ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/12/2021, 04:47

Ponekad ga ne možeš shvatiti.
Ponekad boli.
Ponekad misliš da ti previše uzima, brani.
Ponekad ga napadaš i optužuješ.
Ponekad ga ignoriraš.
Ponekad sumnjaš u Njega.
Ponekad mu pripisuješ da je učinio i što nije.
Ponekad ga se bojiš i bježiš od Njega.
Ponekad je teško sve predati i pomiriti se sa situacijom i stanjem.
Sve je to ljudska borba s riječju 'Vjerujem'...
Ali, Bog je uvijek isti.
Uvijek dobar, uvijek mudar, uvijek vjeran.
Koliko god se opirao, bunio i ljutio na Boga - na kraju ćeš ipak shvatiti kako je sve kroz što prolaziš sada, ipak bilo za tvoje dobro.
I samoća, i križ, i bolest, i prekid, i smrt, i nemoć...
Sve to u sebi krije ono nešto zbog čega već sada možeš biti zahvalan Bogu, jer zahvalnost će na kraju i preostati, kada vidiš kako je doista Bog bio predivan i u trenucima kada ti je bilo teško vjerovati u Njegovu dobrotu i ljubav prema tebi.
Bog te ljubi, ne brini se!
Samo mu vjeruj i zahvaljuj.

Asylum - Page 6 Fb_i1889

metilda

Posts : 4756
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/12/2021, 08:10

Kad netko vjeruje u tebe imaš osjećaj da ti je život svakoga dana popločan tisućama novih prilika. I ništa ti nije teško. Jer svaki izazov gledaš upola manje strašnim nego si ga prije gledao. I ne plaše te bauci koji su te nekoć plašili. Kad netko vjeruje u tebe breme s tvojih pleća se smanjuje jer ga ne nosiš više sam. Rješenja za kojima si prije danima i mjesecima tragao, sada su tu. Jednostavno udvostruče se snage kad ti netko kaže „znam da ti to možeš“.

Ima tih osmijeha, lijepih riječi, nježnih dodira koji te dignu više od svega. U teškim vremenima guraju naprijed. I ne daju da potoneš. Ugriju srce ona sitna zadovoljstva, male stvari i više nego neki veliki zgoditci. Samo treba sačuvati sposobnost da cijeniš svaku dobru dušu koja prođe kroz tvoj život. I ostavi svoga traga. Zato nikad ne prestani zahvaljivati za to što si primio. Jednog dana ćeš vidjeti da si postao to što si postao upravo zato što je netko vjerovao u tebe.

- Mario Žuvela
Asylum - Page 6 Fb_i1890

@Venus ❤



_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 11/12/2021, 09:25

Speare Shaker wrote:
metilda wrote:Da razjasnim što sam mislila kad sam rekla da je Cioran bogat duhom a da je u duhovnoj bijedi.

Postoji i negativna duhovnost.

Ne slažem se s ovom tvrdnjom.

Tako ljudi npr. za nekog kažu da ima "negativnu energiju". Energija je energija, a ljudski pogled na nju može biti obojen pozitivno/negativno, sukladno karakteru, filterima, trenutnom stanju. Imala sam priliku to neki dan vidjeti na djelu. Osoba koja se smatra izrazito duhovnom, smatra da dobija informacije s "one strane", uvjerena da izrazito pozitivno djeluje na ljude i "poboljšava" ih, učiteljica, upisala je tečaj hipnoterapije da se osveti hipnoterapeutu u kojeg je bila opsesivno zaljubljena, a koji se nije htio rastati od žene i oženiti nju (i s njom raditi kolektivne terapije drugima). 
Krenula je iz pogrešne motivacije, nesvjesna izvora toga da samu sebe odbacuje i traži iskustva u kojima će ponovo dobiti odbacivanje kako bi shvatila obrazac. Podvojenost. Jedan dio nje silno želi shvatiti izvor njenog ponašanja i iskustava, a drugi želi manipulirati znanjem koje dobije. Voli se smijati, "energična je", tj. vrckava pa je ljudi mogu doživjeti "pozitivnom" i "duhovnom". Dok ja mislim kako joj je potrebna stručna pomoć da se ne izgubi u svom labirintu. Dakle, nije ona "negativna" nego makijavelistički traži odgovore na svoja pitanja, opravdava svoju nemoralnost, nesvjesna u kakvo stanje sama sebe gura.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 11/12/2021, 09:28

metilda wrote:Kad netko vjeruje u tebe imaš osjećaj da ti je život svakoga dana popločan tisućama novih prilika. I ništa ti nije teško. Jer svaki izazov gledaš upola manje strašnim nego si ga prije gledao. I ne plaše te bauci koji su te nekoć plašili.  Kad netko vjeruje u tebe breme s tvojih pleća se smanjuje jer ga ne nosiš više sam. Rješenja za kojima si prije danima i mjesecima tragao, sada su tu. Jednostavno udvostruče se snage kad ti netko kaže „znam da ti to možeš“.  

Ima tih osmijeha, lijepih riječi, nježnih dodira koji te dignu više od svega. U teškim vremenima guraju naprijed. I ne daju da potoneš. Ugriju srce ona sitna zadovoljstva, male stvari i više nego neki veliki zgoditci. Samo treba sačuvati sposobnost da cijeniš svaku dobru dušu koja prođe kroz tvoj život. I ostavi svoga traga. Zato nikad ne prestani zahvaljivati za to što si primio. Jednog dana ćeš vidjeti da si postao to što si postao upravo zato što je netko vjerovao u tebe.

- Mario Žuvela
Asylum - Page 6 Fb_i1890

@Venus ❤



:hearts
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 11/12/2021, 14:25

Venus wrote:
Speare Shaker wrote:
metilda wrote:Da razjasnim što sam mislila kad sam rekla da je Cioran bogat duhom a da je u duhovnoj bijedi.

Postoji i negativna duhovnost.

Ne slažem se s ovom tvrdnjom.

Tako ljudi npr. za nekog kažu da ima "negativnu energiju". Energija je energija

Ljudi svašta misle pa tako i svašta govore odnosno kazuju.
Energija nije osoba pa tako nema ni obilježja osobnosti.
Duhovnost mogu imati samo osobe pa se tako uz stanovitu duhovnost moraju vezati i stanovita obilježja osobnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/12/2021, 17:35

Odluči danas biti pobjednik i gledati drugim očima, voljeti sebe, Boga i druge. Ne osuđivati ni sebe ni druge nego otkriti i u sebi i u drugima ono što je lijepo, vječno i vrijedno borbe, ono zbog čega i Bog ljubi čovjeka, makar on bio najveći grešnik.

Pronađi nešto dobro u sebi zbog čega ćeš reći: "Evo ako zbog ničeg drugog, onda je barem zbog ovog lijepo što postojim!" Otkrij u drugima ono skriveno zrnce zlata zbog kojeg ćeš ih moći zavoljeti i uistinu im reći iskreno da je lijepo što postoje i da ih voliš. To je borba: izboriti se za ono dobro koje živi u nama i samo treba malo više prostora da bi i pobijedilo sve ono što je loše i negativno.

Što je više svjetla, to je manje tame - sasvim je jednostavno. Upravo kad voliš, ti hraniš dobrotu u sebi i drugim ljudima, i tako sebi i njima pomažeš da se mijenjaju, da postaju bolji, da postaju više Božji, ljepši iznutra i izvana, svetiji.

Tako i Bog pobjeđuje: ljubavlju. Samo te ljubi! Samo se bori za tebe! Samo poštuje tu tvoju slobodu i bori se za tu dobrotu koja je već prisutna u tebi čovječe Božji. Tako hrani tvoju dušu i jača je do pobjede. On ima tisuće razloga da te osudi, ali ne, On te voli - jer zna da ćeš se samo tako moći mijenjati i postati pobjednik. Najlakše je osuditi, ali treba pronaći razlog za voljeti. Tako postaješ pobjednik! I duguješ sebi i drugima to danas... duguješ zrnce ljubavi.

Ajde zavoli sebe danas i već ćeš imati razlog da proživiš ovaj dan bolje nego jučer! Ajde zavoli druge i već ćeš danas učiniti svijet i druge boljim! Budi ljubav koja mijenja svijet tj. otvori se Ljubavi koja kroz tebe želi doći na ovaj svijet i doprijeti do svakog srca. To je Isus, kralj ljubavi! I kada snagom te Njegove ljubavi uspiješ zavoljeti sebe i druge, pobijedio si!

#blagoslovljenbudi

Asylum - Page 6 Fb_i1891


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 07:12

Asylum - Page 6 Img_2175

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 08:47

MATERICE NARODNI I CRKVENI OBIČAJ

Materice su stari narodni i crkveni običaj uz 3. nedjelju došašća, a sačuvan je u nekim krajevima, kao npr. među bunjevačkim Hrvatima, u Posavini i srednjoj Bosni, u Dalmatinskoj Zagori, te u nekim hercegovačkim krajevima.

Tako npr. mladići, muškarci i djeca čestitaju taj dan djevojkama, ženama, mamama, punicama, bakama, tetkama, susjedama…, a onda one nagrađuju čestitare sitnim darovima, poput naranči, orasa, lješnjaka, jabuka, suhih smokava ili slatkiša, a ponekad i nešto vrjednijima, poput vunenih čarapa ili rakije.

Ponegdje se djeca ustaju vrlo rano u zoru, svakako prije no što se ustane majka, a onda ju iznenade i svežu, te traže “otkupninu“. Da bi povratila “slobodu”, majka im mora nešto darovati, a sve prolazi u radosti i smijehu.

Kod bunjevačkih Hrvata sačuvan je običaj da nakon čestitanja majke djecu i ostale čestitare daruju posebno ukrašenom jabukom u koju se zabadaju kovanice, orasi, rupčići i slične sitnice.

Također, toga bi dana muškarci obvezno odlazili svojim punicama u čestitare, te bi i od njih izmamili kakav dar.

Čestitari bi najčešće pozdravili domaćicu ovim ili sličnim pozdravom:

Hvaljen Isus, gazdarice, čestitam ti Materice!
Ja sam doša’, znaš, da mi nešto daš!
Ja sam stig’o priko mora da mi dadeš koji ora’!
Snašla me je vel’ka muka, ‘ajde daj mi i jabuka!
Ja sam doša’ priko strane, da mi dadeš malo ‘rane!
Vidio sam i ovaca, daj ti meni i novaca!
Na polju je zdravo zima, molim jednu čašu vina!
Ja sam doša’ priko polja, da mi bude bolja volja!

Materice su lijepi stari običaji koji pokazuju ljepotu nekadašnje povezanosti i prisnosti ne samo među članovima obitelji, nego i među rodbinom, susjedima i znancima, pa je dobro barem sačuvati spomen na ta bogata vremena.

Također, valja spomenuti uz Materice i slične običaje na Djetinjce (na 3. nedjelju došašća), kada se vežu djeca i kada se, zbog tobožnje prijetnje starijih, moraju otkupiti darujući roditelje, te Očiće (na 4. nedjelju došašća), kada otkupninu moraju platiti očevi.

Osim što bi se Materice tako obilježavale po kućama i selima, valja istaknuti da se redovito slavilo i u crkvama, i to tako što bi se na svetim misama molilo za nazočne i sve druge majke.

Pokazuje to vrlo lijepu povezanost liturgijskog i narodnog života, kada se narod nadahnjivao ljepotom Božje riječi i snagom euharistijskoga stola, a crkveni život i liturgija pak svoje nadahnuće crpili i iz vjere naroda.

(preuzeto s internet portala)

Asylum - Page 6 Fb_i1893

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 09:40

Speare Shaker wrote:
Venus wrote:
Speare Shaker wrote:
metilda wrote:Da razjasnim što sam mislila kad sam rekla da je Cioran bogat duhom a da je u duhovnoj bijedi.

Postoji i negativna duhovnost.

Ne slažem se s ovom tvrdnjom.

Tako ljudi npr. za nekog kažu da ima "negativnu energiju". Energija je energija

Ljudi svašta misle pa tako i svašta govore odnosno kazuju.
Energija nije osoba pa tako nema ni obilježja osobnosti.
Duhovnost mogu imati samo osobe pa se tako uz stanovitu duhovnost moraju vezati i stanovita obilježja osobnosti.

Pokušat ću objasnit kako ja to vidim.

Ljudi se izražavaju u skladu sa svojim uvjerenjima i vrijednostima, nasljednim i odabranim. Ako je po definiciji duhovnost stanje svijesti osobe, ona je bez predznaka +/-. Tumačenje doživljenog unutarnjeg stanja ovisi o kapacitetima, odgoju, usađenim uvjerenjima pojedinca i dr. To tumačenje može biti obojeno strahom (negativno) i ljubavlju i zahvalnošću (pozitivno).

Mi smo energetska bića, a to se može vidjeti pogledom u mrtvo tijelo. Ako na mojim karminama gledaš "mene mrtvu" - "mene" kao energetskog oblika više nema u tom tijelu, negdje sam drugdje u nekom drugom obliku, ovisno o mojoj dosegnutoj razini svjesnosti kroz cikluse duše. 
Prema zakonima fizike energija mijenja oblik, ne nestaje. Oni "napredni" mogu energetski "odšetati", promijeniti razinu bivanja i vratiti se ponovo "ovdje" bivajući u fizičkom tijelu - vozilu. Energija nije osoba i nema obilježja osobnosti, no ima vibrantnost, frekvenciju, ima svoju skalu pa oni koji dostignu najviši level za njih se kaže da su prosvijetljeni i to je posebna razina koju čovjek ne može niti zamisliti, a bome niti razumjeti. Bila sam u blizini takve osobe i često mi je trebalo neko vrijeme da uopće razumijem što se dogodilo. A kako sam po prirodi radoznala, ne bih odbacila "neobične događaje", nego bih stavila događaj kod sebe na hold te zamolila u sebi da mi se to razjasni, ako sam za to uopće spremna. Ono što je bilo zanimljivo je da bih se ja iz meni nepoznatih razloga osjećala svaki put u blizini prosvijetljene osobe izrazito bolje, što znači da bi se moja frekvencija prilagodila toj višoj. 

Ako ti je ovo što pišem previše, zaboravi i skrolaj dalje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 09:42

metilda wrote:Asylum - Page 6 Img_2175

Točno to <3 

Zato Kic ne baniraj ljude bzvz, pusti da ljudi pišu. Empatija je često najjači mišić kojeg možemo drugima pokazati, a da svi budu zadovoljni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 13:23

Asylum - Page 6 Fb_i1894

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 14:15

Šokantna otkrića na slici Gospe Guadalupe koja zbunjuju znanost: Boje lete iznad slike, čuju se otkucaji srca

Već 500 godina ovo platno šokira znanstvenike svijeta

Svi znanstvenici koji su istraživali ovu čudesnu sliku, među njima i znanstvenici NASA-e, Gospe od Gudalupe koja već 500 godina impresionira čovječanstvo složni su oko jednoga: Ova slika nije naslikana ljudskom rukom, s ničim poznatim ovoj zemlji – boje lete iznad prekrivača!

Naime, godine 1531. Gospa se ukazuje indijanskom obraćeniku Juanu Diegu, sa molbom da se podigne crkva u Njezinu čast na obližnjem brdu Tepeyac. Gospin će naum biti ostvaren, i urodit obraćenjem više milijuna pripadnika autohotone populacije koji su do tada ritualno žrtvovali djecu. Kao sredstvo za ostvarenje ovog čudesnog pothvata Gospa je ostavila svoj lik otisnut na tilmi (ogrtaču) – izuzetnom fenomenu koji privlači veliku pozornost. U nastavku donosimo rezultate znanstvenih istraživanja materijala – ikone koja neprekidno, do dana današnjeg upućuje na otajstva nadnaravnoga.

1. Oftalmaloške studije učinjene na Marijinim očima otkrile su da se prilikom izlaganja oka svjetlosti, retina skuplja, a kada se svjetlost povuče, ona se vrati u prvobitno stanje, upravo na način kako se događa sa živim okom.

2. Temperatura tilme Juana Diega napravljene od materijala koji potječe od vlakana maguey kaktusa, održava stalnu razinu od37 ° C, istu kao u živom ljudskom tijelu.

3. Jedan od liječnika koji je analizirao tilmu stavio je stetoskop ispod crnih vrpci Marijinog struka i čuo ritmičke udarce od 115 otkucaja u minuti, isto kao kod djeteta u majčinoj utrobi.

4. Nema najmanjih znakova da bi na tilmi mogla biti bilo kakva boja. S udaljenosti od 8-10 cm od slike, mogu se vidjeti samo vlakna građe maguey kaktusa: boje iščezavaju.

Znanstvena istraživanja nisu bile u mogućnosti otkriti podrijetlo bojenja, niti način kako je oličena slika.

Nisu mogli otkriti tragove poteza kista niti neku drugu poznatu slikarsku tehniku. NASA-ini znanstvenici potvrđuju da građa boje ne pripada niti jednom poznatom elementu na zemlji.

5. Prilikom ispitivanja materijala pod laserskim zrakama, pokazalo se da nije bilo nikakve boje na prednjem ili stražnjem djelu tkanine, i da boje lebde na udaljenosti od 0.25 mm iznad tkanine, bez da je dodiruju.

Boje stvarno plutaju iznad površine tilme.

Zapanjujuće, zar ne?

6. Grubi materijal tilme ima životni vijek ne dulji od 20-30 godina. Nekoliko stoljeća prije, bila je naslikana replika slike na identičnom komadu maguey tkanine, i raspala se nakon nekoliko desetljeća.

Inače, za vrijeme 500 godina čuda, tkanina sa slikom Marije ostaje tako čvrsta kao što je bila prvog dana. Znanost ne može objasniti zašto se materijal ne raspada.

7. Godine 1791, solna kiselina slučajno se prolila po gornjoj desnoj strani tilme.

Kroz razdoblje od 30 dana, bez ikakvog posebnog tretmana, oštećena vlakna čudesno su se sama obnovila.

8. Zvijezde koje se pojavljuju na Marijinom ogrtaču odražavaju točnu konfiguraciju i pozicije koje su se mogle vidjeti na nebu Meksika na dan kada se dogodilo čudo.

Na desnoj strani ogrtača Djevice, indicirana su sazviježđa južnog neba:

Na vrhu su četiri zvijezde koje oblikuju dio sazviježđa Orfeja.
Ispod njega lijevo nalazimo Vagu, a do nje desno, na nečemu što izgleda kao strijela, je početak Škorpiona.
U sredini su sazviježđa Lupusaa do njega lijevo, krajnja točka Hydra.
U dnu se može jasno vidjeti Južni križ; iznad kojega se pojavljuje lagano nagnuti kvadratić zviježđa Kentaura.
Na lijevoj strani Djevičinog ogrtača može se vidjeti sjeverna zviježđa:

Na njenim leđima, jedan fragment zvijezda Pastira; ispod njega nalijevo je Veliki Medvjed.

Njemu zdesna je Berenikina kosa; ispod nje, Lovački psi, a do nje lijevo, Thuban, najsjajnija zvijezda Draco konstelacije.
Pod dvjema usporednim zvijezdama (koje još formira dio Velikog medvjeda), nalaze se zvijezde drugog para zviježđa: Aurigai na dnu, tri zvijezde Bika.
Tako se ukupno, na odgovarajućim mjestima, može vidjeti 46 najsjajnijih zvijezda na obzoru Doline Meksiko.

9. Godine 1921., jedan anarhistički aktivist sakrio je visoko razornu bombu u cvjetnom aranžmanu, i stavio je u podnožje tilme. Eksplozija je razorila sve okolo, osim tilme koja je ostala netaknuta.

10. Znanstvenici su otkrili da Marijine oči imaju tri refraktivne (lomne) karakteristike ljudskog oka.

11. U Marijinim očima (veličine samo 0.85 cm), otkrivene su minijaturne ljudske figure koji nijedan umjetnik nije mogao nacrtati. Ista scena se ponavlja u oba oka

Koristeći digitalnu tehnologiju, slike u očima su povećane nekoliko puta, otkrivajući da je svako oko reflektiralo figure indiosa Juana Diega koji otvara tilmu ispred biskupa Zumarrage.

Znate li koja je veličina ove scene?

Jedna četvrtina milimetra!

Na kraju, pogledajmo tri začuđujuće stvari:

1. U indijskom jeziku, “Guadalupe” znači “zmiji glavu zgnječila.”

To je povezano sa Post 3,15: Marija, pobjednica nad zlom.

2. Slika također oslikava detalj iz 12. pogl. Otkrivenja: “I znamenje veliko pokaza se na nebu: Žena odjevena suncem, mjesec joj pod nogama.”

3. Djevica nosi crnu traku o pojasu, koja simbolizira trudnoću.

‘Bijaše trudna i vikala je od bolovala i mučila se da rodi’ Otk 12, 2

Nikada ne zaboravite riječi koje je Gospa uputila Juanu Diegu:

Malo moje dijete, najmanje od svih, neka te ništa ne uznemirava.
Zar ne znaš da si u mom krilu??
Zar ja nisam tu… Ja, koja sam tvoja majka?

Dana 12. prosinca slavimo blagdan Gospe Gudalupske. Preporučite joj svoje živote!

Asylum - Page 6 Fb_i1895

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 14:31

Venus wrote:

Pokušat ću objasnit kako ja to vidim.

Ljudi se izražavaju u skladu sa svojim uvjerenjima i vrijednostima, nasljednim i odabranim. Ako je po definiciji duhovnost stanje svijesti osobe, ona je bez predznaka +/-.

Ona možda i jest bez predznaka + i/ili, ali njena djela nisu.
Kako ćemo ili kako možemo prepoznati pozitivnu ili negativnu duhovnost odnosno razlikovati jednu od druge?
Po djelima koja se temelje na takvoj duhovnosti, da baš ne kažem po plodovima.
To je zapravo vrlo jednostavno i nema potrebe za sveopćom relativizacijom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 15:15

Speare Shaker wrote:
Venus wrote:

Pokušat ću objasnit kako ja to vidim.

Ljudi se izražavaju u skladu sa svojim uvjerenjima i vrijednostima, nasljednim i odabranim. Ako je po definiciji duhovnost stanje svijesti osobe, ona je bez predznaka +/-.

Ona možda i jest bez predznaka + i/ili, ali njena djela nisu.
Kako ćemo ili kako možemo prepoznati pozitivnu ili negativnu duhovnost odnosno razlikovati jednu od druge?
Po djelima koja se temelje na takvoj duhovnosti, da baš ne kažem po plodovima.
To je zapravo vrlo jednostavno i nema potrebe za sveopćom relativizacijom.

Djela su ljudska. A sve ostalo sam već napisala.

Danas je valjda takav dan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 16:03

Venus wrote:
Speare Shaker wrote:
Venus wrote:

Pokušat ću objasnit kako ja to vidim.

Ljudi se izražavaju u skladu sa svojim uvjerenjima i vrijednostima, nasljednim i odabranim. Ako je po definiciji duhovnost stanje svijesti osobe, ona je bez predznaka +/-.

Ona možda i jest bez predznaka + i/ili, ali njena djela nisu.
Kako ćemo ili kako možemo prepoznati pozitivnu ili negativnu duhovnost odnosno razlikovati jednu od druge?
Po djelima koja se temelje na takvoj duhovnosti, da baš ne kažem po plodovima.
To je zapravo vrlo jednostavno i nema potrebe za sveopćom relativizacijom.

Djela su ljudska. 

Djela su posljedica stanovitih okolnosti, određenog backgrounda u koji se uklapa i duhovnost određene ljudske osobe.
Koliko snažan utjecaj na ta djela ima određena duhovnost?
Ovisi od slučaja do slučaja, od osobe do osobe i koliko je njena duhovnost prožimala njeno cijelo biće pa tako i utjecala na ta djela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 16:30

Još nešto o Gospi od Guadalupe a možda ima veze sa djelovanjima u sklopu određene duhovnosti.

GOSPA GUADALUPSKA – ZAŠTITNICA NEROĐENIH

..poštovani, iako je danas 3. nedjelja došašća i ne slavi se spomendan Blažene Djevice Marije od Guadalupe, ipak za nedjeljni odmor i razmišljanje valja se prisjetiti na veliki dar što nam ga ostavi naša nebeska Majka, a znanost s vrhunskom tehnologijom ne može objasniti niti dokučiti..

..naime, od svih marijanskih ukazanja u svijetu samo se u ovom ukazanju Presveta Djevica ukazala trudna..

..upravo u vrijeme ukazanja u Meksiku se provodio ritualni obred žrtvovanja ljudi asteškim bogovima plodnosti..

..procjenjuje se da se godišnje bogovima žrtvovalo između 20 000 i 50 000 osoba..meksički povjesničari smatraju kako je svako peto meksičko dijete bilo ubijeno na taj način, premda su među žrtvama bili i robovi te odrasli muškarci i žene..

..nakon ukazanja i obraćenja više od devet milijuna Asteka, ova praksa polako je iščezla i naposljetku ukinuta..

..upravo ju zbog toga, za svoju zaštitnicu uzeše mnoge međunarodne organizacije koje se bore za prava nerođenih i prestanak pobačaja, među njima i Human Life International, jedna od najvećih organizacija..

..Gospa se ukazala urođeniku Juanu Diegu na brdašcu Tepeyac 9.,10. i 12. prosinca 1531..

..po Juanu, kojega je Gospa zvala Juanito, poslala je čudesne kastiljske ruže biskupu Zumarragi.. kad je Juan Diego otvorio svoj plašt (tilmu) da biskupu pokaže taj Gospin dar, na tilmi se pokazala Marijina slika, koja se i danas nalazi na tom plaštu i štuje se u svetištu Gospe Guadalupske..

..slika je bila predmet mnogih istraživanja, te je utvrđeno da je riječ o aheropiti, nerukotvorenoj slici!!..

..svake godine Gospi Guadalupskoj hodočasti oko dvadeset milijuna hodočasnika.. nakon ovoga ukazanja, na kršćansku je vjeru u kratkom vremenu prešlo osam milijuna urođenika..

..majko Guadalupska, moli za nas!!..

Izvor: katolička svjedočanstva Facebook

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 18:33

Zapravo ste oboje u pravu, iako to ne izgleda tako na prvu. Venus kaže da je duhovnost stanje svijesti što je točno. A da ljudska djela ne odražavaju stanje svijesti tj duhovnost kojoj pripadaju. To je također točno. Uzet ću za primjer pedofiliju u katoličkoj crkvi. Ta negativna djelovanja su nastala unutar jedne duhovnosti ali sama duhovnost, tj kršćanstvo, nije zbog toga negativna. Ali kad pogledamo primjer žrtvovanja djece iz teksta koji sam stavila onda je vidljivo da je žrtvovanje djece proizašlo iz tadašnje domorodačke duhovnosti žrtvovanja bogovima. Tako da je u tom dijelu Speare u pravu.
Tema je prilično komplicirana mada izgleda jednostavna.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/12/2021, 18:52

Kažu da treba vjerovati u bolje sutra. Ali budi hrabar i vjeruj u bolje danas. A to je već malo teže. Kad vidiš ovo ludilo oko sebe. I ljude koji su sve, samo ne oni isti stari ljudi. Kad smo svi napola načeti, zbunjeni i prestrašeni. I kada je nad svakom glavom stotinu pitanja, a nigdje odgovora. I čini se da bi vjera u neko bolje sutra bila još jedan oblik naivnosti koji će do kraja dana završiti u nekoj vrsti razočarenja.

Ima li još smisla sanjati novi san? Ići novim putem? Kad sutra više ništa sigurno nije. I kad ti se svaki plan može obiti o glavu. Ali treba malo ludosti, inata, prkosa. Treba vjerovati. I nadati se mimo svake nade. Jer svijet su uvijek naprijed gurali oni koji su bili na rubu. Koji su prošli najteže boli, doživjeli najveća razočarenja. I bili na dnu. A onda ustali iz pepela. Kao Feniks. Pokazali da nije sve gotovo jer oni nisu odustali. I neće odustati. Dokle god dišu.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 6 Fb_i1896

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 18:54

metilda wrote:
Uzet ću za primjer pedofiliju u katoličkoj crkvi. Ta negativna  djelovanja su nastala unutar jedne duhovnosti ali sama duhovnost, tj kršćanstvo, nije zbog toga negativna.

Ona matična nije, jer takvu praksu nigdje ne zagovara, implicitno ili eksplicitno. Ne zagovara niti moralnu neutralnost odnosno amoralnost takve prakse.
No, ona osobna, ljudi koji su provodili ili provode takvu praksu očito jeste.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 19:49

Nemojmo molim brkati religioznost i duhovnost, to su dva različita pojma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/12/2021, 19:52

Venus wrote:Nemojmo molim brkati religioznost i duhovnost, to su dva različita pojma.

Naravno da su to različiti pojmovi, ali nisu baš jako udaljeni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 6 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum