ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by RayMabus 13/1/2022, 04:01

Njemačkoj će trebati povećano useljavanje kako bi se spriječio ozbiljan nedostatak radne snage koji bi potkopao produktivnost i ugrozio uspješnu energetsku tranziciju, kazao je Robert Habeck, ministar gospodarstva najvećeg europskog gospodarstva, prenosi Reuters.

“Imamo 300 tisuća otvorenih radnih mjesta. Očekujte da će to porasti na milijun i više”, kazao je Habeck, vođa Zelenih, na novinskoj konferenciji. “Ako ne popunimo tu rupu imat ćemo stvarne probleme s produktivnošću”, dodao je. “Naravno, to znači kvalificiranije poslove, usavršavanje i bolje mogućnosti zaposlenja te bolje mogućnosti za obitelji, ali u Njemačkoj to zasigurno znači i jačanje useljavanja u svim područjima: za inženjere, obrtnike, njegovatelje. Još trebamo to organizirati”, rekao je Habeck, vicekancelar koalicijske vlade pod vodstvom socijaldemokrata Olafa Scholza.

Njemački ekonomski institut procjenjuje da će se broj radnika ove godine smanjiti za više od 300 tisuća zbog umirovljenja i starenja stanovništva.Očekuje se da će se 2029. broj radnika smanjiti za više od 650.000, pa će na tržištu rada 2030. nedostajati otprilike 5 milijuna radnika. Nakon desetljeća niske stope nataliteta, manjak radne snage demografska je tempirana bomba za njemački mirovinski sustav koji će trebati financirati sve manji broj radnika, dok se broj umirovljenika koji sve duže žive povećava. Sličan zabrinjavajući trend se događa i u Hrvatskoj.

Vladajuće stranke dogovorile su prilikom pregovora o formiranju koalicije smanjenje prepreka za uvoz kvalificirane radne snage, dok su minimalnu satnicu povećali na 12 eura.

https://www.geopolitika.news/vijesti/njemackoj-nedostaju-radnici-i-treba-vece-useljavanje-ministar/
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Ringo10 13/1/2022, 04:06

Eto, taman da potpuno isprazne Hrvatsku.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


mentalitet likes this post

Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Serbinho-3 13/1/2022, 04:24

Nemci placaju bogatstvo, Hrvati znaju da ce se obogatiti u Nemackoj lol!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by RayMabus 13/1/2022, 04:26

Njemački ekonomski institut procjenjuje da će se broj radnika ove godine smanjiti za više od 300 tisuća zbog umirovljenja i starenja stanovništva.Očekuje se da će se 2029. broj radnika smanjiti za više od 650.000, pa će na tržištu rada 2030. nedostajati otprilike 5 milijuna radnika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Ringo10 13/1/2022, 04:38

Obogatit ce se kitomira moga
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Serbinho-3 13/1/2022, 04:40

Ringo10 wrote:Obogatit ce se kitomira moga


To je ironija.

Samo glup covek moze otici u Nemacku da radi.

Nemac nece da plati a hoce rad i disciplinu.

Italijani peru sudove na crno 800 eura.

Kakva crna Nemacka.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by RayMabus 13/1/2022, 04:53

Neka presele tvornice u druge države di ima radne snage i di je ista samim tim i jeftinija i riješen problem.

RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by mentalitet 13/1/2022, 05:00

Bash fiino,eto shanse za hrvate ionako su oduvijek zeljeli da budu smrdljiive Schwabe.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Ringo10 13/1/2022, 05:14

Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by mentalitet 13/1/2022, 05:21

Ako mi netko ne vjeruuje neka napravi experiment na moru ili u Njemachkoj koji sam ja radio na Aleksanar platzu u Berlinu.Napojite schwabu rakiom ii vidjet cete koje je smace taj narod.Ja sam im u Amerikan baru davao pice od kuce jer sam bio ovlashten od gazde da to mogu uraditi ako je gost potroshi vishe od 100.00DM.Znao sam da skoro svi imaju odredjenuu sumu koju su namjeravalii potroshiti i preko toga ne dolazi u obzir jednuu  marku vishe da potroshe.Ja im suknem od kuce kriiglu piva i u nju 1 dcl korna (60% alkohol od psheniice bez mirisa i ukusa koji su oni uobishajeno sipali u piivo da se jeftiino napiiju) shteta shto nisam imao skrivenuu kameru. Mamu iim jebem prozdrljivu napiju se kao sviinje,viidish da ne ide vishe u zeludac ali je badava pa shteta prosut u lavabo ,povracaju u kriglu  i to piju ponovo ,velim shteta je to prosut jer je dzaba to je njiihov mentalitet.Vjerujem da je takav i Veber ako je mukte taj nema mjeru.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by mentalitet 13/1/2022, 05:29

Ringo10 wrote:Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
Mozda bosanski hrvati ali ovo ostalo garantujem ti zivotom da sam u pravu.Tii niisii zivio u Hrvatskoj pa zato i ne znash.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 4980
2020-07-05


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by RayMabus 13/1/2022, 05:32

Nikad u životu nisam bio ni u Austriji ni Njemačkoj a da budem iskren uopće me ne zanima da odem tamo pa ni turistički. Imam nešto rodbine gore, zvali me da dođem al ono rekoh možda jednom navratim a u prevodu imam ja Mediteran. Ne zanima mene to tamo. Preletija je jesam avionom pa san gleda ispod to dole tako da znam iz zraka al jednostavno me ni Austrija ni Njemačka ne zanimaju pa čak ni turistički.

Nisan takvi tip. Ja bi prije u Španjolsku il Portugal sad nakon šta san tri godine bija u Italiji i naučija jezik.

Možda odem u Beč eto čisto da prošetan al ni to me nešto ne vuće al ajd jednom se prošetat pa malo eto čisto da ne kažen da nisan nikad bija tamo i to vidija kad je već tu blizu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by veber 13/1/2022, 08:32

Serbinho-3 wrote:
Ringo10 wrote:Obogatit ce se kitomira moga


To je ironija.

Samo glup covek moze otici u Nemacku da radi.

Nemac nece da plati a hoce rad i disciplinu.

Italijani peru sudove na crno 800 eura.

Kakva crna Nemacka.

naravno da ne plaćaju nepismene
oni im ne trebaju.
nijemci hoće platiti, a nigdje se ne radi manje nego u njemačkoj.

ali ti staviš prikolicu i u mjesec dana okreneš 30 000 usd
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by vuksadinare 13/1/2022, 08:37

Ringo10 wrote:Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
..pa gle..sjeverni i sjeverozapadni djelovi hrvatske visestoiljetno su bili pod germanskom cizmom kao srbija i bosna pod turskom..i to nista cudno nije..npr.u bosanskim i srbijanskim jelima mahom prevladavaju turske rijeci a ovdje njemacke...poput ajgenmahteca,grincajg,haznfefer,strudla itd itd...sve oviosi koji su djelovi bili izlozeni i kakvim utjecajima..i ti onda se kao panj cudis...ti u sarajevu izlozen turskim utjecajima onaj u varazdinu,zagrebu,koprivnici njemackom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by vuksadinare 13/1/2022, 08:38

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
..pa gle..sjeverni i sjeverozapadni djelovi hrvatske visestoiljetno su bili pod germanskom cizmom kao srbija i bosna pod turskom..i to nista cudno nije..npr.u bosanskim i srbijanskim jelima mahom prevladavaju turske rijeci a ovdje njemacke...poput ajgenmahteca,grincajg,haznfefer,strudla itd itd...sve oviosi koji su djelovi bili izlozeni i kakvim utjecajima..i ti onda se kao panj cudis...ti u sarajevu izlozen turskim utjecajima onaj u varazdinu,zagrebu,koprivnici njemackom
..a najveci panj je mentalni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by veber 13/1/2022, 08:40

mentalitet wrote:Ako mi netko ne vjeruuje neka napravi experiment na moru ili u Njemachkoj koji sam ja radio na Aleksanar platzu u Berlinu.Napojite schwabu rakiom ii vidjet cete koje je smace taj narod.Ja sam im u Amerikan baru davao pice od kuce jer sam bio ovlashten od gazde da to mogu uraditi ako je gost potroshi vishe od 100.00DM.Znao sam da skoro svi imaju odredjenuu sumu koju su namjeravalii potroshiti i preko toga ne dolazi u obzir jednuu  marku vishe da potroshe.Ja im suknem od kuce kriiglu piva i u nju 1 dcl korna (60% alkohol od psheniice bez mirisa i ukusa koji su oni uobishajeno sipali u piivo da se jeftiino napiiju) shteta shto nisam imao skrivenuu kameru. Mamu iim jebem prozdrljivu napiju se kao sviinje,viidish da ne ide vishe u zeludac ali je badava pa shteta prosut u lavabo ,povracaju u kriglu  i to piju ponovo ,velim shteta je to prosut jer je dzaba to je njiihov mentalitet.Vjerujem da je takav i Veber ako je mukte taj nema mjeru.
još jedna laž.
više manje, nema veze.

veber izlazi gdje ti nemreš niti ući.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by veber 13/1/2022, 08:44

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
..pa gle..sjeverni i sjeverozapadni djelovi hrvatske visestoiljetno su bili pod germanskom cizmom kao srbija i bosna pod turskom..i to nista cudno nije..npr.u bosanskim i srbijanskim jelima mahom prevladavaju turske rijeci a ovdje njemacke...poput ajgenmahteca,grincajg,haznfefer,strudla itd itd...sve oviosi koji su djelovi bili izlozeni i kakvim utjecajima..i ti onda se kao panj cudis...ti u sarajevu izlozen turskim utjecajima onaj u varazdinu,zagrebu,koprivnici njemackom
da su se pogermanili onda bi govorili njemački, a hrvatski bi nestao.
činjenica je da su se germani koji su došli u ove krajeva pohrvatili.
jedina veza s austrijom ili njemačkom im je prezime, kao i mađari i talijani.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by vuksadinare 13/1/2022, 08:50

veber wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Hrvati jesu germanofili u velikom dijelu, ali bas da zele biti Svabe ...tesko
..pa gle..sjeverni i sjeverozapadni djelovi hrvatske visestoiljetno su bili pod germanskom cizmom kao srbija i bosna pod turskom..i to nista cudno nije..npr.u bosanskim i srbijanskim jelima mahom prevladavaju turske rijeci a ovdje njemacke...poput ajgenmahteca,grincajg,haznfefer,strudla itd itd...sve oviosi koji su djelovi bili izlozeni i kakvim utjecajima..i ti onda se kao panj cudis...ti u sarajevu izlozen turskim utjecajima onaj u varazdinu,zagrebu,koprivnici njemackom
da su se pogermanili onda bi govorili njemački, a hrvatski bi nestao.
činjenica je da su se germani koji su došli u ove krajeva pohrvatili.
jedina veza s austrijom ili njemačkom im je prezime, kao i mađari i talijani.
..i puno germanskih rijeci
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by vuksadinare 13/1/2022, 08:53

..ima jod dosta stvari ali puno ih je vec polako izumrlo sa novim generacijama..stari su mi pricali da tamo prije 80,90 godina a pogotovo jos prije putnik namjernik dolaskom u zagreb ne bi pol toga razumio sto zagrepcani pricao pol rijeci je bilo germanskog porijekla
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by vuksadinare 13/1/2022, 08:58

Dolaskom kraljevine jugoslavije obicaji a i rijecnik se poceo mjenjati pod raznim utjecajima prvo naseljavanjem raje iz istocnih djelova kako kulturoloski tako i u jeziku.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

 Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar Empty Re: Njemačkoj nedostaju radnici i treba veće useljavanje – ministar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum