ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/10/2021, 07:53

Imo nešto samodestruktivno u zapadnom čoviku, zbog čega je uvika ranjiv prema pizdarijama istočnih barbara.

Denkverbot - Page 9 Img_2037

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/10/2021, 07:55

mativka wrote:Abene, evo vratila se iz provoda i reko idem vidjeti što je novog tu.
Majke ti mile, ....
ne sluti meni ovo na dobro. Kic se opet podastro Ventilatoru...
Jel to PMS u pitanju, il menopauza, il adminova dvojba spolnosti
Bit će zanimljivo pratiti..

Jesi rigala?

Ništa specijalno, meći i ti lipe žinske na slike, pa ćeš imati muških pratitelja, its basic biology...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 08:29

aben wrote:Imo nešto samodestruktivno u zapadnom čoviku, zbog čega je uvika ranjiv prema pizdarijama istočnih barbara.

Denkverbot - Page 9 Img_2037

zanimljivo je da baš stranicu-dvije prije ovoga o Brunu, Eliade govori o astrologiji i njenom revivalu s kraja 19st-

isto je primijetio kako su astrologiji privučeniji gradski slojevi, dok su ljudi u ruralnim dijelovima ostali vjerni religiji..

astrologija daje taj široki kišobran kozmičke povezanosti, ali uopće ne odgovara nit se bavi pitanjima: dobra i zla, smrti, morala itd, pa se puno lakše prihvaća..

isto mi je zanimljiva ta razvoj okultnog na Zapadu koju izlaže Eliade, uvijek su ti umjetnički miljei, francuski, njemački i engleski književnici predvodili to traganje za pred-kršćansko/židovskim, pa čak i pred-klasicističkim uzorima, Mallarme je rekao da se treba baviti poezijom prije Homera, a kad su ga pitali koja je to poezija, rekao je: Vede, mislim svaka čast Vedama ali problem je u tome što ona nije iz zapadne kolijevke potekla i ako prestaneš čitati Homera a ideš čitati Vede npr, uništio si svoje - a realno, Vede nikad neće biti tvoje koliko god se trudio..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 08:39


a ova mativka će mi tako naletit na plesku jednom iznenada, da joj je bolje da prestane pisati pijane gluposti odmah sad, kako bi to izbjegli.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 08:41


https://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-08-21/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 08:41

kic wrote:
aben wrote:Imo nešto samodestruktivno u zapadnom čoviku, zbog čega je uvika ranjiv prema pizdarijama istočnih barbara.

Denkverbot - Page 9 Img_2037

zanimljivo je da baš stranicu-dvije prije ovoga o Brunu, Eliade govori o astrologiji i njenom revivalu s kraja 19st-

isto je primijetio kako su astrologiji privučeniji gradski slojevi, dok su ljudi u ruralnim dijelovima ostali vjerni religiji..

astrologija daje taj široki kišobran kozmičke povezanosti, ali uopće ne odgovara nit se bavi pitanjima: dobra i zla, smrti, morala itd, pa se puno lakše prihvaća..

isto mi je zanimljiva ta razvoj okultnog na Zapadu koju izlaže Eliade, uvijek su ti umjetnički miljei, francuski, njemački i engleski književnici predvodili to traganje za pred-kršćansko/židovskim, pa čak i pred-klasicističkim uzorima, Mallarme je rekao da se treba baviti poezijom prije Homera, a kad su ga pitali koja je to poezija, rekao je: Vede, mislim svaka čast Vedama ali problem je u tome što ona nije iz zapadne kolijevke potekla i ako prestaneš čitati Homera a ideš čitati Vede npr, uništio si svoje - a realno, Vede nikad neće biti tvoje koliko god se trudio..


Kic, pogresan zakljucak na vise razina. Vede su pisane sanskrtom, a znas li tko su bili Indoeuropljani? :)

Uostalom:

Sanskrt (संस्कृत) , sveti jezik Hinduizma i jedan od službenih jezika Indije, jedan je od najstarijih dokumentiranih indoeuropskih jezika. Gramatičar Pāṇini  u 4. stoljeću pr. Kr. piše svoje djelo Ashtadhyayi (“osam poglavlja”), koje predstavlja ne samo jednu od najranijih poznatih sistematizacija sanskrta, već i jedno od najstarijih jezikoslovnih djela na svijetu od kojeg počinje razdoblje klasičnog sanskrta.

Zbog svega navedenog, sanskrt ima posebno mjesto u indoeuropskim studijama, odnosno rekonstrukciji indoeuropskog prajezika. U manjoj ili većoj mjeri i danas je moguće uočiti paralele između praktično svih indoeuropskih jezika i sanskrta, naročito u relativno konzervativnijim jezicima kakvi su slavenski, a ni hrvatski nije iznimka.

Ovo je popis nekih riječi koje koristimo svakodnevno a čiji su izgovor i značenje slični ili čak isti u sanskrtu:

agni (vatra)  –  oganj

bhratr – brat

budh – buđenje

da – dar

dadati – dati

dhuma – dim

dina – dan

dve – dva

dživita – život

griva – griva

kada – kada

kesa – kosa

kuta – kuća

madhu – med

matr – mater

nabhasa – nebesa

nas – nos

oštha (usna) – usta

patha – put

phena – pjena

plavate – plivati

prastara – prostor

purva – prvo

sabha – soba

sada – sada

sedati – sjediti

sveta – svjetlo

tada – tada

tamas – tama

tata – tata

tri – tri

zara – žar


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 08:47

Tata ♡ matr ♡
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 09:38


ja ne kažem da treba odbaciti Vede, slobodno nek se čita (ionako malo tko išta čita više) i poveznice te sve stoje, ali ako se Homer čita/sluša gotovo 3000 godina na Zapadu i utjecao je masivno na zapadnu kulturu, i onda ga se izbacuje namjesto Veda - koje se ipak nije čitalo svo to vrijeme na Zapadu, mislim da tu kao europa gubiš svoje nasljeđe, a kidanje korijenja nikad nije bezbolno-

indoeuropljani kao neka skupina naroda su hipoteza, vjerojatno smo u prošlosti svi i bili jedno čovječanstvo, ali isto je moguće da nismo, kad se pogleda koliko je različitih vrsta čovjeka istovremeno postojalo na raznim dijelovima zemlje
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 09:48

kic wrote:
ja ne kažem da treba odbaciti Vede, slobodno nek se čita (ionako malo tko išta čita više) i poveznice te sve stoje, ali ako se Homer čita/sluša gotovo 3000 godina na Zapadu i utjecao je masivno na zapadnu kulturu, i onda ga se izbacuje namjesto Veda - koje se ipak nije čitalo svo to vrijeme na Zapadu, mislim da tu kao europa gubiš svoje nasljeđe, a kidanje korijenja nikad nije bezbolno-

indoeuropljani kao neka skupina naroda su hipoteza, vjerojatno smo u prošlosti svi i bili jedno čovječanstvo, ali isto je moguće da nismo, kad se pogleda koliko je različitih vrsta čovjeka istovremeno postojalo na raznim dijelovima zemlje

Ne znam sto ti trenutno citas i tko to veli da treba izbaciti Homera i citati Vede, ali reagiram na ovo tvoje da nemamo nikakve poveznice s njima i tom kulturom. Nisam bas sigurna da su Indeuropljani hipoteza, ono oko cega se razilaze misljenja jest tocno podrucje koje su nastanjivali.

Inace, malo mi je bezveze na koji nacin nastojis umanjiti znacaj, poveznicu europskih naroda s Indijcima. :)

Uglavnom, jezici su svima dostupni pa povezuj. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/10/2021, 09:54

kic wrote:
aben wrote:Imo nešto samodestruktivno u zapadnom čoviku, zbog čega je uvika ranjiv prema pizdarijama istočnih barbara.


zanimljivo je da baš stranicu-dvije prije ovoga o Brunu, Eliade govori o astrologiji i njenom revivalu s kraja 19st-

isto je primijetio kako su astrologiji privučeniji gradski slojevi, dok su ljudi u ruralnim dijelovima ostali vjerni religiji..

astrologija daje taj široki kišobran kozmičke povezanosti, ali uopće ne odgovara nit se bavi pitanjima: dobra i zla, smrti, morala itd, pa se puno lakše prihvaća..

isto mi je zanimljiva ta razvoj okultnog na Zapadu koju izlaže Eliade, uvijek su ti umjetnički miljei, francuski, njemački i engleski književnici predvodili to traganje za pred-kršćansko/židovskim, pa čak i pred-klasicističkim uzorima, Mallarme je rekao da se treba baviti poezijom prije Homera, a kad su ga pitali koja je to poezija, rekao je: Vede, mislim svaka čast Vedama ali problem je u tome što ona nije iz zapadne kolijevke potekla i ako prestaneš čitati Homera a ideš čitati Vede npr, uništio si svoje - a realno, Vede nikad neće biti tvoje koliko god se trudio..

Jo ne zun ča to drugo more biti, ako ne kombinacija krivnje zbog uspjeha, zelenije trove preko ograde i nepreuzimanje odgovornosti.

Zamisli nekog književnika ki provodi vrime po salonima u obilju, i piše optužnicu svojoj okolini koja mu nameće da će sun biti odgovoran za svoj uspjeh ili neuspjeh, a u korist barbara s istoka čiji je vrhunac ideja da pojedinac ne utječe na konačan rezultat.

Usto, isto ko i kad se tinedžer buni protiv svojih roditeljov, un izgljedo kul dok se usrid udobne zapadne civilizacije zaklinje na impotentnu kulturu koja nika proizvela nišće. Ok, mi imomo knjigu o ekonomiji koja nan objašnjava kako funkcijoniro stvarnost, ali vede, ej.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 09:54

Sheridan malo razmislja naglas.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 10:11

violator wrote:Sheridan malo razmislja naglas.


Fight, Arjuna, fight!
(Bhagavad Gita)


Srdžbu mi, boginjo, pjevaj Ahileja, Peleju sina.
(Homer)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 10:14


imam Bhagavad Gitu, super mi je draga-

gledam Sheridana evo, nisam dugo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 12:12

kic wrote:
imam Bhagavad Gitu, super mi je draga-

gledam Sheridana evo, nisam dugo.

Dobar mi je Sheridan ovdje. :)

Ukratko, Homer se ne odbacuje. Ni Ahilejeva srdzba. Borba se ne odbacuje,

Bori se, Arjuna, bori!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 15:05


ma, samo sam citirao Malarmea iz tog Eliadeova predavanja koje čitam-

ali isto je zanimljivo kako kršćane opisuje kao rušitelje sveg tuđeg, spomenika, hramova itd dok ih optužuje za robovski moral: okreni neprijatelju drugi obraz, očito su obje strane istovremeno tekle..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 15:35

kic wrote:
ma, samo sam citirao Malarmea iz tog Eliadeova predavanja koje čitam-

ali isto je zanimljivo kako kršćane opisuje kao rušitelje sveg tuđeg, spomenika, hramova itd dok ih optužuje za robovski moral: okreni neprijatelju drugi obraz, očito su obje strane istovremeno tekle..

Ne razumijem komentar. :) Spominjes ono sto si odgledao?

Zelis reci da je zanimljivo kako su ovi zagovarali taj "robovski moral" / ljubav prema neprijatelju dok su istovremeno rusili tudje spomenike, hramove, unistavali kulturu neprijatelja?

----

Usput, ne znam kakav je um smislio ukiseljena jaja, ali radije bih jela przene skakavce. Ma tko ovo uopce jede!? :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/10/2021, 15:53


skakavci su puni proteina i vitalnosti-

ma nikad mi se to nije uklapalo, s jedne strane se govori da su kršćani robovski što bi značilo: pasivni? poslušni? lišeni inicijative? ne znam - a s druge su izmisionarili većinu svijeta, i prekrojili gotovo sva stara vjerovanja u svoje, to dvoje mi ne ide toliko skupa idk
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/10/2021, 17:06

kic wrote:
skakavci su puni proteina i vitalnosti-

ma nikad mi se to nije uklapalo, s jedne strane se govori da su kršćani robovski što bi značilo: pasivni? poslušni? lišeni inicijative? ne znam - a s druge su izmisionarili većinu svijeta, i prekrojili gotovo sva stara vjerovanja u svoje, to dvoje mi ne ide toliko skupa idk

Pa eto ti zgodne teme za neki clanak, esej. Kako se dogodilo da jednu religiju percipiramo religijom ljubavi, cak smatramo da pasivizira, ustraje na moralu zrtve, zagovara "okretanje drugog obraza" i istice onostrani zivot kao nesto gdje se pravda kroji, boli, patnje nagradjuju, itd., dakle, kako je moguce da su takvi vjernici ili "vjernici" prekrojili, hakirali, pokrali stara vjerovanja i (nasilno) pokrstili pola svijeta? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 9/11/2021, 09:21

aben wrote:
mativka wrote:Abene, evo vratila se iz provoda i reko idem vidjeti što je novog tu.
Majke ti mile, ....
ne sluti meni ovo na dobro. Kic se opet podastro Ventilatoru...
Jel to PMS u pitanju, il menopauza, il adminova dvojba spolnosti
Bit će zanimljivo pratiti..

Jesi rigala?

Ništa specijalno, meći i ti lipe žinske na slike, pa ćeš imati muških pratitelja, its basic biology...
Ma nisam se prepila. Onako popila da ti se "jezik razveže".
Zakačile me stalno neke proslave, ne mogu više..

Šta će mi oni?
Zauzeta sam.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 9/11/2021, 09:22

kic wrote:
a ova mativka će mi tako naletit na plesku jednom iznenada, da joj je bolje da prestane pisati pijane gluposti odmah sad, kako bi to izbjegli.
Još nikada nisam dobila ban pa me zanima kako je to :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/11/2021, 09:48

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Abene, evo vratila se iz provoda i reko idem vidjeti što je novog tu.
Majke ti mile, ....
ne sluti meni ovo na dobro. Kic se opet podastro Ventilatoru...
Jel to PMS u pitanju, il menopauza, il adminova dvojba spolnosti
Bit će zanimljivo pratiti..

Jesi rigala?

Ništa specijalno, meći i ti lipe žinske na slike, pa ćeš imati muških pratitelja, its basic biology...
Ma nisam se prepila. Onako popila da ti se "jezik razveže".
Zakačile me stalno neke proslave, ne mogu više..

Šta će mi oni?
Zauzeta sam.

A e.
Nami su fašisti dopuštili dvoranu nakon više od godine, omoh smo napravili feštu nakon prvog termina, i sa me boli glova i nemun force namesto da sun se digo u 6 i uživo u vikendu. To su aktivnosti za mlode, nikako da naučin. 

Nemo to veze is zauzetošću, nego da se imoš na koga išvogati

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 9 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum