ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziram...vol II.

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 13/1/2021, 10:23

evo što su si napravili Irci tako što su popustili mjere tamo oko božića i nove godine:

Da remiziram...vol II.  - Page 20 ErirB7lW4AQxuPX?format=jpg&name=medium

vili40

Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 10:31

vili40 wrote:evo što su si napravili Irci tako što su popustili mjere tamo oko božića i nove godine:

Da remiziram...vol II.  - Page 20 ErirB7lW4AQxuPX?format=jpg&name=medium
:popcorn
trebali su kopirati bosanski model.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 13/1/2021, 11:07

Irskoj najveći rast u Europi, Hrvatskoj najveći pad: Kako to?
Da remiziram...vol II.  - Page 20 A5a60c48f0b227545ad66ec560351104_XL

Uoči božićnih i novogodišnjih praznika te nakon istih, Irska i Hrvatska su u oba slučaja bili u suprotnim ulogama. Irska je bila država s najmanje zaraza, a Hrvatska s najviše zaraza uoči praznika, dok nakon praznika, Hrvatska ima najveći pad zaraza, a Irska najveći rast u Europi. Što se dogodilo da se ova dva slučaja zrcale?
Početkom prosinca Irska je imala najnižu stopu zaraze koronavirusom u Europskoj uniji. Zemlja je tada odlučila opustiti stroge epidemiološke mjere, čak i tijekom božićnih blagdana. Epidemiološka situacija potom se ekstremno pogoršala.
Od sredine prosinca virus se počeo nekontrolirano širiti Irskom, tolikom brzinom koja se nije mogla predvidjeti ni u najgorim scenarijima. Formirala se gotovo okomita linija broja inficiranih pa je Irska u ponedjeljak imala najvišu stopu zaraze u svijetu.
Sedmodnevni prosjek iznosi 1394 novih slučajeva na milijun stanovnika čime je Irska pretekla Veliku Britaniju, Portugal, SAD i Njemačku. Samo za primjer, sedmodnevni prosjek u Irskoj je 12. prosinca bio 52 novozaraženih na milijun stanovnika. Vertikalni irski rast rezultirao je s više od 46.000 zaraženih u zadnjih sedam dana, što je više nego zbroj svih zaraženih od ožujka do listopada.
Širenju zaraze vjerojatno je doprinijelo druženje u kućanstvima tijekom blagdana, otvaranje restorana i pubova te pojava novog soja koronavirusa. Čak 45 posto novozaraženih pozitivno je upravo na taj novi soj virusa.
Hrvatska je bila najgora država u Europi prije praznika, a nakon što je uvela stroge epidemiološke mjere, Hrvatska bilježi najveći pad broja novozaraženih u Europskoj uniji. S oko 900 novozaraženih na milijun ljudi 13. prosinca, kada je bila jedna od najgorih u EU, do 11. siječnja Hrvatska je došla na oko 240 slučajeva.
To je u skladu s istraživanjima objavljenim u uglednim svjetskim časopisima Scientific Reports Nature i Science. Naime, jedna studija objavljena u časopisu Science 15. prosinca, provedena u 34 europske zemlje te sedam neeuropskih, pokazala je da najveći učinak na suzbijanje epidemije imaju zatvaranje škola i sveučilišta, ograničavanje okupljanja na 10 ljudi ili manje te zatvaranje većine neesencijalnih biznisa u kojima se ostvaruju bliski kontakti, osobito noćnih klubova, barova i restorana.
https://www.varazdinske-vijesti.hr/aktualno/irskoj-najveci-rast-u-europi-hrvatskoj-najveci-pad-kako-to-45582/
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 12:57

nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 13/1/2021, 13:03

mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Dar likes this post

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Dar 13/1/2021, 14:32

mutava baštarda wrote:
Dar wrote:
vili40 wrote:U Švedskoj 17.395 novih slučajeva, umrlo još 234 ljudi
[size=44]ŠVEDSKA je od petka registrirala 17.395 novih slučajeva koronavirusa, prešavši prag od 500.000 zaraženih od početka epidemije, objavila je u utorak agencija za medicinsku statistiku.[/size]
[size=44]U zemlji s deset milijuna stanovnika umrlo je još 234 ljudi, ukupno 9667. Smrtni slučajevi su registrirani u zadnjih nekoliko dana i tjedana, uključujući i one tijekom božićnih blagdana. [/size]
[size=44]Statistika pokazuje da je 17. prosinca 2020. bio najsmrtonosniji dan od početka epidemije sa 116 umrlih. Raniji rekord ostvaren je u travnju sa 115 smrtnih slučajeva.[/size]

Možda je puno za očekivati od jedne tako zdravstveno neorganizirane zemlje poput Švedske, ali ima li igdje točan broj reinfekcija u Švedskoj?
ne znam za to, ali ako nekoga zanima u Švedskoj smrtnost 0,3 posto manja od prosjeka.

U Švedskoj je subotom i nedeljom 0 umrlih i zaraženih, zato jer tim danima ne rade službe za evidenciju. Pa ako ćemo se baš farbati, onda je bolje reći da je u Švedskoj smrtnost 0% subotom i nedeljom, to bolje izgleda na papiru od smrtnosti 0,3% "manje od prosjeka". :D
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-29

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Dar 13/1/2021, 14:37

vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.

Ima jedno objašnjenje zašto su neki ljudi prirodno imuni na SARS 2, a odgovor leži u genetici i kratkim ACE receptorima.

https://www.news-medical.net/news/20200803/Novel-short-ACE2-isoform-may-influence-SARS-CoV-2-susceptibility.aspx
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-29

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 16:49

Dar wrote:
mutava baštarda wrote:
Dar wrote:
vili40 wrote:U Švedskoj 17.395 novih slučajeva, umrlo još 234 ljudi
[size=47]ŠVEDSKA je od petka registrirala 17.395 novih slučajeva koronavirusa, prešavši prag od 500.000 zaraženih od početka epidemije, objavila je u utorak agencija za medicinsku statistiku.[/size]
[size=47]U zemlji s deset milijuna stanovnika umrlo je još 234 ljudi, ukupno 9667. Smrtni slučajevi su registrirani u zadnjih nekoliko dana i tjedana, uključujući i one tijekom božićnih blagdana. [/size]
[size=47]Statistika pokazuje da je 17. prosinca 2020. bio najsmrtonosniji dan od početka epidemije sa 116 umrlih. Raniji rekord ostvaren je u travnju sa 115 smrtnih slučajeva.[/size]

Možda je puno za očekivati od jedne tako zdravstveno neorganizirane zemlje poput Švedske, ali ima li igdje točan broj reinfekcija u Švedskoj?
ne znam za to, ali ako nekoga zanima u Švedskoj smrtnost 0,3 posto manja od prosjeka.

U Švedskoj je subotom i nedeljom 0 umrlih i zaraženih, zato jer tim danima ne rade službe za evidenciju. Pa ako ćemo se baš farbati, onda je bolje reći da je u Švedskoj smrtnost 0% subotom i nedeljom, to bolje izgleda na papiru od smrtnosti 0,3% "manje od prosjeka". :D
mislio sam na prosjek za 2020...
:aw
živo rođo

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 16:54

vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
ima dosta teorija zašto je u Bergamu bio pomor, a nije po Indijskim slemovima. 
ima samo jedna po kojoj je u bosi i hrvatskoj pad. 
ti ako želiš vjerovati da je to zato što su Bosanci disciplinarniji od ostatka svijeta, od njemaca recimo samo naprijed.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by vili40 13/1/2021, 17:11

mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
ima dosta teorija zašto je u Bergamu bio pomor, a nije po Indijskim slemovima. 
ima samo jedna po kojoj je u bosi i hrvatskoj pad. 
ti ako želiš vjerovati da je to zato što su Bosanci disciplinarniji od ostatka svijeta, od njemaca recimo samo naprijed.
ne znam za bosnu i što i kako oni broje ali ti njihovi podaci nisu baš pouzdani.A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.Gledao sam dugo što se kod mene događalo,brojke su dosta rasle od svakog rođendana,svadbe,po kafićima su se ljubakali i lizali isti šank itd.Normalno je da kad se sa takvim stvarima zabrenza da se virus manje širi.Isto znam kako sam i ja zaradio koronu da ne idem u detalje.Pustimo sad to,radije reci hoćeš li se cijepit? :roll
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Trinity 13/1/2021, 17:33

vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
ima dosta teorija zašto je u Bergamu bio pomor, a nije po Indijskim slemovima. 
ima samo jedna po kojoj je u bosi i hrvatskoj pad. 
ti ako želiš vjerovati da je to zato što su Bosanci disciplinarniji od ostatka svijeta, od njemaca recimo samo naprijed.
ne znam za bosnu i što i kako oni broje ali ti njihovi podaci nisu baš pouzdani.A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.Gledao sam dugo što se kod mene događalo,brojke su dosta rasle od svakog rođendana,svadbe,po kafićima su se ljubakali i lizali isti šank itd.Normalno je da kad se sa takvim stvarima zabrenza dase virus manje širi.Isto znam kako sam i ja zaradio koronu da ne idem u detalje.Pustimo sad to,radije reci hoćeš li se cijepit? :roll
Vili imaš peh ili ti grah loše pao, dešava se to s virusima. :D
Ja se ne držim mjera, od svega samo stavim masku ispod nosa jer me neće pustiti u dućan, ne dezinficiram ruke , naputovala sam se u vrijeme corone kao nikad, bila na velikim skupovima, trgovima prepunih ljudi bez maski i test stalno negativan. A nisam bosanka. :D 
Btw, bila sam i na jednom sprovodu, na njima je dozvoljeno do 25 ljudi, nas je ugrubo bilo oko 400...e da se netko usudio spomenuti mjere bio bi pokojni na licu mjesta.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 19:28

Triny wrote:
vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
ima dosta teorija zašto je u Bergamu bio pomor, a nije po Indijskim slemovima. 
ima samo jedna po kojoj je u bosi i hrvatskoj pad. 
ti ako želiš vjerovati da je to zato što su Bosanci disciplinarniji od ostatka svijeta, od njemaca recimo samo naprijed.
ne znam za bosnu i što i kako oni broje ali ti njihovi podaci nisu baš pouzdani.A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.Gledao sam dugo što se kod mene događalo,brojke su dosta rasle od svakog rođendana,svadbe,po kafićima su se ljubakali i lizali isti šank itd.Normalno je da kad se sa takvim stvarima zabrenza dase virus manje širi.Isto znam kako sam i ja zaradio koronu da ne idem u detalje.Pustimo sad to,radije reci hoćeš li se cijepit? :roll
Vili imaš peh ili ti grah loše pao, dešava se to s virusima. :D  
Ja se ne držim mjera, od svega samo stavim masku ispod nosa jer me neće pustiti u dućan, ne dezinficiram ruke , naputovala sam se u vrijeme corone kao nikad, bila na velikim skupovima, trgovima prepunih ljudi bez maski i test stalno negativan. A nisam bosanka. :D 
Btw, bila sam i na jednom sprovodu, na njima je dozvoljeno do 25 ljudi, nas je ugrubo bilo oko 400...e da se netko usudio spomenuti mjere bio bi pokojni na licu mjesta.
moj zet uvatio. lika kriza srednjih godina, pošto nije imao para za dobar kabriolet pukla na sportove. kondicija vrhunska, ali poslije jednog žeščeg odrađenog pothlađivanja, uništavanja zglobova, tetiva i kostiju pao mu imunitet i uhvatila ga korona. i jebi ga, preživio nakon što je 7 dana ima fibru i bolove u kostima. 
sestra i dica mu nitko nije ulovio od njega, a živjeli zajedno u stanu, skupa za stolom ručali. nisu bili ni asimptomatski jer su se išli poslije testirati.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 13/1/2021, 19:39

vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:
vili40 wrote:
mutava baštarda wrote:nemoj slučajno spomenuti imunitet. znanost to ne poznaje. to je geocentrično.
misliš na imunitet krda?Eto ti ga nešto privremeno u bergamu a i dobro znamo na koji se način ostvario isto kao i dobro znaju da bez procjepljivanja će i tamo buknuti kao sad u irskoj.
ima dosta teorija zašto je u Bergamu bio pomor, a nije po Indijskim slemovima. 
ima samo jedna po kojoj je u bosi i hrvatskoj pad. 
ti ako želiš vjerovati da je to zato što su Bosanci disciplinarniji od ostatka svijeta, od njemaca recimo samo naprijed.
ne znam za bosnu i što i kako oni broje ali ti njihovi podaci nisu baš pouzdani.A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.Gledao sam dugo što se kod mene događalo,brojke su dosta rasle od svakog rođendana,svadbe,po kafićima su se ljubakali i lizali isti šank itd.Normalno je da kad se sa takvim stvarima zabrenza da se virus manje širi.Isto znam kako sam i ja zaradio koronu da ne idem u detalje.Pustimo sad to,radije reci hoćeš li se cijepit? :roll
vili mi imamo 2 najblaže mjere, a najveći pad zaraženih u eu?
postoje 3 opcije:
1.Hrvati su najdisciplinarniji narod u Evropi ( iza Bosanaca i Srba )
2. Virusu se ogadio HDZ i Stožer pa je odselio bauštelit u Irsku.
3. Virus se ne može di širit jer nas štiti imunitet najmanje 8 miseci, a masa nas je bila u doticaju s njim, osobito preko ljeta. Sada će one zemlje koje su slušale struku i štitile građane preko ljeta slati zimi "djedove i bake niz kanalizaciju" jer Winter is coming.




Da remiziram...vol II.  - Page 20 Fb_img55

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 14/1/2021, 08:42

https://www.facebook.com/libhr/videos/441227607057886/  


#ostanidoma
#slušajstruku

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 14/1/2021, 20:14

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Img_2133Da remiziram...vol II.  - Page 20 Img_2134


Da remiziram...vol II.  - Page 20 Fb_img56

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Dar 15/1/2021, 08:39

mutava baštarda wrote:Da remiziram...vol II.  - Page 20 Img_2134


Da remiziram...vol II.  - Page 20 Fb_img56

Mjere. 

Konkretno, zatvaranje škola. Sada će se opet otvoriti škole pa će djeca ponovno doma svojim ukućanima širiti zarazu. 

Tako da nakon siječnja ponovno možemo očekivati rast broja novih slučajeva. 

Jedino što još nema u RH su masovne reinfekcije kao u Italiji, UK, Belgiji, Švedskoj, Nizozemskoj...
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-29

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 15/1/2021, 11:43

vili40 wrote:

A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.

Zašto se onda isto nije dogodilo i u nekim drugim zemljama koje su imale iste ili još oštrije mjere?
Mislim, ako već vjerujemo (čitaj - ne znamo) u to da su drastične mjere zaključavanja univerzalno i znanstveno potvrđeno riješenje za ovu pandemiju (a sad je valjda i vrapcima na grani jasno da nisu).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 15/1/2021, 11:58

Dar wrote:
mutava baštarda wrote:Da remiziram...vol II.  - Page 20 Img_2134


Da remiziram...vol II.  - Page 20 Fb_img56

Mjere. 
slažem se. što labavije mjere to bolje ( index strogosti mjera na tablici iznad ). pokazalo se to na primjeru Hrvacke.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 15/1/2021, 12:18

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.

Zašto se onda isto nije dogodilo i u nekim drugim zemljama koje su imale iste ili još oštrije mjere?
zato što nisu došle do imuniteta krda.
ali to ne smijemo spominjati jer će biti loš odaziv za cijepljenje.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 15/1/2021, 12:20

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Img_2135

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Dar 15/1/2021, 15:42

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

A kod nas je do pada zasigurno u velikom postotku došlo zbog mjera.

Zašto se onda isto nije dogodilo i u nekim drugim zemljama koje su imale iste ili još oštrije mjere?
Mislim, ako već vjerujemo (čitaj - ne znamo) u to da su drastične mjere zaključavanja univerzalno i znanstveno potvrđeno riješenje za ovu pandemiju (a sad je valjda i vrapcima na grani jasno da nisu).

Zato jer su mjere u RH uključivale škole online, a vani nisu nego su djeca išla i dalje u vrtiće i škole ili se družila među sobom uprkos drastičnim mjerama. Djeca uglavnom mogu biti asimptomatski nosioci, a u mnogim drugim zemljama smatraju da bez simptoma virusa - nema.
Dar
Dar

Male
Posts : 65
2020-10-29

Lokacija: : ZG

Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 20 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum