ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

" Dara iz Jasenovca " nominacije

Page 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by IL Risorto Mon 7 Dec - 16:50

crvenkasti wrote:
Ringo10 wrote:22. 04 1945 - proboj iz Jasenovca

Goloruki izmučeni ljudi bježe jer znaju da će ih likvidirati. Znaju da je oko 700 žena iz ženskog dijela logora zvjerski poubijano predhodnog dana.
Bližio se kraj i ustaški monstrumi su uklanjali sve tragove 

I odlučuju se na proboj jer drugoga izbora nemaju. Kreću 22. 04 1945 ujutro u 10 sati pod vođstvom heroja Ante Bakotića, 23 godišnjeg Sinjanina 
Zaorio se njegov poklič- Naprijed drugovi i krenuo je proboj golorukih logoraša

Ustaše su "herojski" derali po njima mitraljezima ... od 1073 logoraša u proboju preživjelo je 117 ljudi. Ante Bakotić je smrtno pogođen pao u Savu ...Hanžeković presječen rafalom na samoj ivici šumarka i drveća koje mu je trebalo biti spasenje.

I onda se gospoda ustaše pitaju a zašto su ih partizani pomlatili na kraju rata. Ne znam šta su očekivali da su zaslužili.

Inače u ruke partizana na kraju rata su pali svi ti ustaški "junaci" koji su bili osoblje u Jasenovcu i drugim logorima. 
Baš mi ih je žao.

I zašto se niko u Hrvatskoj ne sjeti da snimi film po ovome

Tko im je kriv, zašto su bježali?
Pa bježala je i ustaška nejač na Bleiburg,zašto su bježali ?

IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by crvenkasti Mon 7 Dec - 17:05

סמאל wrote:
crvenkasti wrote:
Ringo10 wrote:22. 04 1945 - proboj iz Jasenovca

Goloruki izmučeni ljudi bježe jer znaju da će ih likvidirati. Znaju da je oko 700 žena iz ženskog dijela logora zvjerski poubijano predhodnog dana.
Bližio se kraj i ustaški monstrumi su uklanjali sve tragove 

I odlučuju se na proboj jer drugoga izbora nemaju. Kreću 22. 04 1945 ujutro u 10 sati pod vođstvom heroja Ante Bakotića, 23 godišnjeg Sinjanina 
Zaorio se njegov poklič- Naprijed drugovi i krenuo je proboj golorukih logoraša

Ustaše su "herojski" derali po njima mitraljezima ... od 1073 logoraša u proboju preživjelo je 117 ljudi. Ante Bakotić je smrtno pogođen pao u Savu ...Hanžeković presječen rafalom na samoj ivici šumarka i drveća koje mu je trebalo biti spasenje.

I onda se gospoda ustaše pitaju a zašto su ih partizani pomlatili na kraju rata. Ne znam šta su očekivali da su zaslužili.

Inače u ruke partizana na kraju rata su pali svi ti ustaški "junaci" koji su bili osoblje u Jasenovcu i drugim logorima. 
Baš mi ih je žao.

I zašto se niko u Hrvatskoj ne sjeti da snimi film po ovome

Tko im je kriv, zašto su bježali?
Pa bježala je i ustaška nejač na Bleiburg,zašto su bježali ?

Hrvati su bili u pravu. Nisu željeli živjeti u komunističkoj Srboslaviji.

Ali ovi nisu željeli u demokratskoj Hrvatskoj. A imali su sva prava po najvišim međunarodnim standardima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Pirate Mon 7 Dec - 17:25

Ringo10 wrote:Nekima je idol Maks Luburić ...

Ja idola nemam ali mogu da poštivam ljude


A meni je recimo ovaj Sinjanin veličina i heroj a Hrvati na žalost za njega i ne znaju

https://www.facebook.com/ustasesramota/photos/ante-bakotic-herojpovikom-naprijed-drugovi-22-travnja-1945-oznacio-pocetak-probo/381927268608106/

To je pravi Hrvat. Hrvatina!

Slava mu!
Ima velicina i heroja koji su pomalo zaboravljeni kao sto je Tomo Buzov, oficir JNA koji se sam samcat suprostavio bandi iz paravojne jedinice koja je na liniji Štrpce - Priboj izvukla Muslimane iz vlaka i pobila. Nazalost ni on nije prezivio taj susret ali je barem svima nama odrzao lekciju iz humanosti.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Šandor Winnetou Mon 7 Dec - 17:59

Pirate wrote:
Ringo10 wrote:Nekima je idol Maks Luburić ...

Ja idola nemam ali mogu da poštivam ljude


A meni je recimo ovaj Sinjanin veličina i heroj a Hrvati na žalost za njega i ne znaju

https://www.facebook.com/ustasesramota/photos/ante-bakotic-herojpovikom-naprijed-drugovi-22-travnja-1945-oznacio-pocetak-probo/381927268608106/

To je pravi Hrvat. Hrvatina!

Slava mu!
Ima velicina i heroja koji su pomalo zaboravljeni kao sto je Tomo Buzov, oficir JNA koji se sam samcat suprostavio bandi iz paravojne jedinice koja je na liniji Štrpce - Priboj izvukla Muslimane iz vlaka i pobila. Nazalost ni on nije prezivio taj susret ali je barem svima nama odrzao lekciju iz humanosti.
ima ih još, ovaj čovjek je spasio Hrvata u Vu i kao nagradu dobio 20 godina pred visokim sudom za ratne zločine u Beogradu.
...[size=37]EKSKLUZIVNO JAVLJANJE IZ RUME: Predrag Milojević – Kinez, dobrovoljac Srpske radikalne stranke: “Vilima sam spasio od krvoloka, ubojica i luđaka! Nisam dao životinjama koje su ga masakrirale da ga ubiju! Učinio sam to kao kršćanin! Nisam počinio nikakav zločin, a dobio sam 20 godina zatvora! Beogradski proces za Ovčaru je režiran da se zaštiti vrh JNA! Spreman sam sve doći posvjedočiti u Hrvatsku, al’ nitko me nije zvao!”[/size]
[size=37]https://direktno.hr/direkt/vilim-karlovic-prezivio-sam-ovcaru-velepromet-i-mitrovicu-iz-dorh-me-nikada-nitko-nije-pozvao-razgov-112618/[/size]

_________________
" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Šandor Winnetou Mon 7 Dec - 18:02

tre wrote:
Pirate wrote:
Ringo10 wrote:Nekima je idol Maks Luburić ...

Ja idola nemam ali mogu da poštivam ljude


A meni je recimo ovaj Sinjanin veličina i heroj a Hrvati na žalost za njega i ne znaju

https://www.facebook.com/ustasesramota/photos/ante-bakotic-herojpovikom-naprijed-drugovi-22-travnja-1945-oznacio-pocetak-probo/381927268608106/

To je pravi Hrvat. Hrvatina!

Slava mu!
Ima velicina i heroja koji su pomalo zaboravljeni kao sto je Tomo Buzov, oficir JNA koji se sam samcat suprostavio bandi iz paravojne jedinice koja je na liniji Štrpce - Priboj izvukla Muslimane iz vlaka i pobila. Nazalost ni on nije prezivio taj susret ali je barem svima nama odrzao lekciju iz humanosti.
ima ih još, ovaj čovjek je spasio Hrvata u Vu i kao nagradu dobio 20 godina pred visokim sudom za ratne zločine u Beogradu.
...[size=47]EKSKLUZIVNO JAVLJANJE IZ RUME: Predrag Milojević – Kinez, dobrovoljac Srpske radikalne stranke: “Vilima sam spasio od krvoloka, ubojica i luđaka! Nisam dao životinjama koje su ga masakrirale da ga ubiju! Učinio sam to kao kršćanin! Nisam počinio nikakav zločin, a dobio sam 20 godina zatvora! Beogradski proces za Ovčaru je režiran da se zaštiti vrh JNA! Spreman sam sve doći posvjedočiti u Hrvatsku, al’ nitko me nije zvao!”[/size]
[size=47]https://direktno.hr/direkt/vilim-karlovic-prezivio-sam-ovcaru-velepromet-i-mitrovicu-iz-dorh-me-nikada-nitko-nije-pozvao-razgov-112618/[/size]
inače treba pročitati knjigu Vilima Karlovića ili saslušati njegovo svjedočanstvo da bi se razumjeli razmjeri ludila koji su tada vladali u srpskim glavama.

_________________
" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Šandor Winnetou Mon 7 Dec - 18:04

samo da napomenem da su ovi mučitelji dobili po nekoliko mjeseci zatvora
Neovisno i nepristrano srpsko sudstvo press

_________________
" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by IL Risorto Mon 7 Dec - 18:07

Evo upravo sad na HRT1 u emisiji,,Kod nas doma'' gostovala Jasmila Žbanić,potvrdila da je film,,Quo vadis Aida'' već osvojio neke nagrade,(ne da mi se sad googlat gdje i koje)
Kako sad to,kako to,film o muslimanskoj nejači dobija nagrade a o srpskoj nejači ništa.Njušim neku zavjeru.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Guest Mon 7 Dec - 22:15

סמאל wrote:Evo upravo sad na HRT1 u emisiji,,Kod nas doma'' gostovala Jasmila Žbanić,potvrdila da je film,,Quo vadis Aida'' već osvojio neke nagrade,(ne da mi se sad googlat gdje i koje)
Kako sad to,kako to,film o muslimanskoj nejači dobija nagrade a o srpskoj nejači ništa.Njušim neku zavjeru.

To je zato jer si selektivan kad su zločini u pitanju. Zločine nad jednima podržavaš jer ne voliš iste i sam. Dok se drugih kao zgrazaš najviše radi toga jer ne voliš zemlju iz koje dolaziš a i zabavno ti je na neki način govoriti drugima da su zločinci i nešto slično. Jebiga diže se na šta se diže.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Ringo10 Tue 8 Dec - 0:50

Tema je Jasenovac ... ali uvijek zavrsi sa Srbima i pricom o ratu devedesetih i Domovinskim ratom.

To je ono sto pricam, Hrvati nisu u stanju da se suoce sa zlom ustaskog rezima, traze mu alibi i placu i lamentiraju nad propasti tog rezima ...

I sve dok je tako Hrvati ce biti mentalno sjeban narod. U vjecnoj shizofreniji.

Kao sto I Srbi nisu u stanju da se suoce sa zlom koje su posijali prije 30 godina.

Isti su ...jebi ga
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Guest Tue 8 Dec - 2:01

Ringo10 wrote:Tema je Jasenovac ... ali uvijek zavrsi sa Srbima i pricom o ratu devedesetih i Domovinskim ratom.

To je ono sto pricam, Hrvati nisu u stanju da se suoce sa zlom ustaskog rezima, traze mu alibi i placu i lamentiraju nad propasti tog rezima ...

I sve dok je tako Hrvati ce biti mentalno sjeban narod. U vjecnoj shizofreniji.

Kao sto I Srbi nisu u stanju da se suoce sa zlom koje su posijali prije 30 godina.

Isti su ...jebi ga

To nije istina. Potpuno sranje se desilo i zločin se dogodio. Ono s čime se ljudi generalno nabacuju su brojke....jedni da povećaju samu odgovornost a jedni da je umanje. To su tako sjebane i morbidne stvari da se nitko normalan ne želi ni upuštati u to. Meni je dovoljno znati da se zločin desio, da su ga napravile ustaše i da je brojka sekundarna kad je činjenica da se radilo o eksterminaciji nepodobnih. 

Isto tako ja ne osjećam baš nikakvu odgovornost za takvo nešto. Ono dogodilo se 50 godina prije nego što sam se opće rodio. Kakvu jebenu odgovornost bih ja trebao imati? Zbog toga što su to radili idioti iz redova naroda kojem pripadam? Molim te... Povijesno treba prihvatiti da se sranje dogodilo, da su ga napravili hrvati i nastaviti živjeti na način da se nešto slično nikada više ne dogodi. A idioti koji pumpaju brojeve...nek pumpaju kad im je napeto. I obrnuto jelte.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by michaellcmacha Tue 8 Dec - 3:39

Pa dokle ovo više... Srpski narod u većem dijelu ndh je pristao ili uz četničke ili uz partizanske bandite... Ti isti četnici i partizanski banditi su klali i ubijali hrvatske civile u mjestima koja su kvalificirala kao ustaška uporišta ili  kao mjesta gdje je bio veliki odaziv u domobrane ili u ustaše... Na identičan način su se ustaše odnosno ndh odnosila prema onim mjestima koja su bila kvalificirana kao četnička ili partizanska odnosno kao mjesta iz kojih je značajan broj Srba odlučio boriti se protiv ndh... Ubijen je poprilično velik broj ljudi koji su izravno ili neizravno podržavali ili četničke ili partizanske bandit koji su bili u onim okolnostima neprijatelji koji su htjeli uništiti ndh i bili su legitiman cilj... Ali je isto tako ubijen i po prilično velik broj Hrvata također ne dužnih civila... 
Aj nek mi netko pojasni ovu situaciju kao primjer...
Ide ustaška postrojba na određeni prostor, određenu poziciju za koju su im lojalni srbi iz jednog sela dojavili da se tu nalaze partizani, prolaze kraj drugog srpskog sela koji su partizanski jataci... I srbi iz tog sela uspiju dojaviti partizanima da dolaze ustaše, oni postave ustaša ma zasjedu i ustaše dobiju po piksi... Nakon toga ustaše izvršne odmazdu nad jatacima, ali ne diraju srbe iz sela koje im je lojalno...  Poslije ili u toku rata u to selo se sjure partizani pokolj u cijelo selo, a žitelji onog propartizanskog sela ustaške jatake orikažu ustaški žrtvama... I to je bio generalni obrazac koji je moša pijade do u detalje opisao...
A onaj popis koji je stavio prate sa ubijeni srbima pogledajte malo podrobnije, detaljnije, pa ćete vidjeti da se u najvećem broju radi o muškim osobama u dobi koja se vrednuje kao vojnička dob i uglavnom su to sve i bili ili pripadnici nopa ili čpa, koji su svakodnevno napadali i ubijali domobrane, ustaše, željezničar, pripadnike seoskih i općinskih straža i naravno hrvatske civile... A on ih tu pokušava prikazati kao nekakve bedužne žrtve... 
Na kraju krajeva isti obrazac su koristili i u zadnjem ratu... Bjesomučno su četnici i partizani u sadejstvu ubijali hrvatske vojnike i nedužne i bespomoćne hrvatske civile a kasnije na sve moguće i nemoguće načine pokušali prikazati svoje minimalne žrtve kao ogroman zločin...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by michaellcmacha Tue 8 Dec - 3:51

Naravno hrvatska ili polu hrvatska gamad svim srcem i dušom pristaje pušiti tu priču jer im je to dobar alibi u njihovoj borbi za njihovu jugoslavensku hrvatsku u kojoj nema mjesta za hrvate, pogotovo ne za one koji su se bandi četničkom i partizanskom suprotstavili

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by michaellcmacha Tue 8 Dec - 3:51

Bandu naravno neću nabrajati, ona će se sama prepoznati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Ringo10 Tue 8 Dec - 3:55

Ustasa ostaje ustasa pa ga jebi ... i sta da mu radis

I onda sere Srbima da su cetnici ... A isti ko da su preslikani

Srbi, Hrvati I Bosnjaci su isti...potpuno isti...potpuno jednaki

Fasistoidne populacije bez ikakvog karaktera, bez ljudskog integriteta, bez empatije...

Jedino je dobro sto izumiru. I sto prije izumiru i nestanu to bolje za covjecanstvo

Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:01

tre wrote:
crvenkasti wrote:
tre wrote:
crvenkasti wrote:
tre wrote:
uvijek, treba dati braći srbima podršku u nabijanju kompleksa našoj ustašoidnosti!

Ustaše su postavili temelje našoj državi.
Moramo to biti.
Nemamo što drugo.
nisu, da jesu zemuna vi vidjeli nebi

Otac Domovine i utemellitelj Hrvatske dr Franjo Tuđman na Prvome općem saboru HDZ-a prema Danasu br. 477 od 9.04.1991. st. 32/34

„NDH nije bila samo puka "kvislinška" tvorba i "fašistički zločin" već i izraz kako povijesnih težnji hrvatskog naroda za svojom samostalnom državom, tako i spoznaja međunarodnih čimbenika, a u ovom slučaju vlade Hitlerove Njemačke, koja je na ruševinama versaillskoga krojila novi evropski poredak; tih težnji Hrvatske i njenih geografskih granica."
i što ti tu nije jasno četkice?
Nije tebi jasno koliko je hrvata poginuli u bratoubulačkom sukobu ustaša i partizana plus kao žrtve fačista u svojim domovima plus kao žrtve ustaških logora, 
NE svira stalno istu tu svoju usranu muziku

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:04

michaellcmacha wrote:Naravno hrvatska ili polu hrvatska gamad svim srcem i dušom pristaje pušiti tu priču jer im je to dobar alibi u njihovoj borbi za njihovu jugoslavensku hrvatsku u kojoj nema mjesta za hrvate, pogotovo ne za one koji su se bandi četničkom i partizanskom suprotstavili
Ne lupetaj 
To možeš prodavati svojim rezardima koji su ovakvu hrvatsku kakvu imamo danas smanjili za pol milijuna hrvata 

Pa moraju malo lupati po jugi 
Svi su imali mjesta u njoj
S menom je odrastao i školpvso se i imao više u životu sin ustaše

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:07

Ringo10 wrote:Ustasa ostaje ustasa pa ga jebi ... i sta da mu radis

I onda sere Srbima da su cetnici ... A isti ko da su preslikani

Srbi, Hrvati I Bosnjaci su isti...potpuno isti...potpuno jednaki

Fasistoidne populacije bez ikakvog karaktera, bez ljudskog integriteta, bez empatije...

Jedino je dobro sto izumiru. I sto prije izumiru i nestanu to bolje za covjecanstvo

Sve točno osim sa izumiru 
Ljudi ne žele priznati svoju životinjsku suštinu 
NE vide ju jednostavno još pogotovu kad je politika potiče

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:10

michaellcmacha wrote:Pa dokle ovo više... Srpski narod u većem dijelu ndh je pristao ili uz četničke ili uz partizanske bandite... Ti isti četnici i partizanski banditi su klali i ubijali hrvatske civile u mjestima koja su kvalificirala kao ustaška uporišta ili  kao mjesta gdje je bio veliki odaziv u domobrane ili u ustaše... Na identičan način su se ustaše odnosno ndh odnosila prema onim mjestima koja su bila kvalificirana kao četnička ili partizanska odnosno kao mjesta iz kojih je značajan broj Srba odlučio boriti se protiv ndh... Ubijen je poprilično velik broj ljudi koji su izravno ili neizravno podržavali ili četničke ili partizanske bandit koji su bili u onim okolnostima neprijatelji koji su htjeli uništiti ndh i bili su legitiman cilj... Ali je isto tako ubijen i po prilično velik broj Hrvata također ne dužnih civila... 
Aj nek mi netko pojasni ovu situaciju kao primjer...
Ide ustaška postrojba na određeni prostor, određenu poziciju za koju su im lojalni srbi iz jednog sela dojavili da se tu nalaze partizani, prolaze kraj drugog srpskog sela koji su partizanski jataci... I srbi iz tog sela uspiju dojaviti partizanima da dolaze ustaše, oni postave ustaša ma zasjedu i ustaše dobiju po piksi... Nakon toga ustaše izvršne odmazdu nad jatacima, ali ne diraju srbe iz sela koje im je lojalno...  Poslije ili u toku rata u to selo se sjure partizani pokolj u cijelo selo, a žitelji onog propartizanskog sela ustaške jatake orikažu ustaški žrtvama... I to je bio generalni obrazac koji je moša pijade do u detalje opisao...
A onaj popis koji je stavio prate sa ubijeni srbima pogledajte malo podrobnije, detaljnije, pa ćete vidjeti da se u najvećem broju radi o muškim osobama u dobi koja se vrednuje kao vojnička dob i uglavnom su to sve i bili ili pripadnici nopa ili čpa, koji su svakodnevno napadali i ubijali domobrane, ustaše, željezničar, pripadnike seoskih i općinskih straža i naravno hrvatske civile... A on ih tu pokušava prikazati kao nekakve bedužne žrtve... 
Na kraju krajeva isti obrazac su koristili i u zadnjem ratu... Bjesomučno su četnici i partizani u sadejstvu ubijali hrvatske vojnike i nedužne i bespomoćne hrvatske civile a kasnije na sve moguće i nemoguće načine pokušali prikazati svoje minimalne žrtve kao ogroman zločin...
U što ti trošiš puste sate i dane života 
U spajanje horora i ustaša i partizana 
A inače rado bi da objadniš KOME JE SMETALO 3000 spomenika žrtvama fašizma

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Guest Tue 8 Dec - 8:15

Sora wrote:
michaellcmacha wrote:Pa dokle ovo više... Srpski narod u većem dijelu ndh je pristao ili uz četničke ili uz partizanske bandite... Ti isti četnici i partizanski banditi su klali i ubijali hrvatske civile u mjestima koja su kvalificirala kao ustaška uporišta ili  kao mjesta gdje je bio veliki odaziv u domobrane ili u ustaše... Na identičan način su se ustaše odnosno ndh odnosila prema onim mjestima koja su bila kvalificirana kao četnička ili partizanska odnosno kao mjesta iz kojih je značajan broj Srba odlučio boriti se protiv ndh... Ubijen je poprilično velik broj ljudi koji su izravno ili neizravno podržavali ili četničke ili partizanske bandit koji su bili u onim okolnostima neprijatelji koji su htjeli uništiti ndh i bili su legitiman cilj... Ali je isto tako ubijen i po prilično velik broj Hrvata također ne dužnih civila... 
Aj nek mi netko pojasni ovu situaciju kao primjer...
Ide ustaška postrojba na određeni prostor, određenu poziciju za koju su im lojalni srbi iz jednog sela dojavili da se tu nalaze partizani, prolaze kraj drugog srpskog sela koji su partizanski jataci... I srbi iz tog sela uspiju dojaviti partizanima da dolaze ustaše, oni postave ustaša ma zasjedu i ustaše dobiju po piksi... Nakon toga ustaše izvršne odmazdu nad jatacima, ali ne diraju srbe iz sela koje im je lojalno...  Poslije ili u toku rata u to selo se sjure partizani pokolj u cijelo selo, a žitelji onog propartizanskog sela ustaške jatake orikažu ustaški žrtvama... I to je bio generalni obrazac koji je moša pijade do u detalje opisao...
A onaj popis koji je stavio prate sa ubijeni srbima pogledajte malo podrobnije, detaljnije, pa ćete vidjeti da se u najvećem broju radi o muškim osobama u dobi koja se vrednuje kao vojnička dob i uglavnom su to sve i bili ili pripadnici nopa ili čpa, koji su svakodnevno napadali i ubijali domobrane, ustaše, željezničar, pripadnike seoskih i općinskih straža i naravno hrvatske civile... A on ih tu pokušava prikazati kao nekakve bedužne žrtve... 
Na kraju krajeva isti obrazac su koristili i u zadnjem ratu... Bjesomučno su četnici i partizani u sadejstvu ubijali hrvatske vojnike i nedužne i bespomoćne hrvatske civile a kasnije na sve moguće i nemoguće načine pokušali prikazati svoje minimalne žrtve kao ogroman zločin...
U što ti trošiš puste sate i dane života 
U spajanje horora i ustaša i partizana 
A inače rado bi da objadniš KOME JE SMETALO 3000 spomenika žrtvama fašizma
žrtve imaju pravo srušiti spomenike lažnim žrtvama 

jedini stvarni fašizam kojeg je hrvat proživio je jugonacizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:17

Ringo10 wrote:Tema je Jasenovac ... ali uvijek zavrsi sa Srbima i pricom o ratu devedesetih i Domovinskim ratom.

To je ono sto pricam, Hrvati nisu u stanju da se suoce sa zlom ustaskog rezima, traze mu alibi i placu i lamentiraju nad propasti tog rezima ...

I sve dok je tako Hrvati ce biti mentalno sjeban narod. U vjecnoj shizofreniji.

Kao sto I Srbi nisu u stanju da se suoce sa zlom koje su posijali prije 30 godina.

Isti su ...jebi ga
To su teme za, psihologiju masa, 
Zgodne za recikliranje po internetu 
Jer nikad ne stoji iza njih netko ozbiljan odgovoran i nacionalnoi zdrav 
Nego za dojena kukavički rulja koja u napadu vidi svoju obranu
Tak da.. Ma fuj

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sora Tue 8 Dec - 8:19

obala razuma wrote:
Sora wrote:
michaellcmacha wrote:Pa dokle ovo više... Srpski narod u većem dijelu ndh je pristao ili uz četničke ili uz partizanske bandite... Ti isti četnici i partizanski banditi su klali i ubijali hrvatske civile u mjestima koja su kvalificirala kao ustaška uporišta ili  kao mjesta gdje je bio veliki odaziv u domobrane ili u ustaše... Na identičan način su se ustaše odnosno ndh odnosila prema onim mjestima koja su bila kvalificirana kao četnička ili partizanska odnosno kao mjesta iz kojih je značajan broj Srba odlučio boriti se protiv ndh... Ubijen je poprilično velik broj ljudi koji su izravno ili neizravno podržavali ili četničke ili partizanske bandit koji su bili u onim okolnostima neprijatelji koji su htjeli uništiti ndh i bili su legitiman cilj... Ali je isto tako ubijen i po prilično velik broj Hrvata također ne dužnih civila... 
Aj nek mi netko pojasni ovu situaciju kao primjer...
Ide ustaška postrojba na određeni prostor, određenu poziciju za koju su im lojalni srbi iz jednog sela dojavili da se tu nalaze partizani, prolaze kraj drugog srpskog sela koji su partizanski jataci... I srbi iz tog sela uspiju dojaviti partizanima da dolaze ustaše, oni postave ustaša ma zasjedu i ustaše dobiju po piksi... Nakon toga ustaše izvršne odmazdu nad jatacima, ali ne diraju srbe iz sela koje im je lojalno...  Poslije ili u toku rata u to selo se sjure partizani pokolj u cijelo selo, a žitelji onog propartizanskog sela ustaške jatake orikažu ustaški žrtvama... I to je bio generalni obrazac koji je moša pijade do u detalje opisao...
A onaj popis koji je stavio prate sa ubijeni srbima pogledajte malo podrobnije, detaljnije, pa ćete vidjeti da se u najvećem broju radi o muškim osobama u dobi koja se vrednuje kao vojnička dob i uglavnom su to sve i bili ili pripadnici nopa ili čpa, koji su svakodnevno napadali i ubijali domobrane, ustaše, željezničar, pripadnike seoskih i općinskih straža i naravno hrvatske civile... A on ih tu pokušava prikazati kao nekakve bedužne žrtve... 
Na kraju krajeva isti obrazac su koristili i u zadnjem ratu... Bjesomučno su četnici i partizani u sadejstvu ubijali hrvatske vojnike i nedužne i bespomoćne hrvatske civile a kasnije na sve moguće i nemoguće načine pokušali prikazati svoje minimalne žrtve kao ogroman zločin...
U što ti trošiš puste sate i dane života 
U spajanje horora i ustaša i partizana 
A inače rado bi da objadniš KOME JE SMETALO 3000 spomenika žrtvama fašizma
žrtve imaju pravo srušiti spomenike lažnim žrtvama 

jedini stvarni fašizam kojeg je hrvat proživio je jugonacizam
Ti si luđak brale 
Jebe se, tebi za, žrtve 
Jer da, išta, kužiš znao bi što su ŽRTVE FAŠIZMA 
Tebi je brale stalo dizati prašinu sa svoje i tuđe udaljene i usmrđene moždane ovojnice

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

" Dara iz Jasenovca "  nominacije - Page 10 Empty Re: " Dara iz Jasenovca " nominacije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum