ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 9:59

venus wrote:Well, a koji bi bio razlog da ti meni uzmeš moj "spiritualno razvojni" način gledanja, kojeg btw. ja osobno volim jer mi je apsolutno jasan u mojoj glavi. 
I jasno mi je da moje oko nešto uhvati što drugom promakne jer sam se x puta uvjerila da lako hvatam "dijamante" koje netko zanemari i prođe. 
Isto tako, svjesna sam da će nekom drugom moj način gledanja biti žešći bullshit, a mene to ne dodiruje na osobnoj razini jer shvaćam da smo različiti. 

Međutoa, da npr. većina ili svi ovdje imaju na mene iste observacije tipa, npr. da se stalno opravdavam ili da sam agresivna, ja bi o tome razmislila jesam li. Razmislila bi zašto me drugi tako doživljavaju, koliko u tome ima moje prezentacije sebe ili slabijih komunikacijskih vještina. Hvala Bogu, dovoljno sam realna i introspektivna.
Također uvažavam tuđe mišljenje, čak i ako se s njime ne slažem i imam petlje da kažem u kom dijelu se ne slažem i da to elaboriram.

I ovo podcrtano, odnosno prekriženo zbog mog gušta. Tko smo to pobogu MI? Mi jurišnici, zločesti čopor krvavih očnjaka kontra tebe jadnog koji se teško braniš ili mi svi u Hrvatskoj, mi svi na planeti...? Uopćavanje i generaliziranje je u startu slab temelj za kvalitetnu diskusiju. 

I ovdje apsolutno podržavam kvalitetne provokacije koje imaju dobru motivaciju da razbiju zablude sugovornika koji se nemoćno bacaka ko dijete u plićaku umjesto da kvalitetno odgovori.

razbacujem se osobnim zamjenicama ko index vijestima o koroni- i tko njima i meni šta mere? :P

generaliziranje omogućava da dođemo do nekih prihvatljivih i primjenjivih zaključaka, ali isto tako ste svi skupa i protiv takve vrste raspravljanja kako vidim, još jedan vaš zajednički simptom-

sve se svodi na dojam očito, kic je dijete u plićaku koji nije sposoban kvalitetno odgovoriti i podržava zatiranje (doslovno zatiranje, ovo je Viola napisala za mene) života oko sebe, isto tako sam eugeničar itd (primijeti kako imam niz ovakvih epiteta dobivenih od vas, dok sam ja vama šta pisao, obrazloženja svog mišljenja samo?)

ma nebitno više-

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:05

ebenica wrote:o čemu pričaš ti bokte? interesi pojedinca koji ne želi nosit masku? kaj je s interesima pojedinaca koji umiru po bolnicama? kad ulaziš u dućan maska je jebeni problem? da ne kašlješ po hrani ili drugim ljudima koji tu hranu nose doma? to je jebeni problem? taj pojedinac je pregažen? cijeli svijet se urotio da pregazi tog jadnog pojedinca? jel nam to hoćeš reć? znam da nam to hoćeš reć i zato te ja jebem u mozak jer si glup jebote.

i veliš birokratska kula? porezna baš gušta kai nemre napunit državnu blagajnu s milion popijenih kava, država baš gušta kaj se ne puni državna blagajna, al oni to namjerno rade, sjebu sami sebe samo da mogu sjebat tvoje "slobode" da moraš nosit masku u određenim trenucima dana kad ulaziš negdje jer to je od najvećeg interesa svih država samo o tome razmišljaju kak će tebe i ostale krepile natjerat da, pazi sad šoka, nosiš masku u dućanu.

lako je meni biti glup kad imam ekipu sveznadara na koju se mogu osloniti, i tebe jednog od odličnika u istoj-

naravno da sve svodiš na maske, najslabiji dio cijelog argumenta: a maske nisam ni spominjao, dok me kolegica Viola nije htjela provocirati time da zatirem svetu ljudsku rasu i da sam licemjer jer nosim masku samo od pojave dobronamjernih kazni, našto je počela priča gdje sam dao primjer par društava gdje se maske ne nose i kako se čini: ne prolaze tako crno po pitanju smrtnosti- nešto za zapitati se? ali ne, onda smo krenuli dalje, itakodalje, itakodalje-

ovo za poreznu ne znam kako da komentiram osim onom brendovom: poreznu užgat i zapalit, eto ti je.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:17

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote: ali to zahvaća i normalne ljude, ko josunbrend.

nemam pojma meni je maaalo pao u očima jer je preuzeo tvrdi stav sveznadara-

eto, sve se zna, imamo manual, samo ga ne pratimo dovoljno poslušno!

a u biti virus radi što hoće i cijeli zapad je uhvaćen u raskoraku.

(nisam čitao Bordeauxa baš, ali odličan tekst)..
josunbrend je moj patrijot, un mrzi iste ljude ka mrzin i jo. un i jo smo u puno boljoj situaciji nego chesterton i shaw ča se tiče world viewa.

zahtjevati od njega da omoh usvoji slobodarski stav je ko iskati od keanua reevsa da skoči sa zgrade bez da je popi crvenu tabletu. slobodarski stav išće više konsideracije, kontraintuitivan je, ali držin da je kompatibilan svakomu ki je proizvod zapadne kulture kršćanskog kruga, koja je nepovratno afirmirala individuu ko osnovnu mjernu jedinicu. 

ni neobično da ljudi zaburavljaju kako je svrsishodno upravljanje kompleksnin društvenin sustavima ne samo nemoguće nego i nemjerljivo, i ljudima urođeni otpor prema kaosu, nekakova antientropijska iskra, uvika će prvo posegnuti za kontrolom, regulacijon. a totalna kontrola je jedina kontrola. ona koja nije totalna nije kontrola. konkretno, jo nika više nis isto gljedo na društvene policies nakon jedne jedine popperove rečenice iz - nemoj me uzesti za rič jer su mi se njegove knjige izmišale- otvoreno društvo i njegovi neprijatelji, di je reko parafrazirun: predviđanje ča će se dogoditi sutra na burzi moru utjecati na sutrašnje događaje na burzi.
a, naravski,  mi ne moremo reći koliko je to utjecalo, niti je li utjecalo. sličnu stvor je ponovi peterson, u odgovoru na pitanje more li se svit ujediniti na pitanju o globalnon zatopljenju, ka je reko - ne, i obrazloži da mi ne znomo ča tribo učiniti, a sve i kad bi se složili ča tribo učiniti, nika ne bismo znali je li to ča smo učinili bilo dobro ili ne.

josunbrend imo jednu ključnu kvalitetu zbog ke držin da bi ga se preobrotilo da je češći posjetitelj denkverbota- ni ljevičar. ali sve i da to ni tako, sve i da ga ne uspijemo preobrotiti, siguro bi mi osto patrijot , osto bi g b shaw mon chestertonu.

> brend nije ljevičar

meanwhile:
Svako slobodumno egotripaško šaranje u trenucima nekakve velike krize narušava homogenost, a time i opstojnost zajednice, a ukoliko smo se odlučili za pripadnost istoj te uživanju kakve-takve zaštite te blagodati iste, zar nije onda i razumno od nas tražiti po potrebi i poneko žrtvovanje za to... evo, trenutno se ništa drugo ne traži osim žrtvovanja malo komoditeta da bi se recimo, eventualno sačuvao zdravstveni sustav od potpunog raspada pa time i brojni životi.

zašt ga onda ne pitaš, podržava li postojanje opcije nepripadnosti zajednici-? jer ono, meni se čini da ne možeš birati danas idk-

ovo ostalo razumijem naravno, problemi su komplicirani, jako komplicirani, i to je isto što sam već pisao da imamo pomalo iluziju kontrole i samobičujemo se neprecizno i nepotrebno, dok baš taj brend tvrdi da znamo više manje sve i samo se trebamo čvršće držati tog kursa, a virus jaše po svome kako se čini ipak-

joj žao mi je što sam navalio na brenda malo ali možda se trzne,  a svak ima pravo na svoje mišljenje, nhf brende beer
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 10:22



kic wrote:naravno da sve svodiš na maske, najslabiji dio cijelog argumenta: a maske nisam ni spominjao, dok me kolegica Viola nije htjela provocirati time da zatirem svetu ljudsku rasu i da sam licemjer jer nosim masku samo od pojave dobronamjernih kazni
i onda si se ti odlučio bacit na pod durit se i lupat nogama i rukama da joj pokažeš da je u pravu.




kic wrote: našto je počela priča gdje sam dao primjer par društava gdje se maske ne nose i kako se čini: ne prolaze tako crno po pitanju smrtnosti.
ali o čemu pričaš ti bokte? kaj znači ovo boldano? crno po pitanju smrtnosti? ako ljudi umiru onda je tak svejedno jel ih umrlo 15 ili 27 ali ti to vežeš uz maske jel? pa ajmo malo googlat kad nam je već priroda dala prste i mozak:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

kako se čini nema crnila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:30

ebenica wrote:našto je počela priča gdje sam dao primjer par društava gdje se maske ne nose i kako se čini: ne prolaze tako crno po pitanju smrtnosti.
ali o čemu pričaš ti bokte? kaj znači ovo boldano? crno po pitanju smrtnosti? ako ljudi umiru onda je tak svejedno jel ih umrlo 15 ili 27 ali ti to vežeš uz maske jel? pa ajmo malo googlat kad nam je već priroda dala prste i mozak:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

kako se čini nema crnila.[/quote]

razlika od 0,6%, da, nije neka naročita razlika

s tim da Švedska gotovo cijelo vrijeme normalno živi > nasuprot nas koji jebete u mozak redom, počevši od medija, stožera i vas koji sve to podržavate-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:38


U Švedskoj je od početka pandemije s covidom umrlo oko 7.700 osoba. Stariji od 60 godina čine 96% umrlih, a čak 69% među svim umrlima su stariji od 80 godina. Većina tih ljudi zaražena je u domovima za starije i nemoćne.


https://www.liberal.hr/svedska-covid-19-koronavirus-socijalna-skrb-korona-domovi-za-starije-634

Zbog toga se može reći da bi zaključak trebao biti da je potrebno više privatnih domova pored javnih. Također nije točno da je glavni razlog smrti kod umirovljenika i pacijenata u starčkim domovima nedostatak resursa. Švedska vlada je tijekom zadnjih godina povećala budžetne isplate za javne domove za skoro 4 milijarde kruna (oko 400 milijuna eura). Jedan razlog zašto je bilo manje smrti u privatnim domovima je zbog toga što su privatni domovi bili više inovativni i kreativni oko radnih metoda i zaštite štićenika i radnika. Na primjer, tako što su bolje oblačili svoje osoblje i vršili dezinfekciju prostorija.

Pored toga postoji i generalni razlog zašto stariji ljudi više umiru od korone nego mlađi jer se radi o imunitetu i da strarije osobe često imaju već druge bolest i zbog toga češće umru s koronom nego od korone. Švedska zdravstvena organizacija oko toga navodi i tipičnu sezonsku gripu koja često zarazi starije ljude i na taj način poveća rizik za smrt sa koronom. Koliko to god cinično zvučalo, u Švedskoj u prosjeku jedan umirovljenik živi oko dvije godine u domu prije svoje smrti. Na primjer, tijekom perioda siječanj-travanj u Švedskoj je umrlo oko 11.000 osoba dok je u istom periodu tijekom 2019. godine umrlo oko 10.000 osoba.

Pandemija također pokazuje statičnost i manjak dinamike kod javnih institucija. Jer većina brige o starcima u Švedskoj je pod kontrolom javnih institucija i pored argumenta da je privatizacija loša stvar i da treba više poreza i javne kontrole. Znači, nema logike kada političari i drugi smatraju da "treba više novca" za javne domove u vlasništvu općina. Većina općina u Švedskoj uglavnom upravlja svojim domovima i tu ima raznih problema. Poput grešaka u političkom odlučivanju i loše birokracije kad je riječ o upravljanju resursima.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 10:39

kic wrote:

s tim da Švedska gotovo cijelo vrijeme normalno živi > nasuprot nas koji jebete u mozak redom, počevši od medija, stožera i vas koji sve to podržavate-
a ti se javljaš iz stockholma pa to znaš? ne nose maske i zato žive normalno? to kaj im umiru članovi obitelji, članovi susjedstva to je tebi valjda normalan život?
kad netko umire nA cesti a ti samo prođeš kraj njega bez puno uzbuđivanja i reakcije ti si kao normalan a mi ostali kojima to ne bi bilo normalno smo valjda ludi?
jel nam to svima hoćeš reć? zato kaj imamo više empatije prema svojim umrlima mi smo nenormalni jer nam to ima utjecaj na život na koji smo navikli al šveđani su eto normalni, ne drame puno oko umrlih...
seronjo nenormalni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:41

ebenica wrote:
kic wrote:

s tim da Švedska gotovo cijelo vrijeme normalno živi > nasuprot nas koji jebete u mozak redom, počevši od medija, stožera i vas koji sve to podržavate-
a ti se javljaš iz stockholma pa to znaš? ne nose maske i zato žive normalno? to kaj im umiru članovi obitelji, članovi susjedstva to je tebi valjda normalan život?
kad netko umire nA cesti a ti samo prođeš kraj njega bez puno uzbuđivanja i reakcije ti si kao normalan a mi ostali kojima to ne bi bilo normalno smo valjda ludi?
jel nam to svima hoćeš reć? zato kaj imamo više empatije prema svojim umrlima mi smo nenormalni jer nam to ima utjecaj na život na koji smo navikli al šveđani su eto normalni, ne drame puno oko umrlih...
seronjo nenormalni.

:facepalm

samo o emocijama i znaš pričati, otvorite si tea-sveznadar-party-chat.. nitko vam ne brani
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 10:44

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:

s tim da Švedska gotovo cijelo vrijeme normalno živi > nasuprot nas koji jebete u mozak redom, počevši od medija, stožera i vas koji sve to podržavate-
a ti se javljaš iz stockholma pa to znaš? ne nose maske i zato žive normalno? to kaj im umiru članovi obitelji, članovi susjedstva to je tebi valjda normalan život?
kad netko umire nA cesti a ti samo prođeš kraj njega bez puno uzbuđivanja i reakcije ti si kao normalan a mi ostali kojima to ne bi bilo normalno smo valjda ludi?
jel nam to svima hoćeš reć? zato kaj imamo više empatije prema svojim umrlima mi smo nenormalni jer nam to ima utjecaj na život na koji smo navikli al šveđani su eto normalni, ne drame puno oko umrlih...
seronjo nenormalni.

:facepalm

samo o emocijama i znaš pričati, otvorite si tea-sveznadar-party-chat.. nitko vam ne brani
pa zato kaj sam čovjhek debilu usrani, to je ljudima u prirodi i ponašam se pazi sad jebenog šoka: prirodno! jel bi se trebao ponašat ko stroj? protuprirodno?
jel bi lav trebao prestat lovit životinje za hranu? kaj bi ti sve htio promjenit da bi tvoje usrano sranje postalo normalno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 10:50

ebenica wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:

s tim da Švedska gotovo cijelo vrijeme normalno živi > nasuprot nas koji jebete u mozak redom, počevši od medija, stožera i vas koji sve to podržavate-
a ti se javljaš iz stockholma pa to znaš? ne nose maske i zato žive normalno? to kaj im umiru članovi obitelji, članovi susjedstva to je tebi valjda normalan život?
kad netko umire nA cesti a ti samo prođeš kraj njega bez puno uzbuđivanja i reakcije ti si kao normalan a mi ostali kojima to ne bi bilo normalno smo valjda ludi?
jel nam to svima hoćeš reć? zato kaj imamo više empatije prema svojim umrlima mi smo nenormalni jer nam to ima utjecaj na život na koji smo navikli al šveđani su eto normalni, ne drame puno oko umrlih...
seronjo nenormalni.

:facepalm

samo o emocijama i znaš pričati, otvorite si tea-sveznadar-party-chat.. nitko vam ne brani
pa zato kaj sam čovjhek debilu usrani, to je ljudima u prirodi i ponašam se pazi sad jebenog šoka: prirodno! jel bi se trebao ponašat ko stroj? protuprirodno?
jel bi lav trebao prestat lovit životinje za hranu? kaj bi ti sve htio promjenit da bi tvoje usrano sranje postalo normalno.

da, ponašaš se u skladu s tim kako ti većina odozgor govori da bi trebao i da je tako oke, na najlakšoj si liniji postojanja..

mogao bi prestati vrijeđati bar jer takve ljubavi nikom ne treba.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 10:59

kic wrote:

da, ponašaš se u skladu s tim kako ti većina odozgor govori da bi trebao i da je tako oke, na najlakšoj si liniji postojanja..

mogao bi prestati vrijeđati bar jer takve ljubavi nikom ne treba.
kako se ja to točno ponašam? nosim masku jer mi je to normalno kad ulazim u dućan? da ne dišem i kašljem po hrani koju će netko nosit doma? u ostalih 23 sata i 50 minuta u danu ju ne nosim, to je najlakša linija postojanja? popijem kavu doma umjesto u kafiću i vlasnik kafića me ne gleda na kameri dok kopam nos i nemoram gledat kak konobarici dolazi poruka od vlasnika jer mi se nije dovoljno široko nasmiješila kad mi je donijela kavu. ja ful lagano postojim. al kaj bi ti znao o postojanju? jesi bio u vojsci? jesi bio, ne dao bog, u zatvoru? jel živiš u velikom gradu? jebe mi se za sva državna pravila, ne znače mi apsolutno ništa, svijet je pun nepisanih pravila i posljedice su puno gore kad ih kršiš od kazne od tisuću kuna, al ti gledaš svijet iz svog malog voćnjaka svog malog sela di se svi poznaju i di nitko neće nikom polomit noge radi parkinga ili preglasne muzike.

ne, ne bi mogao prestat vrijeđat jer je to dio ljudskosti, emocije su ono kaj nas čini ljudima, nedostatak emocija radi pizdeka kao što si ti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 17 Dec - 11:02

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote: ali to zahvaća i normalne ljude, ko josunbrend.

nemam pojma meni je maaalo pao u očima jer je preuzeo tvrdi stav sveznadara-

eto, sve se zna, imamo manual, samo ga ne pratimo dovoljno poslušno!

a u biti virus radi što hoće i cijeli zapad je uhvaćen u raskoraku.

(nisam čitao Bordeauxa baš, ali odličan tekst)..
josunbrend je moj patrijot, un mrzi iste ljude ka mrzin i jo. un i jo smo u puno boljoj situaciji nego chesterton i shaw ča se tiče world viewa.

zahtjevati od njega da omoh usvoji slobodarski stav je ko iskati od keanua reevsa da skoči sa zgrade bez da je popi crvenu tabletu. slobodarski stav išće više konsideracije, kontraintuitivan je, ali držin da je kompatibilan svakomu ki je proizvod zapadne kulture kršćanskog kruga, koja je nepovratno afirmirala individuu ko osnovnu mjernu jedinicu. 

ni neobično da ljudi zaburavljaju kako je svrsishodno upravljanje kompleksnin društvenin sustavima ne samo nemoguće nego i nemjerljivo, i ljudima urođeni otpor prema kaosu, nekakova antientropijska iskra, uvika će prvo posegnuti za kontrolom, regulacijon. a totalna kontrola je jedina kontrola. ona koja nije totalna nije kontrola. konkretno, jo nika više nis isto gljedo na društvene policies nakon jedne jedine popperove rečenice iz - nemoj me uzesti za rič jer su mi se njegove knjige izmišale- otvoreno društvo i njegovi neprijatelji, di je reko parafrazirun: predviđanje ča će se dogoditi sutra na burzi moru utjecati na sutrašnje događaje na burzi.
a, naravski,  mi ne moremo reći koliko je to utjecalo, niti je li utjecalo. sličnu stvor je ponovi peterson, u odgovoru na pitanje more li se svit ujediniti na pitanju o globalnon zatopljenju, ka je reko - ne, i obrazloži da mi ne znomo ča tribo učiniti, a sve i kad bi se složili ča tribo učiniti, nika ne bismo znali je li to ča smo učinili bilo dobro ili ne.

josunbrend imo jednu ključnu kvalitetu zbog ke držin da bi ga se preobrotilo da je češći posjetitelj denkverbota- ni ljevičar. ali sve i da to ni tako, sve i da ga ne uspijemo preobrotiti, siguro bi mi osto patrijot , osto bi g b shaw mon chestertonu.

> brend nije ljevičar

meanwhile:

Svako slobodumno egotripaško šaranje u trenucima nekakve velike krize narušava homogenost, a time i opstojnost zajednice, a ukoliko smo se odlučili za pripadnost istoj te uživanju kakve-takve zaštite te blagodati iste, zar nije onda i razumno od nas tražiti po potrebi i poneko žrtvovanje za to... evo, trenutno se ništa drugo ne traži osim žrtvovanja malo komoditeta da bi se recimo, eventualno sačuvao zdravstveni sustav od potpunog raspada pa time i brojni životi.


zašt ga onda ne pitaš, podržava li postojanje opcije nepripadnosti zajednici-? jer ono, meni se čini da ne možeš birati danas idk-

ovo ostalo razumijem naravno, problemi su komplicirani, jako komplicirani, i to je isto što sam već pisao da imamo pomalo iluziju kontrole i samobičujemo se neprecizno i nepotrebno, dok baš taj brend tvrdi da znamo više manje sve i samo se trebamo čvršće držati tog kursa, a virus jaše po svome kako se čini ipak-

joj žao mi je što sam navalio na brenda malo ali možda se trzne,  a svak ima pravo na svoje mišljenje, nhf brende beer

idk=idi u kurac?

i tribo navoliti no nje, gazi ga ča jače moreš; un more podniti jer je muški, ni ljevičar.

i, ni ljevičar, bez obzira na citat. niko se ne rođo ko slobodarac. svi smo na početku socijalisti. 
ali, imoš pravo, pitati ću ga, ali ne nešto teškopoput učlanjenja u zajednicu, nego..

Svako slobodumno egotripaško šaranje u trenucima nekakve velike krize narušava homogenost, a time i opstojnost zajednice, a ukoliko smo se odlučili za pripadnost istoj te uživanju kakve-takve zaštite te blagodati iste, zar nije onda i razumno od nas tražiti po potrebi i poneko žrtvovanje za to... evo, trenutno se ništa drugo ne traži osim žrtvovanja malo komoditeta da bi se recimo, eventualno sačuvao zdravstveni sustav od potpunog raspada pa time i brojni životi.

reci josunbrende, zoč bi čovik ki je prisilno učlonjen u zdravstveni sustav imo moralnu obavezu pomogati ton sustavu? ni li to reći isto ko da politički zatvorenik na golon otoku imo obvezu izvesti heimlichov manevar nad stražaron ki se zagrcnu dok ga je pendreči? i, nota bene, politički zatvorenik kome bismo želili natovariti tu odgovornost, ni siguran zno li izvesti ot manevar, tribo li uopće stražoru ot manevar i hoće li njegovo nestručno postupanje zapravo koštati stražora života, gurajući blokadu dublje u dušnik. i stražor je srbin.
eto, to su opcije iskimo tribo računati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 11:04


idk = I dont know
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 11:08

kic wrote:

sve se svodi na dojam očito, kic je dijete u plićaku koji nije sposoban kvalitetno odgovoriti i podržava zatiranje (doslovno zatiranje, ovo je Viola napisala za mene) života oko sebe, isto tako sam eugeničar itd (primijeti kako imam niz ovakvih epiteta dobivenih od vas, dok sam ja vama šta pisao, obrazloženja svog mišljenja samo?)

ma nebitno više-


Koji si ti pizdek, zapravo. Tek sad to vidim u punom sjaju. :)


Dakle, zaboravimo tvoje prethodno svodjenje
teme "sto cini ljude tako posebnima da su sveti/nepovredivi" na iznenadno potezanje price o "ubojstvima nerodjene djece", u stilu Metilde, gdje se implicitno (jer kako bi drugacije pizdek poput tebe to izveo) odnosis prema zenama kao monstrumima koji zatiru vlastitu vrstu...


Dakle, zaboravimo taj moment. Hajdemo odmah istaknuti moj moment u kojem ti s pravom nudim tvoju vlastitu metodu besramnih optuzbi.

violator wrote:
kic wrote:ne, cijela priča je počela od lika koji liči na Michael Moorea i koji na predavanju od Miltona Friedmana, potpuno izvan teme i nepotrebno, izjavljuje da je za pobačaj i da ne smatra život svetinjom inače, što sam samo komentirao kao nepotrebno..

ne žderem se, već mi je to tužno i pogrešno, ljudsko srce počinje kucati već u trećem tjednu razvoja, a do 10. tjedna se radi kod nas?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heart_development


Mislis, kao ovaj lik?

Denkverbot - Page 36 Img_2036

Na ostalo cu ti samo reci da si sladak tako sucutnog razmisljanja... Suza suzu sustize. Jer zene su monstrumi koji zatiru nasu vrstu.


Usput, bas me zanima koliko je vas koji drze ljudski zivot nepovredivim nosilo uopce maskicu prije propisivanja kazni. Eto, samo jedan mali detalj / djelce ocuvanja postojecih zivota. :)

Koliko vas je zapomagalo zbog mjera ocuvanja zivota jer... ekonomija? Koliko vas tvrdi kako ovaj virusic nije gori od prehladice?

Licemjeri najobicniji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 11:26

violator wrote:
kic wrote:

sve se svodi na dojam očito, kic je dijete u plićaku koji nije sposoban kvalitetno odgovoriti i podržava zatiranje (doslovno zatiranje, ovo je Viola napisala za mene) života oko sebe, isto tako sam eugeničar itd (primijeti kako imam niz ovakvih epiteta dobivenih od vas, dok sam ja vama šta pisao, obrazloženja svog mišljenja samo?)

ma nebitno više-


Koji si ti pizdek, zapravo. Tek sad to vidim u punom sjaju. :)


Dakle, zaboravimo tvoje prethodno svodjenje
teme "sto cini ljude tako posebnima da su sveti/nepovredivi" na iznenadno potezanje price o "ubojstvima nerodjene djece", u stilu Metilde, gdje se implicitno (jer kako bi drugacije pizdek poput tebe to izveo) odnosis prema zenama kao monstrumima koji zatiru vlastitu vrstu...


Dakle, zaboravimo taj moment. Hajdemo odmah istaknuti moj moment u kojem ti s pravom nudim tvoju vlastitu metodu besramnih optuzbi.

violator wrote:
kic wrote:ne, cijela priča je počela od lika koji liči na Michael Moorea i koji na predavanju od Miltona Friedmana, potpuno izvan teme i nepotrebno, izjavljuje da je za pobačaj i da ne smatra život svetinjom inače, što sam samo komentirao kao nepotrebno..

ne žderem se, već mi je to tužno i pogrešno, ljudsko srce počinje kucati već u trećem tjednu razvoja, a do 10. tjedna se radi kod nas?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heart_development


Mislis, kao ovaj lik?

Denkverbot - Page 36 Img_2036

Na ostalo cu ti samo reci da si sladak tako sucutnog razmisljanja... Suza suzu sustize. Jer zene su monstrumi koji zatiru nasu vrstu.


Usput, bas me zanima koliko je vas koji drze ljudski zivot nepovredivim nosilo uopce maskicu prije propisivanja kazni. Eto, samo jedan mali detalj / djelce ocuvanja postojecih zivota. :)

Koliko vas je zapomagalo zbog mjera ocuvanja zivota jer... ekonomija? Koliko vas tvrdi kako ovaj virusic nije gori od prehladice?

Licemjeri najobicniji.

previše mi je malo foruma, ja nigdje nisam govorio o zatiranju, taj post o abortusu je bio komentar na yt klip od Miltona Friedmana kad se još nije cijela moćna sveznadar ekipa okupila, prije svih tema, ne da mi se stalno vrtjeti priču unazad stvarno, dakle na tvoj post:

"Dakle, imamo monstruma koji bi svjesno zatirao vlastitu vrstu da mu nije propisanih kazni jer... Znanost ne valja. :)"

postoji kljucna razlika između: svjesnog ubijanja zigote ili kako god ti to vec zoves do 10tjedna trudnoce, i između sirenja gripe sto se svake zime događa i što se ne može zaustaviti potpuno i nošenje maski zapravo izgleda i povećava mogućnost širenja zaraze jer onda još manje čestice prolaze i sasvim sigurno te zaraze, o cemu je pisao Lauc npr, ne znam dal da mu vjerujem ali vecina janih ljudi koji gotovo stalno nose maske su se svejedno zarazili i sirili zarazu tako da sam mu naklonjen vjerovati..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Thu 17 Dec - 11:55

kic wrote:

previše mi je malo foruma, taj post o abortusu je bio komentar na yt klip od Miltona Friedmana kad se još nije cijela moćna sveznadar ekipa okupila, prije svih tema, ne da mi se stalno vrtjeti priču unazad stvarno, dakle na tvoj post:

"Dakle, imamo monstruma koji bi svjesno zatirao vlastitu vrstu da mu nije propisanih kazni jer... Znanost ne valja. :)"

postoji kljucna razlika između: svjesnog ubijanja zigote ili kako god ti to vec zoves do 10tjedna trudnoce, i između sirenja gripe sto se svake zime događa i što se ne može zaustaviti potpuno i nošenje maski zapravo izgleda i povećava mogućnost širenja zaraze jer onda još manje čestice prolaze i sasvim sigurno te zaraze, o cemu je pisao Lauc npr, ne znam dal da mu vjerujem ali vecina janih ljudi koji gotovo stalno nose maske su se svejedno zarazili i sirili zarazu tako da sam mu naklonjen vjerovati..


To da ti je previse foruma tvrdis vec godinama pa si svejedno ovdje i pises o "principima".

Dakle, nepotrebna recenica.

Dalje, dosla sam u trenutku kad se pocelo govoriti o nepovredivosti ljudskog zivota i pozeljela malo prosiriti raspravu. Zasto si ti u jednom trenutku govora o pliskavicama skrenuo pricu na " pobacaj" (ovo tvoje obrazlozenje o yt klipu nije mi nikakvo obrazlozenje), samo ti znas.


Ali kad sam okrenula plocu i ja pa zaigrala tvojim nacinom, onda je nastao problem. Sad tu cvilis o tome kako sam te optuzila da zatires ljudsku vrstu. Nije ugodno, ha? :) S time da u ovakvoj situaciji nenosenje maski ugrozava daleko vise ljudskih zivota od zena koje odlaze na prekid trudnoce.


Btw, vec sam pojasnila da maske NISU svemirska odijela, da, i s maskom mozes pobrati virus, ALI... s maskom ne dolazi do full impacta, a to JEST razlika izmedju slabijih i jacih simptoma.

Usput, budi Svedjanin, a manje Hrvar pa se kreni cesce setati umjesto sto se bildas pred ekranom. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Thu 17 Dec - 12:14

aben wrote:
kic wrote:
https://www.aier.org/article/tyranny-during-its-reign-is-unrecognized-by-its-victims/

e, lako je ka lolek i bolek podržavaju totalitarizam, onibsu jugosloveni. ali to zahvaća i normalne ljude, ko josunbrend.

And those few ideological freaks who recklessly insist on calling our saviors “tyrants” do not appreciate the need for quick and decisive action from the top.

bordeuax mi je jedun od dražih, imo je video u kin je opiso market forces ki su mu pomogli da mu sin ne umre od retke bolesti črivo. 
Ako su oni Lolek i Bolek, ti i Kic ste definitivno Pat & Mat.  :P



To društvo koje bi vi izgradili bi bilo kao i njihove rabote. 



Teorija vam još i štima, ali vas muči praktični dio.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Thu 17 Dec - 12:24

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote: ali to zahvaća i normalne ljude, ko josunbrend.

nemam pojma meni je maaalo pao u očima jer je preuzeo tvrdi stav sveznadara-

eto, sve se zna, imamo manual, samo ga ne pratimo dovoljno poslušno!

a u biti virus radi što hoće i cijeli zapad je uhvaćen u raskoraku.

(nisam čitao Bordeauxa baš, ali odličan tekst)..
josunbrend je moj patrijot, un mrzi iste ljude ka mrzin i jo. un i jo smo u puno boljoj situaciji nego chesterton i shaw ča se tiče world viewa.

zahtjevati od njega da omoh usvoji slobodarski stav je ko iskati od keanua reevsa da skoči sa zgrade bez da je popi crvenu tabletu. slobodarski stav išće više konsideracije, kontraintuitivan je, ali držin da je kompatibilan svakomu ki je proizvod zapadne kulture kršćanskog kruga, koja je nepovratno afirmirala individuu ko osnovnu mjernu jedinicu. 

ni neobično da ljudi zaburavljaju kako je svrsishodno upravljanje kompleksnin društvenin sustavima ne samo nemoguće nego i nemjerljivo, i ljudima urođeni otpor prema kaosu, nekakova antientropijska iskra, uvika će prvo posegnuti za kontrolom, regulacijon. a totalna kontrola je jedina kontrola. ona koja nije totalna nije kontrola. konkretno, jo nika više nis isto gljedo na društvene policies nakon jedne jedine popperove rečenice iz - nemoj me uzesti za rič jer su mi se njegove knjige izmišale- otvoreno društvo i njegovi neprijatelji, di je reko parafrazirun: predviđanje ča će se dogoditi sutra na burzi moru utjecati na sutrašnje događaje na burzi.
a, naravski,  mi ne moremo reći koliko je to utjecalo, niti je li utjecalo. sličnu stvor je ponovi peterson, u odgovoru na pitanje more li se svit ujediniti na pitanju o globalnon zatopljenju, ka je reko - ne, i obrazloži da mi ne znomo ča tribo učiniti, a sve i kad bi se složili ča tribo učiniti, nika ne bismo znali je li to ča smo učinili bilo dobro ili ne.

josunbrend imo jednu ključnu kvalitetu zbog ke držin da bi ga se preobrotilo da je češći posjetitelj denkverbota- ni ljevičar. ali sve i da to ni tako, sve i da ga ne uspijemo preobrotiti, siguro bi mi osto patrijot , osto bi g b shaw mon chestertonu.
 .... sve i da ga ne uspijemo preobratiti...:^0

E pa stvarno si pravi ispljuvak. 

Uvaljuješ Kicu vruće krumpire i guštaš kako se on koprca kad ga svi "napadnu", a ti iz prikrajka povremeno puhneš u vatru kad se počne stišavati.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 17 Dec - 12:37

violator wrote:To da ti je previse foruma tvrdis vec godinama pa si svejedno ovdje i pises o "principima".

Dakle, nepotrebna recenica.

Dalje, dosla sam u trenutku kad se pocelo govoriti o nepovredivosti ljudskog zivota i pozeljela malo prosiriti raspravu. Zasto si ti u jednom trenutku govora o pliskavicama skrenuo pricu na " pobacaj" (ovo tvoje obrazlozenje o yt klipu nije mi nikakvo obrazlozenje), samo ti znas.


Ali kad sam okrenula plocu i ja pa zaigrala tvojim nacinom, onda je nastao problem. Sad tu cvilis o tome kako sam te optuzila da zatires ljudsku vrstu. Nije ugodno, ha? :) S time da u ovakvoj situaciji nenosenje maski ugrozava daleko vise ljudskih zivota od zena koje odlaze na prekid trudnoce.


Btw, vec sam pojasnila da maske NISU svemirska odijela, da, i s maskom mozes pobrati virus, ALI... s maskom ne dolazi do full impacta, a to JEST razlika izmedju slabijih i jacih simptoma.

Usput, budi Svedjanin, a manje Hrvar pa se kreni cesce setati umjesto sto se bildas pred ekranom. ;)

evo gledao sam u more pola sata na pauzi i nešto kontam kontam, i dokonto ja da odustanem od samostalnog razmišljanja !

i zato pišem ti ovo pismo kao PRIJAVNICU za klub sveznadara

naime, zahvaljujući uvidima vas i ostalih forumaša uviđam da su stvari jednostavne, žena ako odluči do 10 tjedna može dati odstraniti fetus, a ako ne odluči onda se taj fetus može i roditi; i ni u kom slučaju neću više pomisliti da se radi o nekakvom zatiranju - iako nigdje nisam ni napisao da se radi o zatiranju; isto tako svaki zaključak se konvenziocnalistički i znanstveno mora maksimalno proširiti kako bi vidjeli da li se uklapa s emocionalnim mišljenjima nas sveznadara, jer kako bi inače ustanovili je li nešto ispravno ili nije, zahvaljujući uvidima kolege vidim sada da samo treba ponekad opsovati, reći nekome da je glup i nehuman, eugeničar, zatirač, drvena marija isl puno gore prostote (još nisam dovoljna napredan za njih) - da bi se kvalificirao za humanost: vrijeđanje = humanost, pokušavam to naučiti još; isto tako, neću više odstupati od zadanih programa i savjeta vrlo važnih demokratskih tijela koje se žele miješati u svaku poru ljudskog života, zatvarajući čitave gospodarske grane i ograničavaju ljudsko kretanje, potpuno opravdano i s potpunim objašnjenima nama sveznadarima ali ostalima očigledno ne (bože izbavi ih iz neznadarskog grijeha), jer je vrlo očigledno da ljudi ne znaju voditi svoj život, da ne znaju brisati svoj nos i ležati bolesni doma, te da svakako moramo dopustiti i pozdraviti uskakanje u ljudske živote jer to je jedini način da preživimo od pandemije koja izgleda uzima podjednako života kao i svake zime, ali ovaj put poklanjamo pažnju i pratimo to pomno pa je sve drugačije i sve je strašno kao prvi put, znači dopuštam silovanje svog mozga datim uputama neupitnih autoriteta koji reagiraju na temelju: straha, panike i emocija, bez dubljih i jasnih objašnjenja, i više neću bildati svoju samovažnost ni ego razmišljanjima koji ne vode nigdje osim svađom sa svima vama, jer očito to ne podnosim a i cijela zajednica pati od nehomogenosti, a čemu? kad mogu lijepo slušati i biti mlak, lagan i bezbrižan.. ima drugih da brinu brigu pa da.

zahvaljujem na pažnji, u nadi pozitivnog odgovora ovoj pristupnici, vaš Neznadar.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 17 Dec - 12:43

to ti ka nihilius, njega su potirali u podrum:)

al aj, svak imo svoj breaking point. u filmu sinoć, svi su akteri bili kupljeni, čak je i giorgio bi pred pucanjen, i bi bi puko da mu žena ni napokon dola podršku.
i mene se lako kupi, jo recimo ne morin kontrirati zgodnim ženami...ona s promuklim glasom u petom danu, kaja s nogama....its life

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Thu 17 Dec - 12:51

violator wrote:
kic wrote:

previše mi je malo foruma, taj post o abortusu je bio komentar na yt klip od Miltona Friedmana kad se još nije cijela moćna sveznadar ekipa okupila, prije svih tema, ne da mi se stalno vrtjeti priču unazad stvarno, dakle na tvoj post:

"Dakle, imamo monstruma koji bi svjesno zatirao vlastitu vrstu da mu nije propisanih kazni jer... Znanost ne valja. :)"

postoji kljucna razlika između: svjesnog ubijanja zigote ili kako god ti to vec zoves do 10tjedna trudnoce, i između sirenja gripe sto se svake zime događa i što se ne može zaustaviti potpuno i nošenje maski zapravo izgleda i povećava mogućnost širenja zaraze jer onda još manje čestice prolaze i sasvim sigurno te zaraze, o cemu je pisao Lauc npr, ne znam dal da mu vjerujem ali vecina janih ljudi koji gotovo stalno nose maske su se svejedno zarazili i sirili zarazu tako da sam mu naklonjen vjerovati..


To da ti je previse foruma tvrdis vec godinama pa si svejedno ovdje i pises o "principima".

Dakle, nepotrebna recenica.

Dalje, dosla sam u trenutku kad se pocelo govoriti o nepovredivosti ljudskog zivota i pozeljela malo prosiriti raspravu. Zasto si ti u jednom trenutku govora o pliskavicama skrenuo pricu na " pobacaj" (ovo tvoje obrazlozenje o yt klipu nije mi nikakvo obrazlozenje), samo ti znas.


Ali kad sam okrenula plocu i ja pa zaigrala tvojim nacinom, onda je nastao problem. Sad tu cvilis o tome kako sam te optuzila da zatires ljudsku vrstu. Nije ugodno, ha? :) S time da u ovakvoj situaciji nenosenje maski ugrozava daleko vise ljudskih zivota od zena koje odlaze na prekid trudnoce.


Btw, vec sam pojasnila da maske NISU svemirska odijela, da, i s maskom mozes pobrati virus, ALI... s maskom ne dolazi do full impacta, a to JEST razlika izmedju slabijih i jacih simptoma.

Usput, budi Svedjanin, a manje Hrvar pa se kreni cesce setati umjesto sto se bildas pred ekranom. ;)
Znam što te toliko raspigalo. 
Ono što on ne vidi da brani jednu slobodu, a drugu totalno negira i uopće mu nije jasno zašto ga "svi napadaju". :)


Sloboda ići kamo želiš, biti gdje želiš, ponašati se kako želiš je trenutno "ugrožena" jer se pokušava spriječiti ugrožavanje ljudskih života (rizičnih grupa) širenjem zaraze. 
Dakle, sloboda pojedinca je žrtvovana u korist kolektiva olitiga više pojedinaca. 

Kic je očito usvojio neke Abendove nebuloze što su stvarno slobode i prava, kao npr. da trebamo sami odlučiti želimo li svoju djecu slati u školu, jer su to naši potomci i mi i samo mi imamo pravo odlučiti o njihovoj budućnosti, ili da imamo pravo ubiti bilo koga tko nogom  samo stupi na naš posjed, a o ugrozi našeg tijela i života ne treba ni govoriti, to se poteže puška i ubija bez pitanja. 

A onda se raspišu o svetosti života, a poslije i o svetosti slobode.

Istovremeno te iste osobe koje toliko uzvise svetost života i svetost slobode i posjeda i vlasništva, osporavaju slobodu ženi da sama donese odluku o tome što će napraviti s neželjenom trudnoćom, zaboravljajući da je u pitanju njeno tijelo i njen potomak, a samim time i njeno pravo da o tome odlučuje ona, a ne mi. 

Tu sveto libertarijunstvo naglo nestaje, posteje se radikalni ljevičar i inzistira se na zabrani jednom pojednicu (ženi) da ugrozi drugog pojedinca (zametak). :)

Da, nedosljednost je licemjerna. 
Zato si mu to i napisala. 
S pravom. 

Ništa osobno Kic. Stvarno. Samo sam čitala što ste pisali zadnjih dana.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum