ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti

Go down

Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti Empty Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti

Post by RayMabus 15/11/2022, 23:12

Ukrajina je obavijestila ruskog operatera naftovoda Transneft da je obustavila ispumpavanje nafte preko naftovoda Druzhba u pravcu Mađarske, rekao je za TASS zvanični portparol Transnjefta Igor Djomin.
Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti B_221115151

"Od ukrajinske strane smo dobili informaciju da je tranzit obustavljen zbog pada napona", rekao je Dyomin.

Naftovod Družba isporučuje naftu u bjeloruske rafinerije i za tranzit u Evropu.

Potparol Vlade Mađarske Zoltan Kovacs saopćio je da je mađarski premijer Viktor Orban sazvao večeras Savjet bezbjednosti zbog obustave rada naftovoda Družba.

Mađarska kompanija MOL je u saopćenju navela da ju je Ukrajina obavijestila da je privremeno obustavljena isporuka nafte Mađarskoj, Slovačkoj i Češkoj preko naftovoda Druzhba izgrađenog iz sovjetske ere.

MOL-ove rezerve bile su dovoljne da osiguraju kontinuirano snabdijevanje Mađarske dok se situacija ne riješi, dodaje se.

Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti Empty Re: Ukrajina zaustavila protok nafte prema Mađarskoj: Orban sazvao sjednicu Savjeta bezbjednosti

Post by RayMabus 15/11/2022, 23:38

VOJNA ANALIZA IGORA TABAKA

Ovakav val ruskih raketnih napada još nije viđen: Svi pričaju o Poljskoj, ali najgore su posljedice po Mađarsku

Ovog se puta šteta kaskadno proširila i na Ukrajini obližnju Moldovu, a posredno i Mađarsku

-

Ukrajina je večeras obavijestila mađarski MOL da je u napadu pogođena elektrana u blizini naftovoda Druzhba kod granice s Bjelorusijom, zbog čega se privremeno obustavlja opskrba naftom Mađarske, Češke i Slovačke.

Ovakav val ruskih raketnih napada još nije viđen: Svi pričaju o Poljskoj, ali najgore su posljedice po Mađarsku

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics