ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 16:58

T. wrote:
newuser wrote:Smrt fasizmu i segregaciji sloboda narodu.  :kavez
Ta je parola zastarjela, još je iz prošlog stoljeća...
Aktualna glasi potpuno obrnuto...
Obrnuto bi bilo:
Udoran adobols  ijicagerges i   umzišaf trms.

Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sun 9 Jan - 16:59

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kakva je to tabela. bez izvora, na pola izrezana itd? šta znači to?  šta misliš da si "pametan" ako stavljaš tablice, bez izvora, bez objašnjenja, i režeš na pola tablice, šta to predstavlja? pa u srednjoj školi kada pišeš maturalac moraš staviti izvor, i šta pokušavaš.

evo danas -
u rumunjskoj koja ima je slabo cijepljena i nemaju nikakve mjere, umrlo dosta manje ljudi nego u portugalu gdje su SVI CIJEPLJENI, i koji ima duplo manje stanovnika. 
što znači da je cca rumunjska na današnji dan(bez mjera bez cijepiva) par stotina % bolja od portugala gdje je lockdown i svi cijepljeni.

namješta i manipulira tablicu kako mu paše i time želi dokazati kako je RH na samom vrhu tablice a nije nego je na 24. mjestu.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
Yoda  je nepismena  budala,ne može ti pomoći...Ne  dozvoli da  i od tebe pravi  budalu.
Nikakva manipulacija nije u   pitanju. U onom  trenutku su  rezultati  o  smrtnosti izgledali 
onako  kako su poredani. Sad izgledaju drugačije...Provjeri.
S pritiskom na bilo koje  prozorče u statusno vrstici dobit ćeš raspored po brojnosti.
Lijepo sam vam napisao"do  sada pristigli  podatci na Worldometers"
Nepismeni Yoda    ti ne može pomoći,  jer on ne pročita  s razumjevanjem
ni tako jednostavno i  jasno napisanu rečenicu.
upravo zato ti koji sebe smatraš pismenim bi trebao znati da iznošenje takvih plivajućih podataka nije relevantno i nitko s trunom ozbiljnosti ih ne bi ni pokušao prezentirati u cilju potvrde bilo čega....
nitko pri zdravoj pameti neće ići uspoređivati smrtnost jedne danske sa jednom hrvatskom a da ne uzme u obzir sve relevantne parametre, nego će poput tebe paušalizirati s ciljem koji nema veze ni s mozgom ni sa razumom... i gle čuda to ovdje na forumu vidi ogromna većina...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Sun 9 Jan - 17:00

debotoijusto wrote:
Gnječ wrote:
debotoijusto wrote:

pogledao poveznice... ovo univerzalno ka wd-40 :D

jel ti pokušavaš razjebati misli 22. stoljeća? primjećujem da se pojaviš u točno tempiranim strateškim momentima kad je ero u nevolji.

stigao sam na zacetak nove teorije urote B-)  nista pijem kaficu pa ono... kuham pa... zapalio trubicu pa.... nega odmah udba naredila branit kolegu @erolikog samo zato sto jugoslaven presvucen u kovid

jel ti mene vrijeđaš? usput si sklon i gaslightingu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Sun 9 Jan - 17:02

michaellcmacha wrote:"Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminulo je osam osoba - tri ženske osobe stare 74, 82 i 83 godine i pet muškaraca; dva stara 79 godina, jedan star 68 godina, jedan star 85 godina i jedan star 74 godine. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID infekciju."
iz ovog je razvidno tko je u opasnosti, Ero čuvaj se.... i Bog će te čuvati


pa pogledaj prosjek godina.  ekipa u drugoj polovici 70tim godinama te 80godišnjaci.. najmlađi 68godina. 

i pogledaj , da su svi imali "brojne komorbiditete". i sada su ti kao "žrtve corone" , i njima je krivac neka mlađa zdrava osoba koja je preboljela koronu sa nogu i ne želi se cijepiti.. 

kao da bi živjeli 100godina. onaj britanski lockdowner u početku dok nije počeo primati "donacije" je izjavio da bi velika većina umrlih od+sa koronom, da nisu umrlo 0d+sa koronom, umrli od nečega drugoga , par mjeseci kasnije. 



što znači opet ono što govorim od prvog dana. sve mjere su zakurac. prisilno cijepljenje je zakurac.

cijepiti se trebaju isključivo rizične osobe, i čak i to im nije garancija, jer i safet piše o tome kako njegova "bostana rodbina" ode na praznike u Split i uhvatili koronu. dakle niti cijepivo nije izolacija, nego bi ljudi trebali jačati vlastiti imunitet, suplementi vit D, C, kalij, cink, magnezij, vit B itd, i naravno izolirati se. ja da sam rizična skupina, u početku sam bio za "cijepiva" a sada vidim da su i cijepiva od kurca, država zbog toga više ne objavljuje "koliko je umrlih cijepljeno a koliko ne cijepljeno", u početku je bilo tipa 2/3 nisu bili cijepljeni 1/3 cijepljeni, bogami vjerojatno je došlo već sada pola-pola, u prijevodu cijepivo te ne štiti kurca. dakle sam bi se izolirao, kao što se safet sakrio u podrum, s obzirom u kakvom je stanju to mu i jest pametno, ali sve jedno nije mu pametno 30h visiti online, nego prošetati se na zraku koji put ako je već u strahu vidjeti bilo koga od rodbine... a ne ovdje stavljati po cijele dane lažne podatke, koje svaka budala može provjeriti i vidjeti da su lažni, i vrištati da nas sve treba na silu cijepiti otrovom i mlatiti.. sa takvim fašistima samo preko nišana...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


newuser likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 17:11

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

meni pokazuje drukčije. kako to?




Turčine, pritisni prozorčić gore:New Deaths      ...ako te zanima poredano po broju umrlih, ili drugi prozorčić za nešto drugo.

znam ali čemu to? što si time htio reći? zašto nisi stavio neku drugu rubriku nego baš tu? sutra će rubrika New Deaths pokazivati neki totalno drugi redosljed.

ti zaista tražiš batina.

Turčine, trenutno  o omikronu malo  znamo, pa  se više prati broj umrlih  i hospitaliziranih.
Širi se strahovito brzo, a smrtost mu je manja od  one  kod delte. Takve su indikacije...
Trenutno   je najvažnije  hoće li zatrpati zdravstveni sustav. Stručnjaci u Jožef   Štefanu misle da neće...
Još jednom,Turčine,  radilo se o  rezultatima koji su pristigli do trenutka kad sam  ih  preuzeo i ovdje  objavio.
Dakle, sve štima,  ali  ti je konctraciju sjeba glupi Yoda...ne pusti se dekoncentrirat! :)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 17:15

Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Sun 9 Jan - 17:20

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:

Turčine, pritisni prozorčić gore:New Deaths      ...ako te zanima poredano po broju umrlih, ili drugi prozorčić za nešto drugo.

znam ali čemu to? što si time htio reći? zašto nisi stavio neku drugu rubriku nego baš tu? sutra će rubrika New Deaths pokazivati neki totalno drugi redosljed.

ti zaista tražiš batina.

Turčine, trenutno  o omikronu malo  znamo, pa  se više prati broj umrlih  i hospitaliziranih.
Širi se strahovito brzo, a smrtost mu je manja od  one  kod delte. Takve su indikacije...
Trenutno   je najvažnije  hoće li zatrpati zdravstveni sustav. Stručnjaci u Jožef   Štefanu misle da neće...
Još jednom,Turčine,  radilo se o  rezultatima koji su pristigli do trenutka kad sam  ih  preuzeo i ovdje  objavio.
Dakle, sve štima,  ali  ti je konctraciju sjeba glupi Yoda...ne pusti se dekoncentrirat! :)

ne štima, lijepo ti je miha objasnio zašto.

ali mene zanima namjera. koja je tvoja namjera da ovdje plasiraš samo jednu tablicu? ne nužno ovu koju si sada stavio nego bilo koju u kojoj je RH na vrhu tablice, radilo se to o broju zaraženih, umrlih itd. biraš tablicu sa namjerom da huškaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 17:20

Do sada pristigli podatci,  poredani  po broju umrlih! 
Ako broj umrlih  dijelite s brojem milijuna stanovnika dobijete smrtnost na 1 milijun stanovnika.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Screenshot-1066


Last edited by Eroo on Sun 9 Jan - 17:21; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik Sun 9 Jan - 17:20

michaellcmacha wrote:Službeno: u Pulskoj bolnici minimalno 49 djelatnika zaraženo covidom19.  Već sutra uzevši u obzir nova testiranja taj broj bi za 15 djelatnika mogao biti uvećan... 
95% liječničkog osoblja je u toj bolnici potpuno cijepljeno... Kako to da ih je onda toliko zaraženo
Ne peru se ruke

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Sun 9 Jan - 17:21

Eroo wrote:Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.

nitko ne postavlja glupa pitanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 17:28

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

znam ali čemu to? što si time htio reći? zašto nisi stavio neku drugu rubriku nego baš tu? sutra će rubrika New Deaths pokazivati neki totalno drugi redosljed.

ti zaista tražiš batina.

Turčine, trenutno  o omikronu malo  znamo, pa  se više prati broj umrlih  i hospitaliziranih.
Širi se strahovito brzo, a smrtost mu je manja od  one  kod delte. Takve su indikacije...
Trenutno   je najvažnije  hoće li zatrpati zdravstveni sustav. Stručnjaci u Jožef   Štefanu misle da neće...
Još jednom,Turčine,  radilo se o  rezultatima koji su pristigli do trenutka kad sam  ih  preuzeo i ovdje  objavio.
Dakle, sve štima,  ali  ti je konctraciju sjeba glupi Yoda...ne pusti se dekoncentrirat! :)

ne štima, lijepo ti je miha objasnio zašto.


ali mene zanima namjera. koja je tvoja namjera da ovdje plasiraš   samo jednu tablicu? ne nužno ovu koju si sada stavio nego bilo koju u kojoj je RH na vrhu tablice, radilo se to o broju zaraženih, umrlih itd. biraš tablicu sa namjerom da huškaš.
Jel ti mene zajebavaš? :D
Prikazani rezultati su relevantni za današnjidan.
Ako  pogledaš  o kojim se  državama radi bit  će ti jasno i s kojom namjerom.
prračunaj  smrtnost na 1 milijun  stanovnika i upiši pored  brojeva o broju umrlih.
Nakon  togaću ja  pored tviojega stupca dopisati još jedan, pa će ti biti  još jasnije. 
Ne  mogu ja  sve  sam, uradi i ti nešto, ne samo kritizirat. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 17:32

Gnječ wrote:
Eroo wrote:Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sun 9 Jan - 17:45

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
kretenčino lažljiva.
na konkretno pitanje ne odgovaraš.
odgovori gnječu konkretno.
daj eksplicitni odgovor
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Sun 9 Jan - 18:07

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
pitanje je zašto se to događa ako su zaštićeni...naravno da nisu zaštićeni, zato on ni ne odgovara.... e ali onda se postavlja drugo pitanje zašto netko cijelo vrijee tvrdi da cjepivo štiti, kad to nije istina, čak ni one koji si najdisciplinianiji po pitanju cijepljenja...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 18:07

veber wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
kretenčino lažljiva.
na konkretno pitanje ne odgovaraš.
odgovori gnječu konkretno.
daj eksplicitni odgovor
Odjebi u troskocima, glupane dosadni.
Gnječo, za razliku od tebe, zna zašto mu glava služi.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 18:12

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
pitanje je zašto se to događa ako su zaštićeni...naravno da nisu zaštićeni, zato on ni ne odgovara.... e ali onda se postavlja drugo pitanje zašto netko cijelo vrijee tvrdi da cjepivo štiti, kad to nije istina, čak ni one koji si najdisciplinianiji po pitanju cijepljenja...

Pa evo, slika ti bježi iz  ekrana...
Kao prvo, laž je da je cijepljeno 90% zdravstvenog kadra. Ovo znam  i da ne provjeravam službene podatke.
Kao drugo  nema podatka  koliko od  zaraženih je bilo cijepljeno i koliko necijepljeno.
A šta ako su svi necijepljeni? Evo,  ja tvrdim da su svi necijepljeni i da je srednji kadar cijepljen 60%,
a liječnički 80%. Demantiraj me sa službenim podacima.
Ako me ne demantiraš sa službenim  podatcima  (link)  ovo je zadnji put da se ti obraćam.


Last edited by Eroo on Sun 9 Jan - 18:14; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sun 9 Jan - 18:14

Eroo wrote:
veber wrote:
Eroo wrote:
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0
kretenčino lažljiva.
na konkretno pitanje ne odgovaraš.
odgovori gnječu konkretno.
daj eksplicitni odgovor
Odjebi u troskocima, glupane dosadni.
Gnječo, za razliku od tebe, zna zašto mu glava služi.
znači opet nema odgovora.
samo psovke.
i nije gnječo već je gnječ
ni slovenski ni hrvatski ne poznaju samoglasnik na kraju imena  ili imenice.
šupak
ili šupku onda imaš samoglsanik na kraju.
šupko je neprimjereno.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 18:21

michaellcmacha wrote:... e ali onda se postavlja drugo pitanje zašto netko cijelo vrijee tvrdi da cjepivo štiti, kad to nije istina, čak ni one koji si najdisciplinianiji po pitanju cijepljenja...
Nitko nikada, pa ni tada, nije tvrdio da  cjepivo 100% štiti. Učinkovitost kod  alfe je bila 94-95%,
a kod delte  (mutiran soj) 60-70%), booster diže na cca 85-90%. Za Omikron ne znamo koliko, jedino za
teška  oboljenja i smrtnost kažu da  visokom  nivou, što se vidi iz dosadašnjih preliminarnih  podataka.
Iz  talijanskih podataka vidimo da su teška  oboljenja i smrtnost među  necijepljenima prekod 11x veća.

Od sada se obraćaj svojima iz čopora, a mene  zaobiđi. Može?
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber Sun 9 Jan - 18:25

zakaj ne napišeš da si skoro kihnul od korone?
cijepljen.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Sun 9 Jan - 18:41

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Screenshot-1070

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Sun 9 Jan - 19:05

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:Molio bih ove   iz čopora da se  međusobno  dogovore  i postavljaju  zajedničko pitanje, ako ga  imaju.
Na glupa pitanja  ne  namjeravam pojedinačno odgovarati.

nitko ne postavlja glupa pitanja.
Glupo je  pitanje ako netko kaže da je u jednoj bolnici 49 zdravstvenih radnika  zaraženo ako ih je 90% cijepljeno. 
To mi  zvuči kao ono: Ante je visok 185 cm i nosi cipele broj 45.  Izračunaj koliko je godina Anti. :^0

u jednoj, konkretno OB Pula ima 46 djelatnika sada vjerojatno i 49 koji su pozitivni na SARS Cov2 i tih 46 je zaraženo u ovoj godini znači u prvih 5 dana nove godine. lani u prosincu imamo dodatnih 78 oboljelih djelatnika što bi sveukupno bilo 127 zdravstvenih djelatnika van stroja.

OB Pula ima 277 liječnika i 571 medicinskih sestara

procjepljenost je po nekim informacijama 95%

sad računaj.

koliko je zajebano doznati točan broj evo ti primjer od 23. lipnja 2021.

Nakon skoro četiri mjeseca ”natezanja” s javnim institucijama, konačno dobio podatke o procijepljenosti medicinskog osoblja: OB Pula procijepila 64 posto djelatnika, a Istarski domovi zdravlja 54 posto

Puležan Vlado Šegon, nakon skoro četiri mjeseca čekanja, dočekao je i dobio odgovor nadležnih institucija. Postavio je jednostavno pitanje o procijepljenosti zdravstvenih djelatnika, ali je naišao na zid šutnje koji je u konačnici uspio probiti

Prvi mail g. Valdo Šegon poslao je ravnatelju HZZJZIŽ još 3. ožujka 2021.g. i zamolio da mu se dostave službeni podaci o postotku procijepljenosti pojedinih profila osoblja medicinske struke i ostalog ne medicinskog osoblja u OB Pula, domovima zdravlja i ZZJZIŽ.
Gospodin Šegon uputio je poruku g. Aleksandru Stojakoviću koja glasi:

”Pažljivo pratim objave u vezi Covid-19, no, primijetio sam da ste već u nekoliko navrata izbjegli dati precizan odgovor na takvo pitanje koje su vam pojedini novinari postavili na konferencijama za javnost, a to je za opću populaciju i javnost vrlo intrigantan podatak koji bi trebao biti javno dostupan.

Vaši odgovori u Glasu Istre od 18.02. 2021 g novinarki Mirjani Vermezović Ivanović koje ste dali na direktno pitanje o procijepljenosti medicinskog osoblja u Istri nisu prihvatljivi, jer ste prema tekstu navedene novinarke odgovorili nejasno tj ,,da su zdravstveni radnici i korisnici domova za starije i nemoćne RIJEŠENI ili drugim riječima procijepljeni su oni koji su izrazili želju !? KOLIKO JE TO U % JEDNIH I DRUGIH, ZASEBNO ZA SVAKU KATEGORIJU?”

Vlado Šegon nije zaprimio odgovor te je 15. travnja ponovio pitanje i proširio listu primatelja na epidemiološki odjel i odjel cjepiva, ali opet ništa, muk. Ali g. Šegon bio je ustrajan, nije se predao i 6. svibnja opet šalje isti upit i proširuje mailing listu, ovaj put uključuje kabinet i pisarnicu Ministarstva zdravstva. Evo što je g. Šegon u tom mailu napisao:

” Dobar dan svima koji ovo čitate !
Ovo je moj treći pokušaj da kao osiguranik sustava zdravstvenog osiguranja dobijem
adekvatan odgovor od ,,struke” koji bi mi bio pokazatelj tj referenca za odlučivanje da li se
cijepiti ili ne za Covid-19 bolest ? Nadam se da nisam tražio neku ,,državnu tajnu” koja ne bi smjela biti javno objavljena .
U nadi da će ,,treća biti sreća” i da ću dobiti odgovor koji čekam više od dva mjeseca, evo
obraćam se i vama iz Ministarstva zdravstva i HZZJZ , kada već nema odgovora od naših
,,lokalaca” iz Pule i Istre .

Nadam se da će i ovi ostali ,,Zagrepčanci” pročitati ovaj mail i da će netko reagirati prije nego se odlučim dostaviti javnim medijima kopije ovih mail-ova i pitanja na koja sam tražio
odgovore.”

I opet ne dobiva nikakav odgovor te 15. lipnja šalje i četvrti mail i ponovno proširuje mailing listu, uključujući Stožer civilne zaštite ŽI i čelnika Stožera, g. Kozlevca te ravnateljicu OB Pula. Evo što g. Šegon piše u četvrtom maila:

” evo nekima po četvrti put pa se nadam da će sada ipak netko odgovoriti na moje vrlo
jednostavno pitanje , a odgovor na to pitanje bio bi indikativan za opću javnost i njeno
ponašanje tj. donošenje nekih vrlo važnih odluka.

Pošto ste vi g Kozlevac ,,nadređeni po funkciji” svima u ,,Istarskom stožeru”, ja bih vas lijepo zamolio da pažljivo pročitate kome sam do sada pisao i koliko puta tražeći sasvim jednostavan i kratki odgovor od ,,struke” koja me očito ignorira. Ne mogu shvatiti zašto i da li ste svi skupa svjesni što činite uskraćivanjem odgovora u odnosu na pozitivne zakonske propise , ali i neka kultura ophođenja nalaže vam da dok ste na javnim funkcijama trebate i služiti općem interesu na temelju istine , poštenja , struke i morala.

LP i radujem se odgovornom odgovoru”

Upornost se isplatila i konačno 21. lipnja g., Šegon od Stožera civilne zaštite Istarske
županije, dobiva toliko željeni odgovor i doznaje da je procijepljenosti zdravstvenih djelatnika u Istarskoj županiji sa dvije doze cjepiva protiv COVID -19 sljedeća:
– Opća bolnica Pula – 64%
– Nastavni zavod za hitnu medicinu Istarske županije – 89%
– Specijalna bolnica Rovinj – Rovigno – 71%
– Istarski domovi zdravlja – 54% (napomena: 15% zdravstvenih djelatnika ustanove
preboljelo je COVID-19)
– Nastavni zavod za javno zdravstvo Istarske županije – 89%
Cijepljenje zdravstvenih djelatnika i nadalje se provodi, piše u odgovoru Stožera CZŽI.

https://ivijesti.hr/nakon-skoro-cetiri-mjeseca-natezanja-s-javnim-institucijama-konacno-dobio-podatke-o-procijepljenosti-medicinskog-osoblja-ob-pula-procijepila-64-posto-djelatnika-a-istarski-domovi-zdravlja-5/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 30 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum