ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by kaya Wed 30 Mar - 17:44

Žao mi jedino da ih nato nije hipersonično streso i ovaj put zaista ponizio. 
Ne bi im dala priliku da samo odu i eto mi smo htjeli samo donbas pa smo pobjedili. Ovo drugo smo se zezali..

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by abraham Wed 30 Mar - 17:46

Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14025
2014-04-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 17:47

RayMabus wrote:
kaya wrote:
RayMabus wrote:
kaya wrote:
Ne znam, ali jasno je ko' dan da im nikada nije bilo bolje.
A tko ih jebe. Poanta je da imaš jednog Soroša koji se nada slomu rublje a samim time i Rusije a kad ono pogleč zaustavljen pad i lagano se oporavlja.
Ma ajde, kakva rublja bokte
A normalno. Al eto nije red da Soroš odma pobjedi pa se naslađuje. Nek se malo čupaju između sebe.

Vi uopće ne kužite da se ja iza ekrana 24 sata smijem.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 1*rJcqq3UmgawOuyixe8At0A

TREĆA STRANKA


Postoji činitelj koji može upropastiti vezu.
Taj se činitelj naziva «treća stranka», osoba koja je izvan veze,a koja na neki način stvara probleme u vezi.

To je osoba koja aktivno potiče sukob između dva partnera,to radi na način koji ni jednom od partnera nije uvijek lak za otkrit.

« Nasilje i sukobi među idividuama ili nacijama prate nas stoljećima,njihovi su uzroci ostali potpuna misterija.»

«Ako je Babilon pretvoren u prah,ako je Egipat postao pustoš,ako je Sicilija mogla imati 160 bogatih i razvijenih gradova koji su opljačkane ruševine prije nulte godine – i gotovo da su pustinja od tada nadalje.Sve to usprkos ukupnom radu,mudrosti i dobroj volji ljudskih bića.Prema tome mora slijediti,kao što mrak dolazi poslije zalaska,da postoji nešto što čovijek ne zna vezano uz njegov rad i njegove načine.To nešto mora biti toliko smrtonosno i toliko sveprisutno da uništava sve ljudske ambicije i šanse puno prije njihovog vremena.»

«Ta stvar morala bi biti neki prirodni zakon za koji čovijek nije niti pretpostavljao da postoji.»

«Izgleda da takav zakon postoji,jer odgovara opisu da je smrtonosan,nepoznat i obuhvaća sve aktivnosti.»

«Zakon bi izgledao ovako:

TREĆA STRANKA MORA BITI PRISUTNA I NEPOZNATA U SVAKOJ SVAĐI DA BI SUKOB UOPĆE POSTOJAO.

ili

DA BI DOŠLO DO SVAĐE,NEPOZNATA TREĆA STRANKA MORA BITI AKTIVNA U POTICANJU SVAĐE IZMEĐU DVA POTENCIJALNA PROTIVNIKA.

ili

DOK SE OPĆENITO SMATRA DA JE ZA SVAĐU POTREBNO DVOJE,TREĆA STRANKA MORA POSTOJATI I MORA RAZVITI SVAĐU DA BI ZAPRAVO DOŠLO DO SUKOBA.»

«Lako je vidjeti da se dvoje u konfliktu svađa.To je očigledno.Ono što je teže vidjeti ili posumnjati jest da je treća stranka postojala i aktivno promicala svađu.»

«Uobičajeno nesumljiva i «razumna» treća stranka,gledatelj koji niječe bilo kakvo sudijelovanje,jest osoba koja je uopće dovela do konflikta.»

«Skrivena treća stranka,djeluje kao podupiratelj samo jedne strane,kasnije se otkriva da je inicijator.»

«Ovo je koristan zakon u mnogim područjima života…»

«Možete vidjeti dva čovijeka koji vrijeđaju jedan drugog,možete ih vidjeti kako planu. Nema nikoga blizu njih.Tako da su oni, naravno,~uzrokovali svađu~.
Usprkos tome,treća stranka je postojala.»

«Pratimo li uzroke,dolazimo do nevjerovatnih podataka.U tome i jest problem.Nevjerovatno se olako odbacuje.Jedan način da se stvari sakriju jest da ih se učini nevjerovatnima.»

«Poljoprivrednik J i farmer K svađaju se godinama,kontinuirani sukob.Postoje očigledni logični razlozi za svađu.Usprkos tome ona se nastavlja,a riješenja nema na pomolu.Dobra istraga otkriva da je bankar L,zbog njihovih gubitaka u svađi,u položaju gdje može posuđivati novac objema stranama tako dugo dok potiče svađu.Isti bankar postat će vlasnikom njihove zemlje,ako obojica propadnu.»

«Ako malo bolje pogledate ~ osobne~ svađe,grupne konflikte,nacionalne ratove,otkrit ćete,ako tražite,treću stranku.Na istu ne sumnja ni jedna od sukobljenih strana,ako slučajno posumnja,ideja je odbačena kao ~nevjerovatna~.Usprkos tome brižna je dokumentacija u konačnici potvrđuje.»

«Ovaj podatak je od ogromne koristi.»

«Neriješivi konflikti ne postoje,osim ako skriveni poticatelji ostanu prikriveni.»
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 17:54

Kako od vas nitko nije primjetija na ovom forumu da kad ja nešto kažem i ako sam ljut i odriješit da će se to u šta kraćem vremenskom roku sprovest u dijelo.

Niste čitali kad sam pisao kako sam ljut jer je samo Mađarska i Grčka stala uz nas a svi ostali glasali za Komšića par dana prije invazije Rusije na Ukrajinu.

Grlić Radman tvrdio je da većina EU članica podržava hrvatska stajališta oko izbora u BiH, no čini se da uopće nije tako
23.02.2022

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/svijet/4197504/grlic-radman-tvrdio-je-da-vecina-clanica-podrzava-hrvatska-stajalista-oko-izbora-u-bih-no-cini-se-da-uopce-nije-tako/

Sad nek se snalaze. Tko ih jebe sviju.

Lako je tuđim kurcen gloginje mlatit.

Sad ću ja s vašin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto Wed 30 Mar - 17:58

abraham wrote:Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

putin ili transrodna plivacica , nema trece
nebitno sto putin prijeti hladnim cizmom i A bombom a transrodnoj plivacici ni ime ne znas , toliko o bitnosti
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by abraham Wed 30 Mar - 18:01

debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

putin ili transrodna plivacica , nema trece
nebitno sto putin prijeti hladnim cizmom i A bombom a transrodnoj plivacici ni ime ne znas , toliko o bitnosti
Da, kolega ali ja im jebem majku oba... Jedino sta je kepec instant zlo, sad, tu..... Transrodna plivacica ce grijati vodu dok se ne skuhamo, jelte.... Zaba je zaba, kila jebenog mozga....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14025
2014-04-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 18:05

Neka se čupaju sad između sebe.

Zapad i Istok.

Ti ćeš nagazit na mene, podržavat Komšića i ukidanje konstutivnosti a to znači otvoreno protiv mirovnog sporazuma ( Dejton ) , mene izbacivat iz BiH, instalirat svoje pijune i radit mi islamski kalift poviše glave.

Napad je najbolja obrana.

Sad ćete vidit kome ste ugazili na žulj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Wed 30 Mar - 18:06

kaya wrote:
Tovariš Koba wrote:
mentalitet wrote:
vuksadinare wrote:rusija odustaje od denacifikacije ukrajine

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nacrt-novog-sporazuma-rusi-odustaju-od-denacifikacije-ukrajini-jamstva-11-drzava-15176496


Odustali jer Azov viishe ne postoji a navodno nema ni zarobljenika

otkad je počeo rat rusi govore:

cilj svo u ukrajini nije cilj osvajanje cijele ukrajine nego:

1) neutralnost ukrajine (to sad već onaj komedijaš zelenski govori)
2) denacifikacija (pukovnija azov na izdisaju) i demilitarizacija (operativnost ukr. vojske za velike operacije u kurcu)
3) priznanje pripajanja krima matici rusiji (to je ukrajincima de facto jasno da nema natrag)
4) priznanje neovisnosti donjecke i luganske u njihovim oblasnim upravnim granicama



točke 1. i 2. su više ili manje odrađene.
točka 3. de facto odavno odrađena. traži se de jure priznanje.
točka 4. je vrući krumpir za ukre i ruje.

za ruje zato što su priznali neovisnost tih republika i ako naprave korak natrag jebat će im mater u tim republikama,
a za ukre ako to priznaju onda je to definitivan poraz ukra.
Oni mjenjaju cilj od kada je cijeli svijet vidio da im je ratni stroj u kvaru.
Od - dajte sve,  sada je - dajte bar donbas.
:tu
Pičkice kao i naši rusofili

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto Wed 30 Mar - 18:09

abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

putin ili transrodna plivacica , nema trece
nebitno sto putin prijeti hladnim cizmom i A bombom a transrodnoj plivacici ni ime ne znas , toliko o bitnosti
Da, kolega ali ja im jebem majku oba... Jedino sta je kepec instant zlo, sad, tu..... Transrodna plivacica ce grijati vodu dok se ne skuhamo, jelte.... Zaba je zaba, kila jebenog mozga....

transrodna plivacica jednostavno postoji kao crvenokosi ili kepeci to u 21st. ne bi trebalo biti upitno raspravljati se moze o sportu u novoj stvarnosti
nitko nista ne podgrijava vec podgrijano 50-ak g. kasnis kolega ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by abraham Wed 30 Mar - 18:13

debotoijusto wrote:
abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

putin ili transrodna plivacica , nema trece
nebitno sto putin prijeti hladnim cizmom i A bombom a transrodnoj plivacici ni ime ne znas , toliko o bitnosti
Da, kolega ali ja im jebem majku oba... Jedino sta je kepec instant zlo, sad, tu..... Transrodna plivacica ce grijati vodu dok se ne skuhamo, jelte.... Zaba je zaba, kila jebenog mozga....

transrodna plivacica jednostavno postoji kao crvenokosi ili kepeci to u 21st. ne bi trebalo biti upitno raspravljati se moze o sportu u novoj stvarnosti
nitko nista ne podgrijava vec podgrijano 50-ak g. kasnis kolega ;)
 Bilo kako bilo ali plivacica ce zavrsiti isto kao i kepec i ne zvaravajte se nekom drugom ishodu. Jednostavno nemoguce i neprirodno. Nije ovo prvi put da se to dogadja i sve se uvijek vratilo na polaznu tocku, biolosku tocku. Jako jednostavno...... Pogledajte kroz povijest. Darrwin se vrti ko singlica .......

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14025
2014-04-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 18:14

Sad ćemo in poslat ovu sirotinju iz Afrike i Bliskog istoka i Azije općenito u tu zapadnu Europu jer Ukrajina i Rusija zajedno su 25% svjetskog žita a ovie i iduće godine nema žetve ko prije i glad.

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/svijet/4197504/grlic-radman-tvrdio-je-da-vecina-clanica-podrzava-hrvatska-stajalista-oko-izbora-u-bih-no-cini-se-da-uopce-nije-tako/

U kombinaciji sa slomom globalizma, liberalnih ideja, ekonomske krize i sloma sustava od prije i onda ova još navala doći će do rasta antiilsamske desnice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Wed 30 Mar - 18:15

kaya wrote:
marcellus wrote:
kaya wrote:Sad samo ovu " pobjedu" u donbasu koju su već imali odavno i neuspjeh u osvajanju svega  ostaloga treba upakirati u pobjedu. Da su samo to i htjeli i da su pobjedili. Da rusi lakše progutaju. 
Ako ne mogu mogu srbe pitati vode da klizne. Oni pobeđuju par vekova. Zadnja velika pobeda je bila ona protiv  nato pakta kada su izašli na ulice slaviti. Pobedu i što su oterali avione. Koji su obavili zadatak i uzeli im kosovo 😅.

pa naravno da su pobijedili NATO, srušili im jedan avion. I to nevidljivi. To što ih je rokalo tri mjeseca, što su ostali bez kosova i svih mostova i sve vojne industrije, ajde neka to amerima bude kao neka utjeha za to što su izgubili rat.
😅.
Pa da, amerima za utjehu kosovo .
A ovi proslavili pobedu nad 1 srušenim avionom. 199 ih se vratilo kući.
Ne moram ni reći da je pobeda proslavljena dolično. Kao kada bušmani pronađu pola zebre koju su lavovi ostavili. Kes od uva do uva, skakanje po krilu aviona , flaša rakije u ruci i ostalo što prati događanje naroda puštenog s lanca. 
Hebo me pas ako ti srbi nisu čečeni ili neki azijati, to ne može biti europski narod. Oni se zaista razlikuju od svih ostalih
tamo je bitno kurčenje, nema veze što to nema pokrića cheers

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto Wed 30 Mar - 18:18

abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, kroz raspravu vidim da je kritika kepeca i njegovih koljaca podrska Woke, LGTB, ili bog zna cemu???????Kako je do ovoga doslo???? Kritka koljaca u sandalama je onda isto. Sto se desava?????

putin ili transrodna plivacica , nema trece
nebitno sto putin prijeti hladnim cizmom i A bombom a transrodnoj plivacici ni ime ne znas , toliko o bitnosti
Da, kolega ali ja im jebem majku oba... Jedino sta je kepec instant zlo, sad, tu..... Transrodna plivacica ce grijati vodu dok se ne skuhamo, jelte.... Zaba je zaba, kila jebenog mozga....

transrodna plivacica jednostavno postoji kao crvenokosi ili kepeci to u 21st. ne bi trebalo biti upitno raspravljati se moze o sportu u novoj stvarnosti
nitko nista ne podgrijava vec podgrijano 50-ak g. kasnis kolega ;)
 Bilo kako bilo ali plivacica ce zavrsiti isto kao i kepec i ne zvaravajte se nekom drugom ishodu. Jednostavno nemoguce i neprirodno. Nije ovo prvi put da se to dogadja i sve se uvijek vratilo na polaznu tocku, biolosku tocku. Jako jednostavno...... Pogledajte kroz povijest. Darrwin se vrti ko singlica .......

borg te bude asimilirao otpor je uzaludan :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 18:20

Evo još malo dolijevanja ulja na vatru i sad Ukri žele izbacit moskovsku crkvu iz Ukrajine.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/pravoslavni-kaos-u-ukrajini-parlamentu-urucen-prijedlog-zakona-koji-je-izrazito-nepravedan-i-glup-15177357

Pošalji ih Putinu u Donbas.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 30 Mar - 18:27

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:pitanje kako se tečaj oporavio.

ovako  ne pratim više toliko ekonomiju, ali "iz glave" , ruska centralna banka je digla kamatne stope na 20% i prodaje dnevno tone zlata za rublje da stabilizira tečaj..

pretpostavljam da se na ovakav način oporavio..

to i jos neke manje mjere no samo kratkorocno efikasne glavna "mjera" bila ova prica o placanju energenata lokalnom valutom sto dugotrajna odrziva prica tecaja rublje da EU pristane


gle ako je tko mislio da će se ruska ekonomija totalno skršiti, prevario se..

međutim standard će im pasti realno sa standarda RH na standard Srbije, ..

ali ne treba zaboraviti da i mi u Europi ćemo platiti gadnu cijenu toga.

u srednjem roku i ruska i EU ekonomija će se prilagoditi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram Wed 30 Mar - 18:29

Ima li kakvih promjena na terenu?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 18:30

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:pitanje kako se tečaj oporavio.

ovako  ne pratim više toliko ekonomiju, ali "iz glave" , ruska centralna banka je digla kamatne stope na 20% i prodaje dnevno tone zlata za rublje da stabilizira tečaj..

pretpostavljam da se na ovakav način oporavio..

to i jos neke manje mjere no samo kratkorocno efikasne glavna "mjera" bila ova prica o placanju energenata lokalnom valutom sto dugotrajna odrziva prica tecaja rublje da EU pristane


gle ako je tko mislio da će se ruska ekonomija totalno skršiti, prevario se..

međutim standard će im pasti realno sa standarda RH na standard Srbije, ..

ali ne treba zaboraviti da i mi u Europi ćemo platiti gadnu cijenu toga.

u srednjem roku i ruska i EU ekonomija će se prilagoditi
Prestani finacirat Soroša, UN i crnce u Africi jer ovo nije lova država nego lova državnih poreznika.

Pa češ imat para.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 UN-Budget-RGB-7-0b55
RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Wed 30 Mar - 18:32

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://twitter.com/Blue_Sauron/status/1508905795865522183

Ukrainci dronovom našli Ruski tenk i pazi ovo.. pogodili ga artiljerijskom granatom..

uopće mi nije jasno kako je moguće artiljeriom pogoditi tenk.. i najgore od svega nije prvi put, nagledao sam se hrpe takvih videa..
moguće je, Slavko Radošević, haubičar na 155, je mogao pogoditi u 5 metara i to mu je često uspjevalo... naravno koliko god to lijepo zvučalo, prije će biti da se radi o grupiranju vatre više komada oruđa pa onda jedan pogodi metu
Ja sam bez nišanske sprave sprašio srpski VBR ali sam imao karte 1:5000 a standardna vojna karta je 1:50 000 odnosno 1:25 000 i kad se na planšeti to prepolovi može se dobiti max. do 1:12 500 a ja sam kako rekoh imao pred sobom dijelove karte od 1:5000 gdje mi je ekvidistancija bila na svaki jebeni metar visinske razlike. Oko me nije znalo navesti jer su bili u nekoj rupi i praktično nevidljivi za izviđače ali su mi rekli smjer. Ostalo sam našao na karti i vidi gdje se jedino može nalaziti i tamo sprašio 5 komada, drugi hitac je bio bingo, tko je kad čuo pogodak topovske granate u čelik i lim zna kakav se zvuk stvori za razliku od onoga kada granata udari u zemlju cheers cheers  Inače potvrđen pogodak jer je presretena radio veza gdje su se srbende žalile na preciznost naših projektila i uništen VBR . Bilo je još nekoliko lijepih pogodaka no ovo je mislim prvi skinuti skalp u RH što se tiče srpskih VBRova i meni posebno drag :))

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto Wed 30 Mar - 18:36

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:pitanje kako se tečaj oporavio.

ovako  ne pratim više toliko ekonomiju, ali "iz glave" , ruska centralna banka je digla kamatne stope na 20% i prodaje dnevno tone zlata za rublje da stabilizira tečaj..

pretpostavljam da se na ovakav način oporavio..

to i jos neke manje mjere no samo kratkorocno efikasne glavna "mjera" bila ova prica o placanju energenata lokalnom valutom sto dugotrajna odrziva prica tecaja rublje da EU pristane


gle ako je tko mislio da će se ruska ekonomija totalno skršiti, prevario se..

međutim standard će im pasti realno sa standarda RH na standard Srbije, ..

ali ne treba zaboraviti da i mi u Europi ćemo platiti gadnu cijenu toga.

u srednjem roku i ruska i EU ekonomija će se prilagoditi

sve stoji
jedina razlika sto "zapad" padne s 1 000 na 850 a rusija s 500 na 350 , karikiram
zapad takav pad godinama nije dozivio a vecini rusa nizak standard normalan glavno da ne tuku ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Wed 30 Mar - 18:37

marcellus wrote:
Tovariš Koba wrote:
marcellus wrote:
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 2836023_profimedia0160453428_ff

jedan, al' vrijedan.
jeb'o kosovo, deset bi ih dali za ovo žikino kolo na krilu američkog stealth zrakoplova.
što kaže forumska ekipa s lijeve obale dunava?

:)

evo pet za vojvodinu i zemun, može?
Đe ga nađe  :^0

:rofl :rofl :rofl

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 30 Mar - 18:39

A vidi ovoga Japan s koliko udijela finaciora Soroša a tu se nešto kurči, em Kurili njegovi em sankcije.

Sad češ u rubljama plačat energente a oni ovisno o uvozu istih jer su otok s jakom industriom tzv G7

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 UN-Budget-RGB-7-0b55

RayMabus
RayMabus

Posts : 175373
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 26 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum