ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 9:27

AssadNaPodmornici wrote:
ono što sam ja zagovarao prije koji tjedan, pa me luđak(samo on) napada, pogledaj nisam jedini, takve stvari zagovaraju i većina stručnjaka starog kova(oni koji nisu kupljeni utjecajem)....

Svi odreda bez ikakve odgovornosti. Ti ponajmanje.
Ne pričaj priče, već odi preko vikenda bez zaštitne opreme volontirati u  covid-bolnicu.
I ti i svi ti "stručnjaci" koje citiraš i tako dokažite da ste u pravu.
U svim tim "mišljenjima" ne vidim ni jedan jebeni dokaz. Niti jedan.

Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. Thu 9 Sep - 10:18

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ono što sam ja zagovarao prije koji tjedan, pa me luđak(samo on) napada, pogledaj nisam jedini, takve stvari zagovaraju i većina stručnjaka starog kova(oni koji nisu kupljeni utjecajem)....

Svi odreda bez ikakve odgovornosti. Ti ponajmanje.
Ne pričaj priče, već odi preko vikenda bez zaštitne opreme volontirati u  covid-bolnicu.
I ti i svi ti "stručnjaci" koje citiraš i tako dokažite da ste u pravu.
U svim tim "mišljenjima" ne vidim ni jedan jebeni dokaz. Niti jedan.
tko to od aktualnih političara, stožeraša ili liječnika uopće snosi ikakvu odgovornost za bilo što u ovoj situaciji ?
tko je od liječnika dobio otkaz jer su odbili liječiti svoje pacijente ?
tko je odgovoran za nuspojave pelcovanja ?
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 10:19

Evo jedne  vijesti koju sam upravo pročitao:

https://www.jpost.com/breaking-news/eu-lists-rare-nerve-disorder-as-possible-side-effect-of-astrazeneca-covid-19-vaccine-678957

**The European Medicines Agency said a causal relationship between GBS and the AstraZeneca shot, known as Vaxzevria, was "at least a reasonable possibility" after 833 cases of GBS (Guillain-Barré syndrome) were reported out of 592 million doses of the vaccine given worldwide by July 31.***

Ovaj sindrom nije niti malo bezazlen, dapače veoma je opasan. Neizlječiv je za 20%
gore spomenutih 833 slučaja, iliti za njih cca 167.
Treba samo vidjeti  kako je s ovom pojavom  bilo u populaciji bez tekuće epidemije.

O tome u sljedećem komentaru!
(umjesto odgovora na komentar iznad)
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 10:29

1/2




Kod GBS sindroma radi se o propadanju milejinske ovojnice kod živaca donjih ekstremiteta.
Nisam bio lijen, pa sam malo pogledao što ovo znači na cijepljenje 80% populacije u Hrvatskoj:  3,250,000 ljudi

833 slučaja GBS na 592 milijuna cijepljenih s AZ, znači   cca 1.4 slučaja na 1 Milijun stanovnika. Za Hrvatsku  bi to značilo ukupno 5 slučajeva/3,25 milijun cijepljenih.
U članku se dalje kaže da se 80% oboljelih poptpuno oporavi, a 20% je neizlječivo.
To bi za Hrvatsku značilo  4 izliječena i 1 neizlječiv.

Dakle, da  remiziramo:  
Ukupno  oboljelih 1/710,000 cijepljenih, odnosno za Hrvatsku cca 5/3,250,000 cijepljenih iliti   1 neizlječiv 1/ 3,250,000 cijepljenih.
 
E sad, mogu o ovome  nešto reći i iz vlastitog iskustva.
Moja gospođi se u donjim ekstremitetima dogodilo upravo ovo šta se dešava kod GBS sindroma - gubitak "signala"  u gležnjevima i odumiranje mijelinske zaštite nerva  u obe noge. Neurolog mi je rekao da se takvih slučajeva desi u prosjeku 4/godinu u Sloveniji. Dakle 1/500,000 stanovnika.
Razloga za ovu pojavu može biti više, kod moje gospođe je tkzv. Perniciozna anemija i to rješavamo s injekcijom B12  na svaka 3  mjeseca.
Zašto sam sve ovo napisao?
Ako  pogledate pojavnost GBS kod cijepljenih s AZ vidimo da  je to cca 1/710,000 cijepljenih i 1 neozdravljiv slučaj na 3,250,000 cijepljenih s AZ (80%  populacije u Hrvatskoj) .
Istovremeno vidimo da u SLO istu pojavu , bez cijepljenja, imamo 1/500,000 stanovnika.

Iz sve do sada napisanog možemo vidjeti što znači jedno nekritično preuzimanje tekstova i mišljenja. Uvijek će  nas dovesti do krivog zaključka ako  stvar ne pogledamo i iz nekog drugog ugla.
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Slovoslagar Thu 9 Sep - 10:48

violator wrote:Da se ucinilo tako i tako, ne bi sada bilo ovako i ovako.   Okej.

Ali .. bi li tvrdio isto da imas konkretnu odgovornost nad tisucama pacijenata? U situaciji kad je samo cjepivo dostupno, ne i lijek (sluzbeno)?
Lijekovi su dostupni, službeno i neslužbeno.
Samo ih liječnici u većini zemalja ne propisuju.
Neki vjerojatno jer nisu upućeni, neki jer su vjerojatno hrpa kalkulantskih beskičmenjaka.

U SAD-u, na primjer, liječnici su ove godine masovno počeli propisivati ivermectin svojim pacijentima.
To je ujedno i razlog zbog kojeg je CDC prije par tjedana zabranio farmaceutima izdavanje lijeka u slučajevima kada je dijagnoza COVID. Stavljao sam linkove o tome.

U HR ekvivalent ivermectina možeš nabaviti bez repcepta! Za sada ....
Ne bi me iznenadilo da se to ubrzo promijeni.

Da sam liječnik i da imam odgovornost, naravno da bih gledao liječiti pacijente i savjetovati i propisivati tretmane koji se jasno pokazuju kao dobri.
I naravno da bih zagovarao, kao što zagovaram i sada, odustajanje od masovnog cijepljenja. Zašto se 23000 liječnika (!) u Njemačkoj povuklo iz kampanje masovnog procijepljivanja? (isto sam davao link tu na forumu) Nije bilo na dnevniku, ali se dogodilo.

Osim toga, glavnu odgovornost ovdje nemaju liječnici nego političari.

Uostalom, kakvo je to pitanje bih li ja tvrdio to što tvrdim (da virus postaje opasniji itd.) da imam odogornost?? Pa naravno da bih tvrdio. Sve ukazuje da je ta konstatacija točna. Sve ukazuje da su upozorenja znanstvenika koji su predviđali ovakav scenarij bila točna.
Naravno da bi oni koji imaju odgovornost trebali donijeti stratešku odluku koja je usmjerena na maksimalnu dugoročnu korist čitavog društva!
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. Thu 9 Sep - 11:01

kada čovjek osvijesti da svijetom vladaju kriminalci i prihopati...
sve najednom dobije smisao...

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 38 Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Thu 9 Sep - 12:02

violator wrote:
AssadNaPodmornici wrote:to mi je  najjače kod ljudi , imaš sve odlično obrazloženo i argumentirano i ekipa ti izvuče jednu rečenicu iz konteksta.. to u životu obično rade žene kada si u raspravi sa njima, te novinari općenito, a o muškima koji to rade neman visoko mišljenje,

Ti, Assade, ne seruckaj. Koja ekipa!? Meni je dosta kojekakvih anonimnih strucnjaka i pametnjakovica (s obje strane!) kojima je lako pisati svoje analize situacije bez konkretne odgovornosti nad mnogim zivotima! Zelim znati koliko bi bio spreman preuzeti odgovornost nad onim sto tvrdi!
Pa upoznaj se sa čovjekom, i onda na zna te, znaš ga, provjeri koliko je spreman... Ć
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Thu 9 Sep - 12:06

1999. godina:



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha Thu 9 Sep - 12:15

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ono što sam ja zagovarao prije koji tjedan, pa me luđak(samo on) napada, pogledaj nisam jedini, takve stvari zagovaraju i većina stručnjaka starog kova(oni koji nisu kupljeni utjecajem)....

Svi odreda bez ikakve odgovornosti. Ti ponajmanje.
Ne pričaj priče, već odi preko vikenda bez zaštitne opreme volontirati u  covid-bolnicu.
I ti i svi ti "stručnjaci" koje citiraš i tako dokažite da ste u pravu.
U svim tim "mišljenjima" ne vidim ni jedan jebeni dokaz. Niti jedan.
De ti nama objasni kako ćeš nadomjestiti 2000 sestara i oko 400 doktora koji se ne žele cijepiti. Ostao si dužan, a nije u redu da se praviš englez. Znači podržavaš mjeru da se onemogući necijepljenima ulaz u bolnicu, objasni onda kako riješiti problem, a ne se duriti... Ko neki dan
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 12:23

Možda  bi dobro bilo pokušati malo jednostavnije  objasniti  slučaj  GB Sindroma kod cijepljenih sa AZ.
Već smo došli  do zaključka  da bi  se na 80% cjepljene populacije (3,250,000 stanovnika) u HR desio neizlječiv slučaj 1/3,250,000  cijepljenih sa AZ.

Sad to usporedimo s brojem  umrlih do danas u Hrvatskoj.  


Broj potvrđeno  zaraženih je 380,904 i umrlih 8,405, ili 1/45 zaraženih.

Ako uzmemo u obzir i tkzv. "zamračene" onda bi to iznosilo : 1/136 zaraženih.


Zar je potrebno išta više ovdje objašnjavati?
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 12:28

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ono što sam ja zagovarao prije koji tjedan, pa me luđak(samo on) napada, pogledaj nisam jedini, takve stvari zagovaraju i većina stručnjaka starog kova(oni koji nisu kupljeni utjecajem)....

Svi odreda bez ikakve odgovornosti. Ti ponajmanje.
Ne pričaj priče, već odi preko vikenda bez zaštitne opreme volontirati u  covid-bolnicu.
I ti i svi ti "stručnjaci" koje citiraš i tako dokažite da ste u pravu.
U svim tim "mišljenjima" ne vidim ni jedan jebeni dokaz. Niti jedan.
De ti nama objasni kako ćeš nadomjestiti 2000 sestara i oko 400 doktora koji se ne žele cijepiti. Ostao si dužan, a nije u redu da se praviš englez. Znači podržavaš mjeru da se onemogući necijepljenima ulaz u bolnicu, objasni onda kako riješiti problem, a ne se duriti... Ko neki dan
Nema tu nikakvih engleza ni durenja.
Veoma jednostavno je to riješiti: Zabraniš im pristup pacijentima i primjerno tome odrediš dohodak.
Veliku većinu bolesnika bi se  tretiralo online i preko telefona.
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Thu 9 Sep - 12:32

violator wrote:

Ali .. bi li tvrdio isto da imas konkretnu odgovornost nad tisucama pacijenata? U situaciji kad je samo cjepivo dostupno, ne i lijek (sluzbeno)?
u ovoj situaciji ne postoji konkretna odgovornost.
kome će se obratiti oni koji najebu od cjepiva ili ono koji izgube bližnje radi istoga?
stožeru? pa on samo provodi preporuke struke.
državi? pa ona isto tako provodi preporuke struke i praksu drugih država.
svom doktoru? pa on samo provodi preporuku struke.
tko je na sebe točno preuzeo konkretnu odgovornost? nitko, apsolutno nitko. i u slučaju zajeba odogovorna je ta neka imaginarna institucija "struka" do koje se ne može doć'.
ono koji kritiziraju s druge strane preuzimaju strašnu odgovornost na sebe, pate im životi i karijere, budu predmeti ismijavanja, stoje iza toga osobnim imenima i prezimenima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda Thu 9 Sep - 12:36



_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Thu 9 Sep - 12:46

https://net.hr/danas/hrvatska/cijela-hrvatska-je-u-crvenome-pogledajte-ostalo-stanje-d1dd27ba-1156-11ec-b8a0-724224a7b170

Kartu je odmah na svojem Twitter profilu komentirao ministar zdravstva Vili Beroš:

"U crvenom smo. Rezultat je to dijelom necijepljenja i nepridržavanja epidemioloških mjera. Izlaz je u što većem broju cijepljenih čime se podiže razina zaštite svih!"

dijelom necijepljenja? koji je drugi dio? koliko dijelova ima? ako je samo dijelom necijepljenja kako je onda izlaz u cijepljenju?
beroš sa svojim objavama pari na totalnog idiota.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. Thu 9 Sep - 12:51

ebenica wrote:
violator wrote:

Ali .. bi li tvrdio isto da imas konkretnu odgovornost nad tisucama pacijenata? U situaciji kad je samo cjepivo dostupno, ne i lijek (sluzbeno)?
u ovoj situaciji ne postoji konkretna odgovornost.
kome će se obratiti oni koji najebu od cjepiva ili ono koji izgube bližnje radi istoga?
stožeru? pa on samo provodi preporuke struke.
državi? pa ona isto tako provodi preporuke struke i praksu drugih država.
svom doktoru? pa on samo provodi preporuku struke.
tko je na sebe točno preuzeo konkretnu odgovornost? nitko, apsolutno nitko. i u slučaju zajeba odogovorna je ta neka imaginarna institucija "struka" do koje se ne može doć'.
ono koji kritiziraju s druge strane preuzimaju strašnu odgovornost na sebe, pate im životi i karijere, budu predmeti ismijavanja, stoje iza toga osobnim imenima i prezimenima.

još nam nisu pokazali virus, osim animacije...
ni dokaz da lockdown sprječava širenje virusa, a nametnuli su ga...
ni dokaz da krpe na ustima štite od virusa, a nametnuli su ih...
ni dokaz za tkz. socijalnu distancu, a nameću je...
ni dokaz da uobičajeni lijekovi protiv svake gripe ne djeluju na ovaj virus, a zabranili su ih...
ni dokaz da je cjepivo efikasno, a nameću ga...
'struka' je zapravo skupina kriminalaca, psihopata i kukavica...
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda Thu 9 Sep - 12:57

ebenica wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/cijela-hrvatska-je-u-crvenome-pogledajte-ostalo-stanje-d1dd27ba-1156-11ec-b8a0-724224a7b170

Kartu je odmah na svojem Twitter profilu komentirao ministar zdravstva Vili Beroš:

"U crvenom smo. Rezultat je to dijelom necijepljenja i nepridržavanja epidemioloških mjera. Izlaz je u što većem broju cijepljenih čime se podiže razina zaštite svih!"

dijelom necijepljenja? koji je drugi dio? koliko dijelova ima? ako je samo dijelom necijepljenja kako je onda izlaz u cijepljenju?
beroš sa svojim objavama pari na totalnog idiota.
Koliko moraš biti bezobrazan da to kažeš i glup da prihvatiš takvu priču kao nešto ozbiljno nakon što se na hrpu službenih podataka, ne gatanja kako Beroš radi, može viditi da su procjepljenije zemlje u većim problemima od onih koje nisu procjepljene.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 13:03

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Screenshot-262
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Thu 9 Sep - 13:06

što je sa našim imunološkim zavodom? ostali su im samo papiri. "strateški" smo to odradili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by vili40 Thu 9 Sep - 13:30

U crvenom smo,kakav problem?I slovenci su pa nikom ništa,koja razlika između narančaste i crvene.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Thu 9 Sep - 13:42

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ono što sam ja zagovarao prije koji tjedan, pa me luđak(samo on) napada, pogledaj nisam jedini, takve stvari zagovaraju i većina stručnjaka starog kova(oni koji nisu kupljeni utjecajem)....

Svi odreda bez ikakve odgovornosti. Ti ponajmanje.
Ne pričaj priče, već odi preko vikenda bez zaštitne opreme volontirati u  covid-bolnicu.
I ti i svi ti "stručnjaci" koje citiraš i tako dokažite da ste u pravu.
U svim tim "mišljenjima" ne vidim ni jedan jebeni dokaz. Niti jedan.
De ti nama objasni kako ćeš nadomjestiti 2000 sestara i oko 400 doktora koji se ne žele cijepiti. Ostao si dužan, a nije u redu da se praviš englez. Znači podržavaš mjeru da se onemogući necijepljenima ulaz u bolnicu, objasni onda kako riješiti problem, a ne se duriti... Ko neki dan
Nema tu nikakvih engleza ni durenja.
Veoma jednostavno je to riješiti: Zabraniš im pristup pacijentima i primjerno tome odrediš dohodak.
Veliku većinu bolesnika bi se  tretiralo online i preko telefona.


tuuu...tuuuu... dobar dan dobili ste online bolnički help desk. ako vas boli kurac pritisnite broj 1....1....sačekajte, svi doktori su zauzeti jer ih boli kurac....( svira muzika )... o happy day....ooo happy daaay...when đizus born...o happpy...sačekajte medicinskim sestrama se jebe živo....o happy dayyy o happy day...đizus born...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Thu 9 Sep - 13:43

T. wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Ali .. bi li tvrdio isto da imas konkretnu odgovornost nad tisucama pacijenata? U situaciji kad je samo cjepivo dostupno, ne i lijek (sluzbeno)?
u ovoj situaciji ne postoji konkretna odgovornost.
kome će se obratiti oni koji najebu od cjepiva ili ono koji izgube bližnje radi istoga?
stožeru? pa on samo provodi preporuke struke.
državi? pa ona isto tako provodi preporuke struke i praksu drugih država.
svom doktoru? pa on samo provodi preporuku struke.
tko je na sebe točno preuzeo konkretnu odgovornost? nitko, apsolutno nitko. i u slučaju zajeba odogovorna je ta neka imaginarna institucija "struka" do koje se ne može doć'.
ono koji kritiziraju s druge strane preuzimaju strašnu odgovornost na sebe, pate im životi i karijere, budu predmeti ismijavanja, stoje iza toga osobnim imenima i prezimenima.

još nam nisu pokazali virus, osim animacije...
ni dokaz da lockdown sprječava širenje virusa, a nametnuli su ga...
ni dokaz da krpe na ustima štite od virusa, a nametnuli su ih...
ni dokaz za tkz. socijalnu distancu, a nameću je...
ni dokaz da uobičajeni lijekovi protiv svake gripe ne djeluju na ovaj virus, a zabranili su ih...
ni dokaz da je cjepivo efikasno, a nameću ga...
'struka' je zapravo skupina kriminalaca, psihopata i kukavica...
Korona novosti i spoznaje - Page 38 6

Bolji dokaz  nije moguće dati: praćenje kontakata zaraženih, lockdown, zabrane kretanja  među gradovima  i županijama,
distanca, maske,  higijena....i samo 99 umrlih za dva mjeseca. Bez cijepllenja ,  naravno.
Gospodarstvo u potpunom kolapsu, što je na duži  rok  bilo neprihvatljivo.  Stožer  i struka traže balans između zaraze i
održivosti kakavih-takvih gospodarskih aktivnosti. Pojavom cjepiva  i to se uključilo u borbi protiv epidemiji.
Prihvat milijuna turista je bio moguć jedino s uvoćenje covid-pass. I uspjelo se imati solidnu turističku sezonu od kojih
itekako ovisi hrvatsko gospodarstvo, odnosno GDP.

PS:
Da  je Hrvatska bila procijepljena kao Israel imali bi umjesto 8,405 umrlih :
(781/2,062)x8,405 = 3,183  umrlih. To znači da bi sačuvali 8,405-3,183 = 5,222 života.

Koga ovaj podatak ne stisne u želudcu i oko srca, taj ne može biti normalan,
Eroo
Eroo

Posts : 74497
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 38 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum