ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by Serbinho-3 31/12/2020, 16:03

RayMabus wrote:
jastreb wrote:
RayMabus wrote:Treba odvojiti to crkveno pitanje sa strane a u prvi plan stavit reforme i borbu protiv korupcije.

Zapad se ograđuje od nekih tema tu jer nije Boris Jonson taj koji određuje šta je šta u pravoslavlju nego Carigrad pa onda ako kažu da je to tako onda nema šta zapad tu mudrovat.
Štase  ti kao pripadnik,pače visokopozicionirani oficir jedne vanzemaljske tvorevine imaš bakćati sa crkvenim stvarima?
Ovo je geopolitika i Hrvatska mora i ovo pratit da ne bukne neki rat koji će zapaliti cijeli Balkan.


Zapad mu je rekao da proseta sa fotelje i da kao takvi nece u

Eu.

Ajde ti njemu to objasni da nema blondiranog Majbaha a

dojucerasnji komunista i socijalista.

Ako krene sa ratom, pocistice ga Zapad brzo, sete se

cigareta, Dubrovnika, iskopaju vec nesto i pozovu ga na

njihov Sud.

Ta formula 90-ih, uzjasem vlast, izazovem rat i ceo Svet slusa

sta govorim, vise ne funkcionise.


Serbinho-3

Posts : 26591
2014-08-25


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 16:10

RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 16:12

Serbinho-3 wrote:Crkva poziva na rat :rasta


Izgleda. Sad sam i ja više puta pročitao tekst da skužim o čemu pričaju ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 16:22

Po ovom tekstu di oni još spominju invaziju Nemanjića , turaka , austrije , Napoleona , njemačke i Italije rekao bih da su vam upravo objavili rat.

Ne mogu drugi zaključak izvući osim toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 16:34

Pratit ćemo šta se dešava jer i nama su oni malo teški za shvatiti jer kad pogledaš Hrvatsku tamo nema ni podrške obnovi HPC nit se dovodi u pitanje status SPC a ovi su nadrkalni na tu SPC i onda to i nama ekstremno pošto nismo toliko nabrijani na tu priču.

Teško je njih preevidit kako će se ponašat jer im je to pitanje vezano i uz neovisnost od stranih utjecaja konkretno Srbije u ovom slučaju preko SPC u Crnoj Gori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 16:52

Nemam čarobnu kuglu a njih je teško predvidjeti. Imam neku vrst čarobne kugle al ne baš toliko detaljno da mi ona može reč i događaje u jednoj maloj Crnoj Gori nego više onako općenito geopolitika smjer kuda ide Evropa i ovo oko nje

Uglavnom objava rata SPC.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 17:03

Nisam baš oduševljen pričom šta ih SPC nije uopće pozvala na razgovor jer SPC je crkva druge države koja u jednoj drugoj državi potpuno ignorira postojanje pravoslavnih Crnogoraca čija je to država.

To je loše. Možda iz te srednjovjekovne arhitekture crkvene pravoslavlja ima smisla al nema u modernom društvu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 17:13

Prvo se mora zaključiti jel Crna Gora religijski u srednjem vijeku il 21 stoljeću jer ako je u 21 stoljeću onda ne možeš ti doć i reč da ovih 20 posto pravoslavnih Crnogoraca ne postoji.

Zatim ti u Cg imaš tri frakcije. Partizani ne upadaju u ovu vjersku skupinu jer ili nisu vjernici il slabo idu u crkvu uopće i oni su oštro suprostavljeni prema četnicima koji su monarhisti i onda ovih 20% pravoslavnih Crnogoraca su ti u osnovi komiti a kako je sam ustroj monarhije odavno zastario onda su i oni republikanci dakle nema neke razlike sad između komita i partizana u smislu da je Cg republika.

Dakle partizani + komiti + ostale manjine su jače od SPC i onih koji tu struju podržavaju u Cg.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 17:43

Šta se tiče mišljenja Carigrada ja ga ne volim a razlog je šta 30 godina nakon osamostaljenja Hrvatske u pravoslavnim mapama SPC još uvijek ima monopol u Hrvatskoj a u osnov bi trebalo biti tretirano ko i svaka druga država na zapadu koja nije dominantno pravoslavna tj ničija zemlja.

Zato ga ja ne volim i do njegovog mišljenja mi je stalo ko i do lanjskog snijega a moš mislit kakvo je mišljenje recimo te partizanske frakcije u Cg povodom njega i šta on misli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 17:47

Ovo se meni ne sviđa jer ti nemaš nikakvo pravo da Hrvatsku staviš pod monopol SPC

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 1280px-Canonical_territories_of_autocephalous_and_autonomous_Eastern_Orthodox_jurisdictions_%282020%29.svg


Nije on meni drag.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:05

Lako je tuđim kurcem gloginje mlatit.

Iz ovog detalja ja vidim kakvi je stav Carigrada prema Hrvatskoj i Sloveniji.

Dakle mi smo srpsko dvorište iako smo dominantno katoličke države ko i Austrija.

Lijepo , lijepo.

Eto tebi pretvorba Aja Sofije u đamiju pa se ti misli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:10

Šta se dešava kad ti mene ne poštuješ a ne poštuješ me jer 30 godina od neovisnosti Hrvatske i dalje službeno na mapi Hrvatska je dvorište SPC umjesto da je ničija zemlja kao i Austrija ?

Onda si mi neprijatelj.

Prosto ko pasulj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:19

Sad ćemo ovu priču prenijet u Cg koja je doduše manje vremenski neovisna nego Hrvatska al ima puno veći omjer pravoslavaca koji nisu Srbi nego Hrvatska.

Dobro , CPC po tebi nema povijesno priznatu autokefalnost. Ok. Poštujem.

No zašto je ona na mapi srpsko dvorište ?

Dakle ne prizanješ postojanje crnogorskih pravoslavaca uopće ?

Da - Ne


To je pitanje.


Čekam odgovor
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:27

U međuvremenu dok čekam odgovor jedini razlog zašto te Hrvatska trpi je taj šta poštuju Vatikan i šta ti i Vatikan imate dobre diolomatske odnose dakle nema veze s tobom.

Šta su Crnogorci ?

Nisu katolici.

Nemaju nit najmanji razlog zašto bi te trpili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:34

Dakle rezime : carigradska patrijaršija kao institucija ( vjerska ) činom šta Sloveniju , Hrvatsku , Cg , BiH , Makedoniju i Kosovo ( ovo je još sporono pošto je tehnički dio Srbije na papiru ) ti u osnovi ne priznaješ samostalnost tih država.

Krasno.

Dok te u Sloveniji i Hrvatskoj drži samo to šta ovi poštuju Vatikan šta će te držat u Cg ?

Ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:40

Čudni su putevi Gospodnji

Jesam li spomenuo da sam anđeoska hijerarhija a anđeli su glasnici Bogova ?

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 470d35204362a89153874583e1279b75_L

Preko priče o Cg Hrvatska želi urediti diplomatske odnose sa carigradskom patrijaršijom.

Moraš me priznat kao samostalnu državu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 18:49

Razlog zašto se ja ovako ponašam je taj šta ta carigradaka patrijaršija drži pola Grčke i ima ogroman utjecaj na vladu u Ateni.

Ako ne želite priznati suverenitet Hrvatske ja ću vam uzet Cg i izbaciti vas iz Jadranskog bazena

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 310015.p
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 19:01

Jesam li vam rekao da sam i general GF s pet zvjezdica ?

I kad vas u Crnoj Gori percepiraju kao grčke četnike koji podržavate SPC i srpske četnike a Turska vojno jača a vi mislite da je Cg na vašoj strani onda ovi samo pozovu tursku mornarici u diplomatski posjet.

A ako ti se to ne sviđa evo ti dva papira na potpisovanje.

Prvi je Cg je ničija zemlja na pravoslavnoj mapi a drugi je CPC je autokefalna.

Uzmi il ostavi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by RayMabus 31/12/2020, 19:14

Kad potpišete ovaj dokument da je Cg ničija zemlja onda ja neću tražit od Carigrada da to potpiše i za Hrvatsku jer ako ste tamo pristali na to onda se podrazumijeva i za ostalo.

I kad ste odlučili da ćete promjenit svoju politiku na Jadranu da je Cg srpska država onda ćemo vas primit i u Hrvatsku.

Posebno se to odnosi na Split koji je bio najveća bizantinska luka s ovu stranu Jadrana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

"Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije" - Page 3 Empty Re: "Crna Gora je okupirana od strane seljačke Srbije"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum