ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by debotoijusto Wed 8 Dec - 15:49

Ured predsjednika Zoran Milanović objavio je da će u četvrtak odlikovati bivšu premijerku Jadranku Kosor.
Kako je najavljeno na službenoj stranici Ureda predsjednika, Kosor će odlikovati "za izniman doprinos međunarodnom položaju i ugledu Republike Hrvatske te razvoju odnosa Republike Hrvatske i hrvatskog naroda s drugim državama i narodima".
Predsjednik će bivšu premijerku odlikovati Veleredom kraljice Jelene s lentom i Danicom, a tom prilikom Milanović će održati i prigodni govor.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/milanovic-ce-odlikovati-jadranku-kosor-za-izniman-doprinos-medunarodnom-ugledu-i-polozaju-rh-15130487
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by debotoijusto Wed 8 Dec - 15:52

lijepo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by epikur37 Wed 8 Dec - 16:13

Haha..

Ovo ju prca :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by debotoijusto Thu 9 Dec - 15:23

BIVŠU premijerku Jadranku Kosor danas je predsjednik Republike Zoran Milanović odlikovao Veleredom kraljice Jelene s lentom i Danicom. O odlikovanju, ali i o putu Hrvatske u EU koji je upravo ona privela kraju govorila je za N1 televiziju.






"Zoran Milanović je bio šef opozicije u vrijeme kad sam bila predsjednica vlade i stranke i to je zaista bila žestoka opozicija. Mi smo zaista imali puno okršaja, međutim, morali smo u jednom trenutku sjesti za stol zbog promjene Ustava koju je tražila EK. Nisam to mogla bez njega, uspjeli smo se dogovoriti manje-više oko svega i na kraju smo, kao ljudi koji su se žestoko fajtali u toj političkoj borbi, dogovorili da održimo zajedničku presicu i objavimo da smo se dogovorili. Nisam mogla zamisliti da će on jednog dana biti predsjednik RH, ali nakon što je on postao premijer, a ja sam potpisivala pristupni ugovor, u jednom trenutku bio je u saboru i na raspravi o proračunu, ja sam bila oporbena zastupnica friško izbačena iz stranke, on je ustao i rekao da jedina u dvorani razumijem o čemu se radi, da mu je žao što me povremeno previše napadao i da sam bila dobra premijerka. Ja sam to doživjela kao neku vrstu isprike", govori Kosor, dodajući da je moguće voditi dijalog i uspostaviti dobre odnose u politici.

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by vuksadinare Thu 9 Dec - 15:29

....ova sva happy..'opet sam u centru paznje bar jednu minutu' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by vuksadinare Thu 9 Dec - 15:31

...a debo pati za igubljenom ljubavi zokijem ko kad te znogira prva koka :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by crvenkasti Thu 9 Dec - 15:49

Velered kraljice Jelene s lentom i Danicom - kako izgleda to odlikovanje?

Jel to dobio i Siniše Rimac?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by debotoijusto Thu 9 Dec - 16:24

crvenkasti wrote:Velered kraljice Jelene s lentom i Danicom - kako izgleda to odlikovanje?

Jel to dobio i Siniše Rimac?

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Velered_kraljice_Jelene


Način nošenja i isticanja uređeno je posebnim pravilnikom Velereda. Odlikovane osobe ističu Velered prilikom svečanih prigoda (npr. proslava nacionalnih blagdana, svečani primjemi i sl.).
Lentu s Veleredom kraljice Jelene odlikovane osobe ističu ovješenu od desna ramena na lijevi bok zajedno s Danicom na lijevoj strani grudi. Ukoliko je osoba odlikovana i Veleredom kralja Tomislava s lentom i Velikom Danicom, ističe uz Velered kralja Tomislava s lentom i Velikom Danicom samo Danicu Velereda kraljice Jelene (bez lente). Mala oznaka Velereda ističe se isključivo na službenoj odori (npr. vojna odora, policijska odora, i sl.), a umanjenica isključivo na civilnoj odjeći. Umanjenica Velereda ističe se prilikom svečanih prigoda, uz obraćanje pozornost na primjeren izgled, ponašanje i dostojanstvo kao i važnost prigode kada se odlikovanje ističe. Žene ističu umanjenicu Velereda na lijevoj strani grudi, dok je muškarci ističu u lijevom zapučku, odnosno na lijevom suvratku odijela, uz druge umanjenice složene u niz po važnosnome slijedu. Zajedno sa znakom Velereda i Danicom nije dopušteno isticati malu oznaku i umanjenicu istog Velereda.




Veleredom kraljice Jelene s lentom i Danicom, između ostalih, odlikovani su:

  • Moza bint Nasser[1]

  • Albert Arnold "Al" Gore Jr.[2]

  • Silvija, kraljica Švedske[3]

  • Anna Komorowska[4]

  • Jacques Rogge[5]

  • Martin Špegelj[6]

  • Kraljica Sonja od Norveške [7]

  • Josip Manolić [8]

  • Luka Bebić [9]

  • Ivo Sanader [10] - odlikovanje oduzeto [11]

  • Ivica Račan - posmrtno [12]

  • Yasuo Fukuda [13]

  • Mikuláš Dzurinda [14]

  • Wolfgang Schüssel [15]

  • Helmut Kohl [16]

  • Gerhard Schröder [17]

  • Josep Borrell Fontelles [18]

  • Wilfired Martens [19]

  • Hans-Gert Pöttering [20]

  • Nj. K. V. princ Henrik od Danske [21]

  • József Antall [22]

  • Madeleine Albright [23]

  • kard. Franjo Kuharić [24]

  • Majka Terezija iz Calcutte [25]

  • Alija Izetbegović [26]

  • Krešimir Zubak [27]

  • Boris Šprem - posmrtno[28]










skinuli ivi i dali jadri , kud ivo tu i ja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by darth_vader Thu 9 Dec - 16:28

Trola nas Zoki svih izgleda, ali dobro...boli ga kurac u biti i ima u tome potpuno pravo kad čovjek realnije pogleda stvarnost...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by Guest Thu 9 Dec - 21:23

Glupkakurac wrote:Trola nas Zoki svih izgleda, ali dobro...boli ga kurac u biti i ima u tome potpuno pravo kad čovjek realnije pogleda stvarnost...


Jebe redom i ne vadi ... pa sad komu krivo, komu pravo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by marcellus Thu 9 Dec - 21:26

u biti me je zajebal jer je jučer na temu "zecograd" ponovil sve teze koje sam napisal u kolumni za novine. Kvaka je da ja tekst predajem u sredu, novine su na kiosku u petak, a on je mudrozborio u četvrtak... tak da bu ispalo da ponavljam kaj je on rekal.

_________________
Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by epikur37 Thu 9 Dec - 21:27

doveo je glupu Kosoricu na Pantovčak samo da izriba Plenkija...boli ga hurac.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by Guest Thu 9 Dec - 21:28

marcellus wrote:u biti me je zajebal jer je jučer na temu "zecograd" ponovil sve teze koje sam napisal u kolumni za novine. Kvaka je da ja tekst predajem u sredu, novine su na kiosku u petak, a on je mudrozborio u četvrtak... tak da bu ispalo da ponavljam kaj je on rekal.


:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘ Empty Re: Milanović će odlikovati Jadranku Kosor za ‘izniman doprinos međunarodnom ugledu i položaju RH‘

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum