ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Page 8 of 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou Fri 23 Jul - 6:27

kaya wrote:
Serbinho-3 wrote:
kaya wrote:I u pravu si da se hvalimo s vama. 
Evo muzej smo vam napravili u vukovaru s vašim djelima. Da posjetitelji vide srpski svet.



Vase legitimno pravo, niko nista ne spori, ali pored svega toga, kacite Srbina, koji je srecom ostao ziv, jer je bio u USA inace bi zavrsio pod zemljom. Takve ideale dizete u nebesa, OK, stavite Tomsona, Stepinca, Pavelica, Tudjmana. Sta fali sada Tudjmanu? Lazete sebe i zivite u iluziji.
Mi živimo u iluziji? 
Aj, aj, bok. Nema smisla. Napravi anketu u italiji, pitaj ta taijane srbija asocijacija pa onda hrvatska. Pa javi što su rekli..
Pa buš vidio tko je u iluziji..
Toliko kmeka jer smo stavili naše gore list na kovanicu :(
Zamisli da smo stavili Antu Gotovinu što bi tek onda bilo :D

Šandor Winnetou

Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Guest Fri 23 Jul - 6:29

kaya wrote:Jao jao. Kada bi digo glavu iz kurira postao bi svjestan da je srbija poznata u svijetu po slobi, haškom sudu , srebrenici, šljivovici i kineskoj vakcini. I đokoviću ( al on je hrvat).
Hrvatska po moru, nogometašima , šahovnici i borbi za samostalnost.
Pa ti vidi...napravi anketu po italiji ako ne veruješ..

Ma Srbija je bila poznata još po kralju Milutinu koji je završio u devetom krugu Danteovog pakla zato jer je kovao lažni novac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Guest Fri 23 Jul - 6:31

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:Jao jao. Kada bi digo glavu iz kurira postao bi svjestan da je srbija poznata u svijetu po slobi, haškom sudu , srebrenici, šljivovici i kineskoj vakcini. I đokoviću ( al on je hrvat).
Hrvatska po moru, nogometašima , šahovnici i borbi za samostalnost.
Pa ti vidi...napravi anketu po italiji ako ne veruješ..

Ma Srbija je bila poznata još po kralju Milutinu koji je završio u devetom krugu Danteovog pakla zato jer je kovao lažni novac.

Ali se zato blesavi pizzon poziva na Magdeburg gdje se navodno Nijemci užasavaju od Hrvata što je odavno dokazani povijesni falsifikat. Takva tabla odnos natpis ne postoji i nikada nije postojao.
I onda nas još forumski Srbi uvjeravaju da smo mi ti koji živimo u iluziji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Noor Fri 23 Jul - 6:32

Nikola Tesla - pretci

https://www.croatianhistory.net/etf/teslap.html

Prema Ljubici Štefan, Nikola Tesla je u svojem dnevniku zapisao ovo:

Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota.


Literatura

Nikola Tesla: My Inventions, the Electrical Experimenter magazine, USA, 1919

Ćirili Petešić: Genij s našeg kamenjara / Život i djelo Nikole Tesle, Školske novine, Zagreb, 1977. (knjižica je imala 7 izdanja, a prvo izdanje tiskano je u 10,000 primjeraka; informacija ljubaznošću prof.dr. Ante Bežena)

Vladimir Muljević, Nikola Tesla, slavni izumitelj, Hrvatska zajednica tehničke kulture, Zagreb, 2000.

Vladimir Muljević: Martin Sekulić (1833-1905), Elektrotehnika br. 5, 1973, str. 331-338.

Vladimir Muljević: Život i djelo Nikole Tesle / The life and work of Nikola Tesla, Energija, 55 br. 2 (2006), str. 218-235.

Tatjana Holjevac (ur.): Tesla u Zagrebu 24. svibnja 1892., Gradska skupština grada Zagreba, 2006., ISBN 953-9604-6-4

Vladimir Njegovan: Nikola Tesla 1856.-1956., Prosvjeta, Zagreb, 1956.

Juraj Lončarić (ur.): Nikola Tesla: istraživač, izumitelj, genij, Školska knjiga, Zagreb, 2006., ISBN 953-0-61467-5

Stjepan Pavičić: Seobe i naselja u Lici, Zbornik za narodni život i običaje Južnih Slavena. Knj. 41., Zagreb 1962.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Guest Fri 23 Jul - 6:35

niels wrote:Nikola Tesla je rođen na području današnje Hrvatske. Mi se ne moramo istezati da dokazujemo nacionalnost, mjesto rođenja je dovoljno, on sam je rekao da se ponosi hrvatskom domovinom (i srpskim rodom) i tako najbolje, po meni, zatvorio cijelu tu raspravu.

Lijepo, ali to nisu njegove riječi nego intepretacija njegovih riječi od strane Vladka Mačeka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by kaya Fri 23 Jul - 6:53

dzango wrote:
kaya wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Serbinho-3 wrote:Mogu Stepinca ili Tomsona Hrvate staviti, zasto Srbin pored tolikih Hrvata? Nemate nista vase?
da ne možete reći da mrzimo srbe i da ste građani drugog reda :love
Ma kenja malo. Pa izložili smo sva njihova dostignuća , znanstvena i druga u muzeju u vukovaru. A i po cijelog hrvatskoj. Eno ja prošla nekidan kraj bjelovara i muzej neki, centar memorijalni  - fino piše tu su srbi digli u zrak vojnarnu, ubili toga i toga..i tako
Mogli ste onda da stavite majora Milana Tepića.
A ne, on je srpskoga porijekla, rođen u bosni , u srbiji narodni heroj. Borac za srpski svet.
Mislim da je za vas za kovanicu prije.
On i iza njega dim . Kao čiko gonzalez. 
Mi smo mu evo ovjekovječili djelo. Može svatko tko prođe vidjeti, pročitati, slikati.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Šandor Winnetou Fri 23 Jul - 6:55

kaya wrote:
dzango wrote:
kaya wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Serbinho-3 wrote:Mogu Stepinca ili Tomsona Hrvate staviti, zasto Srbin pored tolikih Hrvata? Nemate nista vase?
da ne možete reći da mrzimo srbe i da ste građani drugog reda :love
Ma kenja malo. Pa izložili smo sva njihova dostignuća , znanstvena i druga u muzeju u vukovaru. A i po cijelog hrvatskoj. Eno ja prošla nekidan kraj bjelovara i muzej neki, centar memorijalni  - fino piše tu su srbi digli u zrak vojnarnu, ubili toga i toga..i tako
Mogli ste onda da stavite majora Milana Tepića.
A ne, on je srpskoga porijekla, rođen u bosni , u srbiji narodni heroj. Borac za srpski svet.
Mislim da je za vas za kovanicu prije.
On i iza njega dim . Kao čiko gonzalez. 
Mi smo mu evo ovjekovječili djelo. Može svatko tko prođe vidjeti, pročitati, slikati.
ček nije mi jasno kakvog da ga stave, prije ili poslje paljenja kratkog fitilja?

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by epikur37 Fri 23 Jul - 6:56

srbi će 2043 kad uđu u Euro zonu na kovanicu staviti gavrila principa
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by kaya Fri 23 Jul - 6:57

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
kaya wrote:Jao jao. Kada bi digo glavu iz kurira postao bi svjestan da je srbija poznata u svijetu po slobi, haškom sudu , srebrenici, šljivovici i kineskoj vakcini. I đokoviću ( al on je hrvat).
Hrvatska po moru, nogometašima , šahovnici i borbi za samostalnost.
Pa ti vidi...napravi anketu po italiji ako ne veruješ..

Ma Srbija je bila poznata još po kralju Milutinu koji je završio u devetom krugu Danteovog pakla zato jer je kovao lažni novac.

Ali se zato blesavi pizzon poziva na Magdeburg gdje se navodno Nijemci užasavaju od Hrvata što je odavno dokazani povijesni falsifikat. Takva tabla odnos natpis ne postoji i nikada nije postojao.
I onda nas još forumski Srbi uvjeravaju da smo mi ti koji živimo u iluziji.
A oni uvijek uvjeravaju u ono što ne postoji. Evo serbihno za sekund provjeri što mu pričam. Pita prvog talijana. Ali jok, plaši se istine. Rađe raspravlja sa mnom da nije tako.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by marcellus Fri 23 Jul - 7:07

kaya wrote:Jao jao. Kada bi digo glavu iz kurira postao bi svjestan da je srbija poznata u svijetu po slobi, haškom sudu , srebrenici, šljivovici i kineskoj vakcini. I đokoviću ( al on je hrvat).
Hrvatska po moru, nogometašima , šahovnici i borbi za samostalnost.
Pa ti vidi...napravi anketu po italiji ako ne veruješ..

i po rimcu, zadnje vrijeme. Ono, europski steve jobs ili elon musk. I svi pišu da dolazi iz zemlje Nikole Tesle. Hrvatske.

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by marcellus Fri 23 Jul - 7:14

Serbinho-3 wrote:Nemaju svoje pa se Srbima hvale po Svetu.

jao, jao. Ruđer Bošković, Marulić, Marin Držić, Ivan Gundulić, Ivan Meštrović, Faust Vrančić, Lavoslav Ružička, Vladimir Prelog, Slavoljub Penkala...

Od današnjih Rimac i Modrić, za njih su svi na svijetu čuli ako ne žive pod kamenom.

A što vi ono imate, za koje srbe je cijeli svijet čuo? Đenerala Mladića, ludog Slobu, debelog ratnog zločinca Šešelja, krimosa Arkana... ko još? A da čegevara četnik Vulin... jebote njega fotkaju samo horizontalno jer uši ne stanu na sliku, moraju proširit štokove vrata kad prolazi

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Ringo10 Fri 23 Jul - 8:25

Prisvojili su nobelovca Ivu Andrica i lazu kako se on izjasnjavao kao Srbin sto je opovrgao Oskar Davico koji je Andrica osobno odlicno poznavao.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by marcellus Fri 23 Jul - 8:32

Ringo10 wrote:Prisvojili su nobelovca  Ivu Andrica i lazu kako se on izjasnjavao kao Srbin sto je opovrgao Oskar Davico koji je Andrica osobno odlicno poznavao.

realno, andrić je mrzio hrvatsku i sve u vezi s njom i priklonio se Beogradu i kao pisac i kao političar

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Maggie19 Fri 23 Jul - 8:34

epikur37 wrote:srbi će 2043 kad uđu u Euro zonu na kovanicu staviti gavrila principa
Hahaha

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Serbinho-3 Fri 23 Jul - 8:37

Ko je sledeci, Novak Djokovic?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26434
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Ringo10 Fri 23 Jul - 8:39

Rudjer ...ma Srbin dubrovcanin, pa to se zna

Marulic...Pa splitski Srbin, svi to znaju

Drzic...Pa I on dubrovacki Srbin, pa to je poznato

Gundulic...ma hajde mislim te, pa Srbin iz Dubrovnika i on

Mestrovic...ma smijesno pa Srbin ...ko to jos ne zna

Vrancic...ma Srbin, pa samo Srbin ima muda skociti sa prvim padobranom

Ruzicka ...ma Srbin sa dna kace  ko to jos ne zna

Prelog...Pa Srbenda, prezime mu ekavsko, nema rasprave

Penkala...Pa Srbin, svako to znade


Last edited by Ringo10 on Fri 23 Jul - 8:45; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Ringo10 Fri 23 Jul - 8:40

Ne znam sta je i koliko mrzio Andric, ali on je bio Bosanski Hrvat katolik.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Ringo10 Fri 23 Jul - 8:44

Novak je Hrvat ... iz Hrvatske pizde se ispilio i zato voli Hrvatsku i navija za nju

A sad ko mu je caca ...nebitno sto bi Zhidovi rekli. Eto pitaj Noorku, ona je zhidovskog porijekla ona ce ti reci
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by marcellus Fri 23 Jul - 8:46

Ringo10 wrote:Rudjer ...ma Srbin dubrovcanin, pa to se zna

Marulic...Pa splitski Srbin, svi to znaju

Drzic...Pa I on dubrovacki Srbin, pa to je poznato

Gundulic...ma hajde mislim te, pa Srbin iz Dubrovnika i on

Mestrovic...ma smijesno pa Srbin ...ko to jos ne zna

Vrancic...ma Srbin, pa samo Srbin ima muda skociti sa prvim padobranom

Ruzicka ...ma Srbin sa dna kace  ko to jos ne zna

Prelog...Pa Srbenda, prezime mu ekavsko, nema rasprave

Penkala...Pa Srbin, svako to znade

je, da, poznati srpski pesnik jova jovanović gundulić, i ostatak kako si nabrojio

_________________
hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Ringo10 Fri 23 Jul - 8:55

Pa ima onaj rijecki Srbin sto je izmislio TORPEDO.

Pa Cvijeta Zuzoric slavna dubrovacka ljepotica, Srpkinja brate ....
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by zganci_i_jetrica Fri 23 Jul - 13:20

Serbinho-3 wrote:Mogu Stepinca ili Tomsona Hrvate staviti, zasto Srbin pored tolikih Hrvata? Nemate nista vase?
Hrvati totalno nešovinistički slave najvećeg Srbina svih vremena, i koji je, nota bene, naglasio da dolazi iz Hrvatske, a ne iz austro-ugarske jer hrvatska u to vrijeme nije postojala kao država, a kreteni među Srbima (jer nikada neću prihvatiti da su svi Srbi fantazmagorične budaletine i minusinteligentni mitomani) negoduju. Vi četnici ste prvi koji ga niste dostojni jer Nidžo je bio gospodin čovjek, a vi miopične seljančuge gedžovani. Da je i na našoj, i na vašoj strani više takvih iskonskih gentlemen-a kao što je bio Tesla, gdje bi nam bio kraj!? Neću reći: - Idi, bre, u ćoše pa se pokrij ušima i od stida, jer takvi australopiteci tvoje vrste ne poznaju pojam stida. Tuđno, zaista tužno  No
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1319
2021-06-05


Back to top Go down

hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura... - Page 8 Empty Re: hrvati izabrali lik nikole tesle za kovanice eura...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum