ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 11:42

v_vozi...v_vlado

prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 11:45

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
7. Massive waves of foreign immigrants are encouraged entry into Western nations to break bonds between tribe and neighbor that decrease notions of nationalism and patriotism while transferring fertility and economic resources from native people to foreigers. Result:
razbijaju vezivno tkivo za moguce pobune i revolucije.....elita ostaje nedodirljiva
dok se nacionalisti i teroristi tuku, ovi će se ukrcati na "Noinu arku"

procjene njemačke, britanske i američke vojske je da bi do 2030 moglo doći do propasti civilizacije zbog nestanka nafte
razvodnjavanjem nacije gubi se osjecaj zajednicke vezanosti tj. kulture i interesa, pa zajednicki interesi se pretvaraju u osobne, a oni nisu opasnost za vladajuce elite. Takode im je lakse nametnuti vrijednosti koje treba da slijede.

Jasna stvar nacija im je na prvom mjestu ali općenito oni idu protiv zajednice i cilj je običan zbroj pojedinaca, statistička, potrošačka čestica.

Pod krilom vladajućeg liberalizma koji kao paradigmu stavlja pojedinca i njegove slobode i prava i preko liberalne demokracije kao sredstva ta agenda im se ostvaruje.

No zajednica će se obraniti.
Razbijanje obitelji kao temeljne jedinice svakog društva, ostalo ide u paketu sa ovim

nije mi jasno tko razbija obitelji ali ok. govori se da je neka "američka zavjera protiv obitelji", ali ja gledam amerikanci vrlo često prave obiteljske filmove, i promoviraju kako se roditelji žrtvuju za djecu itd.

ali sve jedno, opet mi nije jasno "gdje se to razbijaju obitelji" :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 11:53

Isto tako natalitet ne samo da pada "na američkom zapadu"(realno u djelovima amerike koji nisu ultra urbanizirani natalitet je veći nego igdje u europi, kini , rusiji itd -jer su niži porezi, jeftinije nekretnine, visoka zaposlenost, materijalizam, itd, pa se mogu priuštiti djecu)

fertilitet je nizak među anti zapadni srbima, rusima, bjelorusima(dapače niži nego od većine zapadnih zemalja), među kinezima čak i još niži, obje koreje, tajvan, japan, čak i jebeni vjetnam, a čak i islamski iran , turska(urbanizirani djelovi turske, gdje su većina turci, imaju već europski fertilitet, dok istok turske gdje su sela,i većina kurdi, imaju puno veći)

ne samo to, nego arapske zemlje na sjeveru afrike, tunis, maroko, već im fertilitet pada ispod 2.1...

recimo turkinje u njemačkoj imaju više djece nego u turskoj i to 500-100% više.

čak i arapknjie na sjeveru afrike, imaju manje djece nego u francuskoj..

zašto? jer im francuska ili njemačka socijalna država financira razmnožavanje. u tunisu ili turskoj, države nisu bogate da im financiraju razmnožavanje nego sami moraju
alžirke u francusko
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by stenjalica Sat 2 Jan - 11:55

Neoliberalni portugalac wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
7. Massive waves of foreign immigrants are encouraged entry into Western nations to break bonds between tribe and neighbor that decrease notions of nationalism and patriotism while transferring fertility and economic resources from native people to foreigers. Result:
razbijaju vezivno tkivo za moguce pobune i revolucije.....elita ostaje nedodirljiva
dok se nacionalisti i teroristi tuku, ovi će se ukrcati na "Noinu arku"

procjene njemačke, britanske i američke vojske je da bi do 2030 moglo doći do propasti civilizacije zbog nestanka nafte
razvodnjavanjem nacije gubi se osjecaj zajednicke vezanosti tj. kulture i interesa, pa zajednicki interesi se pretvaraju u osobne, a oni nisu opasnost za vladajuce elite. Takode im je lakse nametnuti vrijednosti koje treba da slijede.

Jasna stvar nacija im je na prvom mjestu ali općenito oni idu protiv zajednice i cilj je običan zbroj pojedinaca, statistička, potrošačka čestica.

Pod krilom vladajućeg liberalizma koji kao paradigmu stavlja pojedinca i njegove slobode i prava i preko liberalne demokracije kao sredstva ta agenda im se ostvaruje.

No zajednica će se obraniti.
Razbijanje obitelji kao temeljne jedinice svakog društva, ostalo ide u paketu sa ovim

nije mi jasno tko razbija obitelji ali ok. govori se da je neka "američka zavjera protiv obitelji", ali ja gledam amerikanci vrlo često prave obiteljske filmove, i promoviraju kako se roditelji žrtvuju za djecu itd.

ali sve jedno, opet mi nije jasno "gdje se to razbijaju obitelji" :D
Srbi iz Vere i Bršadina ruše hrvacku.ustašku obitelj i nedaju mladima da se jebu u Erdeviku na jebodromu...Memorandum 6 i Loša su to sve specificirali do detalja...Hrvat--ustaša je poludio i svršava u usta partnerici umjesto u Picu...HARP koji djeluje iz Neština
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 11:57

prije se za to moglo "optužiti" "da zapadni filmovi razaraju obitelj", a vidimo da zemlje gdje promoviranje "zapadnih vrijednosti" se kažnjava vješanjem , prolaze istu šemu demografske tranzicije.

a ako "zapadna kultura" nije taj faktor koji utječe na fertilitet, onda je nešto drugo, meni više pari ono što je deda prije par mjeseci stavlja, - darwinistički faktor selekcije, veće šanse za uspjeh imaš ako u urbanom području, koji traži visoko-specijalizirana znanja(školovanje do 20tih i dalje), veće šanse za uspjeh tvojih gena imaš sa 2-3djece, nego sa 5-6..

jer ako imaš 5-6djece u stanu od 60kvadrata, nećeš im moći priušititi školovanje, djeci će biti tjesno u stanu, stresno, a usput ovi se ne školuju, nemaju posla, tjesno u stanu od 60m2 sa 5braće i sestara, stresno, odaju se ulici,prostituciji, drogi, kriminalu - i završe u zatvoru, ili pod metkom, i eto ga na. nema gena dalje.



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 12:06

stenjalica wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
7. Massive waves of foreign immigrants are encouraged entry into Western nations to break bonds between tribe and neighbor that decrease notions of nationalism and patriotism while transferring fertility and economic resources from native people to foreigers. Result:
razbijaju vezivno tkivo za moguce pobune i revolucije.....elita ostaje nedodirljiva
dok se nacionalisti i teroristi tuku, ovi će se ukrcati na "Noinu arku"

procjene njemačke, britanske i američke vojske je da bi do 2030 moglo doći do propasti civilizacije zbog nestanka nafte
razvodnjavanjem nacije gubi se osjecaj zajednicke vezanosti tj. kulture i interesa, pa zajednicki interesi se pretvaraju u osobne, a oni nisu opasnost za vladajuce elite. Takode im je lakse nametnuti vrijednosti koje treba da slijede.

Jasna stvar nacija im je na prvom mjestu ali općenito oni idu protiv zajednice i cilj je običan zbroj pojedinaca, statistička, potrošačka čestica.

Pod krilom vladajućeg liberalizma koji kao paradigmu stavlja pojedinca i njegove slobode i prava i preko liberalne demokracije kao sredstva ta agenda im se ostvaruje.

No zajednica će se obraniti.
Razbijanje obitelji kao temeljne jedinice svakog društva, ostalo ide u paketu sa ovim

nije mi jasno tko razbija obitelji ali ok. govori se da je neka "američka zavjera protiv obitelji", ali ja gledam amerikanci vrlo često prave obiteljske filmove, i promoviraju kako se roditelji žrtvuju za djecu itd.

ali sve jedno, opet mi nije jasno "gdje se to razbijaju obitelji" :D
Srbi iz Vere i Bršadina ruše hrvacku.ustašku obitelj i nedaju mladima da se jebu u Erdeviku na jebodromu...Memorandum 6 i Loša su to sve specificirali do detalja...Hrvat--ustaša je poludio i svršava u usta partnerici umjesto u Picu...HARP koji djeluje iz Neština

i meni se to čini, danas je moderno za sve probleme u svijetu optužiti zapad, točnije ameriku.

eto Hrvati, Kinezi, Turci, Iranci, Tunižani, Vjetnamci, Sjeverno Korejci, Srbi, Rusi, svi oni imaju manje djece nego prije 40godina- "radi Amerike". Iako je pola ovih zemalja u hladnom/otvorenom ratu sa amerikom, i gdje se američka kultura smatra teškim zločinom.

Dakle očito se po meni ne radi o nekoj "američkoj zavjeri" nego prirodnom procesu selekcije. Ako je nešto prirodni proces, onda je to najbolje ostaviti kao prirodni proces.

Dakle, svaki put kada država ide poticati natalitet - kako to izgleda. Nabija porez sposobnijima, koji onda imaju manje djece, jer moraju više raditi, isto tako niti inžinjer u švedskoj nemože priuštiti 4djece, jer mora plaćati progresivne poreze - da bi država uz pomoć tih para - poticala razmnožavanje glupljih.

Zar nije logičnije - "prokleti neoliberalni američki model", gdje nema poticanja razmnožavanja, ali niži su porezi, pa svatko pravi djecu koliko može i hoće priuštiti - a ne koliko bojan glavašević/jadronković u "ime države odrede".

evo čitam u Americi, zbog toga je došla situacija da žene koje imaju doktorat ili fakultet i dobru karijeru, već sada su se izjednačili sa brojem djece sa onim niže razine, sa tedencijom da imaju više djece..

zašto se to radi? "nevidljiva ruka" im ide u korist. Amerikanka koja radi u McDonaldsu nemože priuštiti više od 1-2djece, dok Amerikanka koja je managerica , može priuštiti 2-3 djece, i ne samo to, pošto je tamo "neoliberalni kapitalizam" viša je zaposlenost, pa onda velike korporacije bez problema zaposle nazad recimo neku stručnu managericu.. dok kada neka amerikanka iz mc.donaldsa ode na porodiljni, sigurno je neće čekati radno mjesto nego mora naći novo.. itd

http://blogs.wsj.com/economics/2015/05/07/more-highly-educated-women-are-having-a-child-or-three/

Evolucija ide najbolje "sama" bez državnog uplitanja.

Država vam preko mega poreza sjebe natalitet(u RH bi natalitet bio sigurno 50% veći da nema RH države u tržištu, ili da je manji udio - pa evo nova jebena vlast vam najavljuje porez na nekretnine - to će vam sigurno negativno utjecati na fertilitet).. Dakle država sjebe natalitet, a onda država potiče razmnožavanje glupljih, a onda ako i to ne djeluje , država uvodi gluplje iz zemalja trećeg svijeta.

Zar netko ne vidi tko je kriv za sve?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by v_vlado Sat 2 Jan - 12:14

prckov wrote:v_vozi...v_vlado
Ha....jeftino gorivo,te muči...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 12:16

koji si ti duduk to je cudo jedno, ko govori o zavjeri i iskljucivo americi. Sta buncas bezveze, kakvi kvadrati kad su se ljudi i u 40 kvadrata imali 3-4 djece. Bas kao i moja mama, bas kao i moja zena kad je jedino ona imala poso a ni tih 40 kvadrata a ni ja posla ni na vidiku. Tek je sega sto stavljas kinu u isti kontekst a tamo je zabrana na snazi o jednom djetetu, ko da si bunike jeo. Drugo ne razumijes kulturoloski uticaj i mislis da ze on zaustavlja na granicama....neda carinik da prode jebote. Mrsko mi je sve bistrit i kuckat jer tebi to i nema smisla.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by v_vlado Sat 2 Jan - 12:18

Tko nema djecu nije domoljub,tko će vraćat dugove?!!
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 12:48

moja baba imala devetero djece a u kucu joj ne moze stat ni guzica od moje zene, ali tad se nije rastavljalo zato sto se zena nije "ostvarila" u braku. Abortusi su bili sramota a muskarci nisu bjezali od obaveza kao danasnje sebicne placipicke. Danas je uspjeh biti pjevacica i izvalit guzu i sisu na pink televiziji. Promovira se seks i grad. Feminizam izletio iz kolosjeka i sjebava obitelj.
Muskarci gube interes za brak, sto iz sebicnosti sto iz straha od neisplativosti takve "investicije".
Zene furaju maskaradu i kic a poslije kao slag na tortu ide razvod, jebiga....previse je dobar. Bitno je da se iskezila pred kamerom i da je vjencanje ko iz alise u zemlji cuda. Promocija forme a ne sustine. Povrsnost i sebicnost je in a tradicionalne vrijednosti su bljak....fuj. U mene se rodica razvela sa dvoje djece zato sto je on bio previse dobar....spremo rucak usisavo dok je ona na poslu a on doso sa posla. A skrkala dvoje djece sa njim. Prije je to nailazilo na osudu drustva a danas je to normalno i prihvatljivo.....sta mislis zasto yoda.....jel zbog 50 kvadrata ili se kultura promijenila? Gledam kineske i korejanske muzicke spotove, nema razlike od americkih, sega ih gledat. Cudim se kako je carinik pustio takav uticaj preko grane.
Feminizam u urbanim sredinama u turskoj a i u ostalim zemljama ulazi na mala vrata. Ideal je uspjesna poslovna zena a ne majka. Majka je fuj, zaostala primitivkusa, jos ako ide u crkvu to je tek horor. Muskarci ostavljaju zene sa djecom zato sto ne mogu obaveza a i nije zabavno jebiga. Tijelo im u kuci a glava u kaficu.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by epikur37 Sat 2 Jan - 12:54

prckov wrote:moja baba imala devetero djece a u kucu joj ne moze stat ni guzica od moje zene, ali tad se nije rastavljalo zato sto se zena nije "ostvarila" u braku. Abortusi su bili sramota a muskarci nisu bjezali od obaveza kao danasnje sebicne placipicke. Danas je uspjeh biti pjevacica i izvalit guzu i sisu na pink televiziji. Promovira se seks i grad. Feminizam izletio iz kolosjeka i sjebava obitelj.
Muskarci gube interes za brak, sto iz sebicnosti sto iz straha od neisplativosti takve "investicije".
Zene furaju maskaradu i kic a poslije kao slag na tortu ide razvod, jebiga....previse je dobar. Bitno je da se iskezila pred kamerom i da je vjencanje ko iz alise u zemlji cuda. Promocija forme a ne sustine. Povrsnost i sebicnost je in a tradicionalne vrijednosti su bljak....fuj. U mene se rodica razvela sa dvoje djece zato sto je on bio previse dobar....spremo rucak usisavo dok je ona na poslu a on doso sa posla. A skrkala dvoje djece sa njim. Prije je to nailazilo na osudu drustva a danas je to normalno i prihvatljivo.....sta mislis zasto yoda.....jel zbog 50 kvadrata ili se kultura promijenila? Gledam kineske i korejanske muzicke spotove, nema razlike od americkih, sega ih gledat. Cudim se kako je carinik pustio takav uticaj preko grane.
Feminizam u urbanim sredinama u turskoj a i u ostalim zemljama ulazi na mala vrata. Ideal je uspjesna poslovna zena a ne majka. Majka je fuj, zaostala primitivkusa, jos ako ide u crkvu to je tek horor. Muskarci ostavljaju zene sa djecom zato sto ne mogu obaveza a i nije zabavno jebiga. Tijelo im u kuci a glava u kaficu.

dekadencija, samo u se na se, ja, pojedinac, meni, život je kratak, iskoristi ga, probaj sve ....i tako dalje liberalna sranja
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 12:55

mislim da si ti ona klasična šema, sukob "generacija" svaka generacija ista priča -"e ovi današnji mladi ništa ne valjaju"

i recimo da ti danas neka žena u stanu ide napraviti 9djece..

tko će ih ohraniti? koliko bi trebao stan za 9djece? ta osoba će idućih 15godina biti na porodiljnom, vjerojatno neće imati nikakvog staža. kolika bi plaća trebala da ta djeca budu imala šanse za "borbu" protiv djece koja dolaze iz obitelji sa 2-3 djece?

kako ćeš smjestiti 9 djece u prosječni stan od 60kvadrata? kako će oni spavati, ići u školu, i učiti? ili će samo gledati uteći iz kuće i boraviti što više na ulici?

obitelj sa 2-3 djece, može im priuštiti bolje obrazovanje, manje stresa, i time veći uspjeh u životu, a od ovih 9djece većinom neće završiti niti srednju, a u RH niti fakuletske osobe nemaju posao, a ove sa srednjom još manje, onda će se malo dati u reket, i kriminal, a ženska dica ako šta valjaju u prostituciju..

btw i u Iranu gdje je zabranjena zabavna glazba, i Sj.Koreji , isto u urbanim područjima je pao fertilitet na zapadnu razinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 13:02

Total fertility rate: 1.85 children born/woman (2014 est.) (Iran)

A Iran još nije 100% urbanizirana zemlja, iako se brutalno urbanizira zadnjih 10ak godina(bila ekipa tamo , impresionirani su razinom investicija)
Dakle padati će još više dok ne dođe na neku razinu.

Dakle urbana područja u Iranu imaju fertality na razini New Yorka ili tako nešto.
A u Iranu vlast i elita govori da ove moraju rađati više, zabavna glazba zabranjena, američka kultura zabranjena, šerijat na vlasti i ne pomaže...

ili to što negativno spominješ Kineze. Nisam bio u Kini, ali par ljudi mi je pričalo kakvi su Kineski imigranti u Americi. Red, rad i disciplina. Imaju manje djece od bijelaca, 1-2 djece, rijetko 3 djece, ali od tih par djece , Kinezi očekuju red-rad i disciplinu. Ono ako Kinesko dite nema sve 5ice u školi , jebalo ježa. Kasnije budu uspješni manageri, znanstvenici, čitam da dominiraju na Američkim istraživačkim institutima Kinezi, Japanci, Vjetnamci, Korejci...

ili nabiti 9djece u stan od 60kvadrata pa da ih u sobi bude 9djece, pa onda dica nežele dolaziti u stan, nemogu učiti za školu, idu na ulicu, mlate se, lagano travica, tuče, kasnije reket, kriminal, droga, prostituacija, popije se metak i tako ..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 13:06

danas na zapadu ( a o zapadu govorim) zena sa 9 djece ne mora nista radit ni ona ni muz i mogu zivit super. Niko ne kaze da materijalno stanje ne otezava parovima da imaju vise djece, ali to je uglavnom kod obitelji koje vec imaju jedno ili vise djece. Medutim insistirat da je to jedini razlog slabog nataliteta je blago receno povrsno, pogotovo kad vidimo kako se sirotinja razmnozava ko bakterije a bogati zapad stagnira u tom smislu.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 13:09

Neoliberalni portugalac wrote:Total fertility rate: 1.85 children born/woman (2014 est.)  (Iran)

A Iran još nije 100% urbanizirana zemlja, iako se brutalno urbanizira zadnjih 10ak godina(bila ekipa tamo , impresionirani su razinom investicija)
Dakle padati će još više dok ne dođe na neku razinu.

Dakle urbana područja u Iranu imaju fertality na razini New Yorka ili tako nešto.
A u Iranu vlast i elita govori da ove moraju rađati više, zabavna  glazba zabranjena, američka kultura zabranjena, šerijat na vlasti i ne pomaže...

ili to što negativno spominješ Kineze. Nisam bio u Kini, ali par ljudi mi je pričalo kakvi su Kineski imigranti u Americi. Red, rad i disciplina. Imaju manje djece od bijelaca, 1-2 djece, rijetko 3 djece, ali od tih par djece , Kinezi očekuju red-rad i disciplinu. Ono ako Kinesko dite nema sve 5ice u školi , jebalo ježa. Kasnije budu uspješni manageri, znanstvenici, čitam da dominiraju na Američkim istraživačkim institutima Kinezi, Japanci, Vjetnamci, Korejci...

ili nabiti 9djece u stan od 60kvadrata pa da ih u sobi bude 9djece, pa onda dica nežele dolaziti u stan, nemogu učiti za školu, idu na ulicu, mlate se, lagano travica, tuče, kasnije reket, kriminal, droga, prostituacija, popije se metak i tako ..

materijalizam kao prva i osnovna vrijednost je takode kulturoloska kategorija
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 13:14

prckov wrote:danas na zapadu ( a o zapadu govorim) zena sa 9 djece ne mora nista radit ni ona ni muz i mogu zivit super. Niko ne kaze da materijalno stanje ne otezava parovima da imaju vise djece, ali to je uglavnom kod obitelji koje vec imaju jedno ili vise djece. Medutim insistirat da je to jedini razlog slabog nataliteta je blago receno povrsno, pogotovo kad vidimo kako se sirotinja razmnozava ko bakterije a bogati zapad stagnira u tom smislu.


sirotinja se razmnožava sukladno uvjetima.

sirotinja na zapadu se razmnožava zato jer imaju nakaradnu socijalnu državu koja im financira natalitet. evo pogledaj fertality rate turkinja na zapadu turske i u njemačkoj. turkinje u njemačkoj radi socijalne države štancaju puno više djece.

arapkinje sa sjevera afrike(FR kolonije) imaju puno manje djece u tunisu nego u francuskoj. (i do 50% manje, tamo imaju 2 djece, u francuskoj 3-4 i više)

Jer imaju socijalnu državu.

Sirotinja u Jemenu se razmnožava jer ih roditelji ne planiraju slati u školu, a tu su i bolesti, djeca će poginuti u đihadu, sexualno roblje itd. I to nas nebi trebalo zabrinjavati, jer da zapad ima pametnu elitu, onda bi digli bodljikvau žicu i nebi puštali nikoga na zapad.

jer ako imaš dvoje djece u jemenu, velika je šansa da će oboje poginuti prije nego ti stvore unučad. zato se ide na veliku obitelj. na zapadu(ali i urbanoj turskoj, iranu, kiniji , koreji) 2-3djece je neki ideal zbog uvjeta u okolišu.

Isto kao što tebe ne zabrinjava što ti imaš 3 djece, a mravinjak u tvom vrtu ima maticu koja je rodila 30 000 mravi.. te mrave ne puštaš u svoj dom, a ako ti smetaju izvadiš kurac i popišaš se na mravinjak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 13:31

Neoliberalni portugalac wrote:
prckov wrote:danas na zapadu ( a o zapadu govorim) zena sa 9 djece ne mora nista radit ni ona ni muz i mogu zivit super. Niko ne kaze da materijalno stanje ne otezava parovima da imaju vise djece, ali to je uglavnom kod obitelji koje vec imaju jedno ili vise djece. Medutim insistirat da je to jedini razlog slabog nataliteta je blago receno povrsno, pogotovo kad vidimo kako se sirotinja razmnozava ko bakterije a bogati zapad stagnira u tom smislu.


sirotinja se razmnožava sukladno uvjetima.

sirotinja na zapadu se razmnožava zato jer imaju nakaradnu socijalnu državu koja im financira natalitet. evo pogledaj fertality rate turkinja na zapadu turske i u njemačkoj. turkinje u njemačkoj radi socijalne države štancaju puno više djece.

arapkinje sa sjevera afrike(FR kolonije) imaju puno manje djece u tunisu nego u francuskoj. (i do 50% manje, tamo imaju 2 djece, u francuskoj 3-4 i više)

Jer imaju socijalnu državu.

Sirotinja u Jemenu se razmnožava jer ih roditelji ne planiraju slati u školu, a tu su i bolesti, djeca će poginuti u đihadu, sexualno roblje itd. I to nas nebi trebalo zabrinjavati, jer da zapad ima pametnu elitu, onda bi digli bodljikvau žicu i nebi puštali nikoga na zapad.

jer ako imaš dvoje djece u jemenu, velika je šansa da će oboje poginuti prije nego ti stvore unučad. zato se ide na veliku obitelj. na zapadu(ali i urbanoj turskoj, iranu, kiniji , koreji) 2-3djece je neki ideal zbog uvjeta u okolišu.

Isto kao što tebe ne zabrinjava što ti imaš 3 djece, a mravinjak u tvom vrtu ima maticu koja je rodila 30 000 mravi.. te mrave ne puštaš u svoj dom, a ako ti smetaju izvadiš kurac i popišaš se na mravinjak.
sirotinja se ne razmnozava sukladno uvjetima, nego se jednostavno razmnozavaju nagonski. Nema tu pameti niti plana i odluke. Nema niti kulturoloske osnove da bude drugacije. Turci i slicni na zapadu se ne razmnozavaju vise zato sto imaju vise love na zapadu nego zato da ne moraju radit i sa strane valjat nesto u fusu. Nije im bogastvo razlog za imanje vise djece nego socijala i zato sto NE MORA ic trazit poso jer ima malu djecu. Drugo, kakve veze ima turska ili arapska kultura sa zapadom, govori se o razlozima odumiranja zapadnjaka i onih koji su pod uticajem ili zapadne kulture ili tzv. kulturnog marksizma. Arapi recimo to sigurno nisu a Iranci i Turci jesu, pa i marokanci i alzirci. Naravno nisu ni kulturoloski razlozi jedini razlog. Puno tu stvari igra ulogu.
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by prckov Sat 2 Jan - 13:33

I da, turci u njemackoj su uglavnom, ako ne iskljucivo, iz ruralnih podrucja turske u kojima i jeste veliki natalitet

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by v_vlado Sat 2 Jan - 14:31

Ajde stoko sitnog zuba,množit se......
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Guest Sat 2 Jan - 18:30

Neoliberalni portugalac wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
prckov wrote:
deda na aparatima wrote:
7. Massive waves of foreign immigrants are encouraged entry into Western nations to break bonds between tribe and neighbor that decrease notions of nationalism and patriotism while transferring fertility and economic resources from native people to foreigers. Result:
razbijaju vezivno tkivo za moguce pobune i revolucije.....elita ostaje nedodirljiva
dok se nacionalisti i teroristi tuku, ovi će se ukrcati na "Noinu arku"

procjene njemačke, britanske i američke vojske je da bi do 2030 moglo doći do propasti civilizacije zbog nestanka nafte
razvodnjavanjem nacije gubi se osjecaj zajednicke vezanosti tj. kulture i interesa, pa zajednicki interesi se pretvaraju u osobne, a oni nisu opasnost za vladajuce elite. Takode im je lakse nametnuti vrijednosti koje treba da slijede.

Jasna stvar nacija im je na prvom mjestu ali općenito oni idu protiv zajednice i cilj je običan zbroj pojedinaca, statistička, potrošačka čestica.

Pod krilom vladajućeg liberalizma koji kao paradigmu stavlja pojedinca i njegove slobode i prava i preko liberalne demokracije kao sredstva ta agenda im se ostvaruje.

No zajednica će se obraniti.
Razbijanje obitelji kao temeljne jedinice svakog društva, ostalo ide u paketu sa ovim

nije mi jasno tko razbija obitelji ali ok. govori se da je neka "američka zavjera protiv obitelji", ali ja gledam amerikanci vrlo često prave obiteljske filmove, i promoviraju kako se roditelji žrtvuju za djecu itd.

ali sve jedno, opet mi nije jasno "gdje se to razbijaju obitelji" :D
na svakom koraku i ne kažem da je to američko maslo, cjelokuni sustav djeluje tako sa svim svojim sitnicama a ima čak i detalja u onome što kolega longi priča o emancipaciji, promoviranje jednog do dva djeteta, depopulacija, vrtići i žene ne odgajaju djecu  tv je tu, oduzimanje prava roditeljima koji su siromašni, lagan razvod i poticanje na isti jer ti už/žena nije dozvolila da si kupiš nešto, gender u školama......dakle sve skupa ide u jednom smjeru i stvaranje nad države ne može ići zajedno sa osjećajem pripadanja naciji ili religiji a osnova toga svega je obitelj i ono što ti roditelji usađuju dok rasteš i razvijaš se. Korjenje je jebena stvar i onaj koji ga nema lagano bude izmnanipuliran u smjeru kako to onaj kome je to u interesu i predstavi kao prihvatljivo. Evo ezek ti je očiti primjer NWO koji bi se i majke rođene odrekao ako bi bila naddržava koju on očekuje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by kaya Sat 2 Jan - 19:58

Nitko nema djecu ni ne radi djecu zbog nacije nego zbog sebe. Ili zato sto ih vole, ili im se dese ili da se brinu za njih u starosti . Najbolji su mi ovi sto su ih natukli 5, 6 pa satro zbog nacije pa bi da im jos svi to plate. Mos mislit sto je nekom na pameti nacija kad sevi.. Aha.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000! - Page 5 Empty Re: Stjepan Šterc: Godišnja depopulacija u Hrvatskoj je 50 000!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum