ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baka

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Baka  Empty Baka

Post by Guest 21/6/2021, 11:36

Jel ti imas nekakvu brodicu/gliser ?

Zanima me koliko se sada vrte cijene manjih glisera/brodica/motora ... ispod kojeg godista ne ici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 21/6/2021, 11:37

10-15 soma za dobar gliser…
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 21/6/2021, 12:02

Onda cu ga uzeti u srbiji ...jerbo ovdje brijem nista ispod 20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by kic 21/6/2021, 12:26


paradoksalno, što stariji, to su kvalitetnije brodice zapravo-

ideš utajiti porez, jel doture? podržavam
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 21/6/2021, 12:55

Montero wrote:Onda cu ga uzeti u srbiji ...jerbo ovdje brijem nista ispod 20

ne ni u srbiji, u crnoj gori je moj drug uzeo sea doo gliser i znam da ga je platio 10 ili 15K.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 21/6/2021, 16:38

kic wrote:
paradoksalno, što stariji, to su kvalitetnije brodice zapravo-

ideš utajiti porez, jel doture? podržavam

Nismo svi kriminalci kao ti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 22/6/2021, 01:59

Montero wrote:Jel ti imas nekakvu brodicu/gliser ?

Zanima me koliko se sada vrte cijene manjih glisera/brodica/motora ... ispod kojeg godista ne ici
Trojan F30 Express Cruiser iz '78.
Amerikanac od skoro 10 metara i 4,5 tone, izuzetno dobro građen, prostran, robusan i stabilan brod po svakom moru, s dva bullet proof Chrysler Crusadera od 250 konja.
Uvezen izravno iz Floride i kompletno preuređen do najsitnijeg detalja kako bi ima sve šta san tija i kako san ga zamislija. 90% toga san radija sam kad bi doša doma. Utrošeno vrime i € nisan broja, ali san vrlo zadovoljan kako je na kraju ispa i da nisan to napravija bilo bi mi ža jer mi se taj brod svidija na prvi pogled još otkako san ga ka mulac vidija u nekom talijanskom nautičkom časopisu.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. 
Najprije bi bilo dobro znat za šta ti brod triba, odnosno kakav ti najbolje odgovara.
Svako od nas je priča za sebe. Ja npr. uvik radije preferiram deplasmanski tip naspram gliserskog.
Ovako kako si uopćeno postavija pitanje ja bi reka da ti ni sam još ne znaš kakav brod točno želiš :D
Koliko metara, za koliko osoba, motor unutarnji ili vanjski, daj bar to

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 09:03

A gle ..nije mi nista hitno , ne mogu reci da mi je prioritet trenutno

Treba mi da mogu patrolirati oko Hvara , brijem da bi onda bolji bio deplasmanski tip ili poludep. od glisera jerbo tamo zna biti vjetrovito i valovito a glisiranje po tome nije ugodno ,pogotovo za djecu (iako opet nije mi ni gliser mrzak)

Vise me zanimao tvoj osobni insight sto preferiras i imas

Mislim da mogu odvojiti tipa 20k eura ( vjerojatno i nesto vise) , no znati cu tocno kad kucu sredim

Btw koliko je trenutno vez u splitu i koliko godisnje imas troskova odrzavanja?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 09:06

Sto se tice motora brijem da je bolje imati unutarnji ... a osoba recimo 8
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 22/6/2021, 14:38

Ja mislija on traži brod za lagano u ribe i obiteljska krstarenja sa ženom i dicom, a ono on gleda jahtu za partijanje :D

Posjedovanje broda košta jako puno bez da ga uopće pokreneš. Kažu Nizozemci da je vlasnik broda sritan dva puta: na dan kad kupi brod i na dan kad ga proda :) Isplati se samo ako živiš na moru, ako si baš pravi zaljubljenik u brodove i guštaš bar 6 miseci u njemu. Drugim ričima, imat brod koji držiš negdi na moru, a pritom živit u ZG i koristiti taj brod cca 2-3 tjedna je čisti, nepatvoreni luksuz. 

Vez, suhi vez, dizanje i bacanje, redovno godišnje održavanje trupa, servis motora prema propisanim intervalima, osiguranje, kasko, porez, naknada za uporabu pomorskog dobra, za sigurnost plovidbe, gorivo... Ne kaže se bezveze da je kvadrat broda najskuplji kvadrat. Kad gleda mene kako se brinem o njemu, žena govori da ga ona ne bi ni na poklon i da bi te novce radije potrošila u hotelu nego za 2 tjedna krstarenja, kad ih se već troši. Ali opet se uvali svaki put kad kažen da iden napravit malo đir po otocima :D

I nemoj ni slučajno gledat kupovat brod ako nemaš prethodno osiguran vez za njega. Znaš onu, prvo štalica pa kravica. Njega plaćaš ovisno o dužini broda i periodu kada i na koliko ga zakupljuješ. Moj je u obitelji godinama, plaćam ga po povlaštenoj cijeni za lokalce od 1000 kn misečno, all inclusive. Ali problem je šta komunalnih vezova jednostavno više nema, za svaku lučicu postoje dugačke liste čekanja i nema šanse da ga dobiješ legalno. Ne može se više ni kupit vez od starosjedioca; ako lokalac nema više brod automatski vez mora vratit lučkoj kapetaniji jer vezovi više nisu vlasništvo, samo ih zakupljuješ od kapetanije. Jako su strogi postali. Logično, cijene su porasle otkako smo u EU, vezovi su postali gold mine, prave tvornice novaca.
Možeš se jedino probat dogovorit s nekim lokalcem da ti ustupi svoj vez, da plaćaš manju cijenu. Jedini je zajeb šta onda brod mora glasit na vlasnika veza, pa to triba bit neko kome stvarno viruješ. 

Naravno sve ovo pišen pod pretpostavkom da ti je brod registriran, da ima reg. oznaku dotične kapetanije i da je uredno osiguran. Ako nešto od toga nije ili nema, onda nemaš nikakva prava za dobivanje komunalnog veza i za vezivanje si osuđen na komercijalne vezove u privatnim marinama. Čisto za usporedbu, za brod veličine moga cijena godišnjeg veza u splitskom ACI-ju ili marini hotela Lav iznosi 5500 eura tj. nešto malo priko 41.000 kn.

Tako da razmisli dobro još jednom o svemu. Lako ga je kupit, ovo sve posli ti ga može baš ogadit kad vidiš da nije baš sve onako kako si zamislija.
Da li je brod obveza i trošak? Je.
Ali da je gušt - isto je. Veliki :D

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


kic and darth_vader like this post

Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by kic 22/6/2021, 14:42


dotur se namakao para za korone i sad bi glisira

e bogati
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 14:56

Ma znam da je to 3x gore nego auto

Nije problem kupnja vec odrzavanje ... vecinom ljudi uzmu klasu-dvije-cak i tri iznad onoga sto mogu odrzavati jer ne znaju koliko popravci/servisi kostaju

Znam mnoge likove koji kupe bembare/mecke pa kukaju kako je servis skup/kako su dijelovi skupi / pa ih voze kod nekih mehanicara koji ni nemaju toliko iskustva sa tim luksuznijim vozilima pa im zaseru jos vise , a onda tek izgube prava na garanciju jer ne idu kod ovlastenih

Meni je nesto stekao onaj filter za zrak ..koji je inace +4000 kn ... nisam platio nista jer sam auto uredno kod ovlastenog servisirao ...je bilo je skuplje ,ali se vratilo
Uglavnom tako i bude da dugorocno ulazes ,ali ti se ipak vrati u slucaju problema

Od vozila ocekujem sigurnost , obitelj i prijatelje dovoditi u opasnost zbor par tisuca kuna godisnje vise je besmisleno

Sto se tice veza to bi pokusao u Paisu srediti , oni su povecali znacajno broj vezova zadnjih godina sa tendencijom daljneg rasta-skuzili da je to cista lova - a nema boljeg mjesta/zaljeva na srednjem jadranu a da je na otoku

Sto se tice birokracije/regula i ostaloga sam upucen; to sam morao uciti za ispit u kapetaniji ^^

Znam da je pain i da kosta
Ali jbga svaki gust ima svoju cijenu

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by darth_vader 22/6/2021, 15:44

Jack Torrance wrote:
Montero wrote:Jel ti imas nekakvu brodicu/gliser ?

Zanima me koliko se sada vrte cijene manjih glisera/brodica/motora ... ispod kojeg godista ne ici
Trojan F30 Express Cruiser iz '78.
Amerikanac od skoro 10 metara i 4,5 tone, izuzetno dobro građen, prostran, robusan i stabilan brod po svakom moru, s dva bullet proof Chrysler Crusadera od 250 konja.
Uvezen izravno iz Floride i kompletno preuređen do najsitnijeg detalja kako bi ima sve šta san tija i kako san ga zamislija. 90% toga san radija sam kad bi doša doma. Utrošeno vrime i € nisan broja, ali san vrlo zadovoljan kako je na kraju ispa i da nisan to napravija bilo bi mi ža jer mi se taj brod svidija na prvi pogled još otkako san ga ka mulac vidija u nekom talijanskom nautičkom časopisu.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. 
Najprije bi bilo dobro znat za šta ti brod triba, odnosno kakav ti najbolje odgovara.
Svako od nas je priča za sebe. Ja npr. uvik radije preferiram deplasmanski tip naspram gliserskog.
Ovako kako si uopćeno postavija pitanje ja bi reka da ti ni sam još ne znaš kakav brod točno želiš :D
Koliko metara, za koliko osoba, motor unutarnji ili vanjski, daj bar to

I kolika ti je max, a kolika krstareća brzina s tim deplasmancem? Barem nadam se ne cuga previše...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Maggie19 22/6/2021, 16:26

kic wrote:
dotur se namakao para za korone i sad bi glisira

e bogati
'Oce, oni, 'oce ;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 18:22

Maggie19 wrote:
kic wrote:
dotur se namakao para za korone i sad bi glisira

e bogati
'Oce, oni, 'oce ;-@

Ah uhljebima sa filozofskog i partijskim poltronima uvijek smeta kad netko drugi svojim radom nesto stekne sto su oni dobili
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 18:40

Ža mi šta nisan trenira balun…
Sad bi se i ja jahtom vozija po Jadranu…
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Jack Torrance 22/6/2021, 19:17

jasambrend wrote:
Jack Torrance wrote:
Montero wrote:Jel ti imas nekakvu brodicu/gliser ?

Zanima me koliko se sada vrte cijene manjih glisera/brodica/motora ... ispod kojeg godista ne ici
Trojan F30 Express Cruiser iz '78.
Amerikanac od skoro 10 metara i 4,5 tone, izuzetno dobro građen, prostran, robusan i stabilan brod po svakom moru, s dva bullet proof Chrysler Crusadera od 250 konja.
Uvezen izravno iz Floride i kompletno preuređen do najsitnijeg detalja kako bi ima sve šta san tija i kako san ga zamislija. 90% toga san radija sam kad bi doša doma. Utrošeno vrime i € nisan broja, ali san vrlo zadovoljan kako je na kraju ispa i da nisan to napravija bilo bi mi ža jer mi se taj brod svidija na prvi pogled još otkako san ga ka mulac vidija u nekom talijanskom nautičkom časopisu.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. 
Najprije bi bilo dobro znat za šta ti brod triba, odnosno kakav ti najbolje odgovara.
Svako od nas je priča za sebe. Ja npr. uvik radije preferiram deplasmanski tip naspram gliserskog.
Ovako kako si uopćeno postavija pitanje ja bi reka da ti ni sam još ne znaš kakav brod točno želiš :D
Koliko metara, za koliko osoba, motor unutarnji ili vanjski, daj bar to

I kolika ti je max, a kolika krstareća brzina s tim deplasmancem? Barem nadam se ne cuga previše...
Pa đubre ima dva V8 Chryslera od 5.2L, svaki s 250 konja, šta misliš da li troši :D
American muscle baby  :rasta
Krstareća mu je 20 milja (2500 rpm) i tada troši oko 70L/h.
Kad upregneš svih 500 kljusadi, max brzina je 32 milje (4000rpm) ali za potrošnju onda ne pitaj, vidiš samo na oči kako kazaljka goriva pada, ide to garant blizu 200L/h, a oni rooster tail šta baca iza sebe bude velik barem dvi dužine broda  love
Gorivo i voda su oba puta bili nakrcani do čepa, more malo valovito, vitar slab do umjeren.
Naravno, s manjom brzinom od npr. 7-8 milja i potrošnja se smanji na 15-20L/h. Nekad znan stavit samo jedan motor online, npr. kad se po mirnom moru triba lino primistit u susidnu valu. Tada ne troši ništa. Ali u principu rijetko kad ga vozin ispod 10 milja, pa nije to koća bokte  :rasta

_________________
Wendy, darling, light of my life. I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt you. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash them right the fuck in.
Jack Torrance
Jack Torrance

Posts : 1000
2017-04-24


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 19:47

To automobilski motori?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 19:51

Princ od Čaira wrote:To automobilski motori?

Lako moguce kod unutrasnjeg...nema tu prevelike razlike osim u hladnjaku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Guest 22/6/2021, 19:52

fridrih-niche wrote:Ža mi šta nisan trenira balun…
Sad bi se i ja jahtom vozija po Jadranu…
<3

Nisi ni u malom uspija ...a u velikom jos manje sanse

Doduse da bi ti spaco misto u seniorima da si mu ostavio kuvertu sa ljubavnim pismom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Baka  Empty Re: Baka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum