ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Page 16 of 25 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Next

Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou 23/7/2021, 23:19

crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:Ako crvenkasti iz nekog razloga pređe na kršćanstvo jel on Srbin ili Hrvat?

A sad sam musliman?
crvenkasti je državljanin Hrvatske ako živi tu, ali je SRBIN
i to nitko ne može promijeniti
čak i ako se osjeća kao Hrvat
ne odgovaraš na pitanje, što je crvenkasti ako prihvati katoličku vjeru, srbin ili hrvat?

Ja se izjašnjavam da sam Hrvat jer sam prešao na kršćanstvo. a osjećam se kao budala.
ti jesi iskompleksirana ali srpska budaletina.

Šandor Winnetou

Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou 23/7/2021, 23:20

mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:Ako crvenkasti iz nekog razloga pređe na kršćanstvo jel on Srbin ili Hrvat?

A sad sam musliman?
crvenkasti je državljanin Hrvatske ako živi tu, ali je SRBIN
i to nitko ne može promijeniti
čak i ako se osjeća kao Hrvat
ne odgovaraš na pitanje, što je crvenkasti ako prihvati katoličku vjeru, srbin ili hrvat?

Ja se izjašnjavam da sam Hrvat jer sam prešao na kršćanstvo. a osjećam se kao budala.
Šandore jesam ti odgovorila
rekla da je crvenko uvijek srbin šta god da napravi ili odglumi
a Tesle koje su prešle na pravoslavlje, što su oni? Srbi ili Hrvati?

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou 23/7/2021, 23:22

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:23

Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:Ako crvenkasti iz nekog razloga pređe na kršćanstvo jel on Srbin ili Hrvat?

A sad sam musliman?
crvenkasti je državljanin Hrvatske ako živi tu, ali je SRBIN
i to nitko ne može promijeniti
čak i ako se osjeća kao Hrvat
ne odgovaraš na pitanje, što je crvenkasti ako prihvati katoličku vjeru, srbin ili hrvat?

Ja se izjašnjavam da sam Hrvat jer sam prešao na kršćanstvo. a osjećam se kao budala.
Šandore jesam ti odgovorila
rekla da je crvenko uvijek srbin šta god da napravi ili odglumi
a Tesle koje su prešle na pravoslavlje, što su oni? Srbi ili Hrvati?
pa i to sam napisala
ovisi odakle im je porjeklo.. geni, koje su nacije tj narodnosti
osobno nisam previše upoznta s tim
čitala da, ali nebitne za mene stvari brzo zaboravim


Last edited by mortal on 23/7/2021, 23:26; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by zganci_i_jetrica 23/7/2021, 23:24

marcellus wrote:
zganci_i_jetrica wrote:Tesla se deklarirao kao Srbin rođen u Hrvatskoj (a ne Austro-Ugarskoj)
tesla nije ni rođen u austro ugarskoj, jer je onda nije još ni bilo, nastala je desetak godina nakon njegovog rođenja.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Tesla_10
Ne pravi se blesav. Tesla je smatrao i tvrdio da je rođen u Hrvatskoj. To je jedino što je bitno.


Last edited by zganci_i_jetrica on 23/7/2021, 23:27; edited 1 time in total
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1319
2021-06-05


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 23/7/2021, 23:25

Tesle su Srbi. Otac mu je bio pravoslavi svećenik.

...

Srbija nema nkakkvo pravo na Teslu znanstvenika. Hrvatska i te kako ima , ovdje se školovao i radio neke projekte.


https://sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik/kultura/bastina/sibenik-je-bio-jedan-od-prvih-elektrificiranih-gradova-u-svijetu-struja-potekla-s-krke-tri-dana-nakon-nijagare-1040815
RayMabus
RayMabus

Posts : 175897
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:28

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)
zašto pravite budalu od čovjeka ??
stvarno ste koma kad se udružite

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 23/7/2021, 23:28

zganci_i_jetrica wrote:
marcellus wrote:
zganci_i_jetrica wrote:Tesla se deklarirao kao Srbin rođen u Hrvatskoj (a ne Austro-Ugarskoj)
tesla nije ni rođen u austro ugarskoj, jer je onda nije još ni bilo, nastala je desetak godina nakon njegovog rođenja.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Tesla_10
Ne pravi se blesav. Naravno da je tehnički rođen u Austro-Ugarskoj, ali njemu to nije bilo bitno, već je smatrao i tvrdio da je rođen u Hrvatskoj.
Austro ugarska jje nastala 1867

Tesla je rođen 1856

Rođen je u Hrvatskoj vojnoj krajini dakle dijelu kraljevine Hrvatske a koji je militarizan.



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Croatian_Military_Frontier
RayMabus
RayMabus

Posts : 175897
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by crvenkasti 23/7/2021, 23:28

Šandor Winnetou wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
Šandor Winnetou wrote:Ako crvenkasti iz nekog razloga pređe na kršćanstvo jel on Srbin ili Hrvat?

A sad sam musliman?
crvenkasti je državljanin Hrvatske ako živi tu, ali je SRBIN
i to nitko ne može promijeniti
čak i ako se osjeća kao Hrvat
ne odgovaraš na pitanje, što je crvenkasti ako prihvati katoličku vjeru, srbin ili hrvat?

Ja se izjašnjavam da sam Hrvat jer sam prešao na kršćanstvo. a osjećam se kao budala.
ti jesi iskompleksirana ali srpska budaletina.

To se diše: udahneš, izdahneš, udahneš, izdahneš, udahneš, izdahneš.
I poslije gledaš kako si disao.
Ako si po hrvatski, onda si Hrvat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28767
2014-04-17


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou 23/7/2021, 23:29

mortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)
zašto pravite budalu od čovjeka ??
stvarno ste koma kad se udružite
ne hvataš poantu. Jel znaš kako su nastali srbi u katoličkoj bosni?

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:31

zganci_i_jetrica wrote:
marcellus wrote:
zganci_i_jetrica wrote:Tesla se deklarirao kao Srbin rođen u Hrvatskoj (a ne Austro-Ugarskoj)
tesla nije ni rođen u austro ugarskoj, jer je onda nije još ni bilo, nastala je desetak godina nakon njegovog rođenja.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Tesla_10
Ne pravi se blesav. Tesla je smatrao i tvrdio da je rođen u Hrvatskoj. To je jedino što je bitno.
srbin rođen u Hrvatskoj
državljanstvo hrvatsko
nacija Srpska

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by crvenkasti 23/7/2021, 23:32

To jednostavno osjetiš: zažmiriš, čekaš par sekundi, o ono u tebi Hrvat diše.

Srbin to ne osjeti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28767
2014-04-17


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 23/7/2021, 23:38

Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)
zašto pravite budalu od čovjeka ??
stvarno ste koma kad se udružite
ne hvataš poantu. Jel znaš kako su nastali srbi u katoličkoj bosni?
Tesle su ti pravoslavci iz istočne Hercegovine i Cg.

Pripadaju čistim Srbendama a ne Hrvatima koji su prešli na pravoslavlje radi Turaka koji su ugnjetavali katolike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175897
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:41

Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)
zašto pravite budalu od čovjeka ??
stvarno ste koma kad se udružite
ne hvataš poantu. Jel znaš kako su nastali srbi u katoličkoj bosni?
o da.. sad si me podsjetio
čitala
davali zemlju i valjda porez manji ili tako nešto
mijenjali vjeru
znači hoćeš reći da su mu preci po narodnosti Hrvati a uzeli drugu vjeru

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by jastreb 23/7/2021, 23:41

Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:Nikola Tesla - pretci

https://www.croatianhistory.net/etf/teslap.html

Prema Ljubici Štefan, Nikola Tesla je u svojem dnevniku zapisao ovo:

Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola.  
Ovo je već sto puta demantirano.

Izmišljotina i(li) falsifikat.

Nikakvi Draganići nisu bili u Zadru. jesu neki u Šivbeniku,a još manje Kalinići u Vinodolu. Ondje takvog prezimena nema,niti su poznati ikakvi plemići s tim prezimenom. Kalinići su uglavnom Srbi.

Ne znam odakle Ljubici Štefan ove bedastoće i vidim, kao literaturu navodi Teslinu knjigu Moji pronalasci,u kojoj o navedenoj gluposti nema ni riječi.

Mislim da je glupo ne priznavati Teslinu srpsku nacionalnost i prikazivati ga kao nekakvog Hrvata ili Austrougara,isto kao što je kod Srba glupo Liku prikazivati kao Austrougarsku i prekidati svaku njenu vezu sa Hrvatskom.
Noor je navela desetak izvora i svi lažu??
Noor nije navela nista. Ona je kopipejstala nesto sto navodi izvor i Teslinu knjigu Moji pronalasci,a koju i ja posjedujem i koju sam prelistao vise puta i u kojoj nema ni govora o nebulozama o kojima govori Ljubica Štefan.
a ti izvori su lažni? I zašto ne bi bilo istina što je Ljubica Štefan napisala? jer to ne odgovara srpskom narativu?
Ne postoji tu nikakav srpski narativ. Tesla je Srbin i nema porijeklo od nikakvih koljenovica Kalinica. Ti vinodolski plemici nisu ni postojali. Kao ni zadarski Draganici. U svojoj biografiji Moji pronalasci nema nigdje takve njegove izjave.

Proglasavati Teslu Hrvatom nebuloza je ravna onoj srpskoj gdje Josipa Pančića proglasavaju Srbinom.

I
ti nisi ništa pronašao u svojim istraživanjima i tu je priči kraj? ti si meritum za to? kolega Ero ti je svojevremeno iznosio podatke o Teslama i nijedan se nije izjasnio kao srbin a ti dovodiš u pitanje da su Tesle  Hrvati koji su prešli na pravoslavlje?
Reci mi da ja sutra pređem na pravoslavlje, jesam li ja Hrvat ili Srbin? Da pirat pređe na katoličku vjeru, jel on Srbin ili Hrvat?
Stvar je u tome da je ona Teslina izjava lažna. Imam knjigu Moji pronalasci i u njoj Tesla o tome NE GOVORI.


Dakle netko je falsificirao tu izjavu Nikole Tesle.

Uostalom Teslići su među prvim srpskim naseljenicima na područje Raduča što znači da tesla kao prezime ne potječe od nekog zubatog Vlaha.

ne postoje ni zadarski plemići Draganići,a još manje vinodolski plemići Kalinići. Čak štoviše u Vinodolu to prezime nije prisutno(osim ako se neki kalinić tek nedavno ondje nije doselio).

Svakom objektivnom liku odmah je jasno da je "otkriće" Ljubice Štefan falsifikat i da Tesla takve gluposti nikada ne bi izjavil.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by debotoijusto 23/7/2021, 23:42

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 388d0417-4565-4ca1-a9df-0bbf80da6ec9

lijepo , veselo tapsem nozicama za € i engleski kao 2 sluzbeni jezik
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:43

RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
mortal wrote:
Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Noor wrote:Srbi, žalite se upravi vodovoda, EU vas je otkantala skupa s vasim kmecanjem :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-odgovorila-na-najavu-srbije-da-ce-se-zaliti-zbog-tesle-na-euru/2292615.aspx

srblji na aparatima, polutan sječe vene
show :D
sad se već valja po podu poluustaški isprdak i skiči ko vepar :D
Ti si isto glup.

Ovi iz Srbije bi ga zabranjivali Hrvatskoj i da ga samo oni mogu svojatat iako to mogu manje od Hrvatske ako se gleda njegov znanstveni put dok ga Srbi iz Hrvatske žele na kovanici eura iz Hrvatske.
samo se smiri i popij pivo ali majku ne tuci i biće ti dobro danas :)
zašto pravite budalu od čovjeka ??
stvarno ste koma kad se udružite
ne hvataš poantu. Jel znaš kako su nastali srbi u katoličkoj bosni?
Tesle su ti pravoslavci iz istočne Hercegovine i Cg.

Pripadaju čistim Srbendama a ne Hrvatima koji su prešli na pravoslavlje radi Turaka koji su ugnjetavali katolike.

eto vidiš
očito u javnosti nema pravih podataka o pravom porjeklu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:45

jastreb wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:Nikola Tesla - pretci

https://www.croatianhistory.net/etf/teslap.html

Prema Ljubici Štefan, Nikola Tesla je u svojem dnevniku zapisao ovo:

Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola.  
Ovo je već sto puta demantirano.

Izmišljotina i(li) falsifikat.

Nikakvi Draganići nisu bili u Zadru. jesu neki u Šivbeniku,a još manje Kalinići u Vinodolu. Ondje takvog prezimena nema,niti su poznati ikakvi plemići s tim prezimenom. Kalinići su uglavnom Srbi.

Ne znam odakle Ljubici Štefan ove bedastoće i vidim, kao literaturu navodi Teslinu knjigu Moji pronalasci,u kojoj o navedenoj gluposti nema ni riječi.

Mislim da je glupo ne priznavati Teslinu srpsku nacionalnost i prikazivati ga kao nekakvog Hrvata ili Austrougara,isto kao što je kod Srba glupo Liku prikazivati kao Austrougarsku i prekidati svaku njenu vezu sa Hrvatskom.
Noor je navela desetak izvora i svi lažu??
Noor nije navela nista. Ona je kopipejstala nesto sto navodi izvor i Teslinu knjigu Moji pronalasci,a koju i ja posjedujem i koju sam prelistao vise puta i u kojoj nema ni govora o nebulozama o kojima govori Ljubica Štefan.
a ti izvori su lažni? I zašto ne bi bilo istina što je Ljubica Štefan napisala? jer to ne odgovara srpskom narativu?
Ne postoji tu nikakav srpski narativ. Tesla je Srbin i nema porijeklo od nikakvih koljenovica Kalinica. Ti vinodolski plemici nisu ni postojali. Kao ni zadarski Draganici. U svojoj biografiji Moji pronalasci nema nigdje takve njegove izjave.

Proglasavati Teslu Hrvatom nebuloza je ravna onoj srpskoj gdje Josipa Pančića proglasavaju Srbinom.

I
ti nisi ništa pronašao u svojim istraživanjima i tu je priči kraj? ti si meritum za to? kolega Ero ti je svojevremeno iznosio podatke o Teslama i nijedan se nije izjasnio kao srbin a ti dovodiš u pitanje da su Tesle  Hrvati koji su prešli na pravoslavlje?
Reci mi da ja sutra pređem na pravoslavlje, jesam li ja Hrvat ili Srbin? Da pirat pređe na katoličku vjeru, jel on Srbin ili Hrvat?
Stvar je u tome da je ona Teslina izjava lažna. Imam knjigu Moji pronalasci i u njoj Tesla o tome NE GOVORI.


Dakle netko je falsificirao tu izjavu Nikole Tesle.

Uostalom Teslići su među prvim srpskim naseljenicima na područje Raduča što znači da tesla kao prezime ne potječe od nekog zubatog Vlaha.

ne postoje ni zadarski plemići Draganići,a još manje vinodolski plemići Kalinići. Čak štoviše u Vinodolu to prezime nije prisutno(osim ako se neki kalinić tek nedavno ondje nije doselio).

Svakom objektivnom liku odmah je jasno da je "otkriće" Ljubice Štefan falsifikat i da Tesla takve gluposti nikada ne bi izjavil.
po tvom ispada da nitko ne postoji

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 23/7/2021, 23:45

Tesle su došle s Turcima. Oni vuću porijeklo s muške strane tamo negdje s područja istočne Hercegovine i Cg.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175897
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by jastreb 23/7/2021, 23:48

Evo za sve nevjerne Tome.

http://www.mo-vrebac-pavlovac.hr/attachments/article/450/Stjepan%20Pavicic%20SEOBE%20I%20NASELJA%20U%20LICI.pdf

R a du č Pod Turcima je u Raduču živjelo muslimansko naselje koje se razvilo ispod dobro sačuvane tvrđave. Spominje ga i narodna pjesma koja zna i za vi tu kulu u tom mjestu. Na dobrom tlu nalazilo se tu svakako i ratarsko i pastirsko srpsko naselje u nekoliko porodica. Neke se od njih nahode jamačno među onim Srbima koji su Raduč naselili poslije turskoga raspa. Glavinić je 1696. u tom novom stanovništvu našao 50 kuća, a u njima 200 ljudi za oružje768 Popis od 1712. zabilježio je u njemu ovakvo stanje: Bastaja 12 čeljadi, Bjelobaba 8; 6 k., Bukarica 9, Bunčići 6, Ćelići 6, 5, 16; 5 k., Crnobrnje 6, 28, 6, 14, 7, 16; 1 k., Cvijanovići 8, Čubrile 10; 34 k., Čupelje 7, Ćuruvija 6, Danovići 7, Dejanovići 4, 17, 12; 28 k., Dobrići 14, 11; 1 k., Draškovići 11; 3 k., Garići 19, Glumci 10, 13, 9; 7 k., Grubišići 12, 4 k., Ivančici 9, Ivkovići 20, Jelače 26; 6 k., Konjevići 13; 17 k., Koraci 14, Korkuti 5, Kreševići 24, 6, 11, Kulundžije 6, Ljevnaići 7; 7 k., Milekići 9, 10; 5 k., Miščevići 11; 6 k., Mrkajile 11, 8; 4 k., Pajići 6, 7, Ljiljci 17, Panjkovići 8; 1 k., Pejnovići 17, Platiše 14; 3 k., Plovići 7, Pokrajci 31, 17; 23 k., Prodanovići 7, 7, Rabatići 11, 8,  Škorići 8, Šobati 15; 8 k., Teslici 9, 6, 7, Vukići 7, Zagorci 23, Žegarci 13, 7, 8, 14; 30 k., ukupno: 775 čeljadi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 23/7/2021, 23:53

jastreb wrote:Evo za sve nevjerne Tome.

http://www.mo-vrebac-pavlovac.hr/attachments/article/450/Stjepan%20Pavicic%20SEOBE%20I%20NASELJA%20U%20LICI.pdf

R a du č Pod Turcima je u Raduču živjelo muslimansko naselje koje se razvilo ispod dobro sačuvane tvrđave. Spominje ga i narodna pjesma koja zna i za vi tu kulu u tom mjestu. Na dobrom tlu nalazilo se tu svakako i ratarsko i pastirsko srpsko naselje u nekoliko porodica. Neke se od njih nahode jamačno među onim Srbima koji su Raduč naselili poslije turskoga raspa. Glavinić je 1696. u tom novom stanovništvu našao 50 kuća, a u njima 200 ljudi za oružje768 Popis od 1712. zabilježio je u njemu ovakvo stanje: Bastaja 12 čeljadi, Bjelobaba 8; 6 k., Bukarica 9, Bunčići 6, Ćelići 6, 5, 16; 5 k., Crnobrnje 6, 28, 6, 14, 7, 16; 1 k., Cvijanovići 8, Čubrile 10; 34 k., Čupelje 7, Ćuruvija 6, Danovići 7, Dejanovići 4, 17, 12; 28 k., Dobrići 14, 11; 1 k., Draškovići 11; 3 k., Garići 19, Glumci 10, 13, 9; 7 k., Grubišići 12, 4 k., Ivančici 9, Ivkovići 20, Jelače 26; 6 k., Konjevići 13; 17 k., Koraci 14, Korkuti 5, Kreševići 24, 6, 11, Kulundžije 6, Ljevnaići 7; 7 k., Milekići 9, 10; 5 k., Miščevići 11; 6 k., Mrkajile 11, 8; 4 k., Pajići 6, 7, Ljiljci 17, Panjkovići 8; 1 k., Pejnovići 17, Platiše 14; 3 k., Plovići 7, Pokrajci 31, 17; 23 k., Prodanovići 7, 7, Rabatići 11, 8,  Škorići 8, Šobati 15; 8 k., Teslici 9, 6, 7, Vukići 7, Zagorci 23, Žegarci 13, 7, 8, 14; 30 k., ukupno: 775 čeljadi.
šta ako i on laže
imaš li link za druge dijelove HR i BIH

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 16 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 25 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum