ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 10:09


Orban: Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti


Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti B_210702032

Nizozemske kritike novog zakona o pravima LGTB osoba u Mađarskoj potiču iz moralne superiornosti koja je ukorijenjena u kolonijalnoj prošlosti, rekao je danas mađarski premijer Viktor Orban.

Lideri Evropske unije prošle sedmice su kritikovali Orbana zbog novog zakona prema kojem je školama u Mađarskoj zabranjeno da koriste materijale za koje se smatra da predstavljaju promociju homoseksualnosti.
Nizozemski premijer Mark Rutte rekao je Orbanu da treba da poštuje prava LGBT osoba ili da napusti EU.


"Ovo je kolonijalni pristup. Ne razmišljaju o onome što mogu ili ne mogu da kažu o nekoj drugoj zemlji i zakonima druge zemlje", rekao je Orban mađarskom javnom radiju.
Orban, koji se suočava sa parlamentarnim izborima sljedeće godine, vodi sve radikalniju društvenu politiku u okviru, kako sam kaže, zaštite tradicionalnih kršćanskih vrijednosti u Mađarskoj od zapadnog liberalizma.



https://www.klix.ba/vijesti/svijet/orban-nizozemske-kritike-madjarskoj-poticu-od-njihove-kolonijalne-proslosti/210702032
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by zganci_i_jetrica 2/7/2021, 10:42

Lijepo od njega da se dotakao i Khuena Hedervaryja, kad se već raspričao o kolonijalnoj prošlosti.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 10:56

zganci_i_jetrica wrote:Lijepo od njega da se dotakao i Khuena Hedervaryja, kad se već raspričao o kolonijalnoj prošlosti.
Između ostaloga. Zajednički protektorat Beča i Budimpešte u BiH kako se ne bi ojačala Hrvatska je posebna priča.

No zato im je uslijedio i jednima i drugima poraz u prvom svetskom ratu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 11:18

Sad neka kmeče.

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti MagyarsOutsideHungary
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by vili40 2/7/2021, 11:19

Mađarska u problemu,osjeća se veliko nezadovoljstvo i napetost.Glasno daju do znanja da su opljačkani dijelovima teritorija kojeg su dobili Rumunji,Slovaci,Srbi i mi Hrvati.Ne mogu to preboljeti.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 11:20

vili40 wrote:Mađarska u problemu,osjeća se veliko nezadovoljstvo i napetost.Glasno daju do znanja da su opljačkani dijelovima teritorija kojeg su dobili Rumunji,Slovaci,Srbi i mi Hrvati.Ne mogu to preboljeti.
A jadni oni. Baš mi ih je žao. Šmrc. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 11:30

Kanu mi suza iz oka šta mi sjeverni susjed nije više velik da me može napast.

Evo sav sam se ucvilio radi toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by RayMabus 2/7/2021, 12:38

Nek se oni frustriraju i dalje. Šta su frustriraniji meni su draži. lol!

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by T. 2/7/2021, 12:43

ovo je čisto trolanje, orban se sprda sa njima...

_________________
Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by zganci_i_jetrica 2/7/2021, 15:07

vili40 wrote:Mađarska u problemu,osjeća se veliko nezadovoljstvo i napetost.Glasno daju do znanja da su opljačkani dijelovima teritorija kojeg su dobili Rumunji,Slovaci,Srbi i mi Hrvati.Ne mogu to preboljeti.
A kako tek Fiume ne mogu preboljeti  :dramaq
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti Empty Re: Orban : Nizozemske kritike Mađarskoj potiču od njihove kolonijalne prošlosti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum