ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 20:27

Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:

Dakle, u regionalnim okvirima vas doslovce svi mrze, a u svjetskim vas još ne poznaju dovoljno pa tu ima igrača koje još možete zajebati na neki kraći rok.
Sad jasnije?
Ako nije, onda si izgubljen slučaj.
Ko nas mrzi? 

A što da ti kažem na ovo?
Pa sam tocno napisao koji ste i rekao da ste nebitni. Sta ti umisljas da ste Svabe pa kao neki faktor. Nebitni ste ko i ovi nasi Srbi koji vas vide ko vampire. Jedna mala agresivna, zadojena mannjina ciji maksimmum je saranje sprejem po zidu.

A što da ti na ovo kažem?
Da si samo mali plitkoumni politikant izgubljen u prostoru i vremenu koji se skriva iza kvaziintelektualnog nastupa i urbanog rječnika?
Preslaba je to ocjena, ali imat ćeš priliku doživjeti propast svojih ideala pa ti neću dodatno stajati na muku.

Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 20:32

Evo jedna za ljubitelje novog bratstva i jedinstva i to na svjetskoj razini:



Jeans generacija?
Najveća nacija?
Bože dragi kojih li budala...
Umovi isprani sranjima medijske propagande i pop trash kič kulture sa glazbom u prvom redu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 20:35

kic wrote:

da smo normalni imali bi prvo neki slobodan tok kretanja ljudi i robe, i ne treba nam političko ujedinjavanje onda i nametanje političke volje

Nema opravdanog razloga za posipanje pepelom.
Problem i jeste bio u tome što smo mi bili normalni, a oni nisu, niti su sad pa zato prodaju svoje otrcane priče u koje ni sami ne vjeruju, a zna se da su za ljubav neophodne obje strane.
A čak da se ljubav i dogodi, tanka je granice između nje i mržnje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by IL Risorto 24/12/2020, 20:52

Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Vas dvojica ste potpuno izgubljeni u prostoru i vremenu.

Zanimljivo, toliko različiti i po političkim opredjeljenjima, a opet, kao da ste braća blizanci.
Naivni pirat ne zna da hordak cuva gladnog karla za njega:)

I za mene, a gdje ne bi za njega.
Zašto bih za tebe ?

Stvar je u tome da vaš izostanak vizije,ne dozvoljava vam sagledati punu sliku a kamo li izvan okvira.
I mi i Srbi u cijeloj toj priči potpuno smo nebitni,te se uopće ne moramo voliti,ali nužnost i dobrobit prevladavanja nesuglasica i zle krvi iz prošlosti,podjednako je i nama i Srbima u interesu,kao i svim ostalim malim balkanskim narodima.
Nema napretka u malim nacionalnim torovima,mi se moramo osloniti na one narode s kojim imamo kakvu takvu sličnost.
Njemci i Francuzi,stoljećima su klali se međusobno gore nego mi,ali danas su oni pokretačka osovina nove Europe.

Vaši uskogrudni pogledi iz perspektive suverenista koji se drže snažne nacionalne države,podsjećaju na one koji su opirali društvenim promjenama i kulturnim dostignućima renesanse,koji su to doživljavali kao pomodarstvo i dekadenciju.


Vaše opiranje globalnom poretku,jednako je opiranju monarhista parlamentarnoj demokraciji.
Nacionalne države su stvar prošlosti,jednako kao što su danas kneževine i vojvodstva ,te feudalizam.
Nacionalne države će slabiti,te ostat tek administrativne jedinice ujedinjene Europe,dok će mega korporacije i korporativne putovnice vrijediti više nego putovnice neintegriranih zatvorenih država.
Globalizam je konstanta i entropija koji će modelirati budući svijet.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by veber 24/12/2020, 21:02

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:

Problem je u tome da ih tamo unutar EU jedino Nijemci i Mađari, a izvan Rusija, Kina i Turska. Čak su se i Grci ohladili od podrške njihovom ulasku.
S druge strane, imaju brojne neprijatelje, počevši od moćne i sve samosvjesnije Francuske pa nadalje koji im nikad neće dopustiti ulazak u EU ma koliko se u tom očajnički trudili.

Osim toga, EU ni formalno-pravno nije jedna država, makar po tome kako funkcionira može tako povremeno izgledati.
I neće nikada to ni postati, jer bi takva država istog trenutka mogla potpisati svoj kraj otprilike na način kako je završilo Sveto Rimsko Carstvo (na kojega jako nalikuje).
eu po ničem ne sliči na rim. niti na republiku niti na carstvo.
us je preslika rima u kasnoj republici i počecima carstva.

eu nema nikakav mehanizam niti obilježje rimskog carstva.

cezara su ubili u ime republike, nesvjesni kamo država srlja.
to je odgodilo cezarov pohod na parte.
njegov pranećak oktavijan august cezar je u mladoj dobi skužio u čemu je problem pa je sve objediono u svom liku i djelu te začeo čvrtu državu. senat, kongres, tribusi bili su nebitni.

julije, prije njega je napravio hrpu reformi i popločio u je put.
kasnije nakon tranzicije bila su četiri cara i otprilke 200 godina mira i prosperiteta.
ali eu nikako ne nalikuje na rim.

Jao, jao veberu...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sveto_Rimsko_Carstvo
jao jao šejkeru.
rim prestaje postojati provalom plemena, a odokarom.
carstvo mrlja dok ih selđuci ne ruše.

crkva preuzima na sebe atribute carstva, ali kao sama po sebi ne posjeduje vojsku.

pape nose bijelo kako je to davno bilo određeno od strane senata. ne pape same po sebi.
cezar je umor na martovske ide.

purpur i bordo se razlikuju.
zato kardinali nose purpur, a to je svjetovna funkcija u crkvi, za razliku od biskupa koji može biti, a i ne mora biti kardinalom.
ti ili ja možemo biti kardinali, ali nemremo biti biskupi.

mogao bi se rapisat fo sutra o obleki i sl. ili zašto postoji vez na suknji svečenika ili zašto franjevci nose smeđe.

zašto je kaligula bio kaligula ili zašto se rimska legija sastojala od kohorti i zakaj su centurioni imali pod sobom 8 desetina, a ne 10.

gugl nije uvijek fren, a još je gori kada netko želi biti a priori.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by pizzon 24/12/2020, 21:11

ja se bojim da nama, srbima,
smestaju yu sa siptarima, bosnjacima i makedoncima.
mi cemo biti kolateralna jer
zapad ne zeli tursku i njihove
sticenike u eu. to ce u nekom
kratkom vremenu isprazniti srbiju.
bilo odlascima na zapad bilo
umiranjem.
to smo sami sebi spakovali.
mi smo se kretalo ka eu tako
da nikad ne stignemo.
nije kriva samo eu, kosovo je
izgovor

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 21:19

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:

Osim toga, EU ni formalno-pravno nije jedna država, makar po tome kako funkcionira može tako povremeno izgledati.
I neće nikada to ni postati, jer bi takva država istog trenutka mogla potpisati svoj kraj otprilike na način kako je završilo Sveto Rimsko Carstvo (na kojega jako nalikuje).
eu po ničem ne sliči na rim. niti na republiku niti na carstvo.
us je preslika rima u kasnoj republici i počecima carstva.

eu nema nikakav mehanizam niti obilježje rimskog carstva.

cezara su ubili u ime republike, nesvjesni kamo država srlja.
to je odgodilo cezarov pohod na parte.
njegov pranećak oktavijan august cezar je u mladoj dobi skužio u čemu je problem pa je sve objediono u svom liku i djelu te začeo čvrtu državu. senat, kongres, tribusi bili su nebitni.

julije, prije njega je napravio hrpu reformi i popločio u je put.
kasnije nakon tranzicije bila su četiri cara i otprilke 200 godina mira i prosperiteta.
ali eu nikako ne nalikuje na rim.

Jao, jao veberu...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sveto_Rimsko_Carstvo
jao jao šejkeru.
rim prestaje postojati provalom plemena, a odokarom.
carstvo mrlja dok ih selđuci ne ruše.

crkva preuzima na sebe atribute carstva, ali kao sama po sebi ne posjeduje vojsku.

pape nose bijelo kako je to davno bilo određeno od strane senata. ne pape same po sebi.
cezar je umor na martovske ide.

purpur i bordo se razlikuju.
zato kardinali nose purpur, a to je svjetovna funkcija u crkvi, za razliku od biskupa koji može biti, a i ne mora biti kardinalom.
ti ili ja možemo biti kardinali, ali nemremo biti biskupi.

mogao bi se rapisat fo sutra o obleki i sl. ili zašto postoji vez na suknji svečenika ili zašto franjevci nose smeđe.

zašto je kaligula bio kaligula ili zašto se rimska legija sastojala od kohorti i zakaj su centurioni imali pod sobom 8 desetina, a ne 10.

gugl nije uvijek fren, a još je gori kada netko želi biti a priori.

Veberu, Sveto Rimsko Carstvo njemačke narodnosti.
Formalno nikakve veze sa Rimom, niti zapadnim niti istočnim.
Ali samo ti piši o Rimu, to ti je ionako omiljena tema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 21:22

סמאל wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Speare Shaker wrote:

Zanimljivo, toliko različiti i po političkim opredjeljenjima, a opet, kao da ste braća blizanci.
Naivni pirat ne zna da hordak cuva gladnog karla za njega:)

I za mene, a gdje ne bi za njega.
Zašto bih za tebe ?

Stvar je u tome da vaš izostanak vizije,ne dozvoljava vam sagledati punu sliku a kamo li izvan okvira.
I mi i Srbi u cijeloj toj priči potpuno smo nebitni,te se uopće ne moramo voliti,ali nužnost i dobrobit prevladavanja nesuglasica i zle krvi iz prošlosti,podjednako je i nama i Srbima u interesu,kao i svim ostalim malim balkanskim narodima.

Daj ne lupetaj o stvarima o kojima nemaš pojma s pojmom. Ti me svakako ne možeš i nećeš učiti niti o povijesti niti o modernoj politici. Niti na lokalnoj razini, a pogotovo ne na globalnoj.
Zato što si krvožedan i rado bi dao poklati prvo sve Hrvate koji se protive tvojim proustaškim političkim idejama, a onda i sve Srbe. Eto zašto.
Druga je priča što ovaj kakti urbani ali svejedno veliki Srbin o tome nema pojma pa te moguće čak smatra i saveznikom neke vrste.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Guest 24/12/2020, 21:25

pizzon wrote:
zapad ne zeli tursku i njihove
sticenike u eu.

E. Posebno Francuska. 
I tu će teško stradati prije svega muslimani u BiH, a dijelom i kod vas, a onda i vi, jer ste se previše vazali uz Tursku.
Ali ajde ti to objasni nekima, posebno Srbima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by veber 24/12/2020, 21:32

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
eu po ničem ne sliči na rim. niti na republiku niti na carstvo.
us je preslika rima u kasnoj republici i počecima carstva.

eu nema nikakav mehanizam niti obilježje rimskog carstva.

cezara su ubili u ime republike, nesvjesni kamo država srlja.
to je odgodilo cezarov pohod na parte.
njegov pranećak oktavijan august cezar je u mladoj dobi skužio u čemu je problem pa je sve objediono u svom liku i djelu te začeo čvrtu državu. senat, kongres, tribusi bili su nebitni.

julije, prije njega je napravio hrpu reformi i popločio u je put.
kasnije nakon tranzicije bila su četiri cara i otprilke 200 godina mira i prosperiteta.
ali eu nikako ne nalikuje na rim.

Jao, jao veberu...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sveto_Rimsko_Carstvo
jao jao šejkeru.
rim prestaje postojati provalom plemena, a odokarom.
carstvo mrlja dok ih selđuci ne ruše.

crkva preuzima na sebe atribute carstva, ali kao sama po sebi ne posjeduje vojsku.

pape nose bijelo kako je to davno bilo određeno od strane senata. ne pape same po sebi.
cezar je umor na martovske ide.

purpur i bordo se razlikuju.
zato kardinali nose purpur, a to je svjetovna funkcija u crkvi, za razliku od biskupa koji može biti, a i ne mora biti kardinalom.
ti ili ja možemo biti kardinali, ali nemremo biti biskupi.

mogao bi se rapisat fo sutra o obleki i sl. ili zašto postoji vez na suknji svečenika ili zašto franjevci nose smeđe.

zašto je kaligula bio kaligula ili zašto se rimska legija sastojala od kohorti i zakaj su centurioni imali pod sobom 8 desetina, a ne 10.

gugl nije uvijek fren, a još je gori kada netko želi biti a priori.

Veberu, Sveto Rimsko Carstvo njemačke narodnosti.
Formalno nikakve veze sa Rimom, niti zapadnim niti istočnim.
Ali samo ti piši o Rimu, to ti je ionako omiljena tema.
rim mi je hobi.
crkva se smatra slijednicom rimskog carstva.

kako zapadnog- koje u biti ne kihava s odokarom koji je pred najezdom huna, avara i ostalih ušao u italiju.već onog klinca julijusa ili tako nekaj.
istok odoljeva raznim provalama, ali selđučka dinastija organizira otomaniju.

krščanstvo kao i judeizam opstaju i u novoj državi. 
ako se nisi pomuslimanio bio si obavezan plaćat porez.
mlećani uredno posluju s turcima.

u zamjenu za mir i trgovinu ragusa se odrče teritorija i izlaza na more osmanima.
uredno plaća danak.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by IL Risorto 24/12/2020, 21:35

Speare Shaker wrote:
סמאל wrote:
Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Naivni pirat ne zna da hordak cuva gladnog karla za njega:)

I za mene, a gdje ne bi za njega.
Zašto bih za tebe ?

Stvar je u tome da vaš izostanak vizije,ne dozvoljava vam sagledati punu sliku a kamo li izvan okvira.
I mi i Srbi u cijeloj toj priči potpuno smo nebitni,te se uopće ne moramo voliti,ali nužnost i dobrobit prevladavanja nesuglasica i zle krvi iz prošlosti,podjednako je i nama i Srbima u interesu,kao i svim ostalim malim balkanskim narodima.

Daj ne lupetaj o stvarima o kojima nemaš pojma s pojmom. Ti me svakako ne možeš i nećeš učiti niti o povijesti niti o modernoj politici. Niti na lokalnoj razini, a pogotovo ne na globalnoj.
Zato što si krvožedan i rado bi dao poklati prvo sve Hrvate koji se protive tvojim proustaškim političkim idejama, a onda i sve Srbe. Eto zašto.
Druga je priča što ovaj kakti urbani ali svejedno veliki Srbin o tome nema pojma pa te moguće čak smatra i saveznikom neke vrste.
Zanimljivo,na jednom drugom mjestu,optužili su me kako sam krvožedni udbaš i komunist,a istina je ta da sam ja zapravo miroljubiv,i ako se to ne čini na prvu.Ja ne kažem da nekad prije nisam podljegao nekim ideološkim zabludama,međutim to je stvar prošlosti.
Ali sve i kad bi to i bilo istina,opet ne vidim zašto misliš da zaslužuješ da na tebe pustim Karla.
Uvidio sam da je stara paradigma mrtva,te se poklonio novom poretku i njegovim lučonošama,te prihvatio njihova učenja i to je cijela priča.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by veber 24/12/2020, 21:39

ti si maliciozni seronja ko i vrend ti crveni

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by veber 24/12/2020, 21:42

ti si maliciozni seronja ko i vrend ti crveni

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by IL Risorto 24/12/2020, 21:44

veber wrote:ti si maliciozni seronja ko i vrend ti crveni
Možda to tako izgleda gledano iz tvoje perspektive,međutim,mislim da bi se to isto moglo reći i za tebe.Ti takođe vrijeđaš forumaše na jedan najprizemniji i najvulgarniji način,pri tome ne prezaš niti od spuštanja na osobnu razinu.
Kada sam ja ovdje napao bilo koga kao osobu ili pojedinca,zte ako i serem,uglavnom je to općenito i ne odnosi se ni na koga konkretno.
Ti si ne mali broj puta vrijeđao Soru,jastreba,Legendarevicha,Crvenkastog,tak da si zadnji koji bi trebao spočitavati malicioznost.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by veber 24/12/2020, 22:02

סמאל wrote:
veber wrote:ti si maliciozni seronja ko i vrend ti crveni
Možda to tako izgleda gledano iz tvoje perspektive,međutim,mislim da bi se to isto moglo reći i za tebe.Ti takođe vrijeđaš forumaše na jedan najprizemniji i najvulgarniji način,pri tome ne prezaš niti od spuštanja na osobnu razinu.
Kada sam ja ovdje napao bilo koga kao osobu ili pojedinca,zte ako i serem,uglavnom je to općenito i ne odnosi se ni na koga konkretno.
Ti si ne mali broj puta vrijeđao Soru,jastreba,Legendarevicha,Crvenkastog,tak da si zadnji koji bi trebao spočitavati malicioznost.
kaj bi vam trebao zaželjet sretan božić?
vama nekima nije božić, a drugima je za dva tjedna.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by danni1 24/12/2020, 22:10

סמאל wrote:
jastreb wrote:Točno.

Kojega vraga su narod išli razdvajati,kada republičke granice nisu ni blizu nacionalnim tj.etničkim.

A o kulturnim i mentalitetskim granicama da i ne govorimo.

"Nazire li se uopce kraj ovom debilizmu i manipulaciji? Da bi lakse shvatili poantu ovog posta, probajte se vratiti 30 godina u nazad. Zivis kraj svojeg susjeda kojega poznajes 10,20 ili 30 godina. Gledas ga svaki dan. Postajete kao braca. On je prvi tu kada pocinjes graditi kucu iz temelja. Osnivate obitelj i ti i on. Djeca vam postaju najbolji prijatelji. Idete zajedno na more. Zena mu pravi kolace pa svaki puta donese tebi pola tepsije. U zimskom vremenu ga cujes u 5 sati ujutro kako lopata snijeg. Ti se probudis u 7,pogledas kroz prozor i vidis da je ocistio i pred tvojom kucom, samo iz razloga da bi proveo to vrijeme sa tobom uz jutarnju rakijicu koje bi ti izgubio na ciscenje. Ako si se slucajno zatekao na poslu dok su ti suprugu uhvatili trudovi, taj susjed ju je odvezao u bolnicu. Sto se tada desava? Upalis jedan dan TV, i neki kreten ti govori da ti to nije susjed nego tvoj najveci neprijatelj. Da je on to sve glumio kako bi te mogao ubiti,i tebe i tvoju obitelj. Ma nemoj? Isto tako i njegovi mediji pricaju njemu o tebi. Znaci toliko si naivan da vjerujes nekom šupku koji ni nezna pokazati na karti tvoje mjesto u kojem zivis, ali zna sto ti susjed misli? Kaze : ili ti njega, ili on tebe. Uzimas pusku u ruke, opalis preko ograde i promasis. On ti uzvrati. To vide i drugi susjedi pa kazu: evo ipak su mediji u pravu. Uzimaju svi oruzje i nastaje histerija. Nakon svega se vratis kuci, bez ruke ili noge. Fali ti nekoliko clanova tvoje obitelji, dijete, brat, sestra, tata, mama.. Ali dobio si mirovinu 5.000 kn jer si ostao bez ruke. Gledas u susjedovo dvoriste gdje su vam se djeca igrala dok ste vi rostiljali, ali sada vise nema ni susjeda a ni tvoga djeteta. Opet upalis TV gdje se pojavljuje onaj isti, samo u novom ruhu i sa nekoliko milijuna vise na bankovnom racunu. Uvjerava te da je to ok sto si izgubio vlastito dijete, brata, oca.. Oni su dali zivote za domovinu. Ti sada moras uzivati u toj domovini, bez ruke, bez najmilijih. "Susjed je krivac" za to sto ti se desilo. Ti mu opet vjerujes i zivis u zabludi. Sretan si sto si dobio drzavu i napokon vise ne gledas svojeg susjeda. Nakon kratkog vremena pocinju u tvojoj drzavi dijeliti vlastiti narod na istomisljenike od neistomisljenika,HDZ,SDP... ustase, cetnic balije....
i dok se vi prepucavate medusobno, oni vas kradu ispred ociju. Godina po godinu i vi im naivci opet vjerujete. Shvatite da nesto nije u redu tek kada vam preko noci nestane pola ulice mladih ljudi, koji su otisli u svijet zbog vase naivnosti i njihovog lopovluka. Opet palite TV i onaj isti manipulator baca kost izmedu vas i tih ljudi koji su otisli u svijet. Sada su ti ljudi krivi zbog odlaska jer su vas ostavili na cjedilu i nema vise tko raditi. Vi ste domoljubi koji ste ostali, a ovi su izdajnici. Vi naivni opet pocinjete mrziti te ljude, dok vam huskaci kradu ono zadnje sto se da ukrasti. Naravno do danasnjeg dana vam nisu rekli iz kojeg razloga su ti mladi ljudi napustili svoje domove. Razumijem da ste do sada bili naivni, ali da i dalje vjerujete onima koji vas sustavno unistavaju zadnjih 30 godina.. e to ne mogu shvatiti? Opet palite TV i sada upiru prstom u vaseg prvog susjeda : "Mozda je zarazen"? Tako i njemu govore za vas : " Mozda je zarazen"? I opet vi idioti pocinjete mrziti svoga susjeda. Gledate ga kroz prozor i spremni ste zvati policiju ako covjek ide po kruh. Ne iz razloga jer se brinete za njegovo zdravlje, nego iz objesti kako bi on zaradio kaznu. Toliko su vam sjebali um da ćete uskoro dopustiti da vas odvoje od vlastite djece. Do jucer ste kukali kako si ne mozete postenim radom omoguciti odlazak na more, a sada ste i preko toga presli.Toliko su vas izmanipulirali da vam je jebena rolna WC papira najbitnija u životu.Gdje vam je nestalo ljudsko dostojanstvo? Možete li niže od ovoga?"
Možete samo je pitanje tko će vas prvi dočekati kad upalite tv...

Odličan tekst,tjera na razmišljanje
Aha. Samo što je puno više susjeda koji su radili sasvim suprotno.

Zato je ovaj tekst maloumno balavljenje o ničemu.

Jebala vas Jugoslavija.

_________________
dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Leviathan2 24/12/2020, 22:24

diste jugoslovencine
kako ste samo orni raspravljat o jugoslaviji  u svako doba dana i noci
ili za ili protiv u vama cuci mali jugosloven
il kako se kaze, otisli vi davno iz jugoslavije al jugoslavija nije iz vas :D

_________________
dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by IL Risorto 24/12/2020, 22:27

veber wrote:
סמאל wrote:
veber wrote:ti si maliciozni seronja ko i vrend ti crveni
Možda to tako izgleda gledano iz tvoje perspektive,međutim,mislim da bi se to isto moglo reći i za tebe.Ti takođe vrijeđaš forumaše na jedan najprizemniji i najvulgarniji način,pri tome ne prezaš niti od spuštanja na osobnu razinu.
Kada sam ja ovdje napao bilo koga kao osobu ili pojedinca,zte ako i serem,uglavnom je to općenito i ne odnosi se ni na koga konkretno.
Ti si ne mali broj puta vrijeđao Soru,jastreba,Legendarevicha,Crvenkastog,tak da si zadnji koji bi trebao spočitavati malicioznost.
kaj bi vam trebao zaželjet sretan božić?
vama nekima nije božić, a drugima je za dva tjedna.
Dobro,nemam namjeru prepirat se na ovaj sveti dan.Zato,Sretan ti Božić.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by pizzon 24/12/2020, 22:42

Speare Shaker wrote:
pizzon wrote:
zapad ne zeli tursku i njihove
sticenike u eu.

E. Posebno Francuska. 
I tu će teško stradati prije svega muslimani u BiH, a dijelom i kod vas, a onda i vi, jer ste se previše vazali uz Tursku.
Ali ajde ti to objasni nekima, posebno Srbima.

mi iskeno ne cinimo nista
da ubrzamo put ka eu.
to je ujedno i cilj rusije.
da nikad ne budemo eu.
apsolutno kontrolisu nasu
crkvu.cime se potire smisao
autokefalnosti.
kosovo je u tome platforma
za odklon od eu.
da postoji politicka volja,
nasao bi se model
prevazilazenja, bez
sustinskog priznanja.
cilj je ograditi srbiju od
nato i eu.
to je cilj nasih vlasti, rusije i kine.
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by marcellus 24/12/2020, 22:58

Nova Juga, može, dapače. Jasno bez Hrvatske i Slovenije, jer mi smo ionako EU a Srbija to neće bit u dogledno vrijeme a vjerojatno nikad, pa ni teoretski ne možemo u državnu zajednicu dok ili mi ne izađemo iz EU, što nećemo, ili dok oni ne uđu u EU, što oće kurac.

Dakle, Albanija plus Kosovo plus Makedonija plus Srbija plus Bosna... šiptarosrbija. Može.

_________________
dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Noor 24/12/2020, 23:15

Serbinho-3 wrote:

Tesko da ce Srbija sa ostalima vise imati bilo kakvu konekciju.

pa naravno da neće, nije nitko lud s vama ići u bilo kakvu kompu

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena - Page 8 Empty Re: dr Nele Karajlić:Nova Jugoslavija samo je pitanje vremena

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum