ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 25/12/2021, 23:12

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3436822-napadnut-srbin-u-cikagu-ispred-restorana-beograd-pucali-mi-u-noge-sreca-da-me-nisu-ubili
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 25/12/2021, 23:32

Taj Beograd se nalazi na Irving Park Road-u.

Nase mesto, prodavnica, burek se prodaje i slicno.

Burek pravio jedan Crni osuseni, isto tako suv i prepecen sa Kosova.

Vlasnik je ozenjen sa sestrom Snezane Djurisic, koja tamo radi.

Kulturna i medju tom Cikaskom ekipom, odmor.

Generalno, nije uopste los kraj.

Belci su okolo, Latinosa ima, nesto vise Juznije.

Zapadnije ima Poljaka dosta.

AfroAmera ili Crnaca, nema ih tu.

Sada, njega su napali ocigledno zbog automobila i trazili su novcanik.

Latinosi nisu iz te price a ni Crnci, njih Audi Stationwagon ne zanima.

Americke belce zanima Mustang, ovo voze Profesori, Volvo Stationwagon, Saab dok se proizvodio.

95% Poljaci.

Oni su slali automobile iz Amerike, koje su kasnije prijavljivali kao ukradene.

Zahvaljujuci njima, promenili su Zakon i bez title, vlasnickog lista, ne mozes poslati auto ili izaci iz Amerike.

Sada, oni su fizicki u Americi, dok su glavom u Poljskoj.

Ocigledno Audi za Evropu ima cenu, neki RS4 ili sta je vec i navukao ih na vrat.

Verovatno vredi 100.000, ne razumem se bas, ali nisu dzaba dosli.

Tipovan ili ne, mada verujem da su ga snimili negde i pratili.

Novcanik ne treba zbog novca, vec zbog identiteta.

Jedan Poljak ima po 10 identiteta, maznu pasose po Poljskoj, urade identitete u Americi zbog kreditne istorije ili ulaze i izlaze iz Amerike sa tudjim identitetima.

Iako ih ismejavaju po Americi, daleko da su za ismejavanje.

Bace na auto bez problema 150.000 dolara, kupe po dva komada.

Policija ih uglavnom ne proverava, jer su slicni nasima, nema pas za sta da ih ugrize, ali vole da se pokazu, voze besna kola na kredit, ustedjevine nemaju, placaju kredite.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 25/12/2021, 23:53

X

25. decembar 2021  | 22:07

Taj Cikago a pogotovo istocni deo treba spaliti do temelja pa ponovo dizati

ODGOVORITE   ›

7

0



Istocni Cikago ne postoji, jer je to Lake Michigan jezero.

Ovi sada vidim, crveni A5 izgleda, ocigledno Poljaci, dosli zbog Audija.

To ostali ne voze a voze Japance dvosede sportske ili sportske dvosede ostalih, prepoznatljivi.

Nasi iz Cikaga ih ne poznaju.

Blente izgubljene, jedino sto znaju je zavrnuti nekog za sitne pare i pravac kafana da ogovaraju.

Varaju nase po kamionima, dok je bilo ovaca, sada krenuli i Crnce.

Cikaska posla Imigranata.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 00:09

https://www.chicagotribune.com/news/ct-xpm-1991-06-18-9102230995-story.html
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 00:15

Poland: Car Theft Has Become A Driving Force

November 09, 1996 00:00 GMT

By Chris Klimiuk



Warsaw, 27 November 1996 (RFE/RL) -- Government officials and law enforcement officers, insurance experts and others will gather in Warsaw next week to hold an international conference on car theft and illegal trafficking in stolen vehicles.

Under the auspices of the United Nations, the conference will bring together experts from about 40 countries at the Polish defense ministry on Monday and Tuesday.

The problem of stolen vehicles and trafficking in stolen cars is huge, by any standard, not only for Poland but for the whole of Europe.

The United States and Canada are concerned because it's clear that some cars stolen on their territory are actually reaching Poland. They are being transported by sea from American ports by Polish and other ships, to the ports of Gdynia, Gdansk and Szczecin.

An RFE/RL correspondent in Warsaw recalls that such a racket was uncovered by Polish police last year. Organized centers in Chicago, Toronto and elsewhere were giving cars a "new identity" before shipping them. One problem has been of course, that many cars have been imported legally from North America by returning Poles. But how many cars can you own? The record holder in this respect was a man who brought in about 160 cars registered in his name, which he imported tax free and then sold.

Most stolen cars brought to Poland, however, arrive from Western Europe, particularly Germany. Western insurance companies have taken drastic steps to avoid further financial losses. Some Austrian companies, for example, warn policy holders that they will not be re-imbursed for cars stolen in Eastern Europe

In Germany, some insurers require prior notification from their clients if they intend to go East. The net effect, says a Warsaw insurance broker, is that the car owner visits the East "at his own risk".

"The end result for Poland can be devastating", said a police official this week. He said many tourists could start avoiding the region altogether.

As the cars seep through into Poland from the West, they can disappear even more quickly into the East. There are few controls, if any, on the Eastern Polish border with Belarus, ukraine and Lithuania. A car stolen in Warsaw at 5 p.m. can cross an Eastern border two hours later into a "safe" area. Tighter border controls are therefore needed.

But of course not all stolen vehicles use Poland merely as a transit area, as many Poles like to believe. A lot of the vehicles find proud local owners after they are equipped with papers or dismantled so that their constituent parts can re-assembled in less easily-traced combinations. Foreign car parts businesses are growing like mushrooms after the rain, mainly along Poland's major highways. Not only foreign vehicles are involved of course. Police recently discovered 16 Polish-made cars all with the same documents and the same technical numbers.

Administrative hurdles are easily overcome by car thieves. For instance, regional motor registries have few if any computer files, number plates are frequently stolen by thieves, or even sold by officials, police services have little grip on the problem and in some cases are thought to be working with the criminals. The list of problems is formidable.


https://www.rferl.org/a/1082309.html

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 00:49

https://abc7chicago.com/archive/8974415/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 00:58

Ovog su Senatora Poljaci navukli na tanak led.

Preko njega i zaposlenih u Secretary of State na Elston Avenue, prodavali CDL dozvole.

Novac je koristio za Politicku kampanju.

Sve je funkcionisalo, dok Poljak nije na Autoputu pokupio kombi a sestoro dece unutra izgorelo.

Kupio dozvolu, nakon cega su ih sve pohvatali i osudili, njih 75 ukupno.

Skola gde sam ja polagao na Belmont Avenue i moj instruktor, prodali dozvolu tom Poljaku, generalno prodavali dozvole.


MEGA Driving School

6105 W Belmont Ave, Chicago, IL 60634



Poljaci generalno nepoznati kod nasih, mada generalno funkcionisu na dosta visokom nivou i to obicni ljudi za koje nikad ne bi rekao da se bave necime.

Mozes ih videti Nedeljom u Crkvi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Ringo10 26/12/2021, 01:17

Hrabar je Srbin svaka cast
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 01:31

Inace iz te moje Skole, prodalo se ukupno preko 100.000 CDL dozvola, mislim, nisam siguran.
Devetoro ukupno mrtvih od tih sa kupljenim dozvolama, Poljaci.

Ja ludak posteno polagao, obarali su me 3 puta, mislim.

Umesan u Skandal je bio i nas Mike iz Brookfield-a, stariji covek, ne verujem da je ziv, imao je radionicu za kamione.

Pricao sam sa njime o toj prici, on je bio osumnjicen za preko 10.000 CDL dozvola, mislim, ne secam se svih detalja.

Uglavnom, rekao mi je da nije uzeo od nikoga 1 dolar, vec da je pomagao sirotinji iz bivse Jugoslavije, koji su pobegli od rata i morali su nesto da rade.

Mike te ugosti kao da je u Jugi, otvoren i iskren, nije bio iz materijalne price i da ga je zanimao novac.

Nudio meni posao, nisam bio iz te price mehanike da se zanimam sa kamionima, radio na pumpi za kasom, kosulja bela, bordo kravata.

To je realno Cikago, uvek bio i ostao.




Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 02:07

Vidim da opet nude CDL bez boravista u Americi.

Uvek nadju veze u drzavnim strukturama.

Ako ti treba kontrola politicara, javi im se, barem za ove nase tupsone, sto nikada nisu mogli da ostvare kontakte po Kongresu i slicno.

Zavrsili su prvi odavno da za Poljake ne treba viza.

Stanove nude bez ugovora, standardno.

Poslove nude, standardno.

Rod-a Blagojevich-a, su progurali kao Poljaka na izborima, iako je lik Srbin, slicna prica kao Bil Klinton, usao u neku Jevrejsku Advokatsku familiju, ozenio Jevrejku, zarad uspeha.

Jevreji drmaju Amerikom, standardno pravilo.

Tako su njega progurali kao Poljaka, Poljaci mislili njihov, tako sam ukapirao da mute.

Kasnije je nesto puklo, namestili ga na tanak led, zavrsio i on u zatvoru, nije im vise trebao.

Tramp ga pomilovao, iako je valjda Demokrata, cela prica mu je bila glupa za zatvor, ali to su vec neka njihova pravila i politicki obracuni.

Uglavnom, Poljake retko ko shvata za ozbiljno, iako i oni drmaju iz senke i to ozbiljno.

Imaju jak lobi u Americi.



Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Serbinho-3 26/12/2021, 02:14

Rod Blagojevich je bio Poljak.

Kasnije, kada je bila prica oko bombardovanja, "setili" su se da je Srbin.

Otac mu bio neki od Draze, Monarhista prebegao u Cikago.

Tada su ih iz Cikaga doveli u Beograd na razgovor sa Milosevicem, ukljucujuci i Jesse Jackson-a iz Cikaga.

Nasi nisu znali pravu adresu da se povezu sa politicarima.

Toliko ovom prilikom o Cikagu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili  Empty Re: Čikago: Imao sam sreće da me nisu ubili 

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum