ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 6/3/2022, 14:59

BTW, Rusi uopće više nemaju borbenu snagu za dalja napredovanja, očekujem još Ukrajinskih kontri ovih dana.

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 6/3/2022, 15:00

prckov wrote:
debotoijusto wrote:
vili40 wrote:
uz rapidno poskupljenje energenata,uz prijašnju inflaciju,uz nagli pad eura u odnosu na dolar i švicarski franak i druge probleme mi se tješimo sa sankcijama rusima.
i bez ovoga rata bilo bi poskupljenje plina struje vjerujem i nafte te inflacija zbog covida i igre oko toga
treba to progutat i uhvatit pozicije za novi poredak u nastajanju

a kaki je to novi poredak u nastajanju
a ne znam no zasigurno nista vise nece biti isto kad rusija klekne na koljena
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30623
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 6/3/2022, 15:04

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
i bez ovoga rata bilo bi poskupljenje plina struje vjerujem i nafte te inflacija zbog covida i igre oko toga
treba to progutat i uhvatit pozicije za novi poredak u nastajanju

a kaki je to novi poredak u nastajanju
a ne znam no zasigurno nista vise nece biti isto kad rusija klekne na koljena

a neznas, to kao ovisi od rusije  :D
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 6/3/2022, 15:04

Ova kontra-ofenziva kod Kharkiva se ni pokazala nešt. Istina, napravili su im par dar marova u okolnim šumama, imaju i snjimci, ali ništa više od toga. Fronta stoji gdi je i stala. Dakle, obična hit and run taktika.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 6/3/2022, 15:05

Kad su tijekom konferencije "Mines and Technology" u Londonu u studenom 2019. godine ukrajinski geolozi izvijestili o novom velikom nalazištu litija na istoku Ukrajine, to je izazvalo velik interes među proizvođačima baterija za električne automobile.
Litij-ionske baterije, koje pokreću većinu električnih vozila, oslanjaju se na sirovine poput litija, kobalta i elemenata iz skupine rijetke zemlje.
Prema preliminarnim procjenama ukrajinskih znanstvenika, zemlja raspolaže s oko 500.000 tona litija, što su vrlo respektabilne zalihe metala čije se ukupne rezerve na Zemlji procjenjuju na oko 53 milijuna tona.
Najveća su nalazišta litija u Argentini, Boliviji i Čileu (27,2 milijuna tona), Kini (7 milijuna tona) i Australiji (5 milijuna tona).
-
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/mozda-to-nije-motiv-za-invaziju-ali-ukrajina-lezi-na-jednom-od-najvecih-europskih-nalazista-nezamjenjivog-metala-15166605
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 6/3/2022, 15:06

AlfaOmega wrote:Ova kontra-ofenziva kod Kharkiva se ni pokazala nešt. Istina, napravili su im par dar marova u okolnim šumama, imaju i snjimci, ali ništa više od toga. Fronta stoji gdi je i stala. Dakle, obična hit and run taktika.
pa ispala je dobra za ukraince s obizrom na stanje.. pogledaj jučer linkove od analitičara i količinu sjeban  ruske tehnike... plus ukrainci su malo proširili koridor oko grada. rusi su na tom području doslovno odustali od osvajanja grada čak i okruživanja nakon te kontra ofenzive, i počeli su vojsku prebacivati od tamo(navodno) na druge linije fronte

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 6/3/2022, 15:07

ajd dobro, ti bar imas tolko mozga da znas da se neki novi poredak sprema
nekima to nikako ni u guzicu nemere a kamoli u tikvu  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by epikur37 6/3/2022, 15:07

prckov wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
prckov wrote:

a kaki je to novi poredak u nastajanju
kakav god je  -Putin je kreiranje toga novog svjetskog poretka ubacio u petu jebenu brzinu
drzi se ti tenkova
debo zna bolje, kazi debo

Teško pretpostaviti novi poredak u ovoj hektičnosti raspada starog.

Neke čvrste elemente imamo a to su na prvom mjestu tehnologija koja je bespovratno globalizirala svijet, tehnologija kao konstanta koja nikad u povijesti nije išla natarag...pa ni sada neće.

Geopolitička multipolarnost koja je ušla i u fazu ozemljotvorenja ratom.

Demografski problemi, resursi...migracije...

Previše vektora, teško je išta izgatati iz toga.

To je kaša za svjetski rat...

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 6/3/2022, 15:08

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
i bez ovoga rata bilo bi poskupljenje plina struje vjerujem i nafte te inflacija zbog covida i igre oko toga
treba to progutat i uhvatit pozicije za novi poredak u nastajanju

a kaki je to novi poredak u nastajanju
a ne znam no zasigurno nista vise nece biti isto kad rusija klekne na koljena
Pretrpit će novu recesiju, istina, ali neće kleknuti. A poredak je taj da će se svit opet razdijelit. Zapadna sfera sa SAD-om na čelu na jednu stranu, SCO (Shangai Cooperation Organization) vamo na drugu stranu. Neće biti ideološki hladni rat ka onaj prethodni, ali hoće politički.


Last edited by AlfaOmega on 6/3/2022, 15:09; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 6/3/2022, 15:09

debotoijusto wrote:
prckov wrote:a kaki je to novi poredak u nastajanju
a ne znam no zasigurno nista vise nece biti isto kad rusija klekne na koljena

Kina sad ima neograničenu bazu jeftinih resursa

Do sad su Rusi uglavnom više trgovali sa EU.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 6/3/2022, 15:10

Kak god znam samo da je Afrika najebala. Kad se razdjele, krenut će žestok boj za resurse tog kontinenta. Wagnerovci su tam već nekoliko godina.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by epikur37 6/3/2022, 15:10

Ako se ovaj rat u Ukrajini proširi na NATO-Rusija. To je to, imamo treći svjetski nuklearni rat i veliki reset.


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 6/3/2022, 15:11

AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Ova kontra-ofenziva kod Kharkiva se ni pokazala nešt. Istina, napravili su im par dar marova u okolnim šumama, imaju i snjimci, ali ništa više od toga. Fronta stoji gdi je i stala. Dakle, obična hit and run taktika.
pa ispala je dobra za ukraince s obizrom na stanje.. pogledaj jučer linkove od analitičara i količinu sjeban  ruske tehnike... plus ukrainci su malo proširili koridor oko grada. rusi su na tom području doslovno odustali od osvajanja grada čak i okruživanja nakon te kontra ofenzive, i počeli su vojsku prebacivati od tamo(navodno) na druge linije fronte

Kako je krenulo mogli su izbiti do Belgroda, još je ovo sektor Zapadnog Vojnog Okruga, 1 i 20te gardijske armije, dakle Ruske "elitne" snage koje su trebale kontrirati NATO-u.


Last edited by Hektorović on 6/3/2022, 15:14; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 6/3/2022, 15:12

epikur37 wrote:
prckov wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kakav god je  -Putin je kreiranje toga novog svjetskog poretka ubacio u petu jebenu brzinu
drzi se ti tenkova
debo zna bolje, kazi debo

Teško pretpostaviti novi poredak u ovoj hektičnosti raspada starog.

Neke čvrste elemente imamo a to su na prvom mjestu tehnologija koja je bespovratno globalizirala svijet, tehnologija kao konstanta koja nikad u povijesti nije išla natarag...pa ni sada neće.

Geopolitička multipolarnost koja je ušla i u fazu ozemljotvorenja ratom.

Demografski problemi, resursi...migracije...

Previše vektora, teško je išta izgatati iz toga.

To je kaša za svjetski rat...


vrlo lako je pretpostavit taj kako debo kaze npvi nadolazeci poredak, jednostavno zato sto se to otvoreno radi
nema od treceg nista, jedino u slucaju da putin totalno odvali onda to nije treci nego zadnji

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 6/3/2022, 15:13

Kiša pada, Rusija propada.


Kina postaje nova baba roga Pentagonu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 6/3/2022, 15:14

Hektorović wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:a kaki je to novi poredak u nastajanju
a ne znam no zasigurno nista vise nece biti isto kad rusija klekne na koljena

Kina sad ima neograničenu bazu jeftinih resursa

Do sad su Rusi uglavnom više trgovali sa EU.

kakve to ima veze sa novim poretkom u nastajanju

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vili40 6/3/2022, 15:18

debotoijusto wrote:
mortal wrote:
debotoijusto wrote:
i bez ovoga rata bilo bi poskupljenje plina struje vjerujem i nafte te inflacija zbog covida i igre oko toga
treba to progutat i uhvatit pozicije za novi poredak u nastajanju
upravo to
ne znam dal da se veselim ili zabrinem za lucidnost kad mi ti kolegice podrzis upis  :D
haha..ipak se zabrini
vili40
vili40

Male
Posts : 10752
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vuksadinare 6/3/2022, 15:20

AlfaOmega wrote:Kak god znam samo da je Afrika najebala. Kad se razdjele, krenut će žestok boj za resurse tog kontinenta. Wagnerovci su tam već nekoliko godina.
ruski nacisti..sef im je nacist
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99138
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 6/3/2022, 15:20

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
michaellcmacha wrote:a ne znam što da ti kažem, zagraiso si i ne voliš povući ručnu... mislio sam da si ipak racionalniji... ja sam davno govorio da rusija nije supersila, nego regionalna sila, nakon ovog u što se uvukla ne bi li zataškala svoje interne probleme, pitanje je da li će biti i to... sjećam se kad ste tu pojedini u visine dizali ruske zrakoplove i rusku nadmoć u kopnenom ratovanju, međutim sad se jasno vidi da je to sve kurac na biciklu... ukrajinci da su uspjeli nagovoriti AMERE da im daju bar 15 mlrs-ova, rusi bi već išli kući popišani, to je u ovoj konstelaciji jedina ubojna komponenta koja ukrajincima nedostaje da promijene tijek događanja... a to sve govori u prilog tezi da neokrunjeni car ne zaslužuje da bude supersilan, jer to ni po kojem parametru nije, niti bio niti će biti... to što si ti fasciniran činjenicom da on ima njukove, koga boli kurac u svijetu gdje ih imaju i drugi... to se odnosi na dva velika igrača... postavi si pitanje zašto je lavrov u zadnjem obraćanju reterirao i ustvrdio da rusi ne žele nuklearni rat i da im to uopće nije na pameti...kad malo prostudiraš javi pa da tu situaciju prostudiramo u duhu one zabezeknutosti defensera Š, kad mu je psiho rekao da digne N oružje u stanje pripravnosti

Nisam zagraisao i moja rucna radi dobro imam moj stav o tom sukobu i nitko mi ga nemoze promijeniti pa taman cijeli svijet govorio da sam zagraisao. Tocno vidim sta se desava i debatirati sa ljudima koji taj sukob rat gledaju emotivno navijajuci samo  zato jer su im rusi antipaticni i iz nekog ih razloga mrze, je totalno gubljenje vremena. Kazem ti da su tvoji bogovi ameri krivi 99% za ovo sranje. To je toliko ocito i ubada u oci da takvo sto ne zele vidjeti jedino fanatici i talibani. Ustvari da budem jasniji ponasas se isto kao i turvin ero koji nas dve godine masakrira sa gantogramima tabelama autobusima a ni pod koju cijenu ne zeli priznati nuspojave od cjepiva za kojeg eto sada znamo da nije cjepivo nego genska terapija vidi moje postove na teoriji urote.

Amercki nacifasisti guraju i loze sukob ali mogli bi se opeci gadno vrlo vrlo gadno.
jesi zagraisao si... toliko da nisi sposoban razlučiti da su rusi na tlo europe stupili kao nužno zlo u cilju zaustavljanja nacista, ali su upravo tu svoju poziciju iskoristili da pokušaju ostvariti prevlast od koje ih je jedino odvratila ta tebi mrska usa, zbog činjenice da su imali NO u tom trenutku, šteta da ih je samo odvratila, bilo bi bolje da su i ruse zderali bar sa 5 komada, tada ovog sad ne bi bilo... ne znam što tebi nije jasno ali očito da nije... znači nitko u europi ne može smisliti ruse... ne računam srbe jer to nije normalan narod, ali svi ostali narodi su na istoj frekvenciji izuzev vas nekolicine pojedinaca koji ste indoktrinirani nekakvom percepcijom kvazi univerzalne pravde koju rusi kakti zaslužuju.

Evo moj zadnji post ovdje ne zelim ovu besmislenu trakavicu nastavljati. Rusi su na tlu Europe oduvijek. Nisu dosli iz nigdje da bi zaustavili naciste. Dalje tvoja sotonska USA koju obozavas iznutra jer si im se duboko uvukao u debelo crijevo njihovih neoconsa je ta koja je 2. svjetski rat zapocela jos prije nego je rat stvarno zapoceo. Tko je financirao Hitlerovu Njemacku nego USA? Da USA nije pumpala za rat kurac bi njemci napali i toboze izazvali 2.svj.rat. nacisti su djeca amricke politike. Kapitalizam ne postoji bez ratova. Barem ne ovaj americki predatorski kapitalizam korporatizam

Pa ja nisam indoktriniran nikakvom percepcijom kvazi pravde jel ti mozes shvatiti da ima ljudi koji se sa takvim osjecajem za pravdu rode? Nemos ti to shvatiti. Svi se rode sa osjecajem za pravdu ali ih kasnije u odgoju indoktriniraju na druge nacine percepcije. Mene nikakav odgoj ni skolovanje nije ni malo pomjerilo. Takav sar rođen sa takvim manama ili vrlinama u nekim drustvima su to mane u drugum drustvima su to vrline. Nazalost zivim sa rvatima kvarnim idiotoma kojii smatraju da su to mane a ne vrline.

Dosta vise nemam vremena ni volje za ovakve gluposti.

Ajd zdravo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by prckov 6/3/2022, 15:21

epikur37 wrote:Ako se ovaj rat u Ukrajini proširi na NATO-Rusija. To je to, imamo treći svjetski nuklearni rat i veliki reset.



prvo, o velikom resetu se prica vec godinama, sto ce reci ta ideja nije ovisila o ovom ratu
doduse i rat se uklapa u plan, al samo ako zavrsi tako da rus ode "progres" 
21 stoljece, vrijednosti i to

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 6/3/2022, 15:23

Hektorović wrote:BTW, Rusi uopće više nemaju borbenu snagu za dalja napredovanja, očekujem još Ukrajinskih kontri ovih dana.
U donbasu se događaju neki pomaci koji naginju onom što sam rekao da bi mogli čak negdje i probiti i proširiti klin što bi moglo izazvati pomutnju kod rusa, a hrpa tih dnr i lnr snaga je izpremještana

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 14 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum