ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/6/2023, 09:40


Moja je dužnost i ljubav prema dušama vas koji pratite moj topic da vas upoznam sa Prosvjetljenjem savjesti koje se ima dogoditi za vrijeme našeg života jer se vrijeme približilo. Možda ćete me ismijati, reći da sam još jedan ludi katoliban, ali to nema veze. Jer kad se dogode tri dana tame nakon kojih slijedi Prosvjetljenje, možda će se neki od vas sjetiti ovog teksta i videa koji ću priložiti. Ja sam prosvjetljenje savjesti već doživjela i kažem vam da je to strašna stvar. Sve što smo bili, radili, govorili, svaku riječ, svaki trenutak života, svaku pogrešku, svaki i najmanji grijeh vidimo u svjetlu istine. Ja sam visila nad paklom, a za sebe sam mislila da sam solidna osoba i dobra vjernica. Razmislite o videu i mom svjedočenju. Svima vam želim vječnu radost.

metilda

Posts : 4655
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/6/2023, 10:11

Upozorenje: Prosvjetljenje savjesti


Autor: Christine Watkins





“Christine Watkins iznijela je najcjelovitije razumijevanje Upozorenja koje sam do sada pročitao. Iako sam bio upoznat s mnogim proroštvima koja se odnose na Upozorenje, čitanje njezine knjige dalo mi je njegovo dublje razmijevanje po osobnim svjedočanstvima ljudi koji su već doživjeli Prosvjetljenje savjesti. Svaku je osobu smjestila u kontekst njezina vlastitoga osobnog putovanja i duhovnih borbi te sam se, čitajući njihova svjedočanstva, osjećao kao da neizravno i sam sudjelujem u njezinim iskustvima. Osobno poznajem nekoliko ljudi o kojima se govori u knjizi. Svaka životna priča koja je u knjizi može biti upravo ona koja će čitatelju u potpunosti promijeniti život. Mnogi vjeruju da ćemo Upozorenje ili Prosvjetljenje savjesti doživjeti u ovom našem vremenu, za našega životnog vijeka. Ova korisna i nadahnjujuća knjiga bit će nam od velike pomoći kako bismo se pripremili za to. Teško je ispustiti iz ruku ovu knjigu te vam je toplo preporučujem.”
~ otac John Struzzo, dr. sc., C. S. C., Kongregacija Svetoga Križa

“Dolazi trenutak ‘sina razmetnoga’ za naš svijet. To je trenutak buđenja, prosvjetljenja, upozorenja u kojemu će svaka živa osoba vidjeti svoju dušu u svjetlu Božje istine – i kako smo do koljena u blatu grijeha. To je vrhunac Božjega milosrđa: ‘Dan milosrđa’ prije nego što će Bog pročistiti svijet u ‘Danu pravde’. Christine Watkins obavila je golem posao u prikupljanju glasova Crkve koji su satkali ovu nit svjetla i upozorenja koje će možda osvijetliti naš svijet i prije nego što mislimo. Upozorenje je neprocjenjivo dragocjen i pravovremen priručnik za razumijevanje onoga što dolazi i kako se za to pripremiti.”
~ Mark Mallet, katolički evangelizator i autor The Final Confrontation

“Stvarnost potencijalnog ‘upozorenja’ koje nam dolazi ili Božjega globalnog ispita savjesti potvrđena je unutar mistične tradicije Crkve, a isto tako i po brojnim suvremenim proročkim glasovima unutar Crkve. Upozorenje Christine Watkins trebalo bi doći do što većega broja ljudi i potrebno je shvatiti ga ozbiljno i otvorena duha.”
~ dr. Mark Miravalle, svjetski poznati teolog, autor i urednik više od 20 knjiga, trajni đakon, predsjedatelj katedre sv. Ivana Pavla II. za mariologiju Sveučilišta u Steubenvilleu, Ohio

“Volio bih da svi pročitaju ovu knjigu! Toliko je mnogo otpalih katolika i onih koji žive kao da Boga više nema. Naše je vrijeme tisuću puta gore od vremena Sodome i Gomore. A ipak naš Bog prepun suosjećanja ne odustaje od nas i Njegovo milosrđe traje vječno. Uskoro će čovječanstvu uputiti najoštrije upozorenje, tj. Prosvjetljenje savjesti. To Upozorenje moglo bi biti bolno, ali mnoge će ljude izbaviti od vlasti Sotone koji djeluje više nego ikada prije. To su nam otkrili Isus i Njegova ljubljena Majka Marija. Pročitajte ovu knjigu, dajte je svima koje poznajete. Vratimo se svi na Božji put, prije nego što bude prekasno.”
~ otac Bernardin Mugabo, župnik crkve sv. Ivana evanđelista, Sacramento, Kalifornija

“Kakav li je blagoslov ova knjiga za Crkvu i cijeli svijet! Iako već godinama proučavam i propovijedam o Upozorenju, dobio sam mnogo novih, poučnih i nadahnjujućih saznanja. Tragično je što je samo toliko malo ljudi – pa i vrlo malo katolika – svjesno ovoga neizmjerno velikoga događaja koji nam slijedi, ali vjerujem da će ova nova knjiga Christine Watkins tu činjenicu brzo promijeniti. Nebo nam ne bi dalo toliko mnogo objava koje govore o tome da nije Božja volja da znamo za ovo neviđeno svjetsko čudo Prosvjetljenja savjesti i da se pripremimo za njega. Zapravo, sada je bitno da se svi pripremimo da budemo oni koji će požeti veliku žetvu duša koju će ovaj veliki događaj omogućiti. Ali ako zakopamo glave u pijesak i živimo i dalje baveći se samo svojim svakidašnjim poslovima, tada ćemo – poput ljudi ovoga svijeta koje će ovaj događaj zateći i potresti potpuno novom stvarnošću – i mi zaglaviti provodeći vrijeme nakon Upozorenja vidajući svoje rane, umjesto da budemo radnici kakve Bog želi i treba u ovoj žetvi Gospodnjoj. Ova će nam knjiga pomoći izvući glavu iz pijeska. Njezine će nam stranice pokazati kako će izgledati Upozorenje, kao što je opisano u objavama koje govore o njemu. Upoznat ćete se i s osobnim svjedočanstvima mnogih svetih duša koje su već primile svoje osobno upozorenje prije univerzalnoga Upozorenja čije nam vrijeme nije objavljeno, ali nam je, bez sumnje, blizu. I ono najvažnije, u ovoj ćete knjizi vidjeti na koji se način pripremiti za ovaj jedinstveni i neponovljivi događaj.”
~ Daniel O’Connor, profesor filozofije, Državno sveučilište, New York. Autor je The Crown of Sanctity: On the Revelations of Jesus to Luisa Piccarreta, The Crown of History: The Imminent Glorious Era of Universal Peace.

“Želite li živjeti u vjeri, nadi i ljubavi, umjesto u strahu i očaju, tada pročitajte ovu proročku knjigu i vjerujte Bogom nadahnutim riječima naših suvremenih svetaca i mistika. One nas izazivaju očistiti našu savjest i predati život Isusu koji je Istina i Put do vječnoga života. Kada molite, slušajte GPS Duha Svetoga koji nas obasipa milostima i vodi da postanemo sveti služeći drugima kao učenici nade i ozdravljenja.”
~ mons. Ralph J. Chieffo, nacionalni duhovni voditelj Plamena ljubavi, župnik crkve svete Magdalene, Media, Pennsylvania

“Upozorenje je fascinantna knjiga koja se bavi temom o kojoj se rijetko raspravlja, a toliko je neizmjerno važna u povijesti kršćanskog misticizma: Prosvjetljenjem savjesti. Za mene je bilo izvanredno otkriće vidjeti koliko je mnogo kršćana, mistika i vidioca, običnih muškaraca i žena pa sve do poznatih imena u svijetu mainstream katoličanstva, iskusilo ovu mističnu milost. Podsjetilo me ovo na poznati slučaj Alphonsea Ratisbonnea koji je bio uronjen u Prosvjetljenje savjesti u trenutcima viđenja Blažene Djevice Marije u Rimu te je od antikatoličkog ateista postao pobožni katolički svećenik. Ratisbonneov slučaj nadahnuo je i produbio vjeru vrlo mnogo ljudi, a među njima i mladomu Maksimilijanu Kolbeu. Ova knjiga ima jednak potencijal. Snažne priče u ovome prelijepom radu mogu osvijetliti misli i dušu mnogih koji traže odgovore pružajući im dar istine.”
~ vlč. br. Daniel-Maria Klimek, T. O. R. profesor asistent teologije, Franjevačko sveučilište Steubenville, autor Medjugorje and the Supernatual: Science, Mysticism, and Extraordinary Religious Experience

“Velika mi je radost i čast preporučiti ovu knjigu Christine Watkins koja uključuje i opsežan prikaz moga mističnog iskustva s Bogom prije dvadeset tri godine.
Spisateljica nas uvodi u područja mističnih stvarnosti koje raščišćavaju put prema čitanju znakova vremena, što otvara veliku dimenziju raspoznavanja događaja koje čovječanstvo danas proživljava.
Čitatelju će sigurno biti vrlo korisno i zanimljivo zakoračiti u golemo područje informacija takve vrste i to će obilno obogatiti njegovo znanje o duhovnoj dimenziji koja je, čini se, do sada uklonjena iz naše svakidašnje stvarnosti, a ipak nam je na tako susretljiv način postala dostupnom po izvanrednom talentu spisateljice koja nam uspijeva objasniti ta otajstva na jednostavan i racionalan način.
Potpuno sam siguran da nitko neće požaliti ako pročita ovu knjigu. Možemo samo biti zahvalni što smo se upustili na veličanstveno i uzbudljivo putovanje mističnim i tajanstvenim vizijama duhovne sfere u kojoj svi postojimo, iako je nismo sposobni u potpunosti razumjeti.
Uvjeren sam da bi vam ova knjiga lako mogla promijeniti život ako se mirno i pozorno usredotočite na poruke koje knjiga donosi.”

~ Marino Restrepo, katolički misionar i osnivač laičke misionarske zajednice Hodočasnici ljubavi pri nadbiskupiji u Bogoti, Kolumbija

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/6/2023, 14:04

Jedan svećenik je napisao...
Vrijedno je razmotriti ove riječi:
Umrla je Anna Przybylska.
Mlada žena. 
U mojim godinama.
Rak gušterače.
Tragedija je tim veća što je troje djece ostalo bez majke.
Danas svuda nailazim na odlomke iz raznih intervjua s glumicom.
U jednom od njih rekla je da bi 'voljela vidjeti proljeće'...
Samo proljeće...
Mi ljudi stalno trčimo za „velikim“ stvarima. Želimo „velike“ pobjede. 
Želimo pobjeđivati u svim i bitkama i biti oni pred kojima će se prigibati koljena ili barem nositi ime o kojem će se govoriti. 
Želimo biti popularni i važni.

A život na zemlji je tako krhak.
Prolazan.
Sad jest i odjednom nije.
Kao da netko ugasi svjetlo.

I brinemo se. Naša kosa polako sijedi. Preplavljuje nas depresija, padamo u očaj i gubimo volju za životom.

A možda se umjesto toga vrijedi diviti proljeću?
Ili jeseni. Okusu jabuke. Gljivama u košari. Pticama na žici.
Stanite u polje i zagledajte se prema Suncu...

Ili je možda vrijeme da navečer sjednete s voljenom osobom... popijete čaj... zapalite svijeću od lavande... pročitate dobru knjigu i izgubite pojam o vremenu. 

Ili je možda vrijeme da uživamo u pjesmi...
Ili da napišemo svoju. 

Kad ste zadnji puta promatrali izlazak Sunca?
Ili prošetali poljima van grada?
Sjeli uz rijeku i promatrali kako teče...

Koliko samo stvari ne primjećujemo, koliko smo mali...
Bože, nauči me uživati u malim stvarima ...

A Anna je, prije nego je umrla, rekla u jednom intervjuu:

"Ispovijedala sam se prvi puta nakon 13 godina. Sad sam opet prijatelj s Bogom, svake nedjelje idemo na kavu. Jako se dobro osjećam s ovim prijateljstvom, ali nikome ne namećem svoju vjeru i ne prisiljavam druge da mi se pridruže na kavi. Popili su kavu ove nedjelje. Ali vjerujte mi, nakon ovih susreta osjećam se puno lakše. I mislim da sam u novom starom prijatelju pronašla svrhu i smisao životnih lekcija kroz koje sam prošla... "

Znate, dani su krhki.
Uživajte...

Fra Matej

Asylum - Page 20 Fb_i2001

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 13/6/2023, 11:14

SVJETLOST SVIJETA
EFA RIJEČI, 13. 6.

(Mt 5,14-16)

Reče Isus svojim učenicima: »Vi ste svjetlost svijeta. Ne može se sakriti grad što leži na gori. Niti se užiže svjetiljka da se stavi pod sud, nego na svijećnjak da svijetli svima u kući. Tako neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima.«


Kada Bog u životu nekog čovjeka zapali svjetlo, on to čini da obasja čitav svijet. Svjetlo je uvijek u službi drugoga. Njegova je sudbina da isijava i drugima tame pretvara u svjetlo. Svjetlo ne svijetli sebi. 

Kada je Bog nekoć davno zapalio svjetlo u srcu čovjeka zvanog Antun, učinio je to zbog svih nas. Antun svjetlost nije sakrio, nego ju je ižarivao. Činio je to i riječima i djelima. Činio je to svojim životom. I danas to čini. Čini to jer je svjetlost vječna. Zato je on bio i ostao svetac svega svijeta. U noćima i mukama tolikih ljudi čitavog svijeta, sveti Antun sjaji kao zvijezda koja sjaj prima od Svjetla svijeta, od uskrsnulog Gospodina. Njegove riječi, njegova čudesa, tolike „usluge“ koje kao zagovornik isprosi svojim štovateljima, samo su znak gdje se nalazi pravo Svjetlo koje nikakve tmine ne mogu utrnuti.

Sveti Antune, moli za nas!

Sretan imendan svima koji nose ime ovog velikog sveca i čudotvorca!

Pripremio: fra Josip Vlašić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 13/6/2023, 21:51

Večernja molitva


Gospodine, zahvaljujem Ti u ovaj večernji sat što si me danas čuvao. Čuvaj sve one koje sam danas susreo. Svojom ljubavlju rasvijetli sve koje volim, i sve one čiji teret moram nositi.
Evo, Gospodine, ovaj dan polako završava. Hvala Ti na svemu što si danas za mene učinio. Oprosti mi za grijehe koji su povrijedili Tebe i moje bližnje. Pomogni mi, Gospodine, da oprostim svima koji su mi nanijeli nepravdu. Daj mi svoju zaštitu da noćas u miru mogu počivati. Tebi povjeravam svoj život.
Odagnaj sve neprijateljske sile iz mog okruženja i čuvaj sve ljude ovoga svijeta. Molim Te za svoju obitelj, svoje prijatelje, sve poznanike i cijeli svijet. Daruj im svoj mir i blagoslov. Svim pokojnima daruj vječni mir. Amen.
Gospodine, zahvaljujem Ti na danu koji je prošao, na svim susretima koje sam danas imao i na Tvojoj prisutnosti u mom životu. Iz dana u dan sve više želim otkrivati Tebe i Tvoje tragove. Svoje temelje želim graditi u Tebi i da izvor svih mojih radosti i mog života budeš Ti. Hvala Ti na svemu. Oče naš…
Hvala Ti, Gospodine, na još jednom danu proživljenom Tebi na slavu. Hvala na kruhu koji si mi danas dao i na svemu čime svoj život uzdržavam. Hvala na svem dobru koje si mi danas iskazao, na kušnjama kroz koje si me provlačio. I na pomoći koju si mi u radu i u životu pružao, hvala.  I na ljudima koje susretoh, na onima s kojima sam dijelio tegobe proteklog dana, na svemu hvala. U ruke Tvoje, Gospodine, predajem duh svoj. Ti si me otkupio, Gospodine, Bože vjerni.
Tebi prikazujem ovu večer, i svoje spavanje i svaki trenutak noći koja je preda mnom. Molim Te da nada mnom bdiješ, da me štitiš, braniš i čuvaš dok spavam, da mogu u miru odmoriti. Stavljam se u Tvoje Presveto Srce i pod plašt Gospe, moje Majke. 
Tvoji sveti anđeli neka budu uza me i neka me čuvaju u miru. Tvoj blagoslov neka bude nada mnom. Čuvaj me, Gospodine, kao zjenicu oka; sjenom krila svojih zakloni me! Amen.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 14/6/2023, 15:17

Pustite drugoga da bude pobjednik, a vi imajte svoj vlastiti mir!


Imati mir ili neprestano dokazivati drugima da ste u pravu – pitanje je sad.
Odgovor je jednostavan. Ne morate u svakom dijalogu ili raspravi imati vlastiti epilog ili zaključak. Pustite drugoga da bude pobjednik, a vi imajte svoj vlastiti mir. Ne morate ljude tjerati da misle onako kako vi mislite, niti da govore onako kako vi govorite. Što ćete time postići osim da malo zagolicate svoj ego? Ništa više. Tako ćete od njih samo stvoriti neprijatelje kojima više neće biti draga vaša blizina, štoviše počet ćete im ići na živce. Pustite ljude da misle da su vas dobili i tek tada ste pravi pobjednik. No to nije uvijek lako.


Pustiti drugoga da bude pobjednik znači shvatiti da je život mnogo više od nekog verbalnog nadmetanja ili dokazivanja vlastite inteligencije. Veliki ljudi nikada nisu imali potrebnu nekome se dokazivati, jer su znali i vjerovali u one vrijednosti koje se nalaze u njima, i koje ne postaju ni veće ni manje zato što ih netko priznaje ili ne priznaje. Oni su znali da osjećaj sigurnost ne dolazi od nigdje iz vani već ga možete naći samo u sebi.

Pustiti drugoga da bude pobjednik znači obvezati se pred sobom da ego neće biti dominantan faktor pri donošenja odluka, već da će važniju ulogu imati vaša duša.  To također znači da bilo kakvo nadmetanje nećete samo shvatiti kao gubitak vremena i razuma, već i kao gubitak samopoštovanja. Pustiti drugoga da bude pobjednik znači prestati se neprestano u životu baviti nevažnim stvarima i ulaziti u nepotrebne bitke i pogledati na one izbore koje čini naše srce.


Zato pustite drugoga da bude pobjednik, a vi nastavite pisati vašu životnu priču neovisno o tome čija će biti zadnja. Kada počnete kontrolirati svoje slabosti shvatit ćete da se i ova potreba nalazi među njima. Odlučite što želite dobiti od života a sve ovo ostalo gurnite sa strane. Kada vam postane svejedno tko će biti verbalni pobjednik, vidjet ćete kako ćete se bolje osjećati u vlastitoj koži i time postati pravi pobjednik.

Mario Žuvela

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 14/6/2023, 18:59

Asylum - Page 20 Fb_i2002

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 14/6/2023, 21:04


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 15/6/2023, 10:53

PODIGNUTA LETVICA
EFA RIJEČI, 15. 6.

(Mt 5,20-22)

Reče Isus svojim učenicima: »Ne bude li pravednost vaša veća od pravednosti pismoznanaca i farizeja, ne, nećete ući u kraljevstvo nebesko. Čuli ste da je rečeno starima: Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu. A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne ‘Glupane!’, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: ‘Luđače!’, bit će podvrgnut ognju paklenomu.«


Učitelji se ne boje biti zahtjevni prema svojim učenicima. Dobri učitelji traže više nego učenici nude. Čine to zato jer znaju da učenici znaju i mogu ono što oni sami ne znaju da znaju i mogu. Učitelj to zna. Učitelj vjeruje u kapacitete svojih učenika. Kada bi tražio malo, kapaciteti učenika ne bi se razvijali. Kada bi tražio osrednje, učenici bi bili osrednji. Dobar učitelj zna dobru mjeru zahtjevnosti: ne da slomi, nego da svojim zahtjevima nauči učenike davati više i rasti u davanju. 

Isus svojim zapovijedima letvicu podiže sve više i više. Zna on da mi možemo skočiti više i dati više. Nekada nam za taj preskok treba veći zalet. Najčešće ne uspijemo isprve. Često u tim pokušajima imamo iskustvo neuspjeha. No, Učitelj letvicu podiže i izaziva nas na rad kako bismo razvili svoje sposobnosti. On zna da mi to možemo. On ne odustaje od vjere u nas! On ne prestaje tražiti od nas da pođemo zahtjevnim putem svetosti jer zna da smo za takve korake sposobni. On traži više jer zna da ti i ja možemo dati više: u ljubavi, u strpljivosti, u žrtvi, u nadi, u milosrđu, u ustrajnosti, u uvijek novim počecima… To je ta nova i veća pravednost o kojoj Isus govori. Za nju smo sposobni i spremni onda kada je želimo i kada ona postane naše opredjeljenje i naš izbor. 

Pripremio: fra Josip Vlašić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 15/6/2023, 13:08

Još jedno tumačenje današnjeg Evanđelja; oni koji imaju običaj vrijeđati a nazivaju se vjernicima trebali bi dobro razmisliti.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 16/6/2023, 20:18

Brazilian photographer Leonardo Sens waited three years to take this extraordinary photo in Rio de Janeiro 
(via Todays Canada)

Asylum - Page 20 Fb_i2003

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 16/6/2023, 20:36

The Lion Monument, an in situ sculpture in Lucerne, Switzerland

Asylum - Page 20 Fb_i2004

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 16/6/2023, 20:40

:^0  :^0  :^0

Asylum - Page 20 Fb_i2005

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 16/6/2023, 22:51


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 17/6/2023, 17:31

Mi nismo umorni od ljudi koji nas truju svojom negativnošću, davaju apokaliptična predviđanja, pronalaze samo loše vijesti i serviraju nam ih, umorni smo od toga da se nikako ne možemo izboriti za glas svoga srca, koji takve sadržaje više ne želi i odbija sudjelovati u tom negativnom hranidbenom lancu. Mi nismo umorni od ljudi koji se prave da su savršeni, od svakojakih maska na njihovim licima, od kričave šminke i lažnih fraza, umorni smo od vlastite glume.
No ništa nam ne pomaže požaliti se i nastaviti živjeti kako smo živjeli. Ništa nam se u životu ne mijenja kada krivnju za svoje probleme svalimo na druge. Ništa se u životu ne događa kada zatvorimo oči pred stvarnošću života i čekamo da se pred nama stvori neka čarobna slika koju smo poželjeli u svom umu. Treba jednom sebe pogledati u lice i reći istinu a ta je da smo sami odgovorni što nam je život takav kakav jest.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 19/6/2023, 18:16

ISUSOVA PEDAGOGIJA
EFA RIJEČI, 19. 6.

(Mt 5,38-39)

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub! A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi.


Isus ne negira postojanje Zloga. On ga jako dobro poznaje. Poznaje njegovu snagu i zavodljivost. Zna da opiranje Zlomu nosi opasnost zla. Uvučeni u zamku i sami postajemo zli. Jer oduprijeti se Zlomu možemo samo njegovim sredstvima. Na zlo odgovoriti zlom je način komunikacije Zloga. Isus ima sasvim obrnutu logiku. Zlo od nas zahtjeva odgovor, a Božji odgovor je da zlu odgovorimo dobrim. Cilj našeg odgovora nije pobjeđivanje Zloga, nego čuvanje svoga srca da zlo njim ne zavlada. Zli svojom lukavošću želi nas pretvoriti u svoje sluge. A Isus želi da u našem srcu vlada zakon ljubavi. I ne budi naivan. Ne želi Isus da svakom okrećemo i drugi obraz, nego traži da naš odgovor na pljusku bude ljubav. Jer samo ljubav može potaknuti druge na promjenu.

Danas možemo naučiti još jednu važnu lekciju. Sveci nas uče da cilj duhovnog života nije u borbi protiv grijeha i zla. Cilj duhovnog života je krepostan život. Zato se prestani vrtjeti oko grijeha i osjećaja krivnje. Naravno, za grijeh se valja kajati, ali našu pažnju trebamo usmjeriti na kreposti koje nas vode bliže Isusu, jer krepostan čovjek u svojoj slobodi uvijek bira dobro. 

Pripremio: fra Marko Galić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 20/6/2023, 10:49

Ne ponižavaj se.
Ne puzi.
Ne kleči.
Ne moli.
Ne preklinji.
Ne hvataj kvaku na vratima kad ti netko zalupi vratima u lice.
Ne dopusti da ti nedostaju oni kojima ti ne nedostaješ.
Povuci se u tišinu.
I stavi točku.
Poštuj sebe i svoje srce.
Znam da je teško, ali vrijedi.
Sad pogledaj u nebo.
Ono se smiruje i nakon najveće oluje.
Budi poput neba.
Udahni. Toplo, duboko.
To je udah novoga.
Još nije gotovo.
Pred tobom je ono dobro.
Možda čak i bolje. Drži se.
Još nije gotovo.

Elżbieta Bancerz

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 20/6/2023, 10:50

Asylum - Page 20 Img_2215

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 20/6/2023, 16:41

😂😂😂
Asylum - Page 20 Img-2018

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 20/6/2023, 16:55

Painting by Jeff Stanford

Asylum - Page 20 Fb_i2006

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by metilda 21/6/2023, 08:36

Život se nakon nekog vremena mijenja. Drastično. Ne pristaješ više na sve. Ne pristaješ više sa bilo kim. I kako se kome prohtije. Sada biraš. Probireš. Svoje vrijeme. Svoje ljude. Svoje načine. Shvatio si koliko je ludo bilo puštanje svakoga tko ti se približio u svoj unutarnji svijet. Jer bili su tu i oni koji jesu i oni koji nisu zaslužili. A na kraju su se oni koji vrijede pokupili prvi i otišli. Jer nisu mogli sa svima. Jer su vidjeli da to nema smisla. 

Treba se jednom riješiti svega što ti ne služi. Što te opterećuje. Što ti uzima mir. Treba jednom i nekim ljudima vrata pokazati. Promijeniti stvari na granicama svoga svijeta, da svijet ne promijeni tebe. I priznati istinu. S nekim ti je dobro. S nekim nije. S nekim dišeš. Neki te guše. A onda posložiti stvari. Napraviti izbore. I krenuti ispočetka. Tvoj mali svijet može biti bolji. I malo treba. Samo da shvatiš što zaslužuješ. A što ne. 

- Mario Žuvela

Asylum - Page 20 Fb_i2007

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 20 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum