ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziram...vol II.

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 21/3/2021, 14:08

vili40 wrote:ako se ovo još malo zalaufa i napune bolnice pa respiratori itd.onda zaključavanje više neće pomoći.Ovo sad nije zaključavanje nego neka igra po žici tak da ne pričate da je hrvatska zaključana.Okruženi smo još gorim stanjima i ne vidim baš puno razloga za pad brojki.Alo proljeće je već a po nekim prognozerima virusa više ne bi trebalo biti,nešto se izmaklo?
Kad  virus napusti oboljelu stanicu to znači  da je uspio izbjeći imuni sustav, koji je naslijeđen od ameba do dana.
Što ga nije ubilo ojačalo ga je. To je sva pamet glede toga što si nam pokušao objasniti.

Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 21/3/2021, 14:10

Neće se to dogoditi
Bakić čije sam linkove stavio par puta na ovoj temi je objavio njegovu procjenu kretanja broja zaraženih i broja ljudi po bolnicama. Prema njemu ništa od toga.. Još 10ak dana ovakve brojke kakve su ovih dana i onda ide naglo dole i to je to

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21000
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by epikur37 21/3/2021, 14:11

AssadNaPodmornici wrote:Neće se to dogoditi
Bakić čije sam linkove stavio par puta na ovoj temi je objavio njegovu procjenu kretanja broja zaraženih i broja ljudi po bolnicama. Prema njemu ništa od toga.. Još 10ak dana ovakve brojke kakve su ovih dana i onda ide naglo dole i to je to


amen bože

ovo treba što prije dovesti u red...hoćemo ljeto, hćemo sezonu i slobodu i posao i život
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 21/3/2021, 14:20

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Neće se to dogoditi
Bakić čije sam linkove stavio par puta na ovoj temi je objavio njegovu procjenu kretanja broja zaraženih i broja ljudi po bolnicama. Prema njemu ništa od toga.. Još 10ak dana ovakve brojke kakve su ovih dana i onda ide naglo dole i to je to


amen bože

ovo treba što prije dovesti u red...hoćemo ljeto, hćemo sezonu i slobodu i posao i život

Biti će OK sezona. Iako ero tvrdi "ako se virus proširi ništa od sezone" - baš obrnuto što prije prebolimo to bolje. Procjena Bakića je da smo već sada na 40-50% kolektivnog imuniteta, i prema tome on gradi svoj model, gdje predviđa ovo što ja govorim ima 10ak dana i za sada ide u tom smjeru, dok se ero i vili i index nadaju da će sada doći ponovo 6000 zaraženih kao kraj 11 mjeseca i da ćemo u lockdowne itd. Neće biti niti jednog niti drugog.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21000
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 21/3/2021, 14:41

Yoda zajahao Bakića i ne popušta. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 21/3/2021, 14:58

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Neće se to dogoditi
Bakić čije sam linkove stavio par puta na ovoj temi je objavio njegovu procjenu kretanja broja zaraženih i broja ljudi po bolnicama. Prema njemu ništa od toga.. Još 10ak dana ovakve brojke kakve su ovih dana i onda ide naglo dole i to je to


amen bože

ovo treba što prije dovesti u red...hoćemo ljeto, hćemo sezonu i slobodu i posao i život

Biti će OK sezona. Iako ero tvrdi "ako se virus proširi ništa od sezone" - baš obrnuto što prije prebolimo to bolje. Procjena Bakića je da smo već sada na 40-50% kolektivnog imuniteta, i prema tome on gradi svoj model, gdje predviđa ovo što ja govorim ima 10ak dana i za sada ide u tom smjeru, dok se ero i vili i index nadaju da će sada doći ponovo 6000 zaraženih kao kraj 11 mjeseca i da ćemo u lockdowne itd. Neće biti niti jednog niti drugog.
ispravak netočnog navoda,ja se ne nadam većem zlu nego sam sa ovim stanjem malo oprezniji i realniji.Ima previše stvari koji upućuju na oprez.
A sezona za istru će vjerojatno biti ok ali južnije sigurno neće rušiti rekorde.Ipak najvažniji su izbori da prestane ova nervoza u redovima vladajućih,tu je ipak glad najveća.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 21/3/2021, 17:36

Faktor reprodukcije virusa je cca Rt=1.22, s trendom  rasta. 


Da remiziram...vol II.  - Page 23 3

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 21/3/2021, 19:34

Kada će većina Hrvata doći na red za cijepljenje? Liječnica: Možda prije Nove godine :roll
U HRVATSKOJ je ukupno 1.502.700 građana koji spadaju u prioritetne skupine za cijepljenje. To znači da su stariji od 65, ili su kronični bolesnici, ili su zaposleni u zdravstvu ili domovima za starije, ili su pak njihovi korisnici. 
Dosad je iz te skupine procijepljeno 311.448 građana, odnosno 21 posto. To znači da je do sad cijepljen tek svaki peti prioritetni pacijent, javlja RTL.
''Ne bih rekla da ide sporom dinamikom, ide upravo onom dinamikom kakva treba biti, znači cjepivo kada dođe, nastoji se što prije potrošiti, međutim, fizički je nemoguće kad cjepivo stigne u ponedjeljak, da se potroši u utorak ili srijedu'', rekla je Dijana Mayer iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Kada će na red doći ostali?

Nastavi li se ova dinamika dobivanja cjepiva, građani mlađi od 65 i dobrog zdravlja doći će na red tek za nekoliko mjeseci, procjene su i obiteljskih liječnika i HZJZ-a.
''S obzirom na ovaj tempo kojim mi dobivamo, možda prije Nove godine negdje, ne znam kad bi došli zaista, ovim tempom kojim mi dobivamo ne bi skoro došli na red'', komentirala je Vesna Potočki, liječnica obiteljske medicine.

Potrošeno oko 80 posto cjepiva

Uz to, Hrvatska je od početka distribucije dobila oko 480 tisuća doza cjepiva, a potrošila oko 390 tisuća, što je samo 81 posto iskorištenog cjepiva.
''Mi smo dinamikom kako cijepljenje ide jako zadovoljni jer je uvijek negdje od 80 do 90 posto potrošenih doza koje nam dolaze na tjednoj bazi, što je zapravo jako dobro jer jednostavno prije ne možemo'', rekla je Mayer. 
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 21/3/2021, 19:37

do nove godine virus će mutirati toliko puta da ova cjepiva neće više valjati ni pišljiva boba.I stvarno mi nije jasno što balasude sa tim kovid putovnicama kad će mnogi doći na red tek na jesen?
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 21/3/2021, 20:07

Ne trebaš cijepiti cijelu populaciju. Nije ovo kuga itd. Cijepi rizične skupine to je nekih 15ak % stanovnika i eliminirao si doslovno 90% žrtava Covida. A već sada blizu polovine populacije je imuno na virus. Zato sada nećemo imati 6000 zaraženih dnevno nego 4-5 manje u trećem valu.iako većina ljudi uključujući tebe i eru tvrdi da će ovo sve idućih dana eskalirati, ja mislim da neće i da nakon uskrsa bye bye.
Dakle ako ne bude nekih bolesnih mutacija, imunitet krda plus cijepiva za rizične i to je to. Ja se ne planiram cijepiti ionako ali da sam rizična skupina cijepio bih se pod svaku cijenu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21000
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 21/3/2021, 20:13

AssadNaPodmornici wrote:Ne trebaš cijepiti cijelu populaciju. Nije ovo kuga itd. Cijepi rizične skupine to je nekih 15ak % stanovnika i eliminirao si doslovno 90% žrtava Covida. A već sada blizu polovine populacije je imuno na virus. Zato sada nećemo imati 6000 zaraženih dnevno nego 4-5 manje u trećem valu.iako većina ljudi uključujući tebe i eru tvrdi da će ovo sve idućih dana eskalirati, ja mislim da neće i da nakon uskrsa bye bye.
Dakle ako ne bude nekih bolesnih mutacija, imunitet krda plus cijepiva za rizične i to je to. Ja se ne planiram cijepiti ionako ali da sam rizična skupina cijepio bih se pod svaku cijenu
Taman kad pomisliš kad ono, jebiga... :D
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 21/3/2021, 20:17

uzmimo da se oko milijun ljudi u hrvatskoj uopće ne želi cijepiti i ok za opći imunitet i ne treba ali treba procijepiti barem 2 i pol milijuna da se zaustave ove epizode i valovi i da virus više nema tolike mogućnosti mutiranja.Još je tu pitanje duljine imuniteta onih koji su preboljeli kovid i duljina imuniteta cijepljenih uz mogućnost da će novi sojevi preskakati nekima imunitet.Itd.itd.uglavnom neće to ići baš tako jednostavno.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 21/3/2021, 20:19

bilo bi idealno da su cjepiva dostupna i da se u kratkom vremenu ljudi procijepe ali ništa od toga.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 21/3/2021, 20:22

Evo srbi su najbolje cijepljeni i još su pod lockdownom i za kurac im

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21000
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 21/3/2021, 22:36

Da remiziram...vol II.  - Page 23 3

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 22/3/2021, 09:33

Označene županije odmah u lockdown za 7 dana, s mogućnošću produženja još 7 dana
ako se pokaže kao neuspješno. Uz strogu kontrolu propisanog, naravno. 
Ne znam što se čeka.

Da remiziram...vol II.  - Page 23 7

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 22/3/2021, 10:03

U Hrvatskoj je ukupno 1.502.700 građana koji spadaju u prioritetne skupine. To znači da su stariji od 65, ili su kronični bolesnici ili su zaposleni u zdravstvu ili domovima za starije ili su pak njihovi korisnici. Dosad je iz te skupine procijepljeno 311.448 građana odnosno 21 posto. To znači da je do sad cijepljen tek svaki peti prioritetni pacijent.

Ako dodamo i onih minimalno 25% u populaciji bili u kontaktu s virusom onda bi ukupna zaštita do sada bila cca 45%.
Za imunitet od 60-70% bi bilo potrebno procijepiti još barem 240,000 ili još bolje 390,000 osoba.
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by AssadNaPodmornici 22/3/2021, 11:13

Možeš navijati za lockdown i gluposti ali nema ti ništa od toga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21000
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 22/3/2021, 11:14

Eroo wrote:U Hrvatskoj je ukupno 1.502.700 građana koji spadaju u prioritetne skupine. To znači da su stariji od 65, ili su kronični bolesnici ili su zaposleni u zdravstvu ili domovima za starije ili su pak njihovi korisnici. Dosad je iz te skupine procijepljeno 311.448 građana odnosno 21 posto. To znači da je do sad cijepljen tek svaki peti prioritetni pacijent.

Ako dodamo i onih minimalno 25% u populaciji bili u kontaktu s virusom onda bi ukupna zaštita do sada bila cca 45%.
Za imunitet od 60-70% bi bilo potrebno procijepiti još barem 240,000 ili još bolje 390,000 osoba.
ajde i od tebe nešto pametna
samo ovi manevri su Never ending story

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 22/3/2021, 11:18

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Screenshot-496

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 22/3/2021, 11:21

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:U Hrvatskoj je ukupno 1.502.700 građana koji spadaju u prioritetne skupine. To znači da su stariji od 65, ili su kronični bolesnici ili su zaposleni u zdravstvu ili domovima za starije ili su pak njihovi korisnici. Dosad je iz te skupine procijepljeno 311.448 građana odnosno 21 posto. To znači da je do sad cijepljen tek svaki peti prioritetni pacijent.

Ako dodamo i onih minimalno 25% u populaciji bili u kontaktu s virusom onda bi ukupna zaštita do sada bila cca 45%.
Za imunitet od 60-70% bi bilo potrebno procijepiti još barem 240,000 ili još bolje 390,000 osoba.
ajde i od tebe nešto pametna
samo ovi manevri su Never ending story
Ja stalno pišem samo pametne stvari, samo što ti nisi sve razumija. :)

PS:
Tribalo bi barem napraviti i podijeliti bedževe onima koji su prebolili COVID ili su cijepljeni.
Ovo je posebno važno za djelatnike u turizmu!
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 23 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum