ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ozbiljna korona tema - zbirno

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 21:55

fotka prije ti je njihovo gospodarstvo.
ima ogromna biblioteka i mislim da su onda samo dvojica živjela.

fotografiranje je zabranjeno.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 7/7/2021, 21:59

veber wrote:fotka prije ti je njihovo gospodarstvo.
ima ogromna biblioteka i mislim da su onda samo dvojica živjela.

fotografiranje je zabranjeno.
zanimljiva je priča oko Blace

a i inače oko redovničkih samostana po otocima

Na Žirju su fratri imali, sad su samo ruševine, prema uvali Stupici...

Ma ima masa toga, mislim da ta mjesta treba oživjeti u redovničkom smislu...ali to će morati pričekati duhovno-društveno-političke promjene :)

U međuvremenu skoknem do Benediktinaca na Pašman :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:01

svakako pogledati škrip

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Dsc07213Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Dsc07214
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 7/7/2021, 22:04

Super izgleda...

Htio ne htio, veberu, ti hodaš oduševljen katoličkim imaginarijem ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:10

odeš na hvar.
hvar hvar i franjevački samostan.
odeš u starigrad pa vidiš kuću petra hektorovića i ribnjak.

isto tako grčku fortifikaciju.

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.
brodom pređeš na ščedro gdje su ostaci rimske vile.

ako ideš brodom iz starigrada onda uz obalu. pa ti je ščedro odmah tu. imaš malu valu odmah uz rimsku vilu.

cestom odeš do sućuraja pa se hitiš kod onog u makarsku

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:13

epikur37 wrote:Super izgleda...

Htio ne htio, veberu, ti hodaš oduševljen katoličkim imaginarijem ;)
htio ne htio ja pripadam zapadnoj, kršćanskoj kulturi.

nakon rima su razni crkveni redovi održavali kulturno naslijeđe.

ja ne biježim od toga.

isto tako imam pun kiki fotki.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:20

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Img_2080
ruski space shuttle. jedan jedini. kupio ga njemački tehnički muzej u speyeru, za milijardu eura.

mogu lokat  s ekipom ili ići s nekim normalnim u obilaske.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 7/7/2021, 22:21

veber wrote:

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.


pitve, super...bio sam ovog proljeća, oduševljen sam...inače tom stranom otoka, ivan dolac, vinogradi utisnuti u padine, svete nedilja...

ma sve skupa za turbo 5
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:30

epikur37 wrote:
veber wrote:

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.


pitve, super...bio sam ovog proljeća, oduševljen sam...inače tom stranom otoka, ivan dolac, vinogradi utisnuti u padine, svete nedilja...

ma sve skupa za turbo 5
eto.
iz starigrada kada isploviš na kraju uvale ili na ulasku u for, kako gledaš. ako ideš van, s desne strane ti je hotelski kompleks i hotel arkade.
na samom rtu. skreneš desno i uz obalu. nekih milju. možda milja i pol imaš prekrasnu valu.
nemreš s ničim što ima dublji gaz. pješčana plaža, a 50 m dalje fini šoder.
pri niskom pritiskom, osekom 150m moraš dalje sidriti inače buš čekao plimu.

s gliserom nije problem.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 7/7/2021, 22:35

veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.


pitve, super...bio sam ovog proljeća, oduševljen sam...inače tom stranom otoka, ivan dolac, vinogradi utisnuti u padine, svete nedilja...

ma sve skupa za turbo 5
eto.
iz starigrada kada isploviš na kraju uvale ili na ulasku u for, kako gledaš. ako ideš van, s desne strane ti je hotelski kompleks i hotel arkade.
na samom rtu. skreneš desno i uz obalu. nekih milju. možda milja i pol imaš prekrasnu valu.
nemreš s ničim što ima dublji gaz. pješčana plaža, a 50 m dalje fini šoder.
pri niskom pritiskom, osekom 150m moraš dalje sidriti inače buš čekao plimu.

s gliserom nije problem.

mjah, sve je to super ali meni je ljeto kao lučki radnik, hostesa, dispečer i emergensea :)

+ kumpire sam izvadio i idem saditi zelje za kiselit u jesen, brokulu i kaul...

U rujnu ću ja isploviti...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:36

btw
južne strane otoka uvijek su lijepše od sjevernih, ali imaju teži pristup.
naravno da su zajebanije kada dođu nevere.

naravno da sam zaboravio hvarsku tvrđu i hvarsku crkvu.

a, sve to u okolici pogledati ston i mali ston.
jako malo ljudi zna da su stonske zidine najduža fortifikacija i to očuvana u Europi.

ja sam se nahodao pet dana

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:39

epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.


pitve, super...bio sam ovog proljeća, oduševljen sam...inače tom stranom otoka, ivan dolac, vinogradi utisnuti u padine, svete nedilja...

ma sve skupa za turbo 5
eto.
iz starigrada kada isploviš na kraju uvale ili na ulasku u for, kako gledaš. ako ideš van, s desne strane ti je hotelski kompleks i hotel arkade.
na samom rtu. skreneš desno i uz obalu. nekih milju. možda milja i pol imaš prekrasnu valu.
nemreš s ničim što ima dublji gaz. pješčana plaža, a 50 m dalje fini šoder.
pri niskom pritiskom, osekom 150m moraš dalje sidriti inače buš čekao plimu.

s gliserom nije problem.

mjah, sve je to super ali meni je ljeto kao lučki radnik, hostesa, dispečer i emergensea :)

+ kumpire sam izvadio i idem saditi zelje za kiselit u jesen, brokulu i kaul...

U rujnu ću ja isploviti...
možemo zajedno. ti yoda i ja.
i u kurve u italiju.

ja plaćam kurve, vas dva gorivo.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by veber 7/7/2021, 22:47

zaboravih, ali to smo išli iznajmljenim brodom i barbom.
svakako paklinske oliti hvarske škoje posjtiti

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 7/7/2021, 22:48

veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:

autom odeš preko starog tunela pa se spustiš do ivan dolac.


pitve, super...bio sam ovog proljeća, oduševljen sam...inače tom stranom otoka, ivan dolac, vinogradi utisnuti u padine, svete nedilja...

ma sve skupa za turbo 5
eto.
iz starigrada kada isploviš na kraju uvale ili na ulasku u for, kako gledaš. ako ideš van, s desne strane ti je hotelski kompleks i hotel arkade.
na samom rtu. skreneš desno i uz obalu. nekih milju. možda milja i pol imaš prekrasnu valu.
nemreš s ničim što ima dublji gaz. pješčana plaža, a 50 m dalje fini šoder.
pri niskom pritiskom, osekom 150m moraš dalje sidriti inače buš čekao plimu.

s gliserom nije problem.

mjah, sve je to super ali meni je ljeto kao lučki radnik, hostesa, dispečer i emergensea :)

+ kumpire sam izvadio i idem saditi zelje za kiselit u jesen, brokulu i kaul...

U rujnu ću ja isploviti...
možemo zajedno. ti yoda i ja.
i u kurve u italiju.

ja plaćam kurve, vas dva gorivo.

Pa može, obzirom na ekonomičnost motora a našu testosterosku propulziju ti si svakako popušio računicu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Guest 8/7/2021, 01:51

alo vas dvoje LGBTTQQIAAP jarana! odite se žvalit i jebavat na neko skrovito mjesto pustite ovu temu za normalne ljude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Hektorović 8/7/2021, 07:37

Pfizerovo cjepivo efikasno zaustavlja bolest, ali ne i zarazu što dovodi u pitanje smisao covid potvrda

Spomenuta vakcina sad sprječava samo 64 posto zaraza, no zaštita od teških oblika covida-19 ostala je visoka

Piše: Jutarnji.hr
Objavljeno: 07. srpanj 2021. 23:45

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 K_11674909_640
Prema podacima izraelskog Ministarstva zdravstva, efikasnost cjepiva BioNtech/Pfizer značajno se smanjila posljednjih tjedana. Istodobno, proširila se agresivnija delta varijanta koronavirusa, reklo je ministarstvo, dodajući da je od 6. lipnja efikasnost cijepljenja u sprečavanju zaraze pala na 64 posto. To je slučaj i kod sprječavanja bolesti sa simptomima. Međutim, cjepivo i dalje vrlo dobro štiti od teškog tijeka bolesti i hospitalizacije - naime, 93 posto.
Ministarstvo je istaknulo da su podaci i dalje ograničeni i da je studija preliminarna. Ipak, primjetno je značajno odstupanje od ranijih informacija, piše Deutsche Welle

Raste broj novih infekcija

U veljači je izraelsko Ministarstvo zdravstva objavilo da je cjepivo BioNtech/Pfizer sprječavalo covid-19 s efikasnošću od 95,8 posto. Pojavu simptoma poput povišene temperature i poteškoća s disanjem sprečavalo je u 98 posto slučajeva, dok je efikasnost u smislu sprečavanja boravka u bolnici, ozbiljnih bolesti i smrti - bila čak 99 posto.
Zbog visoke stope cijepljenja, Izrael se može pohvaliti dobrim rezultatima. Već oko dva tjedna broj zabilježenih novih zaraza koronavirusom znatno se povećava. Prema Ministarstvu zdravstva, u nedjelju su opet 334 osobe testirane pozitivno. Posljednji put je početkom travnja otkriveno više od 300 novih infekcija u jednome danu.
Međutim, otprilike dva tjedna nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj povezan s virusom, a većina novih zaraza povezana je s varijantom delta, koja je prvi put otkrivena u Indiji. Mnogi od zaraženih su mladi. Oko 50 posto zaraženih je cijepljeno, a prije nekoliko tjedana ta zemlja je ukinula praktično sva ograničenja, piše DW
S obzirom na sve veći broj zaraza liječnici sad raspravljaju kako dalje. Neki zahtijevaju stroža pravila, a ne samo obaveznu masku u zatvorenom prostoru, zahtjev koji ponovno važi, ali se rijetko poštuje.
Drugi stručnjaci upozoravaju protiv stvaranja panike i pozivaju se na zauzetost jedinica intenzivne njege pacijentima s covidom-19 - naime, u Izraelu je taj broj još uvijek vrlo nizak.

Britanska studija: Visoka razina zaštite od teškog tijeka bolesti 

Dosad su o efikasnosti cjepiva protiv delta varijante bila dostupna samo britanska istraživanja. Analiza podataka koju je u lipnju predstavila vlada u Londonu također je došla do zaključka da je kompletna zaštita - s dvije doze cjepiva Biontech/Pfizer ili AstraZeneca - vrlo dobro spriječila teške oblike bolesti, piše DW
Agencija za javno zdravstvo Engleske (PHE) objavila je da je efikasnost otprilike visoka kao i kod prethodno dominantne alfa varijante. U usporedbi s necijepljenima - za potpuno cijepljene rizik od hospitalizacije smanjen je za više od 90 posto. 
Pozivajući se na podatke iz Ujedinjenog Kraljevstva, i Stalno povjerenstvo za cijepljenje u Njemačkoj nedavno je izjavilo kako je zaštita od delta varijante koju pruža potpuno cijepljenje - kad se radi o teškom tijeku bolesti - slično dobra kao i kod drugih varijanti koronavirusa.
U konačnici se jedino postavlja pitanje smislenosti covid potvrda s obzirom da cjepivo očito nije dovoljno učinkovito u zaustavljanju prijenosa virusa.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 8/7/2021, 07:57

Hektorović wrote:[size=33]Pfizerovo cjepivo efikasno zaustavlja bolest, ali ne i zarazu što dovodi u pitanje smisao covid potvrda[/size]

[size=30]Spomenuta vakcina sad sprječava samo 64 posto zaraza, no zaštita od teških oblika covida-19 ostala je visoka[/size]


Piše: Jutarnji.hr
Objavljeno: 07. srpanj 2021. 23:45

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 K_11674909_640
[size=30]Prema podacima izraelskog Ministarstva zdravstva, efikasnost cjepiva BioNtech/Pfizer značajno se smanjila posljednjih tjedana. Istodobno, proširila se agresivnija delta varijanta koronavirusa, reklo je ministarstvo, dodajući da je od 6. lipnja efikasnost cijepljenja u sprečavanju zaraze pala na 64 posto. To je slučaj i kod sprječavanja bolesti sa simptomima. Međutim, cjepivo i dalje vrlo dobro štiti od teškog tijeka bolesti i hospitalizacije - naime, 93 posto.[/size]
[size=30]Ministarstvo je istaknulo da su podaci i dalje ograničeni i da je studija preliminarna. Ipak, primjetno je značajno odstupanje od ranijih informacija, piše Deutsche Welle. [/size]

Raste broj novih infekcija


[size=30]U veljači je izraelsko Ministarstvo zdravstva objavilo da je cjepivo BioNtech/Pfizer sprječavalo covid-19 s efikasnošću od 95,8 posto. Pojavu simptoma poput povišene temperature i poteškoća s disanjem sprečavalo je u 98 posto slučajeva, dok je efikasnost u smislu sprečavanja boravka u bolnici, ozbiljnih bolesti i smrti - bila čak 99 posto.[/size]
[size=30]Zbog visoke stope cijepljenja, Izrael se može pohvaliti dobrim rezultatima. Već oko dva tjedna broj zabilježenih novih zaraza koronavirusom znatno se povećava. Prema Ministarstvu zdravstva, u nedjelju su opet 334 osobe testirane pozitivno. Posljednji put je početkom travnja otkriveno više od 300 novih infekcija u jednome danu.[/size]
[size=30]Međutim, otprilike dva tjedna nije zabilježen niti jedan smrtni slučaj povezan s virusom, a većina novih zaraza povezana je s varijantom delta, koja je prvi put otkrivena u Indiji. Mnogi od zaraženih su mladi. Oko 50 posto zaraženih je cijepljeno, a prije nekoliko tjedana ta zemlja je ukinula praktično sva ograničenja, piše DW. [/size]
[size=30]S obzirom na sve veći broj zaraza liječnici sad raspravljaju kako dalje. Neki zahtijevaju stroža pravila, a ne samo obaveznu masku u zatvorenom prostoru, zahtjev koji ponovno važi, ali se rijetko poštuje.[/size]
[size=30]Drugi stručnjaci upozoravaju protiv stvaranja panike i pozivaju se na zauzetost jedinica intenzivne njege pacijentima s covidom-19 - naime, u Izraelu je taj broj još uvijek vrlo nizak.[/size]

Britanska studija: Visoka razina zaštite od teškog tijeka bolesti 


[size=30]Dosad su o efikasnosti cjepiva protiv delta varijante bila dostupna samo britanska istraživanja. Analiza podataka koju je u lipnju predstavila vlada u Londonu također je došla do zaključka da je kompletna zaštita - s dvije doze cjepiva Biontech/Pfizer ili AstraZeneca - vrlo dobro spriječila teške oblike bolesti, piše DW. [/size]
[size=30]Agencija za javno zdravstvo Engleske (PHE) objavila je da je efikasnost otprilike visoka kao i kod prethodno dominantne alfa varijante. U usporedbi s necijepljenima - za potpuno cijepljene rizik od hospitalizacije smanjen je za više od 90 posto. [/size]
[size=30]Pozivajući se na podatke iz Ujedinjenog Kraljevstva, i Stalno povjerenstvo za cijepljenje u Njemačkoj nedavno je izjavilo kako je zaštita od delta varijante koju pruža potpuno cijepljenje - kad se radi o teškom tijeku bolesti - slično dobra kao i kod drugih varijanti koronavirusa.[/size]
[size=30]U konačnici se jedino postavlja pitanje smislenosti covid potvrda s obzirom da cjepivo očito nije dovoljno učinkovito u zaustavljanju prijenosa virusa.[/size]
... Ovo je sve manje zdravstveno, a sve više političko političko.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 8/7/2021, 08:18


Bilo je forumašica na početku manevara što su se sprdale s loannidisom i #ostaledoma

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by kaya 8/7/2021, 09:46

Možda i ima ipak neke šanse da nas ne teroriziraju na jesen. 
Njemačka ( a mi kopiramo) traži od babe merkel da prepiše britanski model. Ukidanje svih mjera, cijepivo je ponuđeno i dostupno svima, oni mogu i ne moraju, kako god žele. Ali nema više potrebe da se 50% stanovništva štiti nekih prisilnim mjerama na štetu svih ne bi li malo usporili virus.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 8/7/2021, 09:50

Jedva čekam treću dozu koja će pokriti i nove sojeve... pa sam miran opet godinu dana. A možda dobijem i kakve poticaje i/ili olakšice:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Noor 8/7/2021, 09:51

epikur37 wrote:Jedva čekam treću dozu koja će pokriti i nove sojeve... pa sam miran opet godinu dana. A možda dobijem i kakve poticaje i/ili olakšice:)

:facepalm

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 9 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 50 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum