ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 11:40

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Ec4ad8abc0ae13618717


Ugodini pandemije i potresa u Hrvatskoj je prodano gotovo 32 tisuće nekretnina, samo tri tisuće manje nego 2019. godine i taj je pad uglavnom vezan uz priobalje i Jadranske županije. Najviše je stanova prodano u gradu Zagrebu i Zagrebačkoj županiji, oko 12 tisuća, nešto više od 10 tisuća nekretnina promijenilo je vlasnika u jadranskim županijama i nešto više od 9 tisuća u svim ostalim sredinama u zemlji.

Pročitajte više na: [url=https://www.vecernji.hr/vijesti/udvostrucila-se-prodaja-stanova-u-zagrebu-u-istri-gotovo-svaku-drugu-nekretninu-kupili-stranci-1498063?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1498063&utm_campaign=FB page statusi&fbclid=IwAR2BDlAebp84GwPv_JF6RHSF966vARXthtkzJnDJfklmylLfMYsGMbMKLsI]https://www.vecernji.hr/vijesti/udvostrucila-se-prodaja-stanova-u-zagrebu-u-istri-gotovo-svaku-drugu-nekretninu-kupili-stranci-1498063?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1498063&utm_campaign=FB%20page%20statusi&fbclid=IwAR2BDlAebp84GwPv_JF6RHSF966vARXthtkzJnDJfklmylLfMYsGMbMKLsI[/url] - www.vecernji.hr


Najviše Nijemaca i Austrijanaca Najmanji pad prodaje bilježe ostali dijelovi – oko dva posto, na Jadranu je smanjenje bilo gotovo za petinu, i to zbog manjeg broja stranih kupaca. U Zagrebu i zagrebačkom prstenu smanjenje je bilo 4,5 posto. Inače, stranci su lani kupili četiri od deset prodanih nekretnina u Istarskoj županiji, tri od deset u Primorskoj-goranskoj, svaku četvrtu u Zadarskoj županiji, svaku petu počevši od Dubrovnika do šibenskog područja i 16 posto u Splitsko-dalmatinskoj županiji, gdje je na Jadranu udio stranaca među kupcima bio najniži. U Međimurju i Varaždinskoj županiji udio stranaca je oko 2 posto, a drugdje je u kontinentalnom dijelu zanemariv. Najviše stranih kupaca nekretnina dolazi iz Njemačke, Austrije i Slovenije.

Pročitajte više na: [url=https://www.vecernji.hr/vijesti/udvostrucila-se-prodaja-stanova-u-zagrebu-u-istri-gotovo-svaku-drugu-nekretninu-kupili-stranci-1498063?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1498063&utm_campaign=FB page statusi&fbclid=IwAR2BDlAebp84GwPv_JF6RHSF966vARXthtkzJnDJfklmylLfMYsGMbMKLsI]https://www.vecernji.hr/vijesti/udvostrucila-se-prodaja-stanova-u-zagrebu-u-istri-gotovo-svaku-drugu-nekretninu-kupili-stranci-1498063?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1498063&utm_campaign=FB%20page%20statusi&fbclid=IwAR2BDlAebp84GwPv_JF6RHSF966vARXthtkzJnDJfklmylLfMYsGMbMKLsI[/url] - www.vecernji.hr
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 11:43

Kako sam komentirao na prošloj temi oko ovoga, mi nismo samo hrvatsko tržište, nego europsko.

Nema čuđenju zašto cijene rastu i zašto se i dalje ludo prodaje.

Meni sutra dolaze Nijemci,5 dana brodom i došli kuću kupiti.Nisu ni stari baš po 55 godina.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 11:47

U 2020.
Svaku četvrtu nekretninu u Zadarskoj županiji kupili su stranci

https://ezadar.net.hr/dogadaji/4046834/svaku-cetvrtu-nekretninu-u-zadarskoj-zupaniji-kupili-su-stranci/?fbclid=IwAR2LQvViWEP32WHYQw5ssr32q31DNBSbEVYPmH6jHpmoiYvyPxsY3tt6ufg
..............

O tome pričam!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 11:49

To nije dobro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 11:51

RayMabus wrote:To nije dobro.

nek se vrti, sutra će prodavati pa ćemo opet uzimati proviziju :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 11:51

Imaš dva najčešća razloga zašto stranac kupuje kuću na Jadranu 

1. Za iznajmljivanje , dakle radi konkurenciju i apartmanisaciju

2. Provest mirovinu dakle dolazi ti opteretiti tvoj zdravstveni sustav u koji on nije uplaćivao al će da besplatno koristit


To nije dobro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by mutava baštarda Sat 5 Jun - 11:57

Kad smo bili u Jugoslaviji onda su Srbi gradili po moru, a sada će braća iz EU.
Dobro je dok se ima šta prodavati.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by mutava baštarda Sat 5 Jun - 11:59

Zbog tih meni ni na kraj pameti da kupim neki teren uz more i napravim štagot za dicu priko lita. 
Cijene su otišle u 3 pm

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 12:04

mutava baštarda wrote:Zbog tih meni ni na kraj pameti da kupim neki teren uz more i napravim štagot za dicu priko lita. 
Cijene su otišle u 3 pm

Jesu, prije 5 godina sam kupio teren po 85 EUR u gradu.

Sad na jesen ću drugi ali sad je 150 EUR. I dalje ih je sve manje, do  godine ispod 200 neće biti. I tako dalje, samo će pokupljivati kao i građevinski radovi.

Ali kao i kvadrati i najmovi...sve se prelijeva.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 12:04

Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 12:07

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:To nije dobro.

nek se vrti, sutra će prodavati pa ćemo opet uzimati proviziju :)
Mislim da će uzimati netko drugi proviziju jer očito narodu pun kurac takvi političara.

https://www.google.com/amp/s/m.vecernji.hr/amp/premium/ids-je-umalo-ostao-i-bez-zupana-je-li-to-pocetak-kraja-stranke-1496662
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by mutava baštarda Sat 5 Jun - 12:11

epikur37 wrote:Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
Ovdje kod mene u Sinju 50 eura kvadrat građevinskog.. 
Gledam uzet komad građevinske za stavit plastenik da ne mormoram brati pomidore daleko i prodati za desetak godina.
Za deset godina će biti minimalno duplo. 
Osim ako me ekipa iz Davosa ne učini "Sretnikom koji ništa ne posjeduje"


Last edited by mutava baštarda on Sat 5 Jun - 12:13; edited 1 time in total

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 12:13

epikur37 wrote:Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
I onda će lokalni močnik to sutra proglasit građevinskim i vi ćete svi sutra tu napravit kuće i apartmane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 12:38

Samo se budala raduje ovoj vijesti šta sve više stranaca kupuje nekretnine ovdje. Reka san dva najčešća razloga zašto ih kupuju i nit jedan od njih nije dobar.

Imam položeno za agenta za nekretnine. Prodava san strancima svoju parcelu na obali na otoku al u centru mjesta za masne pare po kvadratu. Nije poljoprivredno nego centar mista. Sutivan na Braču. Po miliona eura pet tisuća kvadrata. Iman ode kraj kuće dva stana. Da 700 kvadrata čoviku nek napravi zgradu sve po propisima i sebi nek uzme koliko on napravi a meni dva stana plus parking. Iman pun kurac svoje zemlje. I to ne samo ja nego cila mi rodbina. Ja imam svoje , sestra svoje , tete svoje itd. 

Razumin se u neke stvari i kako se to radi i dere lova. I baš šta znam kako se to radi da uopće nije dobar podatak da toliko stranaca kupuje nekretnine ovdje.

To je loše. Jako loše. To triba spriječit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 12:56

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
I onda će lokalni močnik to sutra proglasit građevinskim i vi ćete svi sutra tu napravit kuće i apartmane.

tako je :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 13:04

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
I onda će lokalni močnik to sutra proglasit građevinskim i vi ćete svi sutra tu napravit kuće i apartmane.

tako je :)
I onda ćete fino odletit vlasti ko šta ste sad odletili s vlasti u Zagrebu i mnogim drugim gradovima i to je to.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/politika/prvi-tomasevicevi-potezi-imat-ce-samo-jednu-tajnicu-doveo-ju-je-iz-druge-sluzbe-ponistio-je-natjecaj-o-najmu-151-auta-smatra-to-bezobraznim-1103644
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 13:10

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Za uz more treba ganjati samo poljoprivredne terene.
I onda će lokalni močnik to sutra proglasit građevinskim i vi ćete svi sutra tu napravit kuće i apartmane.

tako je :)
I onda ćete fino odletit vlasti ko šta ste sad odletili s vlasti u Zagrebu i mnogim drugim gradovima i to je to.

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/politika/prvi-tomasevicevi-potezi-imat-ce-samo-jednu-tajnicu-doveo-ju-je-iz-druge-sluzbe-ponistio-je-natjecaj-o-najmu-151-auta-smatra-to-bezobraznim-1103644

Mi nismo ni bili na vlasti u Zagrebu a ostajemo.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 13:11

Mislim da ne ostajete. Ljudima je puna kapa korupcije tako da letite ća uskoro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by RayMabus Sat 5 Jun - 13:31

Na idućim državnim izborima HDZ i njegovi sateliti lete u oporbu

https://www.jutarnji.hr/globus/politika/hoce-li-sdp-i-mozemo-zajedno-na-izbore-2024-jedna-stvar-ce-iz-dana-u-dan-biti-sve-jasnija-15078338
RayMabus
RayMabus

Posts : 175638
2014-04-11


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by epikur37 Sat 5 Jun - 13:34

RayMabus wrote:Na idućim državnim izborima HDZ i njegovi sateliti lete u oporbu

https://www.jutarnji.hr/globus/politika/hoce-li-sdp-i-mozemo-zajedno-na-izbore-2024-jedna-stvar-ce-iz-dana-u-dan-biti-sve-jasnija-15078338


smiješni ste...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci Empty Re: Udvostručila se preodaja nekretnina, svaku drugu u Istri kupuju stranci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum