ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 15:31

[size=34]Miljenić: Ako smanje plaće u Saboru, tražim si drugi posao[/size]

Orsat Miljenić je kao ministar pravosuđa zarađivao 18.500 kn. Najavio je da će si tražiti drugi posao ako smanje plaće u Saboru jer "čovjek mora od nečega živjeti"

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Ministri-na-odlasku-slozni-ne-ostavljamo-kosture-u-ormaru-900x600-20131249-20131213134945-d9cb22081b329ee03a6859dc8aa04a38
Ministri su uglavnom složni da u svojim resorima svojim nasljednicima ostavljaju bolje stanje nego što su ga zatekli na početku mandata. 
Ministar financija Boris Lalovac ustvrdio je da svoj resor ostavlja u vrlo dobrom stanju. Najavio je da će u petak kad sjednu zadnje uplate PDV-a reći kakvo je stanje u javnoj blagajni.
- Nadam se da će deficit biti ispod 10 milijardi kuna, znate da smo planirali 12,5 milijardi. Prošle godine je bilo 16 milijardi. Mislim da su javne financije u tom dijelu napravile iskorak. Da će i dalje trebati ići u primarni suficit to svi znamo. To je jedan svakako doprinos novoj Vladi da može dalje krenuti - rekao je Lalovac.
Osvrnuo se i na povećanje minimalne plaće. Naveo je da je prosjek plaće u Hrvatskoj 5.500 kuna što ne prikazuje pravo stanje. 
- Najveći dio plaća je negdje između dvije do tri ili četiri tisuće kuna. Najveći dio građana ima tu plaću. Vidjet ćemo što će to značiti za gospodarstvo jer ipak vidimo pomake. Vidite da svaki mali pomak na potrošnji znači ukupno i bolji BDP. Nadam se da će buduća Vlada nastaviti s rasterećenjem poreza na dohodak. Vidjeli ste da je to bio hrabar potez i koji je pokazao određene učinke. I ovo povećanja minimalca je malo, ali je smjer koji bi ipak trebao malo tim ljudima olakšati - izjavio je.
Na pitanje znači li to da nova Vlada, kada je u pitanju proračun, neće moći reći da su im ostavili kosture u ormaru, odgovara:
- Porezna uprava od 1. siječnja prikuplja sve rokove plaćanja. To je isto jedna novina gdje se neće više muljati jer svi govore da država ne plaća. To će sada biti javno i transparentno ako netko nije plaćao i izvršavao svoje obveze to će se znati. Što se tiče deficita, kakvo je bilo stanje, moja želja je bila da još malo smanjimo deficit. Nažalost nisam uspio ali ovo koliko sam uspio ja sam zadovoljan - rekao je ministar financija. 
U Novoj godini poželio je da Hrvatska ide dalje. Ponosan je kaže što je bio dio Vlade, a radio je sa srcem za zemlju. 
- Ponosan sam i ja se nadam da će oni nastaviti taj dio raditi. Svu sreću im želim tko god da će nastaviti - poručio je. 
Nakon Banskih dvora Boris Lalovac napomenuo je da je on "čovjek od brojki" i vidi se dugoročno negdje u gospodarstvu.

Grčić: Mandat zatvaram poprilično zadovoljan

Potpredsjednik Vlade i ministar Branko Grčić smatra da je ova Vlada napravila veliki rezultat u gospodarstvu posebno u ovoj godini. U ovoj godini je, kaže, povučeno preko pet milijardi kuna iz EU fondova dok je prošle godine to bilo dvije milijarde, a 2013. milijardu kuna. Rast je kaže itekako vidljiv. Podsjetio je da je u trećem kvartalu došlo do rasta građevinskog sektora, rasta investicija i rasta BDP-a više nego u posljednjih osam godina. 
- Mogu zatvoriti ovaj mandat poprilično zadovoljan - ustvrdio je. 
Kada je riječ o povećanju minimalne plaće Grčić je naveo da je to već treće povećanje u mandatu. Na pitanje može li menadžer na čelu Vlade Tihomir Orešković napraviti nešto dobro rekao je da mandatara poznaje iz vremena kad su surađivali na projektima Plive koje je Vlada podržavala. 
- Mislim da je vrlo ozbiljan menadžer i da s tog aspekta neće biti problema. Ono što može biti njegov problem je taj politički background kojeg on nema i taj neki izborni legitimitet. Međutim vidjet ćemo. Ostavimo vremenu da to pokaže - izjavio je. 
Grčić nije zadovoljan prvim naznakama o kojima se govori kada je u pitanju reforma zdravstva po kanadskom modelu na način da se govori da će bogatiji građani imati bolju skrb, a oni siromašniji lošiju skrb. 
- To je nešto što ova Vlada odnosno SDP nikada ne bi podržala takav model i neće - poručio je. 
U novoj godini Grčić je poželio svako dobro građanima. 
- Želim da se ove dobre stvari u gospodarstvu preliju u džepove naših građana i da oni to konačno osjete na većim plaćama, povećanim mirovinama ako to bude moguće. Mi smo napravili sve od sebe da se to prije svega zaštiti u ove četiri godine, ali i da se usklađuje. Nadam se da će se taj trend nastaviti. Ono što će se događati u 2016. godini u mnogočemu će ipak još biti rezultati ove Vlade, a onda ćemo vidjeti što će nova Vlada napraviti - zaključio je. 

Varga: Ova Vlada je uvela red u zdravstvo

Najave o reformi zdravstva po kanadskom modelu prokomentirao je i resorni ministarSiniša Varga. 
- Po mom poznavanju zdravstvenih sustava u svijetu ne postoji niti jedan sustav niti jedne zemlje koji može preslikati na drugu zemlju. Hrvatski model je jedan od najboljih u Europi po svim pokazateljima, po uloženim novcima smo treći u Europi, a kroz reforme koje smo provodili smo kanili biti do kraja 2017. godine broj jedan u Europi. Po najavama izgleda da će se odustati od tih reformi i zanima me što će na to reći Europska komisija - rekao je. 
Ustvrdio je da se iza njih neće nalaziti kosturi u ormaru. Varga je ponovio da su naslijedili apsolutni kaos i nered te da je ova Vlada uvela red. 
- Velika je odgovornost na novom mandataru da se posveti hrvatskim ozbiljnostima i da jednostavno mora provoditi reforme onako kako smo ih mi zacrtali - zaključio je. 

Miljenić: Ako je nekome potreban 'clean start', nek' si čisti

Ministar pravosuđa Orsat Miljenić također tvrdi da svoj resor ostavlja u puno boljem stanju nego što ga je ostavio te tvrdi da kostura u ormaru nema. Na pitanje hoće li biti potreban novom ministru clean start odgovorio je "ako je nekom potreban, nek si čisti", a što se njega tiče to nije potrebno. Izvijestio je da su naslijedili 150 milijuna kuna dugova kojih sada praktički nema, te da su plaćanja koja su bila preko godinu dana se svela na tromjesečje. 
- To je ono što ostaje, sad nek ljudi rade što hoće - poručio je.
Miljenić je kazao kako će se na Novoj godini zabaviti, a planira i skijanje. 
- Onda ću dalje vidjeti što ću i kako ću. Sabor za početak: ako se provedu ovi vrlo pametni planovi o smanjenu plaća onda ću si negdje tražiti drugi posao zato što treba čovjek od nečega živjeti. Ja živim samo od plaće. Pretpostavljam da ljudi koji ne žive od plaće si mogu to priuštiti, ja ne mogu jer imam troje djece i moram ih hraniti. Vidjet ćemo - zaključio je. 

Maras: Podrška Vladi bit će vrlo brzo manja

U politici planira ostati i ministar poduzetništva Gordan Maras i to u saborskim klupama. S obzirom da ankete pokazuju da više od 50 posto građana podržava novog mandatara, Maras je ustvrdio:
- To je samo odgovor na pitanje o nestranačkom mandataru. Vidjet ćete koliko će građana podržavati Vladu kad vide zamjenika premijera Tomislava Karamarka. To će biti vrlo brzo manja podrška - uvjeren je. 
Od Nove 2016. očekuje da bude bolja i da Hrvatska nakon duge recesije nastavi bilježiti pozitivne stope rasta preko 2 posto. 
- Želim svakome sve najbolje i ljudima koji će preuzeti naš posao u Vladi i građanima. Svako dobro i puno zdravlja - poželio je Maras.

Zmajlović: Ostavljam svoj resor u sređenom stanju

Ministar zaštite okoliša Mihael Zmajlović izjavio je u srijedu kako je njegov resor u sređenom stanju te kako će novu vladu dočekati niz pripremljenih projekata koji su u fazi izvođenja te za koje je osigurano financiranje iz europskih fondova.
- Resor je u sređenom stanju, a ono što je najvažnije - sustav gospodarenja ambalažnim otpadom je u potpunosti reformiran, prepušten najvećim dijelom tržištu što je bila ključna reforma u ovom resoru, da se cijene ambalaže ne određuju diskrecijskom odlukom određenih političkih dionika već su prepuštene tržištu i više nema određivanja cijena i muljanja s ambalažom, rekao je Zmajlović prije sjednice Vlade.
Upitan hoće li novu vladu dočekati "kosturi u ormaru" Zmajlović je odgovorio kako njih nema, a na pitanje je li mu žao zbog preseljenja njegovog ministarstva u Zagreb Tower odgovorio je kako mu nije žao jer se racionaliziralo poslovanje, ali mu je žao zbog medijske hajke koja je, tvrdi, bila nepravedna i nepoštena.
http://www.24sata.hr/politika/ministri-na-odlasku-slozni-ne-ostavljamo-kosture-u-ormaru-454269
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by Guest 30/12/2015, 15:31

aj sretno, nećeš nikome falit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 15:35

Kao da je neka tajna tko će ovoga puta najebati i kome će sad isisavati krv da bi zaradio.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by L'âme 30/12/2015, 15:45

Samo onako usput,je li ovo onaj sto je postavsi ministrom prebacio ured na partnericu,pa je ona,u ime njih dvoje,dalje samo nastavila ubirati harac od ovrha?! ;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 15:58

maggie13 wrote:Samo onako usput,je li ovo onaj sto je postavsi ministrom prebacio ured na partnericu,pa je ona,u ime njih dvoje,dalje samo nastavila ubirati harac od ovrha?! ;-)
je,i svo ovo vrijeme radio na tome da se broj ovršenih poveća,očigledno vrlo uspješno.I još javno ismijavao ljude čiju su djecu izbacivali na glavu van iz kuća.Pravi istinski socijaldemokrat.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by L'âme 30/12/2015, 16:05

Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 16:06

maggie13 wrote:Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)
ali je socijaldemokrat u duši :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by michaellcmacha 30/12/2015, 16:07

I ministra zaštite okoliša i prirode Mihael Zmajlović kaže kako su uštede u proračunu "uvijek dobrodošle". "Ali, treba vidjeti koja je svrha i smisao toga", dodaje. 

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by michaellcmacha 30/12/2015, 16:07

pa valjda da se uštedi 25 milijuna kuna, to bi trebala biti svrha

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by L'âme 30/12/2015, 16:07

vili40 wrote:
maggie13 wrote:Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)
ali je socijaldemokrat u duši :D
a l***v u srcu :P

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 16:09

maggie13 wrote:
vili40 wrote:
maggie13 wrote:Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)
ali je socijaldemokrat u duši :D
a l***v u srcu :P
trebali su ga mlatnuti muhomlatom ono dok nije mogao naći izlaz iz studija :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by gargamel0101 30/12/2015, 16:10

Sretno mu
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by n_razbojnik 30/12/2015, 16:13

oh ne  affraid

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by L'âme 30/12/2015, 16:13

vili40 wrote:
maggie13 wrote:
vili40 wrote:
maggie13 wrote:Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)
ali je socijaldemokrat u duši :D
a l***v u srcu :P
trebali su ga mlatnuti muhomlatom ono dok nije mogao naći izlaz iz studija :D
haha,a taman..mozda bi mu se onda razbistrilo malo :D
Sjecas se kad je Suker propao na stolici u Otvorenom..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 16:14

Baš me zanima što ljudi koji prehranjuju cijelu obitelj sa 3 tisuće misle o ovom:

Najavio je da će si tražiti drugi posao ako smanje plaće u Saboru jer "čovjek mora od nečega živjeti"

vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by n_razbojnik 30/12/2015, 16:18

vili40 wrote:Baš me zanima što ljudi koji prehranjuju cijelu obitelj sa 3 tisuće misle o ovom:

Najavio je da će si tražiti drugi posao ako smanje plaće u Saboru jer "čovjek mora od nečega živjeti"


ja mislim da im treba uvesti neku novu trošarinu, porez na zrak ili nekaj...mora Orsat od nečega živjeti, a ovi sa 3k navikli već...mogu i za manje
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by n_razbojnik 30/12/2015, 16:18

socijaldemokracija na najjače  :cro

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 16:20

maggie13 wrote:
vili40 wrote:
maggie13 wrote:
vili40 wrote:
maggie13 wrote:Nemoj tako,vili..on je nestranacki..:D 8-)
ali je socijaldemokrat u duši :D
a l***v u srcu :P
trebali su ga mlatnuti muhomlatom ono dok nije mogao naći izlaz iz studija :D
haha,a taman..mozda bi mu se onda razbistrilo malo :D
Sjecas se kad je Suker propao na stolici u Otvorenom..:D
:D Cirkus.Jedan skače sa transportera i klači bicikl u zabranjenom smjeru,drugi pijan automobilom radi nered po gradu i bježi policiji,trećega malo apse,četvrti se skoro utopio na raftingu,petome,pardon Prvome nikako da uzmu volan iz ruke pa radije oglašavaju opću opasnost kad je na cesti itd.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by veber 30/12/2015, 16:23

n_razbojnik wrote:
ja mislim da im treba uvesti neku novu trošarinu,
kreće poskupljenje benzina, ne brini.

navosno na mediteranu poskupila nafta.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by vili40 30/12/2015, 16:27

veber wrote:
n_razbojnik wrote:
ja mislim da im treba uvesti neku novu trošarinu,
kreće poskupljenje benzina, ne brini.

navosno na mediteranu poskupila nafta.
Ne znam što je sa plinom za kućanstvo,objašnjavali su da kada pada cijena nafte pada i cijena plina kad ono plin najskuplji energent.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao Empty Re: Ako smanje plaće u Saboru,tražim si drugi posao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum