ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by crvenkasti 8/12/2020, 13:53

Srbija u kurcu


Former Secretary of State Madeleine Albright, Daniel Serwer and J.Bugajski offer policy recommendations for the region under a Biden-Harris Administration.

SAD bi trebale pritisnuti Evropljane da sankcioniraju one koji zagovaraju neovisnost Republike Srpske, navest će Server

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan 873x400

Kongres SAD: Nova administracija mogla bi zauzeti drastično drugačiji stav u regiji

U Komitetu za vanjske poslove Predstavničkog doma Kongresa SAD danas će biti održano saslušanje na kojem će učestvovati stručnjaci za zapadni Balkan.

Oni će dati preporuke budućnoj administraciji, koju će predvoditi Džo Bajden (Joe Biden), o tome kakve stavove zauzeti prema našoj regiji.

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan 873x400

Stručnjaci, među kojima su bivša državna sekretarka Medlin Olbrajt (Madeleine Albright), profesor ''Johns Hopkins'' univerziteta Danijel Server (Daniel Serwer) i analitičar Januš Bugajski (Janusz), novoj administraciji dat će preporuke za daljnje djelovanje na Balkanu.

Domaćin sastanka je predsjedavajući Komiteta, kongresmen Eliot Engel. Podsjetimo da novi predsjednik SAD u januaru preuzima dužnost.

Kako „Avaz“ ekskluzivno saznaje, Server će u svom obraćanju pozvati buduću administraciju SAD na snažniji angažman kada je riječ o sprečavanju secesije RS, unutrašnjim reformama u smislu slabljenja entiteta, te punom priznavanju državnosti Kosova.

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan 873x400

Server: Oštar zaokret američke politike

U svom govoru će navesti da Dejton danas služi interesima „etničkih pljačkaških barona“, od kojih „jedan naoružava svoju državnicu za otcjepljenje, drugi ga ohrabruje, a treći se žali“.

- SAD bi trebale pritisnuti Evropljane da sankcioniraju one koji zagovaraju neovisnost Republike Srpske te da ojačaju i premjeste svoje trupe, uz vidljivu podršku SAD, u grad Brčko na sjeveroistoku zemlje kako bi blokirali secesiju - kazat će Server.

Takva BiH neće se temeljiti na etničkoj podjeli moći, već na većini građana koji biraju svoje predstavnike. Kantoni i entiteti, kao i etnički veto i ograničenja, nestat će. Amerikanci i Evropljani trebali bi pozdraviti mogućnost novog građanskog ustava. Niko izvan BiH ne može reformirati njen ustav. Potreban je narodni pokret. SAD, zajedno s Evropljanima, trebaju zaštititi taj narodni pokret od represije dok lišavaju entitete finansijskih sredstava i preusmjeravaju ih na centralnu vladu i općine - Serverov je stav.

Priznanje Kosova


Server će navesti da i dalje postoje problemi između Srbije i Kosova, kao i unutar BiH, gdje je Srbija, također, faktor.

- Sve što sam predložio, bit će lakše ako Srbija pomogne. Ako Adem Vuchiqi nastavi preferirati autokratiju i svrstavanje s Rusijom i Kinom, Evropljani i Amerikanci morat će pronaći prilike da ubrzaju dan kada će Srbija biti predana stvarnoj demokratiji kod kuće i boljim odnosima sa susjedima - stoji, između ostalog, u Serverovom govoru.



Uvjeriti Rusiju i Kinu


- Glavni američki cilj dijaloga je uzajamno priznavanje i razmjena ambasadora. Predsjednik Bajden i kancelarka Angela Merkel trebali bi eksplicitno objaviti ovaj cilj i pritisnuti članice EU koje nisu priznale Kosovo da izjave da će priznati Kosovo najkasnije dok to učini i Srbija. Članstvo u UN-u će zahtijevati od Amerikanaca da uvjere Rusiju i Kinu da ne stavljaju veto - navest će Server.  

--------------------

https://avaz.ba/vijesti/bih/614641/sta-ce-biti-predlozeno-na-saslusanju-u-kongresu-sacuvati-bih-i-kosovo-te-pomoci-srbiji

Hahaha - gotovi su!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Serbinho-3 8/12/2020, 15:03

Tri izgubljena slucaja, koji zive u 90-im...

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Serbinho-3 8/12/2020, 15:11

Sarajevo se sve vise udaljava od Erdogana, koketiranjem sa

istima...

Kasnije se pitaju zasto Erdogan veruje vise Beogradu.

Isto vazi i za Pristinu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by crvenkasti 8/12/2020, 15:26

Možda jesu malo senilni i izhlapili, ali lijepo ih je slušati.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 15:35

Oni u Sarajevu samo čekaju i vape da im dođu AMerikanci ili kurci ili palci izvana pa da im sklepaju državu umjesto da idu na dogovor sa ostala dva naroda

Sad im je crkotina Bajden životna nada ... 

Neće crkotina uradit ništa kao ni ostali prije njega
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by crvenkasti 8/12/2020, 15:45

Ringo10 wrote:Oni u Sarajevu samo čekaju i vape da im dođu AMerikanci ili kurci ili palci izvana pa da im sklepaju državu umjesto da idu na dogovor sa ostala dva naroda

Sad im je crkotina Bajden životna nada ... 

Neće crkotina uradit ništa kao ni ostali prije njega

Nisu rekli kojim metodama će pritiskati države da prihvate njihove ciljeve i uvjeriti Kinu i Rusiju da i oni pristanu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 15:50

crvenkasti wrote:
Ringo10 wrote:Oni u Sarajevu samo čekaju i vape da im dođu AMerikanci ili kurci ili palci izvana pa da im sklepaju državu umjesto da idu na dogovor sa ostala dva naroda

Sad im je crkotina Bajden životna nada ... 

Neće crkotina uradit ništa kao ni ostali prije njega

Nisu rekli kojim metodama će pritiskati države da prihvate njihove ciljeve i uvjeriti Kinu i Rusiju da i oni pristanu.
MA šta će uradit. Kroz UN neće progurati ništa.

Može neko sranje napravit ko što su napravili 1991 i 1992 ali to onda povlači druge stvari 

Tad su nagovorili blesavog Aliju da otkaže potpis na Lisabonskom papiru.

Oni samo zlo donose. A kad su stvarno htjeli da rat stane rat je stao.


MA goni ih u pizdu materinu ... od njih samo jad i propast.

Davno je prošlo vrijeme MArshalovog plana i prosperiteta

Svako nametanje rješenja vodi samo u propast. Oni bi trebali bit medijatori u nekom novom dogovoru. A ako budu išli silom u podržavanju jedne strane kontra ostala dva naroda, BiH će se raspast definitivno i oni neće moći ništa. 

A da primijene silu e pa nije ovo više 1995ta godina.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by pizzon 8/12/2020, 15:53

to je ekipa koja sama sebi
daje znacaj.
ali se bojim, da cemo zbog
fatamorgane sjebati sansu
sa blinkenom. blinken za razliku
od trampa i njegovih prednost
daje  ideologoji i globalnim
ciljevima amerike od funkcionalnog
resenja. baiden je fikus u svom timu.
ali sam se zaledio kad sam sinoc
cuo jednu ruskinju koja
rece da je za rusiju primarno
da pravoslavni narodi imaju
zajednicku sudbinu.
strasno, hriscanstvo je ljubav
orema bogu, hristu, expanzija a ne 
seperatizam ili karantin !
neverovatno


Last edited by pizzon on 8/12/2020, 15:54; edited 1 time in total
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 15:54

pizzon wrote:to je ekipa koja sama sebi
daje znacaj.
ali se bojim, da cemo zbog
fatamorgane sjebati sansu
sa blinkerom. blinker za razliku
od trampa i njegovih daje 
prednost ideologoji i globalnim
ciljevima amerike od funkcionalnog
resenja.
ali sam se zaledio kad sam sinoc
cuo jednu ruskinju koja
rece da je za rusiju primarno
da pravoslavni narodi imaju
zajednicku sudbinu.
strasno, hriscanstvo je ljubav
orema bogu, hristu, expanzija a ne 
seperatizam ili karantin !
neverovatno
Jebala te ta ruska glupača i jebala te tvoja Amerika.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by pizzon 8/12/2020, 15:56

ja sam samo napisao
sta sam sinoc cuo preko
tv.a

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by RayMabus 8/12/2020, 15:57

Mislim da je i Srbima u interesu da se sankciiniraju svi koji pričaju o otcjepljenu RS jer takvi u osnovi ugrožavaju RS pošto RS po Dejtonu postoji jedino unutar BiH.

Ovo o Kosovu se nisam niti potrudio pročitati do kraja. Kosovo me ne zanima.

Ovo u sredini , evo mu odgovor :

Rasprava u Saboru

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvatski-sef-diplomatije-nuzno-nadograditi-dejton-da-bi-se-osigurala-ravnopravnost-naroda/201208109
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by pizzon 8/12/2020, 16:00

Ringo10 wrote:
pizzon wrote:to je ekipa koja sama sebi
daje znacaj.
ali se bojim, da cemo zbog
fatamorgane sjebati sansu
sa blinkenom. blinken za razliku
od trampa i njegovih daje 
prednost ideologoji i globalnim
ciljevima amerike od funkcionalnog
resenja.
ali sam se zaledio kad sam sinoc
cuo jednu ruskinju koja
rece da je za rusiju primarno
da pravoslavni narodi imaju
zajednicku sudbinu.
strasno, hriscanstvo je ljubav
orema bogu, hristu, expanzija a ne 
seperatizam ili karantin !
neverovatno
Jebala te ta ruska glupača i jebala te tvoja Amerika.

ja sam samo realan,
vise volim srbiju od bosanske zablude.
neverovatno kako su komunje
i informbirovci brzinski
prihvatili pravoslavni karantin
kao resenje.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 16:05

RayMabus wrote:Mislim da je i Srbima u interesu da se sankciiniraju svi koji pričaju o otcjepljenu RS jer takvi u osnovi ugrožavaju RS pošto RS po Dejtonu postoji jedino unutar BiH.

Ovo o Kosovu se nisam niti potrudio pročitati do kraja. Kosovo me ne zanima.

Ovo u sredini , evo mu odgovor :

Rasprava u Saboru

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvatski-sef-diplomatije-nuzno-nadograditi-dejton-da-bi-se-osigurala-ravnopravnost-naroda/201208109
Kad su u pitanju Hrvati u BiH, ja tu od Hrvatske već odavno ne očekujem ništa pozitivno za nas.

Hrvatska je sinonim za beskičmenjaštvo i kukavičluk.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by crvenkasti 8/12/2020, 16:16

Ono što drži Ameriku na mjestu svjetskog lidera jest dolar koji je već desetljećima svjetska valuta.

Sve trgovina naftom se odvija u dolarima. Da bi kupio naftu, prvo moraš kupiti dolare.

Dugovi su izraženi u dolarima. Svi su svima dužni ogromne količine nepostojećih dolara. Trgovina i manipulacija dugovima direktno financira Ameriku.
Sistem je već gotovo potpuno truo i jedva se drži na životu.

Onog trenutka kad šteta od raspada dolarskog sistema bude manja od štete koju ovakav sistem čini Kini, Rusiji i ostalim igračima, dolar i Amerika će se srušiti kao kula od karata.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Serbinho-3 8/12/2020, 16:21

RayMabus wrote:Mislim da je i Srbima u interesu da se sankciiniraju svi koji pričaju o otcjepljenu RS jer takvi u osnovi ugrožavaju RS pošto RS po Dejtonu postoji jedino unutar BiH.

Ovo o Kosovu se nisam niti potrudio pročitati do kraja. Kosovo me ne zanima.

Ovo u sredini , evo mu odgovor :

Rasprava u Saboru

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvatski-sef-diplomatije-nuzno-nadograditi-dejton-da-bi-se-osigurala-ravnopravnost-naroda/201208109


Promasio si loptu...

Ne govori niko o otcepljenju RS, vec da se svede na to da se

Srbi i Hrvati nista ne pitaju pri upravljanju drzavom.

Sve dati u ruke Sarajevu.

Kosovo da se prizna a da to ispostuju Rusi i Kinezi.

Realno politika 90-ih na Balkanu.

Srbe .ebu zbog Rusije.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 16:24

crvenkasti wrote:Ono što drži Ameriku na mjestu svjetskog lidera jest dolar koji je već desetljećima svjetska valuta.

Sve trgovina naftom se odvija u dolarima. Da bi kupio naftu, prvo moraš kupiti dolare.

Dugovi su izraženi u dolarima. Svi su svima dužni ogromne količine nepostojećih dolara. Trgovina i manipulacija dugovima direktno financira Ameriku.
Sistem je već gotovo potpuno truo i jedva se drži na životu.

Onog trenutka kad šteta od raspada dolarskog sistema bude manja od štete koju ovakav sistem čini Kini, Rusiji i ostalim igračima, dolar i Amerika će se srušiti kao kula od karata.
Mora se priznati da su taj parazitski financijski sistem genijalno osmislili. 

Ali dobro, svemu mora doći kraj. Sudeći po njihovoj nervozi, stvari im ne idu baš kako bi htjeli. 

Ne znam, neki ekonomist je rekao da je gigantska pljačka Rusije i kolonizacija bivše socijalističjke Istočne Europe produžila život tome sistemu bar 30 godina.

Ali izgleda da je i to skoro iscrpljeno. Nije ni čudo što toliko zvjerski mrze Putina jer on je sve to dokrajčio. RAčunali su Rusiju raskomadat i kolonizirat njene dijelove i pljačkat slijedećih 200 godina.
Ponovo pokušavaju aktuelizirati priču o neovisnom Sibiru preko svoje Pete Kolone u Rusiji, ali ne ide ...

Nije uspjelo, baš ih je zajebo Putko i ekipa oko njega.


Last edited by Ringo10 on 8/12/2020, 16:26; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by RayMabus 8/12/2020, 16:24

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Mislim da je i Srbima u interesu da se sankciiniraju svi koji pričaju o otcjepljenu RS jer takvi u osnovi ugrožavaju RS pošto RS po Dejtonu postoji jedino unutar BiH.

Ovo o Kosovu se nisam niti potrudio pročitati do kraja. Kosovo me ne zanima.

Ovo u sredini , evo mu odgovor :

Rasprava u Saboru

https://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvatski-sef-diplomatije-nuzno-nadograditi-dejton-da-bi-se-osigurala-ravnopravnost-naroda/201208109


Promasio si loptu...

Ne govori niko o otcepljenju RS, vec da se svede na to da se

Srbi i Hrvati nista ne pitaju pri upravljanju drzavom.

Sve dati u ruke Sarajevu.

Kosovo da se prizna a da to ispostuju Rusi i Kinezi.

Realno politika 90-ih na Balkanu.

Srbe .ebu zbog Rusije.

Nisam promašio loptu nego sam njegov tekst podijelio na tri dijela i sva tri objasnio.

Danas je rasprava u hrvatskom Saboru a HDZ je na vlasti iduće četiri godine koliko i Biden a to znači da će ovi teško provest centralizaciju u BiH jer je na vlasti HDZ u Hrvatskoj a ne socijalisti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Ringo10 8/12/2020, 16:28

Serbinho-3 wrote:

Srbe .ebu zbog Rusije.

DA, tačno, Srbe jebu zbog Rusije jer u Srbiji vide nekakvu rusku agenturu i ispostavu na Balkanu. 

A to uopće nije tako. Ali tim luđacima se to ne može objasniti.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Serbinho-3 8/12/2020, 16:49

Takodje recimo i da garnituru Demokratske Stranke cine

uglavnom Jevreji, koji stvaranjem dve Islamske drzave u

Evropi, ucinili uslugu Islamsko Arapskom Svetu, gde cine sebi

uslugu kroz stavljanje Palestine po strani od istog Islamsko

Arapskog Sveta.

Realno je neverovatno da se neko toliko interesuje za ta dva

slucaja.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbi najebali: novi američki plan za Balkan Empty Re: Srbi najebali: novi američki plan za Balkan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum