ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YouTube

Page 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by darth_vader Sat 30 Oct - 12:25


darth_vader

Posts : 19649
2014-04-17


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Sun 31 Oct - 0:42

jasambrend wrote:
violator wrote:
jasambrend wrote:

Postoji li neka prica iza ovih nijemih lica/maski? Pojavljuju se u svim Breeovim spotovima koje si dosad postavio...

Mislim da brije na svojevrstan plašt anonimnosti u komunikaciji s publikom... Da mu kreativnost tako bolje dolazi do izražaja jer mu daje svojevrsan odmak od stvarnosti i utonuće u vlastiti alter ego...ovo je više neka moja formulacija, nisam se baš pretjerano zamarao time iako intigrira i djeluje pomalo čak i mistično to sve. Primaran mi je fokus kvaliteta glazbe, a njega kao i Princess Chelsea baš jako cijenim... Ona je recimo svoj izračaj opisala kao pomalo creepy dream pop i mislim da je savršeno time definirala svoj opus... Slično bi se moglo reći i za Jonathana. Oboje uz nevjerojatnu melodičnost vlastitih pjesama opet znaju napraviti ironičan odmak od sladunjavosti...taman sve po mjeri.

Hvala. I na ovom i na prethodnom komentaru u kojem spominjes Beach House. Sinoc sam upravo toga dosjetila jer sam pogledala mali video - ogled o onome sto je BH unio u dream pop. :)



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Sun 31 Oct - 2:01



:lynchiandreampop:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Sun 31 Oct - 2:16



:lynchiandreampop:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by darth_vader Tue 2 Nov - 2:23

violator wrote:
jasambrend wrote:
violator wrote:
jasambrend wrote:

Postoji li neka prica iza ovih nijemih lica/maski? Pojavljuju se u svim Breeovim spotovima koje si dosad postavio...

Mislim da brije na svojevrstan plašt anonimnosti u komunikaciji s publikom... Da mu kreativnost tako bolje dolazi do izražaja jer mu daje svojevrsan odmak od stvarnosti i utonuće u vlastiti alter ego...ovo je više neka moja formulacija, nisam se baš pretjerano zamarao time iako intigrira i djeluje pomalo čak i mistično to sve. Primaran mi je fokus kvaliteta glazbe, a njega kao i Princess Chelsea baš jako cijenim... Ona je recimo svoj izračaj opisala kao pomalo creepy dream pop i mislim da je savršeno time definirala svoj opus... Slično bi se moglo reći i za Jonathana. Oboje uz nevjerojatnu melodičnost vlastitih pjesama opet znaju napraviti ironičan odmak od sladunjavosti...taman sve po mjeri.

Hvala. I na ovom i na prethodnom komentaru u kojem spominjes Beach House. Sinoc sam upravo toga dosjetila jer sam pogledala mali video - ogled o onome sto je BH unio u dream pop. :)




Nema na čemu, ali na forumu smo... Očekuje se valjda neki komentar na nešto što te zanima... : )
Pogledati ću svakako čim uhvatim vremena na miru sve. Malo mi je glazba izvan fokusa u zadnje vrijeme, na žalost.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by darth_vader Tue 2 Nov - 5:31

darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Wed 3 Nov - 0:36

Zao mi je kad ne odgovorim na neciji komentar, posebno ako je opsiran, uz zanimljive detalje. Najcesce citam u cudne sate pa pomislim uzvratiti drugom prilikom i bas u takvoj odluci lezi poteskoca jer mi tadasnje misli (ujedno i najbolje) ne budu verbalizirane pa ugasnu ili se odvije citava jedna rasprava u mojoj glavi, dodje do konca i nestane. Odnosno, vise nemam potrebu ponavljati je u "izvanjskom svijetu". :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Wed 3 Nov - 0:45

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Wed 3 Nov - 0:56

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Wed 3 Nov - 4:41

Dif Juz bio je engleski instrumentalni post punk bend osnovan '80e i aktivan do '86e. Cinili su ga clanovi prepoznatljivog prezimena: Dave Curtis; Richard Thomas; Gary Bromley; Alan Curtis. Njihov album Extractions (iz 1985.) svrstava se i medju dreamy ostvarenja jer je melankolija kojom je nstopljen pronasla svoj izraz ogledajuci se u stvaralastvu dvojca Guthrie-Fraser.



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Wed 3 Nov - 7:27

Romeo eats! Sin Sarah i Giannija, članova kanadske pop grupe Walk Off The Earth.
Koliko uživa u hrani  :D za pojest je.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Thu 4 Nov - 20:33

Venus wrote:Romeo eats! Sin Sarah i Giannija, članova kanadske pop grupe Walk Off The Earth.
Koliko uživa u hrani  :D za pojest je.


Nom, nom, nom. :)

Slusam neki dan deGrasse Tysona, astrofizicara, koji pojasnjava sjevernu zvijezdu i zasto se ona mijenja. Tako je danasnju Sjevernjacu, odnosno, Polaris u zvijezdju Malog medvjeda, u vrijeme drevnog Egipta zamjenjivala zvijezda Thuban ili Alpha Draconis, a za 12 000godina ulogu sjeverne zvijezde preuzet ce Vega. :)

To ga je pojasnjavanje dovelo do druge teme, one o zapadnoj astrologiji i razlogu zasto nismo rodjeni u znaku u kojem mislimo da jesmo, odnosno pojasnio je zasto zapadna astrologija ne pokazuje tocan raspored zvijezdja i planeta u trenutku naseg rodjenja. Vage su, zapravo, Skorpijice, a neki Strijelci i Jarcevi spadaju u Ophiuchuse ili Serpentariuse . :-/

Sto me je, naravno, asocijativno dovelo do vedske astrologije koja kompenzira razliku od 23, 5°, odnosno prikazuje Zodijak u stupnjevima...



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Thu 4 Nov - 21:07

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 6:53

violator wrote:

Nom, nom, nom. :)

Slusam neki dan deGrasse Tysona, astrofizicara, koji pojasnjava sjevernu zvijezdu i zasto se ona mijenja. Tako je danasnju Sjevernjacu, odnosno, Polaris u zvijezdju Malog medvjeda, u vrijeme drevnog Egipta zamjenjivala zvijezda Thuban ili Alpha Draconis, a za 12 000godina ulogu sjeverne zvijezde preuzet ce Vega. :)

To ga je pojasnjavanje dovelo do druge teme, one o zapadnoj astrologiji i razlogu zasto nismo rodjeni u znaku u kojem mislimo da jesmo, odnosno pojasnio je zasto zapadna astrologija ne pokazuje tocan raspored zvijezdja i planeta u trenutku naseg rodjenja. Vage su, zapravo, Skorpijice, a neki Strijelci i Jarcevi spadaju u Ophiuchuse ili Serpentariuse . :-/

Sto me je, naravno, asocijativno dovelo do vedske astrologije koja kompenzira razliku od 23, 5°, odnosno prikazuje Zodijak u stupnjevima...




E baš ću ga poslušati jer mene moja zapadnjačka natalna nije fascinirala kao vedska, tamo sam se baš pronašla, lavica s venerom u lavu i emotivnim mjesecom u ribi koji umire stoputa dnevno:)))

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 19:44

Da, svidja mi se sto đjotiš ukazuje na nebeske pojave, na kretanje nebeskih tijela, u datom trenutku necijeg rodjenja, odnosno uzima u obzir Zemljinu precesiju, a ne ono kakvo je nebo bilo prije 2000godina...

Astrološki gledano, meni je sasvim svejedno jesam li Strijelac ili Skorpija ili sam, pak, Serpentarina. :p

Ali jako mi je drag moj kentaur Hiron. :)

---

Chiron, in Greek mythology, one of the Centaurs, the son of the Titan Cronus and Philyra, an Oceanid or sea nymph. Chiron lived at the foot of Mount Pelion in Thessaly. Unlike other Centaurs, who were violent and savage, he was famous for his wisdom and knowledge of medicine. Many Greek heroes, including Heracles, Achilles, Jason, and Asclepius, were instructed by him. Chiron frequently appears in the legends of his grandson, Peleus, and his great-grandson, Achilles. Accidentally pierced by a poisoned arrow shot by Heracles, he renounced his immortality in favour of Prometheus and was placed among the stars as the constellation Centaurus.



Odrekao se besmrtnosti za spas Prometeja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 19:51

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 19:59

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 20:22

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 20:30

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 20:51

Hugo Largo - Second Skin (s albuma Drum)
___
Hugo Largo was an American musical group formed in 1984, known for their unique lineup: two bass guitars, a violin and singer/performance artist Mimi Goese. Their sound has been characterized as art rock, dream pop, ambient and avant-rock
____

Pocinje na 18:43



______

Cover Shana Falane



Shana Falana is an American shoegazing band from Brooklyn, New York, currently based in Kingston, New York. They are currently signed to Team Love Records. The band consists of musicians Shana Falana and Michael Amari.



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Guest Fri 5 Nov - 20:56





Psychedelic dream pop dashed on the rocks of goth defiance.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

YouTube - Page 2 Empty Re: YouTube

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum