ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:01

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Europa je izvorno paganska koliko god de maloumnici upinjali to zataskati. Svaki je narod imao svoje bogove, a pojavom onog pustinjskog okupatora na europskom tlu, politickim odlukama za njegovo ustolicenje, prisilnim pokrstavanjima, progonom pagana i unistavanjem zavicajnih bogova, pretkrscanskih vjerovanja, odnosno djelomicnom asimilacijom - iskrivljavanjem istih, to cemo zanemariti jer odudara od onog gdje im je srce, dusa i dupe.

Europa je izvorno neandertalska.
So effing what?

Dudette, 'si to ti? :D

Uopce nemam problem s time. Neandertalci su bili animisti, a visebostvo i nije u raskoraku s time buduci da su bogovi arhetipski prikazi prirodnih sila i nasih osobina. Imam problem s abrahamskim religijama, zapravo s onima koji pisu povijest od pojava onog sto smatraju dijelom vlastitog vrijednosnog sustava.. taj effing koji se ovdje istice od strane katolika je obicno laganje. ;) No, ako se zeli reci da je pojava monoteizma, zapravo, napredak u ljudskoj svijesti, napredak u svakom pogledu, civilizacijskom i osobnom, onda je valjda ateizam sljedeci korak u tom napretku pa ce slijedom zakljucivanja ateisti naspram (trinitarnih) jednobozaca biti ono sto trenutno draga nasa braca katolici predmnijevaju da su naspram visebozaca.. :)

Ne, ja nisam ona, ali priznajem da sam podebljani izraz, ili bar njegov ključni dio preuzeo od nje.
Elementi duha kojeg je ona izgradila i nosi u sebi znaju biti jako zarazni, i u pozitivnom i u negativnom smislu.
Ateizam kao napredak u ljudskoj svijesti?
Pa moguće je, ali samo ako se uspostavi kao jedinstvena (manje ili više) doktrina sa svojim proklamiranim vrijednostima privlačnima cijelom čovječanstvu.
Ne samo manjim skupinama, manje ili više tihim ili glasnim, kada je u pitanju vjerovanje i zagovaranje vrijednosti ateizma.
I koje su to vrijednosti?
Otpor religijskim vjerovanjima?
Samo po sebi to nije vrijednost.
Vrijednost bi bila kada bi bilo ponuđeno ne nešto novo, jer ništa novo ili novije nije samo po sebi dobro, nego kada bi se ponudilo nešto bolje.
Do sada je ateizam kao nekakav pokret imao veliku šansu u Francuskoj revoluciji (makar je tu više bila riječ o antiteizmu u odnosu na kršćanstvo, da sad božicu razuma i ne spominjem) i komunizmu i valjda ne trebam naglašavati, a posebno ne i dokazivati, kako je tu šansu prokockao.
Što će se dogoditi u budućnosti, vidjet ćemo.


Last edited by Speare Shaker on 3/10/2021, 10:07; edited 2 times in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 3/10/2021, 10:02

epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:03

marcellus wrote:dakle toga treba biti svjestan da je naša kultura i civilizacija striktno kršćanska jer je formirana pod dominacijom istog. Vjera je osobna stvar pojedinca. Ili bi trebala biti.
ti se jebeno drogiraš. naša kultura i civilizacija je isključivo grčko-rimska. grčka književnost i filozofija se i dan danas uči u školama zato kaj nas to određuje kao europljane.
niti grci niti rimljani nisu spavali u blatnim kolibama, tragove njihovih gradova i građevina stoje dan danas. kršćanstvo je prvih deset stoljeća dalo mrak i to zovemo mračni srednji vijek, nakon grčke filozofije i rimskog carstva se tak nekaj dogodilo? moš vjerovat.
ta izmišljotina o kršćanskoj europi je stara 150 gdoina kad su završili svi ratovi u kojima je vatikan bio meta, drugim europljanima, luteranima, protestantima, kraljevima...nije slučajno svećenstvo bilo na udaru naroda u svakoj jebenoj revoluciji ili nemirima jer ih nitko nikad do unazad sto godina nije gledao kao "svoje" nego kao okupatora i okupatorsku religiju što ona i je. kršćanska europa. daj odi drkat kurac nekom svećeniku, oni vole mlade ministrante a ti si mlad u vjeri pa je to isto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by kaya 3/10/2021, 10:04

Čovjek nije tabula rasa kada se rodi.
Prvi tekstovi na ploči su već određeni. Prezime, ime, pa i vjerska pripadnost. Ostalo piše sam kasnije.
Sada ima budalaša koji ovaj prvi tekst žele promijeniti ali to je krivotvorina..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:05

kaya wrote:Čovjek nije tabula rasa kada se rodi.

"Prazna ploča - moderno poricanje ljudske prirode" - Steven Pinker.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:06

kaya wrote:U hrvatskoj su ateisti samo pederi i deca iz komunizma iz miješanog braka.
Ventilator je ovo drugo pretpostavljam.
a ti si čista a? kai brak prvo koljeno? veliš oduvijek je tak da se sačuva ta krv .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 3/10/2021, 10:07

ebenica wrote:
marcellus wrote:dakle toga treba biti svjestan da je naša kultura i civilizacija striktno kršćanska jer je formirana pod dominacijom istog. Vjera je osobna stvar pojedinca. Ili bi trebala biti.
ti se jebeno drogiraš. naša kultura i civilizacija je isključivo grčko-rimska. grčka književnost i filozofija se i dan danas uči u školama zato kaj nas to određuje kao europljane.

ne, to je antička civilizacija, propala je negdje tamo oko 5. stoljeća i došli su barbari.

Onda se europa kristijanizirala tamo negdje do 9-10 stoljeća i stvorena je europska civilizacija koja naravno ima svoje korijene u antici, ali sam korijene. To nije više ista civilizacija, jer nitko ne vjeruje više u jupitera i zeusa, jer smo se odmakli od sofoklovih drama i stvorili književnost koja je kudikamo slojevitija, jer smo se tehnološki odmakli od kola s volovima i popločanih cesta i akvadukta, ukratko nas kao europljane ne određuju platon i ciceron nego puno više shakespeare i rolling stonesi.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 3/10/2021, 10:08

kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:U hrvatskoj su ateisti samo pederi i deca iz komunizma iz miješanog braka.
Ventilator je ovo drugo pretpostavljam.
nisam peder. iz mješanog braka sam.
otac nijemac, majka lapo nijemica,  0,25 mađarka, 0,25 talijanka
sada ti odredi krvna zrnca za mene.

i što su mi onda djeca? jedna majka je samoborka-fetiva
druga se kliče zagrepčankom a žive u NY.

koji debilizmi.
Nisi peder. Ti si hrvat. Al voliš se furati na to da si nešto drugo. Vjerojatno su te i krstili.
sada nisam peder ;)
krstili me. nikada ja to nisam skrivao.
i tebe su.
moji više zbog bake.

nikada ja nisam to negirao.
Nisam ni rekla da si ti peder.
Eto vidiš da su te krstili. U kc jel tako?
Prema tome pogodio je mentalist.
Ne kužim tvoj upis.
nisam nikada ignorirao ili nijekao da sam kršten.

kao što sam ostavio svojoj djeci mogućnost da u zreloj dobi biraju što će biti.
Kako ne kužiš, nisi ateist, krstili su te, katolik. Sada ti možeš lupati što hoćeš, i da si budist. Nebitno.
Djeci si ostavio mogućnost, nisi iih krstio i nisu nikada bili u crkvi?
naravno da su djeca bila u crkvi. sama si pitala na erin spam kaj objavljujem? na temi o covidu.
većina fotki u mom mobu je crkve. 
fascinira me građevina visoka 150m a okolo potleušice.

fasciniraju me bavarske crkve kojima toranj više naliči na minaret.
isto tako me voda privlači pa slikam svaki jebeni potok.

fotksm i ženske, ali to je nastrano danas.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:10

marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:dakle toga treba biti svjestan da je naša kultura i civilizacija striktno kršćanska jer je formirana pod dominacijom istog. Vjera je osobna stvar pojedinca. Ili bi trebala biti.
ti se jebeno drogiraš. naša kultura i civilizacija je isključivo grčko-rimska. grčka književnost i filozofija se i dan danas uči u školama zato kaj nas to određuje kao europljane.

ne, to je antička civilizacija, propala je negdje tamo oko 5. stoljeća i došli su barbari.

Onda se europa kristijanizirala tamo negdje do 9-10 stoljeća i stvorena je europska civilizacija koja naravno ima svoje korijene u antici, ali sam korijene. To nije više ista civilizacija, jer nitko ne vjeruje više u jupitera i zeusa, jer smo se odmakli od sofoklovih drama i stvorili književnost koja je kudikamo slojevitija, jer smo se tehnološki odmakli od kola s volovima i popločanih cesta i akvadukta, ukratko nas kao europljane ne određuju platon i ciceron nego puno više shakespeare i rolling stonesi.
znači brojimo od kad ti veliš da brojimo? udari glavom u zid ionak je retardirana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:11

marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

Ma naravno. Indoktrinirana i zatucana ili iskonski glupa? :D

Srecom, imam tebe ovdje da bih promotrila kako to nalikuje biti sve suprotno od toga. :tu

Moze, moze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:12

kaya wrote:Ebenica isto nije peder. On je budala. Isto su krstili, znači katolik ali je naravno protivan. Njemu da daju škampe on bi jeo stolnjak jer je kao protiv.
ako sam ateist onda nisam katolik pa da su me tisuću puta potopili u neku smrdljivu vodu. nije to nevidljiva tinta, plavusho to je samo smrdljiva voda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by epikur37 3/10/2021, 10:12

marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

Pa ženska je dosjetljiva, tako da vjerojatno si u pravu. Ali nema tu pomoći, već je formirana, emotivno natopljena.

Ali ok za razbibrigu i forumsko natezanje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:13

violator wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

Ma naravno. Indoktrinirana i zatucana ili iskonski glupa? :D

Srecom, imam tebe ovdje da bih promotrila kako to nalikuje biti sve suprotno od toga. :tu

Moze, moze.
nemaš pojma kužiš, europa je IZVORNO kršćanska a određuju te rolling stonesi. jel razmeš riječ izvorno?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by kaya 3/10/2021, 10:14

veber wrote:
naravno da su djeca bila u crkvi. sama si pitala na erin spam kaj objavljujem
Ne mislim turistički, jesi krstio djecu, jesu ikada bili u crkvi u svojstvu vjernika
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by kaya 3/10/2021, 10:14

ebenica wrote:
kaya wrote:Ebenica isto nije peder. On je budala. Isto su krstili, znači katolik ali je naravno protivan. Njemu da daju škampe on bi jeo stolnjak jer je kao protiv.
ako sam ateist onda nisam katolik pa da su me tisuću puta potopili u neku smrdljivu vodu. nije to nevidljiva tinta, plavusho to je samo smrdljiva voda.
Eto isto katolik.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 3/10/2021, 10:15

marcellus wrote:
ebenica wrote:
marcellus wrote:dakle toga treba biti svjestan da je naša kultura i civilizacija striktno kršćanska jer je formirana pod dominacijom istog. Vjera je osobna stvar pojedinca. Ili bi trebala biti.
ti se jebeno drogiraš. naša kultura i civilizacija je isključivo grčko-rimska. grčka književnost i filozofija se i dan danas uči u školama zato kaj nas to određuje kao europljane.

ne, to je antička civilizacija, propala je negdje tamo oko 5. stoljeća i došli su barbari.

Onda se europa kristijanizirala tamo negdje do 9-10 stoljeća i stvorena je europska civilizacija koja naravno ima svoje korijene u antici, ali sam korijene. To nije više ista civilizacija, jer nitko ne vjeruje više u jupitera i zeusa, jer smo se odmakli od sofoklovih drama i stvorili književnost koja je kudikamo slojevitija, jer smo se tehnološki odmakli od kola s volovima i popločanih cesta i akvadukta, ukratko nas kao europljane ne određuju platon i ciceron nego puno više shakespeare i rolling stonesi.
ti ga sereš po defaultu. očito si plaćen za to.

rim kao grad danas koristi rimsku kanalizaciju.
od mislim 11 akvedukta nekih 7 je u funkciji.

kao eropljane nas određuje cezar s ukidanjem republike, august kao objedinitelj naslijeđa i tiberije koji je u stvarnosti Car. posjednik svega.

ali ti se ne daš krstiti pa onda lupaš po svome ko i talibani.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:15

epikur37 wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

Pa ženska je dosjetljiva, tako da vjerojatno si u pravu. Ali nema tu pomoći, već je formirana, emotivno natopljena.

Ali ok za razbibrigu i forumsko natezanje.
ti i natezanje...tragikomedija. :facepalm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:15

ebenica wrote:
violator wrote:
marcellus wrote:
epikur37 wrote:Marc sve 5.

A i vi našli s violatorkom diskutira ti.

imam dojam da je više indoktrinirana i zatucana nego iskonski glupa

ali pokušavam utvrditi

Ma naravno. Indoktrinirana i zatucana ili iskonski glupa? :D

Srecom, imam tebe ovdje da bih promotrila kako to nalikuje biti sve suprotno od toga. :tu

Moze, moze.
nemaš pojma kužiš, europa je IZVORNO kršćanska a određuju te rolling stonesi. jel razmeš riječ izvorno?

:_|  

Ne... oh, ne.


Last edited by violator on 3/10/2021, 10:16; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 3/10/2021, 10:15

kaya wrote:
ebenica wrote:
kaya wrote:Ebenica isto nije peder. On je budala. Isto su krstili, znači katolik ali je naravno protivan. Njemu da daju škampe on bi jeo stolnjak jer je kao protiv.
ako sam ateist onda nisam katolik pa da su me tisuću puta potopili u neku smrdljivu vodu. nije to nevidljiva tinta, plavusho to je samo smrdljiva voda.
Eto isto katolik.
ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 3/10/2021, 10:15

kaya wrote:
veber wrote:
naravno da su djeca bila u crkvi. sama si pitala na erin spam kaj objavljujem
Ne mislim turistički, jesi krstio djecu, jesu ikada bili u crkvi u svojstvu vjernika
ne
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by kaya 3/10/2021, 10:17

veber wrote:
kaya wrote:
veber wrote:
naravno da su djeca bila u crkvi. sama si pitala na erin spam kaj objavljujem
Ne mislim turistički, jesi krstio djecu, jesu ikada bili u crkvi u svojstvu vjernika
ne
Čudno, djeca nemaju uopće neku vjersku pripadnost?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 16 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum