ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Mon 27 Dec - 14:38

Noor wrote:
Eroo wrote: sve ti fino piše u tabeli koju si stavio

Idemo mi dalje stalijanskim statističkim podatcima:

Starosna skupina 12-39  : udio necijepljenih u  ovoj  populaciji 17.07%  

-intezivna hospitalizacija: udio necijepljenih među zaraženim   81.58%
-umrli: udio necijepljenih među umrlima: 80.0% 


Starosna skupina 40-59  : udio necijepljenih u  ovoj  populaciji 14.43%  

-intezivna hospitalizacija: udio necijepljenih među zaraženim   83.89%
-umrli: udio necijepljenih među umrlimai: 71.43% 

Strahota!


Ne trebameni ništa vjerovati,  vjerujte službenim podatcima!   :)

Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Mon 27 Dec - 15:00

U ovom trenutku imamo manje od 16 000 aktivnih slučajeva (prije 3 tjedna bilo je 43 ,000), broj hospitaliziranih se sa 2950 spustio na 1700,  a broj prikočanih na meh vent se sa 330 spustio na 230... Što je za reć... U tih 21 dan se relativno malo ljudi cijepilo, znači to nije utjecalo na smanjenje brojeva

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Mon 27 Dec - 15:06

La nuova strategia

Anche il generale Francesco Figliuolo ha annunciato una stretta che non riguarderà il solo periodo di Capodanno con mascherine Ffp2 e Green pass rafforzato. La strategia per contenere il rigurgito del virus si fonderà su tre capisaldi: screening nelle scuole, terze dosi per tutti con la suggestione del lockdown per i non vaccinati, proprio come avviene in Germania dove in effetti i contagi sono passati dai 70mila di qualche settimana fa ai poco più di 10mila. 
La classifica mondiale dei contagi per ogni milione di abitanti e tra parentesi i nuovi positivi nelle ultime 24 ore:

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-908


Lockdown za necijepljene svakako ima  smisla, samo ko će to platit?   :)
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Mon 27 Dec - 15:12

michaellcmacha wrote:U ovom trenutku imamo manje od 16 000 aktivnih slučajeva (prije 3 tjedna bilo je 43 ,000), broj hospitaliziranih se sa 2950 spustio na 1700,  a broj prikočanih na meh vent se sa 330 spustio na 230... Što je za reć... U tih 21 dan se relativno malo ljudi cijepilo, znači to nije utjecalo na smanjenje brojeva
Uvijek se mora uključiti hospitalizirane i umrle. Zašto si  ispustio spomenuti da  je broj dnevno umrlih i dalje visok?
Drugo, 61% procijepljenih odraslih nije tako malo, a ljudi se drže mjera jer se boje pokvariti  praznike.
Jučer mi rođo  kaže da u Hercegovini izbjegavaju  nepoznate i one koji nisu članovi uže obitelji. 
Veli rođo: - Kad se magarcima  zalije voda  za uši onda  zna i plivat.
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Mon 27 Dec - 15:17

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:U ovom trenutku imamo manje od 16 000 aktivnih slučajeva (prije 3 tjedna bilo je 43 ,000), broj hospitaliziranih se sa 2950 spustio na 1700,  a broj prikočanih na meh vent se sa 330 spustio na 230... Što je za reć... U tih 21 dan se relativno malo ljudi cijepilo, znači to nije utjecalo na smanjenje brojeva
Uvijek se mora uključiti hospitalizirane i umrle. Zašto si  ispustio spomenuti da  je broj dnevno umrlih i dalje visok?
Drugo, 61% procijepljenih odraslih nije tako malo, a ljudi se drže mjera jer se boje pokvariti  praznike.
Jučer mi rođo  kaže da u Hercegovini izbjegavaju  nepoznate i one koji nisu članovi uže obitelji. 
Veli rođo: - Kad se magarcima  zalije voda  za uši onda  zna i plivat.
Kod mene nema evidentiranih zaraženih a nitko nije umro tjednima
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Mon 27 Dec - 15:19

To su službeni podaci, i nemam razliga nw vjerovati im... Prelistaj sva izvješća unazad mjesec i pol i nađi jedno u kojem piše da je netko umro u sisačko moslavačkoj

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Mon 27 Dec - 15:28

A vidiš kako neće jetik nego pravo... Uvijek se mora imati jasan i ukupan uvid u podatke bez da se sa istima manipulira... Pa bi tako trebalo na dnevnoj rszini izvještavati o ukupnom broju hospitaliziranih od kojih je koliko na covid odjelima i koliko na covid intenzivnoj, također trebalo bi dnevno izvještavari koliki je ukupni broj umrlih u bolnicama i raščlaniti od čega se umrlo... Nisam ništa ispustio, nego sam htio da ti spomeneš umrle tako da možemo konstatirati da se i brojnumrlihbskoro prepolovio (bilo ih je i po 70 i kusur dnevno) i sad ih bude oko 45, sbtim da se broj kritično bolesnih iz dana u dan smanjuje, i ne dopunjava iz bazena hospitaliziranih...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Mon 27 Dec - 15:35

Evo jedne indikativne informacije... Pfizer se odlučio na preuzimanje kompanije koja se bavi proizvodnjom lijekova za kardiovaskularne bolesti. Inače Arena Pharmaceuticals slovi kao kompanija sa kvalitetnim razvojnim timom koji kontinuirano unaprjeđuje svoje proizvode... Očito je procjena pfizera da bi ta kompanija mogla natprosječno poslovati u narednom rszdoblju... Pfizer zna znanje

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor Mon 27 Dec - 15:46

Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Dajmo najprije riješiti pitanje  statističkih rezultata u Italiji.  
sve ti fino piše u tabeli koju si stavio, a uopce je ne razumiješ
koja komedija si ti :^0
"Komedija" je lakše  štivo, to bi ti  tribala s  lakoćon razumit.
Nego, šta se  deislo s  ivermectinom i HCQ  da nisu više dobri za gliste?
Jeste li probali  s  onizin za lude  krave? :D

čujem da je dobar i za hemoroide, vidim da imaš iskustva, iako je za bikove :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor Mon 27 Dec - 15:50

Eroo wrote:
Lockdown za necijepljene svakako ima  smisla, samo ko će to platit?   :)
zašto kad vi pelcovani raznosite i punite bolnice?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik Mon 27 Dec - 17:53

U mene na poslu od 20, 12 ima covidusu, nitko umro i na respiratoru..cijepljenih 6 od njih 12...jebat cu ih cim se vrate da ce morat opet na bolovanje

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by vili40 Mon 27 Dec - 18:01

Necijepljeni će u Njemačkoj uskoro sami plaćati bolnicu? Evo koliko košta liječenje
 https://www.index.hr/vijesti/clanak/necijepljeni-ce-u-njemackoj-uskoro-sami-placati-bolnicu-evo-koliko-kosta-lijecenje/2328473.aspx
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by vili40 Mon 27 Dec - 18:02

BAVARSKI ministar zdravlja Klaus Holetschek poziva sve stranke da već u siječnju u Bundestagu donesu zakon o obaveznom cijepljenju svih građana protiv korone. Holetschek, koji trenutno predsjedava konferencijom ministara zdravlja njemačkih saveznih pokrajina, kaže da je to i način da se spriječi masovni odlazak njegovatelja s posla, piše Deutsche Welle.
Naime, za medicinsku branšu već je uvedeno obavezno cijepljenje koje stupa na snagu od ožujka iduće godine. Njegovatelji "imaju osjećaj da se samo oni čine odgovornim za manjak cijepljenih, a općom obavezom bi se uspostavio jednak tretman", rekao je Holetschek.
Političar Kršćansko-socijalne unije (CSU) ima podršku svog pokrajinskog premijera Markusa Södera. "Obavezno cijepljenje bi prije premostilo podjele u društvu nego što bi ih produbilo. Uvjeren sam u to. Bile bi prevladane predrasude. Mnogi bi shvatili da nije tako strašno cijepiti se, naprotiv – to štiti i jamči slobodu", rekao je Söder za list Welt.

Skupa bolest za necijepljenje?

Ministar Holetschek je govorio i o sankcijama za one koji se ipak ne bi cijepili ako se ta obaveza uvede. S jedne se strane razmišlja o uvođenju financijskih kazni, dakle globe. S druge strane je riječ o mogućnosti da necijepljeni više plaćaju zdravstveno osiguranje od cijepljenih, da moraju dijelom snositi troškove liječenja od korone ili da ne dobivaju novac kad su na bolovanju. "Jer, znatno je veći rizik da necijepljeni teško obole od korone", rekao je on.
Slična pravila postoje već za ljude koji moraju biti medicinski zbrinuti ako dođe do problema nakon neuspjelih estetskih operacija ili imaju zdravstvene posljedice zbog tetovaža i pirsinga. Osim toga pacijenti moraju sami platiti dio troškova liječenja i kada "namjerno" izazovu oboljenje.
Početkom mjeseca se i Udruženje liječnika opće prakse Berlina izjasnilo za to da necijepljeni snose dio troškova ako obole od korone.
A to bi moglo biti prilično skupo. Kako je izračunalo zdravstveno osiguranje AOK, liječenje oboljelog od korone koji završi na respiratoru košta u prosjeku 34.200 eura, a ako se koriste umjetna pluća (ECMO) onda čak 92.000 eura. Liječenje prosječnog pacijenta oboljelog od korone košta 5.800 eura.

Etički savjet podijeljen

Novi njemački kancelar Olaf Scholz izjasnio se nedavno za uvođenje obaveznog cijepljenja i najavio da će o tome zastupnici glasati najkasnije do početka veljače, bez obaveze poštivanja stranačke stege. Ta najava dolazi jer su Socijaldemokrati u koaliciji sa Zelenima i Liberalima, a mnogi političari ovih potonjih protive se obaveznom cijepljenju.
Računa se da će među Demokršćanima i Ljevicom biti više nego dovoljno podrške da zajedno s dijelom vladajuće koalicije zaključe obavezno cijepljenje za odrasle.
Etički savjet koji savjetuje vlasti je većinom glasova također podržao uvođenje obaveznog cijepljenja za odrasle. Dvadeset članova je bilo za, a četvero protiv. Ali, od tih dvadeset, sedmero smatra da je dovoljno ako se na cijepljenje obvežu oni iz rizičnih grupa – stariji ili građani s kroničnim oboljenjima.
Pravnica Frauke Rostalski, koja je u Etičkom savjetu bila protiv obaveznog cijepljenja, rekla je za magazin Focus da postoje dvojbe koliko je cjepivo efikasno protiv novog soja virusa. "Onda bi uvođenje obaveznog cijepljenja značilo da obavezujemo građanke i građane na cjepivo koje možda i nema dovoljnu efikasnost da doprinese rasterećenju zdravstvenog sistema."
"Posebno me problemi u provođenju obaveznog cijepljenja čine zabrinutom kada se radi o klimi u našem društvu", dodala je ona.
Prema posljednjim anketama, 68 posto Nijemaca podržava uvođenje obaveznog cijepljenja.
U Njemačkoj se odnedavno cijepe i djeca starosti od 5 do 11 godina, premda Stalna komisija za cijepljenje za sada preporučuje da se cijepe samo djeca narušenog zdravlja.
U ukupnom stanovništvu, 74 posto građana je primilo najmanje jednu dozu, 71 posto najmanje dvije, a 36 posto tri doze cjepiva
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Mon 27 Dec - 18:10

debilizam. 
hoće li ekipa koja tipka na internetu od 10 navečer pa u sitne jutarnje sate, pa dalje do dva popodne, i time uništava svoje zdravlje sami plaćati svoje liječenje?

hoće li ekipa koja ne trenira 2-3-4 puta tjedno sami plaćati svoje liječenje?
ekipa koja konzumira dnevno više od 100grama UH? ekipa koja puši? pije pive na zidiću? momak strada u prometnoj nesreći, malo prekorači brzinu, dođe otvorenim prijelomom na hitnu, i šta doktor? neću ga skrpati jer je trebao paziti i voziti malo sporije i paziti na kišu?

gdje je granica?

ovce glupe ovce. jednom kada vas država počne dijeliti na "višu i nižu klasu", samo je pitanje gdje ćete se naći vi idući put.

inače upamtite sljedeće , i sjetite se gnječa. ljudi koji su uzeli samo dvije doze + boster, a ne budu uzeli 2 boster u dosta zemalja svijeta će biti proglašavani anti-vaxerima i onda se i njih neće liječiti. 

isto tako , svaka osoba a pogotovo u njemačkoj gdje su svi zaposleni - uplatili su stotine tisuća €  poreza u zdravstveno osiguranje. 
ako ih država neće liječiti, neka im vrati cijeli novac + kamatna stopa, za te pare ekipa može dobiti najbolju zdravstvenu uslugu na svijetu plus da ti top kurvica puši kurac svako jutro nakon što popiješ naskuplju arapsku kavu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


n_razbojnik and Hektorović like this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik Mon 27 Dec - 18:13

5800 eura lijecit prehladu hahaha jel to andol C po 500 eura u njemackoj, standard bajo

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik Mon 27 Dec - 18:16

nogi bi shvatili da nije tako strašno cijepiti se, naprotiv – to štiti i jamči slobodu", rekao je Söder za list Welt.


mrs mater ti jebem fasisticku, da igla jamci slobodu...sve to streljamo

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Mon 27 Dec - 18:21

vili40 wrote:Necijepljeni će u Njemačkoj uskoro sami plaćati bolnicu? Evo koliko košta liječenje
 https://www.index.hr/vijesti/clanak/necijepljeni-ce-u-njemackoj-uskoro-sami-placati-bolnicu-evo-koliko-kosta-lijecenje/2328473.aspx
Prebolio sam Coronu za 20-ak dana kućne njege. Doktora i bolnicu nisam ni vidio. Samo sam se iša testirat na Tursku Kulu.

Kad mi je bilo najgore, rekao sam Bogu:"Bože ako je to to, uzmi me onda odma, jer ako i ozdravim neću ti se cijepiti cjepivom mlađim od 10 godina."

Nakon toga sam počeo ozdravljivat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Mon 27 Dec - 18:23

n_razbojnik wrote:5800 eura lijecit prehladu hahaha jel to andol C po 500 eura u njemackoj, standard bajo

evo ja sam se pokušao prehladiti u dva tri navrata, i nisam uspio(jer sam prebolio britansku verziju tamo kraj 4 mjeseca ove godine).

i dalje govorim, ako je netko prehlađen virusom covida pogotovo ako slučajno je prehlađen omicronom , i u splitu je slobodno neka me kontaktira, da se dođem pokušati zaraziti kod te osobe doma.
donit ću frank kavu, domaćicu kekse, i suve smokve kao pravi dalmatinac i hrvat, i popit ćemo kavu, i pojest par keksiju i koju suvu smokvu. 
to je to 



bog te mazo, da je to neka kuga , ljudi bi se tukli za cijepiva makar ti pojačalo šanse za 1%, ne bi ti država trebala namećati lockdown, ljudi bi se sakrili u podrume kao ovaj luđak, a oboljeli bi se vidjeli na kilometar jer bi se raspadali ,a ne ono momak koji sa menom na predavanju sjedi u klupi, cijeli tjedan blago kašlje i malo mu curi nos, a ono saznam u petak ga nema, išao na testiranje, u subotu on pozitivan. hahaha

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


n_razbojnik likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by vili40 Mon 27 Dec - 18:24

Prema posljednjim anketama, 68 posto Nijemaca podržava uvođenje obaveznog cijepljenja.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Mon 27 Dec - 18:26

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
sve ti fino piše u tabeli koju si stavio, a uopce je ne razumiješ
koja komedija si ti :^0
"Komedija" je lakše  štivo, to bi ti  tribala s  lakoćon razumit.
Nego, šta se  deislo s  ivermectinom i HCQ  da nisu više dobri za gliste?
Jeste li probali  s  onizin za lude  krave? :D

čujem da je dobar i za hemoroide, vidim da imaš iskustva, iako je za bikove :D
Ja  se radije cijepim, a tiuzmi onaj lijek  za lude krave, kažu da je ta najbolji lijek za  liječenje. Smanjuje ludiulo, garant. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by n_razbojnik Mon 27 Dec - 18:27

cassanowa wrote:
vili40 wrote:Necijepljeni će u Njemačkoj uskoro sami plaćati bolnicu? Evo koliko košta liječenje
 https://www.index.hr/vijesti/clanak/necijepljeni-ce-u-njemackoj-uskoro-sami-placati-bolnicu-evo-koliko-kosta-lijecenje/2328473.aspx
Prebolio sam Coronu za 20-ak dana kućne njege. Doktora i bolnicu nisam ni vidio. Samo sam se iša testirat na Tursku Kulu.

Kad mi je bilo najgore, rekao sam Bogu:"Bože ako je to to, uzmi me onda odma, jer ako i ozdravim neću ti se cijepiti cjepivom mlađim od 10 godina."

Nakon toga sam počeo ozdravljivat.
A nista, trazi od hzzo natrag 5800 ojra...i ja sam tako prebolio, ponudit cu im i obrocno otplatu aj

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum