ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baka

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 09:36

A bilo je stvarno epizoda koliko i u Santa Barbari…
:^O

Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 09:40

Ja sam na pedalini bio jedini put i izgoreo kao rak. Govno od zebancije... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 10:09

Princ od Čaira wrote:Ja sam na pedalini bio jedini put i izgoreo kao rak. Govno od zebancije... Basketball
Naravno kad si kao 98.9 % onih koju dođu na more pa ne znaju kad se ide na plažu, otok, u more. Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 10:14

Princ od Čaira wrote:Ja sam na pedalini bio jedini put i izgoreo kao rak. Govno od zebancije... Basketball
Naučit ćeš, ne boj se…
Drugi put ćeš drugačije…
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 10:18

Ma jok, ne volim pedalinu. Više volim one zebancije poput banane, jet skija i sl.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 10:22

fridrih-niche wrote:
Naučit ćeš, ne boj se…
Drugi put ćeš drugačije…
:D
U sred toplinskog vala uzeja pedalinu u 11 ujutro (naravno bez majice ne bi li kakav cristiano bacija oko na njega) i vozija se do 4 popodne (da pokaže koliko on može) pa je izgorija ka kokica.  :D
Dan danas ne vidi u čem je problem i krivi pedalinu...  lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 14:47

Nema ljepseg mora od onog u zoru i rano jutro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 14:48

fridrih-niche wrote:A bilo je stvarno epizoda koliko i u Santa Barbari…
:^O

Cruz ti nije oprostija sto si drogirao Eden

Jos uvik te trazi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Guest 24/6/2021, 19:57

Baka  - Page 3 D82e3310
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 24/6/2021, 21:59

Princ od Čaira wrote:To automobilski motori?
Nope, punokrvni inboard marine.

Ljudi često upadaju u zabludu...jeftin motor sa otpada iz nekog razbijenog auta za par stoja eura i misle da će za još toliko
dobit kopču, hladnjake, manifolde, instrumente i ostalu opremu i da će neki jeftini tokar to sve složit da radi kako triba :D Pa onda uzmu 1.6d od Golfa, mariniziraju ga i na kraju u barku montiraju okomito, a ne nakošenog kako stoji u autu, pa se dogode problemi s dobavom ulja :D :D
Naravno, auto motori se mogu marinizirat ali taj posal ako će se napravit kako triba će i koštat. Meni je osobno draže uvik kupit pravi brodski motor i napravit kvalitetnu generalku. Kvaliteta je ipak neusporediva jer brodski je ipak napravljen da odvozi 10 sati u komadu na 3/4 gasa šta za recimo marinizirane motore nije nikako preporučljivo.
A po Murphyjevom zakonu, šta misliš kakvo će stanje mora i vremenska prognoza bit kad ti na jednom takvom motoru izgori brtva glave nasrid pučine  :rasta

Daleko je bolje marinizirat industrijske motore za pogon generatora, traktora, kamiona, malih utovarivača i radnih strojeva

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 24/6/2021, 22:01

Montero wrote:
Princ od Čaira wrote:To automobilski motori?

Lako moguce kod unutrasnjeg...nema tu prevelike razlike osim u hladnjaku
Netočno  love

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 24/6/2021, 22:21

jasambrend wrote:
Jack Torrance wrote:
jasambrend wrote:
Jack Torrance wrote:
Montero wrote:Jel ti imas nekakvu brodicu/gliser ?

Zanima me koliko se sada vrte cijene manjih glisera/brodica/motora ... ispod kojeg godista ne ici
Trojan F30 Express Cruiser iz '78.
Amerikanac od skoro 10 metara i 4,5 tone, izuzetno dobro građen, prostran, robusan i stabilan brod po svakom moru, s dva bullet proof Chrysler Crusadera od 250 konja.
Uvezen izravno iz Floride i kompletno preuređen do najsitnijeg detalja kako bi ima sve šta san tija i kako san ga zamislija. 90% toga san radija sam kad bi doša doma. Utrošeno vrime i € nisan broja, ali san vrlo zadovoljan kako je na kraju ispa i da nisan to napravija bilo bi mi ža jer mi se taj brod svidija na prvi pogled još otkako san ga ka mulac vidija u nekom talijanskom nautičkom časopisu.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. 
Najprije bi bilo dobro znat za šta ti brod triba, odnosno kakav ti najbolje odgovara.
Svako od nas je priča za sebe. Ja npr. uvik radije preferiram deplasmanski tip naspram gliserskog.
Ovako kako si uopćeno postavija pitanje ja bi reka da ti ni sam još ne znaš kakav brod točno želiš :D
Koliko metara, za koliko osoba, motor unutarnji ili vanjski, daj bar to

I kolika ti je max, a kolika krstareća brzina s tim deplasmancem? Barem nadam se ne cuga previše...
Pa đubre ima dva V8 Chryslera od 5.2L, svaki s 250 konja, šta misliš da li troši :D
American muscle baby  :rasta
Krstareća mu je 20 milja (2500 rpm) i tada troši oko 70L/h.
Kad upregneš svih 500 kljusadi, max brzina je 32 milje (4000rpm) ali za potrošnju onda ne pitaj, vidiš samo na oči kako kazaljka goriva pada, ide to garant blizu 200L/h, a oni rooster tail šta baca iza sebe bude velik barem dvi dužine broda  love
Gorivo i voda su oba puta bili nakrcani do čepa, more malo valovito, vitar slab do umjeren.
Naravno, s manjom brzinom od npr. 7-8 milja i potrošnja se smanji na 15-20L/h. Nekad znan stavit samo jedan motor online, npr. kad se po mirnom moru triba lino primistit u susidnu valu. Tada ne troši ništa. Ali u principu rijetko kad ga vozin ispod 10 milja, pa nije to koća bokte  :rasta

Znači svaka đita izuje... :D A odlična brzina za deplasmanca, al zato i cuga... Neka, za te gušte se ipak uvik isplati... :rasta
A znaš kako to ide s Amerikancima... sve šta naprave mora bit veliko, bučno, rastrošno i razmetljivo :)
Brod i Hajduk... od svih mojih poroka još jedina dva di me žena nije uspila slomit  Basketball
Tako da se stvarno isplati!  :rasta

Baka  - Page 3 1073288_4962038617620_1079996324_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=43edb5&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFOIjtWJBjZ_J7gyHgHHKHZqjl6fMffbrGqOXp8x99usZqiA3cM53pCB5VuPPmOBU9EP3hucmOX0blUuB8FLLsP&_nc_ohc=HxGVugZHi_wAX9MLsOo&_nc_ht=scontent-vie1-1

Baka  - Page 3 257676_3521270239311_939972033_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=05277f&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFOZ8FN1aBbJqpgGJ1VRiFTgeiQL3Z6_z2B6JAvdnr_PZbKwH2UScDJ5vuCoiHp4plUKi3Iat_0JYkHvCUrZhRe&_nc_ohc=OxUMrbEtUOQAX9VLq50&tn=KqhhX13fw2rJ08ES&_nc_ht=scontent-vie1-1

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


Back to top Go down

Baka  - Page 3 Empty Re: Baka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum