ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Page 20 of 25 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by dzango 24/7/2021, 07:37

RayMabus wrote:Ma srušit ćemo je mi opet  Ne brinite se.

Možda. A možda ne. Trenutno privlaći puno turista tamo a to nije na moru al je mamac za turiste.

Puni se gradska blagajna.
Jašta ćete. Prvo mu minirate spomenik, srušite rodnu kuću, popalite rodno selo i proterate  rođake a onda ga stavite na novac jer nemate koga drugog.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 24/7/2021, 07:39

dzango wrote:
RayMabus wrote:Ma srušit ćemo je mi opet  Ne brinite se.

Možda. A možda ne. Trenutno privlaći puno turista tamo a to nije na moru al je mamac za turiste.

Puni se gradska blagajna.
Jašta ćete. Prvo mu minirate spomenik, srušite rodnu kuću, popalite rodno selo i proterate  rođake a onda ga stavite na novac jer nemate koga drugog.
Ja ga nisam stavio na novac. Prije ovi tvoji Srbi ovdje , Hrvati jugići te neki električar il čisto neki koji mu tako žele odati poštovanje.

Meni smeta uvođenje eura na silu a kao društvo nismo spremni jer su male mirovine i plaće.

Osobno ne znam želim li ga na kovanici kune ili eura. Može a i ne mora.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by vuksadinare 24/7/2021, 07:44

dzango wrote:
RayMabus wrote:Ma srušit ćemo mi opet Ne brinite se.

Možda. A možda ne. Trenutno privlače puno turista tamo a to nije na moru al je mamac za turiste.

Puni se gradska blagajna.
Jašta ćete. Prvo mu minirate spomenik, srušite rodnu kuću, popalite rodno selo i proterate rođake a onda ga stavite na novac jer nema koga drugog.
Kako nemamo?..imamo dva nobelovca preloga i ruzicku da ne idem dalje u proslost..drugo selo nije popaljeno...ni teslina kuca..selo je bilo vecinsko hrvatsko.i samo je miniran spomenik..trece vec sam napisao zasto sam napisao da nisam za bio da se tesla stavi na euro jerbo je on najveci dio zivota proboravio u americi..ameri ga financirali itd itd..ovaj izbor mi vise mirise da se dizu zivci..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 24/7/2021, 07:48

Meni je svejedno tko će biti na toj kovanici.

Otac mi ima malu mirovinu i sad će ga ovaj Iluminat iz Brisela dodatno uništit uvođenjem eura za dvije godine.

Ja ne znam zašto se o tome ne priča nego svi ko debili o nećemu totalno nebitnome.

Neće mi Tesla platit režije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by vuksadinare 24/7/2021, 07:49

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Smiljan
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 24/7/2021, 07:54

Ljudi su ovdje na Balkanu ko drogirani. Ovi na vrhu bace neku ideološku il nacionalnu temu i ovi na dnu se kolju međusobno dok se ne istrijebe.

Pa nije ni čudo šta mladi biže odavde. Pa jel vidiš šta su ove malo starije generacije ?

Drogirano nacionalizmom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by kaya 24/7/2021, 08:00

dzango wrote:
mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:Pitanje - JE LI ISTINA da je u ratu ruseno i spaljeno sve Teslino u Smiljanima.
Je li to istina?

Ako jeste onda zao mi je, ali onda Hrvati zaista nemaju sta pricati o Tesli i pozivati se na njega.

Nadam se da nije istina

Ako ne vjerujesh meni onda googlaj..Zato mi ide na kurac to licemjerje...gade mi se takvi ljudi bez obzira na nacionalnost..posebno kada neshto tipkaju a ne znaju shto su napisali o nechemu prije par sati...Shto je najgore tu su njegovu rodnu kucu koja je bila muzej kasnije obnovili ali gle paradoksa zna se ko je to uchinio ali za to nije odgovarao..E to je licemjerje na kub..Evo ga iznad mene nalazi opravdanje Gospic je bio prva linija fronte..Isukrsta ti..Pa jebo vam bog mater ako je netko idiot i zlochinac zar i ja trebam biti isti kao on...Chemu onda borba...pizda vam materina primitivna..Ako ste vec srushili kucu Tesli..onda je ne obnavljajte nego budite dosljedni...Ako je obnavljate onda osudite zlochince koji su to napravili jer samo obnoviti a ne osuditi ljude koji su to uchinili je licemjerje kakvo svijet nije vidio...to je pucanje samom sebi u glavu a ne u nogu..
Moram da pitam Kaju da li su na obnovljenoj kući napisali da je bila srušena u Oluji.
Pa ovako, koliko ja znam njegova kuća nije uopće srušena u oluji jer smiljan, rodno mjesto uopće nije bio okupiran. Već prije sam napisala da je tamo živjelo prije rata 500 hrvata i 20 srba. 20 srba nije moglo očistiti etnički smiljan od hrvata i napraviti neko pobunjeničko uporište. 
Njegova kuća bila zapuštena, oronula a kasnije je renovirana. 
Još jedna sitnica, okolica kuće bila je puna mina , to područje je bilo razminirano i neki su i poginuli pri tome. A mine su pobacali jelte neki  " teslići" koji su sasavim mirno živjeli u lici dok ih hrvati nisu potjerali  samo zato jer su srbi ( i jer su mine pobacali po pol hrvatske, malo etnički očistili hrvate od tamo i malo im porušili kuće al to nije bitno jelte).
Srušen je spomenik, kip. Kao i jedno 1500 spomenika. Jbg nekom nisu sjeli, u ratu im nije baš do umjetnosti. Blesavo al tako je.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by zganci_i_jetrica 24/7/2021, 09:33

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Meni je nepojmljivo da netko uopće raspravlja jesu li Tesle ovi il oni. Po preuimenu mogu biti i jedni i drugi. Ko da kažeš jel prezime Kovač Srbi ili Hrvati.

A mi pričamo o obitelji Nikole Tesle.

Otac mu je Milutin pravoslavni svećenik , pisao u Srbobranu , budio srpsku nacionalnu svijest po Lici i šire.

Dakle srpski nacionalista.

Ajmo budaletine iz Hrvatske vi veliki Hrvati opet : Tesla je Hrvat.

Tesla je Srbin. Čak i ako je biološki vanzemaljac a je nego samo usvojen tamo tako se osjećao kao etnička pripadnost.

Kraj rasprave.
Tesla nije bio srpski nacinalista.

Ne,ne...

On je za vrijeme rata podržavao partizane. 

No postoji jedan podatak da je prije rata dobio pohvalnicu četničkog udruženja zbog neke pomoći koju im je navodno pružio.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 N-640x973
Tesla je za vrijeme 2. sv. rata iz principa podržavao svakoga tko se borio protiv nacističke Njemačke pa stoga i partizane, iako ne vjerujem da se baš slagao s njihovom političkom ideologijom. Činjica je pak da se Tito jedini na ovim prostorima suprostavljao Hitleru, dapače mu zadavao i dosta problema.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by zganci_i_jetrica 24/7/2021, 09:40

Noor wrote:
Jastreb mudro šuti, nije mu drago ali jebiga ne može protiv Ivana Meštrovića :D
A vidi članak :)
Poznati AMERIČKI osobenjak  Basketball
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Tesla10

Nitko nije prorok u vlastitom selu :D Inače sam taj tekst nije nikakav dokaz. Teško je dokazati da se radi o originalu, a osobito jer izgleda kao da je jučer izašao ispod štamparske preše.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1321
2021-06-05


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 24/7/2021, 11:08

mentalitet wrote:
Maggie19 wrote:I moj glas dobio ;-)

Kako ne bi dobio??!!!Zar je to chudo??!! Nije..nego bi bilo chudo da ne dobije od takvih sa kojima je lakshe manipulirati nego sa tri pchele..
Nevjerojatno koliko ste licemjerni i pokvareni do srzi ...do jucher ste u Smiljanima rushili sve shto podsjeca na Teslu a danas se kitite time shto je rodjen u Austro_Ugarskoj i bez obzira shto se osobno chovjek izrazavao kao Srbin vi mu to pravo osporavate jer ste jebeni glupi hrvati...a kada netko napishe da su boosanski hrvati bosanski katolici ili hrvati u Vojvodini odmah se dizete na zadnje noge i rezite kao divlje zvijeri..Vidish upravo zbog nedostatka etike , morala i..empatije i drugih ljudskih vrijednosti kojima se mogu pohvaliti napredni narodi vi ste osudjeni na propast..i lagano umiranje..Meni je zao zbog toga jer josh vjerujem da nisu svi hrvati takvi kakvih je vas par na forumu..Odvratno vas je za chitati ...posebno vashe umobolne dosjetke zachinjene primitivnim humorom kojima se uglavnom sluze spodobe iz raznih vukojebina...Od svega mozete pobjeci ali od sebe nemate shanse ..Lako vas se prepozna nakon par napisanih ili izgovorenih rijechi..
Ti nisi za Teslu na hrvatskom Euru?
To sam nekako shvatila, ali ne i zasto nisi. Kao ni cemu taj bijes, ljutnja i vrijeđanje.
Obuzdaj se i pogledaj siru sliku. Ne dopusti da ti emocije zamagle prosudbu  B-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Serbinho-3 24/7/2021, 12:35

Rumuni tvrde da je Tesla Rumun a Srbima i Hrvatima da prihvate realnost.


https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2021&mm=07&dd=24&nav_id=1895250
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Eroo 24/7/2021, 12:51

Serbinho-3 wrote:Rumuni tvrde da je Tesla Rumun a Srbima i Hrvatima da prihvate realnost.


https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2021&mm=07&dd=24&nav_id=1895250

Ne znam šta čekaju oni iz Teslića? :)
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by max123 24/7/2021, 13:48

sve zapadno od subotice,petrovaradina,zemuna i kotora je Hrvatsko.nebitno kako se krstili ili kojem izmišljenom bogu se molili...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by epikur37 24/7/2021, 14:35

max123 wrote:sve zapadno od subotice,petrovaradina,zemuna i kotora je Hrvatsko.nebitno kako se krstili ili kojem izmišljenom bogu se molili...
Nema pravaša do hercegovca, vi ste najveći hrvati
Zds
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Slovoslagar 24/7/2021, 22:27

Fun fact ... jedan od mojih prapradjedova bio je rodom iz Smiljana.
Po godinama nešto malo stariji od Tesle, prema tome morao ga je poznavati.

Šteta što je umro baš na godinu kada se rodio moj pokojni dida, s kojim sam bio blizak.
Da je prapra poživio nešto više, možda bi prenio i pokoji trač o komšiji Nikoli pa bi mi dida prenio usmenu predaju :)


Vezano za temu, načelno sam protiv uvođenja eura u HR.
Tesla na hrvatskoj kovanici (ako već kovanice mora biti) - super izbor.
Tesla je jedan od najznamenitijih ljudi novije ljudske povijesti.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Maggie19 likes this post

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Serbinho-3 24/7/2021, 23:55

O Nikoli Tesli i Hrvatskoj


Nikolu Teslu su mogli da stave na važnije novčanice, a ne na sitniš, rekao je TITO povodom odluke Hrvatske da stavi lik poznatnog naučnika na kovanice evra.
Upitao je kakve veze imaju Tesla i Hrvatska, te da Smiljan u vreme života naučnika, nije postojala Hrvatska.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Serbinho-3 24/7/2021, 23:56

"Sve Tesle su pobijeni, samo zato što su Srbi. Može Srbija da bude vezana za Teslu, jer mu je to matična zemlja. Za sebe je govorio da je Amerikanac i Srbin. Nikada to nije krio, ponosio se američkim građanstvom i srpskim rodom", rekao je on.
On je kazao da je Tesla Amerikanac srpskog porekla, rođen kao Srbin, od oca Srbina i majke Srpkinje.
"On je genije, i u tom smislu pripada celom čovečanstvu", kazao je on.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 24/7/2021, 23:58

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Rumuni tvrde da je Tesla Rumun a Srbima i Hrvatima da prihvate realnost.


https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2021&mm=07&dd=24&nav_id=1895250

Ne znam šta čekaju oni iz Teslića? :)
haaaahahahahaah  :tu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by immortal 25/7/2021, 00:00

Serbinho-3 wrote:"Sve Tesle su pobijeni, samo zato što su Srbi. Može Srbija da bude vezana za Teslu, jer mu je to matična zemlja. Za sebe je govorio da je Amerikanac i Srbin. Nikada to nije krio, ponosio se američkim građanstvom i srpskim rodom", rekao je on.
On je kazao da je Tesla Amerikanac srpskog porekla, rođen kao Srbin, od oca Srbina i majke Srpkinje.
"On je genije, i u tom smislu pripada celom čovečanstvu", kazao je on.
ti si ga čuo kad je to rekao ili si opet pročitao tekst nekog lažljivog srbina  :rasta

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by RayMabus 25/7/2021, 00:02

Serbinho-3 wrote:

 pitao je kakve veze imaju Tesla i Hrvatska, te da Smiljan u vreme života naučnika, nije postojala Hrvatska.

Potpuno netočno. Rođen je u dijelu monarhije koji se zvao hrvatska vojna krajina a vojni dio je kraljevine Hrvatske a sve skupa u sklopu austrijskog carstva.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Slovoslagar 25/7/2021, 00:05

Serbinho-3 wrote:

O Nikoli Tesli i Hrvatskoj


Nikolu Teslu su mogli da stave na važnije novčanice, a ne na sitniš, rekao je TITO povodom odluke Hrvatske da stavi lik poznatnog naučnika na kovanice evra.Upitao je kakve veze imaju Tesla i Hrvatska, te da Smiljan u vreme života naučnika, nije postojala Hrvatska.
Fun fact br. 2 ... Hrvatska je u političkom i državnom kontinuitetu postojala sve od 9. stoljeća pa do 1918. god.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 20 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 25 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum