ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziram...vol II.

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 4:44

AssadNaPodmornici wrote:zli ljudi govore, "mladi i zdravi bi trebali stati doma jer šire zarazu čak i kada nisu ugroženi"


međutim što kaže znanost?

https://www.pnas.org/content/118/8/e2021830118?fbclid=IwAR0cTUyJQzMEnoUuDHFW9XRBNa5LT2nuVohjYJ82WKtgZ-CYvQiS4vXr5S0

najviše zaraze šire debeli i starije osobe.. koji su i ugroženi i najviše šire bolest..
Znanost kažže da su asimptomatski prenosioci najveći krivci zašto ova epidemija ovako dugo traje.
Virusi imaju tu zlu osobinu da se "uče" na greškama, zato i mutira. Mutirat će sve dok se bude kružno prenosio
s osobe na osobu. U jednom trenutku možeš očekivati da će se i za tebe naći neki soj i da nećeš više
biti samo asimptomatski. Oni koji prebole COVID-19 nisu prenosioci, prenosioci su samo asimptomatski,
a njih je cca 10x više od oboljelih od COVID-a.
Jedini izlaz je masovno cijepljenje ito u kratkom vremenu. SVI.

Ovo dolje je slika od prije 48 godina u Jugoslaviji. Radi se o virusu "variola vera".
Tada se cijepilo 89% stanovništva.
Zahvaljujući onda cijepljenim ti danas ne možeš ovako nešto fasat.
Necijepljenjem protiv SARS-CoV-2 ćeš samo pridonijeti stvaranju novog soja,
koji  te na kraju  neće promašiti, što ti, naravno ne želim, ali upozoravam.
I još jednom: Ne širi virus okolo i ne ubijaj ljude svojim neodgovornim ponašanjem.


Da remiziram...vol II.  - Page 43 121

Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda Sun 4 Apr - 6:18

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zli ljudi govore, "mladi i zdravi bi trebali stati doma jer šire zarazu čak i kada nisu ugroženi"


međutim što kaže znanost?

https://www.pnas.org/content/118/8/e2021830118?fbclid=IwAR0cTUyJQzMEnoUuDHFW9XRBNa5LT2nuVohjYJ82WKtgZ-CYvQiS4vXr5S0

najviše zaraze šire debeli i starije osobe.. koji su i ugroženi i najviše šire bolest..
Znanost kažže da su asimptomatski prenosioci najveći krivci zašto ova epidemija ovako dugo traje.
Virusi imaju tu zlu osobinu da se "uče" na greškama, zato i mutira. Mutirat će sve dok se bude kružno prenosio
s osobe na osobu. U jednom trenutku možeš očekivati da će se i za tebe naći neki soj i da nećeš više
biti samo asimptomatski. Oni koji prebole COVID-19 nisu prenosioci, prenosioci su samo asimptomatski,
a njih je cca 10x više od oboljelih od COVID-a.
Jedini izlaz je masovno cijepljenje ito u kratkom vremenu. SVI.

Ovo dolje je slika od prije 48 godina u Jugoslaviji. Radi se o virusu "variola vera".
Tada se cijepilo 89% stanovništva.
Zahvaljujući onda cijepljenim ti danas ne možeš ovako nešto fasat.
Necijepljenjem protiv SARS-CoV-2 ćeš samo pridonijeti stvaranju novog soja,
koji  te na kraju  neće promašiti, što ti, naravno ne želim, ali upozoravam.
I još jednom: Ne širi virus okolo i ne ubijaj ljude svojim neodgovornim ponašanjem.


Da remiziram...vol II.  - Page 43 121
smrtnost je veća 300x
mene prije može ubiti pijani sudac u autu dok prelazim preko zebre nego korona pa nećemo sad sudcima oduzimati vozačke.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by T. Sun 4 Apr - 7:14

Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...

_________________
Da remiziram...vol II.  - Page 43 Unname11
T.
T.

Posts : 17138
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 7:21

T. wrote:Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...
Asimptomatičnih je 10x više nego onih sa simptomima. Valjda je to nekakav podatak za logični zaključak.
Ja o tome uopće ne raspravljam, tako kažu virusolozi. Poštujem ono što kaže struka, nemam boljeg izbora.
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 7:26

mutava baštarda wrote:smrtnost je veća 300x
mene prije može ubiti pijani sudac u autu dok prelazim preko zebre nego korona pa nećemo sad sudcima oduzimati vozačke.
Ako prelaziš preko zebre na crveno onda si i ti kriv. Budi odgovoran, imaš samo jedan život i ne bacaj ga uludo.
I još nešto, nije važno šta ti misliš, veće je važno šta i ostatak svijeta misli, a posebno onaj stručni dio.
Izbjegao si mnoge boleštine upravo zahvaljujući struci i vakcinama...tuberkuloza, crne koze, ebola itd...
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici Sun 4 Apr - 9:19

T. wrote:Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...
pa on je realno ovdje najveći ravnozemljaš
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21018
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by veber Sun 4 Apr - 9:21

a mogu li ja jednu fotku objavit?
započnemo akademsku raspravu.
jel desno ili lijevo?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 9:28

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...
pa on je realno ovdje najveći ravnozemljaš
U pravu si. Realno. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 9:47

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Screenshot-557

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 Sun 4 Apr - 12:14

ako dođemo od 3500-4000 novooboljelih na dan bit će opet teških problema
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 15:30

vili40 wrote:ako dođemo od 3500-4000 novooboljelih na dan bit će opet teških problema
Da, nažalost. Više nego u zimskom periodu.
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici Sun 4 Apr - 18:47

Neće doći do tih brojki stopa rasta je pala (mislim da je to druga derivacija u matematici) mislim da je blizu negativne. Može jedan dan biti toliki spike broj i to je to. Još par dana ovakvi brojevi a onda pandemija ide nizbrdo i to je kraj.(Bakić/Lauc model te Bill Gates institut model daju isti rezultat) Mjere su nepotrebne niti imaju efekta sva sreća nije država nikakve niti bitne mjere uvela.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21018
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Sun 4 Apr - 19:17

AssadNaPodmornici wrote:Neće doći do tih brojki stopa rasta je pala (mislim da je to druga derivacija u matematici) mislim da je blizu negativne. Može jedan dan biti toliki spike broj i to je to. Još par dana ovakvi brojevi a onda pandemija ide nizbrdo i to je kraj.(Bakić/Lauc model te Bill Gates institut model daju isti rezultat) Mjere su nepotrebne niti imaju efekta sva sreća nije država nikakve niti bitne mjere uvela.
U pravu si! Realno. Kao i Bakić onomad. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici Sun 4 Apr - 19:27

Bakić od svih pustih znanstvenika, profesora, fakulteta, instituta u ovoj državi Bakić je jedini (a nije zaposlenik) koji je napravio model a Lauc jedini koji je sproveo jedno serološko istraživanje. Obojica o vlastitom trošku. 
Toliko o državi koja plaća puste znanstvenike, fakultete, stručnjake, institute a nisu sposobni izbaciti niti jedan model nego se sve svodi na to jel Bakić falio vrh za tjedan dana i jel falio broj zaraženih za 500. Možemo ih slobodno sve poslati na burzu rada, kladim se da većina njih ne bi u privatnom sektoru imali više 3000 kn place . Bakićev updateani model govori o padu za tjedan desetak dana (moram provjeriti) i to je kraj korone. A ovaj val je puno slabiji od drugog vala u svakom pogledu tako da nema mjesta panici.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21018
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda Sun 4 Apr - 19:35

AssadNaPodmornici wrote:Bakić od svih pustih znanstvenika, profesora, fakulteta, instituta u ovoj državi Bakić je jedini (a nije zaposlenik) koji je napravio model a Lauc jedini koji je sproveo jedno serološko istraživanje. Obojica o vlastitom trošku. 
Toliko o državi koja plaća puste znanstvenike, fakultete, stručnjake, institute a nisu sposobni izbaciti niti jedan model nego se sve svodi na to jel Bakić falio vrh za tjedan dana i jel falio broj zaraženih za 500. Možemo ih slobodno sve poslati na burzu rada, kladim se da većina njih ne bi u privatnom sektoru imali više 3000 kn place . Bakićev updateani model govori o padu za tjedan desetak dana (moram provjeriti) i to je kraj korone. A ovaj val je puno slabiji od drugog vala u svakom pogledu tako da nema mjesta panici.
pusti, strašno je.
povećao se udjel mladih u bolnicama.
...
naravno to što se pola starijih cijepilo je nebitno.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Mon 5 Apr - 2:09

AssadNaPodmornici wrote:Bakić od svih pustih znanstvenika, profesora, fakulteta, instituta u ovoj državi Bakić je jedini (a nije zaposlenik) koji je napravio model a Lauc jedini koji je sproveo jedno serološko istraživanje. Obojica o vlastitom trošku. 
Toliko o državi koja plaća puste znanstvenike, fakultete, stručnjake, institute a nisu sposobni izbaciti niti jedan model nego se sve svodi na to jel Bakić falio vrh za tjedan dana i jel falio broj zaraženih za 500. Možemo ih slobodno sve poslati na burzu rada, kladim se da većina njih ne bi u privatnom sektoru imali više 3000 kn place . Bakićev updateani model govori o padu za tjedan desetak dana (moram provjeriti) i to je kraj korone. A ovaj val je puno slabiji od drugog vala u svakom pogledu tako da nema mjesta panici.

Zar ti ni malo nije neugodno stalno ponavljati istu mantru, s tako puhlim argumentima?
Sad bih se ja, ovako neuk, trebao hvaliti jer zato što sam na'prste brojeve fulao manje od 1%?
Ne sporim ja Bakićevo matematičko znanje, ali mu zamjerim što model nepotrebno koristi za
pogrešno tumačenje brojeva. Nejasno mi je kako ne primjećuje zbog čega na kratak rok
promaši rezultat za preko 50%.
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Mon 5 Apr - 2:13

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Screenshot-558

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Mon 5 Apr - 2:22

Smanjivanje +postotka  7 dnevne incidence ne znači puno, samo 
ukazuje da se krivulja postupno zaokružuje (smiruje) na većim brojevima,
odnosno da je virus  ipak stavljen pod kontrolu. Ako se nove mjere 
budu poštovale onda se uskoro može očekivati smanjenjebroja novozaraženih.
Nezahvalno je prognozirati ponašanje prosječnog Hrvata, ali, evo, riskiram:
- broj dnevno novozaraženih bi se do sredine travnja trebali osjetnije smanjiti.
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by darth_vader Mon 5 Apr - 2:31

Eroo wrote:
T. wrote:Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...
Asimptomatičnih je 10x više nego onih sa simptomima. Valjda je to nekakav podatak za logični zaključak.
Ja o tome uopće ne raspravljam, tako kažu virusolozi. Poštujem ono što kaže struka, nemam boljeg izbora.

Pretjeruje se s tim asimptomatičnima jer da ih je zbilja 10 puta više i da su zarazni, zarazu ne bi uopće bilo moguće staviti pod ikakvu kontrolu nikakvim karantenama i onda badava sve mjere... činjenica je da su ovi koji imaju simptome zarazni, a ovi trenutno asimptomatski tek po razvitku istih... imam osobni slučaj gdje smo žena i ja s kumovima sjedili 2 sata u zatvorenoj prostoriji za istim stolom, jeli, pili i pričali, oni sutradan razvili simptome i bili pozitivni, a mi ništa, e da bih ja nakon mjesec dana zakurio i instantno se samoizolirao od svih ukućana i nikome nisam prenio iako sam maltene do prethodnog dana bija sa ženom u postelji, a ona dobila tek nakon narednih mjesec dana jer je podučavala nekog dječaka u njegovoj kući, a roditelji mu bili tri dana dotle simptomatični i na kraju se ispostavilo pozitivni, ona razvila peti dan simptome nakon što je stavljena u samoizolaciju, temperatura ju pratitla 8 dana, 9-ti prošlo ko rukom odnešeno...Eh, da, imao sam prije toga dvaput kontakt sa zaraženim kolegicama u istoj prostoriji dulje od sat vremena, jedna je imala blage simptome, još je mislila da je samo prehlađena, a mi oboje bez maski, ona sutradan zakurila do daske, a ja tek nakon dva mjeseca dobijem tko zna od kog... Uglavnom, sustav se raspao još od ljeta i nitko nije niti pokušavao više pratiti ikakve kontakte niti išta... na testiranja se slalo i sa po 8-9 dana kašnjenja kada bi mnogima simptomi prošli i ispali bi negativni...na kraju ispadne, čuvali se, ne čuvali se, negdje ćemo pokupiti to sranje, a sad ako smo loše sreće, nakačiti ćemo i teži oblik...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo Mon 5 Apr - 3:11

jasambrend wrote:
Eroo wrote:
T. wrote:Ne znam koliko ti ima smisla raspravljati s nekim tko tvrdi da su najveći krivci za pandemiju i najveći prijenosnici zaraze zdravi ljudi...
Pri čemu neistomišljenike smatra 'ravnozemljašima'...
Asimptomatičnih je 10x više nego onih sa simptomima. Valjda je to nekakav podatak za logični zaključak.
Ja o tome uopće ne raspravljam, tako kažu virusolozi. Poštujem ono što kaže struka, nemam boljeg izbora.

Pretjeruje se s tim asimptomatičnima jer da ih je zbilja 10 puta više i da su zarazni, zarazu ne bi uopće bilo moguće staviti pod ikakvu kontrolu nikakvim karantenama i onda badava sve mjere... činjenica je da su ovi koji imaju simptome zarazni, a ovi trenutno asimptomatski tek po razvitku istih... imam osobni slučaj gdje smo žena i ja s kumovima sjedili 2 sata u zatvorenoj prostoriji za istim stolom, jeli, pili i pričali, oni sutradan razvili simptome i bili pozitivni, a mi ništa, e da bih ja nakon mjesec dana zakurio i instantno se samoizolirao od svih ukućana i nikome nisam prenio iako sam maltene do prethodnog dana bija sa ženom u postelji, a ona dobila tek nakon narednih mjesec dana jer je podučavala nekog dječaka u njegovoj kući, a roditelji mu bili tri dana dotle simptomatični i na kraju se ispostavilo pozitivni, ona razvila peti dan simptome nakon što je stavljena u samoizolaciju, temperatura ju pratitla 8 dana, 9-ti prošlo ko rukom odnešeno...Eh, da, imao sam prije toga dvaput kontakt sa zaraženim kolegicama u istoj prostoriji dulje od sat vremena, jedna je imala blage simptome, još je mislila da je samo prehlađena, a mi oboje bez maski, ona sutradan zakurila do daske, a ja tek nakon dva mjeseca dobijem tko zna od kog... Uglavnom, sustav se raspao još od ljeta i nitko nije niti pokušavao više pratiti ikakve kontakte niti išta... na testiranja se slalo i sa po 8-9 dana kašnjenja kada bi mnogima simptomi prošli i ispali bi negativni...na kraju ispadne, čuvali se, ne čuvali se, negdje ćemo pokupiti to sranje, a sad ako smo loše sreće, nakačiti ćemo i teži oblik...

Potpuno razumijem što želiš reći, ali moraš razumjeti model i svrhu testiranja s PCR testom.
Kao što i sam kažeš većina u nekom smislu preboli "prehladu" na nogama i ne idu se testirati,
a još veći dio(asmptomatski) uopće nemaju pojma da su prenosioci zaraze (Yoda, na primjer :D ).
Ako epidemiolozi i virusolozi kažu da je takvih 5-10x više od testiranjem utvrđenim onda ja
nemam što tome dodati ni oduzeti. Ja sam samo jedan bijedni neznalica  koji je navikao da
vjeruje struci, jer bolje varijante nemam. Nosio sam ranu na dvanajsterniku preko 30 godina
i znam da struka često nije svemoguća. Pratio sam sve njihove preporuke do konačnog izlječenja.
Koliko su se u međuvremenu ispromašivali bolje i da ne spominjem.
I da , što je smisao i cilj testiranja? Od savjesnih(zbog kontakta) i potencialno okuženih, treba
izdvojiti one koji su stvarno aktivno pozitivni, a posebno one koji su već razvili bolest COVID-19.
Malo tko je uopće čuo za pojam "titar". To je broj virusa  , na primjer u nosu", koji je potreban
da se bolest COVID-19 uopće razvije. Sve manje od toga uspješno rješava  dobar imuni sistem
pojedinca, koji je itako od pojedinca do pojedinca različit. Ako fašeš dovoljno veliki broj virusa
ne možete spasiti ni super odličan ("inative") imuni sistem. Približno na ovaj način  trebaš
shvatiti svoj slučaj, mislim to da si prošao lišo.
Sve bi nas trebao zabriniti podatak koje iznosi vaše zdravstvo: 90% hrvatskih građana je s nekim
komordibitetom. To je strahovito veliki broj. Takvi ljudi umiru ne od COVID-19 nego (od posljedica) s COVID-19.
Eroo
Eroo

Posts : 74943
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest Mon 5 Apr - 8:17

Robert Koch: Cijepljeni ne prenose zarazu i mogli bi biti oslobođeni testiranja

SVIJET Autor:Hina 04. tra. 2021. 14:28

Njemački epidemiološki institut Robert Koch objavio je kako kod cijepljenih protiv koronavirusa nema nekog rizika od prijenosa zaraze nakon čega je njemački ministar zdravstva u nedjelju najavio ublažene mjere za cijepljene.

“Tko je u potpunosti cijepljen njega se u budućnosti mora tretirati kao i osobe sa svježim negativnim testom na koronavirus”, rekao je ministar zdravstva Jens Spahn u razgovoru za nedjeljno izdanje dnevnika Bild.

Spahn se pritom poziva na izvješće državnog epidemiološkog instituta Robert Koch iz kojeg proizlazi da je kod osoba koje su u potpunosti cijepljene mogućnost prenošenja koronavirusa manja nego kod osoba koje su testirane negativno.

Rizik prijenosa kod cijepljenih manji nego kod onih s negativnim testom

“Prema najnovijim spoznajama rizik prijenosa koronavirusa kod osoba koje su cijepljene, najkasnije 15. dana nakon primanja i druge doze cjepiva, manja je nego kod osoba s negativnim testom na koronavirus”, proizlazi iz izvješća instituta Robert Koch.

Prema mišljenju istog instituta, osobe koje su primile i drugu dozu cjepiva, trebale bi biti oslobođene obaveznih testova i karantene.

Ministar zdravlja je rekao kako je izvješće Robert Koch instituta poslano saveznim pokrajinama u subotu te kako bi se što prije trebalo cijepljene osloboditi obveze testiranja i samoizolacije.

Cijepljeni bi tako mogli imati pristup uslugama poput frizera ili ulaska u trgovine ili muzeje gdje se zahtijeva aktualni negativni test.

https://hr.n1info.com/svijet/robert-koch-cijepljeni-ne-prenose-zarazu-i-mogli-bi-biti-oslobodeni-testiranja/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 43 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum