ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 24/9/2021, 15:27


je vala, na krivim frekvencijama smo aujourd'hui.

baš će nešto u vezi birokracije biti zanimljivo, ne znam zašto to i radimo više, to se radilo prošlih stoljeća pa ajd, ali sad se još i sami popisujemo xD što je njihov posao pregleda oporezivog korpusa..

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 24/9/2021, 20:14

Sto kada bi.. svake godine, najbogatija osoba in America, bila proglasena "pobjednikom Kapitalizma'? Dobila bi znackicu, tapsanje po ledjima iiii... svo bi njeno bogatstvo bilo razdijeljeno potrebitima, donirano u humanitarne svrhe, a ona bi morala krenuti nanovo od 0.  :)


Zabavlja me misao na sve ono sto bi takvi bogatasici cinili da ne budu - najbogatija osoba in America. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 24/9/2021, 20:48


to me asocira na truman show xD

e, jel koristiš Busuu app? može se dobiti svjedodžba, evo završih a1 francais dio i poslali mi na mail
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 25/9/2021, 11:44

kic wrote:
to me asocira na truman show xD

e, jel koristiš Busuu app? može se dobiti svjedodžba, evo završih a1 francais dio i poslali mi na mail

Tebe sve asocira na Trumanov show. :) To ssmo govori u prilog koliko je bio dobar u predvidjanju buduceg drustva. Film je iz '98., dakle, cak i stariji od Matrixa, ali Malnarov je show anticipirao nasu sadasnjost i prije navedenih.

Denkverbot - Page 16 C99b3414c5d2b840422fcffec402031d789ed759

Denkverbot - Page 16 E86b200c08613b1acf943d687c631b491908f499

Ali daj si zamisli gore navedenu situaciju - na koje bi se sve nacine drustvo zapocelo mijenjati? Prvo sto bi odjednom poraslo bila bi briga za dobrobit radnika, npr. povecanje placa, razne stimulacije, donacije skolstvu, zdravstvu, svasta nesto cime bi si onemogucili pobjedu. :) Ali...ima i dalje. "Pobjeda" nekog bogatasa ugrozila bi svakog narednog jer ce, sasvim sigurno, svi oni pomalo osvajati taj "natjecaj". Do kakvih bi udruzivanja medju njima dolazilo? Ima dalje, ima dalje.  Bi li se ljude kroz obrazovni sustav poticalo na sudjelovanje u takvom natjecanju, putem medija i marketinga progovaralo kroz odredjeni sustav vrijednosti? I, zapravo, u kolikoj bi se mjeri takva stvarnost razlikovala od ove nase? Iste metode? Slicni narativi?

Netko bi mogao napomenuti - ali, ali to vise nije kapitalizam! Imamo vladu koja oduzima ljudima njihovu svojinu protivno njihovoj volji! Socijalizam! Komunizam! Reci ce neki ne razlikujuci ta dva pojma.

Medjutim sustav oporezivanja, placanje kazni, cak i odlazak u zatvor zbog utaje istog desava se danas unutar kapitalistickog sustava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 25/9/2021, 11:48

kic wrote:

e, jel koristiš Busuu app? može se dobiti svjedodžba, evo završih a1 francais dio i poslali mi na mail

Bravo.! :) Nemam. Zapostavih ucenje jezika. :-/

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 25/9/2021, 12:05


pa čak i Curtis Yarvis je spomenuo Trumanov show, u intervjuu koji sam stavio na prethodnu stranicu jučer, zato mi je valjda ostalo u zapečku mozga hah

a dobra tema, ali mislim da uvijek postoji taj faktor nepoznatih i nepredviđenih posljedica..  koje mi sad ne možemo ni pojmiti dok konstruiramo neku novu društvenu polugu koja bi društvo trebalo učiniti boljim..

mislim da kažnjavanje bogatih nije ono u kojem smjeru trebamo ići, tax the rich, treba nelegitimne, nasilne i koruptivne načine obogaćivanja srezati, ali sama činjenica da je netko na vrhu i može si platiti space turizam..  ne grebe me to baš.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 25/9/2021, 12:21

violator wrote:
kic wrote:

e, jel koristiš Busuu app? može se dobiti svjedodžba, evo završih a1 francais dio i poslali mi na mail

Bravo.! :) Nemam. Zapostavih ucenje jezika. :-/


Quel dommage!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 25/9/2021, 18:22

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:

e, jel koristiš Busuu app? može se dobiti svjedodžba, evo završih a1 francais dio i poslali mi na mail

Bravo.! :) Nemam. Zapostavih ucenje jezika. :-/


Quel dommage!

Mais oui!

Del Boy bi pridodao: Boeuf a la mode!
(you win some, you lose some)

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 25/9/2021, 18:30

Nego, jucer smo imali lijepu rijec a sunshower, a danas bismo mogli spomenuti frazu thin places...



In Irish mythology, a "thin place" was a divider between the physical, tangible world and the "otherworld" of dreams, the afterlife, and other unseen but very real dimensions hiding behind the veil of reality. Thin places could be actual places or they could be seasons of change. The night of Samhain (sow-in), the Celtic precursor to our Halloween, was believed to be a night where the boundaries between our world and the unseen world could touch, as the wall between them shakes and dissolves. (Do you watch Dr. Who? Thinking of this in terms of the Whovian parallel universes helps me visualize this as more than just a quaint, pagan concept.) Thin places were revered and afforded respect, but also feared because they were the places of the unknown.

Physical thin places on the Irish landscape include prehistoric monuments and markers. The peoples who built the cairns and dolmens we can still see today were most likely not the Celts, who arrived in Ireland later. They were an earlier people, living in Ireland as early as 5,000 years ago (and more! I'm going off memory here).

When the Celts arrived, they interpreted the dolmens and passage tombs as structures built by the gods and goddesses who inhabited the land -- the Tuatha de Danaan, or the Tribe of Danu. These gateways were portals to the Tuatha's domain and venturing too close could yield disastrous results for humans.


These beliefs gave birth to the stories and the eventual evolution of the "fairy people" who could steal humans away to their lands below and beyond the horizon. In many stories in Irish folklore and ancient mythology, contact between humans and fairies occur near a physical thin place (a fairy fort or a fairy ring) or a spatial thin place (Samhain or a night of a full moon). In the legend of Knockfierna, for example, Carroll O'Daly foolishly follows a man up Knockfierna, where at the summit he discovers "an opening in the mountain" that was the entrance to the fairy castle within the mountain.......

https://thewildgeese.irish/m/blogpost?id=6442157%3ABlogPost%3A174547
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 25/9/2021, 20:52


portals! fora

Denkverbot - Page 16 465fd710
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 25/9/2021, 21:09


"U Francuskoj su bordele nekad zvali "kućama tolerancije"; taj naziv je sugerisao rđavu instituciju, ali koja je iz mnogih razloga bolja nego da je nema, odnosno, treba je tolerisati."
Lešek Kolakovski
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/9/2021, 00:49

Kako se "kuca tolerancije" veli na francuskom? :) To moramo moc' iskoristit'!

A bas sam ti htjela jucer napisati da sada ti moras izabrati neku novu rijec ili frazu. :)



Usput, presmijesan mi je onaj trojac ispod:
GregorOvca, jasambrend, tukatukac :D

Jos da je, kojim slucajem, i Esco negdje u ovo vrijeme rodjen... (Debele) Usne Stjepana Gnjeca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/9/2021, 02:34


maison de tolérance~!

jesi čula za riječ: oneprirodnjavanje, neki dan pročitao u jednom eseju o Nietzscheu, zvuči mi čudno, alas i neprirodno xD

"Sokrat  je  unio  u  filozofiju  jednadžbu: um = vrlina = sreća. Drugim riječima, najviša mudrost postavila je vrlinu kao sredstvo za postizanje sreće. Ovdje se uviđaju dvije stvari: oneprirodnjavanje vrline putem umnog reflektiranja i nihilističko određenje sreće u vidu spasa. Ako su moralni sudovi izrasli iz određenih okolnosti o kojima  ovisi  opstanak,  tada  se  premještanjem  u sferu inteligibilnog svijeta ideja gubi njihov smisao i povezanost sa zbiljskim životom. Ideje, kao pojmovi onog dobrog, pravednog i mudrog, nužno zahtijevaju i takva »apstraktno savršena čovjeka«, a dijalektika, kao put k vrlini, »neku vrlinu koja se  ‘dokazuje’  razlozima«,30  što  je  oneprirodnjavanje  izvornih  moralnih  vrijednosti  i  osnovnih instinkata  života."
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/9/2021, 07:34

violator wrote:Usput, presmijesan mi je onaj trojac ispod:
GregorOvca, jasambrend, tukatukac :D

Jos da je, kojim slucajem, i Esco negdje u ovo vrijeme rodjen... (Debele) Usne Stjepana Gnjeca
aa

aaa tek sad vidim ovo za rođendane dole

smiješni su im nickovi, bilo bi to zanimljivo uppznavanje..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/9/2021, 08:42

kic wrote:
maison de tolérance~!

jesi čula za riječ: oneprirodnjavanje, neki dan pročitao u jednom eseju o Nietzscheu, zvuči mi čudno, alas i neprirodno xD

"Sokrat  je  unio  u  filozofiju  jednadžbu: um = vrlina = sreća. Drugim riječima, najviša mudrost postavila je vrlinu kao sredstvo za postizanje sreće. Ovdje se uviđaju dvije stvari: oneprirodnjavanje vrline putem umnog reflektiranja i nihilističko određenje sreće u vidu spasa. Ako su moralni sudovi izrasli iz određenih okolnosti o kojima  ovisi  opstanak,  tada  se  premještanjem  u sferu inteligibilnog svijeta ideja gubi njihov smisao i povezanost sa zbiljskim životom. Ideje, kao pojmovi onog dobrog, pravednog i mudrog, nužno zahtijevaju i takva »apstraktno savršena čovjeka«, a dijalektika, kao put k vrlini, »neku vrlinu koja se  ‘dokazuje’  razlozima«,30  što  je  oneprirodnjavanje  izvornih  moralnih  vrijednosti  i  osnovnih instinkata  života."

Zvuci mi kao neka Ladanova konstrukcija rijeci pa bi moglo i biti ispravno. :)

Oneprirodnjavanje -> udaljavanje od naravnog (esencijalnog), zbiljskog, prirodnog (svijeta)

Naisla sam jutros na ovo:

Obožanstvenjenje prirode i oprirodnjavanje čovjeka

:D


Usput, znanje = vrlina (dobro) svojstveno je i Sokratu i Platonu i Aristotelu. Samo se ispravnim razmisljanjem i ispravnim djelovanjem postize sreca jer (raz)umom iznalazimo put izmedju svih tih silnih razlika, protirjecnosti, nesklada .. Sokratova je filozofija nasuprotna onoj sofista pa u tom kontekstu i treba promatrati njegova razmisljanja. Za rane se Platonove dijaloge smatra da sadrze prave Sokratove zamisli, u kasnijim dijalozima kroz njegov lik progovara ssam Platon. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/9/2021, 08:48

kic wrote:
violator wrote:Usput, presmijesan mi je onaj trojac ispod:
GregorOvca, jasambrend, tukatukac :D

Jos da je, kojim slucajem, i Esco negdje u ovo vrijeme rodjen... (Debele) Usne Stjepana Gnjeca
aa

aaa tek sad vidim ovo za rođendane dole

smiješni su im nickovi, bilo bi to zanimljivo uppznavanje..

Da. A zvucalo bi: Dobar dan, ja sam Jaroslav. Hej, ja sam Mojmir. A ja Malik.


:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/9/2021, 22:10


cijeli dan procesuiram ovu riječ: obožanstvenjenje, sorry :D

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/9/2021, 22:39

kic wrote:
cijeli dan procesuiram ovu riječ: obožanstvenjenje, sorry :D


I ja sam trokirala. Ovaj se "njenje" proteze u beskonacnost pa se poput bumeranga vrati do djetinjstva u kojem smo se jedni drugima rugali upravo s nizom neprekinutog "nje-nje-nje-nje-nje". :-/


E sad, cemu nas obozanstve(nje)nje moze poduciti pored (razlicito od) poduke obogotvorenja?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/9/2021, 22:52

violator wrote:
kic wrote:
cijeli dan procesuiram ovu riječ: obožanstvenjenje, sorry :D


I ja sam trokirala. Ovaj se "njenje" proteze u beskonacnost pa se poput bumeranga vrati do djetinjstva u kojem smo se jedni drugima rugali upravo s nizom neprekinutog "nje-nje-nje-nje-nje". :-/


E sad, cemu nas obozanstve(nje)nje moze poduciti pored (razlicito od) poduke obogotvorenja?


Obogotvoriti -> učiniti koga bogom ili božanstvom, pripisati božanska svojstva, postaviti kao vrhunsku vrijednost, kao vrijednost svih vrijednosti


Hmm. Gle! Obogatiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/9/2021, 22:53


trokirala :D

nje-nje :p

čemu nas obožanstvenje(nje) prirode može podučiti? jesi mogla teže pitanje u 23h

mene to asocira (opet ja) na balans u sili, jedi vs sith, kažu eto jedi uništili sithe i tako uspostavili balans, zar 1:1 nije balans? a ne 1:0..

bioetički balans između prirode i čovjeka, dvije sile, ne znam je li moguć..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/9/2021, 11:09

Bez obzira na Kic i Violu, koji žele zagaditi prostor,..želiš li da im damo za pravo?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum