za godišnji, za bilo kakvo izbivanje", rekao je zaposlenik Gradske uprave za Slobodnu, navodeći kako gradski službenici svaki svoj ulazak i izlazak iz zgrade moraju evidentirati i pritom specificirati jesu li izišli privatno ili službeno.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/uhljeb-kojem-je-puljak-dao-otkaz-primao-8000-kuna-kolege-otisao-je-raditi-na-kruzer/2389271.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by Eroo 24/8/2022, 01:08

Pogriješio si u naslovu!
Valjda si mislio: Puljak, lagano bilježim +? :)
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by debotoijusto 24/8/2022, 17:31

Eroo wrote:Pogriješio si u naslovu!
Valjda si mislio: Puljak, lagano bilježim +? :)
starat cu se kolega  :D


idemo dalje... SPLITSKI Općinski sud vratio je na posao automehaničara Čistoće koji je dobio otkaz zbog zlouporabe bolovanja. Za tvrtku u kojoj prima plaću bio je nesposoban za rad zbog korone, no detektivska agencija koju je angažirala Uprava Čistoće utvrdila je da čovjek za vrijeme bolovanja radi u svojoj privatnoj firmi, radionici za popravak teretnih vozila u Solinu, te na gradilištu svog hotela u Dućama, piše Dalmatinski portal.
Otkaz su dobili i on i kolega, elektroničar, suvlasnik u tvrtkama koje popravljaju vozila i grade hotel. Odluka splitskog suda je nepravomoćna i na nju Čistoća ima mogućnost žalbe. Tako je za sada riješen slučaj automehaničara, čeka se i sudski rasplet tužbe njegovog kolege, koji se nedavno javio i na natječaj za direktora Čistoće. 




Slučaj je Upravi komunalne tvrtke djelovao sasvim solidno, no sud je odlučio prihvatiti tužbu otpuštenog radnika koji je u Čistoći bio zaposlen od 1997. godine. 
"Ovaj sud drži da kod tužitelja nije postojala svijest i namjera zloupotrebe bolovanja, tim više što se isti po uputi liječnika testirao na bolest Covid 19 i odmah zaključio bolovanje nakon što je dobio negativan nalaz. S druge strane, sud drži kako su tužitelj i njegov kolega poslužili tuženiku da ostvari generalnu prevenciju, odnosno, da da upozorenje svim onim drugim radnicima koji su često bili na bolovanju s razlogom ili bez razloga", piše sud.
"Tužitelj i njegov kolega izabrani su za detektivski nadzor upravo radi činjenice da su svi znali da imaju u suvlasništvu tvrtke i da rade objekt u Dućama te da tužitelj popravlja kamione u svom servisu i da kada dobiju otkaz ovakve vrste neće biti toliko ugroženi jer imaju određeni prihod u svojim tvrtkama pa su kao takvi bili idealni da posluže za primjer zloupotrebljavajući njihovu umješnost i trud, ne cijeneći njihove kvalitete kao dugogodišnjih dobrih i vrijednih radnika. Tuženik kao poslodavac nije ničim dokazao da je tužitelj svojim postupanjem narušio ugled i nanio materijalnu štetu jer je tehnički direktor napravio reorganizaciju radnika u radionici pa sud ne vidi koju je to štetu tuženik pretrpio, a za koju bi bio odgovaran tužitelj radi korištenja bolovanja", navodi se u presudi.




Sud piše kako ponašanje radnika ne upućuje da je postojala volja ili namjera da ode na bolovanje radi obavljanja poslova na objektu u Dućama ili servisu.
"Naime, tužitelj je odlazio u Solin gdje mu se nalazi servis, kao i pas kojeg treba nahraniti. Tamo su dolazili ljudi kojima je iza radnog vremena popravljao vozila. Na gradilištu u Dućama obavljao je određene laganije poslove na otvorenom i u dnevnom trajanju od četiri do pet sati dnevno, dakle, ne cijeli dan ili duže, što bi bilo logično da je postojala zloupotreba radi završetka određenih poslova", navodi se u presudi. 

Odluka splitskog suda je zanimljiva i u kontekstu najavljenog "čišćenja" u gradskoj upravi i gradskim tvrtkama.
Gradonačelnik Ivica Puljak i zamjenik Bojan Ivošević pohvalili su se neki dan kako su upravo zbog zlouporabe bolovanja, ali i još nekih stvari, dali izvanredan otkaz zaposleniku gradske uprave koji od konca svibnja nije u Hrvatskoj, ali je nekako uspio proći liječnički pregled i od svoje liječnice u kolovozu dobiti bolovanje na 42 dana. I tu je postojala sumnja da zaposlenik koristi bolovanje za drugi posao, u ovom slučaju, izvan Hrvatske.



nije sad vrijeme za otkaze vec povecanje cijena komunalnih usluga  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by AssadNaPodmornici 24/8/2022, 17:48

to ti je pohlepa naših ljudi.
pazi lik gradi hotel, i još radi kao mehaničar u garaži na crno, sve pet.
međutim sve jedno takav pohlepnik će se truditi na sve muke isusove da se uhljebi na državnu sisu, da neradi ništa, da se ne pojavljuje na poslu i da sve jedno može sisati tih par tisuća kn mjesečno.  mora biti pohlepa i adio. nije to ona tržišna pohlepa ,nego ona socijalistička uhljebi se, pa da drugi te financiraju i crnče za tebe. e da obavezno veliki domoljub, katolik, poštuje one božje zakone tipa ne ukradi, i nema ništa od 7 smrtnih grijeha. (realno bez debele HDZ veze nemate šta raditi u čistoći)

čak i kada se uhvati sa prstima u pekmezu, i da mu se otkaz, sve jedno ide na sud, i naravno dobio je na sudu u svoju korist.

zašto je dobio? jer opet povlačio je veze po sudovima, podmazao suca, možda i 10 000€ nije puno, računa toliko će mi "čistoća" isplatiti kroz plaću za koju ionako neće raditi u roku 8-9mjeseci.  sucu dobro, dobio 10 000€.   da je netko od običnih ljudi išao na sud, još bi morao vraćati pare državi i sve ostalo, što su i ovome trebali napraviti.

i onda kada komunalne usluge poskupe na jesen za 50%, biti će od HDZa "ne možemo ništa napraviti" a populacija isto tako šuti-trpi stoko.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by AssadNaPodmornici 24/8/2022, 17:54

inače što se tiče ove protjerane osobe iz banovine, ja znam još jednu koja isto radi, ali baš isto još i gore. jedna ženska osoba, došla preko keruma. ne znam jel dobila otkaz, znam da su mi pričali, da kažem detalje skužilo bi se koja je, ali uglavnom isto tako uzela "bolovanje" , pa je nebi bilo po 7-8mjeseci nikome ništa, sve to uredno mi plaćamo a ta osoba partija.. to je bilo prije par godina, možda provjerim di je sada ta osoba

.. a gle sada privatni sektor

bogte ja kada sam radio u skladištu , mislim da je bila 2015 tako nešto.. , kada je bilo 500 000 nezaposlenih, pa minimalac noćne smjene u frižideru od skladišta, nakon pola godine uklještio leđa, prva tri dana nisam mogao ustati iz kreveta, u nedjelju se išao prošetati gradom, nakon pola ured idem doma nemogu hodati od bolova u leđima, ovaj as (šef skladišta budala kasnije išla krasti po skladištu pa ga uhvatilo) zove u ponedjeljak da "di sam" "da me nema već 5 dana". ja kažem ovo što i vama - a ovaj meni otkaz. i ulazi novi za raditi.

to je bilo taman prije nego je krenuo val iseljavanja u EU, blažena EU. sada u istom skladištu plaćaju po 6000-7000kn plaće, to je minimalac, ako se malo potrudiš ide i još više, tetoše radnike, jer nemogu naći, jer pola te generacije koja je sa menom radila u skladištu sada je po njemačkoj i irskoj. (bio sam i ja u njemačkoj hh)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by AssadNaPodmornici 24/8/2022, 17:56

i onda kada mi neka budala kaže da bi izašla iz EU, pa natuka bi ga kaišom.. šta da izađemo iz EU, pa da se opet međusobno mlatimo i ubijamo za 3000kn u skladištima a ovi domoljubi grade hotele(naravno na crno pa legaliziraju van svake logike) i još se za ruganje uhljeblje da imaju i "zimi stabilne prihode"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by debotoijusto 24/8/2022, 18:23

budimo realni obrazlozenje suda vrijedja inteligenciju gradjana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

puljak lagano + biljezim Empty Re: puljak lagano + biljezim

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum