ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:19

violator wrote:
marcellus wrote:
violator wrote:
Eroo wrote:
violator wrote:
Eroo wrote:
violator wrote:
epikur37 wrote:Ja treću dozu čekam a ti gnječ nisi još ni jednu.

A sto ce tebi treca doza?! Ona je namijenjena za najstariju populaciju i one koji su na znatnim kolicinama imunosupresiva. Govorim iz perspektive one koja je, zapravo, razgovarala s imunologom o cjepivima, a ne slusam slijepo stozeraska trkeljanja.
Imam početak KOPB, hipertenzija  ...a imam i nešto godina.
Već sam zbog atipiče plućnice  bio na  kisiku i ne bih tio više biti.
Rađe sam mrtav, ali ne s onim davljenjem...
Danas sam razgovarao s  mojom liječnicom u svezi ove problematike.
Veli  mi (podrugi put) da ću  na kraju završiti na kisiku, a ja sam joj ponovio
da se to sigurno neće desiti, jer ja imam "lijek" za to...

Lijecnicom obiteljske medicine ili specijalistom? Jesu li ti specijalisti preporucili "booster"? Ljudi moji, nije vam ovo zahebancija..
Ovdje  je preporuka samo posebno imunski kompromitiranim, a ostali se mogu prostovoljno cijepiti ako  to žele.
Nego, otkud kod tebe toliki strah od cijepljenja? Doslovce iskazuješ paničnost, za koju nemaš nikakvog opravdanja.
Na svijetu je već utrošeno oko 7 milijardi doza i ne čitamo o nikakvom masovnom pomoru od cijepljenja.
Ima ponegdje, kao što si i sama navela, neki  primjer mlade dlevojke i slično. To je kod lijekova uobičajena pojava,
da se na milijun+ događaju incidentne pojave, koje su izuzetak a ne pravilo. Zaboga, zbog toga nećemo prestati uzimati lijekove...
Osobno sam morao najprije zamijeniti lijek za uravnavanje tlaka, a  nakon toga i  triglicerida...Da ne pričam o detaljima.

Kao sto rekoh, tebi su ljudski zivoti stvar aritmetike. :kickass

5 milijuna mrtvih od korone do sad u svijetu - još malo pa kao svjetski rat.

mrtvih od nuspojava cjepiva - koliko točno? Nekolicina u svakoj državi, hrvatska za sad nula.

Odakle ti takvi podaci za cjepiva? Evo ja pregledom stranice https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?Go vidim da Hrvatska ima 2 627 slucajeva nuspojava samo na Pfizer cjepivo, a od njih su i neki vrlo ozbiljni.

Jesi li svjestan postojanja ove stranice?

da i?

većina nuspojava je ništa.

ja imam jebene nuspojave na aspirin, i sve što ima acetilsalicilnu kiselinu, tri dana imam vrlo bolne grčeve u želucu i ne mogu jest. Moja starija kćerka ima nuspojave (osip i mučninu) na sirup na kašalj. Puno ljudi može umrijeti od penicilina.

koja je poanta. Da zabranimo aspirine, penicilin, i sirup za kašalj? Ili da kažemo ljudima da to ne uzimaju jer neki mogu imat nuspojave? Ja ne uzimam ono na što imam nuspojave, uzmem nešto drugo zamjensko. A mala za kašalj nema nego karamel i toplo mlijeko - jebiga.

nema lijekova koji nemaju nuspojava, i nema cjepiva koje je sigurno za svakog. Ali ti kao promotor progresa i znanosti si mi nešto teoretičar zavjera oko cjepiva. Gle, cjepljenje je u hrvatskoj obavezno od 1947... a da mogu birat stoljeće u kom bi živio, vratio bi se u 18. ili 19. i jedino što bih ponio iz ovog stoljeća su cjepiva i antibiotici. Sve ostalo od ovog vremena mi ne bi falilo.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 26/10/2021, 16:21

violator wrote:
Eroo wrote:
violator wrote:
Eroo wrote:]

Vakseri su izumili cjepivo, zar nisu? Vi ste obični konzumenti onoga što drugi izume. :D
Šteka vam logika.

Aha. Vakseri su izumili cjepivo.
Ero je vakser.
Dakle, Ero nije konzument? Ili jest?

Antivakseri nisu izumili cjepivo.
Violator jest antivakser.
Dakle, Violator nije konzument.
Ili jest? :)

Malo se pogubih u tvojoj "logici". :)

Jok, bona,vakseri su izumili cjepivo a vi ga možete  konzumirati ako želite. Doduše  čipirano, a štaš...
Nego, predpostavljam da ste  već  kriomice izumili cjepivo bez nus pojava, zašto ga ne ponudite
i vakserskim neznalicama? Ne budite na kraj srca, mi vas volimo, a vi tako ... :)

Ne skreci temu, srce, ne prolazi ti to kod mene.

Ako sam antivakser, jesam li ili nisam konzument cjepiva?

Ako si vakser, jesi li ili nisi konzument cjepiva?

Tko je od nas dvoje samo obicni konzument onoga sto je izumljeno?

S obzirom da cjepivo izumio nisi, a iskoristio si ga, sto si onda? :)

Btw, tko zna, mozda neki antivakser vec odavno ukazuje na postojanje lijeka. ;)

Sinoć sam čuo podatak (OTVORENO, HTV) da su   u  Jugi za 14 dana cijepili protiv velikih boginja 20 milijuna ljudi.
Velike boginje su bestraga nestale. Nisu to cjepivo  izmislili antivakseri,  ali su ga  konzumirali, to znam iz prve ruke.


Last edited by Eroo on 26/10/2021, 16:21; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 26/10/2021, 16:21

ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:24

AssadNaPodmornici wrote:
marcellus wrote:inače među umrlima je četvrtina cca cijepljenih - a pola populacije je cijepljeno

što znači da su ti šanse da te covid ubije cca 4 puta manje ako si cijepljen nego ako nisi - dakle, i dalje dosta velike.

Ne vidim razloga za pritisak da se svi cijepe jer uz učinkovitost cjepiva od oko 60 posto i faktor prijenosa osam koji je kod delte bi kolektivni imunitet postigli s oko 130 posto cijepljenih.

a ne vidim ni razloga za izbjegavanje cjepiva, što se time dokazuje?

ko i pojas kod auta, nije od prevelike koristi, i ne volim ga, izbjegavam ga kad mogu. Ali ne kažem da nije od koristi kad tresneš u nešto. Ne prevelike, ali je.

prvo idemo znanstvene činjenice.
recimo da su točni ti podaci(iako sam uvjeren kako se umrli od korone napumpavaju tako se posljedice od cijepiva zataškavaju) recimo da je točno što ti kažeš.

u RH je 40-50% ljudi preboljelo koronu, recimo od mlađe ekipe sa kojom se družim nas 80%  nas..

dakle dolazimo do cijepiva, što znamo... kako je izračunao profesor doktor znanosti i poduzetnik Dr.Lauc da cijepivmo sve mlađe od 50godina , ukupna smrtnost se nebi smanjila doslovno za 1-2% .
drugo, ispod 30godine(do 20ete) je veći rizik od cijepiva nego od korone. to su znanstvene činjenice
ispod 20godine ,šansa da zdrava mlada osoba umre od korone je ravna nuli, a rizik od cijepiva se značajno povećava. dakle, automatski treba napraviti što su odlučili tipa Island, Švedska i druge zemlje. zabraniti cijepljenje mlađih od 30godina.

svima ostalima cijepivo mora biti na dobrovoljnoj razini i tu staje kraj.

osoba koja je preboljela i koja ima anti-tijela prema izraelskom istraživanju je 10ak puta bolje zaštićena od cijepiva.

međutim, fašisti žele cijepiti sve na silu. nikada luđa kampanja za cijepivo, protiv virusa koji za većinu nije opasan, a forsira se cijepljenje djece, (zanimljivo jesi li ti cijepio svoju djecu protiv opasnog virusa ili ih ipak nećeš cijepiti, isto pitanje i za epija), forsira se cijepljenje mladih, ograničavaju se ljudska prava, a istovremeno imamo tipa 50% starijih od 70godina koji se nisu cijepili i koje nitko ne dira.

gle cijepio si se, zaštitio sebe i adio kraj rasprave.
ja sam prebolio, znao sam da mi je rizik nikakvi, i tako mi je bilo, 4dana sam se odmarao doma, u subotu sam već bio vanka, a u ponediljak sam se vratio raditi na bauštelu, eto to je moje iskustvo, iako naravno znam neke mojih godina koji su imali ipak žešće sranje, a to je ekipa koja je već zapustila svoje zdravlje. naravno nitko nije niti približno bio da umre

pa gle, da cijepimo i sve zaraza će i dalje harat, sezonski i u valovima. Vjerojatno u manjem opsegu.

na kraju ćemo svi doć u dodir s virusom - i ako nismo cijepljeni ćemo se zarazit, ako jesmo možda hoćemo a možda ne.

dakle, nema valjanih argumenata da treba cijepit cijelu populaciju, makar to što se ljudi ne žele cijepiti ima više veze s tim što a) ne vjeruju vlastima i establishmentu, s pravom b) ne vjeruju farmaceutima c) ne vjeruju medijima, s pravom, d) hoće se pravi važni i odat dojam da su pametniji od drugih, e) imaju intrinzičnu potrebu bit antiprotivni.

isto tako nema valjanih argumenata da se izbjegava cijepit se.

dakle svačija privatna jebena stvar.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 26/10/2021, 16:25

AssadNaPodmornici wrote:ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio
Od jučer ako nisi 2x cijepljen za tebe je zračni prostor USA zatvoren.
Naravno, tvoja je slobodna volje hoćeš li se cijepiti ili nećeš.
Naći će se barem 4 načina, pa i više ako ustreba...tako kaže pjesma i  ne ja.
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:25

da, djecu ću cijepit kad bude prilike - gle, znam ih par, odnosno znao sam, koje je covid ubio. Ženina kolegica, zdrava mlada žena, ubilo je. Kupila stan prije par mjeseci, uselila, pobrala bolešćurinu i ode bogu na istinu.

nije se s tim virusom zajebavat.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 26/10/2021, 16:26

AssadNaPodmornici wrote:ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio


Nisam ni ja za prisilno cijepljenje, zaboga..

Ali podržavam vladinu kampanju i promociju cijepljenja.

Pa to je i Andrija Štampar radio, 

U to doba neuki svijet nit se prao nit uređivao klozete, ali malo po malo..
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:27

AssadNaPodmornici wrote:ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio

nikad nisam ništa drugo ni zagovarao.

Ali realno, cijepljenje nigdje u svijetu već odavno nije dobrovoljno nego obavezno. Uklj. SAD.

ne za covid, ali za 20 drugih stvari.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:28

ono, nije da moraš, ali ne možeš djecu poslat u školu ak nisu cijepljena. A moraš ih poslat, inače te kazne i u konačnici ak si uporan oduzmu. Pa ih cijepe i opet idu u školu.

Tak da, nije da moraš, ali moraš.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 26/10/2021, 16:31

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio
Od jučer ako nisi 2x cijepljen za tebe je zračni prostor USA zatvoren.
Naravno, tvoja je slobodna volje hoćeš li se cijepiti ili nećeš.
Naći će se barem 4 načina, pa i više ako ustreba...tako kaže pjesma i  ne ja.
tu vukojebinu zvanu USA, nisam nikada posjetio niti ću ikada otići.. u ostalom da hoću u USA ušao bi ilegalno , dnevno ih deseci tisuća ulaze ilegalno, niti tko koga provjerava niti išta
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:33

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti marc kao republikanac/desničar/konzervativac (za razliku od epija ti to i jesi on bi u USA bio liberal) trebao bi kao što rade republikanci /konzervativci diljem zapadnog svijeta se zalagati za sljedeće

da je cijepljenje na dobrovoljnoj bazi(za ovu koronu) i da nema prisile. adio


Nisam ni ja za prisilno cijepljenje, zaboga..

Ali podržavam vladinu kampanju i promociju cijepljenja.

najgori PR ikad ako izuzmemo braniteljski prosvjed

stoput smo im rekli maknite klema od šatora ali ne...

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 26/10/2021, 16:34

marcellus wrote:
isto tako nema valjanih argumenata da se izbjegava cijepit se.

dakle svačija privatna jebena stvar.
Čak i ako bi smrtnost dostigla nivo 10% od populacije? Nisam siguran  u to.
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:39

Eroo wrote:
marcellus wrote:
isto tako nema valjanih argumenata da se izbjegava cijepit se.

dakle svačija privatna jebena stvar.
Čak i ako bi smrtnost dostigla nivo 10% od populacije? Nisam siguran  u to.

gle nema ionako načina da se cijepljenje nametne kao obaveza svima... tak da, realno, nema ni potrebe.

svačiji život njegova privatna stvar.

ako cjepiva štite, tko se cijepio je zaštićen. Pa ga nije briga jesu se ostali cijepili

ako ne štite, nema potrebe za obaveznim cijepljenjem ionako.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 16:40

da su cjepiva učinkovitija, možda bi i imalo smisla raspravljati o tome.

ali kako uz ovu razinu učinkovitosti cjepiva nema teorije da se postigne kolektivni imunitet, tako da je cijela rasprava besmislena.

i covid nazi države i one skoro bez mjera slično prolaze ionako.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 26/10/2021, 17:02

marcellus wrote:ono, nije da moraš, ali ne možeš djecu poslat u školu ak nisu cijepljena. A moraš ih poslat, inače te kazne i u konačnici ak si uporan oduzmu. Pa ih cijepe i opet idu u školu.

Tak da, nije da moraš, ali moraš.

Amo reći da si u pravu za O smrti od cijepiva, a znam da nisi.
Obvezno cijepljenje djece eksperimentalnim cijepivom nemoj brkati sa cijepivom zasnovanim na dugogodišnjoj tehnologiji razvijanom desetljećima i testiranoj na zamorcima.
Namjerno zanemaruješ taj dio. Nitko ne zna ništa o ovoj tehnologiji, a ti si u eksperimentu za koji bi se nekada dobrovoljcima plaćalo da sudjeluju. Hvala u ime čovječanstva i zamoraca.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 17:11

nisam rekao da je nula smrti od cjepiva.

ali ih je razmjerno malo, obzirom da su milijarde ljudi cijepljene

broje se u stotinama

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by marcellus 26/10/2021, 17:12

uostalom, smiješno je malo da se odrasli muškarac od pet banki boji da će ga cjepivo ubit


_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 37 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 26/10/2021, 17:30

marcellus wrote:uostalom, smiješno je malo da se odrasli muškarac od pet banki boji da će ga cjepivo ubit

Ja sam kategorija U50 ali sve jedno i da sam preko.
nije me stra virusa, a nisam lud da se cijepim ovim eksperimentalnim cijepivom iz više razloga, ne samo zato što nije testirano.
Spadam u kategoriju koja smatra da je pandemija zbog cijepiva, a ne cijepivo zbog pandemije što je malo veći level. To je kategorija ravnozemljaša sa zemljom u livelu B-)

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 26/10/2021, 17:33

marcellus wrote:nisam rekao da je nula smrti od cjepiva.

ali ih je razmjerno malo, obzirom da su milijarde ljudi cijepljene

broje se u stotinama

E sad mi počinješ ići nakurac iznad prosjeka u kojem mi stalno ideš nakurac.

Odakle ti podaci jebote? Ti tu lupaš brojke gdje si to pročitao da se broje u stotinama? Ili si lupio ovako napamet?

Daj neki link kojim ćeš dokazati tu tvoju brojku inače te smatram lažovom. Oduvijek te smatram lažovom pa se neću iznenaditi kad dokažeš još jednom da si lažovčina.

Ajde šupčino link na forum.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 26/10/2021, 17:33

mutava baštarda wrote:
marcellus wrote:uostalom, smiješno je malo da se odrasli muškarac od pet banki boji da će ga cjepivo ubit

Ja sam kategorija U50 ali sve jedno i da sam preko.
nije me stra virusa, a nisam lud da se cijepim ovim eksperimentalnim cijepivom iz više razloga, ne samo zato što nije testirano.
Spadam u kategoriju koja smatra da je pandemija zbog cijepiva, a ne cijepivo zbog pandemije što je malo veći level. To je kategorija ravnozemljaša sa zemljom u livelu B-)
Kad se političari trude 'pomoći' narodu 'lijekom' farmaceutske undustrije a sve uz 'blagoslov' vatikana i fanfare fakenewsa, jasno je i slijepcu koja je ura...
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 26/10/2021, 17:36

T. wrote:
mutava baštarda wrote:
marcellus wrote:uostalom, smiješno je malo da se odrasli muškarac od pet banki boji da će ga cjepivo ubit

Ja sam kategorija U50 ali sve jedno i da sam preko.
nije me stra virusa, a nisam lud da se cijepim ovim eksperimentalnim cijepivom iz više razloga, ne samo zato što nije testirano.
Spadam u kategoriju koja smatra da je pandemija zbog cijepiva, a ne cijepivo zbog pandemije što je malo veći level. To je kategorija ravnozemljaša sa zemljom u livelu B-)
Kad se političari trude 'pomoći' narodu 'lijekom' farmaceutske undustrije a sve uz 'blagoslov' vatikana i fanfare fakenewsa, jasno je i slijepcu koja je ura...

A vidi zadnjeg evropskog diktatora

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 37 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum