ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by veber Fri 6 Aug - 22:12

T. wrote:
nakaza wrote:Sulju zovemo Picousti jer ima usne kao vagina, mesnata vagina. To je u neku ruku kompliment jer ima lepe usmine.
Moguće koristi vakum pumpu da dobije taj lijepi, sjajni i mesnati izgled svoje vagine?
odi u pm
jebote konjino.

di si to isčupao?

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Eroo Fri 6 Aug - 22:16

dijagram wrote:Nielsu kao novom treba skrenuti paznju na bitno.

Neka uci na mojim i gnjecovim upisima jer smo olicenje pristojnosti.

Svi ostali pokleknu, ali mi nikada. yoda

Slažem se. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by T. Fri 6 Aug - 22:17

veber wrote:
T. wrote:
nakaza wrote:Sulju zovemo Picousti jer ima usne kao vagina, mesnata vagina. To je u neku ruku kompliment jer ima lepe usmine.
Moguće koristi vakum pumpu da dobije taj lijepi, sjajni i mesnati izgled svoje vagine?
odi u pm
jebote konjino.

di si to isčupao?
Pa to mi je omiljeni 'žanr' na xamsteru...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by veber Fri 6 Aug - 22:23

T. wrote:
veber wrote:
T. wrote:
nakaza wrote:Sulju zovemo Picousti jer ima usne kao vagina, mesnata vagina. To je u neku ruku kompliment jer ima lepe usmine.
Moguće koristi vakum pumpu da dobije taj lijepi, sjajni i mesnati izgled svoje vagine?
odi u pm
jebote konjino.

di si to isčupao?
Pa to mi je omiljeni 'žanr' na xamsteru...
kaspersky dozvolio pristup.
ćovjek uči dok je živ.

ja sam ti ulogiran na autoscout24 :D

sestrinski portal lovescout24.

dogovoriš citiranje prousta ili krleže ili tolstoja.

ima i paship, ali to nije za nas koji ne swingamo.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Ra Fri 6 Aug - 23:11

T. wrote:
Ra wrote:
Noor wrote:
Ra wrote:
niels wrote:
Ra wrote:




Definitivno mislim da na ovakvim pozicijama vanjski izgled nije primarna kvaliteta kojoj treba dati ovoliku vrijednost.

Naravno da nije, ali pobogu Ra, ako nešto i znamo o njoj, ne znamo iz teksta.

Ona je na čelu male jedinice lokalne samouprave.

Slučaj je jasan da ne može biti jasniji - on je budaletina.

I ostaje nam da komentiramo ono što znamo, tj. vidimo. Da je pričala o projektima, planovima, modelima financiranja, mogli bi o tome. Ali nije. Opalila je duplericu baš kao da ide za Miss, o Supetra ni “S”, samo ja pa ja.

Pa eto, komentiramo štof koji nam je dala.
Ma jasno je meni, Niels, što ste komentirali. 

A jasno je i Vama (kao i ostalim sudionicima), da su komentari bili sirovi i neukusni za ljude tog obrazovanja i tih godina. :)

Ja sam samo malo razgrnula tanane ogrtače ispod kojih su svi nagi i krvavi ispod kože. 

Neki su se malo branili, ali su onda odustali i prešli u kontranapad dekicama, a drugi su momentalno prešli na još siroviji način komunikacije.

Ali, lijepo smo razvili temu.... i to bez i jednog četnika i ustaše. :D

A sad odoh pod onu svoju dekicu prepustiti se snovima i snohvaticama. Laku noć
eto, jesi bas morala?! sunny
ipak izgleda da bez njih ne ide :^0
Jesam. Oluja je... još uvijek... B-)




















Otišla sam.
Laku noć...
I sanjajte svoj savršeni svijet u kojem će ljudi govoriti samo ono što Vi želite čuti...
O hvala ti. 
Hoću, sanjat ću ono što želim čuti.
To definitivno neće biti recepti za tortu.  :P  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by T. Fri 6 Aug - 23:41

Ra wrote:
T. wrote:
Ra wrote:
Noor wrote:
Ra wrote:
niels wrote:
Ra wrote:




Definitivno mislim da na ovakvim pozicijama vanjski izgled nije primarna kvaliteta kojoj treba dati ovoliku vrijednost.

Naravno da nije, ali pobogu Ra, ako nešto i znamo o njoj, ne znamo iz teksta.

Ona je na čelu male jedinice lokalne samouprave.

Slučaj je jasan da ne može biti jasniji - on je budaletina.

I ostaje nam da komentiramo ono što znamo, tj. vidimo. Da je pričala o projektima, planovima, modelima financiranja, mogli bi o tome. Ali nije. Opalila je duplericu baš kao da ide za Miss, o Supetra ni “S”, samo ja pa ja.

Pa eto, komentiramo štof koji nam je dala.
Ma jasno je meni, Niels, što ste komentirali. 

A jasno je i Vama (kao i ostalim sudionicima), da su komentari bili sirovi i neukusni za ljude tog obrazovanja i tih godina. :)

Ja sam samo malo razgrnula tanane ogrtače ispod kojih su svi nagi i krvavi ispod kože. 

Neki su se malo branili, ali su onda odustali i prešli u kontranapad dekicama, a drugi su momentalno prešli na još siroviji način komunikacije.

Ali, lijepo smo razvili temu.... i to bez i jednog četnika i ustaše. :D

A sad odoh pod onu svoju dekicu prepustiti se snovima i snohvaticama. Laku noć
eto, jesi bas morala?! sunny
ipak izgleda da bez njih ne ide :^0
Jesam. Oluja je... još uvijek... B-)




















Otišla sam.
Laku noć...
I sanjajte svoj savršeni svijet u kojem će ljudi govoriti samo ono što Vi želite čuti...
O hvala ti. 
Hoću, sanjat ću ono što želim čuti.
To definitivno neće biti recepti za tortu.  :P  :D
Tko uopće sanja recepte za tortu? 
Moguće profesionalni slastičari... scratch
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Ra Fri 6 Aug - 23:58

niels wrote:2:28 je. Stari ljudi inače ne mogu spavati.

Razmišljam o ovoj našoj raspravi. @Ra je vrlo inteligentna i elokventna osoba, i vidim da sam ju povrijedio, spominje dekicu. Ako je tako, ispričavam se. Nisam došao ovdje da ikoga vrijeđam, barem ne na osobnoj razini, već da raspravljam.

Jesam li se uklopio? Sadržajno nisam, možda nikada i neću. To možda izvana tako ne izgleda jer na vređaonu na osobnoj razini ne pristajem, ali raspravljam vrlo rado.

I možda još jedan element, mnogi su dugo ovdje, čudim se da to nisu usvojili, a što je vidno otvorilo dosta forumaša i forumašica prema meni.

Bila je rasprava o govoru mržnje i cenzuri. Napisao sam da je cenzura zabranjena Ustavom i da je to fašizam, ne pristajem na to. Želim s ljudima razgovarati, a ne začepljivati im usta, jer govore nešto što je meni nepojmljivo. Želim shvatiti zašto je njima prihvatljivo.

Ovdje nam je Ra ipak povukla neku crtu i inzistirala je da o nekim stvarima ne bi trebali raspravljati, odnosno, da su neke stvari važnije od drugih.

Ne, Ra. Ne moram se slagati s nekim opisima ovdje (krava, je li muško ili žensko, itd.), vidim i da to nije prvi puta da se tako komentira osobu. Ali ni ti ni Ero ne možete i nećete ljudima određivati što je srž rasprave. Oni će je sami pronaći, slagali se vi sa njom ili ne. Ne možete im određivati ni prioritetnu temu ni leksik. Oni imaju slobodu izražavanja, bez ograničenja, jer su ljudska bića.

Oni će za ono što napišu snositi odgovornost ili ne u vidu isključivanja s foruma, kaznenog progona ili pak samo ismijavanja ovdje prisutnih.

Ali dok sam slobodnomisleće biće neću zabranjivati T. da za nekoga napiše da je gadan. Mogu mu oponirati da je mizogen, ali nemam mu pravo reći da on to ne treba pisati, da ima važnijih tema itd.

To je cenzura, fašizam na mala vrata pokušajem intelektualnog autoriteta. Prckov non-stop o tome piše, i nije jedini. Sad se pokušava to švercati ovdje.

Prije nego što ja iskoristim svoju slobodu pisanja ovdje, moram se izboriti za svačiju drugu. Jer je onda uskoro neću ni ja imati.
O niste me povrijedio Niels. 
Pogodio ste u sridu.
Kad vidim stvari koje nisu ok, a ne mogu ih promijeniti, odem pod svoju dekicu, u svoj mali svijet romantizma u kojem nema mržnje, patnje i zlobe. Kad napunim baterije vratim se u realnost... istu onu koju ste mi objašnjavali sinoć. :)

Hm. Molila bih Vas da mi citirate barem dio posta u kojem bilo kome uskraćujem slobodu govora. Barem nešto slično ovom boldanom dijelu. 
Oni imaju slobodu izražavanja? A Ero i ja je nemamo?
Oprostite, ali ne možete ni vi meni određivati hoću li vam komentirati ono što napišete na ovakav ili onakav način. 
Pozivate se na slobodu govora, molim lijepo dozvolite je i drugim, koji su, vjerovali ili ne, također ljudska bića. I spremni su snositi odgovornost za ono što pišu.

Ajmo ispočetka. 

Znam da je to realnost i postavila sam pitanje Zašto? 
I dobila sam odgovore koje ću parafrazirati: 
To je tako i gotovo; tako je u cijelom svijetu, ne samo na Balkanu; žena mora biti lijepa, muško mora imati para; nisi mudra jer od neutralaca praviš neprijatelje, sakrij se pod dekicu ako ne možeš prihvatiti stvarnost, ali mi smo oko tebe; koristiš doskočice da degradiraš sugovornika; nisi vična forumskoj komunikaciji; uskraćuješ nam slobodu govora, a sad smo stigli i do fašizma. 
Ali ne čudim se... bilo je i previše -izama da bi se taj izbjegao. :)

DebElizam. 
Ako netko ima nultu kategoriju tolerancije na pretilost onda je to dijagram i njemu doista paše izraz debElizam, koji je uostalom on i patentirao. :D
On je jednako pljucnuo na Zokija i na Plenkija, kao i na neke ženske debeljuce. Nije birao ni spol ni zanimanje. Ok. Nema tolerancije, sve 5. Takav je. 

Vi ste komentirao najprije gospođin celulit, a tek nakon mog prvog posta ste se uhvatio pretilosti i posljedica iste. Vjerujem da znate da celulit nije isključivo posljedica pretilosti ili nezdrave prehrane. Ima više čimbenika za njegovo nastajanje, jer ga imaju i mršave žene koje i te kako paze na prehranu, u manjoj mjeri muškarci, a ne tako rijetko i djeca. 
Nakon toga spominjete predsjednikovu suprugu koja drži predavanja o zdravoj prehrani. Moju opsaku da joj je suprug također debeo ste glatko preskočili i napisali mi da sam zlovoljna i da nemate pojma što pokušavam dokazati. Zar doista niste shvatili što sam vam pokušala reći tom opaskom?  
Ako niste onda ću Vam reći sada. Niste vi netolerantni prema pretilosti općenito, jer bi se složili da je i on i te kako prešao poželjnu kilažu. Njemu niste komentirali ni kilograme ni celulit. A javna je ličnost. I naslikava se uzduž i poprijeko. Bez imalo srama i samokritike. 
Mislim da Vam ne moram napisati koji je to -izam, jer ste vjerojatno i sami shvatili.

Ostale -izme poput šovinizma i debilizma nema smisla komentirati, jer su bili očekivani i često viđeni od dotičnih. 

Zapravo ste samo Vi iznenadili i mene i Eru tim svojim komentarom i zato smo se oboje osvrnuli na napisano. 

Nedavno ste se poigravao s kolegama forumašima servirajući im pod nos njihov jasno vidljiv rasizam, koristeći se pri tom njihovim nespretno napisanim tekstom. Bilo je doista zanimljivo čitati raspravu i to kako se koprcaju.
Nekako sam se nadala da ćete pročitati sve još jednom i shvatiti da i sami imate problem s jednim -izmom. To nije ništa posebno, imamo ih svi, samo nemaju isto porijeklo. 
Kad nam netko osvijetli problem kojeg kod sebe ne vidimo, niti malo nije ugodno, ali dobijemo priliku popraviti ga... ili barem ublažiti. Zbog sebe, ne zbog drugih. 

Ali, ne. Vi ste svoj -izam kamufliali u otpor mom "fašizmu" kojim vam branim slobodu govora. :)
Moram priznati da sam od Vas očekivala više digniteta, a i poštenja. 

I možda barem pokušaj odgovora zašto je to tako?
Zašto toliko mržnje i izljeva gnjeva prema ljudima koji su u ovom primjeru žrtve, koji nam nisu ništa loše učinili, osim što nisu ono što naše oko želi gledati dulje od par sekundi?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by darth_vader Sat 7 Aug - 0:15

Gnječ wrote:ovu gradonačelnicu jedinu nisu fotošopirali nego pustili raw fotku. inače sve rvacke političare i političarke uvijek uljepšaju photoshopom jer izgledaju ko gabori i krmci. ugly da se prestrašiš.

jedino Anku Mrak nemogu fotošopirat jer se photoshop software sruši svaki puta. i Windowsi. ono, mrak -> blackout -> crash -> BSOD.

:)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by darth_vader Sat 7 Aug - 0:17

dijagram wrote:Ako je tip iz splita, spopada uhljebe,..hm.

Nije valjda on.

:D

yoda
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by veber Sat 7 Aug - 0:23

Ra wrote:
niels wrote:2:28 je. Stari ljudi inače ne mogu spavati.

Razmišljam o ovoj našoj raspravi. @Ra je vrlo inteligentna i elokventna osoba, i vidim da sam ju povrijedio, spominje dekicu. Ako je tako, ispričavam se. Nisam došao ovdje da ikoga vrijeđam, barem ne na osobnoj razini, već da raspravljam.

Jesam li se uklopio? Sadržajno nisam, možda nikada i neću. To možda izvana tako ne izgleda jer na vređaonu na osobnoj razini ne pristajem, ali raspravljam vrlo rado.

I možda još jedan element, mnogi su dugo ovdje, čudim se da to nisu usvojili, a što je vidno otvorilo dosta forumaša i forumašica prema meni.

Bila je rasprava o govoru mržnje i cenzuri. Napisao sam da je cenzura zabranjena Ustavom i da je to fašizam, ne pristajem na to. Želim s ljudima razgovarati, a ne začepljivati im usta, jer govore nešto što je meni nepojmljivo. Želim shvatiti zašto je njima prihvatljivo.

Ovdje nam je Ra ipak povukla neku crtu i inzistirala je da o nekim stvarima ne bi trebali raspravljati, odnosno, da su neke stvari važnije od drugih.

Ne, Ra. Ne moram se slagati s nekim opisima ovdje (krava, je li muško ili žensko, itd.), vidim i da to nije prvi puta da se tako komentira osobu. Ali ni ti ni Ero ne možete i nećete ljudima određivati što je srž rasprave. Oni će je sami pronaći, slagali se vi sa njom ili ne. Ne možete im određivati ni prioritetnu temu ni leksik. Oni imaju slobodu izražavanja, bez ograničenja, jer su ljudska bića.

Oni će za ono što napišu snositi odgovornost ili ne u vidu isključivanja s foruma, kaznenog progona ili pak samo ismijavanja ovdje prisutnih.

Ali dok sam slobodnomisleće biće neću zabranjivati T. da za nekoga napiše da je gadan. Mogu mu oponirati da je mizogen, ali nemam mu pravo reći da on to ne treba pisati, da ima važnijih tema itd.

To je cenzura, fašizam na mala vrata pokušajem intelektualnog autoriteta. Prckov non-stop o tome piše, i nije jedini. Sad se pokušava to švercati ovdje.

Prije nego što ja iskoristim svoju slobodu pisanja ovdje, moram se izboriti za svačiju drugu. Jer je onda uskoro neću ni ja imati.
O niste me povrijedio Niels. 
Pogodio ste u sridu.
Kad vidim stvari koje nisu ok, a ne mogu ih promijeniti, odem pod svoju dekicu, u svoj mali svijet romantizma u kojem nema mržnje, patnje i zlobe. Kad napunim baterije vratim se u realnost... istu onu koju ste mi objašnjavali sinoć. :)

Hm. Molila bih Vas da mi citirate barem dio posta u kojem bilo kome uskraćujem slobodu govora. Barem nešto slično ovom boldanom dijelu. 
Oni imaju slobodu izražavanja? A Ero i ja je nemamo?
Oprostite, ali ne možete ni vi meni određivati hoću li vam komentirati ono što napišete na ovakav ili onakav način. 
Pozivate se na slobodu govora, molim lijepo dozvolite je i drugim, koji su, vjerovali ili ne, također ljudska bića. I spremni su snositi odgovornost za ono što pišu.

Ajmo ispočetka. 

Znam da je to realnost i postavila sam pitanje Zašto? 
I dobila sam odgovore koje ću parafrazirati: 
To je tako i gotovo; tako je u cijelom svijetu, ne samo na Balkanu; žena mora biti lijepa, muško mora imati para; nisi mudra jer od neutralaca praviš neprijatelje, sakrij se pod dekicu ako ne možeš prihvatiti stvarnost, ali mi smo oko tebe; koristiš doskočice da degradiraš sugovornika; nisi vična forumskoj komunikaciji; uskraćuješ nam slobodu govora, a sad smo stigli i do fašizma. 
Ali ne čudim se... bilo je i previše -izama da bi se taj izbjegao. :)

DebElizam. 
Ako netko ima nultu kategoriju tolerancije na pretilost onda je to dijagram i njemu doista paše izraz debElizam, koji je uostalom on i patentirao. :D
On je jednako pljucnuo na Zokija i na Plenkija, kao i na neke ženske debeljuce. Nije birao ni spol ni zanimanje. Ok. Nema tolerancije, sve 5. Takav je. 

Vi ste komentirao najprije gospođin celulit, a tek nakon mog prvog posta ste se uhvatio pretilosti i posljedica iste. Vjerujem da znate da celulit nije isključivo posljedica pretilosti ili nezdrave prehrane. Ima više čimbenika za njegovo nastajanje, jer ga imaju i mršave žene koje i te kako paze na prehranu, u manjoj mjeri muškarci, a ne tako rijetko i djeca. 
Nakon toga spominjete predsjednikovu suprugu koja drži predavanja o zdravoj prehrani. Moju opsaku da joj je suprug također debeo ste glatko preskočili i napisali mi da sam zlovoljna i da nemate pojma što pokušavam dokazati. Zar doista niste shvatili što sam vam pokušala reći tom opaskom?  
Ako niste onda ću Vam reći sada. Niste vi netolerantni prema pretilosti općenito, jer bi se složili da je i on i te kako prešao poželjnu kilažu. Njemu niste komentirali ni kilograme ni celulit. A javna je ličnost. I naslikava se uzduž i poprijeko. Bez imalo srama i samokritike. 
Mislim da Vam ne moram napisati koji je to -izam, jer ste vjerojatno i sami shvatili.

Ostale -izme poput šovinizma i debilizma nema smisla komentirati, jer su bili očekivani i često viđeni od dotičnih. 

Zapravo ste samo Vi iznenadili i mene i Eru tim svojim komentarom i zato smo se oboje osvrnuli na napisano. 

Nedavno ste se poigravao s kolegama forumašima servirajući im pod nos njihov jasno vidljiv rasizam, koristeći se pri tom njihovim nespretno napisanim tekstom. Bilo je doista zanimljivo čitati raspravu i to kako se koprcaju.
Nekako sam se nadala da ćete pročitati sve još jednom i shvatiti da i sami imate problem s jednim -izmom. To nije ništa posebno, imamo ih svi, samo nemaju isto porijeklo. 
Kad nam netko osvijetli problem kojeg kod sebe ne vidimo, niti malo nije ugodno, ali dobijemo priliku popraviti ga... ili barem ublažiti. Zbog sebe, ne zbog drugih. 

Ali, ne. Vi ste svoj -izam kamufliali u otpor mom "fašizmu" kojim vam branim slobodu govora. :)
Moram priznati da sam od Vas očekivala više digniteta, a i poštenja. 

I možda barem pokušaj odgovora zašto je to tako?
Zašto toliko mržnje i izljeva gnjeva prema ljudima koji su u ovom primjeru žrtve, koji nam nisu ništa loše učinili, osim što nisu ono što naše oko želi gledati dulje od par sekundi?
sereš.
baba je ružna
debela je
i nema veze s vezom u oblačenju.

a, dalje me možeš pljuvat do prekosutra.

moja pokojna mati je bila debela, ali je nosila i oblačila robu primjerenu dobi, statusu i godinama.

(ja ne nosim majice tri broja premale jer bi izgledalo kao da imam top. problem mi je odnos širine ramena i dužine tijela. )

prvenstveno izgleda ko ona krava markićka
drugo usukala se u tri broja manju obleku

i ružna je.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by T. Sat 7 Aug - 0:43

Kolega veber...
Gotovo da se u cijelosti pridružujem Vašim navodima...
Osim u djelu u kojem o predmetnoj osobi pišete predmnjevajući da se radi o osobi ženskog spola...

_________________
Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by niels Sat 7 Aug - 2:16

Dakle, Ra :)

Postoji suštinska razlika između diskursa forumaša i tvojeg i Erinog diskursa (nisam primjetio sadržajne razlike, možda u stilu, on je bio direktniji od vas). Oni uopće ne priječe da izražavate svoje mišljenje, o gospođi ili nama ili o bilo čemu. Vaš stav je kategoričan: body shaming je neprihvatljiv i ne smije biti tema. Primarna tema mora biti tortura koju je dotična doživjela, a poželjno je i pohvaliti kako je pametna, bistra, hrabra, njegovana itd.

Oni, ali zbilja brutalno, vrijeđaju gospođu. Slažu se da je doživjela sigurnosnu prijetnju, i da je dobro da je otklonjena. Mogu se i tu složiti s Erom - kao narod skloni smo prepuštanju stvari slučaju, razumijem što ga tu muči.

Zoran Milanović (a i Andrej Kenwood Kenon, koji i inače nije zdrav), a i hrpa muških političara i javnih osoba muku muče, između ostalog, s pretilošću, a mogli bi poraditi i na karakteru i na još koječemu.

Nisam ih komentirao, jer nisu u ovom konkretnom slučaju opalili duplericu. Kako sam već napisao, gospođa je mogla iskoristiti prigodu da kaže usput što radi u Supetru, kakvi su rezultati i kakva je njena vizija razvoja. Onda bi se usredotočio na to.

Pretilost kod muškaraca i žena me smeta. Kod starijih i mlađih. Kod hadezeovaca i esdepeovaca. To za mene nije estetski problem, nego zdravstvena kriza, kriza načina života. U nekim slučajevima genetika ne pomaže, ali rijetki su slučajevi takvih poremećaja da osoba tu ne može ništa. To je slab ili nikakav voljni momenat. Evo, dok ja ovo pišem, neki jedu, i to pošteno.

-izmi. Svi ih imamo, ja nisam iznimka. Nisam savršen, ali volim i cijenim slobodu, kako moju, tako i svačiju.

Puzajući fašizam u obliku borbe protiv govora mržnje (a ja sam se itekako borio protiv toga, ali ne zabranama), post-truth, narrative over facts i slični nonsensi su, eto, dopuzali i do našeg foruma i pokušavaju nam se nametnuti, u soft formi.

Da, vrdalo se na raspravi o rasizmu. A vrda se i ovdje. :)
niels
niels

Male
Posts : 4785
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Maggie19 Sat 7 Aug - 2:29

Komentara ce za javne osobe uvijek biti.
Sto je i logicno: pod budnim su okom javnosti, izlozeni u prvom planu.
Isto tako, zene se puno podozrivije analiziraju nego muskarci. Muskarci a se oprastaju kilogrami viska, sjedine, bore. Cak se zna reci i da mu "dobro stoje". Od zena se ocekuje izgled djevojcice, cak i u poznim godinama.
Zivimo, vidimo, dozivljavamo, komentiramo. Sto samo po sebi nije i ne bi smjelo biti problem. Po meni, problem nastaje, kao i pocesto, gubitkom mjere i granica dobrog ukusa. Tu bismo trebali pronaci nekakav okvirni konsenzus pozeljnih vrijednosti.
Naravno, upada u oci i nedosljednost te licemjerje komentatora, obuzetih vlastitim egom i kompleksima, kso i izostanak ujednacenih kriterija lisenih ogoljenog subjektivizma i ljubavi prema vlastitom stavu. Zanimljivo je upravo to sto komentari (o) drugome govore zapravo puno o nama samima. :-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Ra likes this post

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by veber Sat 7 Aug - 2:45

draga, ne lupetaj.
muški su jednako podložni kritici kao i žene.
a što se tiče airbaga još i više.
pa je uobičajeno, a gle kako si se zdebljao.
i kako ti visi škemba i sl.

tako da ti upis i ne stoji.

krava debela ne bi to bila da ne nosi obleku žene od 65kg i 1,75cm visine.
a i ostali forumaši mogu staviti svoje sjene na zidu pa forumašice mogu komentirati.

ja sigurno ne bum obukao majicu tri broja premalu pa da mi pupak namiguje okolo.
kada sam na bazenu ili plaži vidi se konfiguracija tijela.

i vrijeme je za leći.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Maggie19 Sat 7 Aug - 2:46

Ma nisu jednako. To je jednostavno uvrijezeno tako.
U prednosti ste po tom pitanju, i gotovo ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Ra likes this post

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by veber Sat 7 Aug - 2:58

tvoje gotovo je apsolutno.
pa žene nemremo komentirati, a muške možemo.

činjenica je da je fakat grdoba, da je debela i da se ne zna obući.

isto tako erina krmača od kada je moja ex prestali biti stilist i krojač vidjelo se da je krava debela bez stila.

neke stvari nemreš nositi.
vrlo jednostavno.

i odoh spat.
sutra me čeka još jedna korona/grill parti.

pozdrav iz šugave bavarske,
živio sjever njemačke.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by darth_vader Sat 7 Aug - 3:02

Kolega modni mačak je poprilično dobro opisao dotičnu, s time da bih nadaodao ako bih morao birati između nje i Sataraš, a jebi ga... nesumnjivo da je nesuđena gradonačelnica metropole nedvojbeno seksipilnija...eto, kakav dojam puno mlađa (grad?) onačelnica ostavlja na muški rod... a jebate, kod nas je baš svako selo s više od tri kuće na hrpi grad. Zabok, Nin, Supetar, Obrovac... kako ovakvi uopće i dospiju u medije osim što ih kao fol stalkaju ili kupe auto s grijanim sicom od 500 000kn s ukupnim proračunom od - 5 000 000 kn... scratch
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Eroo Sat 7 Aug - 3:20

Slobodu govora se često zlorabi u nečasne namjene. Svjedoci smo tome skoro u svakodnevnom životu. Ljude se bez ikakvih obvezujućih dokaza nemilosrdno doslovce čereči.Ne samo ciljanu osobu već i njihovu obitelj; djecu, partnere ili partnerice, kao i ostalu bližu ili daljnju rodbinu. Dok se drama odvija kao po nekom scenariju, čopor likuje i plješće. O ovome imate masu primjera u zadnjim desetljećima. Uništavaju se karijere kvalitetnim ljudima, kojima se nitko ne ispriča ni nakon što ih sud proglasi nevinima.
Padaju mi na pamet dva slučaja. Radi se o jednom političaru iz Istre i jednom tu negdje iz Zagorja. Razvlačilo ih se po sudovima do granica izdržljivosti. Ovaj iz Istre je nedavno imao jedan intervju u kojem je govorio kroz sve je morao proći dok se ga razvlačilo od ročišta do ročišta. Na kraju je oslobođen po svim točkama po kojima su ga sudskim putem teretili. Mislite da je mogao u medijima objasniti o čemu se radi i zašto se ga progoni? Niti slučajno. To su isti mediji koji se kao  bore na pravo  za slobodu govora i pisanja, dok su i sami sa svojim pisanjem sudjelovali u progonu dotičnih osoba, pa i, kao što rekoh, njihove obitelji. Napisao sam nešto z'bda-z'dola, ali će se razumjeti što želim naglasiti po pitanju izmišljene i nepostojeće slobode govora.

Podsjetit ću vas i na "slučaj Rimac", kad se u samim počecima borio za svoj kisik. Šta se sve nije pisalo...Sjećam se što je INDEX pisao o tamo jednom mladom dotepencu, koji s ćaćinim parama (pokradenim?) nešto izigrava. Stariji forumaši će se sjetiti da je isto bilo i na ovom forumu. Čak se i danas može pročitati kako dobiva državnu potporu za svoje igračke, a stvar je potpuno obrnuta - on je taj koji daje državi. Veliki svjetski mediji i javnost su prvi put čuli za Hrvatsku upravo preko Rimca. Rimac je danas hrvatski brend, ništa manje od turizma. Imate i slučaj hr privatnog proizvođača (povratnik iz inozemstva) vojne opreme, oružja i strojeva...U jednoj izjavi za TV doslovce reče: -Mene neće moći otjerati, previše volim ovu zemlju.KGK? Eto, možda se desi da postane i Generalna tajnica NATO-a. Pitam se kako će se tada osjećati njeni nekadašnji pljuvači.. na primjer INDEX i ostali nehrvatski mediji. Znate vi bolje od mene koji su. :D

Nisam trebao ovo pisati prije spavanja, a ujutro se moram ranije ustati.
Misli mi i dalje vrludaju od slučaja do slučaja...nije ih tako malo.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Eroo Sat 7 Aug - 3:42

PS:
Treba držati do svog vlastitog integriteta i nikad se ne smije  pristajati na trule kompromise i  "zakon čopora", ili posvećenih. Treba imati svoje  mišljenje(podložno promjenama) i stav o svakoj stvari, s time da pazimo na to da najprije ide mišljenje, o kojem se ne govori previše, a nakon svih provjera i spoznaja onda možemo donijeti i svoj stav, koji nije podložan promjenama. Kolika je cijena za ovo to je nebitno.Cijelo vrijeme ideš uzdignute glave, jer znaš da je tvoj stav ispravan, a to je najbitnije.Samo treba biti ustrajan, dođe vrijeme kad se voda izbistri, a nekad preglasne trube utihnu. Može potrajati mjesecima, pa čak i godinama, ali to vrijeme dođe...Krajni rezultat je plaća. 

Sve ovo vam pričam iz vlastitog iskustva, nije nikakvo filozofiranje.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Ra likes this post

Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Ra Sat 7 Aug - 9:36

niels wrote:Dakle, Ra :)

Postoji suštinska razlika između diskursa forumaša i tvojeg i Erinog diskursa (nisam primjetio sadržajne razlike, možda u stilu, on je bio direktniji od vas). Oni uopće ne priječe da izražavate svoje mišljenje, o gospođi ili nama ili o bilo čemu. Vaš stav je kategoričan: body shaming je neprihvatljiv i ne smije biti tema. Primarna tema mora biti tortura koju je dotična doživjela, a poželjno je i pohvaliti kako je pametna, bistra, hrabra, njegovana itd.

Oni, ali zbilja brutalno, vrijeđaju gospođu. Slažu se da je doživjela sigurnosnu prijetnju, i da je dobro da je otklonjena. Mogu se i tu složiti s Erom - kao narod skloni smo prepuštanju stvari slučaju, razumijem što ga tu muči.

Zoran Milanović (a i Andrej Kenwood Kenon, koji i inače nije zdrav), a i hrpa muških političara i javnih osoba muku muče, između ostalog, s pretilošću, a mogli bi poraditi i na karakteru i na još koječemu.

Nisam ih komentirao, jer nisu u ovom konkretnom slučaju opalili duplericu. Kako sam već napisao, gospođa je mogla iskoristiti prigodu da kaže usput što radi u Supetru, kakvi su rezultati i kakva je njena vizija razvoja. Onda bi se usredotočio na to.

Pretilost kod muškaraca i žena me smeta. Kod starijih i mlađih. Kod hadezeovaca i esdepeovaca. To za mene nije estetski problem, nego zdravstvena kriza, kriza načina života. U nekim slučajevima genetika ne pomaže, ali rijetki su slučajevi takvih poremećaja da osoba tu ne može ništa. To je slab ili nikakav voljni momenat. Evo, dok ja ovo pišem, neki jedu, i to pošteno.

-izmi. Svi ih imamo, ja nisam iznimka. Nisam savršen, ali volim i cijenim slobodu, kako moju, tako i svačiju.

Puzajući fašizam u obliku borbe protiv govora mržnje (a ja sam se itekako borio protiv toga, ali ne zabranama), post-truth, narrative over facts i slični nonsensi su, eto, dopuzali i do našeg foruma i pokušavaju nam se nametnuti, u soft formi.

Da, vrdalo se na raspravi o rasizmu. A vrda se i ovdje. :)
Dakle, Niels :)

Vaš okidač je bilo to što je gospođa dozvolila objavu svoje nefotošopirane slije na duplerici pa ste ju kaznili stavljanjem preko koljena i opalili joj celulitne valove? 


Modnog mačka je izbacila iz ravnoteže njena odjevna neusklađenost, jer je svoju pretilost mogla sakriti dobrim odjevnim kombinacijama, kao što je to činila njegova mater. 
Njemu pretilost definitivno nije problem, ali ne sramljenje i ne skrivanje iste je neprihvatljivo. 
S obzirom da je i ljubitelj dobre fotografije iskoristio je priliku da nam pokaže i širinu svoje sjene, a mi (koji s njim forumašimo dugo godina) nismo preveć 'talasali' komentarima, jer smo bili presretni što nije upalio svjetlo i spustio onu ciglu prema svom međunožju.  :D
Zeleni Božić bata je ionako uvijek nadrkan, pa je samo napisao ono što obično piše u ovakvim situacijama. 
I inače ga s vremena na vrijeme uhvati potreba da bude gnjus, ali se kasnije povuče i sve okrene na šalu. :)

Njima je neprihvatljiva ružnooća i stil odjevanja, Vama, kako kažete, pretilost (premda mislim da je ipak celulit), a meni prevelika količina nepristojnosti i nedostatka mjere, koje se pravda slobodom govora. 
Svi smo ustrajali na svojoj slobodi govora onog što nas smeta.... i svi smo ostali pri svojim stavovima.
Neki zato što im anonimnost dozvoljava biti ono što jesu, a ne mogu to biti u RL, a neki zato...eh..zato što im je u čoporu toplije, pa će držati štangu čak i onima čiji stavovi debelo odudaraju od njihovih uvjerenja. 
Uzela sam si slobodu izreći to još u svom prvom postu kad sam Vam rekla da ste se brzo uklopili. Iznanađujuće brzo. 



Ne, nije točno da je rasprava o vanjskom izgledu neprihvatljiva. Nećete mi uvaljivati kukavičje jaje vrdajući.   :P  
Da je bila riječ o osobi čije zanimanje iziskuje ljepotu tijela (uz mogući deficit inteligencije) priključila bih se pljuvačini i vjerujem da bi do izražaja došlo svo bogatstvo moje dugogodišnje bauštelske komunikacije.   B-)


Ali, primarna tema je bila tortura koju je netko skupa sa svojom obitelji proživio...ali se nje nitko nije dotakao, nego se opalilo po vanjskom izgledu žene koja je ispričala svoju priču koja nije rijetkost, ali se o njoj ne govori puno. 

Dakle, to što je netko anonimno (baš kao i mi tu pod NN) maltretrao i nju i njenu obitelj nije dovoljan poticaj da ju se gleda kao nekog vrijednog drugačijeg komentara osim (pretpostavke) da je puna celulita?  :)
Rekli ste da bi raspravljali da je gospođa iskoristila priliku za samopromidžbu i napisala nešto o svom radu u Supetru? Hoćete reći da Vas njen celulit, kršna građa i pretilost tada ne bi smetali?

Hm...Da je gospođa iskoristila nemili događaj za svoju autopromidžbu gradonačelnice, bili bi sigurno u obrnutoj situaciji jer bih ja opalila po njoj žešće od svih vas.  :)



Kažete da volite raspravljati i doći do nekih spoznaja kroz rasprave, ali mi niste odgovorili niti na jedno pitanje koje poput papagaja ponavljam iz posta u post.
Volim i ja i pitam ponovo -> zašto je u ovom primjeru bila bitna samo njena vanjština, a ne ono što joj se dogodilo? 
Je li to zato što je taj netko javna osoba, uhljeb koji zaslužuje torturu? 
Je li stvar u mentalitetu (kao što sam ja pretpostavila u prvom postu) ili smo se otuđili u tolikoj mjeri da nam je svejedno što se događa ljudima s kojim udišemo isti zrak? 
Bismo li ovako komentirali da pišemo pod svojim imenom i prezimenom, na mjestu koje će čitati naši klijenti, rodbina, ljudi do čijeg mišljenja nam je i te kako stalo?
Bi li u tom primjeru reducirali slobodu govora i ostali u granicama prihvatljive komunikacije?
Je li sloboda govora doista vrijedna toga da zbog vlastitih frustracija nanosimo nepravdu i onima koji je nisu ničim zaslužili? 
Smijemo li ama baš svaki bezobrazluk pravdati svojom slobodom i demokracijom. 


Dragi Niels, ne miješajte anarhizam i slobodu. Otišli ste predaleko. 
Jako dobro znate da postoje granice za sve, da sloboda podrazumijeva i odgovornost, ne samo privilegij. 
Te granice vam ne namećem ni ja ni Ero. Zašto bi? Te granice zdravo, odraslo ljudsko biće postavlja samo sebi, a one ovise o razini svijesti, inteligenciji, emotivnoj inteligenciji, obrazovanju, porijeklu, odgoju itd. itd.
Osobna je stvar koliko daleko će u nekim situacijama netko pomjeriti te svoje granice i koje opravdanje će naći za dizanje ili spuštanje praga.
 
U tu svrhu (kao opravdanje nečemu što nam inače ne služi na čast i svjesni smo toga), većina će potražiti neki viši cilj, kao što je vjera, domoljublje, a u ovom našem primjeru je to veličanstvena sloboda. 


Moj jedini grijeh je što sam bezobrazno uperila reflektor u jedno Vaše područje koje ste slučajno (samo)ogoljeli, upravo onako kako ste to Vi nedavno napravili na temi o rasizmu... i to je sve. 
Nema puzajućeg rasizma, ali ima puno neugodnog meškoljenja i traženja izlaza iz neugodne situacije kroz otanka opravdanja nečeg što i nije tako strašno, ali žulja poput kamenčića u cipeli. 


Mislim da je došlo vrijeme da ga ugasim jer sad već postajem naporna i samoj sebi. 




P.S.

Nemojte mi (puno) zamjeriti moj bezobrazluk. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Guest Sat 7 Aug - 10:53

dijagram wrote:Nielsu kao novom treba skrenuti paznju na bitno.

Neka uci na mojim i gnjecovim upisima jer smo olicenje pristojnosti.

Svi ostali pokleknu, ali mi nikada. yoda

pa da.

eto primjer luđaka turčina ere koji bi sada cenzurirao i krivično gonio ljude za svaku riječ koja se njemu ne sviđa. budaletina turska!

jel "budaletina" utuživo? a ako nasudu dokažem da je ero zaista budaletina imam li pravo na odštetu a ero na hladovinu u tamnici jer se krivo predstavlja? umjesto da se kliče ero norc on se kliče ero dipl.ing.

što se tiče ove predmetne žene iz teme, nije nju stalkirao i uhodio bilo tko neki anonimac siroče nesretnik nego su je stalkirali ekipa iz samog vrha državne vlasti a to pred lokalne izbore jer im je smetala za provedbu nekoliko mafijaških projekata u Supetru. dakle, ovako profesionalno stalkiranje može napraviti jedino netko tko ima direktan pristup kompletnoj telekomunikacijskoj infrastrukturi. i nije ju slijedio jedan stalker nego više njih.

dakle ero turčine ne seri. to stalkiranje su odradili tvoji kolege iz udbe.

mali hint pa potražite na netu:

Marion Duzich

ministar Tomislav Ćorić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira: - Page 8 Empty Re: Gradonačelnica Supetra prijavila muškarca s područja Splita koji joj godinu dao nije dao mira:

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum