ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Page 23 of 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Serbinho-3 Sun 25 Jul - 11:34

Srbija ili Serbia, ima tu dosta, samo mali odlomak...


https://www.treccani.it/enciclopedia/serbia_%28Enciclopedia-Italiana%29/


Storia.
Le masse slave che, sospinte e trascinate dagli Avari, si riversarono sul finire del sec. VI e al principio del VII nella Balcania, non avevano ancora lineamenti etnici precisi né fisionomia politica. Lentamente, e senza che oggi sia possibile ricostruire il processo, esse si svilupparono, tra il sec. VII e il IX, in diverse varietà etniche, che poi costituirono altrettanti organismi politici, di formazione tanto più rapida quanto più situati ai margini dell'Impero bizantino ed esposti ad influenze occidentali. Appena nel sec. XII, dopo l'inizio delle crociate, nella decadenza di Bisanzio, e nella disgregazione degli stati marginali determinata dall'espansione occidentale, quel processo di formazione incominciò ad investire le aree centrali, prima lontane dal giuoco politico europeo e fortemente sottoposte al controllo e all'effettivo esercizio della sovranità bizantina. Sorse allora la Serbia. Il terreno sul quale si formò è la Rascia (v.), piccola e montuosa regione tra la vallata del Lim e il regno di Dioclea (v. montenegro), dominata sin dalla prima metà del sec. XI da gran giuppani di un ramo della dinastia diocleate, continuamente travagliata da lotte dinastiche, alternativamente soggetta alla Dioclea o a Bisanzio, con rari e brevissimi periodi di indipendenza. A sedare le lotte, emancipare la dinastia e la regione dalla soggezione diocleate e bizantina, e a fare della Rascia uno stato durevolmente autonomo con una ben distinta fisionomia politica e nazionale, interviene, nella seconda metà del secolo XII, l'opera del gran giuppano Stefano Nemanja. Egli è a ragione considerato il fondatore dello stato serbo, prima modesto grangiuppanato rasciano, poi nel 1217 elevatosi a regno, indi nel 1346 ad impero, per declinare dopo il 1389 e ridursi a despotia, annullarsi nel 1459 per dar luogo ad un pascialato turco, risollevarsi nel sec. XIX, conseguire nel 1830 la forma di un principato, nel 1882 elevarsi ancora una volta a regno, e nel 1918 ampliarsi e trasformarsi sino a costituire la base prima del Regno dei Serbi, Croati e Sloveni.
La Serbia grangiuppanato (1170 circa-1217). - Per quanto l'imperatore bizantino Emanuele Comneno avesse nel 1168 fortemente riaffermato il suo imperio sulla Rascia destituendo alcuni gran giuppani ribelli, imprigionandoli e preponendo al governo della regione dei vassalli fidati, la situazione politica, per l'incrociarsi delle forze che in quegli anni agivano nella Balcania, s'era sempre mantenuta propizia a manovre. Stefano Nemanja si affaccia alla vita politica rasciana intorno al 1170. Egli incomincia con lo sfruttare la reazione indigena al colpo di forza imperiale del 1168, riesce ad imporsi, a scacciare e a sostituirsi nel potere ai gran giuppani vassalli. I suoi primi successi coincidono con la rivalità e la guerra veneto-costantinopolitana del 1170-1171. Nemanja ne approfitta per innestare la sua azione in quella veneziana e per stabilire alleanze ed intese antibizantine anche con l'Ungheria e con l'Impero d'Occidente. I suoi eserciti marciarono subito a nord verso il litorale adriatico contro le provincie bizantine di Croazia e Dalmazia e ad oriente sulla strada da Niš a Belgrado, riportando dappertutto notevoli successi: Ad arrestare però la sua azione sopravvenne il disastro veneziano nell'Egeo e la morte di Stefano III d'Ungheria. Emanuele, liberatosi dagli altri nemici, si volse minaccioso contro la Rascia. Nemania vide l'opportunità di sottometterglisi nel più pieno e rassicurante dei modi. Dal 1171 al 1180 la Rascia fu nuovamente vassalla di Bisanzio. Ma non appena dopo la morte di Emanuele (24 settembre 1180) la Balcania ripiombò nel caos, il gran giuppano riprese vigorosamente ad agire. Mentre suo fratello Miroslao si consolidava nella Zaculmia, egli, stretta un'alleanza con Bela III d'Ungheria, si spingeva nella valle della Morava ed espugnava tutta una serie di città bizantine. Si volgeva poi alla Dioclea e occupava Scutari, Sarda, Dagno, Drivasto, Suacia e i porti di Dulcigno e Antivari, ne espelleva i principi diocleati suoi parenti e costituiva la Provincia Marittima. Nel 1186 gli si diede Cattaro. Ragusa invece resistette sempre a lui ed ai suoi successori con vigorosa tenacia. Nel 1187, in alleanza con il rinnovato impero bulgaro, occupò Niš e devastò i castelli della valle del Timok. Nel 1189 conquistò lo Struma superiore ed ebbe Skoplje e Prizren. A Federico Barbarossa, di passaggio per Niš, nello stesso anno offrì doni, alleanza e vassallaggio, volendo, in opposizione a Bisanzio, ripetere dall'Occidente la dignità propria e quella dello stato che andava costruendo. Tuttavia fu proprio l'imperatore bizantino, che, pur dopo averlo battuto nel 1190 sulla Morava, ed avergli ritolto......................

Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus Sun 25 Jul - 11:39

Svađajte se tamo s Crnogorcima pa njima objašnjavajte kako je Duklja srpska država i da oni nemaju pravo na neku vrst državnosti nego je to sve Srbija.

Srpska država Dioklecijan a ostaci Rimljana stoluju u dioklecijqnovoj palači cijelo to vrijeme.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Sun 25 Jul - 15:04

iskreno, drago mi je da nije ustaška kuna više u opciji 
a na slici bi mogao biti TITO ILI IVO LOLA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou Sun 25 Jul - 16:26

Sora wrote:iskreno, drago mi je da nije ustaška kuna više u opciji 
a na slici bi mogao biti TITO ILI IVO LOLA
:blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj :blj

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Sun 25 Jul - 16:55

Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by niels Sun 25 Jul - 16:58

Dobro sad drug Tito, znao sam da će to netko spomenuti, ali otkud Ivo Lola Ribar? :)

Pa poginuo je u NOB-u kao mlad momak.
niels
niels

Male
Posts : 4785
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by jastreb Sun 25 Jul - 17:01

niels wrote:Dobro sad drug Tito, znao sam da će to netko spomenuti, ali otkud Ivo Lola Ribar? :)

Pa poginuo je u NOB-u kao mlad momak.
Pa Slovenci su na Euro stavili jednog nar.heroja.

Franca Rožmana-Staneta.

Po meni bi dobar mitiv bio Stjepan Filipovic.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus Sun 25 Jul - 17:02

Ja bi Tita stavio na kovanicu od 2 eura ako bi to pomoglo da ne uđemu u eurozonu za godinu dana.

Šta fali Titu ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Sun 25 Jul - 18:50

niels wrote:Dobro sad drug Tito, znao sam da će to netko spomenuti, ali otkud Ivo Lola Ribar? :)

Pa poginuo je u NOB-u kao mlad momak.
a šta je CHE ŽIVIO DOVOLJNO DUGO ?
 A uostalom ako su kriteriji godine onda ostaje TITO ili Manolić?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Sun 25 Jul - 18:51

RayMabus wrote:Ja bi Tita stavio na kovanicu od 2 eura ako bi to pomoglo da ne uđemu u eurozonu za godinu dana.

Šta fali Titu ?
sinek, ti si za moju kuću slavnih

pa dobro je pitanje koje si postavio ..
neće ti kreteni s ovog foruma imati odgovora, budi bez brige

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Sun 25 Jul - 18:53

jastreb wrote:
niels wrote:Dobro sad drug Tito, znao sam da će to netko spomenuti, ali otkud Ivo Lola Ribar? :)

Pa poginuo je u NOB-u kao mlad momak.
Pa Slovenci su na Euro stavili jednog nar.heroja.

Franca Rožmana-Staneta.

Po meni bi dobar mitiv bio Stjepan Filipovic.
bi 
podržavam i taj prijedlog 
vrijeme je da ova Hrvatska konačno nađe svoju prošlost i povijest

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Sun 25 Jul - 18:54

Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Sun 25 Jul - 23:27

Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by mentalitet Mon 26 Jul - 5:34

Maggie19 wrote:
mentalitet wrote:
Maggie19 wrote:I moj glas dobio ;-)

Kako ne bi dobio??!!!Zar je to chudo??!! Nije..nego bi bilo chudo da ne dobije od takvih sa kojima je lakshe manipulirati nego sa tri pchele..
Nevjerojatno koliko ste licemjerni i pokvareni do srzi ...do jucher ste u Smiljanima rushili sve shto podsjeca na Teslu a danas se kitite time shto je rodjen u Austro_Ugarskoj i bez obzira shto se osobno chovjek izrazavao kao Srbin vi mu to pravo osporavate jer ste jebeni glupi hrvati...a kada netko napishe da su boosanski hrvati bosanski katolici ili hrvati u Vojvodini odmah se dizete na zadnje noge i rezite kao divlje zvijeri..Vidish upravo zbog nedostatka etike , morala i..empatije i drugih ljudskih vrijednosti kojima se mogu pohvaliti napredni narodi vi ste osudjeni na propast..i lagano umiranje..Meni je zao zbog toga jer josh vjerujem da nisu svi hrvati takvi kakvih je vas par na forumu..Odvratno vas je za chitati ...posebno vashe umobolne dosjetke zachinjene primitivnim humorom kojima se uglavnom sluze spodobe iz raznih vukojebina...Od svega mozete pobjeci ali od sebe nemate shanse ..Lako vas se prepozna nakon par napisanih ili izgovorenih rijechi..
Ti nisi za Teslu na hrvatskom Euru?
To sam nekako shvatila, ali ne i zasto nisi. Kao ni cemu taj bijes, ljutnja i vrijeđanje.
Obuzdaj se i pogledaj siru sliku. Ne dopusti da ti emocije zamagle prosudbu  B-)

Nisam zato shto su na vlasti uu Hrvatskoj oni koji su unishtili istu shto ni jedan okupator prie njih nije uspio.Prerusheni komunisti koji su presvukli kapute u neonaciste da se dodvore neofashitima i i hrvatima koji se tako ne osjecaju ali su ih 90_tih podrzavali jer su vjerovali ko zna koliko puta u rijechi (tipichno za hrvate ali i za neke hrvatice kojima je dovoljno obecati brak i mozesh odmah jebavat koliko hocesh) koje nemaju nikakvu vrijednost osim ako nisu zachinjene djelima.Prosjechni hrvatski chovjek je upravo zbog toga najebao u povijesti vishe puta i opet ce jer je pohlepan i ako bi nekako moglo neshto na brzaka bez velikog truda..To je mentalitet koji je gradjen stoljecima i od njega se necete uz najbolju volju ochistiti slijedecih par stoljeca.
Hrvati se ne mogu sjetiti nichega pametnog shto bi im bilo na chast jer su se vezali za Njemachku koja sa njima manipulira pa kao 1941 sadashnja povijest se skoro nishta ne razlikuje od one prije II svjetskog rata..Hrvati opet stavljaju sva jaja pod jednu kvochku jer su glupi ko moj kurac .Misle da ce im netko dati neshto za badava...hoce ali u panjevima kao shto su dobijali i prije od schwaba...kurac u guzicu..Davno sam na forumima pisao da je Njemachka pravi prijatelj Hrvatske napravila bi jedno 100 fabrika pa se hrvati ne bi iseljavali.Ta ista zemlja nije odustala na takozvani "prodor na istok" u to sam se uvjerio na svojoj kozi ziveci u toj usranoj fashistichkoj zemlji 10 godina..Zemlja koja i dalje bashtini fashizam ali u bijelim rukavicama kroz svoju birokracijuu i prodaje muda pod bubrege balkancima da je to demokratska zemlja..Dakle Europa i euro su produkt toga fashizma i ja sam zato protiv te i takve Europe ..Nisam samo ja...milijuni ljudi su protiv te fashistichke tvorevine koja samo na papiru zvuchi kao demokracija (dogovoriti cemo se da bude po mome) od Grchke ..Shpanije ..Italije ..i nekih drugih europskih zemalja pa sam samim tim i protiv kaljanja imena Nikole Tesle koji je zaduzio Zapad kao nitko prije a posebno nitko iz te usrane Njemachke..
Da ponovim i ujedno pitam..Hrvati se nikada ne bi sjetili takvih gluposti stavljati Srbina na svoj novac chije ime je takodje produkt NDH_azije..Naravno da im takve stvari sufliraju centri sa zapada u svrhu josh vece mrznje izmedju hrvata i srba..a Srebrenica izmedju muslimana i srba...Zar vam nije jasno kamo vodi takva politika...pa naravno mrznji a u bliskoj buducnosti josh vecim ubijanjima i klanjima..Shto je najgore nece to placati oni koji danas shire tuu mrznjui zavadjaju balkance nego ce to platiti vasha djeca i unuci ..praunuci..Hrvatska ce se prazniti i dalje kao i ostatak Balkana jer pametna djeca nece tamo zivjeti i dozvolititi da se njihova djeca bore za zapadne (germanske interese) mada ce vecina ionako zavrshiti u tim zemljama i opet ce raditi za germansku stvar..
Zlo svih zala na tim prostorima je Njemachka i u to me nitko ne moze razuvjeriti..Radio sam sa njima experimente pocetkom devedesetih radeci u nekim barovima .Lagao im kad malo cugnu da je djed bio ustasha..da bi zivot dao za Njemachu i da volim taj narod zbog toga shto su izrodili Hitlera..Obichan svijet ..uzasno mi je bilo slushati jer dok se ne napiju cute ko zadnje pichke pa sam ih oblokavao ..a kad je dzabe schwabo pije tako da se ubije od alkohola..Majku im jebem ...znali su povracati u pivu samo da ne povrate u WC i to ponovo piti iz iste..mumlajuci sebi u bradu da ce novi Hitler roditi u toj mentalnoj vukojebini..To shto se povampirio fashizam u Hrvatskoj to je scenario schwapski jer da oni kazu...ej ljudi dajte ne radite to jer to nama shteti to bi stalo preko noci nego jock..puntaju glupe hrvate da mjesto schwaba peru njihove krvave ljude...Jebesh mi sve ako lazem..Da imam moc da mogu stisnuti dugme atomske nad tom usranom zemljom stisnuo bih taman da mi je cijela uza i dalja obitel tamo jer bi ako nishta oslobodio svijet od jedog uzasno bolesnog naroda..
A one fabrike shto sam spomenuuo eno ih grade po Srbiji misleci da ce tako kupiti srbe..e jebiga srbi nisu hrvati i zato su mi simpatichni shto ce radje umrijeti nego biti nechije sluge i topovsko meso..Zato ta tvoja vukojebina ne zasluzuje na tome takozvanom hrvatskom euru ni lik Nikole Tesle pa makar to bilo i na novchanici od 500 eura..Eto ti shira slika ..mada ne vjerujem da dovoljno dobro poznajesh povijest posebo onu koja predhodila prvom i drugom svjetskom ratu..pa valjda zato i trkeljash uopceno o toj shiroj slici..Po meni primjereno bi bilo na "hrvatski euro" staviti Pavelica i Francetica ..a mozda i Staljina jer su besh hrvati osnovali Goli otok na kome su zatvarali do jucher svoje istomishljenike...

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5025
2020-07-05


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Mon 26 Jul - 8:58

bome ovo vrijedi pročitati 
mentalitet za 5

ali dobro, ako te razumiju što pišeš , znat će
zašto su zaboravili TITA I PARTIZANE 
zato da bude švabama lakše ponovo pokoriti hrvatsku


Last edited by Sora on Mon 26 Jul - 9:03; edited 1 time in total

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sora Mon 26 Jul - 9:00

Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)
ljubomora bez razloga , kuiš
ta je najgora 
i ti buš garant grda ko vještica

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Mon 26 Jul - 10:04

mentalitet wrote:
Maggie19 wrote:
mentalitet wrote:
Maggie19 wrote:I moj glas dobio ;-)

Kako ne bi dobio??!!!Zar je to chudo??!! Nije..nego bi bilo chudo da ne dobije od takvih sa kojima je lakshe manipulirati nego sa tri pchele..
Nevjerojatno koliko ste licemjerni i pokvareni do srzi ...do jucher ste u Smiljanima rushili sve shto podsjeca na Teslu a danas se kitite time shto je rodjen u Austro_Ugarskoj i bez obzira shto se osobno chovjek izrazavao kao Srbin vi mu to pravo osporavate jer ste jebeni glupi hrvati...a kada netko napishe da su boosanski hrvati bosanski katolici ili hrvati u Vojvodini odmah se dizete na zadnje noge i rezite kao divlje zvijeri..Vidish upravo zbog nedostatka etike , morala i..empatije i drugih ljudskih vrijednosti kojima se mogu pohvaliti napredni narodi vi ste osudjeni na propast..i lagano umiranje..Meni je zao zbog toga jer josh vjerujem da nisu svi hrvati takvi kakvih je vas par na forumu..Odvratno vas je za chitati ...posebno vashe umobolne dosjetke zachinjene primitivnim humorom kojima se uglavnom sluze spodobe iz raznih vukojebina...Od svega mozete pobjeci ali od sebe nemate shanse ..Lako vas se prepozna nakon par napisanih ili izgovorenih rijechi..
Ti nisi za Teslu na hrvatskom Euru?
To sam nekako shvatila, ali ne i zasto nisi. Kao ni cemu taj bijes, ljutnja i vrijeđanje.
Obuzdaj se i pogledaj siru sliku. Ne dopusti da ti emocije zamagle prosudbu  B-)

Nisam zato shto su na vlasti uu Hrvatskoj oni koji su unishtili istu shto ni jedan okupator prie njih nije uspio.Prerusheni komunisti koji su presvukli kapute u neonaciste da se dodvore neofashitima i i hrvatima koji se tako ne osjecaju ali su ih 90_tih podrzavali jer su vjerovali ko zna koliko puta u rijechi (tipichno za hrvate ali i za neke hrvatice kojima je dovoljno obecati brak i mozesh odmah jebavat koliko hocesh) koje nemaju nikakvu vrijednost osim ako nisu zachinjene djelima.Prosjechni hrvatski chovjek je upravo zbog toga najebao u povijesti vishe puta i opet ce jer je pohlepan i ako bi nekako moglo neshto na brzaka bez velikog truda..To je mentalitet koji je gradjen stoljecima i od njega se necete uz najbolju volju ochistiti slijedecih par stoljeca.
Hrvati se ne mogu sjetiti nichega pametnog shto bi im bilo na chast jer su se vezali za Njemachku koja sa njima manipulira pa kao 1941 sadashnja povijest se skoro nishta ne razlikuje od one prije II svjetskog rata..Hrvati opet stavljaju sva jaja pod jednu kvochku jer su glupi ko moj kurac .Misle da ce im netko dati neshto za badava...hoce ali u panjevima kao shto su dobijali i prije od schwaba...kurac u guzicu..Davno sam na forumima pisao da je Njemachka pravi prijatelj Hrvatske napravila bi jedno 100 fabrika pa se hrvati ne bi iseljavali.Ta ista zemlja nije odustala na takozvani "prodor na istok" u to sam se uvjerio na svojoj kozi ziveci u toj usranoj fashistichkoj zemlji 10 godina..Zemlja koja i dalje bashtini fashizam ali u bijelim rukavicama kroz svoju birokracijuu i prodaje muda pod bubrege balkancima da je to demokratska zemlja..Dakle Europa i euro su produkt toga fashizma i ja sam zato protiv te i takve Europe ..Nisam samo ja...milijuni ljudi su protiv te fashistichke tvorevine koja samo na papiru zvuchi kao demokracija  (dogovoriti cemo se da bude po mome) od Grchke ..Shpanije ..Italije ..i nekih drugih europskih zemalja pa sam samim tim i protiv kaljanja imena Nikole Tesle koji je zaduzio Zapad kao nitko prije a posebno nitko iz te usrane Njemachke..
Da ponovim i ujedno pitam..Hrvati se nikada ne bi sjetili takvih gluposti stavljati Srbina na svoj novac chije ime je takodje produkt NDH_azije..Naravno da im takve stvari sufliraju centri sa zapada u svrhu josh vece mrznje izmedju hrvata i srba..a Srebrenica izmedju muslimana i srba...Zar vam nije jasno kamo vodi takva politika...pa naravno mrznji a u bliskoj buducnosti josh vecim ubijanjima i klanjima..Shto je najgore nece to placati oni koji danas shire tuu mrznjui zavadjaju balkance nego ce to platiti vasha djeca i unuci ..praunuci..Hrvatska ce se prazniti i dalje kao i ostatak Balkana jer pametna djeca nece tamo zivjeti i dozvolititi da se njihova djeca bore za zapadne  (germanske interese) mada ce vecina ionako zavrshiti u tim zemljama i opet ce raditi za germansku stvar..
Zlo svih zala na tim prostorima je Njemachka i u to me nitko ne moze razuvjeriti..Radio sam sa njima experimente pocetkom devedesetih radeci u nekim barovima .Lagao im kad malo cugnu da je djed bio ustasha..da bi zivot dao za Njemachu i da volim taj narod zbog toga shto su izrodili Hitlera..Obichan svijet ..uzasno mi je bilo slushati jer dok se ne napiju cute ko zadnje pichke  pa sam ih oblokavao ..a kad je dzabe schwabo pije tako da se ubije od alkohola..Majku im jebem ...znali su povracati u pivu samo da ne povrate u WC i to ponovo piti iz iste..mumlajuci sebi u bradu da ce novi Hitler roditi u toj mentalnoj vukojebini..To shto se povampirio fashizam u Hrvatskoj to je scenario schwapski jer da oni kazu...ej ljudi dajte ne radite to jer to nama shteti to bi stalo preko noci nego jock..puntaju glupe hrvate da mjesto schwaba peru njihove krvave ljude...Jebesh mi sve ako lazem..Da imam moc da mogu stisnuti dugme atomske nad tom usranom zemljom stisnuo bih taman da mi je cijela uza i dalja obitel tamo jer bi ako nishta oslobodio svijet od jedog uzasno bolesnog naroda..
A one fabrike shto sam spomenuuo eno ih grade po Srbiji misleci da ce tako kupiti srbe..e jebiga srbi nisu hrvati i zato su mi simpatichni shto ce radje umrijeti nego biti nechije sluge i topovsko meso..Zato ta tvoja vukojebina ne zasluzuje na tome takozvanom hrvatskom euru ni lik Nikole Tesle pa makar to bilo i na novchanici od 500 eura..Eto ti shira slika ..mada ne vjerujem da dovoljno dobro poznajesh povijest posebo onu koja predhodila prvom i drugom svjetskom ratu..pa valjda zato i trkeljash uopceno o toj shiroj slici..Po meni primjereno bi bilo na "hrvatski euro" staviti Pavelica i Francetica ..a mozda i Staljina jer su besh hrvati osnovali Goli otok na kome su zatvarali do jucher svoje istomishljenike...
Sve sam procitala:
- Nijemci su nacisti
- Hrvati su nacisti pobocnici i komunisti pobocnici
- zene (Hrvatice) su glupe ku**e
- Srbi su junaci i muda*i
Znaci, uvijek isto (varijacije na temu), teme nigdje.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Mon 26 Jul - 10:13

Sora wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)
ljubomora bez razloga , kuiš
ta je najgora 
i ti buš garant grda ko vještica
Nisam ja k'o ti. Ja cu bit lijepa starica :-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by dijagram Mon 26 Jul - 10:16

Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)
ljubomora bez razloga , kuiš
ta je najgora 
i ti buš garant grda ko vještica
Nisam ja k'o ti. Ja cu bit lijepa starica :-)

Lijepa je i sora, u ocima druga manolica ;)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Mon 26 Jul - 10:17

dijagram wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)
ljubomora bez razloga , kuiš
ta je najgora 
i ti buš garant grda ko vještica
Nisam ja k'o ti. Ja cu bit lijepa starica :-)

Lijepa je i sora, u ocima druga manolica ;)
I u svojima. Dva glasa, njoj sasma dostatno. ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by dijagram Mon 26 Jul - 10:21

Maggie19 wrote:
dijagram wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:
Sora wrote:
Maggie19 wrote:Njeni suvremenici, samo ona zivi 120. Toliko joj je lose ovdje ;-D
koka 
ljubomora te hmori 
cccc
buš grda ko vještica od toga
Jednog dana kad pozelim, iz bilo kojeg razloga, biti extremno ogranicena mozda postanem ljubomorna na tebe, sora.
Mozda.
Do tada, stvarno ne vidim nikakvog razloga/povoda/motiva na sto bih ja tvoje mogla biti ljubomorna. B-)
ljubomora bez razloga , kuiš
ta je najgora 
i ti buš garant grda ko vještica
Nisam ja k'o ti. Ja cu bit lijepa starica :-)

Lijepa je i sora, u ocima druga manolica ;)
I u svojima. Dva glasa, njoj sasma dostatno. ;-D

I lijepo pise, i voli popiti lijepo pice ;)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 23 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum